Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nemi erőszak házasságon belül

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2015. március 9. 18:46
A nemi erőszakok túlnyomó többsége otthon, a négy fal között történik. Az elkövetők nem rovott múltú ismeretlenek, hanem ismerősök, családi barátok, rokonok, házas- vagy élettársak. Az esetek zömét soha nem jelentik a rendőrségen, nem hangos ettől a média, csak néha egy-egy kivételesen rémes eset jut el a médián át az emberekhez. A többit elfedi a homály.

Nők Lapja Café: A nem az nem. Házasságon belül is
  1. 2015. március 31. 20:1676.

    o nem csak himnel tartja magat alsobbrendunek, hanem egyszeruen egy p.csnel. azt irta, egyszer-tobbszor, hogy akinek p.cse van, az biza' felsobbrendu, hihihihi! :-DDD

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219135 (74)
    2015-03-31  19:57
  2. 2015. március 31. 20:1475.

    jaj, arany csillag, sajnalattal kell kozolnom, hogy meg itt, a virtualis terben sem irigyel teged senki, meg a loteri santa sem, hatmeg a valo vilagban! :-D


    ha te onszantadbol vagy egy him haziallatkaja, es az neked jo, nekem azzal nincs bajom, neked pedig azzal ne legyen, hogy masnak, mas nonek nem megfelelo ez a szerep. stimt?

    előzmény:
    Nikita 666 (71)
    2015-03-31  18:16
  3. Torolt_felhasznalo_611266
    Torolt_felhasznalo_611266
    2015. március 31. 19:5774.

    "és azt képzelik, ha dolgoznak akkor egyenrangúak a férfiakkal."


     


    Fene tudja...én általában úgy gondolom, hogy egyenrangú vagyok a többi emberrel...legyen az férfi vagy nő....ha dolgozom, ha a lábam lógatom....te alacsonyabb rangúnak gondolod magad?

    előzmény:
    Nikita 666 (72)
    2015-03-31  18:33
  4. Torolt_felhasznalo_611266
    Torolt_felhasznalo_611266
    2015. március 31. 19:5273.

    "Visszakérdezek, hogy létezik, hogy a szeretett férfit nem kívánná sem a tested, sem a lelked?"


     


    Hát mert csak....olyan napjaim is vannak, hogy nem kívánok olvasni, nem kívánok társaságba menni, nem kívánok vacsorázni....mert olyan a hangulatom...és? meg kellene indokolnom, hogy miért nem kívánok dugni? vagy elég, ha mondom, hogy most nem! szerinted?

    előzmény:
    Nikita 666 (71)
    2015-03-31  18:16
  5. 2015. március 31. 18:3372.

    Ez a másik megoldás.


    Ha a feleség élvezi a munkáját, és a férj is hajlandó otthon besegíteni, egy jó, közös, boldog megoldás lehet. Ez a megoldás kizárólag akkor rossz, ha a férj nem érti meg a feleség döntését, és viták sorozata indul ki a háztartási hadműveletekből. Főleg ha a nő kizárólag az anyagiak miatt dolgozik, esetleg jóval többet keres a férjnél.


    Direkt írtam hogy a legtöbb nő. Az otthon maradás nem kizárólag kiszolgálást jelent. Mit is teszel szabadság alatt? Későn kelsz, megteheted, későn fekszel, megteheted, és azt csinálsz amihez kedved van. Aki otthon van, az így él, teljes szabadságban. Emellett eltörpül az, hogy a férfit és a gyereket kiszolgálod.


    Viszont vannak nők igen sokan (rájuk céloztam), akik valamilyen korlátolt feminista felfogásban élnek, és azt képzelik, ha dolgoznak akkor egyenrangúak a férfiakkal. Úgy is kezelik őket, nagyon gyorsan eljár a szájuk hogy megvehetem, én is dolgozom, te is megteheted hogy... én is dolgozom. Természetesen a férj egy darabig elnézi a feleség kirohanásait, de sokszor fellázad. Ha a feleségnek lehetnek jogai, ő is jogokat követel magának.


