Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Iskola ma Magyarországon

Vándorlány
Létrehozva: 2015. január 30. 18:22

Iskolai oktatás, rosszabb mint valaha, ilyen még gyerekkoromban sem volt, hogy annyi kötelező órája van egy kicsinek is már, hogy háromig tart. Padban ülni, egész nap, elméletben unalmasan tanulni, negatívan értékelni még az életkedve is elmegy a gyereknek, nem hogy a tanuláshoz való vágya.


Minden nap olvasok valami elkeserítőt a jelenlegi oktatási rendszerünkről, amivel egyébként is tökéletesen elégedetlen vagyok. Boldog lennék, ha a gyerekeim olyanban tanulhatnának, mint pl. az itt leírt holland, vagy akár az angol is. De mit tehet az, aki itt él, és az ittenit szörnyűnek találja, költözzön el emiatt boldogabb országokba még akkor is, ha a környezetét, munkáját szereti? Vagy nyugodjon bele, hogy az ő gyerekének ez jut. Lehet a megnyomorító, elsősöknek-háromig-padban-ülős-órájuk van rendszerből, ahol a 89 % már nem is jó stb... rendszerből egészséges felnőtt? Ezekről a kérdésekről nagyon szívesen olvasnék gondolatmeneteket Dr. Vekerdy Tamás-tól. De bárkitől. Rengetegen vagyunk, akik ezekkel a kérdésekkel küzdünk.


Egy egészséges, jól működő , motivált társadalom alapjai születnek meg a JÓ iskolában. 


Mikor fogják ezt végre belátni Magyarországon ?


http://divany.hu/kolyok/2015/01/27/se_orarend_se_lecke_u szni_es_angolul_viszont_mindenki_tud/


 


(Nem is tudom  hová tegyem, életmód, egészség, karrier, család,  és ez van csatornába is illik a téma úgy gondolom!)

  1. 2015. február 1. 12:53301.

    most erre írhatnám, ha tájékozódtatok volna, akkor kerülitek az ELTE-t... főleg a tanárképzés részét... (bár nem tudom hanyadéves, még lehet nem késő váltani.. illetve azt hiszem sose késő váltani...)


    egyébként amúgy meg élni kell a diákjogokkal  stb. Persze az eltén ez is kicsit más tészta... 


    De ha ilyenkor csendben akkor mégiscsak meghunyázkodunk, pont azon a helyen ahol változtatni kéne... akkor tényleg nem lesz semmi. (és igen tudom miről beszélek..)

    előzmény:
    Lillaréka (297)
    2015-02-01  12:43
  2. 2015. február 1. 12:50300.

    MIIII, hogy a a suli azt teszi amit akar? EZT  most   tényleg irtad vagy félreértem?? 


    Hiszen még az is meg van határozva milyen tankönyvet rendeljenek és  kitől!


    Te sosem hallottál még a NATRól?? 

    előzmény:
    Capuccino (294)
    2015-02-01  12:34
  3. 2015. február 1. 12:47299.

    Belátom, igazad van, tényleg a mindenkori hatalmon múlik. Tehát jelen esetben a szülő eldöntheti, hogy tetszik vagy nem tetszik elköltözik, viszi a gyerekét vagy korrigál, hozzátesz, amit tud. Sajnos. Ez nem fog gyorsan változni. Én éppen ezen a dilemmán rágódom, menni KELL, vagy ki lehet bírni, tudom e korrigálni, lehet e itt is jó a gyerekemnek, vagy megfosztom valamitől ha nem vágunk neki. De most, hogy a gyerekek kirekesztő viselkedéséről írt paradicsom belegondoltam abba is, hogy talán 11 éves gyerekkel nekivágni az már nem feltétlen csak nyereség. Szóval azt hiszem mi arról már lecsúsztunk, hogy kint legyen jó :( Őszintén sajnálom.


    Egy kapcsolódo friss hír Kimazsolázott gyerekek..egyházi iskolák támogatásáról


     

    előzmény:
    Lillaréka (291)
    2015-02-01  12:21
  4. 2015. február 1. 12:43298.

