Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Meztelenül egy kádban a gyerekkel?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2015. január 27. 18:36
Jó-e, ha meztelenül fürdik a kádban a kisgyerek és a szülő? Berki Krisztiánnak ez így természetes. És így természetes rengeteg embernek, de ettől még Berki kapott hideget-meleget.

Nők Lapja Café: Meztelenül egy kádban a gyerekkel?
  1. 2015. február 2. 23:14101.

    Ez az egész most már tényleg több, mint vicces...


    Tudjátok mit? Nagyon köszönöm a jótanácsokat, de sajnos vagyok olyan makacs, hogy kockáztatok. Megkockáztatom, hogy mindenféle borzasztó nőgyógyászati problémáim lesznek a naponta legalább kétszeri tisztálkodástól plusz a törlőkendő használatától (eddig soha nem volt se fertőzésem, se gombám, se semmi egyéb gusztaság, de majd biztos most jönnek...), megkockáztatom, hogy majd a párom jól elhagy egy másik nőért, mert túl gyakran látja a bugyis seggemet és biztos már unja, megkockáztatom a gyerekem testi-lelki egészségét, hogy kb hetente egyszer beülök vele a kádba játszani. Sőt, nyáron még a kerti medencébe is képes leszek bemászni mellé (bár oda fürdőruhában, nem tudom, ez számít-e...) Igen ennyire felelőtlen vagyok, mint anya, feleség, nő. Szörnyülködjetek! :)

    előzmény:
    mickamacka (90)
    2015-02-02  11:33
  2. 2015. február 2. 17:14100.

    Nos, a szamomra fontos infot en is megjegyzem.  Orvosi blogok nem igazan erdekelnek, annak ellenere, hogy biztosan sok okos dolog van bennuk. De inkabb azzal toltom az idom,  ami erdekel. Inkabb azt olvasom :) Egy linkbol ne vond le azt a kovetkeztetest, hogy ez a babamama oldalak olvasgatasa lenne,csak rakerestem a kulcsszavakra, s ez volt az, ami a legkozelebb all hozzam. Mivel a baba/ kisgyerek tema mar reg nem erint, igy nem most fogom kezdeni bongeszni, mit kellett volna maskepp csinalnom 20 eve :)


    En szeretek a sajat tapasztalataimbol kiindulni, s eszerint a gyerekeknek semmi bajuk nem volt attol, hogy idonkent egyutt aztunk, akar medenceben, akar kadban, jacuzziban stb.  Sem lelki bajuk sem testi bajuk nem lett tole. Ugyhogy a felesleges kotodes reszemrol nem volt igaz. S nyilvan nem lesz devians felnott akkor sem, ha sosem furdik valaki egyutt a szulojevel. 


    Ha akarki leir valamit ( nemcsak te) azt vagy elhiszem vagy nem. Ha a tapasztalataimnak ellentmond valami, amit tenykent kozolnek, s ellenorizheto, akkor valoszinu utananezek, s nem hiszek el mindent.


    s ha mar a torlokendonel tartunk,ha barki leirna, hogy minden alkalommal illatositott torlokendovel torolkozik, s naponta huvelyoblitest is vegez sem erdekelne, mert nem tartom jonak. ha meg valaki egy nevtelen forumozo velemenye utan csinal valamit, haaat...  Fokepp mivel kb ugyanannyi van pro mint kontra.


     


    Sok okos mama sok hulye gyerek? Nem ertem hogy jon ide a kerdesed. Itt nem altalaban nevelesrol beszeltunk, hanem egy adott dologrol, megcsak az sem igaz, hogy az egyutt furdes az XXI. szazadi talalmany lenne. 


    Nekem meg tudod mi jut eszembe sokszor? A putriban elo c..ny gyekre szoktak mondani immuninsak mindenre, agyon sem lehet oket utni, a mai vilag meg atmegy a fertotlenitek mindent fele... Nesze nekem immunrendszer. S nem, koszosnak sem kell lenni, de a masik veglet is tulzas. Ha beleolvasol a masik topikba, amit linkeltem, ott valaki irta: mindig fertotleniti a kadat. Pl ferje utan nem ul bele. Hat tudod. Soha nem jutott eszembe, hogy a ferjem utan vagy netan egyutt ne ulhetnek be a kadba. ettol durvab dolgokat csinalunk egyutt, mint egyutt furdes :)


     


     


     


     


     

    előzmény:
    mickamacka (98)
    2015-02-02  16:09
  3. 2015. február 2. 16:1399.

    gyerekes példáid vannak. Nem vitaalap.


