Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Iskola ma Magyarországon

Vándorlány
Létrehozva: 2015. január 30. 18:22

Iskolai oktatás, rosszabb mint valaha, ilyen még gyerekkoromban sem volt, hogy annyi kötelező órája van egy kicsinek is már, hogy háromig tart. Padban ülni, egész nap, elméletben unalmasan tanulni, negatívan értékelni még az életkedve is elmegy a gyereknek, nem hogy a tanuláshoz való vágya.


Minden nap olvasok valami elkeserítőt a jelenlegi oktatási rendszerünkről, amivel egyébként is tökéletesen elégedetlen vagyok. Boldog lennék, ha a gyerekeim olyanban tanulhatnának, mint pl. az itt leírt holland, vagy akár az angol is. De mit tehet az, aki itt él, és az ittenit szörnyűnek találja, költözzön el emiatt boldogabb országokba még akkor is, ha a környezetét, munkáját szereti? Vagy nyugodjon bele, hogy az ő gyerekének ez jut. Lehet a megnyomorító, elsősöknek-háromig-padban-ülős-órájuk van rendszerből, ahol a 89 % már nem is jó stb... rendszerből egészséges felnőtt? Ezekről a kérdésekről nagyon szívesen olvasnék gondolatmeneteket Dr. Vekerdy Tamás-tól. De bárkitől. Rengetegen vagyunk, akik ezekkel a kérdésekkel küzdünk.


Egy egészséges, jól működő , motivált társadalom alapjai születnek meg a JÓ iskolában. 


Mikor fogják ezt végre belátni Magyarországon ?


http://divany.hu/kolyok/2015/01/27/se_orarend_se_lecke_u szni_es_angolul_viszont_mindenki_tud/


 


(Nem is tudom  hová tegyem, életmód, egészség, karrier, család,  és ez van csatornába is illik a téma úgy gondolom!)

  1. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. február 1. 19:42326.

    Lehet!


    De, tényleg.Hát mi lesz az oktatással így, amikor tele gatyával megy be a tanár/tanító a munkahelyére, mert retteg.


    Retteg mert a gyerek terrorizája őt, utána a szülő, miközben a keze  gúzsbakötve, mert nem tehet semmit, törvény tilt mindent, és a vezetésnek is megvan a hátsó fele amihez idomulni kell.

  2. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. február 1. 19:38325.

    Talán off:


    Hallássérült barátaim vannak.


    Ha láttál bűbáj embereket, hát ők azok.Óriási szívvel és lélekkel.


    És a barátság náluk szent dolog!

  3. 2015. február 1. 14:27324.

    borsodban... ott mar reg nincs tanar. amiota a keoesitesnelkuliek nem tanithatnak.


     


    de evek.ota gimikben szakkozepekben es nem borsodban hanem budapesten meg a nyugati orszagreszben sincs tanar. es sokszor honapokig nincs ora!! nagyon nagy mar a tanarhiany... ugyhogy meg varost se kell valtani... sokszor kornyeket se.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (323)
    2015-02-01  14:16
  4. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2015. február 1. 14:16323.

    Egyáltalán nem biztos. Óvónőként se könnyű már elhelyezkedni, tanítónőként sem. A '10 másik állás' meg esetleg lakóhelytől távol...Budapesten nyilván egyszerűbb, de egy faluban nagyon nem. 


    Meg aztán: elképzeltem magam, amint a Dunántúlon fellázadok , mert szar a rendszer, kirúgnak, majd mehetek Borsodba tanítani, mert ott van üres állás...

    előzmény:
    Capuccino (321)
    2015-02-01  13:45
  5. 2015. február 1. 13:50322.

    http://eduline.hu/felsooktatas/2011/2/18/20110217_fizika_t anar_elhelyezkedesi_esely


     


    de sok suliban reál területen már nem is feltétlen tanárok tanítanak, óraadóként valahogy lekönyvelik. Különben nem lenne óra. (van ahol nincs is...)


