Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Örökbe fogadnánk

1425764158
Létrehozva: 2015. március 9. 16:30
Nagyon vágyunk egy kisbabára, akit örökbe fogadhatnánk. Minden iratunk megvan hozzá, de sajnos a gyámügyes várólista hosszú. Nyílt örökbefogadásra is nyitottak vagyunk, ahol a szülőanya személyesen is megismerhetne minket. 

A baba szerető családban, jó anyagi körülmények között nevelkedne.


Kérem, ha valaki örökbeadáson gondolkodik, keressen fel minket, köszönjük:  http://www.orokbefogadas.eoldal.hu/




SZÁMUNKRA AZ IS NAGY SEGÍTSÉG, HA EZT AZ OLDALT MEGOSZTANÁD A FACEBOOKON:




http://www.orokbefogadas.eoldal.hu/




 




 




Köszönjük!!!!!



  1. 2015. március 11. 10:4651.

    "Mi visz rá valakit, hogy a fiatal éveit, a pénzét, mindenét rááldozza két idegen gyerekre?" Kiemeltem a kifogásolt szót,ami mutatja, hogy nem csak fogalmad nincs a dologról, hanem valószínűleg hiába is magyarázzuk neked, nem vagy képes megérteni: Nem idegen az örökbefogadott gyerek, hanem a sajátod! Ami azt illeti, nagyon gyakran még hasonlít is..))) És ha külsőleg nem, a mozgása, viselkedése az hasonlít.A tiéd,te neveled,olyan lesz amilyenre nevelted.És ha nem hall közben családban (főleg) elejtett megjegyzéseket, hogy meglátszik az "idegen vér", akkor valóban olyan lesz . Hányan szülnek úgy saját gyereket, hogy már a fogantatása előtt utálták pl az anyóst, vagy bárkit a családból? Aztán  a gyerek kiköpött az illető utált rokon lesz, a természetével együtt.


    Nem baj az, ha valakinek nincs türelme gyerekekhez, ha nem érti, hogy másoknak miért kell...csak értse meg, hogy az a másik szereti a gyerekeket. Ahogy írod, téged még rokon gyerek egy napig is kiborított---hát ne próbálj meg magadon erőt venni, mert az se neked, se a gyereknek nem jó.

    előzmény:
    Elza (42)
    2015-03-11  09:26
  2. 2015. március 11. 10:4450.

    Még szép, hogy vizsgálják!


    Másképp a hozzád hasonló pedofilok is kaphatnának gyereket, és a jóisten irgalmazzon aztán nekik...


     


    Teljesen elöntöttek a hormonjaid, hogy megint rákattantál a témádra???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_963732 (47)
    2015-03-11  10:23
  3. Torolt_felhasznalo_963732
    Torolt_felhasznalo_963732
    2015. március 11. 10:3549.

    Köszi az infót!

    előzmény:
    1425764158 (48)
    2015-03-11  10:31
  4. 2015. március 11. 10:3148.

    Nekünk egy kb 2 órás beszélgetésünk volt a pszichológussal, ami kötetlen témában, jó hangulatban telt.


    A háziorvostól kérnek igazolást az egészségügyi állapotról és szóban is megkérdezték, hogy állunk e valamilyen kezelés alatt, szedünk e rendszeresen gyógyszert.


    Szerintem ha most rendben vagy, akkor nem kizáró tényező az, hogy kezeltek. Valószínű, hogy szakvéleményt kell majd vinned, hogy meggyógyultál.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_963732 (47)
    2015-03-11  10:23
  5. Torolt_felhasznalo_963732
    Torolt_felhasznalo_963732
    2015. március 11. 10:2347.

    Sziasztok!


     


    Engem az érdekelne, hogy örökbefogadás vagy nevelőszülőség esetén vizsgálják-e a pszichológiai "előéletet", azaz ha depresszió vagy egyéb ok miatt kezelés alatt álltam?

  6. 2015. március 11. 10:1646.

    lábszere->kábszeres

    előzmény:
    vadmacs (45)
    2015-03-11  10:15
  7. 2015. március 11. 10:1545.

    Te jó ég, ennyi hülyeséget hogy bírtál összeírni?


    Én nagyra becsülöm, aki vállalja és tisztességgel, SAJÁTJAKÉNT felneveli "más" gyerekét. Én valószínűleg nem tudnám, ezért szerencsésnek érzem magunkat, hogy könnyen összejött két saját, az úton lévő kis isteni küldeményről nem is beszélve, aki tervszám feletti ugyan, de nagyon várjuk, ha jönni akar.


    Hány saját gyerek rá se néz az anyjára, hány "vérszerinti" családban felnövő gyerek lesz lábszere vagy bűnöző.