    Ha a férjeket megkérdezitek, egyformák a jogaink, igen a válasz. És mégis, van egy apró momentum, amivel mindig éreztetik hogy ők FÉRFIAK. Nem többek, mások. Intelligencia kérdése hogy ezt a kérdést hogyan kezeli egy házaspár, háborúként élik meg, vagy mindkettőnek van annyi esze hogy enged.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219135 (70)
    2015-03-31  17:56
  6. 2015. március 31. 18:1671.

    Értelmes felnőtt nő szerelemből köt házasságot, és nem amiatt hogy a vénlányságát kivédendő legyen egy papírkája. Nem azért hogy a gyűrű felhúzásával legyen mit mutogatni a barátnőknek, rokonoknak. Nem azért hogy legyen kinek gyereket pottyantania mert sürgeti az idő. A többség számára a férfi csak eszköz mindehhez. A házasság után le van szarva, minden más fontosabbá válik.


    Az, hogy két ember a minden napjait boldogan, örömmel is töltheti, valahogy kimarad a nők életéből. Eleve szarul választanak, nem ismerik önmagukat, nem ismerik azt a férfit, akire rábízzák az életüket. Mert átvitt értelemben rábízzák, ezzel valahogy nem számolnak. Ha rosszul választanak és a férfi csal, már sérülnek. Ha túlzásnak tartod, nézd csak meg, kik azok akik nekem esnek. Egytől egyik boldogtalan, félresikerült házasságban élő nők. Hiába bizonygatnak, a hozzászólásaik nagyon árulkodóak. Küszködnek a nőiesség megélése, és a feminizmus között.


    Visszakérdezek, hogy létezik, hogy a szeretett férfit nem kívánná sem a tested, sem a lelked? Csak úgy, hogy a férfi nem megfelelően viselkedik veled szemben, nem úgy beszél veled ahogyan az egy férfitől elvárható. Szerelmes párok között a lélek összhangban van, egy közös szál köti össze őket. Ha a nő némely napokon fáradt, nem kívánja a testi kapcsolatot, egy szerelmes férfi szavak nélkül is veszi az adást.


    Hiába mondja a többség hogy ez nem igaz, vannak néhányan boldog párkapcsolatban élők, akiknél ez bizony így működik.


    Pár napja volt nálam egy kedves ismerősöm, akinél éreztem hogy valami nincs rendben. Amikor kettesben maradtunk, a szemébe néztem hogy boldog vagy? Mert én mást érzek. Majdnem elsírta magát, azt mondta hogy ezt így senki nem kérdezte meg, ügyel arra hogy ne vegyék észre. A párja egy önző ember, aki a fejét leordítja, követelődzik, zsarnokoskodik. Rákérdeztem később, hogy a nemi élet így hogyan működhet közöttetek? Azt válaszolta, hogy sehogy, neki egyre többször nincs kedve hozzá. És tudom hogy nem lesz ereje elhagyni, ahhoz túl gyenge ember. Sajnálom, de ezen kívül nem tudok, és nem is akarok semmit sem tenni. Már a házasság előtt figyelmeztettem hogy ez nem lesz jó, biztosan akarod? Igen volt a válasz. Most jött rá, hogy a kezdeti fellángolást, vonzalmat összetévesztette az igazi szerelemmel. Vonzónak és kívánatosnak rengeteg embert érezhetünk, de megfelelő önismeret és emberismeret nélkül nagyon be lehet nézni. És amikor minket nézett a társammal, bizony a legjobb barátom szemében megcsillant az irigység. Ezután mit is várhatnék vadidegen fórumozóktól?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219135 (66)
    2015-03-31  15:50
  7. Torolt_felhasznalo_611266
    Torolt_felhasznalo_611266
    2015. március 31. 17:5670.

