Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nemi erőszak házasságon belül

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2015. március 9. 18:46
A nemi erőszakok túlnyomó többsége otthon, a négy fal között történik. Az elkövetők nem rovott múltú ismeretlenek, hanem ismerősök, családi barátok, rokonok, házas- vagy élettársak. Az esetek zömét soha nem jelentik a rendőrségen, nem hangos ettől a média, csak néha egy-egy kivételesen rémes eset jut el a médián át az emberekhez. A többit elfedi a homály.

Nők Lapja Café: A nem az nem. Házasságon belül is
  1. 2015. március 18. 10:4151.

    Azokhoz az agresszív "pöcsökhöz" a drága jó édes anyukájuk ment feleségül.


    Az a példa amit írtál, számomra vicc kategória. Tudod, az ilyen párbeszéd meglehetősen kulturálatlan egyénekre vonatkozik. A sörivászat már egyfajta társadalmi színvonalat mutat, ami valahol alul helyezkedik el.


    Miért kellene egy férfinek megváltozni? Nem fog, jól látod. Nem kötelező feleségül menni olyanhoz, akinek a rossz tulajdonságait nem bírjuk elviselni. Egy felnőtt érett embert már nem kell, és nem is lehet alapjaiban megváltoztatni. Csiszolni lehet rajtuk, de az alapokat az anyukájuk adja.


    Márpedig ha anyuka olyan mint az említett példádban, hogy a papa az erőszakos ember, akkor a fiúból jó eséllyel lesz meleg ember. Mivel a zsarnok papa vele is zsarnokoskodni fog. De ha anyuka a zsarnok, és a kicsi fia emellett a mindene, akkor a fia is inkább ezt a példát követi, ugyanúgy el fogja nyomni a feleségét, mint ahogy anyuka a családot.


    A házimunkára minden férfi képes, de kizárólag a házimunka nem fog összetartani egyetlen családot sem. Azt már csak mellékesen jegyzem meg, a nők nem képesek főzni, nem tudnak, utálnak takarítani, mosni, vasalni. Naná hogy szeretnének mindent áthárítani a férfiakra.


    Szinte már látom a sötét jövőt. Hogy a te példázatoddal éljek, anyuka böffentget sörrel a kezében a TV előtt mivel megfáradt  a munkájában, a férj pedig gyereket gondoz, főz, takarít...


    Én az ilyen férfias nőiességből nem kérek, maradnék nő ameddig lehet. De ez nem zárja ki azt, hogy engem nem tisztelnek, és úgy beszélhetnek velem mint egy útszéli cafkával.

    előzmény:
    *jinx* (45)
    2015-03-18  07:54
  2. 2015. március 18. 10:2050.

    A nők általában emocionálisan érzékenyebbek, alapvetően nekik kellene a családot összetartani.


    De még a gyerek nevelésére is képtelen némelyik, akkor hogyan várható el tőlük, hogy érzékenyen reagáljon a családban történő apró változásokra? Természetesen ezzel nem azt akarom mondani hogy a férj felelőssége elenyésző, de ők kevésbé vannak kiélezve az érzelmi részre. Olyasmit várunk már el a férfiaktól, amire egyszerűen képtelenek. Ideig óráig működhet hogy a férfi tartja össze a családot, például az anya betegségénél esetleg halálánál, de ha valaki ezt a felelősséget leveszi róla, örömmel átadja.


    Kevés a nőies nő, összemosódtak a szerepek. A férfiak lassan már nem tudják mit is vár el tőlük egy nő. Ha például a nemek közötti viselkedési szabályokat eltöröljük, egy totális káoszt kapunk.


    A gyereknek más példát kell hogy mutasson az apa, és mást az anya, és a gyereknek látnia kellene hogy a kettő kölcsönösen kiegészíti egymást. Ehelyett családon belül is hatalmi harcok folynak.

    előzmény:
    Antenka (44)
    2015-03-18  00:40
  3. 2015. március 18. 10:1249.

    Jó akkor beszélgessünk. Azt vedd figyelembe, hogy teljesen nyugodt ember vagyok, nyugodt hangnemben írok. És amit írok, vonatkoztasd el a barátnődről.


    Hasonló törvény van. Egy verést nem lehet simán megúszni, ha a feljelentés megtörténik, látlelet megvan, onnantól kötelesek kivizsgálni az ügyet.


    Más.