    Nekem van ismerősöm, aki a sajátjai után még magukhoz vett 3 roma gyereket és nevelte őket, talán örökbe is fogadta. Mindhárom nagyon rendes felnőtt lett és a szülők sem purcantak ki, ellenben van egy gyönyörű nagy összetartó családjuk.


    Garancia az életben? Nagyokat fogsz még döbbenni!

    előzmény:
    Elza (42)
    2015-03-11  09:26
  8. 2015. március 11. 10:0444.

    Szerintem egy örökbefogadó szülőnek nincs szüksége sajnálatra, sőt, a gyermeket sem sajnálatból neveli fel, ez nem mártír szerep.


    A vérszerinti gyermeknél sincs garancia semmire, főleg arra nem, hogy hová sodorja az élet, mire a szülők megöregednek.


    Oda a nyugalmuk? Ha szülnék nem lenne oda? :) erről megkérdeznék pár kismamát :)


    De azt teljes mértékben elfogadom, hogy valaki sosem fogadna gyermeket örökbe, de ez nem is kötelező senkinek.


    Arról se feledkezzünk meg, hogy a rengeteg válás miatt hihetetlenül sok mozaik család van, ahol bizony nem a vér szerinti gyereket neveli az egyik szülő...

    előzmény:
    Elza (42)
    2015-03-11  09:26
  9. 2015. március 11. 09:4743.

    A neveloszulo es az orokbefogado szulo nem ugyanaz.


    Semmi garancia nincs, hogy a verszerinti gyermekkel semmi problema nincs, vagy kamaszkorban nem keszit ki, vagy vensegukre a szuloknek lelep, akar zulles miatt, akar masik orszagba, kontinensre.

    előzmény:
    Elza (42)
    2015-03-11  09:26
  10. 2015. március 11. 09:2642.

    Nagyon elkötelezettnek kell lenni ehhez. Mi visz rá valakit, hogy a fiatal éveit, a pénzét, mindenét rááldozza két idegen gyerekre?


    Semmi biztosíték nincs arra, hogy a töredéke is visszajön az áldozatnak. Lehet, hogy a kamaszkor még nehezebb lesz, majd a teljesen kipurcant nevelőszülők így is magukra maradnak vénségükre.


    Mondhatnám, hogy minden tiszteletem az övék, de inkább sajnálom őket. Oda a nyugalmuk, az intimitás, minden.


    Én nagy ritkán kaptam kölcsön egy rokongyereket, de azt a napot egy hétig kellett kipihenni.


    Minden örökbefogadásra vágyónak azt javasolnám, bébiszitterkedjen előtte pár hónapig, aztán döntsön, kell-e ez neki.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_854192 (23)
    2015-03-10  17:06
  11. 2015. március 11. 08:0241.

    Te, most komolyan azt gondolod magadrol, hogy ezzel az agyamanet verfertozos dologgal, ertesz a genetikahoz? 


    Rad kene csendben figyelnem? Nem is ertem miert nem egy genetikai tanacsadoban dolgozol. Ezt a verfetozo dolgot minden laikus parnak elmondod, osztjovan.


     


    Konkretan azt nem tudom, de te biztosan tudod, h egy masod vagy harmadunokatesot beazonositani mekkora munka, es mennyi penz. Mar akinek van, ha ragaazkodunk a verrpkonsaghoz.

    előzmény:
    Nikita 666 (38)
    2015-03-10  20:56
  12. 2015. március 11. 07:5440.

    Te aztan mindenhez ertesz! A genetika nem csak verfertozea, ez a lehetoseg a te agyadbol pattant ki.


    Az nem verfertozes, ha a lanytesom szulne nekem gyereket a paromtol...


     


    De mi van azokkal, akiknek nincs? Nekem pl. egy tesom sincs, apam, anyam nem el mar, egy idos nagynenem el, van egy unokabatyam egyedul es egy sogor a ferjem tesoja, szinten egyedul. Anyosom 72 eves. Akkor rank nem vonatkozik a torveny, mert csak verrokon lehetne? Kicsit alaposabban gondolkodj!


    Nagyon lekezelo vagy, mint mindig, es mindenhez ertesz legalabbis azt hiszed.

    előzmény:
    Nikita 666 (38)
    2015-03-10  20:56
  13. 2015. március 11. 07:4539.

    Jezusom, te tenyleg nem erted.


    Nekem lehet sogornom a ferjem batyjanak a felesege. Akar barna boru. 


    Sot aposom uj hazassaga leven lehetne bronzboru anyosom is, akar 25 eves. Rokon? Igen. Genetika? Haha. 


    Vagy mondjuk akinek nincs lanytesoja, meg anyukaja, azt kizarnad? 

    előzmény:
    Nikita 666 (38)
    2015-03-10  20:56
  14. 2015. március 10. 20:5638.

    Jézus, ezt ne!


