Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Keserűsós májtisztítás

easygirl
Létrehozva: 2015. február 9. 19:05

Sziasztok!


Egy ideje szemezgetek már ezzel a keserűsós májtisztító kúrával (amelyik úgy kezdődik, hogy 100 g keserűsó 1 liter vízben feloldva, 4 részre elosztva, az elsőt 18h-kor, a másodikat 20h-kor, 22h-kor olívaolajos koktél, másnap reggel 6-kor és 8-kor újra keserűsós "üdítő").


Eddig csak gondolati szinten foglalkoztam vele, elolvastam több topic-ot és hozzászólást, de gyakorlati lépéseket nem tettem... egészen máig, amikor is megvettem a 100 g keserűsót. Több helyen is olvastam olyan rémhírt, hogy esetleg kivonták volna a forgalomból, de erről szó sincs, kérdés nélkül adtak. Viszont utána elkövettem egy hibát: megkérdeztem a gyógyszerészemet is, ő mit mond a "hogyan"-ról.


... és itt már több ellentmondásba ütköztem.


Egyik, hogy elmondtam neki a kúrát nagy vonalakban, hogy így egy adagban 25 g keserűsó jut. Erre eléggé felhúzta a szemöldökét, hümmögött és azt mondta, hogy "az elég nagy adag". Mikor kérdeztem, hogy szerint mennyi idő múlva és mire számíthatok, azt mondta, hogy műtétek után egy kávéskanállal szoktak adni este (közben a zacskón illusztrálta is, hogy az milyen kevés a 100 g negyedéhez képest), és hogy az másnap reggelre csinál laza székletet. ... azt is mondta, hogy ennyi után egész nap ne menjek sehova (nem is nagyon tervezem...)


De ez eléggé ellentétes azzal, amit sok helyen olvastam a keserűsós cuccról (egyrészt mert sokan azt írják, hogy a 6h-kor bevett adag már egy óra múlva hat, másrészt mert a "recept" szerint 10-kor, az olajos lötyi után rögtön le kell feküdni és reggelig úgy maradni - ebből úgy tűnik, arra kellene állnia a hasmenésnek, mert azt sehol sem írták, hogy éjjelre pelenka kötelező :)


Akkor most mi a helyzet, a jelentősen nagyobb adag (1 teáskanál 2,5 g egyik "mértékváltó" oldal szerint, tehát a 25 g az 10x-es adag!!!) gyorsabban hat, és gyorsabban le is zajlik a hatás? Aki próbálta már a keserűsót, akár így kúrában, akár csak simán hashajtásra, leírhatná, mikor mennyit vett be, és mit tapasztalt, mire kell számítani?


Lebeszélni nem tudtok :), de ha csütörtökig bárki megosztja a tapasztalatokat, azt köszönöm, segít felkészülni lelkileg... csütörtökön aztán megiszom, és lesz saját tapasztalatom is :)


Köszi!

  1. Torolt_felhasznalo_604680
    Torolt_felhasznalo_604680
    2015. február 10. 12:4126.

    Tudod, nem bátorság kérdése. Néha a ló sem az, amikor nekivágtat a falnak. Csak vak.

    előzmény:
    marcipan21 (22)
    2015-02-10  12:06
  2. Torolt_felhasznalo_604680
    Torolt_felhasznalo_604680
    2015. február 10. 12:3825.

    Most újra megnéztem, és lehet, hogy a te variációd az, amire Valika drága végül is rábólint, belekeverve a holdat meg mifenét - tökmindegy, mert amit te leírtál, arra is illik, amit ő maga is szóvá tett: görcsök, kollapszus, stb. (lásd lent).


