Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Egy nehéz döntés után

restart
Létrehozva: 2015. január 27. 07:56

A megcsalás igen gyakran előfordul a mai kapcsolatokban, az okok különbözőek.. van ahol tartósan van jelen, van ahol egyszeri botlás, mégis felborul miatta minden.



Engem az a változat érdekelne - lehetőleg olyanoktól, akiknek van személyes tapasztalata - amikor tartós szeretői viszony után, amiben érzelmek is voltak nem csak szex, mégis megpróbálták valamilyen okból a házasfelek újra. Sikerült-e, ha igen, hogyan túltenni magukat a történteken...? Mi van, ha mindent megteszel, hogy bizonyíts, a partner még hónapok után is bizalmatlan, gyanakvó...?

  1. 2015. február 8. 08:1076.

    Kedves Decentral! Ez bizony nem kicsorbult tányér, hanem ripityára tört tányér. Ami nem véletlenül esett le, hanem földhöz vágták. Én hasonló helyzetben élek most, mint Restart felesége. A férjem visszakönyörögte magát, én próbálok megbocsátani. Nekem is az a véleményem, hogy meg kell próbálni. De az is kérdés, mekkorát rúgott a feleségébe. Én itt az nlc-n olvastam a szerető gondolatait az egész dolgunkról, aztán beszéltem is vele. Mindez azok után történt, hogy megpróbáltuk újraépíteni a házasságunkat. Hát nem mondom, hogy nem kerültem padlóra. Ha ezeket a dolgokat akkor tudom, amikor a férjem kúszott haza, nem bocsátok meg. Így utólag kicsit más az egész. És itt még azzal is szembesültem, hogy milyen rossz feleség lehettem, biztosan elhanyagoltam szegényt, meg egy fapina vagyok, aki csak fekszik az ágyban, mint egy darab fa. A kedves hozzászólók nem tudhatják, hogy én vagyok, aki eltartja a családot, és kb. háromszor annyit keresek, mint a férjem,(persze háromszor annyit dolgozok is). ÉN!!! neveltem fel a gyerekeinket, ő csak NÉHA vett benne részt. Otthon nem tett keresztbe egy szalmaszálat sem, én csináltam mindent, és még ki is szolgáltam őkelmét maximálisan. Ő csak unatkozott. (Azt csak mellékesen írom, hogy jól nézek ki, és szeretem a szexet). És a nagy unalomban jött egy kurva a munkahelyén, akivel összegabalyodott. Mert ugye unalmas, hosszú házasság a miénk, egy öreg, megunt feleséggel. Ennyi jár szegény unatkozó férjeknek. Ezek után én megpróbálok megbocsátani, magyarázatot találni (nem mondta el az okokat, valószínűleg nem is tud semmi kézzelfoghatót felhozni). És teszem azt azért, mert mindennek ellenére még mindig szeretem és szeretni is fogom, bármit tesz. Tudom, ő is szeret engem, ez az egyetlen, ami maradásra késztet. Még így is sokszor tartok ott, hogy most azonnal elmegyek. Aztán mégis maradok.


    Ezt csak azért írtam le, mert sok dolgot kell tudni ahhoz, hogy azt mondhassuk egy feleségnek, maradj. Restart bűnét nem ismerjük, csak a tényt, hogy csalt. Nem mérlegelhetjük az esélyeit sem. De ne bagatellizáljuk a tettét, jó!

    előzmény:
    decentral (75)
    2015-02-07  23:49
  2. 2015. február 7. 23:4975.

    Kedves méltatlankodók!


    Én ugyan a feleség oldaláról jobban ismerem az olyan történetet mint a restarté, mégsem értem azt, hogy miért nem sikerül a topikindító kérdéseire összpontosítani, ha már fontosnak érzitek, hogy hozzászóljatok.


    Ha már egyszer eljutott a történetben odáig, hogy szeretné (ha nem is meg nem történtté tenni a dolgot, de ) enyhíteni a kárt, amit okozott, akkor miért kell úgy szólni hozzá, hogy elmenjen ettől a diskurzustól a kedve? Ez lenne a segítség tőletek? Vagy szó sincs róla, hogy segíteni próbálnátok? Dögöljön meg, mint a volt házastársam, aki megcsalt engem?


