Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mindennapi korrupció: még mindig jár a hálapénz

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2015. február 23. 13:17
Én fizetek, te fizetsz, ő fizet, mi fizetünk. Mármint kenőpénzt. És van, aki ellenáll, és csak azért sem hajlandó rá. Tanulságos, bár cseppet sem meglepő látleletet ad a magyarországi korrupcióról a fizettem.hu oldal. Neked van gyónni valód?

Nők Lapja Café: Mindennapi korrupció: még mindig jár a hálapénz
  1. 2015. február 23. 18:4226.

    Ezek mind felháborító dolgok, de nekem nem tartozik egyik sem a hálapénz kategóriájába.


    Hálapénz nekem azt jelenti, ha kapok az orvosnál (kórházban) egy olyan ellátást, amivel nagyon elégedett vagyok és ezért a hálámat úgy fejezem ki, hogy adok valamennyi készpénzt. Utólag, nem előre. Tehát emiatt nem kapok különleges elbírálást.


     

    idézet:
    Anda39 (21)
    2015-02-23 17:50:50

    „Hálapénz nekem azt jelenti, ha kapok az orvosnál (kórházban) egy olyan ellátást, amivel nagyon elégedett vagyok és ezért a hálámat úgy fejezem ki, hogy adok valamennyi készpénzt. Utólag, nem előre. Tehát emiatt nem kapok különleges elbírálást.”


    Ez, amit említesz, a HÁLA. Így, utótag nélkül. Hogy mi a hála módja, az lényegtelen.


    Hála-PÉNZ NINCS. Amit most így emlegetnek sajnos sokan, az BAKSIS, VÉRDÍJ, KOLDUSNAK vetett ALAMIZSNA, kizsarolt véres pénz!


    SOHA, SENKINEK nem volna szabad ezt így emlegetni. Olyan undorítónak kellene tartani, mint a „nyomorék szutykos biboldó” kifejezést. Ugye ez sem szalonképes?


    Bocs, egyszerűen ha valaki a korrupciót ilyen virágnyelven emlegeti, egyszerűen felforr az agyvizem!


    Mindazonáltal, hogy tisztában vagyok vele, hogy az orvosi/ápolói fizetések szemérmetlenül alacsonyak. Szóval ennek tudatában mondom, hogy nem a betegnek kellene megoldania ezt a problémát, sőt, továbbmegyek: egy beteg elég, ha amiatt izgul, hogy milyen lesz a betegsége lefolyása, nem pedig még azon is, hogy eleget adott-e a személyzetnek.


    Amíg egy beteg ettől retteg, a ma ilyen virágnyelven emlegetett kizsarolt juttatás véres pénz.


    Biztos vagyok benne, hogy sok orvos és ápoló is így gondolja.


     


    előzmény:
    Anda39 (21)
    2015-02-23  17:50
  2. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. február 23. 18:3625.

    A vesztegetés, a kenőpénz, a hálapénz, mind a komcsi  MSZP-és időkből itt maradt sajnálatos örökség.


    Fizetés alig volt, elvárta maga a rendszer is, és szinte hallgatólagosan/hivatalosan jóvá is hagyták fizetéskiegészítésként működött.Sőt! Elvárható volt az az én is adok, te is adsz meg ő is ad...........


    Megnézném én azt aki nekem ilyesmit felajánl vagy kér tőlem.A munkám miatt soha senkitől nem kaptam semmit sem és nem is fogadok el semmit, nem érdekel az 1500.-Ft-os bonbon meg 1/2 kg kávé.


    (Emlékszem, egyszer a hivatalban  egy néni egy csokor orgonával jött, mert többet tettem érte mint amit kellett volna.Nos, még azt sem lehetett elfogadni, mert az aztán tényleg megvesztegés lett volna szegényke részéről Igaz, sokszor írtam már, nekem magamnak is annyi orgonám van a szezonban, hogy virágpiacot nyithatnék!)