    Ezt ki lehet védeni azzal, amiről már írtam. Önismeret, és emberismeret. Már az ismerkedési fázisban az agresszióra való hajlamot ki lehet szűrni. Ha a férfinek van haragosa, ellensége, ahogyan beszél róla, a háza mögötti fenyegetésekből már igen sok mindenre lehet következtetni. Arra is, hogy a nővel hogyan fog viselkedni, ha kihűl a kapcsolatuk. Zaklatja, zsarolja, fenyegeti, esetleg meg is veri.


    De mivel a legtöbb embernél a rózsaszín szemüveg elve működik, az apró de igen fontos jelek felett elsiklanak, esetleg arra gondolnak, mivel dúl a szerelem, rájuk ez nem érvényes.


    Ezért szoktam írni, a nőtől függ szinte minden. Sok szimpatikus és kívánatos férfi óhajt megismerkedni egy nővel, de belőlük van amelyik rejtett agresszióval rendelkezik. A rózsaszín szemüveget le kell venni, és teljes erővel a férfi személyiségére koncentrálni.


    Én például, amikor ismerkedtem, ezeket figyeltem: a társam a haragosairól azt mondta, számára nem léteznek. Az idegeneket kedvesen útbaigazította, vezetésnél nem őrjöngött és türelmes volt, a felszolgálókat nem kezelte le, ha valakinek neve napja volt akkor vett kis ajándékokat...

    előzmény:
    Antenka (43)
    2015-03-18  00:32
  4. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. március 18. 08:1748.

    Tudom miről beszélsz, hisz ezt leleveleztük már korábban.Még priviben is.


    Viszont azt tudomásul kell venni, hogy a Föld országai nem azonos kultúrával rendelkeznek.Persze, ezt te is tudod.


    Más és más az általános társadalmi értékrend/elvárás.


    Azt is elhiszem, hogy adott országban/társadalmi berendezkedésben  - amiről sokszor írsz is - nem mindenki ilyen.De, a többség?


    És itt jön be az a feneség, hogy amíg ott az van, más ország kultúrájában meg éppen %-os arányban ezek/ilyenek  vannak kevesen.Kevesebben - de mégis nagyon sokan a létszám arányához képest - , akiket egyébként a többiek igenis elítélnek a be nem tartott társadalmi normák miatt.


    (Itt nagy hangsúlyt kap a népesség nagy tömegébe be nem illeszkedett egyéb uúltúrákat  magukénak vallók tömege )


    Tisztelve és elfogadva a férfiak különleges helyzetét mondom azt, hogy ez a tisztelet és elfogadás a nőket is megilleti, márcsak az ő különleges helyzetük miatt.


    Tehát a nő sem lehet a "világ rabszolgája"( Amúgy van aki az szeret lenni)


    Amúgy nagyon érdekes téma, mindenki a saját szemszögéből /élethelyzetéből  megközelített véleménnyel van, ez természetes.


    Számomra elfogadhatatlan, ha vannak lányaim és fiaim, őket eltérő szemlélet szerint  kellene neveljem.


    Máshol meg, milyen flottul, milliókat  nevelnek/oktatnak pont erre.


     

    előzmény:
    Nikita 666 (42)
    2015-03-17  20:25
  5. 2015. március 18. 08:0447.

    Megtanítani, hogy a nő is ember, nem ingyencseléd és ürítőcsésze. A lányokat taníttatni, önbizalmukat erősíteni, hogy ne függjenek anyagilag senkitől se. 


     

    előzmény:
    *jinx* (45)
    2015-03-18  07:54
  6. 2015. március 18. 08:0046.

    Eztmegválaszoltad magad.


    Az élet nem Romana meg Tiffany regény, hogy csak csöpögős szerelmes jó hazasságok,


    kapcsolatok léteznek.

    előzmény:
    Nikita 666 (27)
    2015-03-17  07:10
  7. 2015. március 18. 07:5445.

    Nem. Azért válnak ilyenné, mert ezt látják otthon, hogy az apjuk egy agresszív, elnyomó pöcs. Azt hiszik ez a normális viselkedés. Mind a fiú, mind a lány gyerekek. Van erről egy vicc, de kicsit se vicces:


    férj: asszony, hozd ide a söröm! 


    Feleség: mi a varazsszó?


    férj: odabasszak?


