Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Esküvő 2016

bijuca87
Létrehozva: 2015. március 4. 12:38

Sziasztok!


 


 


 


Jó lenne olyan menyasszonyokkal beszélgetni, akik hozzám hasonlóan 2016-ra tervezik az esküvőjüket. Én már elkezdtem egy-két dolognak utána nézni a neten és ha minden jól megy akkor lassan a helyszín kiválasztása jön személyesen is, aztán apránként a többi dolog


Jó lenne tudni, mi mennyibe kerül, merre érdemes menni, milyen szolgáltatókat, helyszíneket ajánlotok! 


Nálunk egyelőre annyi biztos, hogy kb 70 fő lesz a vendégsereg, és nem szeretnénk nagy luxus esküvőt, valamint a dekor színe türkiz és sárga lesz. A helyszín valószínűleg Pest megyében, és mindenképp szeretném/nénk, hogyha a polgári szertartás külső helyszínen megoldható lenne.


Várom menyasszonytársaimat, hogy együtt ötletelhessünk a továbbiakban! 

  1. 2015. május 16. 07:20201.

    Még csak keresgélünk, de a terv az, hogy Celldömölkön lesz az esküvő(polgári+római katolikus templom), a lakodalom meg Fertőendréden a Tercia Étteremben.

    előzmény:
    flora88 (200)
    2015-05-15  20:03
  2. 2015. május 15. 20:03200.

    Szuper!  Helyszínetek van már vagy még csak keresgéltek? 

    előzmény:
    emőke89 (199)
    2015-05-15  18:56
  3. 2015. május 15. 18:56199.

    Váááááa minénk is elvileg akkor lesz! :DDDD

    előzmény:
    flora88 (198)
    2015-05-14  16:04
  4. 2015. május 14. 16:04198.

    A mi időpontunk 2016.05.21. lesz 

    előzmény:
    boikámé (195)
    2015-05-13  21:05
  5. 2015. május 14. 09:05197.

    Igen az időpontunk is fix már.


    2016.08.06. 

    előzmény:
    boikámé (196)
    2015-05-13  22:45
  6. 2015. május 13. 22:45196.

    Nektek is a döntéshez! Időpontot is sikerült már kitűzni? Egyértelműen inkább most lépjen vissza bárki mint a finishben amikor már késő

    előzmény:
    bijuca87 (193)
    2015-05-10  21:58
  7. 2015. május 13. 21:05195.


    Az időpontot elárulod?

    előzmény:
    flora88 (192)
    2015-05-10  19:52
  8. 2015. május 11. 16:03194.

    Szervusztok kedves menyasszonyok.


    En ugyan mar nem tartozom közetek, 6 eve mult aprilisban, hogy összehazasodtunk.


    Szoktalak olvasni benneteket, meg 2015-ös topikot is, de nekik mar kesö. Ugyhogy csak azert jelentkezem, ha netan ötleteket, inspiraciot akartok, vagy csak ugy, van egy doku-sorozat a nemet VOX adon, szoktam nezni, miközben vasalok pl. leforditva a cime: negy esküvö es egy alomutazas.


    A baj, hogy nemetül van az egesz. es azt hiszem, csak müholdon lehet otthon fogni. De hatha van valaki, aki hozzajut, lehet lesni csokrot, frizurat, sminket.


    Hatha, es nagyon sok boldogsagot mindenkinek 

  9. 2015. május 10. 21:58193.

    Sziasztok!


     


    Nekünk is sikerült döntenünk a helyszínt illetően! 


    Csodaszép helyszín egy tópart mellett, külső polgári szertartás megtartására lehetőség, körasztalok, hatalmas tánctér és még a szülőknek is tetszik. Úgyhogy nagyon meg vagyok elégedve magunkkal.  


