Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Egy nehéz döntés után

restart
Létrehozva: 2015. január 27. 07:56

A megcsalás igen gyakran előfordul a mai kapcsolatokban, az okok különbözőek.. van ahol tartósan van jelen, van ahol egyszeri botlás, mégis felborul miatta minden.



Engem az a változat érdekelne - lehetőleg olyanoktól, akiknek van személyes tapasztalata - amikor tartós szeretői viszony után, amiben érzelmek is voltak nem csak szex, mégis megpróbálták valamilyen okból a házasfelek újra. Sikerült-e, ha igen, hogyan túltenni magukat a történteken...? Mi van, ha mindent megteszel, hogy bizonyíts, a partner még hónapok után is bizalmatlan, gyanakvó...?

  1. 2015. február 9. 20:03126.

    Most már hagyd abba, még azt hiszik kedvelsz.


    De attól függetlenül hogy nem szólok hozzád, szoktam olvasgatni a hozzászólásaid. És amikor épp nem próbálsz elevenen elégetni valakit, akkor meglepően jókat tudsz írni.

    előzmény:
    Sissi52 (122)
    2015-02-09  18:54
  2. 2015. február 9. 20:01125.

    Tudom, könnyű azt mondani, de ne csússzon be egy ilyen gondolat. Inkább gondolj arra, ha egyedül élne, azt tenne amit akar. Oké, sovány vigasz és nem kifogás.Viszont segít felülemelkedni a rossz hangulaton, rossz érzésen.


    Ó, sms-re mosolygás...No, nálunk ezek mennek, illetve jönnek a hölgyektől: ott leszel, te is jössz, segítesz, elviszel, hozod, hozzam, szólsz neki (X illetőnek, nem nekem), olvastad, olvasd el, és hasonló női dolgok. Tudod, életbevágóan fontosak. A párom arcán az elnéző mosoly, és hozzá a megjegyzés: NŐŐŐK! Én viszont pontosan tudom, hogy mikor miről van szó. Egyik sztori, majd megszakadtunk, rámoltuk át a lakást, a mobilja valahol a fotel alatt elbarikádozva. És jött az sms. Mit sms, SMS! A hölgy írta, nagyon fáj a hasam, ma nem tudok menni, mentsél ki. De előtte átbukdácsoltunk az asztalon, befurakodtunk a szekrény mögé, hogy vajon kinek van sürgős mondanivalója. Ember felolvasta, majd elfilózott hogy kihajítja a mobilt az ablakon. Mondtam neki ne, inkább hívja fel a hölgyet, addig pihenünk. Hölgyre pedig rájött a szófosás. Ember már kidülledt szemekkel nézett rám, azt hittem menten megüti a guta.


    Szóval általában ezek mennek sms-en is. Nyugi, nálatok is. A nőknek jó érzékük van ahhoz, hogy ki az, akit lehet rángatni, mert segítőkész. Szegény férfi pedig magyarázkodhat otthon.


    Ha érdekel valami, próbálj meg jóval később rákérdezni. Lehet hogy addigra amit gyanúsnak találtál, tisztázódik. És akkor már nyugodtabb is leszel, ő sem lesz olyan ideges a válasszal. Vagy el is felejted. Nálunk is előfordult, hogy valaki hívta, én nem kérdeztem rá, gondoltam nem az én dolgom. Találkáról volt szó. Hát jobb lett volna ha nem tudom, mert mint kiderült, nekem is jelenésem volt, csak a drágám mellékesen említette meg, ja, ekkor és ekkor XY meghívott minket. Most gondolj bele, ha én a fene nagy féltékenységemmel rákérdeztem volna, eeeez ki vót??? Hasonló stílusban kaptam volna a választ.


    Nézd, nem kérdezem hogy mivel provokálta ki, nyilván meg volt rá az okod hogy belenézz a telefonjába. De a férfiaknak a nők csak elenyésző %-a a gondolataiknak, hidd el. Kábé az autó és a TV között vagyunk gondolatban. Első a kaja. Ha valami bajuk van, nem biztos hogy velünk. Sőt. Ezt kell megtanulni kihúzni belőlük anélkül, hogy a kedvetlenségüket magunkra vennénk.