    Na, akkor Béky, "tavaszi májtisztítás" jeligére - aki azért mégis egy elismert, tanult természetgyógyász, nem egy önjelölt, fanatikus rakás szerencsétlenség -, válasza, akitől szintén kérdezték ezt a keserűsós őrületet:


    Az ilyen neten küldött felelőtlenségektől óvok mindenkit
    Honnan derül ki, hogy kivétel nélkül mindenkinek ez a j?????
    És ha epeköves, vagy epevezető elzáródása van és ha hasnyélmirigy vagy bél gyulladásos, és ha auto immun beteg és ha daganatos és ha.........lehetne sorolini vég nélkül a kontra indikációkat
    A szervezet nem játék, csak hozzáértő szakember segítségével lehet bármit is csináli
    Kérem ezt terjessze, s ezért külöm köszönet Önnek, hogy megszólított, dícséret érte


    Másik hozzászólása, a lényeg általam vastagítva kiemelve:


    Kedves Májtisztítók!!!
    A májunk egész életünkben működik, tehát naponta kell katban tartani
    Mintegy 1000- nem tévedés-feladata van
    Ha azt akarjuk, hogy jól működjö, első, hogy nem terheljük agyon
    Tehát, könnyen oldódó szénhidrátot, cukor, sütemények, fehérlisztes készítmények, füstölt és vörös hus, kihagyjuk az étrendből
    Reggelente egy egy korty mária tövis mag oljat , bogáncs olajat lenyelünk, időnként valamilyen máj epe hajtó teából kúrát csinálunk.Időnként ebéd elött articsóka capsulát veszünk be, szintén kúra szerően,
    Reggelente hetente legalább 3-4 x tojást eszünk
    Vajat, növényi olajokat, rendszeresen, igen ritkán szalonnát is ehetünk.
    A keserű leveles saláták szintén ajánlottak, pl tavsszal a gyermekláncfű levél, virág pici olajjal, citrommal
    Fontos a napi testmozgás, sport, a lélek békéje, ne legyünk epések!!!
    Aztán ha nincs valamely egészsségügyi kizáró ok, akkor jöhet a máj méregtelenítő tavszi nagytakarítás,
    Ez 1-2-3 napos böjt, alkattól, általános állapottól függően,máj tisztitő teával, amit egész nap kortyolunk, legalább 1.5-2,0 litert
    Ekkor lehetőleg ne dolgozzunk, hanem éljünk a természetben, lehetőleg egyedül, keresve a belő csöndet, a lélek békéjét!!!!
    Ha bármi gond lenne, azonnal abbahagyva!!!!!!!!Ha nincs gond jöhet a folytatás, ami: a harmadik napon este 1 dl oliva olja és 1 dl citrom lé elfogyasztása kb 1-2 óra latt, mokkás kanalanként váltogatva, s ha ez megvan, meleg pakolás a májra és lefeküdni az ágyba jól betakarózva
    Ennél drasztikusabban nem ajánlatos, mert nem tudjuk, mit válthat ki, milyen előzmények voltak életünkben
    Tehát egész évben folyamatosan és tavsszal egy kicsit rásegítve, nem egész évben elhanyagolva és tavsszal hirtelen mindent bepótolva
    Kérem és várom a hozzászólásokat, véleményeket
    Szeretettel
    Béky László


    Azt gondolom, én ezzel mindent megtettem, hogy használd a józan eszed. Döntesz, amit döntesz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_604680 (24)
    2015-02-10  12:20
  3. Torolt_felhasznalo_604680
    Torolt_felhasznalo_604680
    2015. február 10. 12:2024.

    Megnéztem néhány dolgot, figyelj!


    Ez ama hírhedt Antal Vali honlapja, aki elég nagy marhaságokat bír írni kellő önbizalommal és persze eltéríthetetlen a téveseszméit illetően, de a te "májtisztítási" metodusodra még ő is ezt írja:


    Itt ezen azoldalon a keserűsós májtisztítás egy olyan változata állt, amelyet egy újságcikk alapján küldött be az egyik olvasónk még régen, 4 évvel ezelőtt (fent látható a pontos dátum). Mivel a cikk alapján elvégzett kúrával kapcsolatban nagyon sok negatív visszajelzés érkezett hozzánk az olvasóktól (görcsök, rosszullétek, ájulások, kórházba kerülés, epeműtét, stb.) ezért írtam hozzá a következő előszót:


    Antal Vali előszava:


    Ezt a kúrát egy kedves olvasónk Mach Ervin küldte be a szerényebb költségvetéssel bíró, de tisztulni vágyó olvasóink részére. Ennek ellenére ezt a kúrát SENKINEK NEM JAVASOLJUK, ugyanis a kúrát kipróbáltuk: valóban nagyon látványos, valóban nagyon olcsó DE nagyon drasztikus!


