Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hagyatéki eljárás

Kebab
Létrehozva: 2015. január 28. 18:20

Anyukám 2014 08.18.-án meghalt.


Az önkormányzat a hagyatéki ügyet 2014.november 4.-én elküldte a közjegyzőnek.


A közjegyző 2014, december 5.-én levelet küldött, amelyben arra kér, hogy írásban nyilatkozzak az örökösödéssel kapcsolatban.


2015.december 15.-én én ezt a nyilatkozatot elküldtem.


Van egy testvérem, aki  nem  küldte el az ő nyilatkozatát.


A 15 napos határidő letelt.


Köszönöm a segítséget.

  1. 2015. január 30. 10:1735.

    Igen! Én is így tudom, ezért is mondtam az ismerősnek, hogy intézze el a hagyatékit és mivel a feleség nagyon hajt a részére, adja neki oda, így megszabadul a tartozástól is. A feleség nem tudja, hogy küldött felszólítást a gázszolgáltató.


    Ha lekerül a tulajdonlapról az ismerősöm adata, akkor tőle már nem hajthatnak be semmit. Az apja részét pedig nem kéri, így kell hagyatéki. A feleség azonnal kapott a lehetőségen amikor megírta neki sms-ben, hogy lemondana mindenről, csak rendeződjön a dolog. Még a közjegyzői- illetéket is kifizeti csak megszabaduljon az ingatlantól.

    előzmény:
    Capuccino (33)
    2015-01-29  19:46
  2. 2015. január 30. 07:0134.

    hagyatéki tárgyalás kiírásához nem kell adószám.


    Magára a tárgyalásra majd igen, de ahhoz, hogy beidézzék nem.


    A közműsolgáltatónál, mint tulajdonosnak kell fizetnie, mivel már van fennálló tulajdonrésze. A szolgáltató bármelyik tulajdonostól behajthatja az egész fennálló tartozást. Mivel az örökösödési eljárás elhúzódik, jelenleg ő az egyedüli tulajdonos, aki ellen a fizetési kötelezettség érvényesíthető.

    előzmény:
    drvia (31)
    2015-01-29  18:46
  3. 2015. január 29. 19:4633.

    itt ketté kell választani 2 dolgot:


    Van egy örökölt tulajdonrész


    És van egy eleve fennálló tulajdonrész


     ő nem az örökölt miatt kell fizessen , hanem a fenálló miatt. De ezt mr nem tudom hogy leírni. Ahhoz hogy fizetnie kell a közművek felé, az az örökrésztől totl független, mert ő ELEVE tulajdonostárs negyedrészben ahogy írod.


    Az örökrész csak egy tized, hiszen a msik fél tulajdon örökösödése majd 5 felé oszlik... de mint mondom a közműtartozás mint tulajdonost, és nem mint örököst terheli eleve.


     

    előzmény:
    drvia (31)
    2015-01-29  18:46
  4. 2015. január 29. 19:0132.

    Akkor bocs, rosszul írtam, én pont erre a visszautasításra gondoltam.

    előzmény:
    Eperke2222 (30)
    2015-01-29  14:37
  5. 2015. január 29. 18:4631.

    Ugyan ezt írtam én is. "A tulajdonosokon behajtható!" A gázszolgáltatónál azt mondták, hogy ő mint örökös, köteles az apja tartozását rendezni. De ő még nem örökös, hiszen nem volt hagyatéki tárgyalás és a szerződés az apja nevén van. Tőle viszont nem tudják behajtani, mert meghalt.


    A végrehajtó nem nyúlhat a fizetéshez, csak bírósági jogerős végzéssel. Az EON tartozásról a mai napig küldözgeti a végrehajtó a csekkeket, de tenni nem tud semmit. Egy másik behajtó cég bírósághoz fordult, de a bíróság elutasította a kérvényüket, mert az ügyben bírósági eljárás van folyamatban.
    Az ismerősöm szeretne megszabadulni a tulajdonától és a hagyatéktól is.


     


    Most az a probléma, hogy nem tudja a családtagok adószámát megszerezni. Ezek hiányában nem írnak ki hagyatéki tárgyalást. Volt bent a NAV-nál, bevitte az Önkormányzati levelet, de nem adták ki az adószámokat.

    előzmény:
    Capuccino (28)
    2015-01-29  13:08
  6. 2015. január 29. 14:3730.

    Közjegyző szó szerint a következőt mondta: hagyatékról lemondni az örökhagyó életében lehet. Halála után, amikor megnyílik az örökség, már csak visszautasítani. Ez jelenti azt, hogy se plusz se mínusz nem örökölsz semmit - se tulajdont se tartozást.


     

    előzmény:
    évi* (13)
    2015-01-29  09:22
  7. 2015. január 29. 13:1029.

    ráadásul ha nem kezdi el rendezni, mivel tulajdonos, és ő elérhető, ki fog kerülni végrehajtóhoz. Ha van hivatalos jövedelme, pedig letiltásra.


    Ennek semmi köze mondom a hagyatékhoz.

    előzmény:
    Capuccino (28)
    2015-01-29  13:08
  8. 2015. január 29. 13:0828.

    sajnos ezt rosszul tudod. már egy ideje változott. a közüzemi tartozások bármelyik tulajdonos felé érvényesíthetőek. Így  minden tulajdonos felé érvényesek. az nem hagyaték, az élő tartozás, tökmindegy ki lakott a házban.

    előzmény:
    drvia (26)
    2015-01-29  12:13
  9. 2015. január 29. 12:1727.

    Igen, most kezd világos lenni, hogy itt nem az elméleti örökség a nagyobb gond, hanem a tulajdon...

    előzmény:
    Capuccino (20)
    2015-01-29  11:25

Címlap

top