    Most még megnyugtat hogy nem találsz semmit, később nem fog. Talán egy ellenszere van. Ha őszintén megmondod neki, hogy belenéztél, és ahányszor belenézel, szólsz neki. Egy idő után biztos hogy nem fogod megtenni.


    Írtam még ide egy hosszút, de inkább kitöröltem.


     


     


     

    előzmény:
    FullMoon (117)
    2015-02-09  18:26
  3. 2015. február 9. 19:01124.

    Ezt mondtam, ha mar megprobaltak, nem kene abbahagyni ukmukkfukk, hatha van meg remeny. De egyaltalan nem biztos, hogy az asszony vegulis meg tud bocsajtani. Es ez nem az o hibaja. Vegulis majd valamelyikuk kimondja, hogy na en ezt nem csinalom tovabb, ha tenyleg nem megy. Nehogy azt higgye decentral, hogy ez entolem fugg. Nem azert mondom.

    előzmény:
    FullMoon (119)
    2015-02-09  18:36
  4. 2015. február 9. 18:57123.

    előzmény:
    Nikita 666 (115)
    2015-02-09  17:41
  5. 2015. február 9. 18:54122.

    Jol tetted, nikita!

    előzmény:
    Nikita 666 (110)
    2015-02-09  16:25
  6. 2015. február 9. 18:49121.

    Erdekes modon meg csak a TI is irt nekem,es nem rovid valaszt es ismetelten kerte tolem is, hogy mit csinaljon. Erto olvasas, meg te sem figyelsz. Hogy a tobbiek engem melloznek. Nikita is irt. Nem ragozom neked. Minek.


     

    előzmény:
    decentral (105)
    2015-02-09  15:06
  7. 2015. február 9. 18:46120.

    Nem baj decentral,nem muszaj neked velem egyetertened. Ilyen sunyan megproblni megserteni engem sem volt kotelezo. De hat en is ismerlek mar teged, es mast nem is varok toled. Nekem mint tudod nem kenyerem a jatszmazas, a masikkal valo kotekedes,a masik packazasa. Nem szeretem a zavaros ugyeket. Tiszta vizet szeretek a poharamba.


    Ezenkivul abszolute semmit nem vettem a sajat eletembol,meg peldat sem hoztam fel, meg azt sem allitottam, hogy szerintem hogy lenne vagy van, csupanan tenyallast kozoltem az itt leirtakbol a TI szerint, hogy mi van.


    Reszemrol megprobaltam 100%-osan segiteni, minden eshetoseget latbavetni, hogy mi van ilyenkor.


    Eloszor is neked nem irtam, ha felbosszantottalak, akkor megengedek magamnak egy megjegyzset most, amikkel te vadolsz, azert tartasz ott, ahol tartasz,mert igy gondokodol, de mar nem erdekel, a te bajod.


    Remelem te ertesz magyarul velem ellentetben es a tovabbiakban legalabb megprobalsz engem mellozni. Ne tegy velem kivetelt, nem vagyok egy kivalosag. Amiket te leirtal es nem szemelyeskedek,ahogy te bansz a felesegeddel,en mar irtam neked, en sikitofraszt kapnek toled. Igy a tobbiek nem csodaljak legalabb, hogy miert irod, amiket irsz.


    Mindezt csak toled vettem, a te szadbol,ami az itteni topikot illeti,meg a TI szajabol.


    Meg egy: oda irok, ahova akarok,akkor amikor akarok, es eppen azt, amit akarok, ugyanis nekem nem parancsolsz, vilagos? Mint ahogy entolem aztan megfersz te is a topikon. Ja es nekem ne privizgess,mert ezentul nem erdekel. En megprobaltam neked segiteni, de nem lehet.

    előzmény:
    decentral (105)
    2015-02-09  15:06
  8. 2015. február 9. 18:36119.