    Ha nem bánod, ennyivel le is zártam. 

    előzmény:
    cabron (97)
    2015-02-02  15:57
  4. 2015. február 2. 16:0998.

    Ígérem, h találok rá időt, h végigbogarásszam a netet, próbálkoztam, eddig nem találtam vissza. Én megjegyzem a fontos infókat, aszerint cselekszem, nem tartogatom őket. 


    Próbálkozhatsz orvos blogokkal, de sokakkal ellentétben én nem guglizok, hogy aztán büszkén belinkelgessem az okosságot...főleg nem hazudozok. ha vmit leírok, azt vagy elhiszed, vagy nem. Kamuzásnak nincs értelme, sem magamat építgeni fórumokon, hogy én mennyire pedáns vagyok. Beteg embernek van szüksége efféle presztízsre. Azért nem írok olyat, amit én sem teszek, hátha vmi hülyegyerek leutánozza és ártok...mint a napi ötszöri fürdés plusz törlőkendők, illatosított vackok. 


    Ha van nő még ezen a világon, aki illatos törlőkendőkkel csutakolja magát odalenn és napi kétszer vakarja fényesre "azt" az bizonyára teljesen idióta és gőze sincs a helyes, de kímélő, egészséges tisztálkodástól! Vagy hazudik, vagy nagyon büdös és így próbálja kompenzálni.


    Kár, h nem olvasol orvos blogokat, helyette mamababa baromságra pazarlod idődet! 


    Hidd el, sok jóságot írnak!


    Ha a gyereknek meghagyod a tiszta vizet, attól nem lesz deviáns felnőtt, csak megkíméled a felesleges szülői fürdőlétől és plusz kötődésektől, ami később még jól jöhet! Egyszerű tétel. 


    Egy kérdés: ha olyan sok az okos mama, akkor miért olyan sok a hülyegyerek?! valami nem stimmel a képletben...


    ezt fontosabb tisztázni, mint fél órát guglizni, de ha este sikerül oda visszatalálnom, ígérem, belinkelem! 

    előzmény:
    ezanick* (93)
    2015-02-02  14:57
  5. 2015. február 2. 15:5797.

    Ja, és nehogy megpuszild a gyerekedet, meg úgy általában senkit, mert még véletlenül nyál tapad az arcára telis-tele kórokozókkal. :)


    Én ugyan nem fürödtem együtt a gyerekemmel, mivel nincs, de a párommal igen, és csak azért nem volt rendszeresebb, mint ami volt, mert nem túl kényelmes. :)

    előzmény:
    mickamacka (90)
    2015-02-02  11:33
  6. 2015. február 2. 15:4996.

    Hát nem tudom, de én is mondhatnám, hogy beteges, ha valaki úgy tekint a testére, mint valami kórokozó telepre és gusztustalannak tartja úgy, ahogy van, de hát nem vagyunk egyformák...


     


    "Nem fertő, csak éppen teljesen felesleges! Nincs értelme bugyiban rohangálni, főleg télen nincs semmiféle előnye."


    És mi a hátránya? Szerintem vagyunk annyira felnőttek (legalábbis a legtöbben), hogy ha fázunk, akkor felöltözünk. Pont. Nem hiszem, hogy tüdőgyulladással fogunk kikötni egy kórházban, mert megfáztunk a fűtött lakásban.


    Ha meg valakinek nem esik jól pucéran összebújni mondjuk a párjával csak úgy, esetleg szexmentesen akár januárban is, hát lelke rajta.


     

    előzmény:
    mickamacka (90)
    2015-02-02  11:33
  7. 2015. február 2. 15:0695.

    Ezek a felhördülések egy fürdés miatt????? Vihar a fürdőkádban vagy a biliben

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2015-01-27  18:36
  8. 2015. február 2. 15:0194.

    Mellesleg meg ezt a temat is eloveszik itt evente :) es mindig lehet rajta vitatkozni :)))


     


    peldaul


     


    http://www.nlcafe.hu/csalad/20120324/egyutt_furdes_a_gyer ekkel_tabu_vagy_termeszetes/


     


     


     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2015-01-27  18:36
  9. 2015. február 2. 14:5793.