     


    Ha nem értesz valamihez, akkor legalább figyelj csendben.


    Genetika...a testvérek közötti vérfertőzés például azt jelenti, hogy a genetikai szálon lévő betegségek ugyanazok, és a kromoszómáknál esetleg épp ugyanazon a helyen fordulnak elő. Így a gyereküknél kijöhet egy olyan betegség, ami náluk nem. Például az egyik nagyszülő egy rejtett betegséget hordoz. Ezt örökli a fia és a lánya, de náluk a beteg gént felülírja az anyukájuk egészséges génje. Viszont ha a két testvér utódot hoz létre, a hibás gének ugyanott találhatóak, a gyerekük beteg lehet. Ez a vérfertőzés. A rokonaidat vizsgálattal nagy valószínűség szerint meg tudják állapítani. Például, szülsz egy gyereket, kórházban elcserélik, és 20 év múlva előkerül valaki, aki azt állítja hogy te szülted. Nem 100%-osan, de nagy valószínűséggel meg tudják állapítani, hogy vajon a tiéd lehet-e, vagy ez kizárt.


    Ezt így biztosan megérted, nem cizelálltam túl.


    Az azért abszurd lenne, ha egy fehér bőrű házaspár találna egy bronz barna sógornőt.

    előzmény:
    natika75 (37)
    2015-03-10  20:42
  15. 2015. március 10. 20:4237.

    Sogornot meg jo penzert akarmennyit lehet talalni. 

    előzmény:
    Nikita 666 (35)
    2015-03-10  20:25
  16. 2015. március 10. 20:4036.

    Nem ertek a genetikahoz, nem tudom mennyi gent kell neazonositani, hogy kideruljon a rokoni kapcsolat, plane nem tudom, mindez mennyibe kerul. 


    Akiket en ismerek, mire kiderul minden, marmint, hogy nem lehet verszerinti gyerek, es a mesterseges megtermekenyitesek se voltak sikeresek, addigra keresni sorstarsakat es harcolni a torvenymodositas mellett, sztem keso. Rengeteg ido megy ezzel el, es a no kifut az idobol. Te is irtad, hogy kitolodik a szules, de a vegtelenaegig nem tolhato. Kene a dologgal foglalkozni, de aki a lavinat elinditja a sajat boren, annak reg keso. Tan az utanuk kovetkezoknek lehetne segitseg.

    előzmény:
    Nikita 666 (35)
    2015-03-10  20:25
  17. 2015. március 10. 20:2535.

    Egy vérrokont könnyű beazonosítani, ez a genetika.


    A megoldás egyszerű. Mondjuk 35 éves nőnek van egy 28 éves unokahuga, vagy egy sógornője, aki már szült, és egészséges. És szívességből, esetleg pult alatt anyagi okok miatt (ami hatszemközt maradna) vállalná hogy kihordja a babáját a házaspárnak. Itt ami kérdéses, az a szülési szabadság, és a szoptatás időszaka.


    Furcsa, hogy épp ezzel a dologgal még nem foglalkoztak igazán. A fejünkre hoztak valamit, amit nyeljünk le. Pedig bárki kerülhet a topic indítóhoz hasonló helyzetbe, főleg mostanában, hogy a házasodási kedv kitolódott.


    Nézd, én csak azt tudom amit leírtam, ha velem történne ez, esetleg a lányommal, minden követ megmozgatnék hogy a baba legalább részben saját legyen.  Minden követ...

    előzmény:
    natika75 (33)
    2015-03-10  20:08
  18. 2015. március 10. 20:1734.

    Nem, nem örökbefogadásként.


    Nem naív vagy, elképesztően sokan gondolkodnak úgy, mint ahogyan leírtad.


    Nézd, én amit tennék miután utánajártam, és az illegális volta miatt valóban nem lehet megtenni, akkor először is egy ügyvédhez fordulnék. Akik valljuk be őszintén, ismerik a kiskapukat. Ha így sem megy, akkor keresnék sorstársakat, és a nyilvánosság elé vinném a dolgot. Szerintem tudod rólam hogy eléggé kekeckedő vagyok, de látod, itt mégis a megoldást keresem, és én is melléjük állnék. Ilyen esetekben amikor emberileg jogtalan szabály van érvényben, a nyilvánosság nagyot mozdít előre. És ha van valami reményféle, akkor csak alig valamivel kell többet várniuk, és genetikailag velük nagyjából azonos gyerekhez jutnak. Ha viszont az illegalitást azzal magyarázzák, hogy így az örökbeadható gyerekek megmaradnak az államnak, az gyenge magyarázat. Ha az orvostudomány megoldhatóvá tette hogy a feleség és a férj sejtjeit egyesítsék, akkor egy törvény miatt ez tulajdonképpen lehetetlenné válik? Ha klónozásról, gyerekkereskedelemről lenne szó, rendben, érthető. No de hogy családon belül...? Akkor ne papoljanak a család fontosságáról, összetartó erejéről.

    előzmény:
    natika75 (32)
    2015-03-10  20:04
  19. 2015. március 10. 20:0833.

