Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Iskola ma Magyarországon

Vándorlány
Létrehozva: 2015. január 30. 18:22

Iskolai oktatás, rosszabb mint valaha, ilyen még gyerekkoromban sem volt, hogy annyi kötelező órája van egy kicsinek is már, hogy háromig tart. Padban ülni, egész nap, elméletben unalmasan tanulni, negatívan értékelni még az életkedve is elmegy a gyereknek, nem hogy a tanuláshoz való vágya.


Minden nap olvasok valami elkeserítőt a jelenlegi oktatási rendszerünkről, amivel egyébként is tökéletesen elégedetlen vagyok. Boldog lennék, ha a gyerekeim olyanban tanulhatnának, mint pl. az itt leírt holland, vagy akár az angol is. De mit tehet az, aki itt él, és az ittenit szörnyűnek találja, költözzön el emiatt boldogabb országokba még akkor is, ha a környezetét, munkáját szereti? Vagy nyugodjon bele, hogy az ő gyerekének ez jut. Lehet a megnyomorító, elsősöknek-háromig-padban-ülős-órájuk van rendszerből, ahol a 89 % már nem is jó stb... rendszerből egészséges felnőtt? Ezekről a kérdésekről nagyon szívesen olvasnék gondolatmeneteket Dr. Vekerdy Tamás-tól. De bárkitől. Rengetegen vagyunk, akik ezekkel a kérdésekkel küzdünk.


Egy egészséges, jól működő , motivált társadalom alapjai születnek meg a JÓ iskolában. 


Mikor fogják ezt végre belátni Magyarországon ?


http://divany.hu/kolyok/2015/01/27/se_orarend_se_lecke_u szni_es_angolul_viszont_mindenki_tud/


 


(Nem is tudom  hová tegyem, életmód, egészség, karrier, család,  és ez van csatornába is illik a téma úgy gondolom!)

  1. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2015. január 31. 11:14201.

    Ezzel a hosszú történettel azt akartam bemutatni, hogy nem lehet kihagyni semmiből az egyéni hozzáállást. Van olyan jellem, aki ha bekerül egy "laza", lógós suliba, ő maga is még lazábbá, semmittevőbbé válik, az pedig már semmiképp nem jó. Van, aki meg közepes vagy gyenge képességek mellett is teljesítménykényszertől szenved, függetlenül attól, hogy hány órát KELL naponta magolnia. 


    Amiben viszont a szülőnek van felelőssége: iskolaválasztás, a gyerek képességihez mért. Vannak olyan olyan általános iskolák, ahol a lányomékkal egyidős évfolyamon még a kezükön számolnak a gyerekek tízes számkörben, és a napközisnek az a kihívás, ha egy egyszerű összeadást meg tud velük értetni két óra alatt leckecsinálás gyanánt. Ahol alapvető magyar szavakat nem ismernek a gyerekek, és hozzánk is úgy érnek majd oda középiskolába, hogy az eredeti szóra a harmadik rokonértelmű szavamat se fogják megérteni, hosszasan körül kell írnom. Vagy tőlem hallja az első elmondott mesét az órán, előtte csak tévében látott. Úgy gondolom, hogy ilyen közegbe betenni egy értelmes gyereket akkor is vétek, ha alapvetően lazábbak a feltételek, kisebb a terhelés. A jó suliban viszont tényleg arra kell vigyázni, hogy ne kapjon el minket is a gépszíj, ne álljunk be a versengő szülők ostorral gyereket hajtó sorába, hanem időről időre figyelmeztessük magunkat, gyerekünk van, nem robotunk. 


    További felelősség: otthoni nevelés. Volt szó itt a verstanulásról. Jó a memoriter, tényleg fejleszti a memóriát, és borzasztó, hogy a mai tinik már nemhogy A walesi bárdokat, de már egy négysoros verset se tudnak megtanulni hosszú távra. Ennek pedig nemcsak a suli az oka, hanem pl. hogy már háromévesen se hallott mondókát, amit még a spontán memóriájával lett volna képes megtanulni, ami a későbbi verstanulásnak is az alapja lenne... 