    Már a vőfélyt is kiválasztottuk. Több helyen is ajánlották , voltunk nála pénteken, nagyon szimpatikus és segítőkész volt. Bármit kérdeztünk rögtön tudott rá válaszolni. Adott régebbi esküvőkről dvd-t, hogy lássuk hogyan dolgozik. Mondanom sem kell tudja csinálni a hangulatot, mikor mit kell tenni, hogy az emberek jól érezzék magukat, és nem utolsó sorban egyáltalán nem dolgozik horribilis összegért!


     


    A fotósunk akit kiválasztottunk még kb 2 hónappal ezelőtt visszamondta az ajánlatát, mert úgy érzi hogy még túl korai az egész és még abban sem biztos hogy folytatja a fotózást jövőre. Kicsit kiakadtam emiatt, de rájöttem hogy jobb most , mint egy hónappal majd az esküvő előtt. Így most kereshetünk újat.


     


    Veletek mi újság?


    Ki hogy áll a szervezkedéssel?



     


     

    előzmény:
    flora88 (192)
    2015-05-10  19:52
  10. 2015. május 10. 19:52192.

    Sziasztok!


    Jelentem, megvan az időpontunk és a helyszínünk! :) A hétvégén megnéztük az éttermet, mindkettőnknek nagyon tetszett. Írtam egy listát is a kérdésekkel, szerencsére mindenben nagyon rugalmasak és nagyon korrekten számolnak mindent. A menü ára nálunk 1 főre 5500 Ft lesz, ebben benne van a vacsora és az éjféli svédasztal is. A bort bevihetjük, a rövid italokból üvegenként 50%-os kedvezményt kapunk, az üdítőket, kávét pedig normál áron. A szállás árából is kapunk kedvezményt, mivel szinte az összes szobát lefoglaljuk arra az estére. 


    Nálatok mi újság? Helyszínekkel ki hogy áll? 

  11. 2015. május 8. 12:38191.

    A szolgáltatók nálunk is külön asztalnál lesznek, de nem lesznek teljesen elzárva a vendégektől, szerintem elég furán és kellemetlen lenne a szituáció mind nekünk mint a szolgáltatóknak, hogyha egy sarokba lennének berakva.


     


    Egyetértek a többiekkel, hogy a sok szervezkedés, beszélgetés és egyeztetés alatt a szolgáltatókkal úgyis kialakul egy olyan kapcsolat ami már nem egy teljesen vadidegen érzetét kelti majd.


     


    Nálunk Dj lesz az esküvőn, de ettől nem érzem hogy jobb vagy rosszabb lenne az esküvő mert nem élőzene van. Mindenkinek más az ízlése és mindenki mást szeret. Minden esküvő olyan amilyennek a pár szeretné, és minden esküvő lehet csodálatos akár milyen szolgáltatókkal is dolgozol.


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (186)
    2015-05-06  13:57
  12. 2015. május 8. 10:27190.

    Nem lesznek sarokba elbújtatva, meg kicsit érdekes is a helyzet mert nekünk a vőfély egy barátom a két fotós szintén egy baráti pár akik ezzel foglalkoznak, így csak a zenészek maradnak "ismeretlen" szolgáltatók. Ők halk zenét fognak játszani a vacsora alatt így őket ezért nem tervezem ugyan oda ültetni, mert nem egyszerre fognak enni a többi vendéggel. 


    Amúgy így belegondolva lehet tényleg unalmas lehet nekik minden hétvégén a lakodalmas menü, erre nem is gondoltam  


    Én személy szerint amúgy dj-re szavaztam volna, de párom ragaszkodott a zenekarhoz... én meg örülök ha van olyan része az esküvőnek amit ő szeretne és ő akar rendezkedni így ezeket nagy kegyesen mindig átengedem neki  annál is kevesebb dolgom és dönteni valóm van nekem 

    előzmény:
    13reg26 (189)
    2015-05-08  10:16
  13. 2015. május 8. 10:16189.

    Érdekes, amit írtatok. Nekem az lett volna furcsa, ha a szolgáltatókat kiültetem valahová a sarokba. A sok egyeztetés után már a barátaink lettek ők is.