    Van szád, állj ki magadért, mert különben ez a gané találmány soha nem  szűnik meg létezni.


     


     


     


     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2015-02-23  13:17
  3. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2015. február 23. 18:0524.

    Ez igaz... a mai emberek se tudják, hogy pontosan mennyit és hova is fizetnek, csak abban a tudatban élnek, hogy "én fizetem a tébét, tehát nekem járna a jó eü. ellátás". És elvben teljesen igaz is ez, gyakorlatban meg... az van, ami van. :( A régiek meg abban a tudatban éltek, hogy végigdolgoztam egy életet, negyven évet, és a saját befizetett járulékaimból is kapnom kell megérdemelt ellátást. Valakik meg arra is azt mondják: hol van az már, már a rendszerváltás pillanatában se volt meg az a pénz. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483234 (22)
    2015-02-23  17:53
  4. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. február 23. 17:5923.

    minden betűddel egyetértek!


    tetszik, nem tetszik a hálapénz azért alakult ki, mert a társadalom érzi, tudja, amit fönt nem akarnak tudomásul venni: az orvosok rendkívül alulfizetettek tudásuk, befektetett tanulásuk, felelősségükhöz képest

    idézet:
    Ardian05 (11)
    2015-02-23 15:30:15

    a többi beteggel szemben előnyt akart szerezni a KEDVES beteg


    ebből ered az egész mocsok, szociéra


    a dokik meg nem hülyék, elrakták mindegyiktől és a kedves beteg abban él, hogy kivételeznek vele


     

    előzmény:
    Ardian05 (11)
    2015-02-23  15:30
  5. Torolt_felhasznalo_483234
    Torolt_felhasznalo_483234
    2015. február 23. 17:5322.

    Rendben, te is hasonlóan látod. Sajnos sokaktól hallottam már ezt negatívumként, azért is ugrottam egy pillanatra.


    A legnagyobb baj, hogy nem csak akkor az átkosban, hanem most is gyakorlatilag feneketlen kútba vándorol a befizetések jó része. Ott van pl. a munkáltató által a munkabér után fizetendő rész: eddig nevesítve volt ilyen-olyan járulék (nyugdíj, egészségbiztosítás stb.) címén, most nemes egyszerűséggel már csak adó...amit oda sakkoznak, ahová akarnak.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (20)
    2015-02-23  17:28
  6. 2015. február 23. 17:5021.

    Ezek mind felháborító dolgok, de nekem nem tartozik egyik sem a hálapénz kategóriájába.


    Hálapénz nekem azt jelenti, ha kapok az orvosnál (kórházban) egy olyan ellátást, amivel nagyon elégedett vagyok és ezért a hálámat úgy fejezem ki, hogy adok valamennyi készpénzt. Utólag, nem előre. Tehát emiatt nem kapok különleges elbírálást.


     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2015-02-23  13:17
  7. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2015. február 23. 17:2820.

    Félreértettél: én nem sajnáltam sem a nagymamámtól, se a kortársaitól az eü. ellátást, sőt, annak örülnék, ha ma is legalább olyan szinten lenne a gyorsaság, mint ahogy az ő idejében volt, mert őt tényleg azonnal ellátták, ha baja volt. Azt látom viszont, hogy amit az akkori emberek termeltek a gazdaságban, azok is, akik dolgoztak, valami feneketlen kútba vándorolt az a produktum. A rendszerváltás után pedig azt mondták az új politikusok, hogy üres a kassza, nekik a semmiből kell újjáteremteni mindent. Én közvetlenül a rendszerváltás után jártam közgazdasági szakközépbe: ott azt tanultuk, hogy az előző rendszer csakis veszteséget termelt. Az emberek közül nagyon sokan olyan látszatmunkát végeztek, aminek semmi haszna nem volt a gazdaságra nézve, rengeteg termék külföldre is vándorolt adósságtörlesztés címén. Nem lettem gazdasági szakember, nem ezen a vonalon mentem tovább, de azóta is csak azt hallom ebben a témában, hogy hátrafelé mutogat mindenki: ők már üres kasszát hagytak ránk, a semmiből nem lehet várat, még újabb megszorítás, még újabb nélkülözés, és hátha bepótoljuk a régi veszteségeket... de én valahogy nem látom a végét, hogy mikor is jön el az, amikor valaki majd azt mondja: eddig tartott, most már lehet fejleszteni is... pl. az eü-ben, mert ott lenne a legégetőbb. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483234 (18)
    2015-02-23  17:12
  8. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2015. február 23. 17:1719.

