Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Meztelenül egy kádban a gyerekkel?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2015. január 27. 18:36
Jó-e, ha meztelenül fürdik a kádban a kisgyerek és a szülő? Berki Krisztiánnak ez így természetes. És így természetes rengeteg embernek, de ettől még Berki kapott hideget-meleget.

Nők Lapja Café: Meztelenül egy kádban a gyerekkel?
  1. 2015. január 31. 16:4976.

    Soha! De nem azert, mert te mondod, ugyanis semmi kozod hozza.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219135 (74)
    2015-01-31  16:46
  2. 2015. január 31. 16:4875.

    Te azt hiszed, hogy neked nincs?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219135 (73)
    2015-01-31  16:45
  3. Torolt_felhasznalo_219135
    Torolt_felhasznalo_219135
    2015. január 31. 16:4674.

    ne!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219135 (73)
    2015-01-31  16:45
  4. Torolt_felhasznalo_219135
    Torolt_felhasznalo_219135
    2015. január 31. 16:4573.

    Jesszusom...testnedvek...váladékok? 


    Hát tényleg e fürödj a gyerekeddel!

    előzmény:
    Sissi52 (71)
    2015-01-31  16:10
  5. 2015. január 31. 16:3672.

    A kiokitasod reszemremar megvolt. Most jon az idobeosztasomrol szolo parancsolatod. Nos, ha enelcezek, mire telik idom. Kepzeld, meg mosdasra is telik. Mellesleg, ha te enelcezel, neked meg nincs idod megereszteni egy kad vizet a gyerekednek, meg egy kad vizet meg sajat magadnak is?

    előzmény:
    Babyface83 (69)
    2015-01-31  06:59
  6. 2015. január 31. 16:1071.

    Te mondod, hogy te tenyleg nem jarsz dolgozni.


    En meg mondom, hogy szoktam zuhanyozni.


    Na most ez vagy hit kerdese, vagy nem.


    A tiedet te tudod, az enyemet meg en.


    Nekem undorito lenne, keptelen lennek a gyerekem furdovizebe bemaszni. Ennyi. Vele meg nem tennem meg a vilag minden kincseert sem. Hogy te is ertsed,nem a gyerekem lenne undorito, hanem a testnedvek, valadekok egymasra kenegetese.


    Ennek folyomanya szerited, aki nem keveri a szennyvizet massal, az nem mosakodik, vecezeskor nem mos kezet es ugy egyebkent sem tisztalkodik soha. No .


    Most verettuk szet a furdoszobat, semmi szukseg ra. Egek!!!

    előzmény:
    Babyface83 (69)
    2015-01-31  06:59
  7. 2015. január 31. 16:0270.

    Nem kell megvadulnod, nem er annyit. Rolam ne irj tobbes szamban, egyetlen szemely vagyok. Beintesz es megy abba az iranyba, meg se hallgatsz mas embereket, rafogsz emberekre dolgokat es daralod, daralod. Figyelj mar lelkem, szoktam zuhanyozni, itt reggel van, most keltem fel, es mindjart ugrok a kadba mihelyt magamhoz terek. Honnan veszed, hogy en nem zuhanyzom,ekkora okorseget rajtad kivul senki nem talald ki. Meg fejet, hajat is fogok mosni, na kepzeld. Hullafaradt vagyok, kepzeld, es nem olyan az elet, mintha ki sem kellene dugnom itthonrol az orromat. Persze, nem erted, fel sem foghatod. Nem baj, nekem nem. Csak ne talalj ki es ne fogj ram okorseget. Figyelj meg egyszer mondom,mert meg mindig nem fogtad fel. Szoktam zuhanyozni, semmi akadalya nincs attol fuggetlenul hogy mi fulet farkat segget nem aztatunk a gyerek furdovizeben. Vilagos? Seggtorlokendom meg van, kersz egyet? Kerdezted, csak hogy tudd, minden nagydolog sot kisdolog utan hasznalom. Kapis???Vagy meg nem? Irjam majd le meg egyszer?


    Ha rolam velekedsz a vilaghalon,akkor ne fogjal ram dolgokat es ne nyilatkoztass, hogy az marpedig ugyis van, mikozben halovany lila gozod sincs rolam,mert nem ismersz.


    Meg egyszer, aki nem a gyereke furdovizeben aztatja ki magat, az meg egyaltalan nem piszkos ember, sot!!! Tudom, ezzel ujat mondtam, amit keptelen vagy felfogni, de hat igy jartal.

    előzmény:
    Babyface83 (69)
    2015-01-31  06:59
  8. 2015. január 31. 06:5969.