    Nem szoktam olvasni orvosi blogokat, de szivesen veszem, ha linkelgetsz olyat, ahol azt mondjak a gyerek fertozest szed ossze kozos furdozes alkalmaval az egeszseges szulotol. Nalunk a gyekorvos reszerol ilyen nem merult fel.


    Hogy a kozos furdes a modern szulo/ anya nevelesi modszere lenne? Ketlem. Regen is volt ilyen, most is van. 


    Jah, hogy te strandra se mesz, csak tenger. Ertem. Masoknak meg nem gond, es jarnak strandra, uszodaba es sosem szednek ossze semmit, mert eros az immunrendszeruk, tisztalkodnak utana s igen, lehet szerencsejuk van. De nem azon agyalnak, hogy jaj most vajon hanyan pisiltek bele, hanem jol erzik magukat. 


    Nos te sosem fogod megerteni ezeket az embereket, ok meg sosem fogjak megerteni azt, hogy míert is kell tartani ilyenektol. 


    De ettol meg nem rosszabb egyik sem. Csak mas.


     

    előzmény:
    mickamacka (92)
    2015-02-02  14:22
  10. 2015. február 2. 14:2292.

    Orvosi blogokon találsz normális írásokat, nem vmi jött-ment alternatív modernmama baromságot....úgy nézem, a modern anyukák nevelési módszerei sorra elbuknak...ha később külön problémát akar az anya a hisztis kötődés miatt, hát csinálja! 


    Nem áztatom magam hugyos-klóros vízben! Van emlékem, h  taknyot, bőr darabkákat, meg hajszált hesegettem a medencében...Hát, van nő, akinek "ez is belefér". És nem, nekem nem guszta, hogy egy vízben ázok mindenféle alakkal! Tengerre járunk le, annyival beérjük. Elég nagylány vagyok, hogy kibírjam a meleget.


    Tudod, annyira hülye azért nem vagyok, h benyaljam a pedáns asszonkától, hogy reggel tusol, este tusol, majd beleül a kádba, majd még egyszer letusol és a gyereket is letusolja. 


    Azért lehet tusolni napi kétszer, ha izzad, mint egy versenyló, vagy napi többször ürít, vagy minden nap van hacúr (ezt utóbbit azért nehezen hiszem...)egyébként nem indokolt 730szor fürödni per év és hazudik, aki állítja, ezt így szokta! Csak akkor mi értelme hamis dolgokat irogatni, nemde? 


    Hát, nagyjából ez a véleményem a hülyeségről.


     

    előzmény:
    ezanick* (91)
    2015-02-02  12:37
  11. 2015. február 2. 12:3791.

    Rohadtul fel van fujva ez az egesz. Ha a szulo egeszseges a gyereknek nem lesz baja kozos furdotol.  Hogy undorito? Ez izles kerdese. Kinek mi az undorito. De igy akar ne menjunk strandra sem soha, mert bizony ha az anya undorito, akkor ott mi van.... 


    Az, hogy ki miben van otthon az meg a maganugye. Szinten ki mit szret. S attol nem fogja jobban megunni a ferje, ha bugyiban van, mintha. Nem abban lenne. Ha nekik az a kenyelmes, akkor senkinek semmi koze hozza.


    http://www.babamama.hu/cikk/375-egyutt-furdes-a-gyerkocok kel


     


     


     


     

    előzmény:
    mickamacka (90)
    2015-02-02  11:33
  12. 2015. február 2. 11:3390.

    Te teljesen el vagy tévedve! 


    Nem fertő, csak éppen teljesen felesleges! Nincs értelme bugyiban rohangálni, főleg télen nincs semmiféle előnye. Ennyi. Minek? Szaunára fűtöd, hogy ne fázzon a feneked a bugyidban?  No meg a gyereké főleg? 


    Hacsak nem akarsz vmit nagyon bizonyítani Férjednek, gyereknek...biztos jó nő vagy, ezt nyilván ők is tudják, nyugodtan felvehetsz egy macinacit  


     


    mondjuk bölcs asszony nem mutogatja állandóan a farát, mert előbb-utóbb Ura ráun és más formák után néz...


    Figyelj, ha lefürdesz a kád előtt,meg után, meg közben, meg napi tizenötször, akkor is van annyi testnedved, amit belengedvén a kádba, esetlegesen a gyerek arcára tapad! Így már érted?!