    Te aztán jól idekeverted már az eü. összes többi hibáját is. Ki mondta, hogy én éltetem a rendszert? Az eü. rendszer egyre rosszabb. Ám itt most a fizetésekről kontra hálapénz/kenőpénz témáról volt szó, nem a kórházi ellátórendszer számtalan sebből vérző állapotáról. Ebből csak egy ág az orvosok alulfizetettsége, hálapénzekkel való itt tartása. Persze ez se az állampolgárok kötelessége lenne, persze, hogy nem. Viszont mégis: ha azt akarja, hogy legyen, aki megműtse, aki megmentse az életét, vagyis orvos, aki itthon marad és nem megy külföldre, akkor fizetni kénytelen. Ennyit mondtam és nem többet. Nem tetszik nekem sem, hogy ez van, de pillanatnyilag ezek a tények. 


    Amiről írtam, az  valóban nem tegnap volt. Ám aki dolgozott is régen: szerinted az mennyit termelt eü-re? Sok gyár csak a veszteséget termelte, vagy ha nem, akkor vitték ki a terméket valami soha le nem járó adósság örvén külföldre. Szerinted mennyi jutott abból a kórházakra? És főleg: mennyi maradt meg abból mára? A sok idős, aki manapság már csak igénybe veszi vagy venné a kórházi ellátást: mennyi pénzt termelt abba bele még aktív korában? A rendszerváltáskor állítólag egyetlen fillér nem volt az államkasszában, ami az eü-re lett volna fordítható... azóta ezt az állam mindenféle más forrásokból foltozgatja, mint látható, elég kevés sikerrel. (Sokan valójában abban a hitben élnek, hogy ők egy életen át fizettek tébét: abból viszont konkrétan már egy fillér nincs meg... Én nem értek hozzá, hogy miért nincs, csak azt látom, hogy nincs.) 


    Az egész rendszert meg kéne reformálni, igen. De az is biztos, hogy a dolgozók fizetésével kéne kezdeni a dolgokat. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_163973 (16)
    2015-02-23  15:55
  9. Torolt_felhasznalo_483234
    Torolt_felhasznalo_483234
    2015. február 23. 17:1218.

    Viszont nem is kapott a munkájáért soha egy fillért se a nagymamád - sem a kortársai. Az rendben van? Az nem baj senkinek? Csak elfogadja/elfogadta a 24 órás készenléti műszakot? Mert ők mindig otthon voltak, a ház/udvar/kert/ól mindig rendben volt, az unokát bármikor a nyakába lehetett sózni hisz úgyis csak otthon van?


    Szerintem ez így nem korrekt hozzáállás, de persze lehet csak én látom így.


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (15)
    2015-02-23  15:42
  10. 2015. február 23. 16:0417.

    A cikkben elsősorban most nem az orvosokról volt szó, hanem főleg egyebekről.


    Más: a hála gyönyörű dolog. Sose keverjük össze a félelemkeltéssel, és az egyéb ocsmányságokkal. Lehet valaki hálás egy orvosnak, de ne azért adjon neki bármit, mert félti az életét, ha nem ad! Lehet, valaki hálás egy hivatalnoknak is, ha az kiemelkedően segítőkész és jóindulatú, de ne ha a markát tartja az ügyintézés ígéretével, akkor nem beszélhetünk háláról!


    Én ezt a szót száműzném a közhasználtból.