    Nekem nem baj, a te dolgod. Itt mostanában mindenre az a válasz, hogy mert én nem járok dolgozni, ez valamiért néhányótoknak tetszetős mondat, de vannak olyan témák, amikre ezt nem lehet ráhúzni ha a fejetek tetejére álltok se :) És ilyen például a zuhanyzás. Amikor eljártam dolgozni, vagy suliba, akkor is zuhanyoztam naponta kétszer. Ez nem ráérés kérdése, egy gyors zuhany 5 perc. Ha fórumozgatni van időd, akkor erre is lenne, szóval ez elég hülye kifogás.


    A gusztustalanozást nem én kezdtem, csupán leírtam, hogy számomra mi a gusztustalan, ha már ti voltatok oly kedvesek, és leírtátok, hogy szerintetek meg én vagyok az :)

    előzmény:
    Sissi52 (67)
    2015-01-31  02:20
  9. 2015. január 31. 02:3068.

    Azert meg nem kell megvadulni es atkokat szorni egy masik emberre meg lemocskosozni, meg gusztustalanozni, amiert nem aztatja a feneket a gyermeke furdovizeben. Eppen hogy az az embera higienikus, aki ezt felfogja. Aki meg napi egyszer megmosdik napi 6 helyett egyaltalan nem koszos. Amiket itt feltetelezel, hat nem szemelyeskedes, hanem mar gusztustalan. Ha hoseg van,a lenge ruhazat megengedett, miert ne? A puccoskodas az mas. Most nincs hoseg. Egyebkent elj ugy, ahogy tetszik, anelkul probald meg, ha mas maskepp gondolja, azert ne kezdj el gyalazkodni. Ha ez neked nem megy, vedd ugy, hogy nem szoltam, kar a borsoert a falra. Csak ugy mondom, minden nap mosakszom,es tiszta ruhat veszek, es tiszta vagyok akkor is, ha nem mosakszom napi 6-szor. Ha hiszed, ha nem. Es nem nyalazok, az meg mondjuk szemtelenseg volt toled, , aki nem furdik a gyerekkel,az nem mos kezet vece hasznalat eseten. Vezesd le egyenletben ezt nekem, hogy en is ertsem.

    előzmény:
    Babyface83 (66)
    2015-01-31  01:58
  10. 2015. január 31. 02:2067.

    Telviz idejen egy is eleg, nyaron, ha kell, 4- szer is a zuhany ala ugrok, ha itthon vagyok es nagyon meleg van. Mi egyeb kell meg rolam ezugyben?


    Te naponta tobbszor zuhanyzol,mert raresz,kepzeld, en eljarok dolgozni. Nem baj?

    előzmény:
    Babyface83 (66)
    2015-01-31  01:58
  11. 2015. január 31. 01:5866.

    Te nem vennéd a fáradtságot a napi többszöri zuhanyzásra, ez csak rólad mond el dolgokat, de ne magadból indulj ki 

    előzmény:
    Sissi52 (64)
    2015-01-31  01:50
  12. 2015. január 31. 01:5765.

    Az benne a meghitt, hogy vagyunk olyan viszonyban, hogy egymás előtt nem vagyunk kínban attól, ha neadjisten fehérneműben ülünk a kanapén, ennyi. 


    És nem áztatom a gyereket koszos vízben, mint írtam lezuhanyozom fürdés előtt, ha éppen együtt fürdünk, mit nem lehet ezen érteni? Aztán utána ismét lezuhanyozok én is és a gyerek is. Engem tartasz gusztustalannak, miközben te amellett érvelsz, hogy nem kell naponta kétszer tisztálkodni (gondolom ezek szerint te akkor nem is teszed), hát ez már több mint röhejes... Persze, hogy nem lenne higiénikus, ha mocskos lenne a víz, ami leázna rólam, és persze hogy mocskos lenne a víz utánam, ha leszoknék a napi zuhanyzásról, mert az szerinted nem egészséges egy nőnek (mivaaan?), de nálunk nem ez a helyzet. De nem tépem tovább a számat, jellemző, hogy azok kapnak a szívükhöz a gyerekkel való fürdés témában, mondván mennyire nem higiénikus, pfuuuj, undi, akik szerint a napi kétszeri zuhanyzás hülyeség, általában ilyenek szokták a gyerekük arcát összenyálazott zsepivel/kézzel törölgetni, az ilyenek tartják feleslegesnek a toalettkendő/bidé használatát, vagy éppen a kézmosást wc használat előtt és után, stb.


