Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Esküvő 2016

bijuca87
Létrehozva: 2015. március 4. 12:38

Sziasztok!


 


 


 


Jó lenne olyan menyasszonyokkal beszélgetni, akik hozzám hasonlóan 2016-ra tervezik az esküvőjüket. Én már elkezdtem egy-két dolognak utána nézni a neten és ha minden jól megy akkor lassan a helyszín kiválasztása jön személyesen is, aztán apránként a többi dolog


Jó lenne tudni, mi mennyibe kerül, merre érdemes menni, milyen szolgáltatókat, helyszíneket ajánlotok! 


Nálunk egyelőre annyi biztos, hogy kb 70 fő lesz a vendégsereg, és nem szeretnénk nagy luxus esküvőt, valamint a dekor színe türkiz és sárga lesz. A helyszín valószínűleg Pest megyében, és mindenképp szeretném/nénk, hogyha a polgári szertartás külső helyszínen megoldható lenne.


Várom menyasszonytársaimat, hogy együtt ötletelhessünk a továbbiakban! 

  1. 2015. május 30. 17:15226.

    Sziasztok menyasszonykák!


    Üdvözöllek Nixi_0820! 


     


     


    Egy kis friss rólunk:


    A mai nap lefoglaltuk a lagzi helyszínünket, írtunk szerződést is. Remélem ezek után már minden rendben lesz. Annyit kértek tőlünk hogy majd az esküvő előtti héten mondjuk meg a pontos létszámot, de ha esetleg közben bármi kérdésünk van hívhatjuk őket nyugodtan! 


    Sikerült időközben videóst is találnunk. Egyedül már csak a fotós hiányzik.


     


    Anna665:


    Most olvastam , hogy mi történt veletek! Nagyon sajnálom!


    Még szerencse, hogy időben sikerült ezt kiderítened és nem az utolsó percben. Remélem találtok valami másik helyszínt ami tetszeni fog nektek és ott már nem lesznek ilyen problémák!


     


    A többi menyasszonnyal mi a helyzet? Kinél hogy alakulnak a tervek?


     

    előzmény:
    Anna665 (225)
    2015-05-30  00:25
  2. 2015. május 30. 00:25225.

    A mai nap "picit" sokkot kaptunk párommal. Megosztom veletek egyrészt, hogy ti ne fussatok bele ilyenbe, másrészt érdekel a véleményetek:


    Húsvétkor lebeszéltük a helyszínnel, hogy őket szeretnénk, naptárba beírtak, szerződést még nem írtunk mondván, hogy a 2016os árak május-júniusban lesznek majd csak véglegesek. Két hete írtam az étterem rendezvényszervezőjének emailt, hogy van e már valami konkrét, erre az emailre nem válaszolt. Így ma -mivel úgyis leutaztunk szüleimhez ahol az esküvő lesz- felhívtam telefonon. Negyedjére felvette. Mikor kérdeztem mikor írhatnánk szerződést, össze-vissza beszélt, hogy majd később, még semmi sem fix, még nem írhat szerződést jövőre... kiderült, hogy egyáltalán nem írhat szerződést jövőre, az étterem felsőbb vezetésének a parancsára. Ha szerencsém van nyár vége felé kiderül, hogy vállalnak-e jövőre esküvőket. Ha nincs szerencsém decemberig kell a döntésre várni. Okot nem mondott.


    Közöltem, hogy akkor mi más helyszín után néznénk... Mondanom sem kell hogy borult a hétvégénk, telefonálgatás, gyorsan leszervezni találkozónkat mert legközelebb talán júliusban jövünk erre, de az sem biztos. Végül meg is néztünk ma egy helyszínt, aminek a tulaja (miután megtudta mi történt velünk) elmondta, hogy eddig csak azért üzemelt a hely mert jóban volt a polgármesterrel, most hogy más lett a polgármester kiderült, hogy nincs az étteremre építési engedély. De az érdeklődőket "húzzák amíg lehet" hátha mégis tudnak üzemelni.


    Szóval: nem szóltak nekünk erről, emailre nem válaszolt, telefont sokadjára veszi fel és akkor is nehezen árulja el, hogy mi a helyzet.... ki tudja mikor derül ki ez az egész ha én nem keresem.


    Tanulság: járjatok a nyakukra, írjatok szerződést, legyetek biztosak mindenben!