    Iskola: nagyobb tanári szabadságra lenne szükség, hogy személyre szabottabb legyen a tanítás, most pont egy ellentétes folyamat indult el felülről. A nem odavaló tanárokat igenis ki kellene szűrni, de nem hülye portfóliók meg kirakatórák alapján, hanem a valódi diák- és szülői visszajelzések, az átadott tudás hasznossága alapján. Pl. hogy ne az legyen, hogy hiába szenved az összes diák és szülő egy rossz nyelvtanár miatt, aki csak megutáltatja a nyelvet a picikkel, nem pedig megérezteti az ízét, de nem lehet elküldeni, mert ő XY-né, és különben is száz éve pedagógus és különben is... Az a baj, hogy az oktatáshoz minden új kormány hozzányúl, de valahogy sosem a lényeget sikerül megváltoztatniuk, hanem látszatintézkedéseket vezetnek be, amik maximum az adminisztrációt növelik, de az eredményességet nem. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (195)
    2015-01-31  11:00
  2. 2015. január 31. 11:14200.

    Ma viszont a gyerekeknek jogaik vannak-amit annyira hangoztat is némely szülő. Miért szól bele az iskola, hogy a gyerek milyen ruhában van, milyen a haja, mit csinál a suliban stb. Pont a mi korosztályunk az-akik szabályok közt tanultak, jártak iskolába-és pont a mi korosztálybeli szülők kritizálják az iskolát, ha szabályok közé szorítják a gyerekeiket. Pl. szülőin az osztályfőnök szólt, hogy x.y. gyerekekkel (9 éves) találkozott a sétálóutcán éjjel tizenegykor-amikor ment haza színházból. Kifejtette, hogy nincs keresnivalója a leányzónak kísérő nélkül az utcán. Erre az adott anyuka felháborodva közölte, hogy az osztályfőnök foglalkozzon a saját dolgával. A tanárnő visszahátrált és tényleg, nem ő a szülője, nem neki kell vigyázni rá stb. Mint ahogy néha az iskola is túlzásokba esik, úgy az oktatás során és a házirend során. A fiam már kétszer volt az igazgató előtt,mert a tanár közölte hogy cigizik. Bár a wc-ben olyan füst van minden szünetben, hogy a kijövő gyerekek ruházata átveszi a cigi szagát. DE  hogy miért nincs füstérzékelő a mellékhelyiségben-ennek megelőzésére, az már más kérdés. Könnyebb a gyerekkel ordítani, könnyebb úgy leadni az órai anyagot, hogy emailen átküldik a gyereknek. Én sokszor irigylem a gyerekemet, mert annyi lukas óra van, hogy nekem a 12 év alatt összesen nem volt annyi. Nincs helyettesítés ha beteg a tanár, vagy más dolga van. Addig a gyerek ott ül a teremben és éppen egymást piszkálják, vagy a telefonnal játszanak. Van jó oldala is, meg rossz is-nézőpont kérdése. Az biztos, mi nem mertünk visszabeszélni, szemtelenkedni a tanárral-mert következményei voltak a suliban is, de otthon is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_377888 (190)
    2015-01-31  10:54
  3. 2015. január 31. 11:03199.

    azért nem kötelező a színház  sok helyen, mert  nincs az iskolának kerete rá... És fizetős pluszba. ne keverd a gazdasági kényszerdöntést   az akaratba.


    de ezt megoldhatnák az iskolák a sulis színjátszó körök előadásaival... Csak ugye  munka munka... meg ugye mint tudjuk ez a szülő dolga...

    előzmény:
    Lillaréka (193)
    2015-01-31  10:58
  4. 2015. január 31. 11:01198.

