Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Keserűsós májtisztítás

easygirl
Létrehozva: 2015. február 9. 19:05

Sziasztok!


Egy ideje szemezgetek már ezzel a keserűsós májtisztító kúrával (amelyik úgy kezdődik, hogy 100 g keserűsó 1 liter vízben feloldva, 4 részre elosztva, az elsőt 18h-kor, a másodikat 20h-kor, 22h-kor olívaolajos koktél, másnap reggel 6-kor és 8-kor újra keserűsós "üdítő").


Eddig csak gondolati szinten foglalkoztam vele, elolvastam több topic-ot és hozzászólást, de gyakorlati lépéseket nem tettem... egészen máig, amikor is megvettem a 100 g keserűsót. Több helyen is olvastam olyan rémhírt, hogy esetleg kivonták volna a forgalomból, de erről szó sincs, kérdés nélkül adtak. Viszont utána elkövettem egy hibát: megkérdeztem a gyógyszerészemet is, ő mit mond a "hogyan"-ról.


... és itt már több ellentmondásba ütköztem.


Egyik, hogy elmondtam neki a kúrát nagy vonalakban, hogy így egy adagban 25 g keserűsó jut. Erre eléggé felhúzta a szemöldökét, hümmögött és azt mondta, hogy "az elég nagy adag". Mikor kérdeztem, hogy szerint mennyi idő múlva és mire számíthatok, azt mondta, hogy műtétek után egy kávéskanállal szoktak adni este (közben a zacskón illusztrálta is, hogy az milyen kevés a 100 g negyedéhez képest), és hogy az másnap reggelre csinál laza székletet. ... azt is mondta, hogy ennyi után egész nap ne menjek sehova (nem is nagyon tervezem...)


De ez eléggé ellentétes azzal, amit sok helyen olvastam a keserűsós cuccról (egyrészt mert sokan azt írják, hogy a 6h-kor bevett adag már egy óra múlva hat, másrészt mert a "recept" szerint 10-kor, az olajos lötyi után rögtön le kell feküdni és reggelig úgy maradni - ebből úgy tűnik, arra kellene állnia a hasmenésnek, mert azt sehol sem írták, hogy éjjelre pelenka kötelező :)


Akkor most mi a helyzet, a jelentősen nagyobb adag (1 teáskanál 2,5 g egyik "mértékváltó" oldal szerint, tehát a 25 g az 10x-es adag!!!) gyorsabban hat, és gyorsabban le is zajlik a hatás? Aki próbálta már a keserűsót, akár így kúrában, akár csak simán hashajtásra, leírhatná, mikor mennyit vett be, és mit tapasztalt, mire kell számítani?


Lebeszélni nem tudtok :), de ha csütörtökig bárki megosztja a tapasztalatokat, azt köszönöm, segít felkészülni lelkileg... csütörtökön aztán megiszom, és lesz saját tapasztalatom is :)


Köszi!

  1. Torolt_felhasznalo_604680
    Torolt_felhasznalo_604680
    2015. február 28. 20:1445.

    Egy evőkanálnyi mennyiség 20 g. Ő az ötszörösét veszi be 14 óra alatt. Nem mindegy.

    előzmény:
    pussycat (44)
    2015-02-14  15:58
  2. 2015. február 14. 15:5844.

    A topic-nyitó eltűnt. Lehet, hogy azóta nem tudott felkelni a WC-ről? 


    A saját tapasztalatomról be tudok számolni, ha nem is a kúráról, de a keserűsóról, mint hashajtóról. Szorulásra vettem, patikában. Mondjuk nekem kávéskanál helyett evőkanalat mondtak, ennyit a patikusok következetességről. Én egy evőkanállal (lemértem, kb. 20-25 gramm) oldottam fel kb. 2,5 dl vízben. Reggel 8 körül, éhgyomorra ittam meg.


    Az íze...? Hát, nem volt olyan borzalmas, mint ahogy itt leírták. Ha valaki ivott már Unikumot, ... az szerintem rosszabb, mint ez, minden különösebb probléma nélkül lement. Tettem otthon a dolgomat, és kíváncsian vártam a hatást, és persze mivel mindenhol azt írják, hogy fontos a folyadék-bevitel, mindig mikor a konyha felé jártam, ittam egyet... Kb. 20 perc után hallottam pár morgást a hasam felől, eszembe is jutott a "Kezdődik!" reklám , de érezni különösebben semmit nem éreztem. Egy óra múltán éreztem, hogy menni kell, de semmi gátszakadás, semmi rohanás, mentem, elvégeztem a dolgomat, és fel tudtam kelni. Vártam a folytatást, de semmi. Kétszer, vagy max. háromszor voltam még aznap WC-n, de akkor sem azért, mert olyan hű de sürgős lett volna, hanem inkább, mert mennem kellett valahova délután, és előtte inkább megpróbáltam, nehogy távol a WC-től jöjjön rám... Ilyenkor volt valami, de nem az a "folyóvíz", amit ennyi negatív komment után várt volna az ember lánya. Nem volt ötpercenként futni kell, semmi ilyesmi.