    Ugyanis legyünk őszinték: minden nőnek biológiailag van vmennyi egészséges! "tisztuló" folyása PÉDÁUL! És ez csak egy példa! Ha nem lenne, valszeg gyereked sem lenne! Ha Te ezt szívesen rááztatod gyermekedre, irigylem a gusztusod! Ő esetlegesen belehugyozik, az is ám guszta, főleg pucér fenékkel egy nő számára guszti és akkor még nem beszéltünk a fenékről, lábról, ha már kockázati tényezőket akarok keresni...


    Ha azért áztatod gyereked a saját levedben, mert az milyen cuki, hogy kötődtök, akkor az a Te betegséged! A gyerek nem igényli, ha nem szoktatod mindig a kebledre! De hát bizonyos nők szeretnek önigazolni...


    Napi dupla zuhany plusz kád lubic: olvass többet értelmes fórumon! Egy nő számára nem egészséges, ha napi kétszer fényesre csutakolja magát "szódium lauret szulfáttal" meg parfümmel! Nem vagyok naturpicsa, de sztem ezt jobban tudják azok, akik ezzel foglalkoznak, nem pedig Juci a hegyről, aki majd megmondja egyből...


    tőlem viszont nyugodtan feküdhettek januárban egymás mellett pucéron és ázhattok egymás fenéklevében, ez nem az én bajom, csak eldobom az agyam! :D


    Ez inkább a Te hiúságodról, nőiségedről szól, semmiféle előnyről, haszonról, maszlagról...kár,h csak ennyi jutott....

    előzmény:
    Babyface83 (65)
    2015-01-31  01:57
  13. 2015. február 1. 19:0189.

    előzmény:
    Babyface83 (88)
    2015-02-01  18:19
  14. 2015. február 1. 18:1988.

    Én is imádom a U2-t 

    előzmény:
    Sissi52 (87)
    2015-02-01  15:14
  15. 2015. február 1. 15:1487.

    I u 2.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219135 (86)
    2015-02-01  13:47
  16. Torolt_felhasznalo_219135
    Torolt_felhasznalo_219135
    2015. február 1. 13:4786.

    "Na ehhez meg neked nincs kozod, hogy nekem mihez van kozom."


    előzmény:
    Sissi52 (80)
    2015-01-31  17:04
  17. 2015. február 1. 02:2385.

    En is remekul szorakozom,hogy mi mindent lehet egy kad vizbol kihozni,elkepzelhetetlen

    előzmény:
    Babyface83 (81)
    2015-01-31  17:48
  18. 2015. január 31. 18:3884.

    Nezz meg engem.

    előzmény:
    WASP (82)
    2015-01-31  17:56
  19. 2015. január 31. 18:3783.

    Te porogtel ra, aki nem furdik egy kadban a gyerekkel az nem mosdik,a feneket se torli, kezet se mos, sot egyaltalan nem zuhanyzik. En mulatok jol rajtad.

    előzmény:
    Babyface83 (81)
    2015-01-31  17:48
  20. 2015. január 31. 17:5682.

    Ne azt nézd, hogy mit ír - hanem azt, hogy ki írja!

    előzmény:
    Babyface83 (81)
    2015-01-31  17:48
  21. 2015. január 31. 17:4881.

    Hát ez kész, te jól vagy? Nézd már vissza ezt a fröcsögésáradatot, amit ide csináltál, nem látod, hogy mennyire nevetségessé teszed magad? Mondjuk én jól szórakozom, szóval tőlem csinálhatod, magadat égeted csak. Nem láttam még senkit, aki egy ilyen piszlicsáré témára ennyire rápörgött volna, mint te...

    előzmény:
    Sissi52 (72)
    2015-01-31  16:36
  22. 2015. január 31. 17:0480.

    Na ehhez meg neked nincs kozod, hogy nekem mihez van kozom. Reszemrol undorito a meglatasod.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219135 (78)
    2015-01-31  16:58
  23. 2015. január 31. 16:5879.

    Felolem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219135 (77)
    2015-01-31  16:51
  24. Torolt_felhasznalo_219135
    Torolt_felhasznalo_219135
    2015. január 31. 16:5878.

    Így van...mint ahogyan neked sincs semmi közöd más emberek szokásaihoz...

    előzmény:
    Sissi52 (76)
    2015-01-31  16:49
  25. Torolt_felhasznalo_219135
    Torolt_felhasznalo_219135
    2015. január 31. 16:5177.

    Basszus, nekem a te hozzáállásod a témához undorító....ugye nem baj?

    előzmény:
    Sissi52 (71)
    2015-01-31  16:10

Címlap

top