    Görcsökkel, rosszulléttel, ájulással, de minimum rossz közérzettel számoljon, aki megcsinálja!

  4. Torolt_felhasznalo_604680
    Torolt_felhasznalo_604680
    2015. február 10. 12:1123.

    Világosan értettük a kérdésedet, de dacolva az álláspontoddal, mégis optimistán próbálunk lebeszélni egy nem veszélytelen, ellenben teljességgel értelmetlen önkísérletről.


      Válaszolnál nekem arra, hogy egyáltalán, van valami panaszod, bajod az epéddel, májaddal? Én is elolvastam, amit a lelkes májtisztítók írnak, de el kell keserítselek: az epében nem baktériumok okozzák a köveket, a májból nem fognak ürülni a bizonyítékként mutogatott "májkövek", hanem az az epesav és az elfogyasztott oliva olaj hatására összeállt konglumerátum - és még sorolhatnám.


      Arra vagy kíváncsi, mikor-, meddig és hányszor lesz hasmenésed. Már ez is mutatja, hogy teljesen laikus vagy, mert minden szervezet más, más intenzitással reagál egy kívülről bevitt drasztikus anyagra. Egy biztos: hasmenésed lesz, görcsökkel vagy anélkül, viharos vagy tűrhető, rövidebb vagy hosszabb ideig. (Én néhány éve csináltattam egy vastagbél szűrést, azt tudom mondani, hogy hétfői napon könnyű és kevés táplálékot fogyasztottam, kedden gyümölcsöt reggelire és sok folyadékot, délelőtt 2 hashajtó tablettát, ebédre már csak Nutridrinket ittam, újra hashajtót vettem be, nagyjából estig kiment a lényeg, akkor Nutridrinkeket ittam újra, tízig. Akkor kezdtem inni a keserűsós oldatot, amely már nem emlékszem, pontosan mennyi magnézium-szulfátot tartalmazott, de sokkal kevesebb volt, mint az általad említett össz adag. És nagyon sok vízben oldottam fel (min. másfél-két liter, de lehet, hogy több) - mert különben tényleg a gyomornyálkahártya érzékenyen reagál rá és rögtön kihányhatja a delikvens. Félóránként ittam meg két-három decit, és igen, ami még maradt a hashajtó után, az igen intenzíven távozott. Viszont: nem gyengültem le, mert az említett Nutridrink kalóriadús, viszont maradvány, salakanyag nélkül szívódik fel - amit konstatáltam magam is, mert már kifelé haladva végigmoziztam a beleimet és igen meg voltam elégedve velük. Mellesleg a gasztros is.


    Jut eszembe: tegnap elfelejtettem írni, hogy sikeresen fel fogod borítani a só- vízháztartásod is, a bélgörcsöktől pedig akár bélcsavarodást, rupturát (repedés, szakadás) is kaphatsz.

    előzmény:
    easygirl (9)
    2015-02-09  21:09
  5. 2015. február 10. 12:0622.

    Ismerőseim csinálták,állítólag sikerrel.Én nem vagyok ilyen "bátor",hogy bármelyikkel is próbálkozzam:(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_604680 (21)
    2015-02-10  11:45
  6. Torolt_felhasznalo_604680
    Torolt_felhasznalo_604680
    2015. február 10. 11:4521.

    Hatóanyaga a a sylimarin, amiről én is írtam - azt is, hogy kontraindikált a használata, ha van epeút elzáródás.

    előzmény:
    marcipan21 (20)
    2015-02-10  09:09
  7. 2015. február 10. 09:0920.

    Nem lenne jobb a máriatövismag olaj??

    előzmény:
    easygirl (1)
    2015-02-09  19:05
  8. 2015. február 10. 08:1219.