    Ismerünk tabuszavakat. A legtöbb szó tiltása nevetséges ostobaság, de van néhány, amely helyesen tiltott.


    Legyen ilyen a „hálapénz” is!


    Mindig utáltam a „pol. korr. ostobaságot, de – mondom – van az az eset, amikor nagyon is kívánatos!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (15)
    2015-02-23  15:42
  11. Torolt_felhasznalo_163973
    Torolt_felhasznalo_163973
    2015. február 23. 15:5516.

    Ez nyilvánvalóan nem tegnapelőtt történt. Hanem mikor is?


    http://hvg.hu/velemeny/20150206_Varolistak_a_halalra


    Elég hosszú a cikk, úgyhogy kimásolom az ide vonatkozó részt:


    "Weltner főorvos igazát támasztja alá, hogy amikor fiatal sebészek voltunk, akkor tumor gyanúját sejtető tünetekkel az akkori „körzeti orvosnál”, vagy a szakrendelőben jelentkező beteget sürgősséggel, azonnal beutalták kivizsgálásra és napok alatt diagnózishoz jutottunk, mely alapján fel lehetett állítani a választható terápia javallatát és szükség esetén haladéktalanul operáltunk. Persze ez az átkosban volt így!!!"


    És az is milyen jó, ugye, hogy akinek van pénze azt kezelik, akinek nincs, az várja ki a halált méltósággal. Éltessük a rendszert!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (15)
    2015-02-23  15:42
  12. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2015. február 23. 15:4215.

    A nagymamám egész életében nem dolgozott olyan munkát, amiért fizetés járt, magyarul nem fizetett a közösbe semmit. Nagyon jó asszony volt, imádtam, otthon természetesen tette a dolgát, de lássuk be: az ő keresményéből egyetlen forint nem került be az államkasszába. A hatvanas éveitől kezdve többször is voltak műtétei, köztük igen komolyak is. Több mint húsz éven  át kapott ingyenes orvosi ellátást, ingyenes vagy jelképes árú gyógyszereket, kórházi ellátásokat. Az ő ismeretségi körében kizárólag ilyen asszonyok voltak. A számtalant azért írtam így, mert az ő korosztályában ez egyáltalán nem volt ritka: sok férfi várta el, hogy a felesége htb legyen, hogy ne dolgozzon munkahelyen, hanem otthon várja a családot a meleg pogácsa és a húsleves. És utána évtizedekig őket kezelték a kórházakban mások tébéjéből. Vitatod ezt? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_163973 (12)
    2015-02-23  15:34
  13. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2015. február 23. 15:3614.

    Nem igazságos a rendszer, és nem is kéne így lennie... de naivság azt hinni, hogy "ha én nem adok, és más sem ad", akkor az orvos itt marad. Dehogy marad, hülye lenne. A svájci kórházak éveket is hajlandók várni ingyenes nyelvtanfolyammal, lakással, a teljes családjának befogadásával, ha aláírja, hogy onnantól annak a svájci klinikának fog dolgozni... az itthoni hallgatói szerződését is kifizetik első körben, az a minimum. Nőgyógyász ismerősöm mesélte, hogy a jó eredménnyel végzett hallgatókat várja mindez külföldön... a klinika szponzorálásával először odaköltözik, nyelvet tanul, beilleszkedik, ha volt hallgatói szerződése (tandíjtartozása), kifizetik, és kb. kalapot emelnek előtte, ha úgy dönt, kinn marad és nekik dolgozik... tizenötször annyi fizetésért. Persze ki is rúgnák azonnal, ha hálapénzt fogadna el: de miért is szorulna arra? Nagyon nem egyenlő feltételekkel játszunk... 

    előzmény:
    Ardian05 (11)
    2015-02-23  15:30
  14. Torolt_felhasznalo_163973
    Torolt_felhasznalo_163973
    2015. február 23. 15:3513.