    Az egyetlen, amit észrevettem, hogy reggel mikor felébredtem, jobban siettem kelni az ágyból. De ez sem volt az a nagy rohanás...


    Kb. annak a hozzászólónak lesz igaza, aki azt írja, hogy mindenkire másként hat, egyéni.

  3. 2015. február 11. 22:0743.

    Azt mondod,nem lehet lebeszelni,de mielott mergezed magad,probald meg a Mariatovis kapszulat hosszutavra,epe,maj, gyomor vedo,regota bevalt,de persze meg kell a doktorral beszelni,mint minden mas kiegeszitot.

    előzmény:
    easygirl (1)
    2015-02-09  19:05
  4. 2015. február 11. 15:4742.

    Ez szép és jó, de tényleg.


    De mivel kategorikusan kijelentette, hogy nem tudjuk lebeszélni, szerintem felesleges.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_604680 (41)
    2015-02-11  15:10
  5. Torolt_felhasznalo_604680
    Torolt_felhasznalo_604680
    2015. február 11. 15:1041.

    Nem a megalázás a célom, hanem a felvilágosítás és segítségnyújtás.

    előzmény:
    cabron (34)
    2015-02-11  10:36
  6. 2015. február 11. 14:2340.

    Hát én válaszolok. Szerintem mindenkinek más az a hajtó mennyiség, amitől szétfoffa magát.


    Nem értek az élettani folyamatokhoz. De szerintem ez nagy mennyiség.


    Nekem is műtötték már az epémet, és egy dietetikus doktornővel nagyon sok mindent átbeszéltünk akkor. Ő nekem azt mondta, hogy a máj-epe tisztításokkal nagyon csinnyán kell bánni, azt csak akkor és úgy, ha a háziorvosommal megbeszéltem.


    Ha megcsinálod, kérlek írd le a tapasztalataidat.


     


     


     

    előzmény:
    easygirl (9)
    2015-02-09  21:09
  7. 2015. február 11. 13:5939.

    Feltételezem a topikindítónak szántad e jókívánságot.

    előzmény:
    pirci (38)
    2015-02-11  13:24
  8. 2015. február 11. 13:2438.

    .... Holnap kezdődik a nagy nap...


    Drukkolok, hogy kiélvezhesd a kúra minden percét, mert megérdemled.


    Tisztelj meg annyival hogy közlöd az eredményeidet percrol percre.



     


    UI: a májadat ez nem fogja izgatni

    előzmény:
    cabron (34)
    2015-02-11  10:36
  9. 2015. február 11. 10:5537.

    Te a statisztikusi munkadat is igy vegzed, hogy csak azon dolgokat hasznalod fel a statisztikai elemzesekre, amik szamodra tetszenek?


    Munkanelkuli vagy, nemde?


     


    Szerintem jobb gyogyszeresz es orvos velemenyere hallgatni, mint neten fellelheto felig-sem-igaz cikkekre. Egeszseged csak egy van, legalabb szandekosan nem kene tonkretenni.


    tudom-tudom, az en valaszom sem tetszik, mert nem vagyok annyora hulye, hogy szandekosan rongaljam a szervezetmet igy sosem meg eszembe sem jutott szervezetemre mergezo cuccot inni magamtol, szoval bocs.


    Tudod mit? Ugorj ki a 10-rol a hatasos kura utan, hatha megtanulsz igy repulni, talan volt mar olyan, aki igy megtanult repulni, nezz utana a neten mig ulsz a klotyon/labadozol a korhazban a keserusos majtisztito kurad utan!

    előzmény:
    easygirl (9)
    2015-02-09  21:09
  10. 2015. február 11. 10:3836.

    Elképesztő, hogy milyen sokan képtelenek elválasztani "a tüdőt a májtól" (hogy ideillő hasonlatot mondjak :D) - azaz a neten fellelhető rengeteg hamis, tévinformációt a valódi, tudományos információktól. :(

    előzmény:
    Lédienn (28)
    2015-02-10  14:22
  11. 2015. február 11. 10:3735.