    "ha a férj kapna egy olyan fizetést, amivel képes lenne nyögés nélkül eltartani egy családot, akkor a legtöbb nő szívesen maradna otthon, és úgymond kiszolgálná cserébe a családot."


     


    Legtöbb? fene tudja....én például nem....  nem, nem szeretnék otthon maradni "kiszolgálni" a családot. Én szeretem a munkámat.


    Biztosan ronda vagyok, de bizony nem adnám fel cserébe, hogy otthon szakács, tálaló, takarító  stb. legyek . És nem, nem  szeretem kiszolgálni a családot.

    előzmény:
    Nikita 666 (53)
    2015-03-18  11:35
  8. 2015. március 31. 17:5469.

    Az az igazán beteg, aki úgy gondolja hogy leírja eme varázsszót, és az úgy is van.


    Látom beindult a lelki sérültek gyülekezete. Meddig bírjátok szusszal? Attól hogy itt tömegesen megjelentek, még nem lesztek boldogabb nők.


    Egy normális nő soha nem fog hozzámenni egy eszement őrülthöz. Akik mégis megteszik, azoknál a természet majd szelektál. Nem érdekel, közöm nincs hozzájuk.

  9. 2015. március 31. 17:4768.

    Ha valaki képtelen érvelni, akkor jön az, hogy lehülyézi a másikat.


    Egyszerű, viszont gyermeteg hozzáállás.


    Ha zsaroló, erőszaktevő emberrel élsz együtt, miért nem lépsz ahelyett, hogy másokat nézel ostobának? Nem én vagyok a kiegyensúlyozatlan, sérült lelkű nő. Téged senki nem kötelezett arra, hogy brutális emberrel kösd össze az életed. Arra sem kötelez senki hogy vele élj, mégis ezt teszed ezek szerint. Erre nem lehet mit mondani, de úgy tűnik én vagyok a hülye.


    Nők milliói élnek utolsó kapcarongyként, és tűrik birka módon. Miért az értelmesebbeknek kellene őket megvédeni? Úgysincs annyi eszük, hogy másként válasszanak, azt kapják amit megérdemelnek.

  10. 2015. március 31. 17:1767.

    De, ha a férj kapna egy olyan fizetést, amivel képes lenne nyögés nélkül eltartani egy családot, akkor a legtöbb nő szívesen maradna otthon, és úgymond kiszolgálná cserébe a családot.


    Hát én inkább a házi munkát adnám át másnak és továbbra is járnék dolgozni. Egy részről azért mert szeretem amit csinálok, másrészről pedig azért mert ha bármi változás állna be, kevésbé rázna meg, hogy újra kell házimunkát is végezni, mint az hogy X év háziasszonykodás után nézzek valami munkát....

    előzmény:
    Nikita 666 (53)
    2015-03-18  11:35
  11. Torolt_felhasznalo_611266
    Torolt_felhasznalo_611266
    2015. március 31. 15:5066.

    "ha majd egyszer a felfogóképességed túljut azon hogy a házasság papírral, gyűrűvel és gyerekkel jár csupán"


    na jó, csak úgy kiváncsiságból....szerinted mivel jár? mármint a nő részére....


    ugye nem azt akarod mondani, hogy akkor is dugni kell, ha se testem, se lelkem nem kívánja.....

    előzmény:
    Nikita 666 (65)
    2015-03-30  18:49
  12. 2015. március 30. 18:4965.

    Hülyének titulálni valakit csak amiatt, mert nem egyezik veled a véleménye, nagyfokú jellemtelenségre vall.


     


    Nem csodálom hogy nem jött át neked amit írtam, megrekedtél egy egyszerű paraszti észjárással kötött házasság tényénél.


    Troll lennék? Szerinted ezt nem írták még rám már vagy ötszázan?Megsúgom: DE.