     

    előzmény:
    Capuccino (321)
    2015-02-01  13:45
  6. 2015. február 1. 13:45321.

    a hiányterületeken nincs mit félteni... ha valahonnan kitesznek, 10 suli kap utánad, hogy szabad tanerő!


    (amúgy annyira nem vagyok ifjú ;) )

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (320)
    2015-02-01  13:37
  7. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2015. február 1. 13:37320.

    Azt azért neked is meg kellene értend minden ifjonti hév mellett is, hogy ha valaki félti az állását(= a családja megélhetését), az nem fog nagy hangon jogokat érvényesítani, hanem jó eséllyel befogja a száját, teszi a dolgát, ahogy tudja és ha végképp kibírhatatlanná válik, vált. Munkát, országot vagy személyiséget.

    előzmény:
    Capuccino (318)
    2015-02-01  13:32
  8. 2015. február 1. 13:36319.

    vagy inkább a supportnak, hogy  miért dob ki folyton az oldal...   
    ezért  sokszor nyomok egy ctrc- hogy ne vesszen el amit irtam 

  9. 2015. február 1. 13:32318.

    ????? te,  mégegyszer... ha már valami miatt, csak az jöhetett szóba, akkor ott van, tessék  jogokat érvényesíteni, és belülről változtatni!!! ezt írtam... ha nem lenne egyértelmű....


     


     

  10. 2015. február 1. 13:28317.

    ELhiszem!


     


    Egyébként meg elég szörnyűnek tartom, hogy a magatartászavaros és egyéb SNI-s gyerekeket összezárják a hallássérült, látássérült, vagy egyéb módon csekély mértékben akadályozott gyermekekkel. :(((((


     

    előzmény:
    Lillaréka (312)
    2015-02-01  13:17
  11. 2015. február 1. 13:25316.

    Van igazsag abban amit capuccino ir...erdemes megnezni,foleg kisvarosokban es falvakban nyaron kb lasszoval fogjak a fizika,kemia,enek es rajztanarokat...ha legalabb ott a sarkukra allnanak a tanerok ahol egy-egy agazatban tanarhiany van,lehetne talan nemi valtoztatast kicsikarni...elvegre adott sulin belul nem lehet eltorolni x fele es y szamu ora megtartasat munkaero hianyra hivatkozva.


    Kozepsuliban pedig pl a szakoktatokbol van hiany ( annak idejen paromat felvettek volna Zircre lakatos szakoktatonak szimpla technikusi bizivel mert augusztusban meg nem volt aki az elment szakoktato helyere beallt volna,csak nem erte volna meg vallalnia az allast az utazas miatt ),illetve a szaktanarokbol is van hiany nekunk pl Varpalotarol jart be annak idejen a szaktanarnonk,mikorra technikusok lettunk meg mindig nem volt akit fel tudtak volna venni melle,igy eleg sok evfolyamot szoritottak ra a labororaktol az elmeleti orakig bezarolag. Akar ezekben az agazatokban oktato tanerok is sarkukra allhatnanak kicsit...egesz szakokat pl tanarhiany miatt nem szuntethetnek meg csak ugy,azert mert a tanart kirugtak mert esetleg kicsiket valtoztatott a tanmeneten...

    előzmény:
    Capuccino (309)
    2015-02-01  13:10
  12. 2015. február 1. 13:21315.

    Na...ezzel a hsszel valami csoda történt.. olyan  került bele amit korábban irtam és kint volt vágólapon. :-D

  13. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2015. február 1. 13:20314.

    Szerintem a ti esetetkben az lehetne a megoldás, ha a férjed kapna egy olyan állást, amiből kijöttök átmenetileg, te pedig addig otthon maradhatnál, amíg a gyerekek sínre kerülnek. Utána mehetnél te is dolgozni. Az iskolatalálás is idő, a beilleszkedés, felzárkózás szintén. Ami rövid távon veszteség, hosszú távon nyereség, de igaz, hogy sok anyai fájdalommal jár. Ezt sajnos nem lehet megspórolni.