  3. 2015. május 29. 21:13224.

    Sziasztok!


     


    Becsatlakozom hozzátok itt időközben. Látom már szépen haladtok a szervezéssel. Jó ezt látni,hogy nem csak én gondolkodok igy előre :)


    Mindenkinek gratulálok és drukkolok,hogy sikerüljön a Nagy napot olyanra ösdzehozni,mint ahogy meg lett álmodva!


     

  4. 2015. május 29. 19:56223.

    Sziasztok!


    Nagyon köszönöm a sok hozzászólást, elgondolkodunk a témán. Vannak érvek és ellenérvek, az biztos, hogy vőféllyel és vőfély nélkül is lehet szuper jó hangulat, ez elsősorban a zenekaron és a násznépen múlik, nálunk pedig nagyon bulis a társaság. 


    boikámé milyen meghívót szeretnétek? Két oldalasat vagy kinyithatót? Ti tervezitek meg vagy grafikus csinálja?


    Mindenkinek szép hétvégét! 

  5. 2015. május 28. 10:51222.

    Szia!


     


    Egyet értek a többiekkel, szerintem is kell vki, aki összefogja, koordinálja a násznépet. Nem tudom hány fős vendégseregben gondolkodtok, de szerintem 50+ felett mindenképp érdemes vkit megkérni,h irányítson. Ha ez egy barát, keresztapa, koszorúslány személyében van, annál jobb :) Bár akiket felkértek,h segítsenek a nagy napon fotós, videós stb. először persze idegen, de a szimpátia is közrejátszott, amikor őt kértétek fel, a sok egyeztetés, beszélgetés alkalmával a végére egész jó kapcsolatot lehet kialakítani.


    Azért figyeljetek oda (ha maradtok a barátnál),h valóban ki kell majd állnia, és elmondani mi következik most, ne ijedjen meg a sok ember láttán, akik őt figyelik. Azért is jó, ha vki irányít,h lehessen tudni mi történik pl. elindulunk a helyszínre, vagy megérkezett az ifjú pár. Ha vannak dohányzó, kisgyermekes vendégek ők is bent legyenek mire ti odaértek. Ha elmentek fényképezni (úgyis több időbe fog kerülni, mint amit szántok rá), addig legyen aki a  vendégekkel foglalkozik, nem nagy dolgokra gondolok pl. hogy érezték magukat, kérnek-e még vmit. 


    Nálunk mondta a vőfély, ha van lehetőség ő is felszokott szolgálni a vacsoránál, egyrészt,h segítse a pincérek munkáját, másrészt,h a vendégek hamarabb elfogadják (hiszen akár hogy is nézzük ő idegen lesz). 


    Egy kis infó rólunk: fényképes meghívót szeretnénk, de nincs normális képünk hozzá, így megkérdeztük a fotóst mi lenne ha nyáron lenne a jegyes fotózás, h tudjunk a meghívókkal is haladni. Szóval nyáron fotózás lesz  (igen, tudjuk hamar van, de az idén 2x leszünk otthon, a meghívóknak pedig év végére kész kell lenniük)


    Szép napot Lányok!


     

    előzmény:
    flora88 (218)
    2015-05-27  16:43
  6. 2015. május 28. 09:48221.

    Sziasztok!


    flora88!


    A vőfély témán mi is sokat gondolkod(t)unk. Tavaly voltunk több esküvőn is, így volt szerencsénk mindkét "típust" élőben is megnézni. Szerintem, abban az esetben, ha van a baráti társaságban, ismerősi körben olyan ember, aki szerintetek szívesen elvállalná, határozott és valóban jól tud koordinálni, akkor érdemes felkérni. Ez szerintem az esküvő hangulatától illetve a létszámtól is függ, mert egy családias, kisebb esküvőn egy barát is könnyebben szót kap, mint egy 100+ fős esküvőn... Nyilván, egy olyan ember, akinek ez a hivatása és már több száz esküvőt bonyolított le, ez rutinfeladat. 


