Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Esküvő 2016

bijuca87
Létrehozva: 2015. március 4. 12:38

Sziasztok!


 


 


 


Jó lenne olyan menyasszonyokkal beszélgetni, akik hozzám hasonlóan 2016-ra tervezik az esküvőjüket. Én már elkezdtem egy-két dolognak utána nézni a neten és ha minden jól megy akkor lassan a helyszín kiválasztása jön személyesen is, aztán apránként a többi dolog


Jó lenne tudni, mi mennyibe kerül, merre érdemes menni, milyen szolgáltatókat, helyszíneket ajánlotok! 


Nálunk egyelőre annyi biztos, hogy kb 70 fő lesz a vendégsereg, és nem szeretnénk nagy luxus esküvőt, valamint a dekor színe türkiz és sárga lesz. A helyszín valószínűleg Pest megyében, és mindenképp szeretném/nénk, hogyha a polgári szertartás külső helyszínen megoldható lenne.


Várom menyasszonytársaimat, hogy együtt ötletelhessünk a továbbiakban! 

  1. 2016. január 25. 19:54351.

    Bár nem tőlem kérdezted, és lehet azóta lelkes tag lettél nálunk, de a csoport neve 2016-ban lesz az esküvőnk (szolgáltatók kíméljenek) 

    előzmény:
    zizzlia (338)
    2015-11-05  09:54
  2. 2016. január 25. 19:51350.

    Szia FeketeTulipán!


    A Nefelejcs Virágüzlet volt az egyik, ott 300e volt a végösszeg, bár azt tudni kell,h sátort kell díszíteni 120 főre. A másik dekoros (akit választottunk) Dekormágia Szegvár, nála kb 200e lesz. Mindent tőle rendeltünk a virágtól kezdve az asztalszámokon át az autódíszig.


    Kérdezzetek meg több mindenkit, és mondjatok egy összeget,h az a max mit tud kihozni belőle.


     


     

    előzmény:
    FeketeTulipán (349)
    2016-01-25  15:57
  3. 2016. január 25. 15:57349.

    SZia! Gratulálok :) Nekem is Szegeden lesz az esküvőm szeptemberben. Mi a dekorosokkal nagy bajban vagyunk egyelőre. Letudnád írni, hogy honnan kértél ajánlatot és kb mekkora összeget mondtak?


    :) Köszi!

    előzmény:
    boikámé (310)
    2015-07-15  15:47
  4. 2016. január 22. 12:56348.

    Sziasztok! Esetleg van köztetek valaki, akinek hozzám hasonlóan külföldön lesz az esküvője? Mi július 8-án tartjuk Madeirán. :) 

  5. 2016. január 19. 14:10347.

    Sziasztok!


    Nekem már mindjárt itt van az esküvő a nyakamon áprilisban lesz és arról érdeklődnék tudnátok e ajánlani tánctanárt Budapesten? Egy vicces mix táncra gondoltunk, csak nem tudom hova menjünk...


    Köszi előre is 

  6. 2016. január 18. 13:38346.

    Sziasztok!


     


    Kicsit végigolvasva látom sokaknak már fix dolgai vannak....mi is idén tervezzük az esküvőt, október 22. a kitűzött dátum, viszont még semmi sincs fixen. Most épp helyszín gondban vagyok. Pest megyében, Gödöllő közelében ( mondjuk most épp Vácon nézelődöm) keresnénk egy nem túl nagy, 50-60 fős termet, ami nem tipikusan a fehér székszoknyás, inkább kicsit a vintage stílushoz passzoló hely lenne. Tudnátok valami ötletet adni?

  7. 2016. január 18. 05:49345.

    Kedves csillu1!


     


    Az ital csomaggal az a helyzet, hogy édesapám ismerőse a helyszín/pincészet tulaja, így ha nem kérünk alkoholt a vacsora előtti részre, csak attól a pillanattól, amikor bemegy a násznép a vacsora helyszínéül szolgáló pincébe, akkor az üdítőt ingyen kínálják a násznépnek a ceremónia befejeztétől (kb. fél 4) a vacsora kezdetéig (fél7). Limitálni én magam limitáltam pratikum (nehogy valaki ne tudja, mennyit ihat üres gyomorra 30 fokban), anyagiak (fentebb említettek miatt) és programszervezési (az alkoholok - welcome drink-ként kínálása jelentené a vacsora igazi nyitányát) okokból.


