Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

,,Nem egy vízszerelő a nők álma"

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2015. január 31. 13:25
A párválasztást nem lehet elkapkodni. Jól meg kell gondolni, mi az, amihez ragaszkodunk, és mi az, amiből hajlandóak vagyunk engedni, hogy boldog kapcsolatban élhessünk.

Nők Lapja Café: ,,Nem egy vízszerelő a nők álma"
  1. Torolt_felhasznalo_163973
    Torolt_felhasznalo_163973
    2015. február 8. 19:56276.

    Olyan homályos, hülye érvekkel jössz, hogy sírok.


    Egy doktori cím a világon semmire nem garancia, de főleg magas fizetésre nem. Észre meg főleg nem.


    A te elveid szerinti egyenletet mutatok: egy helyi ügyvéd bárlistás lett, mert nem tudta fizetni a hitele törlesztő részleteit, és elvették a félkész házát. Jelenleg a cicapajtival az anyjánál laknak és ez egy jó darabig így is fog maradni, mert se pénz, se ház = Minden ügyvéd agyatlan béna bárlistás hülye.

    előzmény:
    elsi1 (273)
    2015-02-08  19:39
  2. 2015. február 8. 19:44275.

    Te mit teszel hozzá az emberiság szellemi örökségéhez?


    Ha meghalsz a családodon és a haverokon kívül ki fog rád emlékezni?1-2 generációig.


    Az emberek 90%-a már a dédszülők nevét sem nagyon tudja,az ükiéket meg főleg nem.


    Ne használjunk ilyen nagy szavakat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_698753 (271)
    2015-02-08  19:22
  3. 2015. február 8. 19:43274.

    Az egyedulallo anyak neveben tiltakozom ezen hamis vadak ellen.


    Jaj,megint mondom,bár tudtam,hogy félreértitek,hogy nem általínáosítok,hanem egyedi  példákat hozok


     


    Én meg kérdezhetném, hogy minek van diplomád, ha otthon mereszted a segged és nem teszel hozzá semmit az emberiség szellemi örökségéhez?


     


    Megint jön a személyeskedés,ugye?Nem én vagyok otthon,hanem egyedi  példát hoztam  megint.Bocs,hogy nem írom le névvel-telefonszámmal.

    előzmény:
    Sissi52 (270)
    2015-02-08  18:44
  4. 2015. február 8. 19:39273.

    ha otthon mereszted a segged és nem teszel hozzá semmit az emberiség szellemi örökségéhez


     


    azért,mert valaki olyan állásban van,ahova kell a diploma,nem feltétlenül tesz hozzá az emberiség szellemi örökségéhez,azonkívül sok írónak,művésznek stb érettségije vagy diplomája sem volt,sok feltalálónak sem


    Most ha eszembe jut,hogy Bilgécnek sincs diplomája...


     de pl Tolnay Klárinak sem,mégis többet tett a magyar szellemi örökségért,mint egy hivatalban kopácsoló diplomás:)


    egyébként sok lány azért megy egyetemre,hogy jó partit találjon,a BTK-nak már az én időmben is  volt egy olyan neve,hogy orvos/jogászfeleségképző:)))


    Nekem is volt egy évf.társam,nagyon pici vidéki faluból jött fel,na neki is ez volt a célja,meg is valósította,héba-hóba ad otthon nyelvórákat,de a dr-i fizetésből élnek nyilván.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_698753 (271)
    2015-02-08  19:22
  5. 2015. február 8. 19:34272.

    Azt honnan veszed, hogy egy értelmiségi anyuka hazaér délután négyre?


     


    Agyaska,mondjuk részmunkaidőben van,hallottál már olyat?:))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_698753 (271)
    2015-02-08  19:22
  6. Torolt_felhasznalo_698753
    Torolt_felhasznalo_698753
    2015. február 8. 19:22271.

    Azt honnan veszed, hogy egy értelmiségi anyuka hazaér délután négyre?


    Amúgy én egy "lazás szinglimami" vagyok, de valahogy többször főzök/sütök a lányommal, mint annó a férjezett anyám velem.


    Én meg kérdezhetném, hogy minek van diplomád, ha otthon mereszted a segged és nem teszel hozzá semmit az emberiség szellemi örökségéhez? De nem kérdezem.

    előzmény:
    elsi1 (268)
    2015-02-08  16:41
  7. 2015. február 8. 18:44270.