    Szóval nyugodtan háborogjatok rajta, attól mi még jókat pancsolunk a kádban, és én is kényelmesen ülök itt bugyiban, miközben ezt a hsz-t írom. Micsoda fertő 

    előzmény:
    mickamacka (60)
    2015-01-31  00:56
  13. 2015. január 31. 01:5064.

    Az mar nem ketto, hanem 4 furdes, mert reggel lezuhanyzik, este lezuhanyzik, bemaszik azni a gyerek melle, utana megint lezuhanyzik. Hiszed.


     

    előzmény:
    mickamacka (60)
    2015-01-31  00:56
  14. 2015. január 31. 01:4763.

    Latod, pont ezt mondtam en is. Kar ezert csatat vivni, ugyis at csinaljak, amit akarnak. Soha ebben a budos eletben be nem masztam volna a gyerek furdovizebe. Ennyi. Volt annyi esze,meg ontudata, hogy ugysem engedte volna.


     

    előzmény:
    mickamacka (61)
    2015-01-31  01:01
  15. 2015. január 31. 01:1862.

    ezt egyszerűen nem értem, mi abban a meghitt, ha egymás előtt bugyiban rohangáltok! 


    A kényelem más dolog, oké, talán érthető. No de abban mi az érzelmi töltet...


    meghitt pucéron a férjeddel hemperegni kettesben, de családostul bugyiban a kanapén vergődni miért meghitt, vagy egy vízben ázni néhány  köbméteren ketten a gyerekkel, hát, nehéz megérteni ennek a meghitt részét...


    Nekem itt a meghitt része veri ki a biztosítékot. Hogy ebben ezt látod. A kényelem érv rendben van, de mitől lenne már meghitt? A félpucérság, pucérság egyébként meghitt dolog a család különböző tagjai között? 

    előzmény:
    Babyface83 (25)
    2015-01-28  19:12
  16. 2015. január 31. 01:0161.

    Igen, arról nem is beszélve, hogy magam számára sem tartanám gusztának. A családban mindenkinek tiszta víz jár. Ez alap. 


    Nem kell ahhoz konkrétan koszosnak lenni, nem ez a lényeg. A vízben sok olyan dolog úszkál le az emberről, ami nem kell, hogy a másikra ragadjon. Nem véletlen javasolják az utózuhanyzást! Vajon miért?!


    Akkor a gyereknek nem jár plusz higiénia?! 

    előzmény:
    Sissi52 (59)
    2015-01-31  00:53
  17. 2015. január 31. 00:5660.

    kb fél éve belefutottam egy orvosi oldalba, ahol higiénia vagy gyerek témakörben olvasgattam, mint általában.


    Ha nem veszem azt, hogy elv szerint nem teszem ki a gyereket egy esetleges problémának, akkor is a cikk után mennék, amely szerint egyáltalán nem egészséges közös vízben ázni. 


    Nem tudom, ezen miért kell cicaharcot vívni. Lehet édescuki, meg aranyos együtt pancsolni pucéron néhány köbméter vízben, de nem higiénikus és nem gusztusos. Ezt minden tájékozott nő tudja, ez nem kérdés.


    Egy gyerek pedig ezt alapból nem igényli. Ha nem szoktatja rá az anya, akkor miért igényelné?! Az anya lelkének balzsam, ha a gyerek együtt akar lubickolni, de ennyi. Egy gyerek sem lesz defektes, ha kimarad a közös ázás, csak az anya alakít ki plusz egy kötődést...ami teljesen felesleges.


    Ha egy anya szerint az a víz tiszta, amiben nincs agyagmaradék, akkor annak az anyukának komoly hiányosságai vannak.  


    UI.: kevés az az ember, aki naponta kétszer fürdik. Nők számára pl pont, hogy nem ajánlják a túlzott tisztálkodást...uhogy kár azt hazudni, hogy napi két fürdés a megszokott vagy természetes. Ritka az az ember, aki minden nap 2x fürdik...és valószínűleg nem is normális.  

    előzmény:
    kekelefant (57)
    2015-01-30  23:50
  18. 2015. január 31. 00:5359.

    Jezus Mariam,nem ujszulott csecsemobabarol beszeltem. Ahhoz is bemasznal a kadba?