    Oszinten szolva nem is ertem a kerdest. Nalunk semmit nem vernek ki, hanem kemenyen egyuttdolgozunk ezeknek a programoknak a sikereert. Van, aki szulokiseronek jelentkezett a turanapokra, van, aki fozott, vagy szallitotta a gyerekeket, kajat, ivovizet; szallast szervezett, sorolhatnam.


    Azert kicsit mas, mint amit leirtal szerintem, mert ez itt a tananyag resze, szoval nem extra programok. Igy mukodik a kurrikulum, nemhogy nem kerdojelezi meg a szuloi testulet, de szerves resze.

    előzmény:
    Lillaréka (182)
    2015-01-31  10:32
  5. 2015. január 31. 11:01197.

    Az bizony.. röhej


    és pont azért amit irtam..


    tudod.. van rajta sapka.. ...

    előzmény:
    Capuccino (192)
    2015-01-31  10:57
  6. 2015. január 31. 11:00196.

    arra pedig "elegánsan" nem vlaszoltál hogy: DE MIRE VALÓ AKKOR AZ ISKOLA?? MI A KÖTELEZETTSÉGE A GYEREKMEGŐRZÉSEN FELÜL?

    előzmény:
    Lillaréka (193)
    2015-01-31  10:58
  7. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2015. január 31. 11:00195.

    Egyetértek mindkét táborral bizonyos dolgokban: van, ami nagyon rossz a mai oktatási rendszerben, és van, amit még nem sikerült egyik politikai rendszernek sem tönkretenni. 


    Én magamat manapság egyetlen dologgal "vigasztalom": hogy semmiből nem lehet kihagyni az egyéni jellemet. Én olyan suliba írattam a gyerekem, ami erős, szigorú, válogatott gyerekek, okosak, jók, a négyes kb. a legrosszabb jegy, és annak adják, aki nem jár folyton versenyekre és nem csinál még éjszaka is szorgalmit. Ez így önmagában elég borzasztóan hangzik, valahol tényleg az. DE: az én gyerekem olyan, aki saját maga tudja lazán venni a dolgait. Látja a koravén, agyonnyúzott osztálytárslányt, aki másfél napig zokog egy becsúszott négyes miatt, aki ötszáz oldalas könyveket olvasott már másodikban is, de akinek a tekintete olyan szomorú, hogy szuicid gondolataid támadnak, ha csak a szemébe nézel... a szülei is ezt a teljesítménykényszert várják el tőle. Látja ezt a kislányt, és kilencévesen is meg tudja fogalmazni: ő nem szeretne ilyen lenni. Reggel fél nyolcra viszem iskolába, ötre érünk haza, ebben kb. egy óra szabad játékuk van, a többi tanulás vagy irányított foglalkozás. És ő saját maga mondja ki: nem érdekli, hányast rajzol majd a tanítónő a bizonyítványába, de ő már itthon nem fog szorgalmi házit csinálni. Félévkor már nem lett ötös matekból, pedig országos versenyre jutott be az ősszel... meglepetve kérdeztem tőle, hát ez meg hogy lehet? Saját maga adta meg a választ: tanítónő megmondta már az elején, hogy az lehet ötös, aki szorgalmit is csinál. Ő pedig nem csinál, ilyen áron neki nem kell az ötös, de nyugodjak meg, azért a matekot szereti és tudja. Ledöbbentem. Morogtam némi "lehetnél azért szorgalmasabb"- féle intelmet a bajuszom alatt, de valójában azt hiszem, neki van igaza. Nem is tudom, mitől lett ennyire bölcs. Végül is valóban az számít, hogy fejlődik-e, érti-e, tudja-e a matekot, nem az, hogy négyes vagy ötös van rajzolva a harmadikos bizibe... (Ja, és azt is felsorolta, hogy az ötösök közül hánynak csinálja a SZÜLŐ a szorgalmit otthon, mert már ő is látja, hogy mennyire fáradt a gyereke, és miközben kiküldi szaladgálni az udvarra a szomszéd gyerekkel, szépen megcsinálja az egyórás színezős matek szorgalmit... hát én nem fogom, akkor inkább tényleg "kapjunk" négyest. Meg a másik: mi is a négyes? Egy szám. :D egy középiskolai felvételin hibátlant fog írni a gyerek ilyen alapokkal, amit az óráin megkap. Akkor meg miről beszélünk? Hagyom békén a gyerekem, és örülök, hogy valahogy ilyen lazává vált. Tanítónő előtt meg hümmögök, hogy hát igen, talán majd javít... ) 

    előzmény:
    Vándorlány (1)
    2015-01-30  18:22
  8. 2015. január 31. 10:59194.