    Az élő zene ízlés kérdése. Engem nem fog meg a hangulata, jobban szeretem a dalok eredeti verzióit. (Egyébként az esküvői DJ nem jelent automatikusan discot, számomra olyan házibuli jellegű volt az egész)

  14. 2015. május 8. 09:02188.

    Nekünk is zenekarunk lesz, nem felvágás miatt, de az élőzenének meg van a hangulata és szerintünk a szülők illetve a barátaink számára is ez a jobb megoldás. A szolgáltatók étkezése miatt nem sajnálom rá én sem a pénzt, meg nyilván szívesen megvendégelem őket, csak azért gondoltam többek közt egy másik menüre, mert egy zenekar aki végig zenéli a hétvégéket, májustól szeptember végéig akár péntek szombat, szerintem egy alap lakodalmas menütől, amitől Pesten kívül szerintem nem gyakran térnek el az emberek, elég unalmas lehet. Főleg ha egy városba van kb két-három felkapott hely ahova járnak és még ugyanannak a szakácsnak a ételét eszik is.Bár ez talán már részletkérdés..... :D

  15. 2015. május 7. 20:46187.

    Úgy gondolom mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy a saját esküvőjére milyen szolgáltatókat hív, mitől lesz neki tökéletes az a nap. A djnek és a zenekarnak is vannak előnyei és hátrányai.


    Nem egyfajta tökéletes esküvő létezik, ami bevált Neked, nem biztos hogy másnak az ugyanolyan jó élményt nyújt majd.


    Mi is a zenekar mellett döntöttünk, annak ellenére hogy bennünk is felmerült, hogy természetesen nem fog úgy szólni, mint az eredeti. Ugyanakkor mindig inkább koncertre járósak voltunk, a discokat sosem élveztük igazán. Végül a zenekar mellett döntöttünk, mert szeretjük az élőzenét (és sajnos nem áll módunkban meghívni a kedvenc zenekarainkat), mert hajlandóak egyben djskedni is ha az est bizonyos részein azt kérjük és mert úgy gondoltuk a mi társaságunk számára ez fog jobb hangulatot teremteni. Nem azért mert puccosabb.


    És a szolgáltatókat is megvendégeljük, külön asztaluk lesz, nem a rokonokkal fognak ülni, már csak azért sem mert nem egyszerre fognak velünk enni valószínűleg. De én szívesen vendégelem meg őket, mert attól még a hogy szolgáltató és pénzért csinálja fontos számomra hogy ő is jól érezze magát. Mint tudjuk el lehet végezni egy munkát immel-ámmal éppen csak megcsinálva és teljes szívvel lélekkel is, a különbség érződni fog.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (186)
    2015-05-06  13:57
  16. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2015. május 6. 13:57186.

    Azt eláruljátok nekem mirejó együttest hívni?


    Az puccosabb?


    Vagy mi az oka?


    Ráadásul egy zenekar sosem játssza úgy a dalokat, ahogy annak szólni kellene.


    Meghaltam volna, ha vadidegen akárkik lettek volna az "asztalnál". Sztem nem oda valók. Egyenek a háttérben.

    előzmény:
    nora13 (182)
    2015-05-04  15:28
  17. 2015. május 6. 11:09185.

    Sziasztok Lányok/ Üdv Emőke! :)


    Mi a szolgáltatóknak is ugyanazt az ételt rendeljük, a sütik és ital választék is ugyanaz lesz. Ez nekem is eszembe jutott anno,h fizetünk is nekik, és etetjük is őket gyakorlatilag ingyen, pláne a vőfély nyer, hisz eszik-iszik (jobb esetben) jót is bulizik 


    Szerintem ezen nem kell problémázni, ez a lagzival jár. Én azért nem rendelnék nekik mást, nekem kellemetlen lenne,h ők más féle ételt, vagy kevesebbet kapnak. Ugyanúgy lesz megterítve is nekik, és a helyszín kiválasztásnál már figyelembe vettük a kb. +10 főt a szolgáltatók miatt, biztos elférjünk kényelmesen. Nyilván mindenkinek szíve-joga és persze pénztárcája,h hogyan csökkenti a költségeket. 