     


    na ez szemlélteti a viszonyokat. Annyiban igazat adok neked, hogy mivel a férfiak maguktól soha nem fognak megváltozni, tisztelni a nőket, normálisan viselkedni, ezért egyfajta női összefogásra van szükség. Az anyák elkezdjék másképp nevelni a fiaikat, a házimunkába teljesen bevonni megtanítani őket főzni stb... hisz nincs ráírva a vasalóra porszívóra, hogy csak nők használhatják!

    előzmény:
    Nikita 666 (42)
    2015-03-17  20:25
  8. 2015. március 18. 00:4044.

    Nem, az, hogy a gyerekből milyen felnőtt lesz, nem lehet egyoldalúan csak az egyik vagy a másik szülő felelőssége. Ha mégis ilyen a családon belüli szereposztás, na, az az abnormális.

    előzmény:
    Nikita 666 (42)
    2015-03-17  20:25
  9. 2015. március 18. 00:3243.

    Ha meglenne a törvény, akkor például a válás után a volt férj nem zaklathatná büntetlenül a volt feleségét, mert úgy sittre vágnák, mint a pinty.


    Volt olyan barátnőm, akit válás után a volt férje laposra vert, mikor a nő munkája végeztével zárta be az üzletét. És simán megúszta a rohadék.

    előzmény:
    Nikita 666 (36)
    2015-03-17  18:34
  10. 2015. március 17. 20:2542.

    Én is szoktam hasonló témájú könyveket (is) olvasgatni. Épp ezért soha nem elégszem meg az olyan vélemény nyilvánításokkal, amikor az emberek képtelenek megmagyarázni az okozat okát.


    Sejtem hogy mi lehet a Mérgező szülőkben. A szülők adják a sémát, példát a házassághoz. Az agresszív pasihoz annyit fűznék hozzá, hogy általában egy zsarnok anyuka szeme fénye. Mindent megtesz a gyerekének, így a fiú elvárja, hogy a kívánságait mások is lessék, és végrehajtsák. De ha én azt ismételten leírom, hogy a jó házasság és a jövő generáció nevelése elsősorban a nők feladata, akkor engem itt megnyúznak. Egy nő, egy anya aki nem figyel sem a férjére, sem a fiára, mit érdemel? Tiszteletet vár, de kitől?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_854192 (41)
    2015-03-17  19:43
  11. Torolt_felhasznalo_854192
    Torolt_felhasznalo_854192
    2015. március 17. 19:4341.

    Jólesett, amit írtál, köszönöm!!!!


    Onnan tudom ilyen jól, mert elolvastam 2 könyvet, nem tudom le lehet-e írni teljesen..... mindegyik a saját történetén túl több sorsot is megmutat, döbbenetes!!!!!


    Az egyik T.H. Az asszony verve..... a másik a híres műsorvezető könyve, abban is az ismeretlen sztorik voltak nagyon megrázóak.


    Ajánlottak még egy könyvet, ami az alapokról szól, de abba még nem tudtam belekezdeni: Mérgező szülők a címe. Gondolom, le lesz írva az is, hogy az agresszív pasik hogy nevelkednek, miként válnak azzá, amik.

    előzmény:
    Nikita 666 (40)
    2015-03-17  19:25
  12. 2015. március 17. 19:2540.

    Valóban sok a naív nő. De hozzáteszem, a naív férfi is. Rájuk sajnos ugyanúgy igaz, azt hiszik megtalálták álmaik nőjét, és szép lassan belesétálnak egy manipuláció által létrehozott csapdába.


    A rózsaszín köd állítólag 2-3 év alatt elmúlik, azt kellene kivárni. Na ez az amit nem tudok, soha nem volt rajtam rózsaszín szemüveg. De mivel az ilyen szemüveg nélküliség ritka, talán jobb lenne ha mindenki kivárná a kritikus időszakot, és kizárólag azután házasodna.


    Rendben, így érthető. Te voltál az egyedüli, aki képes volt értelmesen leírni az erőszak miértjét.


    De ezzel együtt továbbra is úgy gondolom, önismeret, emberismeret nélkül senki ne házasodjon. Abból csak tragédia lesz, akár erőszak, akár megcsalás formájában.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_854192 (38)
    2015-03-17  18:49
  13. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. március 17. 18:5339.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_854192 (38)
    2015-03-17  18:49
  14. Torolt_felhasznalo_854192
    Torolt_felhasznalo_854192
    2015. március 17. 18:4938.