    na az első mondat helyesen: nem AZT nem hiszem el. Tudom, hogy mindenre van aki reklamál. Csak ugye itt lépne a kommunikáció képbe az állítólagos pedagógusok részéről, akik bizony ha bejártak órára komoly pszichológiai ismeretekre kellett volna szert tegyenek.

    előzmény:
    Capuccino (192)
    2015-01-31  10:57
  9. 2015. január 31. 10:58193.

    Az a  8 otthon maradt..
    csupán azt próbáltam szemléltetni, hogy majdnem tökmindegy mit csinál az iskola  lesz akinek nem fog tetszeni.


    mert ezért vagy azért, vagy amazért...vagy mert volt sapka a tanáron, vagy nem volt rajta sapka.


     


    A szinházlátogatásokat már nem merik  kötelezővé tenni.
    Aki akar megy, aki akar az meg nem megy.


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_377888 (190)
    2015-01-31  10:54
  10. 2015. január 31. 10:57192.

    nem nem hiszem el hogy reklamlnak a szülők... te komolyan olvasol is réka itt, vagy csak írogatsz???


    hanem azt kérdeztem mi van  ha a kirndulás ellen reklamálnak?? el lehet modnani nekik,h ogy egészégesebbek  lesznek tőle, megismerik a környezetüket, stb. és pont.


     


    vagy ha reklamlunk a zöngés zöngétlen ellen, akkor az se lesz?? érdekes, azt mégse veszik ki a tananyagból...


    Érted ugye a visszásságot??  kirándulás, mert a szülő... mindenre mert a szülő.. másban meg  megszokta a kutya a hideg időt...  röhej az egész...


     

    előzmény:
    Lillaréka (187)
    2015-01-31  10:46
  11. Torolt_felhasznalo_163973
    Torolt_felhasznalo_163973
    2015. január 31. 10:56191.

    Az a gond vele, hogy mossa a gyerek agyát, nem pedig önálló gondolkodásra késztet. Pont úgy, ahogy fentebb a matekpéldának nem nevezhető silány agyrém is.


    Aki szerint ez normális, az birka.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (156)
    2015-01-31  09:43
  12. Torolt_felhasznalo_377888
    Torolt_felhasznalo_377888
    2015. január 31. 10:54190.

    És 25-ből a 8 fújja a passzátszelet?Vagy ez hogy van? Akkor az a 8 gyerek otthon marad, slussz. Ezt a tanárnak, az iskolának kell eldönteni. Majd ha a 25-ből 22 ellenkezik, akkor nyafogjon a maradék. 


    Engem az rettent meg, hogy 8 évesek már festik magukat. Épp a napokban hallottam egy ismerős kislányától, hogy a másodikosok 80%-a ki van festve!!WTF?? Nálunk ilyen nem lehetett volna. Még az anno divatos "lófarkat" (azt a kis ocsmány hajcsimbókot a rövidhajúak tarkójánál) is úgy levágta az osztályfőnök, hogy csak úgy füstölt. 

    előzmény:
    Lillaréka (187)
    2015-01-31  10:46
  13. Torolt_felhasznalo_163973
    Torolt_felhasznalo_163973
    2015. január 31. 10:53189.