    Mi a ceremóniamester felé hajlunk, mert bár nem lesz nagy esküvő (kb. 80fő), a baráti társaságból nem szeretnénk felkérni senkit, mert mégis csak egy "feladat", annyira nem biztos, hogy el tudná engedni magát, illetve nincs is olyan típusú ember, aki szívesen szerepelne egy nagyobb társaságban is . Hagyományos esküvői játékokat mi sem szeretnénk, de azért az üres járatban jó, ha valaki fel tudja dobni a hangulatot, meg persze a szertartások előtt/után a megfelelő irányba tereli a násznépet. Mivel tényleg egy idegent kell felkérni, ezért fontos, hogy szimpatikus legyen és az esküvő hangulatát illetően is tisztázni kell, hogy mik az elvárások.

    előzmény:
    flora88 (218)
    2015-05-27  16:43
  7. 2015. május 27. 22:36220.

    Mi is ebben a dilemmában voltunk. Nem szeretnélek befolyásolni, csak elmondom mi hogyan gondolkodtunk:


    Sok esetben (nálunk) 70 ember egyszerre fog egymással csevegni, magát jól érezni, ezért szükség van valakire akiről tudják ha nagy hanggal megszólal akkor el kell csendesedni mert történik valami a menetrend szerint. Idegent mi sem szerettünk volna, már csak azért sem mert mivel játékok nálunk nem lesznek így nem sok dolga lenne a hivatásosnak, akkor meg minek fizessünk neki sokat?
    Így maradtunk egy barátnál. Megkértük, szívesen vállalta. Szerintem a vacsora alatt már simán ihat, én legalábbis ismerem, sokszor buliztunk együtt, jól bírja, nem sokat ivós fajta, igazán részegnek sosem láttam. Így úgy gondoltuk ésszel, de persze ő is koccinthat. Közeli rokont nem kérnék meg ilyenre, azt szeretném ha ők teljesen jól éreznék magukat kötelező feladatok nélkül.


    De ezek csak mi vagyunk. És ez csak elmélet, a tesztelése élesben jövőre lesz, utána megmondom jól működő ötlet-e

    előzmény:
    flora88 (218)
    2015-05-27  16:43
  8. 2015. május 27. 18:58219.

    Sziasztok!


    Üdvözlöm az új fórumozókat és gratulálok nekik! 


     


    flora88: 


    Mi kértünk vőfélyt pont azért, hogy koordinálja a vendégeket amikor kell és , hogyha netán esetleg kicsit alábbhagyna a buli hangulata akkor legyen valaki aki tesz azért, hogy újra lendületbe kerüljön mindenki. Azt persze Ti döntitek el, hogy mennyire van szükségetek ilyen segítségre.


    Ötletként: ha a násznépből szeretnétek megkérni valakit esetleg erre a szerepre akkor talán a tanúk egyike lehetne az, vagy az örömapák egyike. Gondolom ők annyira nem fognak sok alkoholt fogyasztani, hogy ne tudjanak Nektek ebbe besegíteni.


     

    előzmény:
    flora88 (218)
    2015-05-27  16:43
  9. 2015. május 27. 16:43218.

    Sziasztok!


    Üdv vikco, jó szervezkedést Neked is! :)


    Szeretnék tanácsot kérni Tőletek, most vőfély témában. Abban a dilemmában vagyunk, hogy legyen-e az esküvőnkön aki irányít és tereli a násznépet, avagy felesleges, hogy egy számunka idegen ember szónokoljon az esküvőn? A násznépről tudjuk, hogy bulizósak és valószínűleg nem nagyon maradna ülve senki, mivel jó kis zenekart választottunk. Ha nem kérünk fel senkit, akkor kire bízzuk a játékok irányítását? Esetleg a zenekar tagjaival beszéljük meg, hogy egy-két mondattal vezessék be a programokat vagy valakit a násznépből? Annak nem biztos, hogy jó vége lenne, mivel azt senkitől nem kérhetjük, hogy ne fogyassza el az esti alkohol adagját :D Mi a véleményetek?

  10. 2015. május 25. 18:47217.

    Üdv köztünk Vikco :)


    Hát igen, ahogy mi is szépen gyűlünk itt a fórumon, úgy foglalnak le minél többen már jövőre helyszíneket, szolgáltatókat. Kimondva elég messze van még 2016, de gyorsan telik az idő, jó ha előre gondolkodunk 


    Szerintem ha nem kötődtök vmiért ehhez a naphoz, akkor tegyétek más időpontra. Azért nézzetek szét több helyszínen is, lehet van ennél klasszabb is, ahol szabad a kinézett nap :)


    Hogy történt a lánykérés?

    előzmény:
    vikco (216)
    2015-05-24  22:41
  11. 2015. május 24. 22:41216.