    A hasmenés az szerintem mindenkinél más, lehet este 9 órára minden kijön, de az inger gyötör majd egész éjszaka, de lehet arra lesz szükséged amit Eda írt :-)


    Én egyetlen pohárral tudtam meginni, aztán olyan gyomorégésem lett mint még soha, azt hittem belepusztulok. Több pohárral nem is ittam, de nem is bánom. Osztom a szakemberek véleményét a fokozatosság elvéről

    előzmény:
    easygirl (9)
    2015-02-09  21:09
  9. 2015. február 10. 06:3418.

    Amig kórházban dolgoztam, keserűsót kaptak a betegek vastagbél tükrözés és előre tervezett nagyobb hasi műtétek  előtt. A vastagbelet kipucolja, de  a májat nem tisztítja ki, az tuti. 


    Pontos adagolásra már nem emlékszem, így ebben segíteni nem tudok, de nem egy beteg volt, aki úgy  ahogy megitta, ki is hányta, az anyag el sem jutott a vastagbelekig.

    előzmény:
    easygirl (1)
    2015-02-09  19:05
  10. 2015. február 9. 23:5017.

    http://www.webbeteg.hu/orvos-valaszol/egeszseges/49552


    http://www.informed.hu/betegsegek/az_orvos_valaszol/bonc z/?article_hid=176711


    Legyen elég ennyi, többit keresgéld ki Te, ha tetszik!


    Amikbe még beleolvastam, mindenütt azt írják, orvosok is, laikusok is, hogy epekő esetén nem tanácsos ez a kúra.


    Mások meg azt, hogy no de honnan tudná a kúrát elkezdő, hogy van-e epeköve? S igazuk lehet, nem? Ha nincs panaszod MÉG, talán lehet már panaszt még nem okozó epeköved. Megcsinálod a kúrát, és máris panaszt okoz majd az addig nyugvó állapotú köved.


    Aztán olyanok is írtak, többen, akiknek már volt epekövük, és orvos műtétet ajánlott. De ők nem akartak műtétet, kipróbálták ezt a keserűsós-kúrát. A végeredmény??? Végül csak kellett a műtét!


    Aztán többen, többször/rendszeresen csinálják. Volt, ahol azt írták, ezen felül előtte-utána béltisztítás is kell, beöntéssel.Hja, legyen az ember alapos...avagy, a lejtőn nincs megállás!Legyél óvatos!


    Jó, jó, befejezem!Pedig írhatnám tovább, jó alaposan beleástam magam a témába most.


    Legalább azt ígérd meg, Te is olvasgatsz erről a neten! TÖBBET! Amit eddig olvastál, az kevés, azok a "hívők" voltak, most olvass még a másik oldaltól is, jó?


    Főleg fórumokat javaslok, van több, -itt, a caféban is van, egy régi is-, mulattatóak itt-ott!


    Hogy hasznosak lesznek-e? Azt már Te döntöd el.


     


     


     

    előzmény:
    easygirl (1)
    2015-02-09  19:05
  11. 2015. február 9. 22:3516.

    Tényleg érthetetlen, hogy mi mindent elhisznek, kipróbálnak magukon amúgy okosnak tűnő, "bátor" emberek!


    Csak, mert vannak, akik mázlisták, és megmaradnak.


    Igaza lehet a pszihológusoknak abban, hogy az esélyt a rosszra elhessegeti az ember, azt gondolva, "ha mással rossz történt is, velem nem történhet meg!"


     


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (15)
    2015-02-09  22:19
  12. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. február 9. 22:1915.

    Nem is nagyon akarom elhinni hogy ilyen komolyan felmerül valakiben.De, mégiscsak tévedek és tényleg valamilyen buta  elgondolásból tönkre vágják magukat..


    Ha ezt megcsinálja, a bélbolyhoknak annyi.Csak sajnálni tudom

    előzmény:
    csutak51 (13)
    2015-02-09  22:14
  13. 2015. február 9. 22:1514.