    A túrós desszert kb. 1,5 órát tartózkodna kint, de terveim szerint ezek olyan guszták lesznek , hogy hamar el fognak fogyni. Gondolom nem kell itt is minden típusú sütemény, desszertből kínálni annyi félét, ahányan vannak, mert egyrészt nem mindenki fog enni, másrészt az rengeteg, harmadrészt jön a vacsora. Én úgy gondoltam 30-50 darab lenne max egy féléból, szóval szerintem 50 mini adag gyümölcsrizs vagy túrós desszert nem fog 2 másodperc alatt megromlani. Plusz június közepén még nincs 35 fok, inkább esélyes, hogy 25 lesz vagy hidegebb. De kérlek mindenkit, javítsatok ki, mert ezek elképzelések, és a tapasztalatokat mindenkitől szívesen fogadok.


    Ha már programoknál tartunk. Úgy trvezzük, hogy fél 4-5-ig lesz 1,5 óra a násznéppel fotózkodni. Egyesével, csoportosan, mindenhogyan. 5kor mi elmennénk fotózkodni, de átfutott az agyamon, hogy esetleg lehetne egy-két olyan dolgot kitalálni, amivel a násznép el tudja foglalni magát. Lesz egy puzzle-nk, amiből minden vendég kap egy darabot, és azt aláírás után a helyére kell rakni. A képen mi leszünk, és egy olyan feliratot tartunk, hogy 'veletek teljes a kép' - ezzel jelezve, hogy a vendégek jelenléte fontos a nap ünnepélyességének teljességéhez. (huh, nah ezt jól megmondtam :) ). A pincét az Anna sorozat hangulatában tervezzük díszíteni, és ebből kiindulva jutottak eszembe olyan játékok, amit abban a korban teadélutánokon játszanak, mint zsákbanfutás, vagy két ember 3 lábazik, esetleg lehet csinálni a fűbe nagy méretű ötödölő táblát és karton ''X"-eket, és 'O'-t lehetne pakolászni, vagy esetleg célbadobni karikával, vagy (bár nem tudom honnan, de ha tudnánk szerezni) patkóval.


    Szerintetek mennyire lennének erre vevők a vendégek. Reményeim szerint legalább a gyerekek élveznék, és akkor a többiek meg lehetnek nézők, ha maguka felnőttek nem is állnak be.... Tudom, hogy 30 fokban ez annyira nem lenne nyerő, hiszen ki akarna aktívkodni, ha meleg van, de 25 fok körül talán nem vészes. Nagyon várom bárki véleményét erről, vagy esetleg más ötleteket.


    Még 1 kérdés: kinek illik fizetni a vidéki vendékek szállását?


    Előre is köszönöm!

  8. 2016. január 17. 22:04344.

    Sziasztok!


    Nekünk is idén lesz az esküvőnk, szeptember 17-én. Már most úgy érzem, hogy el vagyok késve a szervezéssel.😞 Zenész és zenekar után bújom az internetet, de nagyon megköszönném ha valaki tudna ajánlani egy jó és megfizethető zenészt/zenekart Veszprčmben. Előre is köszöm! ☺ 

  9. 2016. január 8. 04:28343.

    Sziasztok Kedves menyasszonyok!


     


    Gratulálok mindenkinek és sok kitartást kívánok a szervezéshez! 


     


    Évek óta olvasgatom a fórumot es eldontottem ha egyszer nekem ia esküvőm lesz akkor én is írok 😊


    A mi esküvőnk július 16-án lesz Csillebércen. 


    Jelentkeztem a facebokk csoporthoz is hatha felvesztek 😊


     


    A helyszínen kívül megvan már a fotósunk és az ötvösünk. 


    Jelenleg jó dj-t és CM-et vadászok. Tud esetleg valaki ajánlani jót megfizethető áron? 


     

  10. 2015. december 20. 01:14342.