    ??? Ez mi??

    előzmény:
    Capuccino (157)
    2015-01-31  09:45
  14. 2015. január 31. 10:50188.

    jah..egyébként.. a fiamnál volt az is, hogy a magyartanár   feladta leckének a  valóvilág a  fókusz és barátokköztnézést....  hogy másnap megbeszéljék.
    Ettől a fiam még nem nézte meg,  mert akkoriban  sokkal jobban érdekelte a számitógép és az egyszerűbb  programozás- dolgok.


     


    Valaki irta, hogy a gyereke  iróasztala felett áll egy hárombetűs szó... BME.  nos az enyém nem irta ki. ő a  fejébe vette bele.

    előzmény:
    Capuccino (184)
    2015-01-31  10:39
  15. 2015. január 31. 10:46187.

    Mondom még egyszer. 3 gyereket neveltem fel.


    Ha kirándulásról esett szó, minden egyes szülőin  volt legalább 6-8 szülő aki kiverte a hisztériát..  legyen az túra a Bakonyban vagy erdei iskola Akaliban!


    Nem kell elhinned! én voltam ott, én hallottam.   És ez egy jó iskola volt ráadásul!


     

    előzmény:
    Capuccino (184)
    2015-01-31  10:39
  16. 2015. január 31. 10:45186.

    kár hogy nincs facepalm jel.... mintha másik univerzumban élnél... mondanám hogy irigyellek, de nem nem :)

    előzmény:
    Lillaréka (185)
    2015-01-31  10:43
  17. 2015. január 31. 10:43185.

    Milyen kötelező  központositásról  beszélsz?


    ÉN NEM erről irtam!


    Tetszett a  népnek hoffmanróza vagy nem tetszett? Tetszett!  tehát a nép azt akarta, hogy  az folytatódjon ami  volt.   Nem tettünk semmit, és ma sem teszünk, hogy másként legyen. A  forumozás nem számit túl nagy tettnek


    hát.. marad az, hogy otthon kompenzálsz amit tudsz. 


     


    Az iskola kreativ  próbálkozásait meg sokszor a szülők törik le, ez meg saját tapasztalat. Sok -sok éves.

    előzmény:
    Capuccino (183)
    2015-01-31  10:36
  18. 2015. január 31. 10:39184.

    komolyan, és akkor mi van ha kiveri a szülő a kirándulás miatt a palávert?? most komolyan...  akkor jajj, inkább  ülünk zombiként az órán??? ne nevettess...


    vagy jajj, a drogos hisztizik, akkor veszek neki drogot, és támogatom benne orvosként??? TE miről beszélsz?? kb ez a szint...  akkor  szerinted simán nézhetnek való vilgot napközben a ygerekek a suliban, mert sokaknak az tetszik, szülőknek is, és majd aki tud otthon kompenzl?? aki meg nem le van tojva?? ez oktatás?? és jól van így??? :O :O


     


    arról szólna a topik, hogy  mi nem stimmel... nem arról, hogy birkaként bégessünk és tűrjünk.

    előzmény:
    Lillaréka (182)
    2015-01-31  10:32
  19. 2015. január 31. 10:36183.

    a kötelező központosítást érdekes, hogy te szabad választásnak hívod....


     


     

    előzmény:
    Lillaréka (179)
    2015-01-31  10:28
  20. 2015. január 31. 10:32182.

    Muszáj feltennem a kérdést!  nálatok hány szülő verte ki a palávert a kirándulás miatt??
    Mert mint irtam korábbi hszmben.. az én gyerekeim sulijában is volt ilyen.. erdei iskola, vagy  túra.. tökmindegy. a célja nagyjából ugyanaz.. a természet megfigyelése.
    És olyan rinya ment a szülőin, hogy az valami elképesztő volt.


    Azért  pedig nem a suli a hibás, ha a szülő nem engedi el a gyereket .


     


    Aztán...   itt is vannak szinházlátogatások,  vagy szerveznek előadást is.. volt nekik drámapedagógia...   de  kötelezővé nem merték tenni, - mert mindig akadt szülő aki hisztériát rendezett miatta.

    előzmény:
    Caithleen (178)
    2015-01-31  10:25
  21. 2015. január 31. 10:31181.