     


    Jó kis féligazságokba tudtok itt belekapaszkodni. Jelentkezzen az a megcsalt fél, aki úgy érzi, hogy annyi esze és annyi lelke van, mint egy tányérnak!
    És annyi regenerálódóképessége...
    A hasonlat szemléletes, de azért tegyük hozzá, hogy valamivel életszerűbb lenne, ha nem darabokra tört tányérról beszélnénk (hiszen a mi Otellónk nem fojtottam meg Desdemónáját), hanem egy kicsorbult tányérról, vagy egy fülét vesztett bögréről van szó. Senkinek nem kívánom, hogy megcsalják, arra viszont alkalmas egy ilyen seb, hogy szembesítse az embert azzal, vajon mit bír el a szerelmem/szeretet, milyen az illető megbocsátóképessége? És vajon mennyire élhető az életünk, ha nem tudunk megbocsátani? És nekem úgy tűnik, hogy a mostani sok válás oka többek között ez, a konfliktuskezelés hiánya (a megbánásé, a türelemé, a megbocsátásé). Mindkét oldalról.


    "nem az a gazember,  aki hazudik, hanem akinek nem lehet igazat mondani..."


    No, ez még csak nem is féligazság! Ezt valószínűleg egy olyan gazember találta ki, akit utolért a sánta kutya és még Mr. restartot is képes megvezetni vele. Helyesen a mondat úgy kezdődne, csak úgy kevésbé hangzatos, hogy:


    Nem csak az a gazember, aki hazudik...


     


    Félre ne értsetek, én nem védem Mr. restartot, nem csak buta volt, amikor nem gondolt a következményekkel, de önző is. Most egye meg, amit főzött, de azért a gyorshajtót sem hagyják a mentők az árokban. Én elsősorban türelmet és kitartást kívánok neki ahhoz, hogy feltörje a felesége önvédelemből megkeményedett szívét. A feleségnek sem lehet könnyű szembesülni azzal, hogy a bizalmatlanság beférkőzött a szívébe. Ez ugyanolyan átok, mint a féltékenység, irigység. Viszont saját érdeke, hogy ezt a tüskét eltávolítsa magából, mert ezzel nem jó együtt élni.


     


    Még valamit: ha restart jelesül nő lenne, valószínűleg nem ugyanazokat a dorgálásokat kapta volna, mint férfiként. Sőt, az a nézet is hangot kapott volna, hogy biztosan nem lép félre, ha otthon minden rendben van. Ezzel most nem Mr. restart lelkét akarom nyugtatgatni, éppen csak működjön az emancipáció mindkét irányba.


     


     


     


     

  3. 2015. február 7. 16:3674.

    Amikor csinálták, akkor nem féltek? Ahhoz volt bátorságuk?

    előzmény:
    mariska nénje (73)
    2015-02-07  16:05
  4. 2015. február 7. 16:0573.

    Ha az adott házastárs a párja elé áll és bevallja az igazságot, akkor vállalnia kell a következményeket. Na ettől tartanak sokan.


    A tetteik következményeitől.

    előzmény:
    sinister28 (72)
    2015-02-06  21:45
  5. 2015. február 6. 21:4572.

    Ez a legundorítóbb, amit egy férfi mondhat.


    Azért nem álltam eléd, kedves feleségem, hogy megcsallak, mert ezt neked nem lehet megmondani, B+!


    No de miért nem? Mi ebben olyan gáz? 


    Semmi. Egyszerűen tudja mindenki, aki csal, hogy gerinctelen dolog amit tesz, bármilyen magyarázatot gyárt rá. 


     

    előzmény:
    mariska nénje (71)
    2015-02-06  18:42
  6. 2015. február 6. 18:4271.

    Miért nem lehet valakinek igazat mondani?

    előzmény:
    restart (56)
    2015-02-06  08:56
  7. 2015. február 6. 18:4170.

    Lehet, hogy ezerszer elmondta mi a gondja, csak neked nem volt "füled" rá, hogy meghalljad.


    "ha nem változtatsz, megcsallak"


    ez meg csak egyszerűen így működik? 


    Házastárs bejelenti, és a másik meg hanyatt-homlok összekapja magát, és változtat?

    előzmény:
    mézeskalács1417326626 (62)
    2015-02-06  10:38
  8. 2015. február 6. 11:5569.