    Gondolom TI is csak arra volt eredetileg kiváncsi hogy kinél mennyi időt vesz ez igénybe, mert Ő már túllenne a dolgon ha nem kapná mindig meg az emlékeztetőjét... ez nálunk is hasonlóképp van, de az emlékzetetőknek mindig oka van, érdemes kiásni, hogy restartéknál mi az ami kiváltja, hogy újra vérezni kezd a gyógyulófélben lévő seb... És igen, bennevan a pakliban, hogy elfekélyesedik és le kell vágni, bármennyire fáj és bármennyire fog hiányozni...

    előzmény:
    Sissi52 (118)
    2015-02-09  18:29
  9. 2015. február 9. 18:29118.

    Nem baj nikita, nyujthatunk mi meg bekejobbot attol, hogy osszeakasztottuk a bajuszt a multban. Megbocsajtas, felejtes, nem igaz. Ha bolond leszek szerinted, szolj, en is fogok, csak meg lehetne probalni finomabban.


    En mindent de minden lehetoseget belevetettem es 100%-os segito szandek es abszolute semmi bantas nincs bennem. Pont egy ilyen esetben nem lehet kiszamolni, hogy jo, jovo ilyenkorra kimegy belolem minden banat es keseruseg. Azt is mondtam,az is a pakliban van, hogy a feleseg sosem bocsajt meg, de akkor is erdemes kivarni egy bizonyos idot, mert ez nem semmi ami tortent. A sajat eletembol meg abszolute semmit nem hoztam ide, mert engem ugyan nem csalt meg soha senki.


    Azt meg hogy valaki ugy kezdi, hogy megcsaltalak,mert nem ugy viselkedtel, szoval eleve masikra keni a bunet, nem tudom elfogadni. Ha vegleg nem tetszik a masik, nem megcsalni kell, hanem elmenni bekevel. En ezt tettem.


     

    előzmény:
    Nikita 666 (107)
    2015-02-09  15:44
  10. 2015. február 9. 18:26117.

    Mindig is csinálta, pont úgy mint a tiéd... az enyém híreket olvas. Csak egy ilyen story után valahogy minden erőlködésed ellenére bekúszik a gondolataid közé hogy hátha más oka is van hogy viszi magával.


    SMS-re mosolygás, ez is volt mindig és nem, nem csalt meg mindig.. Most nyilván jön majd jópár harcos amazon baseball ütővel és jól elagyalnak hogy milyen hülye vagyok, dehogynem és most is folytatja nyilvánvalóan. Nem. Most is elmondja - ha rákérdezek - hogy min mosolyog, meg is mutatja akár, nincs titok, csak magától nem mondja nekem meg automatikusan most nem az jut eszembe hogy a haverja írt valami vicceset... Ha meg én kérdezek rá akkor nyilván kihallja a hangomból a némi gyanakvást amitől ideges lesz amitől meg én leszek ideges, hogy ő mi a fenéért ideges.. :) hát ezért javasoltam restartnak hogy mondja ezeket automatikusan magától, így nem megy bele ebbe a spirálba. Mi monduk nem vagyunk még túl régóta újra együtt, fél éve.. és már sokkal jobb, mint mondjuk 5 hónapja volt, de időnként elkap a gépszíj... Pl. a napokban. Mióta hazajött nem néztem a telefonjába, de most megtettem. Utálom érte magam, nem is találtam semmit ez némileg megnyugtat, másrészről haragszok rá hogy ezt újra kiprovokálta belőlem... (hogy mivel azt nem írnám le). No de ez itt nem az én fórumom és kérek mindenkit hogy ne lásson el tanácsokkal, már elláttak pár hónappal ezelőtt itt engem, alaposan... :) nem kívánom megismételni..


    És neked is csak azt tudom mondani, hogy amit nem éltél meg, arról ne tégy ennyire határozott kijelentéseket... véleményed természetesen lehet, de  lehet alaposan megváltozna egy hasonló szituban.. Tudod amíg ez nem történt meg, én azt hittem az én férjem az én lelki társam. És pontosan azokat mondtam volna el amit te, hogy mi miért vagyunk védve az ilyen ellen... velünk kizárt hogy ez megtörténjen... persze, viták néha vannak, problémák vannak, de megoldjuk. De ha valamiért mégis megtörténne akkor repülne meg nem szeretném, nem tudnék rá férfiként nézni. Most...? nem tudom. Lehet nem ő a lelki társam... Azt tudom, hogy bármi történt, nem szeretem kevésbé. Csak már nem hiszek az örökkében, de a holtodiglanban sem... Bár ne szeretném.Bár meggyűlöltem volna érte. De mivel sokmindenre rávilágított ez az egész, hiszem, hogy akár meg is erősítheti a kapcsolatunkat - ha túléljük együtt.. :) Remélem túléljük. Remélem restarték is túlélik. Komoly önismeretre tesz szert egy ilyen során az ember, az biztos.