    Az egyedulallo anyak neveben tiltakozom ezen hamis vadak ellen.

    előzmény:
    elsi1 (268)
    2015-02-08  16:41
  8. Torolt_felhasznalo_163973
    Torolt_felhasznalo_163973
    2015. február 8. 17:01269.

    Meg még 786867139817498234 féle variációt is felsorolhatsz, hogy mitől nem működne egy férfi-nő kapcsolat.


     

    előzmény:
    elsi1 (268)
    2015-02-08  16:41
  9. 2015. február 8. 16:41268.

    vagy a házimunkák leosztása


    egy olyan fiú,akinek bár értelmiségi anyja volt,otthon volt,a porszem is meg volt mosva,vagy esetleg dolgozott,de akkor is,4-re hazaért,6-kor már főtt vacsi az asztalon,na egy ilyen pasi nehezen fog összeszokni egy olyan nővel,aki egy szinglimamival,lazásan nőtt fel,ha volt kedvük főztek,d einkább pizzáztak anyuval,a lakás is többször szaladt,mint nem,

    előzmény:
    elsi1 (267)
    2015-02-08  16:38
  10. 2015. február 8. 16:38267.

    De ennél nekem jobban számítanak a családból hozott szokások, attitűdök, életmódbeli tényezők. Pl. ahol divat sokat inni (alkohol), egészségtelenül táplálkozni, az nekem nem nyerő.


     


    pontosan ,csak ezekig a zempontokig már nem jutunk el,mert mindenki leragad a külsőségeknél,


    vagy pl a pénzköltési szokások

    előzmény:
    feleselek (265)
    2015-02-08  15:50
  11. 2015. február 8. 16:10266.

    Egeszsegukre! En meg vigan kanalazok a sajat tanyerombol, iszom a sajat poharambol. Van ketto. A bal az enyem.

    előzmény:
    feleselek (264)
    2015-02-08  15:45
  12. 2015. február 8. 15:50265.

    A "vidéki ács" továbbtanult gyermeke kb. egy szinten állna velem. A "belvárosi ügyvéd" fiának valószínűleg rangon aluli volnék. 


    De ennél nekem jobban számítanak a családból hozott szokások, attitűdök, életmódbeli tényezők. Pl. ahol divat sokat inni (alkohol), egészségtelenül táplálkozni, az nekem nem nyerő.


     


     


     

    előzmény:
    elsi1 (263)
    2015-02-08  15:32
  13. 2015. február 8. 15:45264.

    Vannak kultúrák (keleten/délen...), ahol ez úgy van, ahogyan írod. És vannak családok ilyen családok nyugaton is. De nincs semmi baj, ha a tiéd nem ilyen. : )

    előzmény:
    Sissi52 (262)
    2015-02-08  14:37
  14. 2015. február 8. 15:32263.

    Ezt sokkal inkább a családi háttér, mintsem az iskola határozza meg.


     


    Érdekes,pedig erről sokkal kevesebb szó esik,a családi háttérről,pedig fontos.


    Na,ezt hogy fogalmazzam meg,hogy piszi legyen.


    Egy ősbudapesti diplomás nőnek lehet kevesebb baja lesz egy ősbudapesti szakmunkással,akiknek 80 év óta saját családi kisvállalkozásuk van a belvárosban,mint egy olyan elsőgenerációs értelmiségivel,aki mondjuk egy ici-pici kis faluból származik,ahol erősen tekintélyelvé és férfiközpontú a család.


    Egyébként feszültség lehet egy első és egy sokadgeenrációs értelmiségi között is,hiába mindkettőnek uaz a végzettsége.


    De ezt pl egyetemen is tapasztaltam,hogy hiába ugyanoda jártunk mindannyian, a vidéki ács gyereke nem a belvárosi ügyvédgyerekével haverkodott,pedig mi diákok mindannyian ugyanazt tanultuk,ugyanazok lettünk.

    előzmény:
    feleselek (261)
    2015-02-08  14:08
  15. 2015. február 8. 14:37262.

    Szerintem a mas tanyerjabol eves nem a kozeli lelki kapcsolatot jelenti. Egesz nyugodtan ehet ihat mindeki a sajat tanyerjabol, poharabol, ahol egyebkent beke es szeretet van. Asszem a problema inkabb ott van, hogy hazassag elott bizony tudott inni a sajat poharabol, s ha erre azt mondod, hogy hazassag utan intimebbnek erezte a kapcsolatot, en meg erre azt mondom, hogy a hazastars nem a tulajdonom. A problema meg ott van, hogy tiszteljuk a masik embert, a hazastars az egy masik ember,a hazassaggal nem lett a sajat testreszem. Itt neki kellett volna betartania az en igenyemet. Ahol az intim kapcsolatot az eves fejezi ki, ott eleg egy nagy tal az asztal kozepen meg egy kupa az italnak, ami korbejar. Vagy igyon a poharambol en meg veszek elo egy masikat. Van keszlet, nem?  Szoval nekem nem fer bele, de hagyjuk is, a topic nem errol szol.