    A szolgáltatóknál mi a zenére és ételre nem sajnáljuk a pénzt (nyilván azért normál keretek között maradva). A vőfély, és videós szerintem kifejezetten baráti ár, a fotós kicsit húzósabb, de az eddigi munkája alapján megéri. Mielőtt bárkit megkérnétek járjatok alapos utána, nézzetek videókat, kérdezzetek ismerősöket. Az én félelmem a dekor. El sem tudom képzelni milyen ajánlatot kapunk majd 


    Közben nálunk annyi új esemény van,h eldöntöttük lesznek koszorúslányok, a két barátnőm biztosan. Megbeszéltük szabad a pálya, egyeztessenek egymással, mi ebbe nem szólunk bele 


    Kivel mi újság, helyszín ügyben vmi fejlemény?


     

    előzmény:
    nora13 (182)
    2015-05-04  15:28
  18. 2015. május 5. 16:36184.

    Kis utánajárással azért lehet jó áron (100 alatt) jó szolgáltatókat találni. A fotósról még nem tudok érdemben nyilatkozni, de a DJ-nk fergeteges bulit csinált. Egy percig nem bánom, hogy nem élőzene volt az esküvőnkön.

    előzmény:
    nora13 (182)
    2015-05-04  15:28
  19. 2015. május 4. 20:21183.

    Sziasztok!


    Gratulálok az eljegyzéshez emőke89, üdv. köztünk! :)


    Lassan nálunk is elkezdődik a szervezés, a hétvégén megyünk megnézni az egyik helyszínt, ami mindkettőnknek nagyon tetszik! A fotóssal már beszéltünk, hogy amint lefoglaltuk az éttermet, szólunk neki és nála is lefoglaljuk az időpontot. Ezt májusban szeretnénk elintézni, utána a zenekar következik majd a vőfély. Az étterem maga nagyon jól néz ki, magyaros-rusztikus stílusú, 60-70 fő bőven elfér és a távolról érkező vendégeknek is lenne lehetőség helyben szállást foglalni. Ha szeretnénk akkor kültéri szertartás is megoldható, erdős, természetközeli környezetben. Nagy a parkoló, könnyen megközelíthető helyen van távol a belváros zajától.


    Nora13, szerintem érdeklődjetek a szolgáltatókról ismerősöknél is. Lehet, hogy lenne, aki tudna ajánlani jó áron jól bevált zenekart, fotóst, aki nem kér el csillagászati árakat.


     

  20. 2015. május 4. 15:28182.

    Nem tudom ti hogy vagytok vele, de a szolgáltatók /fotós, videós, dekor/ szerintem irreálisan magasan tartják az árat. Ami olcsóbb az sokkal alacsonyabb színvonalú a többinél, de ezek is 50-60-70 ezer forintok. Én azért ezt egy kicsit sokallom, de amit meg az ember elképzelt, az meg horror áron van./pl. fotós normál csomag 350 ft +áfa /


    Ti amúgy a szolgáltatóknak milyen vacsorát rendeltek? Valahol láttam hogy nekik lehet kérni egy csökkentett áru és tartalmú menüt, ami nem tűnik rossz ötletnek. Mert pl amit kinéztem zenekar 6 fős, arra hajlandó is vagyok áldozni, mert nem olcsók, de akkor még 60-70 ezer legyen a kiszolgálásuk...... nem tudom......

  21. 2015. május 3. 08:47181.

    Üdv köztünk Emőke89!


    Nekünk szerintem nem lesz nyitótánc, betanult koreográfiás semmiképp sem. Egyszerűen vacsi után megyünk és bulizunk a násznéppel szerintem.


    Közben nekünk is meg lett a zenekar is, 3 fő, gitár, dob, szinti és persze mind énekel is ha kell. Majd május 23án azért elmegyünk meghallgatni őket, mert lesz egy esküvőjük, de biztos hogy ők maradnak.