    előzmény:
    Nikita 666 (115)
    2015-02-09  17:41
  11. 2015. február 9. 17:45116.

    Ne haragudj hogy megkérdezem, de mióta csinálja?


    Csak azért, mert X idő után számodra semleges lesz, még ha telefon helyett nőt visz a WC-be, az sem fog érdekelni. Teljesen ki fogsz belőle ábrándulni.Ezeknek a megcsalásos időszakoknak, titokban sms-ezéseknek van egy lejárati ideje a felségek részéről. Kinek több, kinek kevesebb.

    előzmény:
    FullMoon (113)
    2015-02-09  17:22
  12. 2015. február 9. 17:41115.

    Az enyém is telóval megy a slozira. És sokszor mosolyog az sms-ekre, és mosolyogva válaszol. És igen, sokszor nőknek is, tudom, mert mesélget.


    Egy megoldás van, amikor felüti a fejét a kételkedés ördöge, és be is bizonyosodik hogy a párod hűtlenkedik, akkor vége. Egy olyan kapcsolatot, ahol a felek titkolóznak egymás előtt, nem érdemes fenntartani.


    Mielőtt rákérdezel, az enyém játszik a telóján. Néha belegondolok, jobb lenne ha csajozna, mert így a fél ház hallja a pittyegéseket, csörgéseket és suhintásokat.


    Előszörre NEM kell belenézni, akkor második sem fordul elő.


    Ilyenkor az illető önmagát csapja be a titkolózással, nem a másikat. Nem a másik fél szégyene, hanem a csalóé. És az sem mellékes, hogy ha egyszer valaki becsapott, meglopott (elvette a hitedet), akkor képes-e a nő az ilyen férfire férfiként tekinteni? Sok férfi ebbe bele sem gondol. Hogy miután csalt, már férfiként sem ugyanaz a nő szemében, aki volt. A nőben átértékelődik róla a férfi fogalma. Ezek után még visszakönyörgik magukat, megalázkodnak. Egyre lejjebb süllyednek. és még most is azt mondom, egy igazi férfi vállalja a tetteiért a felelősséget, ugyanúgy mint egy nő. Ha megnősült, akkor legyen olyan korrekt, hogy ha már nem éhes a feleségére, akkor meg meri neki mondani hogy mást kíván. Az ilyenek a gerinces férfiak, jellemesek. A jellemtelen sunnyog, becsapja a másikat, majd még a kiskapun vissza is könyörgi magát. Komolyan, mint a férgek.


    És amennyi féreg él a világon, nos, szinte minden nővel megtörtént már hogy becsapták. Legfeljebb nem merik bevallani, azt gondolják hogy az ilyesmivel az ő értékelésük csökken.

    előzmény:
    FullMoon (111)
    2015-02-09  16:57
  13. Torolt_felhasznalo_785782
    Torolt_felhasznalo_785782
    2015. február 9. 17:34114.

    Bocs, ha ez a helyzet,  akkor inkább nem mondok semmit. 

    előzmény:
    FullMoon (113)
    2015-02-09  17:22
  14. 2015. február 9. 17:22113.

    Legtöbbször igen. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785782 (112)
    2015-02-09  17:19
  15. Torolt_felhasznalo_785782
    Torolt_felhasznalo_785782
    2015. február 9. 17:19112.

    Mert ez jelenidő? Most is telefonnal wc-zik, miután kibékültetek (ha jól követem az eseményeket)?

    előzmény:
    FullMoon (111)
    2015-02-09  16:57
  16. 2015. február 9. 16:57111.