     


    A baj/tény az, hogy elég jó az esély arra, hogy a gyerekeid fiatal felnőtt korukban fognak nekivágni a világnak. És az meg már esetleg nektek lesz késő egy újrakezdéshez...nem tudom, mi a jó.  Én nagyon megkönnyebbültem, hogy megléptem és bár rengeteg a megoldandóm, világosan érzem, hogy jó döntés volt. De ebben természetesen rengeteg elem van a pénztől a személyesekig.

    előzmény:
    Vándorlány (299)
    2015-02-01  12:47
  14. 2015. február 1. 13:19313.

    És itt jön az, hogy jobbhíján kívülről próbálnak reklamálni a szülők... illetve  nyomást gyakorolni. Mert nem mindenki azt mondja, én megválogattam jóhelyre kerültem, a többiek le vannak ejtve.  ez szerintem a nihill... És  senkinek se jó.

    előzmény:
    Capuccino (311)
    2015-02-01  13:16
  15. 2015. február 1. 13:17312.

    Maximálisan igaz. 


    az én hallássérült  lányom  logis osztályba járt. Nekik volt pl ilyen órájuk, hogy- magatartás- kultúra-  Iskolaotthonos  rendszerben tanult alsóban. 
    és  volt olyan gyerek aki alsóban   feltette a lábát a padra és  a telefonját nyomkodta....   nyilt napon. Anyja  meg röhögött,  hogy ő is ezt csinálta .  Sokra megy egy ilyennél két tanitónő.. akik szerintem a világ legszuperebb tanitói voltak..   
    Pedig ők követték el azt a "galádságot"  is, hogy meg kellett tanulniuk a 'szilágyierzsébet levelét megirta-----   és ami miatt lábfáltevős anyu  höbörgött egy sort. 
    Hiába tesz meg a suli mindent.. és tényleg náluk mindent...  Mire megy vele ha a  t .szülő tönkrevágja?  ha elnézi, hogy a gyerek tankönyvet éget az udvaron? 


    Szélmalomharc volt amit  ők ketten  vivtak, aztán    utána is.  
    Tudod miért hagytam ott mégis a lányom? 


    A tanárok miatt! Csakis és kizárólag a  végig ott tanitó tanárok miatt. 

    előzmény:
    antironia (305)
    2015-02-01  13:05
  16. 2015. február 1. 13:16311.

    csak ugye a szakmának is kéne akarni a változást,... nem natot irogatni...

    előzmény:
    Capuccino (309)
    2015-02-01  13:10
  17. 2015. február 1. 13:13310.

    Hát nekem nagyon fura, hogy megfelel az elte.... mindegy... Szerintem az tanárképzésben jelenleg a legnagyobb posvány kishazánkban..  de ok, ha odamegy az ember, belülről lehet változtatni. szóval száj kinyit és cselekszik. működik ám  ;)

    előzmény:
    Lillaréka (304)
    2015-02-01  13:02
  18. 2015. február 1. 13:10309.

    nincs állása??? mondom, azoké a területeké a hatalom ahol hiány van!! És nem egy szakon  akkora a hiány, hogy  nincs tanár. Te hol élsz?? nézz körbe!!  


    Ha egy fizika vagy matek, vagy kémiatanár belázad, nincs helyette más. Mert nincs! nyugdíjasok visszahívása van  sokhelyen. amíg van nyugdíjas...

    előzmény:
    Lillaréka (306)
    2015-02-01  13:05
  19. 2015. február 1. 13:10308.

    Egy esetből nem lehet extrapolálni...


     


    Nem jól választottad ki az óvodát a gyermeked részére.


    Több odafigyeléssel találhattál volna olyan helyet, ahol köszönnek. :-)

    előzmény:
    Vándorlány (307)
    2015-02-01  13:08
  20. 2015. február 1. 13:08307.

    Nem megpróbálhatják, hanem meg kell hogy próbálják, ez a munkájuk, a dolguk a feladatuk.