    Sziasztok!


    Nagyon-nagyon örülök, hogy megtaláltalak Benneteket, én is 2016-ban, pontosabban október 8-án készülök férjhez menni és sok-sok éve álmodoztam már róla, hogy ha megkérnek, majd regisztrálok ide és aktívan szervezgetem majd a pici esküvőnket. 


     


    A dátumunk biztos, az is, hogy kb. 110 főt fogunk meghívni, de szerintem 90-nél többen nem fognak eljönni, mert messziről utazik a násznép 90%-a. 
    Balatonparti esküvő lesz, helyszín már fix, templomi szertartással. Zenész pipa. Fotóst is jó előre szerettünk volna foglalni és akkor a szolgáltatókkal meglennénk időben, de ember tervez... viszont találtunk már olyat, aki nagyon tetszik :)

  11. 2015. december 18. 02:05341.

    Bocsi, előző hozzászólásomban a 1,5 max az másfél óra akart lenni. Lemaradt a mértékegység. :)

  12. 2015. december 18. 02:03340.

    Sziasztok!


     


    Még mindig nem jutottam el odáig, hogy mindent visszaolvassak, így ha ez már volt téma, elnézést kérek.


    Most tartunk ott, hogy nagyjából látnunk kéne, mennyi süteményről, tortáról kell gondoskodnunk.


    Nálunk az a helyzet, hogy 3 fő süteményes időszak lesz. Az egyik a lánykikérő előtt, ahová, mivel dél felé lesz esedékes ez a dolog, főleg olyan süteményekben gondolkodnék, ami azért laktat. Virslis leveles, pogácsa vagy pizzás csiga a sósakból, édesekből pedig a nem töltelékes verziójúak, amikkel még véletlenül sem kenik össze az emberek magukat. Ezen a ponton olyan 160 emberrel lehet kalkulálni.


    A 2. felvonás a ceremónia után lesz a csoport fotózkodás és a vacsora között. Itt lesz egy kb. 1,5 max. amit a vendégeknek ki kell töltsünk, így zenével, a ceremóniamester ügyeskedésével, és harapnivalók fogyasztásával próbálnám megoldani, hogy amíg fotózkodunk, addig ne unatkozzon a násznép. A probléma itt kettős, mivel ez után vacsora van, nem kéne tele egyék magukat, így én hanyagolnám a nehéz sütiket, mint pogácsa és hasonlók. Inkább gyümölcsös sütiket vagy egyenesen gyümölcs tálakat, nyársakat kínálnék. Ez azért is lenne jó, mert mutatós, és mivel sajnos a ceremónia bizonyos rendkívüli okok miatt 3kor kezdődik, így akkor még meglehetősen meleg lesz. Ennek a gyümölcsös dolognak viszont a hátulütője, hogy vagy nagyon drágáért lehetne ilyet rendeltetni, vagy nem tudom, saját megoldásban mennyire tartós ez, vagy mikor kéne elkészíteni. (Ez a rész már csak kb. 100 embert érint)


    A 3. felvonás a lakodalom. Itt sem mennyiségileg, sem minőségileg nincs elképzelésem, ráadásul a kísérő tortákkal sem tudom, hogy kell számolni. Annyinak már utána jártam, hogy kb. annyi szeletes tortát kell rendelni menyasszonyinak, de inkább kicsit kevesebbet, mint a teljes létszám, mert úgysem eszik mindenki, ráadásul egy 80 szeletesből azért ki lehet hozni kicsit több szeletet. Itt is 100 emberről van szó.


    Az, hogy a menyecske tánc után mennyien maradtnak, az nagyrészt azon múlik, hogy ki hagyja otthon a gyerkőcöt, és ki nem. Gyerekkel hamar el fognak menni a korunkbeliek, viszont pont ők azok, akik gyerek nélkül hajnalig ropják. Ebből sajna egy újabb kérdés, hogy az alkohol ellensúlyozásaképpen kínált sósból vajon mennyi kellhet.


    Van bárki, aki ebben egy kicsit is eligazodik? Van erre valami alap 'képlet', amibe aztán a változókat be lehet vinni. (nyilván nincs, mert násznép függő, de azért gondoltam megkérdezem. :) )


    Még annyi, hogy a vacsora desszertje a torta lesz, nem kértünk külön azt is.