    Ilyen kipróbáltamost nem igazán hiszem, hogy kapsz. Mert tudod még arctalanul, névtelenül is nehéz leírni, hogy de hülye voltam, kórházba kerültem , meg azt is, ahogy fogalmazol, hogy "alig értek a vécébe"---közölhetem veled, hogy attól az adagtól, amit kórházban adnak, szóval attól is előfordult, hogy valaki nem ért el a kórházi vécéig. Vulgáris emlék: szobatárs lehajolt, hogy kikapja a szekrényből a vécépapirt és....a takarítónő nem örült a csempemosásnak.

    előzmény:
    easygirl (9)
    2015-02-09  21:09
  14. 2015. február 9. 22:1413.

    Ezt egy másik keserűsó-kúrás fórumon írta egy fórumozó:


    "Köszi a válaszokat, csak egy gyógyszertárban próbálkoztam. A szódabikarbónát sem adott recept nélkül. Csodálkoztam is.
    Majd próbálkozom másik gyógyszertárban."


    Most szólj hozzá, hogy milyen buta gyógyszerészek vannak!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (11)
    2015-02-09  21:41
  15. 2015. február 9. 22:0712.

    Próbáltam, mert volt műtétem, amikor ezt kaptam hashajtónak. Olyan adagban,amit a gyógyszerész mondott. Soha, azaz SOHA nem ennék meg 10 dekát ilyen rövid idő alatt...és csak remélni tudom, ha belevágsz, mégis lesz a közelben valaki, aki ügyel rád. Fogalmam sincs, mit akarsz tisztogatni a májadon, ráadásul ilyen drasztikus és szerintem teljesen felesleges módon.

    előzmény:
    easygirl (5)
    2015-02-09  19:59
  16. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. február 9. 21:4111.

    A gyógyszerésznek ne higgy el semmit, mert ő tudja mit beszél.


    Jobb ha ilyen keserűs féle dolgokban Anci nénit kérdezed a 20-ból, aki ugyan nem ért hozzá, de lánykorában házmestervolt.


    Igaz, van egy okos barátja (ő 80 éves Döncike bá') legalább nem áltat senkit, mert mint kéményseprő mindig igazat mondott.Őszerinte sok a hülye manapság.


    Nono! Dönci bá', így nem szabad beszélni ha igazat szól!!!!!!!!!!!!!!

    előzmény:
    easygirl (1)
    2015-02-09  19:05
  17. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2015. február 9. 21:3710.

    Én jópár éve, nagyon keveset ettem, fogyás céljából. Viszont vettem keserűsót, hogy ne 3-4 naponta legyen 'végtermék'. 


    Ekkora mennyiséget biztos nem vettem volna be. Viszont, lefekvés előtt, kis langyosvízzel kb 1 mokkáskanálnyit be lehet venni, lesz hatása reggelre. Viszont az első alkalom után biztos lesz éjjel kisebb-nagyobb hasgörcsöd, erre számits. A következő napokban már beáll a szervezet es 'fájdalom nélkül' lesz eredmény reggelre.

    előzmény:
    easygirl (9)
    2015-02-09  21:09
  18. 2015. február 9. 21:099.

    Köszönök minden eddigi választ. Páron jót mosolyogtam, főleg a (17)-es hozzászóláson. "Tipikus NLC-s topikindító: feltesz egy kérdést, de csak egyféle választ fogad el.". Kb. azt tudnám rá mondani, hogy tipikus NLC-s válaszoló, leírja amit gondol, el sem olvassa a kérdést.


    A kérdésem ugyanis nem az volt, hogy Hé, ilyen és ilyen kúrát tervezek csinálni, megtegyem szerintetek?


    Ha ez lett volna, és lehülyéznék mindenkit, aki azt mondja ne csináld, jogos lenne az észrevétel.


    De én azt kérdeztem, hogy ha megcsinálom, kb. mi lesz a hatás? Vagyis mennyi keserűsótól kb. mennyi idő múlva és kb. mennyi idő múlva költözöm be a mellékhelyiségbe? Bárki, aki használt már keserűsót, gondolom meg tudja válaszolni.