    "És az bizony   nem más, mint az örökös magyarázat, a figyelemfelhivás,  az érdeklődés felkeltése."


     


    na hja,. ez így van.  és pont azt mondjuk többen, hogy  a suliban is így kéne legyen. mert az iskola ne gyerekmegőrző vagy melegedő legyen, hanem  a tudást erősítő hely.


     


    ezért tettem be pl a két képet, amire nem reagáltál... cseppet ellentmondásban van az egész a fenti mondatoddal.


    És itt nem a családról van szó!! akármilyen a család, ha érdeklődő, kirándulós, anyuka humánban szuper apuka reálban, mindenen kérdését, a tudományosakat is ki bírják a gyereknek otthon elégíteni. Elég jó alappedagógiai vénával rendelkeznek, hogy mindenféléhez kellőképp motivljk is... ez mind szép és jó. De akkor a suli minek van?? a család tudást számonkérni??? mert ha midnent megad a család, emrt az a dolga, akkor MINEK JÁRNAK A GYEREKEK ISKOLBA???


    MI AZ ISKOLA FELADATA SZERINTED? hogy konkrét legyek.


    Mert eddig,  minden de minden a szülőé... ami szerintem tök ok. én pl azt várom max a sulitól, hogy túl sok időnket ne rabolja. Választottam olyat, ahol nem kötelező az iskolaotthon, megyünk helyette kirándulni, múzeumba, olvasunk... na... de nekem minderre van lehetőségem, kapacitásom, tudásom. De mi lesz azokkal a gyerekekkel, akiknek ez nincs meg?? szerintem ők is számítanak!!! miért van az iskola, ha semmiféle lehetőséget nem ad a felemelkedésre, mert csak a szülők tudása lehetőségei számítanak?


     

    előzmény:
    Lillaréka (177)
    2015-01-31  10:22
  22. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2015. január 31. 10:29180.

    VAN, ami nyelvtanárfüggő és van, ami nem az. 


    Kezdem azzal, ami nem az. Ha túl nagy a csoport (a nyelvtanulás kiscsoportos dolog), ha nincsenek meg a technikai feltételek (minimum egy normálisan működő CD lejátszó+ CDk, de már ezt is nyilván túlhaladtuk, de sok helyen ezek sincsenek), ha motiválatlan a társaság (anyu akarja , hogy tanuljon, nem ő), ha neveletlen a társaság (pofázik, böfög, papírgalacsinnal dobálózik, beszólogat, bunkó, stb), nincs felszerelése. Hogy egy párat említsek. Ja, felnőtteknél: nem jön el órára.Eljön, de annyira fáradt, hogy nem ér el az agyáig semmi. Ezek korrigálása nem a szakmai feladatok közé tartozik és totálisan ellehetetelenítenek mindennemű oktatást.


     


    Ha a feltételek adottak, akkor jön a tanár szakmai tudása. És az már legyen az ő dolga, hogy hogyan fejleszti a különböző nyelvi készségeket (írás, értés, beszéd, stb). Nem akarok szakmai izékba belemenni, csak annyit: az olvassuk el-fordítsuk le-válaszoljunk a kérdésekre a világon semmit nem fejleszt. 


     


     


     

    előzmény:
    KN18 (139)
    2015-01-31  08:53
  23. 2015. január 31. 10:28179.

    A  jelenlegi tankönyvekről korábban már kifejetettem a véleményemet.. Nem itt!  Hanem az adott témában.
    A nép mégiscsak ezt akarta...   volt rá 4 évünk, hogy rájöjjünk mit akarunk...   EZT akartuk.


    Tehát innentől  az a változat marad  hogy  megszöksz gyerekestől.. vagy megpróbálod kompenzálni amit az iskola elbac és megmagyarázod a gyerekednek, ha nem akarsz neki rosszat, hogy   mi miért és meddig. 