    Sziasztok!


    Először is gratulálok mindenkinek!


    Mi is 2016-ban tartjuk az esküvőnket. Egészen pontosan augusztus 13.-án, és nagy valószínűséggel Veszprémben. Mi a héten kezdtünk el szervezkedni. Elsőként a helyszínnel illetve a zenekarral kapcsolatban. És képzeljétek, volt olyan hely, ami például már foglalt aznapra. Pedig nem nagy esküvőt tervezünk és amit lehet egyénileg szeretnénk megoldani pl. díszítés, meghívók stb. úgyhogy nem egy luxus helyről van szó. Ezért mi már az elején megakadtunk, mert nagyon tetszett az említett helyszín. Így vagy napot váltunk vagy más hely után nézünk.


    Több étterem által ajánlott zenekar honlapját is megnéztük. Az augusztus szerencsére ezeknél még nagyjából üres, de nagyon sok májusi szombat már foglalt 2016-ra.


    Örömteli és jó szervezkedést mindenkinek!


     


     

    előzmény:
    bijuca87 (1)
    2015-03-04  12:38
  12. 2015. május 22. 13:48215.

    Gratulálok RedJeans, jó szervezkedést nektek is :)


    Szerintem egy vőfélynek nem kell feltétlenül harsánynak, nagy hangúnak lennie , nyilván legyen erős hangja,h rá figyeljenek. Az alapvető különbség a ceremóniam. és a vőfély között (nekem) a ruhában, és a szövegek elmondásában van. Előbbi elegánsabban van felöltözve, és szép körmondatokban beszél, utóbbi kicsit hagyományosabb viseletben van, szófordulattal vagy rímmel beszélve. Amikor mi találkoztunk a vőféllyel (aki ceremóniamesterként is dolgozik), megkérdezte mi az elképzelésünk az egész esküvőről. Elmondtuk, ő is elmondta a véleményét, megnéztük a pluszba hozott videókat, ez alapján döntöttünk. A játékok nálunk minimálisan vannak tervben. Sőt, ő mondta is ha van menyasszony v vőlegény rablás, akkor először egyeztet az érintettel,h neki megfelelő-e a visszaváltás, mert nem akar senkit sem kellemetlen helyzetbe hozni. Nekünk nagyon tetszett :) 


    Mi egyelőre köszönőajándékban nem gondolkodunk, szerintem plusz költség csak (bocsánat nem akarok ezzel senkit megbántani).


    Nálunk a következő lépés a hivatali bejelentkezés+ templom keresés, a meghívó kiválasztása, és nézünk gyűrűt is 

  13. 2015. május 22. 13:02214.

    Gratulálok az eljegyzéshez RedJeans, jó, hogy itt vagy köztünk! 


    bijuca87 köszönjük a listát, szuper látni, hogy szépen alakulnak a dátumok mindenkinél! 


    Köszönőajándéknak mi valami névre szóló feliratos ajándékot szeretnénk, akár hűtőmágnest például. A meghívót mi készíttetni fogjuk, de egyedi tervezésűt szeretnénk. Mivel a násznép fele nálunk is messzebbről jön, így térképet is raknánk bele a meghívó szövege mellé, plusz egy idézetet is. A dekorhoz és a ruhához szeretnénk igazítani a színt, így csak ha ezeket kitaláljuk akkor kezdünk gondolkodni rajta.


    Van egy nagyon jó oldal, a pinterest, ahol mindenféle témában lehet képeket nézegetni és egy külön kis mappában gyűjtögetni, akár ötleteket az esküvőhöz is. Én ott szoktam nézegetni, ötletelni. 

    előzmény:
    RedJeans (213)
    2015-05-22  12:17
  14. 2015. május 22. 12:17213.

    Sziasztok!