     

    előzmény:
    feleselek (260)
    2015-02-08  13:47
  16. 2015. február 8. 14:08261.

    A "vízszerelős" témához: nálam nem az lenne a kapcsolat "akadálya", ha a párom szakképzett fizikai munkás lenne (s én meg szellemi). Sőt, nekem inkább a szellemi foglalkozásúakkal szemben van némi averzióm: a magasabb pozícióban lévők önteltek, lenéznek mindenkit, a nőket is. Az alacsonyabb pozícióban lévők általában unalmas szakbarbárok. (Tapasztalat.)


    Egy "vízszerelő" is lehet értelmes, tájékozott, intelligens. Ezt sokkal inkább a családi háttér, mintsem az iskola határozza meg.


    A "vízszerelővel" több az esély arra is, hogy: a szabadidőnket nem otthon ülve, hanem mozgalmasan töltsük. Pl. kirándulással, baráti körben, stb. Azoknak a munka az csak munka, ideológiai síkon nem rendelik alá magukat a munkájuknak.


    Az sincs kőbe vésve, hogy pl. a "vízszerelő" nem menne szívesen színházba (mert nem érdekli), de a könyvelő vagy a mérnök igen. Ez egyénfüggő.


    Azt, hogy ki milyen ember, azért nem elsősorban a foglalkozása határozza meg. A mai világban senki sincs biztonságban, bárkit bármikor kirúghatnak. Azoknak, akik saját kisvállalkozásban dolgoznak, megvan az az "előnyük", hogy őket nem rúgja ki senki, de ha kevesebb a megrendelés, kevesebből lehet élni. 


    Ha viszont két ember szereti egymást, akkor kitartanak egymás mellett akkor is, ha (gazdaságilag) nehezebb idők jönnek.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2015-01-31  13:25
  17. 2015. február 8. 13:47260.

    Az en exem odaig ment, hogy az en poharambol akart inni. En meg nem akartam. Ezen aztan kitort a haboru. Hoborgott, hogy o nem tudobajos.


    Megértelek téged is: mindenkinek más szinten van az autonómia iránti igénye. 


    Viszont gondolj arra is, hogy az egymás tányérjából evés, poharából ivás az összetartozást, az intimitást is jelzi! 


    A családomban (szüleim + én) gyerekkoromban is úgy alakult ki, hogy "probléma nélkül" ettünk egymás ételéből, ittunk egymás italából. Viszont ugyanezt már a tágabb családi körben nem tettük. Sokáig beteges voltam, ezért megtiltották nekem, hogy pl. az iskolában vagy bárhol valamelyik pajtásommal közösködjek ételen, italon, evőeszközön. 


    Nos, ezek az óvintézkedések testileg lehet, hogy hasznosak, segítenek elkerülni bizonyos betegségeket, de lelkileg nem jó érzés távol tartani magam másoktól.


    A személyes szférájába az ember nem enged be "akárkit", de pl. a párunk egy idő után egyértelműen olyanná válik, akit a legközelebb engedünk magunkhoz. 


    Persze a szerelem, a szeretet - ha van - nem ilyen apró dolgokon múlik. Az exed tévesen "dekódolta" elutasításnak, távolságtartásnak azt a jelzésedet, hogy nem szeretted, ha beleiszik a poharadba. 


    Engem ez egy idő után nem "zavarna", sőt, de ez én vagyok, te meg te. Peace! :)


    Két dolog nekem sem fér bele: közös fogkefe, törölköző.

    előzmény:
    Sissi52 (248)
    2015-02-07  15:48
  18. Torolt_felhasznalo_163973
    Torolt_felhasznalo_163973
    2015. február 8. 12:47259.

    Nem találja? Még csak most keresi. Vagy beszéltél vele?

    Egyébként meg:


    "A legfontosabb egy férfiban talán a határozottság. Számomra ez egyenértékű azzal, hogy a férfi mennyire férfias. Szeretem a művelt hímeket, és a stílus is számít."