    Ha majd egyszer a felfogóképességed túljut azon hogy a házasság papírral, gyűrűvel és gyerekkel jár csupán, akkor majd megérted mit is írtam. Most még hiábavalóság lenne az eszmecserére akár egy betű is.


    Azt azért kifejthetnéd (ha már ilyen közel érzed magad hozzám hogy lehülyézel), neked miért fáj ha másnak csettintésre nedvesedik? Senki sem tehet róla ha te nem így működsz.

  13. 2015. március 30. 15:0964.
    A férfijogi aktivistáknak erről is más a véleményük. Szerintük egy nőnek kötelessége házasságon belül, amikor a férfi megkívánja.

    https://pbs.twimg.com/media/CAvNiJfWEAAL-U0.pn g

    https://pbs.twimg.com/media/CAuwoDeW8AA2KVu.png:large

  14. 2015. március 19. 07:2963.

    De igen, épp ez az elvárható (nem is minimum) egy férfitől.


    Épp ezért furcsa nekem, hogy ebben az állítólagos feminista világban a házimunka és a gyereknevelés még sok nőnél téma. Ezek szerint náluk még nem valósult meg, képtelenek a kivívott jogaik szerint élni.


    Hol írtam azt, hogy mindent magamra vállalok? Kizárólag annyit és akkor, amennyi jólesik. Nekem szerető (!!!) társam van, nem úgy mint a legtöbb nőnek. Nálunk érdekes módon működik a házimunka megosztás, nincs összetűzés piszlicsáré dolgokon. De ettől függetlenül valljuk, van női és van férfi munka, amit természetes az ellenkező nemű is képes elvégezni.


    És le merném fogadni, kevés olyan férfit tudsz mutatni, amelyik állandó jelleggel foglalkozik a saját gyerekeivel. Általánosságban nem jellemző.


    Az első bekezdésedre rátérve, egy kellő önbizalommal és önismerettel rendelkező nő nem fog hozzámenni egy lepusztult lelkivilágú emberhez.

    előzmény:
    *jinx* (60)
    2015-03-18  14:29
  15. 2015. március 19. 07:1862.

    Teljesen mindegy mit hoztok a Koránból, a való élet más. Furcsa hogy ezt felnőtt emberek képtelenek megérteni.


    Egyébként nem én töröltettem, őszintén megmondva, engem nem igazán érint hogy ti ide miket másoltok be, de a muzulmán nőket sem. Ti legfeljebb a külsőségeket látjátok egy zárt világból, és még annyit maximum, amennyit hozzáolvastok, hallotok.


    Ha nálatok ez jelenti a tudást, akkor bizonyára igen okos emberek lehettek. Hallomásból felületesen ítéltek meg egy magas számú népcsoportot, és vallást. Ha például a női körülmetélésről hallotok, azt hiszitek ez történik mindenhol. Minden nő csadorban és leszegett fejjel jár. A nőket adják-veszik, és az összes erkölcsös életet él. A férfiak parancsolnak nekik, semmi szavuk nem lehet.


    Ó hogyne. Mórickán már csak sírni lehet mellettetek.

    előzmény:
    Utóélet (61)
    2015-03-18  16:26
  16. 2015. március 18. 16:2661.

    Köszi a peldakat, tökeletesek!


    (Kar, hogy az en hsz.-met kitöröltek meg a topic elejerol! Pedig en is csak a Koran 4. szurajat hoztam peldanak. Remelem a te hsz.-id maradhatnak!)

    előzmény:
    saschamora (59)
    2015-03-18  13:41
  17. 2015. március 18. 14:2960.