    Gyerekes és megalázó... de NAGYON nehéz megállni, főleg, ha azt veszed észre, a másik a WC-re is telefonnal megy. Vagy ha mosolyogva nyugtáz egy smst. Esetleg megkapom, hogy ő sem nézegeti kivel mit beszélek...nem, de fordított esetben nem akadnék ki rajta, HA nincs takargatni valóm.  Persze, törölhető, mégsem mindig történik meg. Ha soha nem találtam volna semmit, nem fordul elő, hogy másodszor is belenézek. 14 évig nem érdekelt, SOHA korábban nem jutott eszembe ilyen módon ellenőrizni a másikat, mert megbíztam benne. Ez a bizalom tört porrá és bizony ilyenkor a magánszféra védelmére való hivatkozás meg sértődés nem segít ezt helyre állítani.  Irtóra kifordultam pl. én magamból és gondolom más sincs ezzel így. De ennek csak úgy lehet véget vetni, ha nincs értelme, mert hiába nézem, nem találok semmit.  


    Egy új telefon meg sim kártya meg azért elég feltűnő... de alapból igazat adok neked, csak amíg nem jártál ilyen szituban, ne ítéld gyerekesnek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785782 (106)
    2015-02-09  15:40
  17. 2015. február 9. 16:25110.

    Gondoltam majd mindenki kicsemegézi a reá illőt.

    előzmény:
    decentral (109)
    2015-02-09  15:58
  18. 2015. február 9. 15:58109.

    Látod, te sem tudod megkülönböztetni a topiknyitót egy hozzászólótól...


    restart nemugyanaz decentral


    kb. ennyire igaz "szóról szóra" amit Sissi írt... de részemről befejezve az offolás.

    előzmény:
    Nikita 666 (107)
    2015-02-09  15:44
  19. 2015. február 9. 15:50108.

    restart,


    A legtöbben ugyanazt mondják, FullMoon, mézeskalács, geniusg, hogy türelem. És erre a feleségednek is nagy szüksége van. Nem csak magához, hozzád is. Ilyen helyzetben senki sem működik "normálisan". Minden apró cselekedetnek jelentősége van, amit korábban észre sem vettetek, most az is mondanivalóval bír.


    Ma délelőtt 11:30-kor hallgattam a Vendég a háznál c. műsorban egy beszélgetést egy feleséggel. Akinél néhány éve járt a riporternő, és akkor ők voltak úgymond a mintaházasság, most meg már túl vannak a váláson. Aki teheti, hallgassa vissza a Hangtárból, érdemes, ráadásul holnap folytatódik.


    restart számára talán az lehet tanulságos, hogy a nők, legalábbis a nők egy része, vagy úgy is mondhatnám, hogy inkább a nők, kevésbé egy észérvek mentén folytatott döntéssorozat eredményeként jutnak bizonyos elhatározásokra. Sokkal inkább működik az, hogy a férfi szemszögéből nézve váratlan törésként változtatnak az érzelmeiken. Ahogyan szeretnek úgy képesek átfordulni az ellenszenvbe is. És olyankor nem sokat ér a megbeszélés, a "szerződéskötés" mert a nők lelkén képes eluralkodni bizonyos érzés. De most ezt ne értsétek félre, nem minden nőre igaz ez, és nem csakis a nőkre, de - szerintem - inkább rájuk.


    Nehéz ezzel megbarátkozni és nehéz elfogadni, nehéz vele együtt élni. Azt érzem, hogy a feleséged is olyan érzelmi állapotban van, amit nem a Te mostani viselkedésed határoz meg, sokkal inkább a maga viszonyulása a saját érzelmeihez. Ha a párterápia nem volt hatásos, annak lehet az oka, hogy nem jó a szakember, de lehet az is, hogy nem álltatok rá készen mindketten. A megcsalással te romboltál, a jelen helyzetnek az  el nem fogadásával pedig a feleséged. Kiszolgáltatott helyzetben vagy(tok) amihez a türelem tényleg nagyon nagy segítség. Lenne még egy dolog, ami esetleg segíthetne, de ehhez kell egyfajta lelkület, világlátás, ami vagy van, vagy nincs. Technikaként nem működik. A bűnbánatnak és megbocsátásnak lehetnek keresztény vetületei, ebben "elég jó" a Biblia, de mondom, ehhez az is kell, hogy legyenek ebben az irányban nyitott vegyértékeitek. :)


    A legjobb pótcselekvés, amit ilyenkor tehetsz, hogy a figyelmedet megpróbálod a gyerekekre összpontosítani. Nem úgy, hogy Te szereted jobban a gyerekeket, hanem, hogy a gyerekek tőled(is)  tanulják az anyaszeretetet. :)


     

  20. 2015. február 9. 15:44107.