    Lehet egy forumon sirdogálni, hogy milyen szar a magyar oktatás.. és hogy mennyi felesleges dolgot okitanak....  De mi magunk választottuk..  EZT is.


     


     


    Ha eltünök akkor az azért lesz, mert 20 perce már Tatabányánál jártak a gyerekek, ,,, tehát hamarosan hazaérnek.


    Sziasztok.

    előzmény:
    Capuccino (175)
    2015-01-31  10:12
  24. 2015. január 31. 10:25178.

    A mai iskolakban a gyakorlatiassag hianya is tenyleg problema. Megint csak a gyerekem iskolajat elnezve, pedig meg lehet csinalni es nagyon fontos lenne.


    Nalunk pl. negyedik osztalyban a foldrajz, botanika es geologia kereteben 4 napos gyalogturan vettek reszt a kornyezo hatalmas nemzeti parkban, ahol egyreszt szemelyesen kovettek nyomon egy folyot az eredetetol a tengerbe erkezeseeig, kozben megfigyelve, beszelgetve a kornyezet elovilagarol, novenyekrol, allatokrol, kozetekrol, talajrol, stb. Nem mellekesen estenkent taborverest csinaltak, tuzet gyujtottak, magukrol gondoskodtak a koruknak megfelelo mertekben. Tobb targy is bekapcsolodott ebbe a tanulasi korbe, mert a tura lezarasa pl egy felnapos kenuban evezes volt (igy ertek el a tengert) a testnevelok vezetesevel, az elmenyeikrol kepeket festettek rajzoran, verset irtak irodalmon, es az egesz lezarasakent pedig az egesz osztaly egyutt keszitett egy falat beborito, hatalmas 3D kepet, amin rajta volt az egesz tura, es mindenki beletette a maga kis munkajat:-)


    Most a kozepkor, reneszansz, reformacio kereteben meg nemcsak tanultak, olvastak errol az idoszakrol, hanem szinte minden ekorul forog honapokig: az osztaly plafonjat pl. megkaptak, hogy kiprobalhassak a reneszansz freskofestesi technikat, ill. ikonokat is festettek otthonrol hozott tojasbol keszult festekkel (utanazova az eredeti, kozepkori festektechnikat), hetekig dolgoztak ezeken, enekzenen reneszansz dalokat tanultak, mult heten felutaztak a fovarosi muzeumba reneszansz kiallitast nezni, meglatogattak a Globe szinhazat, reszt vehettek egy Romeo es Julia muhelymunkan, mert aprilisban eloadjak ezt a darabot. Erre is honapok ota keszulnek, egyreszt tanuljak a szerepuket, masreszt maguk varrjak a kosztumoket Kezimunka oran, kesobb maguk fogjak festeni, kesziteni a diszleteket.


    Es ez csak 2 pelda az eddigi 8 ev alatt:-))

    előzmény:
    Bbohar (96)
    2015-01-30  23:28
  25. 2015. január 31. 10:22177.

    Abban biztos lehetsz, hogy sosem voltam képes nyalni a felettem álló popóját..(volt is belőle bajom elég)  és  szerintem  kb nálam senki sem utálja  jobban ezen a forumon a  jelenlegi  hatalmat élen orbánnal. 


    Magyarország fejlődése meg éppen azon múlik, hogy a T. szülők felemelik a popojúkat a  tévé elöl   meg a kocsmaszékről.. ki hol ül és elkezdik nevelni a gyereküket, ha már egyszer világra hozták.
    És az bizony   nem más, mint az örökös magyarázat, a figyelemfelhivás,  az érdeklődés felkeltése.
    Ha meg valakinek nem tetszik ami a gyereke iskolájában folyik akkor  ott reklamáljon,  vagy ha nem mer mert félti a gyereket, akkor otthon kompenzáljon.


     


    Azért szeretném felhivni a figyelmed  egy dologra... Sehol a világon nem szeretik a pofázós alkalmazottat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_377888 (176)
    2015-01-31  10:13

Címlap

top