    Persze, hogy az anyjuk ment hozzá, mert 1. otthon is ezt látta, az apja/nagyapja/nagybácsi is ilyen volt ez számára a természetes 2. a beetetési időszakban meghúzta magát a férfi 3. azt gondolja majd ő megváltoztatja, de ez sose megy, ugye...


    miért sötét jovő az, ha a férfi nem úgy tekint a házimunkára, h az az asszonka dolga hanem megosztják azt, a SAJÁT gyerekeivel foglalkozik? Nem ez az elvárható minimum? Fura egy értékrended van! Ha Te minden munkát magadra vállalsz tedd, de ne várd el az összes többi nőtől, hogy ezt magára nézve kötelezőnek tekintse! 

    előzmény:
    Nikita 666 (51)
    2015-03-18  10:41
  18. 2015. március 18. 13:4159.

    te meg attol nem leszel tobb, hogy aranypapirba csomagolod a szart, mert atut a szag.


    es csak szolok, hogy ezek itt nem az en szavaim, nem az en tudasom, hanem azoke, akiket edi-bedi cukisagoknak, mitobb Ferfiaknak tuntetsz fel. azoke, akik egy analfabeta (akit egy no emelt fel) un. "taniiitasait" szentnek tartjak, es vakon kovetik, es amelyeket egeszen kicsi kortol kezdodoen elultetnek a fiuk agyacskajaban, tehat felnove mi sem termeszetesebb szamukra. (tisztelet a kivetelnek)


    ha nem akarsz kommentet fuzni az enyeimhez, ne tedd, en fogok tovabbra is. nem birom azt a hulyitest amit muvelsz. tulspilaztad! :-D

    előzmény:
    Nikita 666 (57)
    2015-03-18  13:27
  19. 2015. március 18. 13:3158.

    ahol igy kell nonek lenni, az nem arrol szol, hogy "nok akarnak lenni" hanem arrol, hogy "igy kell nonek lennem, kulonben megdoglok".

    előzmény:
    saschamora (56)
    2015-03-18  13:10
  20. 2015. március 18. 13:2757.

    A te hozzászólásaid azok, amikhez ezután nem fogok megjegyzést fűzni.


    Az, amit te a tudásodnak vélsz,  mások által leírt mondatok. A tapasztalatod zéró. De folytasd nyugodtan, attól te nem nem leszel több. Sőt, már kevesebb sem.

    előzmény:
    saschamora (54)
    2015-03-18  13:06
  21. 2015. március 18. 13:1056.

    keleti ferfi-noi viszony:


     


    • A férfi a nőhöz képest felsőbbrendű. (Korán 2:228, 4:34)


    • A férj isteni eredetű jogokkal rendelkezik felesége fölött. (Hadith Miskat al-Maszabih)


    • A nők intelligencia, háládatosság és vallás tekintetében csökkent képességűek. (Hadith Sahih al-Bukhari)


    • A nők „játékszerek”. (Hadith No. 919)


    • A nők tévelygése elképesztő, gonoszságuk ragályos, legfőbb jellemvonásuk a rossz természet és a csekély értelem. (Hadith Ihj’a ’Uloum ed-Din)


    • Két nő tanúvallomása egy férfi tanúvallomásával ér fel. (Korán 2:282)


    • Ha egy nő kilép a házból, az örömet okoz az ördögnek. (Hadith Ihj’a ’Uloum el-Din)


    • A nőknek nemcsak azért kell „hidzsabot” (fátylat, leplet) hordaniuk, hogy a maguk erkölcsi tisztaságát megőrizzék, hanem azokét a férfiakét is, akik megláthatják őket. (Mohamed Sza’id Ramadan al-Buti hadithja)


    • Egy férfi négy nőt vehet feleségül (egyes szövegek szerint kilencet, mások szerint bármennyit), és korlátlan számú rabszolgalánnyal létesíthet szexuális kapcsolatot. (Korán 4:3)


    • A férjnek joga van a feleségét megakadályozni abban, hogy az asszony az előző házasságából származó gyermekéről gondot viseljen. (Hadith al Figh ’ala al-Mazahib al-Arba’a)