    Előre is köszi a válaszokat!

  13. 2015. november 9. 23:20339.

    Sziasztok!


    Gratulálok mindenkinek a közelgő esküvőhöz. Nagyon örülök, hogy rátok találtam és máris rengetek hasznos infóval gazdagodtam általatok :). Nekünk 2016. május 28. a dátum. A szervezést picit megnehezíti, hogy a vőlegényem Budapesten él, én Szegeden az esküvő viszont a szülővárosomban, Gyulán lesz. Ettől függetlenül azért már van helyszínünk és zenekarunk is. A fotós is intéződik már, viszont ceremóniamestert nem nagyon találok. Elsősorban szegedit szeretnék, így nagyon örülnék szilva 24, ha tudnál megbízhatót és jót ajánlani.


    Jó szervezést mindenkinek! 

  14. 2015. november 5. 09:54338.

    Kedves Bijuca87!


    Melyik csoportban vagytok a Facebookon? Én csak az Esküvő 2016-ot találtam meg, de nem tudom, hogy ott vagytok-e?


    Köszi szépen! :)

    előzmény:
    bijuca87 (1)
    2015-03-04  12:38
  15. 2015. október 21. 13:59337.

    Sziasztok!


     


    Szeretnék csatlakozni Hozzátok én is A mi esküvőnk augusztus 13-án lesz, de kb. ennyi, ami fix, tekintve, hogy a lánykérés múlt héten volt.Fogalmam sincs, hogy hol tartsuk meg, hiszen az ország két végéből származunk, a barátaink is az ország különböző pontjain élnek, fogalmam sincs, hogy utazás és szállás szempontjából hogy jönnénk ki a legjobban.

  16. 2015. október 21. 08:44336.

    Sziasztok,


    Úgy örülök hogy ráakadtam a csoportra :) a mi esküvőnk dátuma május 28. Amivel nekünk még picit nehezebb a szervezés, az az hogy a párom külföldi és mi is külföldön élünk, a szertartást a helyszínen angol nyelven szeretnénk. Helyszínünk Köveskál.


    Ezzel kapcsolatban van valakinek ötlete/tapasztalata? Tudtok például olyan katolikus papot, aki kijön a helyszínre és angolul tartaná a szertartást?


    Köszönöm előre is a tanácsokat,


    Üdv,


    Betti

  17. 2015. október 20. 22:24335.

    Szia!


    Megkerdezhetem hogy ki lesz a fotos?

    előzmény:
    Nixi_0820 (316)
    2015-07-19  21:31
  18. 2015. október 20. 10:17334.

    Sziasztok!


     


    Nincs erre egy türelmi idő? Nem hiszem, hogy mindenki a nászút előtt rohangál gyorsan elintézni. Ezt meg kéne kérdezni. Alapból a házassági anyakönyvi kivonatért is később kellett bemennünk.

  19. 2015. október 20. 10:03333.

    Én is hasonló cipőben járok...


    A házassági anyakönyvi kivonat három vagy 4 nyelvű, szerintem azzal tudod igazolni majd a neved, legalábbis nekem ezt mondták a hivatalban. Az esküvőnk május 14-én lesz, az útlevelem május 16-án jár le, ez pünkösd hétfő, kedden megyek fel pestre azonnali útlevelet készíttetni. A jogosítványom osztrák, tehát azt csak később tudom lecserélni, az út meg túl hosszú lenne haza, hogy párom egyedül vezessen. Azért remélem nem lesz gond.


    Csak egy javaslat: hívd fel a repteret, kérdezd meg, ők mit mondanak. Biztos volt már hasonló eset.


    Amúgy nálunk már most májusban el voltak rendezve a fontosabb dolgog (étterem, zenekar, vőfély, anyakkönyvvezető), mert már februárban kaptam nemleges választ, hogy az időpont már foglalt. Barátnőm fél évvel az esküvő előtt már nem talált éttermet... Minél előbb intézkedik az ember, annál nyugodtabban lehet.

    előzmény:
    docyka (332)
    2015-10-20  01:16
  20. 2015. október 20. 01:16332.