    Viszont közben én kicsit elbizonytalanodtam a helyszínünkkel kapcsolatban. Gyönyörű és tetszik... de elkezdtem félni hogy kicsi lesz... meg nem is láttuk a mosdót, hirtelen azt sem tudom elképzelni abban a teremben hol van... nem emlékszem hogy láttam volna a bejáratin kívül másik ajtót... szóval oda mindenképp vissza kell mennem megnyugtatni magam.

    előzmény:
    bijuca87 (180)
    2015-05-01  07:44
  22. 2015. május 1. 07:44180.

    Üdv emőke89 köztünk! 


    Gratulálok az eljegyzésetekhez!  


     


    A nyitótánccal kapcsolatban, mi nem vagyunk egy túlságosan komoly pár, szeretjük a humoros , vidám, vicces dolgokat így ez a táncunkban is meg fog látszódni. Valószínűleg az elején csak ketten fogunk táncolni, majd bevonjuk a koszorúslányokat és párjaikat a végére , esetleg még a nagyszülőket is, hogyha bírni fogják szusszal! 


    Egyelőre még zenét nem válogattunk hozzá, szerintem az majd későbbre tolódik. Hála fiatalabb korunkban mindketten jártunk táncolni, így remélhetőleg nem lesz olyan nehéz a koreográfia betanulása. 


     


    Kedves Menyasszonyok!


    Ki hogy áll a szervezkedéssel? Valakinél valami új hír? 


     

    előzmény:
    emőke89 (179)
    2015-05-01  00:51
  23. 2015. május 1. 00:51179.

    Sziasztok! Szeretnék én is csatlakozni hozzátok, mi is 2016-ra tervezzük az esküvőt vőlegényemmel. Igaz, még csak egy hete vagyok menyasszony, így mi még nem kezdtük el tervezni az esküvőt(mármint nem mentünk el sehova sem érdeklődni). Elképzeléseim már vannak, találtam már 2 idézetet amit tetszik, meg meghívó szöveg is már van pár, de a párom még nem nagyon akar tervezni, azt mondta, még ráérünk, mivel az esküvő időpontja csak kb. 2016 május-júniusban lenne. Érdeklődnék, Ti már tudjátok, hogy mit, és milyen zenére táncoltok nyitótánckor(már akinek lesz rendes lagzi)? :)

  24. 2015. Április 26. 12:04178.

    Sziasztok!


    Esküvői meghívókat és dekorációkat tervezek, készítek.


    Itt megtaláltok: https://www.facebook.com/weddingpapermeghivo


    Ha csak kérdésetek van a témával kapcsolatban, akkor is keressetek nyugodtan.


    Most van egy kifejezetten 2016-os menyasszonyoknak szóló akciónk, itt vannak a részletek róla: http://weddingpaper.hu/save-the-date-akcio/


    Zita

  25. 2015. Április 25. 14:50177.

    Én majd csak jövő év elején (január, február környékén) megyek ruhaszalonokba nézelődni, persze addig az interneten összegyűjtögetem azokat amik tetszenek így már nagyjából az alapján fogok tudni menni konkrét elképzelésekkel.


    Szerintem ha fogynál az esküvőig egy jobb szalonban tudnak segíteni akár az utolsó percben is. 


     


    Egy kis friss rólunk:


    Ma voltunk megnézni az utolsó helyet, amit kinéztünk magunknak. Én azt hiszem ebbe is beleszerettem. Gyönyörű külső és belső helyszín, tópart, körasztalok, hatalmas tánctér. Szóval úgy ahogy van csudiszép. Úgyhogy most alszunk rá pár napot és eldöntjük, hogy a kettő álomhely közül melyik legyen a befutó. Perpillanat hogyha bárki megkérdezné nem tudnék dönteni! 


     


     

    előzmény:
    Stelena27 (175)
    2015-04-25  09:50

Címlap

top