    Időnként elképzelem, hogy belőlünk mi lett volna, ha a szüleink nem nevelnek, hanem átadnak a komcsi pártkatonáknak az akkori iskolákban (60-70-es évek...)


     


    Igenis a szülők feladata nagyon sok minden - és ezt függetlenül az aktuálisan regnáló politikai kurzustól meg lehet tenni.


     


     

    előzmény:
    Lillaréka (291)
    2015-02-01  12:21
  5. 2015. február 1. 12:43297.

    Eddig nem akartam elmesélni, de akkor  most leirom... A nagylányom az ELTE - TÓKra  jár. 
    a mostani tanitási gyakorlatán a hőmérséklet mérés  volt a feladat. Ezeket mindig párban csinálják . 
    Egy héten át  gyártották a segédeszközöket- készültek az órára. Aztán mindketten megbuktak és mehettek még egyszer    mert a gyakorlatvezető szerint   túlságosan újszerű volt nem követte a  jelenlegi  tankönyvformát.  Pedig   az összes gyerek az osztályban élvezte és megértette.  De az nem számitott.  A lányok szerint  tök jó  volt... ilyenkor mindig bent ül az egész csoport az órán.
    Hidd el nekem.. Fentről jön az utasitás....  mit hogyan kell tanitani és eltérni nem lehet tőle. 

    előzmény:
    Capuccino (292)
    2015-02-01  12:31
  6. 2015. február 1. 12:41296.

    Lillaréka, sajnos nincs időm minden hsz-odra -t tenni, de vedd úgy, hogy megtettem.


     


    Read-onlyként követtem csak a topikot, de egyszerűen félelmetes, hogy itt egy csomóan az iskolára akarják rátolni mindazt, ami egy normális családban a szülők feladata.


     


     

    előzmény:
    Lillaréka (288)
    2015-02-01  12:05
  7. 2015. február 1. 12:39295.

    gyerekek!!!! meg formalodnak akarmilyen csaladbol jottek.


     


     


    Sajnos nem nagyon formálódnak.


    Az "alap" beég az első 3 évben, a köv. 3-ban még rátevődik sokminden, de aztán már csak igazgatni lehet.


     


    Ez tudományos tény.


    Azok a gyerekek, akik otthon az első 6évükben csak elhanyagoló "nevelést", agresszív modort, kiabálós-erőszakos konfliktuskezelést kaptak, azokkal már nem sokat lehet kezdeni....


    Panaszkodnak az óvónők, hogy az 5-évesen óvodába kerülő gyerekek minimális szókinccsel jönnek, és a személyes higiénia teljes hiányával.


    Ezeket nem lehet egy év alatt oda felhozni, mint a normális családból jövk. Ahol a gyerek már 3 éves korában tud 50-60 mondókát-versikét, és késsel-villával eszik...


     

    előzmény:
    Capuccino (284)
    2015-02-01  11:45
  8. 2015. február 1. 12:34294.

    es megegyszer nem a tasadalom formalja az iskolat hanem az iskola a tarsadalmat !!


    nem azt teszi a suli amit tehet. a suli azt teszi amit akar... tortenelem... es ez pont most sincs maskepp.


     

    előzmény:
    Lillaréka (291)
    2015-02-01  12:21
  9. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2015. február 1. 12:32293.

    Bocsi, de iszlám ország nem jó példa semmire. Ugyan minek akarnánk egy kulturálisan és vallásilag ennyire különböző társadalomra hasonlítani?


     


    Az általam felsorolt dolgokat nyilván az itteni állam vezette be. Igen, amíg OV rezsimje van, addig folytatódik az a tendencia, ami van, mert a cél a rendszer kiszolgálóinak kinevelése, nem a gondolkodó, kreatív tömegé. És akinek ez nem tetszik, az elhúz. Ha máskor nem, érettségi vagy egyetem után. 

    előzmény:
    Lillaréka (291)
    2015-02-01  12:21
  10. 2015. február 1. 12:31292.

    nezd. szerintem semmi sincs kobe vesve... ugyhogy igenis minden hang szamit. a tanaroke tobbet mert ok gyakorlatban is szembemehetnek a rendszerrel. foleg most hogy iszonyu tanarhiany van.


    az hogy doljunk hatra es turjunk mert az en gyerekem jobb helyen van. meg mert en megtehettem. ez nekem nem fer bele. es az se hogy menjunk el. nem. nem akarok elmenni. sokan nem akarunk itt akarunk javitani es pont.