    A TI által vázolt (szerintem hülyeség!) "terápia" kapcsán egy konkrét tapasztalat:


     


    Az egyik idős nagynéném elkezdett Mira vizet meg a másik (szintén glaubersó tartalmú) asszem Ferencz József vizet inni "tisztításra", ill. székelési problémák miatt.


    Annyira rászokott a szervezete (függővé vált), hogy már képtelen volt wczni a reggeli langyosra melegített gyógyvizek nélkül. Totál bélrenyheség állt be, és egyre csak fokozni kellett a bevitt adagot.


    Haláláig ezen élt gyakorlatilag....

    előzmény:
    Szállófelhő (33)
    2015-02-11  10:21
  12. 2015. február 11. 10:3634.

    Hú, mennyi időt és energiát szántál rá, gratula!


    Én, Isten ments, hogy az ilyeneket lebeszéljem, számomra ez a bizonyos genetikai selejt és hát hulljon a férgese...


     


    Kedves TI!


    Majd légyszi, miután kifostad a lelkedet is, meséld el nekünk a tapasztalataidat, hadd röhögjünk a markunkba!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_604680 (25)
    2015-02-10  12:38
  13. 2015. február 11. 10:2133.

    Elsősorban ilyesmi tartalommal várok hozzászólást pl. én kipróbáltam, 6-kor megittam, 7-től 10 percenként futnom kellett, görcsök nem voltak, de alig értem oda. 9-ig tartott, kb. ötpercenként.


     


    Ilyen válaszokat azért nem kapsz, mert a többi hozzászólónak több esze volt nálad, nem próbált ki egy a jelenlegi tudományos álláspont szerint teljesen megalapozatlan, mások által megkérdőjelezett, ismét mások által leírtan káros és veszélyes eljárást. Amit kúrának nem nevezhetünk, csak kuruzslásnak. 


     


    Egy kérdés: ha valami kuruzsló azt mondja, ugorj kútba, mert milyen jót tesz a hideg víz - azt is megteszed?

    előzmény:
    easygirl (9)
    2015-02-09  21:09
  14. 2015. február 10. 23:2132.

    A statisztika nem számít itt (sem), hiszen a hatás egyén-függő!


    Itt is leírta valaki már!

    előzmény:
    easygirl (29)
    2015-02-10  16:58
  15. 2015. február 10. 23:1831.

    Nagyon jól teszed!

    előzmény:
    easygirl (30)
    2015-02-10  16:58
  16. 2015. február 10. 16:5830.

    Köszönöm, még olvasgatok.

    előzmény:
    csutak51 (17)
    2015-02-09  23:50
  17. 2015. február 10. 16:5829.

    ... és aki nem hányta ki, meddig látogatta a mellékest?

    előzmény:
    dunakanyar (18)
    2015-02-10  06:34
  18. 2015. február 10. 14:2228.

    Nagyon korrekt,szakszerű,hozzáértő válaszokat írtál! 


    A másik nagy baj szerintem,hogy manapság egyre több olyan szert adnak ki a gyógyszertárban bárkinek,amelyeket régebben kizárólag csak receptre lehetett kiváltani. Régen csak azt a legkisebb mennyiséget szolgálták ki a gyógyszerészek esetleg recept nélkül,amivel még nem tudtak az eszement laikusok nagy bajt csinálni. Ilyen volt az ominózus keserűsó is,meg a másik ilyen "csodaszer", a ricinusolaj. De manapság ha nem kapja meg azt a mennyiséget amit kigondol az eszement,elszánt laikus az egyik patikában,elmegy több patikába és begyűjti a mennyiséget.


    Manapság a patika egyre inkább hasonlít egy drogériára,közértre,ahol a laikus "rendel",a tanult szakember meg köteles bárkit szinte bármivel kiszolgálni. Mert az új szabályozás sajnos lehetővé teszi. Mert arra számítottak a törvényhozók,hogy értelmes felnőtt emberek nem mennek fejjel a falnak és ha bizonytalanok akkor kérdeznek és hisznek majd a tanult szakembereknek.  De erről szó nincs sajnos!  


    Itthon még nem nőttek fel egyes emberek,mint ahogy a topikindító sem. Ez a topik is ékes bizonyíték erre.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_604680 (26)
    2015-02-10  12:41
  19. 2015. február 10. 12:5827.

    Esetleg vakmerő:) Mindig lesznek ilyen emberek akik felelőtlenül,zéró ismerettel belevágnak egy-egy "divatos"kúrába,aztán pedig megromlott egészséggel nyomják a kórházi ágyat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_604680 (26)
    2015-02-10  12:41

Címlap

top