    Megint én, és nyugodtan szóljatok rám, ha sok lenne belőlem.


    Elkezdtem olvasgatni az elejéről a válaszokat és örömmel láttam, kedves 'boikámé' (remélem jól írtam :) ), hogy egy napon fogunk ünnepelni.


    Abszolút egyet tudok veled érteni a korai intézkedésben. 'A sok víz lefolyik még a Dunán' dolgot nem is értem. Persze, lefolyik az a sok víz, de ha nem vigyázunk dátumokat, helyszíneket és szolgáltatókat visz magával, akikről le kell mondani.


    Nálunk a távolság miatt többszörösen fontos volt az időben történő intézkedés.


    A lánykérés nálunk egy park rózsalugasában történt meg édes kettesben idén február 19-én, a 3. évfordulónkon. Hazafelé az úton már meghatároztuk a hónapot is, és akkor szerencsém volt, mert épp nálunk töltöttek szüleim és testvérem 2 hetet, így hazaérve személyesen mondhattuk el nekik a jó hírt. Lényegében márciusban már nálunk is le voltak foglalva a szolgáltatók (fotós, videós csapat a sminkesükkel, ceremóniamester, stb.).


    A helyszínnél 2 lehetőség közül kellett választani, mert azt tudtuk, Szekszárdon szeretnénk a lagzit, viszont semmilyen iskolai aula, étkezde vagy tornaterem nevét nem akartuk a meghívónkra. Végül egy borászat választottunk, ahol édesapám ismerte a tulaj családját. Itt tartjuk a ceremóniát a borászat kis tavának partján, és utána a vacsorát a pincerendszerben kialakított nagy teremben. A helyszín tud szállást is biztosítani a vidéki vendégeknek, így jobbat keresve sem találhattunk volna.


    A dekoros-virágost most választottam ki nemrég és foglaltam le, így már csak a torta/sütemény ellátmányról kell gondoskodni, de az igazán ráér jövő évig.


    A meghívókat magunk gyártjuk, de a design még nincs meg, így azoknak csak jövőre állunk neki szintén.


    Az utolsó 4 hét lesz borzalmas rohanás, hiszen minden egyéb apró-cseprő dolog (pl a személyes megbeszélések és hivatali ügyintézés), amit intézni kell, az addigra marad.


    Nekem a legnagyobb problémám szerintem a névváltoztatással lesz, mert már megvannak a repjegyek, amik a mostani nevemen vannak oda-vissza, viszont gondolom, ha nevet változtatok, akkor új útlevél is kell (ezt mondjuk akár egy nap alatt elvileg jó pénzért legyártják), és akkor gond lesz a visszafele jegyemmel. Bár nem vagyok teljesen képben, hogy hol, hogyan kerül bejegyzésre az új nevem, és hogy ha nem csináltatok új útlevelet, akkor az gondot jelent e visszarepülésnél, ami kevesebb, mint 2 héttel lesz az esküvő után. Ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata, véleménye, ötlete....bármi?

  21. 2015. október 20. 00:48331.

    Sziasztok Sorstársak!


    Még új vagyok, nem olvastam végig a blogot, csak speciális helyzetben vagyok, és szükségem van olyan emberekre, akik velem egy cipőben járnak.


    Picipocok - aggodalmad érthető a polgári szertartással kapcsolatban, de kezdj el ujjongani, mert bizonyos értelemben sokkal jobb helyzetben vagy, mint én.


    A mi esküvőnk 2016. június 18-án lesz Szekszárdon. Párommal mindketten szekszárdiak vagyunk, és minden rokonunk is ott él. Mi lehet a gond? Csupán annyi, hogy immáron lassan 3. éve élünk párommal Ausztráliában, és innen szervezem az esküvőmet anélkül, hogy hazautaznánk az esküvő előtti 4. hétig.