    Májustól én is a menyasszonyok táborát erősítem.  A konkrét időpont persze még nincs meg (valamikor tavasszal), de helyszínt mi is minél előbb szeretnénk lefoglalni. Vas és Győr-Moson-Sopron megyében nézegetünk, délután már van is egy időpontunk. A helyszín kiválasztásánál fontos szempont, hogy nyugodt, meghitt legyen a környezet, valamint, hogy a násznép számára is legyen (a közelben) reális áron szálláslehetőség, mivel a többség 100-150km-ről utazik. A korábbi hozzászólókhoz hasonlóan, mi is úgy gondoljuk, hogy a szálláskeresésben tudunk segíteni, de a többi a vendég dolga.
    A zenekar vs. DJ kérdésben mi a DJ felé hajlunk, mivel az eddigi esküvőkön eddig mindig csalódás volt a zenekar (hosszú szünet a számok között, totál eltérő műfajú számok egymás után stb.), több százezer Ft-unk pedig nincs egy valóban jó és igényes zenekarra. Ha valaki esetleg tud ajánlani valakit, legyen az DJ vagy zenekar, akkor szívesen várom az öleteket.
    A vőfély vs. ceremóniamester témával kapcsolatban, a ceremóniamester mellett döntöttünk, mivel úgy gondoljuk, hogy kell valaki, aki koordinál, illetve "szórakoztatja" a vendégeket, de nem szeretnénk harsány embert vagy már-már megalázó játékokat. Volt már vőfély, aki túllőtt a célon, az ifjú pár pedig próbált jó képet vágni a dologhoz, de nem volt őszinte a mosolyuk... Ezzel kapcsolatban is kíváncsi vagyok a véleményetekre!

    Egyelőre ennyi jutott az eszembe, további szép napot mindenkinek!

  15. 2015. május 21. 20:33212.

    Jaj de jó! Köszönjük!


     


    Hihetetlen belegondolni, hogy egy év múlva milyen lázban (stresszben?) fogunk égni

    előzmény:
    bijuca87 (211)
    2015-05-20  16:04
  16. 2015. május 20. 16:04211.

    Akkor összesítem hogy lássuk , hogy kinek mikorra van tervezve az esküvője! 


     


    emőke89 - 2016.05.21.


    flora88 - 2016.05.21.


    Anna665 - 2016.06.25.


    bijuca87 - 2016.08.06.


    Judy88 - 2016.09.03.


     


  17. 2015. május 20. 08:52210.

    Sziasztok!


     


    Én kötőjelesen szeretném felvenni a nevem, szerintem jól hangzik úgy együtt   Bár biztos nyűg lesz az iratokat kicserélni.. 


     


    A zenekar énekese, akiket szeretnék, kicsit olyan, mintha vőfély is lenne, levezeti a játékokat, meg ilyenek, így nálunk ez kettő az egyben lenne. Bár még ajánlatot nem kértünk, csak már láttam őket zenélni.


     


    Anna665 nagyon tetszik a meghívó szövege :) végre valami egyedi :)


     


    Mi 2016.09.03-án szeretnénk tartani, de gondolom ennyire előre nem lehet még bejelentkezni a Hivatalban? Vagy?


     


    Ti mennyivel előbb veszitek meg a gyűrűket? Mi már szeretnénk idén.. 


     

  18. 2015. május 20. 08:51209.

    Köszönőajándékon még gondolkodom , hogy egyáltalán legyen -e, habár volt egy nagyon ötletes dolog ami megfogott. Nyalóka bajusz és csókos-száj formában (bajusz-fekete, csókos száj - piros). Nagyon jól nézett kis! 


    A meghívót saját magam csinálom, már megvan hozzá a szöveg is , mindent magam szerkesztettem wordben. Boríték alakú lesz maga a meghívó és abba lesz beleragasztva a megszerkesztett szöveges idézet. Ehhez már csak valami jó minőségű és szép papírt kéne találnom!


    Idézetnek pedig annak a dalnak a szövegét választottuk ki amire megkérték a kezem! 

    előzmény:
    emőke89 (206)
    2015-05-19  22:17
  19. 2015. május 20. 07:58208.

    Meghívón én is sokat gondolkodtam, azt tudom hogy ha lehet én saját kezűleg szeretném csinálni, valami nagyon egyszerű régies borítékos megoldást... főleg mert találtam igazi viaszpecsétet neten, pecsételővel amibe bele tudják gravírozni a monogramunkat


     


    Viszont szövegbe még nem tudom mi lenne jó... eddig egy sem fogott meg igazán... najó egy mégis (dátumok idők persze random beírva):


    "Szeretettel meghívunk benneteket 2022. 01. 01- tartandó esküvőnkre.