    Sissinek én is megfogadtam hogy nem szólok hozzá, de most azt kell mondanom, szóról szóra igaza van.Törj össze egy régi tányért, mert az új jobban tetszik. Majd mindent megbánva ragaszd össze, és kérj tőle bocsánatot. A repedés végleg ott marad a tányéron, még akkor is ha a kedvenc ételedet tálalja eléd.


    Vadidegen emberek ismeretlenül ezt gondolják rólad, amit itt leírnak. Sissi is. Miért gondolod, hogy a feleséged másképp vélekedik rólad? Ahogyan te az akaratodat ránk kényszeríted, valószínűleg ugyanígy a feleségedre is. Miért érzel kényszert arra, hogy mindenki ugyanúgy vélekedjen mint te? A feleségednek JOGA van kételkedni benned. És bizony akár egy életen át. ne neki bizonygass, hanem önmagadnak bizonyítsad, hogy kiérdemled a bizalmát. Akármeddig. Gondolom nem csupán 20 évre szól a házasságkötésetek. Tehát van időd.


     

    előzmény:
    decentral (105)
    2015-02-09  15:06
  21. Torolt_felhasznalo_785782
    Torolt_felhasznalo_785782
    2015. február 9. 15:40106.

    Igen, a határidő jó ötlet. Ha mégsem sikerül a megbocsátás, akkor felesleges, hogy egy egész élet rámenjen, akkor hagyni kell veszni. 


    Ha pedig úgy dönt a megcsalt fél, hogy túllép ezen, akkor ne dörgölje már évekig a másik orra alá, hogy mit tett, mert minden türelemnek van határa. (hülye hasonlat, de mondjuk én sem szeretném, ha századszorra is felemlegetné vki, hogy leégettem a pörköltet, vagy megvettem a x-dik csizmát - tudom, nem azonos a nagyságrend, csak a lejárt lemezre lehet baromira ráunni.)


     


    A telefon meg a számítógép ellenőrzése sztem kissé gyerekes dolog. Egyrészt  egy hívás, sms, e-mail  bármi törölhető, másrészt másik e-mail fiók vagy másik sim kártya bármikor létrehozható/vehető.

    előzmény:
    FullMoon (91)
    2015-02-08  20:45
  22. 2015. február 9. 15:06105.

    Sissi,
    én ugyan fél éve megfogadtam, hogy nem szólok hozzád, de néha belefutok a megjegyzéseidbe és most például sikerült úgy felbosszantanod, hogy kivételt teszek.


     


    ""Eloszor is ugy latom, hogy te sosem figyelsz.""


     


    ha  van valaki, aki nem figyel, csak mindig ugyanazt, a saját életéből kinyert, ráadásul téves(?) következtetéseket hajtogatja, az éppen Te vagy. Te nem figyelsz és folyamatosan olyan dolgokat adsz a másik szájába, aminek semmi köze a valósághoz. Nem tudom eldönteni, de végül is mindegy, hogy elsősorban a magyar nyelv értelmezésével vannak gondjaid, vagy tényleg ennyire képtelen vagy megérteni más gondolatait? Mindegy, hogy melyikról van szó, jobban tennéd, ha csöndben maradnál, mert rendre félreviszed a beszélgetéseket és a partnered, aki elsőre nem tudja, hogy kivel akadt össze, megpróbálja megmagyarázni, hogy miért állítasz tényként olyan dolgokat, aminek éppen az ellenkezője igaz. Én most nem kezdem el cáfolni a totális félreértésen alapuló következtetéseidet, vagy veszed a fáradságot, hogy újraolvasd, vagy nem. De, hogy ezt miért nem magánban írtam neked, annak egy oka van, jól teszik a többiek, ha ignorálják a hozzászólásaidat.

    előzmény:
    Sissi52 (104)
    2015-02-09  13:57
  23. 2015. február 9. 13:57104.