    Most mi a nehez dontes? kicsusszanni a feleseg agyabol, vagy ujra becsusszanni oda????

    előzmény:
    restart (1)
    2015-01-27  07:56
  9. 2015. február 6. 11:4668.

    A te eseted jo pelda arra, hogyan veszitsunk el mindent, ami megadatott nekunk. Elfujta a szel.

    előzmény:
    restart (1)
    2015-01-27  07:56
  10. 2015. február 6. 11:4467.

    Egy ilyen hatarozott pasi, aki ennyire hatarozottan hagyta ott a felseget, tehat sajat akaratabol vagta foldhoz a tanyerjat, anelkul hogy elmondta volna, mi baja az aszonnyal, majd amikor kifuccsolt a szeretovel valo lacapaca, hatarozott mozdulattal csusszant vissza a szettort tanyer agyaba, most szinten hatarozottan tudhat donteni, hogy kell-e meg neki a regi szettort tanyerja, amit ma sutan ragasztgat, megsem jo, mar nem az eredeti, mert reg szettorte es tobbe mar sosem lesz ugyanaz. Mit kell meg mindig a regi korul sundorogni, mikor annyi uj tanyer van, nem igaz? Vagy megis a regi jo kellene, ami ma mar nincs?

    előzmény:
    Ubika80 (63)
    2015-02-06  10:53
  11. 2015. február 6. 10:5966.

    Tehat a feleseg agazember, mert nem lehet neki megmondani, hogy figyelj macam, csallak. Nem dragam,mert az mar mashol van.

    előzmény:
    restart (56)
    2015-02-06  08:56
  12. 2015. február 6. 10:5765.

    De tobbet nem eszel belole, mert folyik!!!


     

    előzmény:
    restart (57)
    2015-02-06  09:12
  13. 2015. február 6. 10:5564.

    Megis megfizetteteted, erre hamarabb kellett volna gondolni, ill elotte es nem utana. Az gondolom, eszedbe sem jutott akkor, hogy majd utana is lesz. Meselj a felesegednek, ne nekem, en nem vagyok naiv kislany. Az embert hulyere lehet venni, ha maga is akarja.

    előzmény:
    restart (59)
    2015-02-06  09:15
  14. 2015. február 6. 10:5363.

    Ez így mind szép, de a tányérnak is biztos jó így? Neki is olyan, mint előtte? 


    De annyiban igazad van, hogy valahol szerintem van egy határ, amikor a feleségednek el kéne tudni dönteni, hogy túl tud-e ezen lépni vagy nem. Örökké nem várhajta, hogy kaparj utána.  Nem tudom mennyi ideje történt a dolog...


     

    előzmény:
    restart (57)
    2015-02-06  09:12
  15. 2015. február 6. 10:3862.

    Én nem tudom elhinni, hogy ne értett volna a feleséged a beszédből. Ha az én férjem akkor azt mondja, hogy figyelj ez és ez a problémám veled, lágyszíves változtass, akkor elgondolkodok. És ha azt mondta volna figyelj, ha nem változtatsz, kénytelen leszek megcsalni, biztos, hogy változtatok. De ezt akkor teljesen egyértelműen kellett volna a tudomásomra hoznia. Így viszont még ma sem tudom, hogy mi volt a hibám, hiányosságom, vagy mim. Ha volt egyáltalán. Ha meg csak a farka után ment, akkor úgy sincs mit tenni.

    előzmény:
    restart (61)
    2015-02-06  09:21
  16. 2015. február 6. 09:2161.

    És van aki a beszédből nem ért. Persze meg is pofozhatnám ilyenkor,  de az nem az én vagyok. Ha válni akartam volna, válok. Én nem válni akartam, hanem hogy változzon valami. Amit beszélgetéssel nem értem el. Így elértem,  csak sok a "mellékhatás".

    előzmény:
    mazsola7 (58)
    2015-02-06  09:15
  17. 2015. február 6. 09:1660.

    Ez a gondolat viszont nagyon tetszik!!!

    előzmény:
    restart (57)
    2015-02-06  09:12
  18. 2015. február 6. 09:1559.

    Nem dőlt dugába, nem futott ki,  minden OK volt. DE így döntöttem, mert az én boldogságom árát nem fizettethetem meg a gyerekemmel, a feleségemmel. 

    előzmény:
    Sissi52 (44)
    2015-02-02  13:34
  19. 2015. február 6. 09:1558.