     

    előzmény:
    Lillaréka (291)
    2015-02-01  12:21
  11. 2015. február 1. 12:21291.

    Csak egyetlen kérdés... 


    Amit  felsoroltál.. 


    AZT  kinek a dolga  bevezetni?


     


     


    Valaki az elején irta , hogy amig az  orbán- rezsim  lesz hatalmon addig ne is várjunk mást. 


    és  az  egész lényege amit itt végig ragoztam  ez az egy mondat. 
    ezért szajkozóm, hogy a szülő dolga.. a szülő dolga. .........


     


    Az iskola   csak azt teszi amit tehet az adott társadalmon belül. 


     


     


    jó  példa erre az a pár iszlám ország ahol a nők nem járhatnak iskolába. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (290)
    2015-02-01  12:13
  12. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2015. február 1. 12:13290.

    Változás attól sem lesz, ha kijelentjük, hogy ez itt Magyarország.


    Hollandiát meg Angliát nem azért írjuk, mert ott minden jó, hanem mert van, ami jobb, emberszerűbb, gyerekbarátabb és ezek a társadalmak 'picit' előrébb tartanak, tehát érdemes lenne bevezetni sok olyasmit, ami ott jól működik. Én ennyit mondok, nem többet.


    A lányom angol suliba jár és van, ami tényleg nagyon jó. Gyakorlatias a tananyag, vannak választható tantárgyak, a később csatlakozottak segítséget kapnak nyelvben, tantárgyakban. Az iskola jól felszerelt,  a tanítás fél kilenckor kezdődik. És VAN jövője a gyerekemnek, ez a legeslegfontosabb, mert az itteni 'érettségi 'után millióféle a lehetőség. Támogatások is vannak, még olyan is, hogy heti egy-két napot tud diákmunkát vállalni. Van olyan is, ami nem tetszik, például némely gyerek és szülő mentalitása. Ganyék és kirekesztőek tudnak lenni a gyerekek. Ez mondjuk otthon se lenne másképpen. Szerencsére a lányom stramm, okos, jó fej kölök és nagyon életrevaló, de tény, hogy megy a szemétkedés sz újakkal főleg.


    Ami tetszik még: nincs tankönyv. 3 füzettel és két tollal jár suliba. Kivetítők vannak, benti használatú tabletek meg egy csomó benti segédanyag. Házi onlájn. És ami a lényeg: nem stresszel. Amikor kértük, mi szülők, hogy beszélhessünk az osztályfőnökével, kaptunk lehetőséget és azóta is rendszeresen felhívnak bennünket, hogy a lányunk ebben feljődött, abban viszont még mindeg le van maradva, ezésez a lehetőség a segítségre. NEM pedig büntetésből íratnak vele egy dogát...

    előzmény:
    Lillaréka (286)
    2015-02-01  11:53
  13. 2015. február 1. 12:07289.

    az iskola a tortenelem soran sose volt tukorkep!! mindig is tarsadalomformalo ero es eszkoz volt.....


     


    es a szulokk az ellen is hoborognek hogy ezer munkafuzet erkolcstan stb... az megis van ... megis egyre tobb a kony a kitoltendo egyre kevesebb az eloszo az oktatasban... pedig ezellen sokkal tobben hoborognek akkor hivjuk igy mint a kirandulasok stb ellen. megis letojja az oktatas az iskolak... hmm??? akkor minek okai a szulok??? miben is donthetnek???


    szoval a korioktatas elmarad a szulok miatt mert reklamalnak... de az erkolcstant azt siman megtartjak. pedig azellen is reklamaltak.... nem rohejes???


     


     

    előzmény:
    Lillaréka (286)
    2015-02-01  11:53
  14. 2015. február 1. 12:05288.

    Aha.. ez egészen  pontosan  igy van! 


    Maximálisan igaZ!