    Persze, a napi izzadsag is lehet kosz, miert ne? Nem mindenki irodaban ugyfelfogad, falun dolgoznak kertben,meg szakmunkasok vegeznek nem tiszta munkat, nem gondolod? Gyerek meg kint rohangal, nem feltetlenul kell sarban furodnie sem itt eltulozni ezt a dolgot.


    Lattal mar 6-7 tagu csaladot sorban egymas leveben megfurodni? En igen. Es kepzeld,az utolso, de mar a menetkozbeni furdoviz is koszos volt. Meg Ha nem hiszed, probald ki. Engem 6 okorrel sem lehetett volna belenyomni. Nekem ugyanilyen a gyerekkel valo egykadbamaszas is. Masnak meg gusztusos. En nem fikaztam senkit, ha nekik ugy a jo. Nekem nem veszi be a gyomrom, nekik beveszi, nekem nem baj.

    előzmény:
    kekelefant (57)
    2015-01-30  23:50
  19. 2015. január 30. 23:5658.

    Kosz,en is igy gondolom,van aki nem,persze nem tinikrol beszelek.

    előzmény:
    nyugger (51)
    2015-01-30  17:49
  20. 2015. január 30. 23:5057.

    Nem ertem,hogy koszolodnak igy ossze??,reggel mindenki zuhanyozik,irodaban ul,ha fizikai munkat vegez csak a zuhany tisztit igazan,a kadba mar csak a kikapcsolodas miatt ulnek be.Es a gyerek agyagban hempergett?A napi tisztalkodas inkabb a frissitas miatt van,vagy esti kadban ules a jo alvasert.Aki rendszeresen tisztalkodik hogy lehet mocskos,akar gyerek,akar felnott.A kisbabakat furosztik,mert jolesik a babanak,hhat hogy a banatba lenne koszos,mikor egesz nap a tiszta bolcsoben,tiszta ruhaban alszik?

    előzmény:
    Sissi52 (42)
    2015-01-30  02:30
  21. 2015. január 30. 23:2556.

    előzmény:
    Babyface83 (54)
    2015-01-30  19:13
  22. 2015. január 30. 20:5355.

    Már bocs, de nem csak a családodról beszéltél, hanem általánosítottál, ezt írtad: "És ha valaki megszokta, hogy állandóan lenge magyarban járkál otthon, bizony ezekben az esetekben sem szokott kivételt tenni." 


    Tudod, nincs azzal semmi gond, hogy különbözőek vagyunk és a saját otthonunkban különbözően viselkedünk, senkinek semmi köze hozzá, és senkit nem kéne érdekelnie. Ahogy írtad a te otthonodban ti alakítjátok ki a szokásokat, és ha ti mondjuk kisestélyiben szerettek otthon üldögélni, az a ti dolgotok, senkinek semmi köze hozzá. Az én szememet csak az szúrja, hogy te legusztustalanozol, leigénytelenezel például minket, mert mi másképp csináljuk. Azt gondolod, hogy valami nemtörődömségből, igénytelenségből tengünk-lengünk itthon félpucéran, mert lusták vagyunk felöltözni, meg bugyiban nyitunk ajtót a postásnak, és lesz*rjuk, hogy esetleg mást kellemetlen helyzetbe hozunk ezzel. Ezért reagáltam csak, mert ez nem egészen így működik.

    előzmény:
    ladybird65 (48)
    2015-01-30  17:31
  23. 2015. január 30. 19:1354.

    Ha ennyire érdekelnek a részletek, igen, a gyereket is lezuhanyozom fürdés után, de nem azért, mert beleáztatom a seggem (ugyanis tiszta seggel ülök be a vízbe) hanem például mert van egy olyan jó szokása, hogy belepisil a fürdővízbe.

    előzmény:
    Sissi52 (53)
    2015-01-30  18:31
  24. 2015. január 30. 18:3153.

    Ok,nem erzi, mast erez. En meg megint mast. Azt erzi, hogy lezuhanyzik a gyerekkel valo furdes utan is. Arra nem kaptam valaszt, hogy a gyereket is lezuhanyoztatja az ovele valo furdes utan is? Csak erez vagy jobban mondva gondol valamit, ha lezuhanyzik, es ez igy van, mert lezuhanyzik.


    Hat nekem nem termeszetes, hogy a seggem beleaztassam a pici gyerek furdovizebe.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219135 (47)
    2015-01-30  16:04
  25. 2015. január 30. 17:5452.

    Nálunk fürdés előtt mindig volt a gyerekeknek meztelen rohangálás, "légfürdő". Az jó is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219135 (39)
    2015-01-29  18:22

Címlap

top