    Mi nők néha naívak vagyunk, a rózsaszín ködön át olyannak látjuk a pasit, amilyennek ő akarja, hogy lássuk. Ha rosszindulatú tervei vannak, azt véghez is viszi (a gonosz végig benne volt, csak jól titkolta, taktikázott, a környezetéből senki sem hinné el, mire képes a négy fal között), és mire a nő észbe kap, már ezer szállal függ tőle, elveszti mindenét..... és nem menekülhet..... vannak azért túlélők, de nem mindenki ilyen szerencsés.......

    előzmény:
    Nikita 666 (36)
    2015-03-17  18:34
  15. Torolt_felhasznalo_854192
    Torolt_felhasznalo_854192
    2015. március 17. 18:4437.

    A házastársi szexhez semmi köze nincs a nemi erőszaknak, sőt semmiféle szexhez nincs köze. Csakis a hatalomhoz, a megalázáshoz. Az erőszakoló szerintem nem az, aki bújna anyucihoz, de az elfordul...... ennek ellenére valahogy csak ráveszi, hogy legyen valami (bár a nem az nem), hanem az, aki már fikázza a vacsorát, veszekszik mindenért egész este (én keményen dolgozom, te itthon vagy egész nap és semmire nem vagy jó - anyagi függőség, megalázás - , aztán jön a verés és végül az erőszak (de még erre sem vagy jó), elrohan otthonról, a nőt meg bezárja......

    előzmény:
    Nikita 666 (33)
    2015-03-17  18:04
  16. 2015. március 17. 18:3436.

    Ha meglenne a törvényed, mi változna?


    Elmebeteg akkor is gyilkolna, verekedne, erőszakoskodna.


    Nem a házasságkötés utáni beavatkozás a fontos, hanem az azt megelőző szűrés. Ha valaki mindenáron egy potenciális hibbanttal akarja az életét összekötni, tegye. De a figyelmeztetés legalább megvolt, hogy a leendő házastárs nem százas.


    Egyébként miért kellene minden nő iránt részvétet érezni? Csak azért, mert nőnemű? A legtöbb nő szájából repkednek a szexuális jellegű szavak, ezekkel a nőkkel én nem tudok azonosulni, sem pedig részvétet érezni irántuk. Némelyik úgy viselkedik mint egy állat. Otthon óbégatós libák, mások előtt pedig megjátszák a kis ártatlan szende szüzet. Védd őket ha gondolod, én nem teszem.


    A középkor pedig nem volt sötét. Sőt.

    előzmény:
    ladybird65 (32)
    2015-03-17  16:09
  17. Torolt_felhasznalo_854192
    Torolt_felhasznalo_854192
    2015. március 17. 18:3035.

    Olvastam erről egy-két könyvet mostanában, mert érdekel a téma. Szerencsére nem vagyok érintett.


    Döbbenetes, hogy minden áldott héten megöl egy nőt a párja! Ez így igaz, mostanában több ilyen hír is volt. Hogy is kezdődik? Megalázás, az önbecsülés aláásása, erőszak minden téren, terror, függőség, a menekülőutak elzárása (te senkinek sem kellesz, semmihez nem értesz, csak általam létezhetsz), ha tőlem elmenekülsz, nem lehetsz másé sem.


    Szörnyű!!! a házasságon belüli nemi erőszak csak egy kis szelet!!!!

    előzmény:
    ladybird65 (32)
    2015-03-17  16:09
  18. 2015. március 17. 18:2034.

    Persze hogy maszatoltam, ITT ezt várják el. Túl sok nőnek nincs kedve szeretkezni. Viszont akadnak néhányan olyan nők is, akikben ilyesmi fel sem merül.


    Gondold át, a többségnél hogyan is zajlik egy szeretkezés? Fél óra előjáték, mire a feleség egyáltalán kegyeskedik ellazulni. És ha a férj ezt már unja, akkor a nő persze hogy erőszaktételnek minősíti a behatolást. Nem nevezném erőszaknak ezt sem.


    Erőszak amikor a ruhát letépve a nő combjait SZÉTFESZÍTVE hatol be a férfi.


    És vajon mi kell hozzá, hogy valaki idáig eljusson? Mert ez már nem egy normális házasság. Ha viszont a nő NEMET mond, és a férfi kedveskedik ahogyan ez a többségnél szokás, úgy nem erőszak. Van olyan nő, akinek nem hízeleg, ha a férje kívánja? Mert a legtöbb hozzászólásból az derül ki, igen sok ilyen nő van. De ezek hogyan élik meg a nőiességük intimitását?