     


    És akkor most kezdjünk el vitatkozni arról, hogy a jelenlegi kormány merre és milyen  irányba mozditja az oktatást és milyen irányba befolyásolja. 


    Tök jó dolgokat  irtál.. tényleg. felzárkoztatás.. stb. 


     és akkor nézd meg mi megy a valóságban és még mi várható még


     


    EZÉRT szajkozóm, hogy a szülő dolga.. mert az elkövetkezendő 20-30 évben én nem  várok változást..  max még rosszabb irányba. 
    A lecsúszó és lemaradó rétegek mind mind egyre inkább le fognak csúszni és le fognak maradni Egyre nehezebb lesz  kimászni a kátyúból annak aki  beleesett vagy ott van. 
    És az iskola semmit sem tud tenni önmagában mert ott van a felettes szerve    aki megköti a kezét. 

    előzmény:
    Capuccino (287)
    2015-02-01  11:58
  15. 2015. február 1. 11:58287.

    a tarsadalmat pont a gyerekek oktatasan keresztul lehet megvaltoztatni!!!! ajanlom a tortenelem oktatasi vonatkozasait.

    előzmény:
    Lillaréka (286)
    2015-02-01  11:53
  16. 2015. február 1. 11:53286.

    SEMMI  undokság nem volt a hszben. 


    Ma már nem, ha  holnap este  majd sorolok még neked ide  sok- sok példát, hogyan akadályozzák meg a szülők   azt, ha az iskola  ó irányba  mozdulna. Hogyan és mi mindent tesznek azért,  a szülők, hogy a  csemetéjükkel  a régi  "poroszos" rend szerint foglalkozzon csak az iskola... 
    Még ez a forum  is agyonszidja a liberális  oktatást amit ti szeretnétek. 


     AZT kell  megérteni,  hogy az iskola a társadalom tükörképe. 


    AZT kell felfogni,  hogy Magyarország nem Anglia  és nem Hollandia. Számtalan Angol vagy Holland jó példát felsorolhatsz. Akár ezret is.. ETTŐL még   nem lesz változás, már  teljesen más a társadalom mint  Angliában vagy Hollandiában. 


     

    előzmény:
    Vándorlány (282)
    2015-02-01  11:43
  17. 2015. február 1. 11:52285.

    ha nem lenne egyertelmu szerintem az iskolanak es a szuloknek egymas mellett tamogatoan a gyerekert kene lenni. a szulo vallalta avval hogy gyermeket vallalt hogy segiti tanitja. az iskola pedig elmeletileg a gyerekert van. ergo nincs erdekellentet ha mindenki vegzi a dolgat.


    en ebben hiszek. csak nem vagyok vak es latom hogy marhara nem ugy megy. es sokan nem olyan szerencsesek gyerekek abvan hogy hova szuletnek. es egy dolgot felejtenek el sokan. szulo barki lehet aki biologiailag kepes ra. pedagogus pwdig nem. elmeletileg az iskpla van azert hogy kipotolja a szuloi hianyossagokat. ezert lett kotelezo kozoktatas anno. hogy az is tudashoz juthasson akinek ez otthon nem adatik meg. ezert tanulnak a pwdagogusok. nem nem csodat kell tenni. de probalkozniuk kell. minden egyes felhozott gyerek nyereseg!!! es siker.


    te meg azt irod a szulo dolga a szulo dolga.... aki tudja meg is teszi. itt azokrol van szo akik nem tudjak vagy akarjak. szerintem pedig az o gyerekeik is megerdemlik az eselyt. ezert lenne a suli.

    előzmény:
    Lillaréka (283)
    2015-02-01  11:44
  18. 2015. február 1. 11:45284.

    ???? arokparton maugli??? alsosokrol beszelunk!!!! gyerekekrol!! formalodo szemelyisegekrol!!! akik nem csak a csaladdal talalkoznak hiszen a suliban toltenek sok helyen kotelezoen 8 orat. pont ezt mndom. akarmilyen a csalad akkor is hatassal van ra minden mas is. tanarok edzok suliban vezeregyenisegek.