    Beláthatod, hogy kissé egyszerább személyesen megjelenni Debrecenben Budapestről, mint Szekszárdon 15.000 km-ről. Hatalmas szerencsénkre nálunk elfogadták szóbeli kérelmünket, és beceruzáztak minket a naptárba, amíg haza nem érünk és személyesen nem tudunk intézkedni. Ennek ellenére, ismérve a bürokrácia útvesztőit, Murphy törvényeit, és mert menyasszonyként meg van engedve, én aggódok, hogy bemegyünk a hivatalba, és 4 héttel az esküvő előtt közlik, hogy bocsi, de nincs anyakönyvvezető, vagy rossz napra írtak, vagy csak egyszerűen elfelejtettek említeni egy számunkra ismeretlen akármilyen formanyomtatványt, vagy intézkedési lépést, ami kell ahhoz, hogy 18-án délután 3kor egy anyakönyvvezető összeadjon minket ott, ahol mi akarjuk. :)


    Mellesleg innen minden mást is izgalmas intézni, hiszen senkivel nem találkozol személyesen, semmit nem kóstolsz meg, nem próbálsz menyasszonyi ruhát, és a helyszít is csak képekről látod egészen addig, míg 4 héttel a nagy nap előtt nem szembesülsz mindennel.


    Mint említettem, nem olvastam végig még a bejegyzéseket, de ha bárki van hasonló cipőben, kiváncsi lennék, ő hogy éli meg.


    Én azt viselem a legnehezebben, hogy nincsenek ittcsaládom női tagjai, vagy barátnők, akikkel erről lehetne beszélni, és párom meg ugye pasiból van, őt nem akarom traktálni folyton. Talán ez a legrosszabb, nem beszélni arról, amiről folyton beszélnél.


    Szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    bijuca87 (1)
    2015-03-04  12:38
  22. 2015. szeptember 22. 22:06330.

    Sziasztok! 


    Elnézéseteket kérem, de már annyi a hozzászólás ebben a topicban, hogy nem bírom végigolvasni :) Mindenkinek gratuláció és együttérzés a szervezkedést illetően.


    A mi esküvőnk július 16-án lesz, Debrecenben. Kb. egy hónapja kezdtem/tük el a szervezkedést, így a fontosabb dolgok egy része már okés. Viszont megrökönyödve tapasztaltuk, hogy az anyakönyvi hivatalban már csak kettő szabad hely van és csak személyesen lehetne ezekre foglalni, amire időpontot kell egyeztetni... ez kissé nehézkes Budapestről s félő mire odajutunk ez a két hely sem lesz meg. Eddig mindenhol azt olvastam, hogy 180 nap a maximum, csak kíváncsiságból érdeklődtem mi a helyzet. Így hajlunk arra, hogy a hivatalos részt korábban elintéznénk és szertartásvezetőt hívnánk a helyszínre. Erre volna esetleg valakinek ötlete tippje? Egyelőre csak budapestieket találtam, akik persze vállalnak országosan, csak az útiköltség kb. a díj fele lenne... A másik, amivel gondba vagyok a videós, aki fotóssal együtt jön, jó minőségű a munkája és nem horror áron dolgozik. Fotós egyedül annyi van mint égen a csillag meg videós is, de ha külön-külön fizetnénk az nagyon borsos. És szintén a helyszín kiszállási díjjal van a "gond".


     


    Köszönöm a válaszokat előre is :) és jó szervezkedést Nektek ;)

  23. 2015. szeptember 20. 14:37329.

    Sziasztok! Én is csatlakozom hozzátok! Nekünk 2016. május 16.-án lesz ,Balatonfüreden a Vitorlás Étterembe.Az egész szertartás ott lesz,igaz mi a hagyományoktól eltérően, 25 fő és kicsiny lagzit szeretnénk. Nagyon szűk családi kör. Tudni kell rólunk,hogy külföldön elünk, van két gyönyörű gyermekünk, és én pont az az ember vagyok,aki nem szereti nagy dobra verni. :) :) Így lesz, csak délutáni szertartás. Azért megadjuk a módját. Tudom,tudom.. Levendulás esküvő lesz, zöld és lila árnyalatban. :)


    Az eskövői ruhám ,spanyol fazonú lesz,nem ez a hercegnős,mivel, anya vagyok,asszony, így már a hercegnő fehér lovon korszak el múlt nálam. :) :) 