    Vendégfogadás kezdete 14.00-órakor.


    Ui.:Ha látjátok Bélát /vőlegény neve/- mondjátok meg neki hogy 16.00kor várom az oltárnál!"


    Na de ilyet mégse írhatunk hiába tetszik Pedig lehetne az én családomnak engem keresőt, a pároménak a vőlegényt kereső meghívót adni


     

    előzmény:
    emőke89 (206)
    2015-05-19  22:17
  20. 2015. május 20. 07:49207.

    Nekünk van már időpontunk. 2016. június 25


    Vőfélyünk egy barátom lesz, remélem meg fog birkózni a feladattal, így nekünk ez annyiba fog kerülni, hogy álljuk az utazását az esküvőre meg a szállását


    Mivel mi játékokat nem szeretnénk, így sok dolga nem lesz csak irányítja a násznépet és bemondja milyen kaja jön.


     

    előzmény:
    bijuca87 (205)
    2015-05-19  19:53
  21. 2015. május 19. 22:17206.

    Sziasztok!


    Érdeklődöm, nálatok mi lesz a köszönőajándék? A meghívókat hol csináltatjátok/rendelitek? Kitaláltátok már, hogy a meghívóban milyen idézet lesz? Flora88: Hol lesz az esküvő és a lakodalom? 

  22. 2015. május 19. 19:53205.

    Szia! 


     


    Mi most hétvégén foglaljuk le a vőfélyt. 


    Én kértem ajánlatokat emailon és teljesen változó. Általában legalábbis ahogy én kaptam az üzeneteket 40-100 ezer ft között mozognak az árak.


    Végül az alapján választottunk, hogy ahol voltunk helyszíneket nézni megkérdeztük a tulajoktól hogy kit ajánlanának , mi a véleményük a dologról. Így sikerült választanunk egy számunkra tökéletesen megfelelő vőfélyt. Egyáltalán nem dolgozik drágán és tényleg a mi kívánságaink szerint fogja felépíteni az ő feladatait is. Ha kell lesz sok játék, duma, vers, poénok , hogyha kevésbé szeretnénk akkor csak akkor szól hogyha szükséges.


    Játékoknál nekünk a Hintós játékot ajánlotta és a Mr és Mrs. kvízt.


     


    Van már valamelyikőtöknek fix időpontja flora88 és emőke89-en kívül? 

    előzmény:
    flora88 (204)
    2015-05-19  18:34
  23. 2015. május 19. 18:34204.

    Sziasztok!


    Mi hamarosan szeretnénk lefoglalni a vőfélyt/ceremóniamestert is. Ti szeretnétek az esküvőre? Vajon milyen árban dolgozhatnak? Ajánlatokat még nem kértünk senkitől. Szeretnénk majd játékokat is a lakodalomba, talán egy vőfély jobban felkonferálja ezeket és szervezettebben mehet az este.


    Milyen játékokat ismertek? A sodrófa tánc, tojásgörgetés, menyasszony lábának felismerése bekötött szemmel, seprűtánc... ezek jól feldobják a hangulatot. 


    Valaki megy helyszínt választani mostanában? :)

  24. 2015. május 18. 19:41203.

    Mi megbeszéltük párommal, hogy megtartom a nevemet. Igazából nem szívesen cserélném le, meg mindkettőnknek tucatneve van, így még csak minőségi csere sem lenne


     


    Hétvégén voltunk egy esküvőn, és a zenész egy darab szintis srác volt hát nem sok reményt fűztem hozzá, de olyan bulit csinált... én ilyet még nem láttam, már vacsora előtt rengetegen táncoltak fényes nappal pia nélkül... mondjuk tényleg úgy énekelt hogy az ember lába önkéntelenül mozgott. Most elgondolkodtunk hogy lehet őt hívjuk a zenekar helyett, árban jobb és tényleg ért a szakmájához.


     


     


     

    előzmény:
    bijuca87 (202)
    2015-05-17  19:36
  25. 2015. május 17. 19:36202.

    Kedves Menyasszonyok!


     


    Gondolkodtatok már azon, hogy az esküvő után hogyan fogjátok "hordani" a neveteket? Megtartjátok-e a régi neveteket, vagy esetleg felveszitek a férj nevét teljesen hogy xy-né, vagy kötőjeles?


     

Címlap

top