    Erre csak kb. két használható választ kaptam. A (2) hozzászólás ("szerezz be magadnak egy szobavécét, tedd a falhoz, hogy kényelmesen hátra tudj rajta dőlni és úgy próbálj meg éjszakára berendezkedni rajta, ha ennyit meg akarsz inni belőle.") azt sejteti, hogy ez az adag túl nagy, és hosszú hatásra lehet számítani, a (3) hozzászólás ("Nem lesz hasmenésed már este 9 után (addigra kijön belőled a tavalyi dinnyemag is, nyugodtan végig tudod aludni az éjszakát.") ezzel pont ellentétes, eszerint három óra alatt végigszalad az emberen a cucc...


    Többé-kevésbé hasznos volt még a (11) hozzászólás ("Szóval, ha nem hallgatsz rám, akkor legalább vegyél Neogranormon kenőcsöt, és kend vele a boldogabbik lukadat minden székletürítés után, mert különben rojtos-pirosra fogod fosni azt.") legalább mosolyogtam rajta egy jót, és tudom, hogy még be kell ugranom Neogranormonért a patikába :)


    A többieknek köszönöm az aggódást, átolvastam, megfontolom, de még mindig arra hajlok, hogy végigcsináljam, úgyhogy tapasztalatokat továbbra is örömmel veszek.


    Elsősorban ilyesmi tartalommal várok hozzászólást pl. én kipróbáltam, 6-kor megittam, 7-től 10 percenként futnom kellett, görcsök nem voltak, de alig értem oda. 9-ig tartott, kb. ötpercenként.


    Köszönöm!

  19. 2015. február 9. 20:308.

    Bocs, de nem olvastam még végig, csak a "lebeszélni nem tudtok" -ot láttam meg azonnal.


    Így hát dehogyis akarlak lebeszélni, (és innen már bocs!) tőlem aztán nyugodtan betegre/kórházba keserűsózhatod Magad, ha ez a vágyad!


    Itt rákerestem, mi is lehet ez, és ki az a bátor, aki ilyesmiket csinál/ajánlgat másoknak? Nos, láttam, sajnos.


    A kibicnek semmi se drága, igaz!


    Te meg jól kipihened majd Magad, a "kúra" után immár "tiszta" májjal, egy kórházban!


    Viccen kívül pedig, ekkora butaságot!Kérdezz már meg orvost a tervedről, mielőtt valóban kórházban kötsz ki!


     


     


     


     

    előzmény:
    easygirl (1)
    2015-02-09  19:05
  20. Torolt_felhasznalo_604680
    Torolt_felhasznalo_604680
    2015. február 9. 20:137.

    Ez egy drasztikus eljárás, amivel felesleges és nagy stresszt okozol a szervezetednek. Enormis mennyiségű magnézium szulfátot juttatsz be, közben teljesen agyonhajtod, kiszárítod a szervezeted és rengeteget ártasz a veséidnek, közben teljesen felborítod a sav-bázis háztartását lokálisan az emésztőrendszerednek, globálisan a szervezetednek, csak győzzön utána korrigálni. Arról nem beszélve, hogy ha van némi epeköved, akár az epehólyagban, akár az epevezetékben, az remekül megindulhat és beszorulhat a vezetékben, át is fúrhatja azt, esetleg penetrálhat a hasnyálmirigy felé - és már kész is az epegörcs, akut epehólyag gyulladás, hasnyálmirigy gyulladás és hasonló szépségek. Kórház, kezelés, rosszabb esetben műtét. Ha szerencsésebb vagy, akkor csak ájulás, rossz közérzet. Ha még szerencsésebb vagy, akkor semmi bajod nem lesz, csak szükségtelenül jól megterhelted a szervezetedet egy minden tudományos alapot nélkülöző ostobaság miatt.