     


    Eloszor is ugy latom, hogy te sosem figyelsz. Azok tanacsat kerted, akik mar atmentek ilyenen. Olvass vissza, olyanok is vannak, akiknek sikerult. Pl mezeskalacs. A megcsalas az nem olyan,hogy mahoz egy evre kesz vagyok, meg van bocsajtva, nem ragozom, olvasd oket. Te mondtad, hogy az erzelmeidnek nem tudtal parancsolni, hat raszalltal egy masik viragra. Ezt igy slussz passz elintezted, meg is van bocsajtva, mondtad.


    Masik: addig nem is lesz elorelepes, amig nem leszel tokeletesen oszinte magadhoz. Amig nem vagy kepes egy masik emberre rafigyelni. Azt hitted,a feleseged mar nem szeret. Hogy hogy nem tudtad, hogy szeret? Azt hitted, egy masik novel job lesz, aki kezdetben tokeletes volt. Nem lett job,mert oda is sajat magadat vitted. Amikor az sem valt be, eszedbe jutott, hogy ott van talonban az asszony.


    Hogy igy meg ugy nem bocsajt meg marol holnapra, lenne neked rengeteg mas nod is. Kapaszkodj, masnak is lehetne. Sot, neked lett is, megsemvolt jo az sem. Mert ha jo lett volna, dehogy hagyod te ott a jot. Egy ido utan mar mindenkivel a hetkoznapokat eljuk.


    A te hetkoznapjaid most bizony a vezekles. Azt senki nem mondja meg neked, meddig tart,meg a feleseged sem, hiszen nem tudhatja, mennyi ido kell neki ahhoz, amig a lel keben lezajlik, letisztul ez afolyamat. Mondtam, bujj be a lelkebe. Megsugom, nincsenek jo hireim. Itt bizony meg kell jarnod a poklot, hogy megtisztulhass. Ha vallalod. De meg ha atmegy is a poklok kinjain, semmi garancia arra, hogy a feleseged megbocsajt. Joga van hozza. Es mint mondtam, itt mar nem te diktalsz, mi az, hogy mar lassan egy eve, es meg nem bocsajtott meg? Hoborogsz. Ha nem birod, tenyleg jobb, ha ma tovabballsz. Ott a rengeteg pipi, mondod, szallhatsz viragrol viragra, senki nem ker toled semmit.


    Tudod mit? meghallgatnam en a felesegedet is. Te elmentel egy masik novel,mert ugy velted, a feleseged mar nem szeret. Fogalmad sem volt rola, o mit erez. Otthon problemak voltak, mondod, az aszony a hibas mert veszekszik. Gondolom felorlodott a 3 muszakban, ki lehet talalni,mert mondod, mar tobbet vegzel a hazimunkabol, meg jobban kommunikalsz miota visszacsusszantal. En sajna most sem tudom ezt maskepp mondani.


    Szoval gondolom, a feleseged valami ilyesmit mondana, hogy te sosem figyeltel ra, egyedul felorlodott a gondokban, aztan veszkedesekkel vezette le, mert amit mondott falra borso. Mikor veszekszik az ember? Ha mond valamit es az hiabavalo. Ha az ember veszekszik, az meg szeret, erted harcol, ha mar nem szeret, akkor mindegy neki, mit csinalsz. Nos, neked mindegy volt, o mit csinal, amikor elmentel a pipivel.


    Az nem igaz, hogy egy repedt tanyer jobb, mint egy sertetlen. Ne altasd magadat, mondom, legy oszinte magadhoz. Hat hogy lenne mar a mai szitud jobb, mikor keptelen vagy elviselni es ujabb kilepesen torod a fejed. Ez is egy ok arra, hogy a felseged nem bocsajt meg. Ez ordogi kor. Nehogy azt hidd mar, hogy o buta.