    Így nem volna csoda, ha nem találná.

    előzmény:
    elsi1 (258)
    2015-02-07  22:46
  19. 2015. február 7. 22:46258.
    előzmény:
    Bibige (257)
    2015-02-07  21:35
  20. 2015. február 7. 21:35257.

    "Nézd meg a nagyon menő pasikat, akik tényleg válogathatnak a nők közül,99%-uknak gyönyör,fiatal feleségd van 77 évesen is. Szerinted miért?"


     


     


    Nem hinném, hogy a gyermekvállalási kedv munkálkodik egy 77 éves férfiban, amikor 20 éves divatbabát választ feleségének. Szerintem bizonyos társadalmi körökben egy fiatal, csinos feleség ugyanúgy státuszszimbólum, mint a Mercedes kocsi, a háromszintes családi ház, meg a fürdőmedence.

    előzmény:
    elsi1 (57)
    2015-02-02  17:06
  21. 2015. február 7. 18:44256.

    elsi, az nem az en csalodasom, hogy nos pasiknak is tetszem. Remelem, a zurad nem volt koztuk. Mert majd megmondja, na persze.

    előzmény:
    Sissi52 (254)
    2015-02-07  18:36
  22. 2015. február 7. 18:40255.

    Semmit se KELL. Csak adot fizetni,meg meghalni. Hadd oldja mar meg mindenki a maga dolgat ahogy tudja vagy akarja, te meg ne reszkess rajta.

    előzmény:
    elsi1 (252)
    2015-02-07  18:00
  23. 2015. február 7. 18:36254.

    Honnan veszel szamtalan csalodast, amit ram fogsz es kijelented, hogy en ne szemelyeskedjek. Te jol vagy? Te szemelyeskedsz.


    Adott sziturol volt szo, egy 39 eves no egyaltalan nem akar semmi egyebet egy pasitol, csak maganak tarsat, es amit irtam,az neki tokeletes es idealis, ill mindkettojuknek. Folosleges ket kamasszal ill egyetemistaval egy lakasba koltoznie a pasinak,akik epen elveszitettek az apjukat, vagy akarmikor. O nem apja nekik es semmi kotelezettsege iranyukba,amiert az anyjuk az o baratnoje.


    Termesztesen,akik akarnak,csak koltozzenek ossze, miert ne, aztan majd jonnek ide rini. Vagy aki nem,azok nem.  Vegulis 30-as 40-es szinglikrol van szo,nem igaz? Es a varia sokfele lehet.


    Mi az a pu? Penzugy? Vagyok eleg okos, hogy megfejtettem a sajat kulonbejaratu roviditesedet? Miert kellene kozos penzen elni, mikor megmondta,van neki penze, nem kell a mase. Egyebkent hazassagok is remeul mukodnek kulon kasszan. Egy kolleganom pl kulonkasszan van a ferjevel, van ket szep gyermekuk. Boldogan elnek.


    Mit fogok en rad? Te vadaskodsz meg szemelyeskedsz. 

    előzmény:
    elsi1 (253)
    2015-02-07  18:07
  24. 2015. február 7. 18:07253.

    Mi a fenenek kell osszekoltozni? Mossa mindenki a sajat alsonemujet. Legyen lakasa,aztan hol nalad, hol nalam, vagy kulon kulon olykor.

    idézet:
    Sissi52 (250)
    2015-02-07 16:01:29

    Azért,mert te számtalan csalódás után már rosszul vagy az összeköltözéstől,sokaknak még fontos(és most ne személyeskedj)


    Semmi rossz nincs az összeköltözésben,meg ha úgyis együtt éltek,akkor fura mindig ide-oda cuccolni,meg összeköltözve vannak olyan pillanatok,ami vendégként nem fordulhat elő.


    Most a pü-i szempontot nem is említem,mert mér rám fogod...


     

    előzmény:
    Sissi52 (250)
    2015-02-07  16:01
  25. 2015. február 7. 18:00252.

    Ez a lazaság azért attól is függ,hogy pl milyen életkorúak a gyerekek,mert ha egy nőnek már úgy lesz új párja,hogy a 22 éves gyerek már 300 km-re él tőle,akkor könnyű lazulni, pl összeköltözhet a pasival, úgy,hogy a pasi,meg a gyereke 2 havonta találkoznak, de amikor kiskamasz gyerekeivel lakik együtt,akkor nem tud teljesen laza kapcsit, ha a pasi odaköltözik,akkor össze kell szoknia a gyerekkel is,de még ha nem is laknak együtt,akkor is, szóval ez életkorfüggő is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785782 (251)
    2015-02-07  16:20

Címlap

top