    Még szerencse, hogy a betegek milliomosok. Oh wait..

    előzmény:
    Ardian05 (11)
    2015-02-23  15:30
  15. Torolt_felhasznalo_163973
    Torolt_felhasznalo_163973
    2015. február 23. 15:3412.

    "Számtalan olyan nénit láttam már a kórházban, aki egész életében htb volt, magyarul a keresményéből egyetlen fillér társadalombiztosítást nem fizetett."


    Gondolom minddel elbeszélgettél (hányan is voltak?), azért tudod ezt így kinyilatkoztatni. Egyébként aki nem dolgozik életében egy percet sem, vagy van olyan időszak amikor nincs bejelentett munkahelye, az is fizeti maga után a tb-t, ha szeretne "ingyen" (ami nincs) orvosi ellátást.


    Lehet gúnyolódni, hogy önérzeteskedik amelyik nem fogadja el a kenőpénzt, de szerintem az inkább hű a hivatásához és az esküjéhez.


    Nem vicc, hogy a betegnek külföldre kell mennie azért, hogy megkeressen annyit, hogy itthon ki tudja pótolni az orvoska fizetését?


    Az orvos, ha orvosi ellátásra szorul, lepénzeli a kollégát?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (10)
    2015-02-23  15:26
  16. 2015. február 23. 15:3011.

    minden betűddel egyetértek!


    tetszik, nem tetszik a hálapénz azért alakult ki, mert a társadalom érzi, tudja, amit fönt nem akarnak tudomásul venni: az orvosok rendkívül alulfizetettek tudásuk, befektetett tanulásuk, felelősségükhöz képest

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (10)
    2015-02-23  15:26
  17. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2015. február 23. 15:2610.

    Azt nem mondtam, hogy ez jól van így, de hogy ez van, az biztos. Az az orvos, aki pl. sebészként még itthon műt, és nem Amerikában, Írországban, Svájcban vagy Norvégiában, azért van még itt, mert a műtétek után megkapja a borítékját. Szóval tetszik vagy sem, azok tartották eddig őket itthon, akik adtak borítékot. A többiek meg önérzeteskednek ingyen, ill. a tébéjük mellett, amit persze vagy fizetnek vagy nem. Számtalan olyan nénit láttam már a kórházban, aki egész életében htb volt, magyarul a keresményéből egyetlen fillér társadalombiztosítást nem fizetett. Egy huszonévig tartó, elhúzódó betegségével mégis kezelik folyamatosan azok pénzéből, akik fizetnek tébét. És az orvos is azért van még ott, mert van, aki egy plusz összeggel is megdobja, összességében annyival, hogy ne kelljen külföldre mennie, ha már min. 20 évet tanult az orvosi végzettségéért... és tanulnia kell folyamatosan, amíg csak él. A kórházban "ingyen" ellátott embereknek ezért van még orvosa itthon. MÉG. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_163973 (7)
    2015-02-23  15:13
  18. Torolt_felhasznalo_163973
    Torolt_felhasznalo_163973
    2015. február 23. 15:199.

    És ezzel persze nyugodtan tartósítsuk ezt az állapotot.


    A közszférában dolgozók bérének rendezése nem a beteg/diák/szülő/mentésre vagy tűzoltásra szoruló dolga, hanem az áLamé!!


    Addig-addig vonogatják ki apránként vagy nagyjánként a pénzeket ezekről a területekről, míg tényleg borotva élen táncolnak és velük mi is, ha még meg nem történt.


    De azt az áLam nem fogja hagyni és semelyik vezető, hogy egyetlen orvos/mentős/tűzoltó stb.. sem maradjon itthon. Csak amíg ezt az állapotot konzerváljuk, addig marad az, hogy tartsuk el őket mi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_163973 (7)
    2015-02-23  15:13
  19. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2015. február 23. 15:158.

    A másik, amivel ég és föld szintjén különíteném el az orvosokat az autós vizsgáztatóktól: az első életeket ment, a második életeket sodor veszélybe... Tényleg menjen a jó édes anyjába az olyan vizsgáztató, aki jogsit vagy műszaki tanúsítványt ad pénzért cserébe... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (6)
    2015-02-23  15:02
  20. Torolt_felhasznalo_163973
    Torolt_felhasznalo_163973
    2015. február 23. 15:137.

