Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Miért mennél vagy maradnál

Vándorlány
Létrehozva: 2015. február 12. 10:24

Sziasztok!


Olyanokat várnék ide, akik ITTHON ÉLNEK, Magyarországon!


Éltek külföldön, vagy foglalkoztak, foglalkoznak a témával gondolatban és van véleményük. Mostanában hogy érzik, elmennének e innen, milyen okból mennének, és ha nem, akkor miért maradnának. Vegyes vélemények is lehetnek, ha valaki még ott tart, hogy valamiért menne, más okból meg marad, marad. Olyan sokan mennek el, a téma aktuális.


Fontolgatók, vagy akik már döntöttek jöjjetek.


Miért mennél, miért maradnál, miért maradsz?


Nem szeretném, ha az lenne a témája, hogy aki kiment, az miért ment ki, és mennyire rossz itt, mennyire jó ott!-ebből olyan sok van, és tudom, klassz mindenkinek aki elment, most jó lenne azokkal beszélgetni, akik itt maradtak..menjünk, maradjunk, mi az ami jó még itt.. stb.-bocsánat.

  1. 2015. február 23. 08:3731.

    Ahogy latom ezrevel omlenek a z erdekesnel erdekesebb informative hozzaszolasok.


    eppen elertek mar a 30-at is. gondolom +- 5 lesz meg mielott befullad a topic, annyira izgalmas a tema.


     


    Ps: olyan ritkan jovok mar hogy az egesznek nincs is jelentosege eppen cask megakadt a szemem rajta mert mar egy csomoszor kiveseztek a temat.


    az egesz nlc lejutott a beka feneke alatti szintre ezert maradnak el meg az olyan forumozok is akik 7-8 eve folyamatosan jartak ide. hala  a hozzad hasonlo forumozoknak lassan csak paran maradtok es lehet hajat tepni egymas kozott , az tetszik nektek ugyis. azok a topicok ahol 50 hszolas utan meg nem anyaznak egyszeruen megszunnek . jellemzo modon.

    előzmény:
    mickamacka (30)
    2015-02-22  02:02
  2. 2015. február 22. 02:0230.

    mert szándéka nem az, hogy Téged szórakoztasson.


    Nyilván büszkeség melengeti lelkedet, hogy Neked ez a téma már tizeniksz éve nem új, de a kivándorlást most tervezgető lelkeknek ez még első viccnek számít....és jó időszak ez nekik, ne rontsd el a kedvüket!


    Sok olyan topic van itt, ahol amcsi magyarok lebzselnek napi nyolc órában (nyilván azért 8 órában, mert roppant irigylésre méltó életük van, amit napi 8 órában meg is kell osztaniuk- és jobb híján valahogy el kell verniük üres napjaikat), hát akkor csak belefér még egy disszidálós topic, vagy tévedek?!


    Ha neked ennyire nehéz a kedvedben járni érdekes témákkal, javaslom, ritkábban gyere ide, úgy egyszerre több újdonság közül tudsz majd válogatni!


     


     

    előzmény:
    Amarynda (8)
    2015-02-14  10:32
  3. 2015. február 20. 09:0229.

    Még valami. Ez a kimenetel, mindenkinél más és más. Mi sem gondoltuk soha , hogy ennyire komolyan godnolkodunk erről. Sajnos senki sem tudhatja mi vár rá, mi sem számítottunk erre.  Egyik nap még van munka, másik nap már semmi.  Nagyon tartalék sincs az embereknek, így ha nem talál gyorsan, megindul a lejtőn. Itt feszegethetnénk, hogy ki mi miatt menne, de erre nem lesz magyarázat, valaki anyagiak miatt, valakinek az országműködési elve nem tetszik, valakinek a bizonytalanság adja meg lökést. Ez mindenkinél egyéni.

  4. 2015. február 20. 08:5528.

    Lehet mi is hibásak vagyunk, de tudod amikor vannak körülötted 10-15 éve emberek és azt gondolod róluk, hogy ők a barátaid, de egyszer csak lelépnek mellőled és még annyit se mondanak, hogy bocsi, akkor azt hiszem az nem csak minket minősít. Soha nem tettük ki a problémáinkat, a beszélgetések nem fordulnak át ebbe a témába azaz, hogy most ki hol áll anyagilag. A másik amikor az ember sokáig külföldön él, sajnos elkopnak a barátságok is, vagy legalább is nehéz újakat szerezni.

    előzmény:
    Lióra (24)
    2015-02-15  21:40
  5. 2015. február 16. 13:5027.

    Én személy szerint a diplomám megszerzése után 1 évig voltam kint Ausztriában, felszolgálóként dolgoztam, (mivel hirtelen a suli után nem találtam semmi munkát, ami tetszene) de a honvágy és minden más hazahúzott. Fogalmam sem volt, hogy mit kezdjek magammal itthon, de aztán (egyáltalán nem reklámozni akarom, mielőtt vki beírná) elmentem régi ismerősökkel több állásbörzére köztük a hvg-re is és sikerült nekem való munkát találnom, ahova be is kerültem. Nem volt könnyű, de manapság mi az?! Csak ajánlom h ti is nézzetek körül, mielőtt nagy lépésre szánjátok el magatok. 


     

Címlap

top