    • A férfiak a Paradicsomban folyamatos szexuális élvezetben részesülhetnek páratlan szépségű szűz nőkkel és fiatal fiúkkal. (Korán 44:51-54, 55:56-58, 55:72, 56:17)


    • Ha a feleség templomba viszi a gyerekét, a férjnek joga van elvenni tőle a gyermeket. (Hadith al Figh ’ala al-Mazahib al-Arba’a)


    • A férfi részéről leereszkedés az, hogy életét egy nővel tölti. A nő ezt a kegyet, bármilyen áldozatot is hoz, nem tudja meghálálni. (Szujuti hadithja)


    • A férfitől elvárható, hogy támogassa feleségét „cserében azért, hogy az asszony a férfi házában be van zárva”. Ezt a támogatást a férfi megvonhatja, ha a nő engedély nélkül elhagyja a házat; nem hajlandó szexuális kapcsolatra; úgy csókolja meg a fiát, ami a férj szemében kéjelgésnek tűnik; ha súlyosan megbetegszik; vagy ha egy másik férfi megerőszakolja. (Hadith al Figh ’ala al-Mazahib al-Arba’a, Az Iszlám Enciklopédiája)


    • A nők nagy része pokolba fog jutni. (Hadith No.33 és 301)

    előzmény:
    saschamora (55)
    2015-03-18  13:07
  22. 2015. március 18. 13:0755.

    Ha egy férfi attól tart, hogy feleségében lázadás van, először intse meg. Ha ez nem használ, joga van arra, hogy szexuálisan se közelítsen hozzá. Ha ez sem válik be, megverheti. (Korán 4:34)


    A férfi enyhén megverheti feleségét, ha 1. nem úgy ékesíti magát, ahogy ő elvárja; 2. nem hajlandó szexuális kapcsolatra, és nincs erre törvény adta kifogása; 3. nem hajlandó megfürdeni az imához való megtisztulás céljából; 4. a férje engedélye nélkül külföldre utazik. (A Hadith Miskat al-Maszabit angol nyelvű fordításához fűzött lábjegyzet)


    A férfit nem kell kérdőre vonni, hogy miért ütötte meg feleségét, hiszen ez megkérdőjelezhetetlen joga. (Ibn Kaathir, kommentár a Korán 4:34-hez)


    A verés visszatérít a magatartási elhajlástól, és jólesik a nőknek. Némely nő nem ismeri fel az általa szeretett férfi erejét… csak amikor a férfi fizikailag leigázza. (Sajid Qutb, kommentár a Korán 34:4-hez)

    előzmény:
    saschamora (54)
    2015-03-18  13:06
  23. 2015. március 18. 13:0654.

    "A verés tilos."


    koran 4.34

    előzmény:
    Nikita 666 (53)
    2015-03-18  11:35
  24. 2015. március 18. 11:3553.

    Igen, tudom.


    Sok mindent írhatnék neked, nektek, hiszen két oldalról tapasztaltam meg a nőiességet. És elmondhatom, habár a két kultúra merőben más, mégis mindegyikben a nők nők akarnak lenni. Az egyikben megoldották, sőt, dolgozhatnak is ha a kedvük úgy kívánja. És emellett megkapják a nőknek kijáró tiszteletet, amit a nyugati országokban egyre kevésbé. Amit viszont a nyugati nők furcsának találnak és berzenkednek tőle, az az, hogy a keleti nők bebugyolálva járnak, és jobban tisztelik a férfit, anyagi javakért behódolnak nekik. De ezek részben ősi szokások, részben a vallásuk miatt történik, tehát a nyugati nők ezeket nem látják tisztán.