    Ha a májadat/epédet akarod kímélni, akkor lehetőleg ne igyál alkoholt, csak a minimális és szükséges mértékben szedj gyógyszereket és tájékozódj egy gasztroenterológusnál, diétetikusnál, hogy hogyan alakítsd az étrendedet. Táplálkozz így néhány hónapig (megfelelő fehérje és szénhidrát bevitel, az állati zsiradékok visszafogása), és szerezz be, fogyassz - csak tudományosan bizonyított! - májvédő teákat, készítményeket (sylimarin /ténylegesen hepatoprotektív, viszont epeútelzáródásban nem alkalmazható - na, ezért nem olyan egyszerű ez a kérdés, tehát konzultálni kell szakemberrel!/, liponsav, esetleg bizonyos aminosavak célzott bevitele, például arginin, metionin, cisztein. Ezerszer többet ér, mint egy ilyen, kampányszerű, ártalmas "csodakúra".


    De nyilván nem tudtalak lebeszélni, pedig nem egy ilyen, általad leírt májméregtelenítő procedúrán átesett ember került már kórházba, esetleg műtétre az aktus után. Szóval, ha nem hallgatsz rám, akkor legalább vegyél Neogranormon kenőcsöt, és kend vele a boldogabbik lukadat minden székletürítés után, mert különben rojtos-pirosra fogod fosni azt.

    előzmény:
    easygirl (1)
    2015-02-09  19:05
  21. 2015. február 9. 20:126.

    A végét be is idézem:


     


     


    Szakemberek, vagy a biológiában járatosabbak megmosolyogják azokat az élettani tévedéseket, amelyektől a leírás hemzseg. Drasztikussága miatt megítélése is igen változó, csak egyet szeretnénk a hozzászólások közül idézni:



    Eltúlzottnak is lehet nevezni, de én nem tenném... Csak nekem/nekünk 8-an jeleztek vissza, hogy a műtőasztalon kötöttek ki. ... talán így már érthető, hogy miért inkább a kíméletes méregtelenítést ajánljuk. Bárki bátran nekikezdhet, ha úgy érzi, de a felelősség Őt terheli.



    Szerintünk ne kezdjenek neki.

    előzmény:
    Szállófelhő (4)
    2015-02-09  19:58
  22. 2015. február 9. 19:595.

    A műtéteket a patikus is említette (szerintem írtam is). Ő sem próbált lebeszélni :)


    Te már próbáltad?


    Egyébként eddig két választ kaptam, az első válaszoló azt írta, 9-re már elmúlik a hasmenés, Te meg hogy egész éjjelre számoljak. Megvárok még pár választ, aztán készítek statisztikát, elvégre statisztikus vagyok :)


    ... utána úgy is a saját tapasztalat lesz a döntő.

    előzmény:
    eda-1952 (2)
    2015-02-09  19:39
  23. 2015. február 9. 19:584.
    előzmény:
    easygirl (1)
    2015-02-09  19:05
  24. 2015. február 9. 19:473.

    Ha jól emlékszem növő holdnál kell csinálni. Nem lesz hasmenésed már este 9 után (addigra kijön belőled a tavalyi dinnyemag is, nyugodtan végig tudod aludni az éjszakát. De úgy rémlik, délután 2 kor 4kor és este hatkor kellett inni. Megvan valahol a könyv, az a címe, A csodálatos májtisztítás vagy ilyesmi.

    előzmény:
    easygirl (1)
    2015-02-09  19:05
  25. 2015. február 9. 19:392.

    Akit régen operáltak, az többnyire tud neked segíteni. Miután kiszörnyülködte magát... mazochista vagy? Így első gondolatként azt tudnám  ajánlani (és cseppet sem viccelek), hogy ha nem egyedül laksz, akkor szerezz be magadnak egy szobavécét, tedd a falhoz, hogy kényelmesen hátra tudj rajta dőlni és úgy próbálj meg éjszakára berendezkedni rajta, ha ennyit meg akarsz inni belőle.


    Az íze egyébként brrr...úgyhogy remélem, nem leszel rá képes. Ha gyógyszerésznek nem hiszel, legalább kérdezz  meg  egyorvost! Vagy csak kétes netes oldalak hitelesek neked?

    előzmény:
    easygirl (1)
    2015-02-09  19:05

Címlap

top