    NEM, egymást szerető embereknél sem a lelki, sem pedig a testi durvaság nem létezik. Az ilyen házasságokban nagyon nagy baj van. Hogyan élhet úgy két ember, hogy feljelentgetik egymást? Ahol ez normális, és nem tesznek ellene (válás), azok üljenek a jól megérdemelt házassági papírjukon. De ne is panaszkodjanak. Nem mások, hanem ők főzték a moslékot, egyék.


    Divat lett a degenerált embereket istápolni. Aki érez magában ilyesmire hajlandóságot, vagy azért mert ő is fél hogy megtörténhet vele, vagy azért mert már megtörtént vele, az természetesen álljon ki mellettük. Érdemben mit tud tenni? Semmit.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219135 (31)
    2015-03-17  14:24
  19. 2015. március 17. 18:0433.

    Ezt bizony nem neked szántam, feltűnt?


    De ha már beugrottál, tőled is kérdezek valamit. Mivel nem szereted mindig pont a kedvenc kajádat enni, akkor étteremebe mész? Nem. Akkor változatosan főzöl.


    Nem igazán érdekel hogy nálatok ki főz, mivel a kérdés költői volt, kizárólag sablon.


    Hát akkor fussuk át még egyszer, aki nem szokott hozzá az ivászathoz, hiába válik agresszívvá, esetleg együgyű bárgyúvá, képtelen közösülni. Akar, de nem tud.


    Az enyém egyáltalán nem iszik, és kizárólag akkor ad igazat, amikor valóban igazam van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219135 (30)
    2015-03-17  14:06
  20. 2015. március 17. 16:0932.

    És tudod - számomra - az a legszomorúbb, hogy egy NŐI oldalon még nők is helyeselnek hozzá...


    Illetve hosszasan ragozzák a semmit, nevezetesen azt, hogy házasságon belül ilyen szó nem is létezik, hogy erőszak. Akkor kezdem magam igazán rosszul érezni, mikor nem egy troll, hanem egy viszonylag értelmes fórumozó is csatlakozik az őrülethez... És még az sem szolgál a mentségére, hogy nem él kapcsolatban, nem él házasságban - tehát el sem tudja képzelni, hogy de: van ilyen, sajnos. Én sem találkoztam még házasságon belüli erőszakkal, de tökéletesen el tudom képzelni, hogy létezik. Családom belüli erőszakról már sajnos vannak fogalmaim...


    Nemrég meg volt egy szavazás a tornyos házban, tényleg szégyen, hogy nem szavazták meg az idevonatkozó törvényt. Itt tartunk... a sötét középkorban. Igaz, némelyik politikus szerint ez is a cél.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_854192 (29)
    2015-03-17  13:03
  21. Torolt_felhasznalo_219135
    Torolt_felhasznalo_219135
    2015. március 17. 14:2431.

    Basszus, a maszatolás nagymestere vagy. Nem mintha fura lenne ez tőled, csak itt már túlzásokba esel.


    Eddig házastársi kötelességről beszéltél, meg arról, hogy anyu nem mondhat nemet, ha nincs hozzá kedve. Nem mert beteg, vagy kimerült, csak egyszerűen nincs hozzá kedve...


    Most meg azt mondod, hogy egy jó házasságban nem lehet erőszak. Amiben igazad is van.


    Csak látod, a gond az, hogy nem minden házasság tökéletes. Egymást szerető felnőtt emberek között az sem történhet meg, hogy apu képen törli anyut, mert nincs kész a vacsora. Vagy mert fodrásznál volt. Aztán mégis megtörténik....különben miért is lenne külön paragrafus a btk-ban a családon belüli erőszak? Vagy miért is riasztják n esetben a rendőrséget, hogy a szomszédék ölik egymást?


    Hogy miért marad meg egy ilyen házasságban anyu, az egy külön topik témája lehetne.


     


     

    előzmény:
    Nikita 666 (28)
    2015-03-17  07:26
  22. Torolt_felhasznalo_219135
    Torolt_felhasznalo_219135
    2015. március 17. 14:0630.

    "Miért mondtál volna nemet akkor, ha házastársi kötelességként említik házasságkötés előtt? Nem ízlik a szex?"