    Nyilván minden idézet, mondás tartalmaz valami igazságot...


    De miért lenne gazember ,és miért ne lehetne valakinek elmondani az igazságot....?


    Mi történik, mit csinál, ha elmondod,megver??:) Ez csak kibújás a felelősség alól, hogy mentse a hazugot...


    Van aki nehezen viseli, max összezuhan tőle, de túléli....Mindenki megérdemli, hogy ne hazudjanak neki, főként az ő életét befolyásoló dolgokról..

    előzmény:
    restart (56)
    2015-02-06  08:56
  20. 2015. február 6. 09:1257.

    Néha van az úgy, hogy a tányért nem földhöz vágod, hanem ügyetlenül leejted. Ripityomra törik. De a kedvenc tányérod, ezért minden darabját összeszeded, aprólékosan összeragasztod, és továbbra is a kedvenced marad. Csak már sokkal jobban vigyázol rá. 

    előzmény:
    Ubika80 (50)
    2015-02-03  12:31
  21. 2015. február 6. 08:5656.

    Ezek filmek, nők írták, nőknek. Az élet ennél kicsit komplikáltabb. Anélkül, hogy felelősséget tologatnék, hiszen amit én teszek, azért én vagyok felelős egy személyben, de egy idézet megragadta a figyelmem a napokban: nem az a gazember,  aki hazudik, hanem akinek nem lehet igazat mondani...

  22. 2015. február 6. 08:2655.
    A másik feleség
    (The Other Wife)

     


    Rebecca Kendall élete olyan, mint egy álom. Gyönyörű, tehetséges, egy csodálatos házban lakik két lányával és szerető férjével, Roberttel, aki legtöbb idejét Kanadában tölti bányászcége igazgatásával. Mikor férje tragikus balesetet szenved, kiderülnek a sötét titkok, amiket Rebecca elől rejtegetett. Robert minden pénzüket befektette egy aranybányába, amiből azonban még aranyat nem láttak, valamint van egy másik felesége, Natalie és egy öt éves fia. Meggyőződve arról, hogy semmije sem maradt, Rebecca sógorához, Martinhoz fordul segítségért, mit sem sejtve arról, hogy a férfinak is megvannak a maga titkai. Csak Harry, a háborús veterán nyújt neki önzetlen segítséget. Amikor Natalie, a második feleség részesedést akar Robert vagyonából, Harry bátorítja Rebeccát, hogy beszéljen a nővel. Gyorsan fény derül rá, hogy több közös van bennük, mint gondolták volna: mind a ketten "a másik feleség" szerepébe kényszerültek.

    előzmény:
    mazsola7 (53)
    2015-02-06  08:23
  23. 2015. február 6. 08:2554.

    De van egy olyan film amit nemrég láttam.Ott a férj halálakor derül ki,hogy a férjnek volt egy másik családja is párhuzamosan.Érdemes megnézni.

    előzmény:
    mazsola7 (53)
    2015-02-06  08:23
  24. 2015. február 6. 08:2353.
    Egyszerűen bonyolult
    (It's Complicated)

     


    Jane három felnőtt gyermek anyja, jól menő péksége és étterme van. Tíz évvel a válásuk után is baráti kapcsolatot ápol az ügyvéd exférjével. Jane és Jake a fiúk diplomaosztójára készülve összefut egy étteremben. A vacsora borozgatásba torkollik, majd némi nosztalgiázás után az ágyban kötnek ki. A helyzet egyszerűen bonyolult, hiszen Jake-nek csinos, ifjú felesége van, meg egy mostohagyereke. Jane-nek viszont egy félszeg, elvált építész csapná a szelet. A férfi megint belehabarodik a volt asszonyába, akinek az életében nincs igazán helye az exnek.

    előzmény:
    mazsola7 (52)
    2015-02-06  08:21
  25. 2015. február 6. 08:2152.

    Bocsi,nem jó a link...


    Egyszerűen bonyolult -a film címe.Én megkönnyeztem, bár vígjátéknak írják, de nem az...Igaz,akkor én még az érzékenyebb időszakomat éltem, mikor láttam..

    előzmény:
    mazsola7 (51)
    2015-02-06  08:19

Címlap

top