     


    És akkor nem szóltam az óvónéniről, aki képtelen volt köszönni reggelente!! Ott álltunk a küszöbön, éveken át reggelente, köszönünk, semmi, ezt megismételtük néhányszor jó hangosan, majd a negyedikre mondjuk nekem odabiccent egyet és ennyi. A gyerekhhez egy mukkot sem szólt. Ugyanez nap végén. -Na ez hogy lehet?

    előzmény:
    antironia (305)
    2015-02-01  13:05
  21. 2015. február 1. 13:05306.

    Aha.. aztán egyszer csak azon kapja  magát a szembemenő, hogy  nincs állása. 
    Te tényleg nem  látod ezeket? nem olvasol  hireket?? 
    Nemcsak sulis szinten mindenhol ez megy! 

    előzmény:
    Capuccino (302)
    2015-02-01  12:57
  22. 2015. február 1. 13:05305.

    próbálni megpróbálhatják, de a siker igencsak kevés %.


     


    Ugyanis az tény, hogy a családi szocializáció felülírja az iskolait.


    Kevés kivétel lehetséges, de általánosságban ez a tény.


     


    Unokahúgom gyógypedagógus, SNI-s gyerekeket tanít.


    Amit délelőtt felépít, másnapra romokban. :-(((((  Kora délutánra megtanít valami elemi viselkedési normát, másnap reggel ugyanúgy káromkodik, és ordenáré módon viselkedik a gyerek. Mert otthon azt látja, az számára a követendő. :(


     


     

    előzmény:
    Vándorlány (303)
    2015-02-01  13:02
  23. 2015. február 1. 13:02304.

    Tájékozódtunk.  Az Apáczai  nem lett volna  jobb . SŐT.  arra  meg nincs elég anyagi kapacitás,  hogy két külön városban legyenek a gyerekek. Nem utolsósorban  pesten a legkönnyebb normális  diákmunkát találni egy egyetemistának. Tehát.. eltartják magukat és mellette tanulnak. 
    Ettől a félévtől meg  ugyis más lesz a gyakorlatvezető.. ahogy tavaly is más volt. 
    A lányom 6 éves kora óta akar tanitó lenni,   neki nem kényszerpálya. A gyerekek eddig mindehol  imádták. Magántanitványa is van,  akihez  ingyen jár... - mivel nem tud  folyamatosan menni, ezért nem kér pénzt.. neki is gyakorlat a kislányokat megszerette.

    előzmény:
    Capuccino (301)
    2015-02-01  12:53
  24. 2015. február 1. 13:02303.

    Ez igaz, de az óvoda és az iskola akkor sem adhatja fel, és igenis próbálnia kell megtanítani -ezért másodlagos szocializációs helyszín, ha otthon nem tanult meg kezet mosni, köszönni, stb. akkor az ovoda hozzáteszi ami szokásos és elvárt a társadalomban.


    Ha a szülők hőbölögnek a kirándulás, korizás miatt, nem baj, így hát népnevelő is az iskola, mert a gyereknek megmutathatja ezeknek az értékét, ha olvasás nem érték otthon azért még igyekezni kell ezt korrigálni. Mondhatjuk, hogy ez a szülő dolga, és szerintem aki itt a fórumon írogat és gondolkozik a témán, foglalkozik vele meg is teszi, deaki olyan családban született, ahol ezt az alapot nem kapja meg jó lenne ha megkaphatná az intézményben, amennyire lehet. Az mindannyiunk, az egész társadalom érdeke, és persze az adott gyereknek is érdeke. Nyilván könnyebb azzal, és annak aki otthon is épp ezt látja, de nem mondhatunk le a többi gyerekről, csak mert az ő szülője olyan, amilyen.

    előzmény:
    antironia (295)
    2015-02-01  12:39
  25. 2015. február 1. 12:57302.

    mert a natot nem "pedagógusok" írták ? ahogy megírták, úgy ki is dobhatnák.. ;) A klikben, nem diplomás tanárok ülnek javarészt?? ugye hogy ugye...


    Amúgy meg jópár igazgató simán szembemegy a nattal tanárikarostul. megy is a verekedés ezekbe a sulikba a helyekért... no akkor miről beszélünk??


     


     

Címlap

top