    Dehogynem! Csak nem mindig. Ahogyan nem mindig szeretek a hobbimmal foglalkozni, pedig az az én hobbim! Csak valahogy vannak napok, amikor nincs kedvem hozzá. 


    És nem, nem mindig szeretem a kedvenc kajámat enni, mert néha nem kívánom pont azt. 


    Kötelesség lenne a főzés? Nálatok az? Nálunk nem! Az én férjem remekül főz, és szereti is csinálni. Néha ő főz, néha én, de legtöbbször közösen tesszük.


    Az alkohol meg minden emberre másként hat. Van aki elalszik tőle, van, aki agresszívvá válik, van akit feldob...enyém férjem aranyos lesz tőle, és elismeri, hogy mindenben igazam van. Kár, hogy ritkán iszik...


     


     


     

    előzmény:
    Nikita 666 (20)
    2015-03-16  14:17
  23. Torolt_felhasznalo_854192
    Torolt_felhasznalo_854192
    2015. március 17. 13:0329.

    Amiről a közvélemény általában tudomást szerez: megölte a feleségét/élettársát/barátnőjét (majd jobb esetben öngyilkos lett), rosszabb esetben a gyereket is kidobta az ablakon.... ez a jéghegy csúcsa.


    A nők legtöbbször nem mernek segítséget kérni, mert megalázzák őket, nem hisznek nekik, keresztkérdéseket zúdítanak rájuk és elbagatellizálják a dolgot.....

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2015-03-09  18:46
  24. 2015. március 17. 07:2628.

    Ha egy nő nem érzi jól magát, biztos vagyok benne, hogy az őt szerető férfinek a legutolsó gondolata lenne a nemi élet.


    No látod, a férjed nem iszik, tehát alkohol hatására nem fog önkontrollt veszíteni. Így nincs miről beszélni.


    Noha valószínűleg rám céloztál, mégsem veszem magamra. Bizony, manapság is rengeteg nőt vesznek el amiatt, hogy ki legyenek szolgálva. Döbbenetes, hogy milyen "nőket" képesek feleségül venni, és évekig áltatni. Márpedig az a férfi, aki az esküvőjén hazudik, az képes az erőszakra is. Az ilyen házasságokban viszont ha volt is némi szeretet, gyorsan elillan. A férfi erőszakoskodik otthon, és csal is. De én az ilyen házasságokat nem tartom természetesnek.


    Nem, a NŐ ugyanazt jelenti a férfiaknak. Aki velük egyenjogú, nem lehet manipulálni, nem lehet csicskáztatni. Mivel a férfiak is képesek ellátni önmagukat, nem ilyen nőkre vágynak. Kivéve ha valami probléma van náluk "odafent", és akkor jön az, amit írtam, hogy egy szolgalelket vesznek el. Ebben az esetben viszont mindkét fél buggyant.


    Szerintem ugyanarra gondolunk, csak más megközelítésből nézzük. Normális kapcsolatban a férfi nem ösztönállat. Emlékezz a sok címre: Hol vannak a férfiak? Nos, kevés az igazán férfi. Nagyon kevés. Így ebből a szempontból igazatok van, ők brutális állatok lehetnek házasságon belül. De az ilyen házasságok nem azok, amilyennek egy házasságnak lennie kellene. A meglepő, hogy ezektől a férfiaktól a nők nem válnak el. De kizárólag azért nem, mert nem bíznak önmagukban, gyengék, nem képesek megállni a saját lábukon és inkább tűrnek. De az ilyen erőszakkal teli házasságok már régen nem házasságok.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116774 (23)
    2015-03-16  15:00
  25. 2015. március 17. 07:1027.

    És téged is megkérlek, az elősző hozzászólásomban nevezett feltételekkel, írj egy olyan szituációt, amiben házasságon belüli erőszak fordul elő.


    Kérdeztem már, de választ nem kaptam, mivel ilyesmi nem létezik.


    Amiket te felsorolsz, az egészséges lelkületű férfira utal? Nem. Egy infantilis pöcs. Persze vannak nők, akik ilyenekhez mennek hozzá.


    A házasság nem azt jelenti, hogy hozzámegyünk a legelső, vagy akár sokadik férfihez, aki szimpatikus, vonzó. Az egy idő után csak formális együtt élés.

    előzmény:
    *jinx* (22)
    2015-03-16  14:42

Címlap

top