    Valoszinu megindulna a gyermekkereskedelem. Pl. Jo penzert biztos talal barki olyan not, aki azt mondja, hogy unokateso... a tobbi fantazia kerdese.


    Egy par kerdest felvetettel, biztos, hogy erdemes lenne vele foglalkozni.

    előzmény:
    Nikita 666 (30)
    2015-03-10  19:53
  20. 2015. március 10. 20:0432.

    Biztos en vagyok naiv, de itt nincs kiskapu. Nincs az a meddosegi centrum idehaza, aki ezt bevallalna. Es ha megis, nehez a jogallast utana tisztazni, mivel illegalis. Tehat hogy kerulne az anyukahoz a gyerek? Orokbefogadna a sajat verszerinti gyereket akar a testveretol, sajat anyjatol? Ez nalunk egyelore valoban nem eletkepes dolog.

    előzmény:
    Nikita 666 (29)
    2015-03-10  19:45
  21. 2015. március 10. 19:5631.

    Ja igen, a kockázat miatt írtam nőrokont. Persze olyant, aki szült már.


    De egy 50 körüli anyuka is bevállalná a lányáért. Legalábbis vannak akik megtennék. Azt feleslegesnek tartottam megemlíteni, hogy az ilyesmit alapos orvosi vizsgálat előzi meg.

    előzmény:
    natika75 (28)
    2015-03-10  19:15
  22. 2015. március 10. 19:5330.

    Akiről írtam, a lány 25-30 körüli volt, az édesanyja 45-50 körüli. Természetesen nem magyarok. Egészséges kislányt szült.


    De vicc, hogy illegális a béranyaság, kíváncsi vagyok, erre milyen ésszerű magyarázatot adnának? Ha rokon az illető, miért is ne lehetne megtenni? Egyáltalán, ha egy nő akar gyereket és nem jön össze de egy családtagja segítene neki, kinek van joga ilyesmire nemet mondani? Szerintem sokan járnak hasonló cipőben mint topic indító, valamit el kellene indítaniuk. Törvénymódosítás mindig belefér. Saját célra az ember tarthat magánál tudatmódosítót, de azt, hogy egy anyát nagyjából vér szerinti gyerekhez segítsenek, na azt nem. Ezen kellene változtatni.

    előzmény:
    natika75 (28)
    2015-03-10  19:15
  23. 2015. március 10. 19:4529.

    Én mindenképpen megpróbálnám, hiszen ez csak egy törvény, bármikor megmásítható.


    Illegális.


    Sok minden más is illegális. Biztos hogy rokon sem teheti meg? Próbálj meg utánanézni, hátha van valami kiskapu.

    előzmény:
    1425764158 (27)
    2015-03-10  19:14
  24. 2015. március 10. 19:1528.

    Magyarorszagon illegalis a beranyasag.


    Senki az egvilagon ugy indul neki az eletnek a parjaval, hogy en ugyan nem fogok szulni, hanem orokbefogadok egy tok idegen gyereket. Mire kiderul, hogy a parnak nem lehet gyereke, tul van nehany vagy sok ev sikertelen probalkozason, estleg lombik programon. Mire mindez kiderul jo esetben is a 30- as eveik kozepen jarnak. Vagy tobbek. Anyuka, anyos ilyenkor mar 50 folott van. Vagy tobb. Hogy szulnenek? Ez nagyon egyedi eset, es marha sok a kockazata az idos szervezetre nezve a terhessegnek, meg amugy is, nalunk illegalis. 


    A petesejtadomanyozas is ritka, mert csak hozzatartozonak lehet, megsem egy tul elterjedt modszer, a veszelyek miatt gondolom.

    előzmény:
    Nikita 666 (25)
    2015-03-10  18:31
  25. 2015. március 10. 19:1427.

    Amit írsz, az a béranyaság, ami Magyarországon illegális. Még ha találnék is rokont, aki megtenné nagyon nagy bajba sodornám az egész családot.


    Itthon spermát, petesejtet kaphat az ember, maximum embriódonáció létezik, de az is ritkaság.... de a kihordására nem kérhet meg mást még akkor sem, ha családon belül történik a dolog.


    Én ezt így tudom, kérlek javítsatok ki, ha nem így van!


    Külföldön létezik béranyaság, sőt úgy tudom, hogy juttatás nélkül is elvállalnak terhességet a nők, hogy segítsenek másokon. Persze gondolom valahogyan meghálálják a szívességet.


     


     

    előzmény:
    Nikita 666 (25)
    2015-03-10  18:31

Címlap

top