    Azért nagyon izgulok, pedig még egy év. :) :) 


    Mint írtam, mi itt élünk kint ( Graz) és kicsit nehéz, meg persze egyedül szervezem,mert párom rám bízott mindent, annyit kért,mindig kérdezzem meg. :) :) 


    Nehéz, mert anyóst nem szeretném segítsegnek, a rokonaim,szüleim pedig Fejér megyében élnek. Szóval , minden rám marad. De nem egy elesett ember vagyok, mert 3 éve egyedül nevelem a gyerekeinket,szóval, remélem mindent össze tudok majd hozni. :) :) 


    Nagyon örültem,mikor meg jött az időpont. :) Az árak is nagyon kedvezőek. Szóval. :) :) Izgulok.. :) 


    Végre a férjem lesz az az ember, akit a világon a legjobban szeretek a gyerekeim mellett. :) :) :) Boldog vagyok. 7 és fél éve vagyunk együtt... :) :) :) 


    Remélem nem untattam senkit. :) :) 


    Facebook csoportba is jelentkeztem. :) :) 


    Szép napot! :)


    Gratulálok minden menyasszonynak! :) :) 


     

  24. 2015. szeptember 20. 12:40328.

    Szia Eneee!


    Nekünk is jövőre lesz esküvőnk, a dátumot még nem tudjuk, de azt már igen, hogy Zsámbékon lesz. Én mindenképp szeretnék templomi esküvőt is, de az én párom sincs megkeresztelve. Azt olvastam, hogy elég, ha csak az egyik fél keresztelt. Nem kell megkeresztelkednie a párodnak, ha amůgy sem állt szándékában. Van rá lehetőség, de nem muszáj. Annyi, hogy a paphoz időben kell menni, mert neki püspöki engedélyt kell kérni ilyen esetben. De ůgyis megadják.


    Jó készülődést!!!

    előzmény:
    Eneee (325)
    2015-08-27  18:10
  25. 2015. szeptember 9. 16:06327.

    Sziasztok!


     


    Én is szeretnék csatlakozni a topichoz, szintén 2016-ban fogunk összeházasodni. Május 21. lesz a Nagy nap. :)


    Sajnos mi külföldről kell intézzük a szervezést (munka miatt), úgyhogy kicsit sem egyszerű a dolog.


    A helyszín, a vőfély és a kaja már megvan. Az ital fogyasztás alapján fog menni. 65 fő lesz a vendégsereg. Megkaptuk minden italnak az egységárát, de én úgy gondolkodtam, hogy ha máshol 6000/fő a korlátlan italfogyasztás (sokkal több italfajtával), akkor talán mi is kalkulálhatunk ilyen költséggel.. Szerintetek ez jó ötlet? 


    A másik kérdésem: az étteremben lesz a polgári szertartásunk is, érdeklődtünk az illetékes anyakönyvvezetőnél, de azt mondta csak január elsejétől tud tájékoztatást adni, mivel most átszervezések jönnek az egész  (országos) rendszerben. Viszont itt azt olvasom, hogy valakinek már tuti biztos időpontja van, vagy ceruzával beírt foglalása az anyakönyvvezetőnél. Ez hogy lehet? Nem szeretném, ha emiatt lecsúsznánk róla ( egy kis faluhoz tartozik az étterem helyrajzilag, szóval gondolom egy anyakönyvvezető van csak).


    A dekor nagy részét szeretném saját kezűleg elkészíteni, a meghívókat is. Köszönetajándék még kérdéses...


    A virágos résztől pedig kivagyok.... Vidéki megyeszékhelyen 1 db virágüzletnek van internetes elérhetősége....mint a középkorban. :D


    Ruha ügyben a múlt hétvégi  2 napos hazalátogatáskor tettünk egy kört, két helyen nagyon szimpatikusak voltak. Viszont én azok közé tartozom (lehet ez a kisebbség), aki nem tudja, nem álmodta meg hogy milyen legyen a meny.ruhája.... szóval velem lehet nehéz dolguk lesz... :D


    Hajrá mindenkinek! :)

Címlap

top