     


    nem felnottek!!!! gyerekek!!!! meg formalodnak akarmilyen csaladbol jottek.


     

    előzmény:
    Lillaréka (280)
    2015-02-01  11:39
  19. 2015. február 1. 11:44283.

    egyébként.. ha  Te már kiforgattad többször is amit irtam... akkor én is megtehetem ugyanezt a  te hsziddel:???


     


    -- tehát szerinted az iskola feladata  helyrehozni  amit a szülő elbac vagy lecarta? 
    A szülőnek nincs is semmi dolga a saját gyerekével? - majd  a suli megneveli..  helyette--- ??


     


    Együttmüködés  kizárva??


    Arra meg számtalan sok példa volt már felsorolva, hogyan állnak ellen a szülők mindenféle újdonságnak. 

    előzmény:
    Capuccino (279)
    2015-02-01  11:36
  20. 2015. február 1. 11:43282.

    Miért van szükség erre az undok, kioktató, egymás leszóló stílusra? Egy témáról beszélgetünk, és mindenkit jó szándék vezérel nem?  Mindannyian mást látunk problémának vagy jónak, de nem ellenségek vagyunk.


    Az iskola jó esetben nem csak az oktatásról szól, ilyen nincs is. Semmiképpen nem ingyen teszi, hiszen az adónkból tartják fent. Emellett még sokat beletesznek a szülők fénymásolnak, tisztasági csomag, festés, pvc csere stb.

    előzmény:
    Lillaréka (278)
    2015-02-01  11:34
  21. 2015. február 1. 11:41281.

    ha ez a gyakorlatban is igy mukodne tobbsegeben akkor nem nyilnanak ilyen topikok szerintem.


    en is igy gondolom ahogy leirtad. es ez nem is melyit
    ene igy a tarsadalmi kulonbsegeket hanem utakat ajtokat nyitba sokaknak akik hajlandoak is tenni erte.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (274)
    2015-02-01  11:04
  22. 2015. február 1. 11:39280.

    NEM, nem érted, és kb semmit sem abból amit irtam


     


    én abból indulok ki , hogy  a szülő már eleve nem egy árokparton  felcseperedet mauglit küld az  iskolába, mert  már  nevelte  elötte. 


     

    előzmény:
    Capuccino (279)
    2015-02-01  11:36
  23. 2015. február 1. 11:36279.

    ertem... tehat egy 6-7-8 eves gyerek mar annyira kialakult szemelyiseg hogy az iskola idoben teljesen tudja fuggetleniteni magat a hatasoktol. nevelesre ebben a 8 oraban nem szorul. mert a csalad ott van mellette mogotte. szol ha hibazik terelgeti a vadhajtasait stb...


     


    ezt ugye viccnek gondoltad???? ahogy otthon is tanulnak a gyerekek fiatalok ugy az iskolaban egyeb kornyezetben is nevelodnek... de a legerdekesebb hogy pl a zenetanarok, sportedzok sokkal kevesebb idoben felvallaljak azt hogy ok nevelnek is. hisz arra az idore rajuk van bizva a fiatal.


    de 8 oraban alsoban ezt a suli kikeri maganak.... hat akkor viszont felelosen kb tenyleg az otthonoktatas marad.


     


     

    előzmény:
    Lillaréka (273)
    2015-02-01  11:02
  24. 2015. február 1. 11:34278.

    Elég sokszor válaszoltunk a kérdésedre.. 


    Figyelmesebben kellett volna olvasni


     


    ja.. az már i előfordulhat, hogy nem azt irtuk amit elvártál. 


    Van ilyen. 

    előzmény:
    Capuccino (277)
    2015-02-01  11:29
  25. 2015. február 1. 11:29277.

    nem toled kerdezem ;) neked csak azt irtam hogy toluk kerdeztem tobbszor, de mintha nem is urtam volna semmit.... csak nar probalkozom, hatha igy felfigyelnek a kerdesre megis ;) hogy leirom masnak, hogy tobbszor kerdeztem ....


    neked csak irom milyen erdekes a jelenseg.... mert a hszeiddel egyet tudok erteni .


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (275)
    2015-02-01  11:23

Címlap

top