    Nyugaton viszont a nőkből kezd eltűnni a férfiak iránti kedvesség, odaadás, a férfiak ha ilyennel találkoznak, teljesen másképp viselkednek azzal a nővel, meglepi őket. Vannak ilyenek, és ahogy én észrevettem, egyre több nő szeretné vissza a régi értékeket. Látod, akik dolgoznak, azoknak nem tetszik hogy még házimunkát is végeznek. De, ha a férj kapna egy olyan fizetést, amivel képes lenne nyögés nélkül eltartani egy családot, akkor a legtöbb nő szívesen maradna otthon, és úgymond kiszolgálná cserébe a családot. Nem lennének lestrapálva, rengeteg szabad idejük maradna. Most őszintén, a bevásárlástól a vasalásig, mindent meg lehet tenni napi 4 óra alatt. Maradna tartalmasan töltött idő a férjre, és a gyerekre is.


    De vannak akik nem így gondolják. Viszont ők azzal nem számolnak, hogy fizetett cselédek...idegeneknek.


    Nem, a keletiek a fiúkat és a lányokat nem eltérő szemlélet szerint nevelik, a szemlélet azonos. De ezen belül nőknek, és férfiaknak nevelik őket. Az agresszió náluk ugyanúgy tilos. Sőt. Nyugaton ha egy nőt bántanak, egyedül van a gondjaival. Keleten ha a férj kezet emel az asszonyra, nem hagyják annyiban hiszen férfi, testi fölényben van. Összeül a családi tanács, jelen kell lenni a nő és a férfi rokonságából családtagoknak, és kulturált keretek között megbeszélik hogy mi miért történt. A verés tilos. Megjegyzem, én nem is hallottam ilyesmiről. Egy férfinek szégyen, ha nála gyengébbre kezet emel.


    A nyugati nők viszont mindenféle férfiakkal egyenrangú jogokat óhajtanak kivívni, férfi partnerei lesznek a férjeiknek. És mivel a jogaik javát sikerült kivívniuk, kevés az esély arra, hogy a férfiakhoz hasonló testi fölényt elveszítsék szem elől a férjeik. mert ugye az nincs. Lehet azt mondani hogy a nő egyenrangú a férfivel, de ez nem létezik. Erre szoktátok azt mondani, hogy egy férfi legyen annyira férfi, hogy nem üt meg egy nőt. Hááát...nőket nem is ütnek meg.


    És valljuk be őszintén, kicsiny hazánkban egyre kevesebb a nő. Önmagukat kevésnek tartják, nem tisztelik, ugyanakkor a tisztelet megadása elvárás a férfiak felé. Keresik a FÉRFIAKAT. De mivel nem teljes az önértékelésük, a külvilágtól várják annak a megerősítését, a férfiaktól sem kapnak egyebet, mint amit nyújtani képesek.


    Rázós téma nagyon.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (48)
    2015-03-18  08:17
  25. 2015. március 18. 10:4952.

    Ha valakit szeretünk, akkor nem érezzük úgy hogy a cselédje vagyunk. Az örömmel való segítés, kiszolgálás oda-vissza működik!!!


    Mivel a nők a házimunkáért pénzt nem kapnak, figyelmet, törődést, szeretetet igényelnek. Ezt nem kapják meg. A másik dolog pedig, hogy létezhet, hogy egy nő annyira igénytelen legyen, hogy puceválatlan lakásban növeszti hatalmasra hajdan darázsderekát? Nem más után takarítanak, hanem saját maguk, a szerető férjük, és a gyerekük után. Szerintem. De ha nem úgy gondolják, ez is megoldható. Ha a férj fizet X összeget a főzésért, takarításért, ne adj isten szexért, akkor gondolom a nők zöme örömmel végezné a házimunkát. Csakhogy a férj ilyen esetben már simán félrelépne. Otthon van egy cseléd akinek fizet, a cselédet pedig nem kell tisztelni és szeretgetni.


    Ha anyagi függésről beszélsz egy házasságban, az már szintén nem házasság, hanem cég, ahonnan nehéz kilépni.

    előzmény:
    *jinx* (47)
    2015-03-18  08:04

Címlap

top