    Mert mennyivel egyértelműbb, hogy a betegnek kell összekaparnia az orvos kiegészítő "fizetését" saját zsebből (azon túl, hogy TB-t is fizet).....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (6)
    2015-02-23  15:02
  21. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2015. február 23. 15:026.

    Mi a francot várunk? Magyarországon óriási szakadék van a fizetések és a lehetőségek között. Régen, az én gyerekkoromban nagyjából mindenki ugyanannyit keresett, és ugyanazok voltak a "kísértések" is a boltokban. Most látod a milliós dolgokat, és mintha mindenkinek lenne pénze a mellényzsebből kifizetni őket, csak neked nem. Hofi mondta: korrupció az, amiből téged kihagynak... ez a magyar mentalitás. A szülő csak annyit lát, hogy a padtárs Józsikának másnap megvolt az ájfon6, ahogy a boltból kijött, ő meg a jó bizonyítványért ígéri a húszezres alaptelefont a kisfiának, ám titokban attól retteg, füvet fog árulni, csak hogy hamarabb legyen neki is ájfon... Mert látja, mert ott van körülötte, mert nem érti, hogy ő mit csinál rosszabbul, kevesebbet, mikor ő is dolgozik látástól mikulásig... 


    Két foglalkozást vennék ki ebből a körből biztos forrásból: a tanárt, aki a lúzer, és soha nem fogadna el hálapénzt, pont ezért tanár a hülyéje (mivel én is tanár vagyok, így tessék olvasni a hülyézést). A másik az orvos. Az orvos elfogadja a hálapénzt, de azért van még itt. Mert külföldön alapból egy nullával több lenne a fizuja végén havonta, de mivel itt marad, elfogadja a hálapénzt. És akik elvből meg erkölcsből önérzeteskednek, és nem adnának soha (ők aztán soha!) hálapénzt, gondoljanak bele csak egyetlen pillanatig: ha akik adnak, nem adnának, már nekik se lenne kinek NEM adni... mert az orvosok régen külföldön gyógyítanának, műtenének, nem itthon 36 órában szünet nélkül annyi pénzért, mint amennyiért a gyári munkásnak fixen kiesik a munkadarab x óra x perckor a kezéből, ha letelt a nyolc óra. Meg azért nem is ugyanannyit tanultak és tanulnak folyamatosan, élethosszig... Szóval az orvosokat egyelőre azok tartják itthon, akik még fizetnek nekik hálapénzt. Könyörgök, ne bántsuk ezért őket! 

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2015-02-23  13:17
  22. Torolt_felhasznalo_163973
    Torolt_felhasznalo_163973
    2015. február 23. 14:465.

    Így van. Finoman szólva is visszatetsző a megvesztegetést hálának becézni.


    Az az orvosnak csúfolt egyed amelyik követeli is, nem tesz mást, mint védelmi pénzt szed.

    előzmény:
    Catilina (3)
    2015-02-23  14:08
  23. 2015. február 23. 14:094.

    Félreértés ne essék! Nem igazi, szegény sorsú koldusról beszéltem, amikor kéregető görényt emlegettem!

    előzmény:
    Catilina (3)
    2015-02-23  14:08
  24. 2015. február 23. 14:083.

    NEM „hála”!


    Baksis, vérdíj, „nesze neked, kéregető görény” szánalompénz, esetleg borravaló.


    Pozitív jelentésű szót nem volna szabad bűncselekménnyel párosítani!

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2015-02-23  13:17
  25. Torolt_felhasznalo_163973
    Torolt_felhasznalo_163973
    2015. február 23. 13:172.
    Az ilyen pénzért 10 perc alatt "levizsgázó" tanuló vezetők is elmehetnek a jó büdös francba.

Címlap

top