    Fel kellene nonod mar, es nehogy azt hidd, hogy az embereket kenyed kedved szerint manipulalhatod, eppen neked mi a jo.


    Tudod, garancia semmire sincs, de ha szereted a felesgedet, nem eri meg? Ulj le a fenekedre, ne pattogj, ne turelmetlenkedj, figyelj. Nem raersz? Hova szaladsz? Te mit tennel, ha o tette volna veled ugyanezt? Mondtam, bujj be az o lelkebe.


    Ha meg neked nem eri meg az erte valo megculhodes, akkor meg ma vedd a borondodet es menj ujra vegleg el. Es latni fogod, hogy miert nem volt kepes megbocsajtani. Mert ismer teged, mert tudja milyen vagy.


    Legjobb lenne tenyleg elmenni egy partherapeutahoz, aki neked szegezne a kerdeseket, ugy, hogy visitva zokognal, ne felj. Es valoban igy kellene kezdeni, melyre asni. Leulni es verge meghallgatni a masik felet. Nem beszelgetni, hanem rafigyelni.


    Szoval magadnak hazudhatsz, de nekem nem. Jott egy pipe, akire raszalltal, es ugy magyarazod, mert a feleseged igy meg ugy, ami szemenszedett hazugsag. A felesegedek semmi koze a kufircolasodhoz. Megmagyarazom neked, miert: amikor rajottel, hogy a hetkoznapok az uj pipevel is kozonsegesek, sot roszabbak!!!,mint a felesegeddel, akkor egybol mar a felesegedre vagyodtal, ami pedig mint allitod, nem volt jo.


    Szoval dontsd el, mit akarsz, ill mit szeretnel, es tegy meg erte mindent, ha meger egy miset. De ne feledd, az iranyitast mar eljatszottad, nem te iranyitasz. A kimenetel a jovo titka. Ugyanugy, mint ha most lelepsz sem tudod, mi var rad.


    Jo nagy slamasztikat kevertel magadnak. Az a no, aki nem jaratja meg veled a hadak utjat, az birka, aki gondolom, neked nem is kellene.


    Konnyen lehet, hogy ket szek koze estel. Ha az uj no tokeletes, miert kellett megis a regi, ami nem volt jo? Magadnak legalabb ne hazudj. Nekem se,mert en nem veszem be.


    Melyen nem vagy te meg ott egyebkent sem, aki mar elnyerte a bunbocsanatot. Okos a te feleseged, kar volt ovele ilyen galadul elbannod.


    Most az kellene, hogy egy megtort ember legyel, ahonnan aztan majd feltapaszkodsz. Nem, te adtal neki egy hataridot, ha akkor sem hajlando, akkor ujra lelepsz. Hat ez igy nem megy. Szallj magadba. Tudom, szeretned, hogy nem megtortent legyen, ami megtortent, de olyan nincs. Nem mindig ugy alakul az elet, ahogy te szeretned. Masnak sem. Sinus volt, most van a cosinus, meg kell enned, amit foztel.

    előzmény:
    restart (96)
    2015-02-09  09:34
  24. 2015. február 9. 13:48103.

    Mert a bizalom megtört azt lesz nehéz vissza állítani,neked kellene főleg türelmesnek lenni.Azidő mindent begyógyít,csak te is legyél türelmes!!Én nem fogadtalak volna vissza!


     

    előzmény:
    restart (96)
    2015-02-09  09:34
  25. 2015. február 9. 12:57102.

    Türelem! Én 8 hónapja próbálom elfelejteni, irgalmatlanul nehéz. Előtte egy évig veszekedtünk, ordítottunk egymással. Aztán történt valami, 8 hónapja kibékültünk. Én azóta tényleg megpróbálom, megpróbálok megbocsátani, nem emlegetem, néha csúszik csak ki egy-egy megjegyzés a számon. De hogy elfejeltettem volna? Talán soha. Mindig meglesz bennem az érzés: nem voltam elég jó, szép, kedves? Mondd neki sokszor, éreztesd vele, őt akarod. És bocsásd meg neki, ha még nem megy.

    előzmény:
    restart (96)
    2015-02-09  09:34

Címlap

top