Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Egy nehéz döntés után

restart
Létrehozva: 2015. január 27. 07:56

A megcsalás igen gyakran előfordul a mai kapcsolatokban, az okok különbözőek.. van ahol tartósan van jelen, van ahol egyszeri botlás, mégis felborul miatta minden.



Engem az a változat érdekelne - lehetőleg olyanoktól, akiknek van személyes tapasztalata - amikor tartós szeretői viszony után, amiben érzelmek is voltak nem csak szex, mégis megpróbálták valamilyen okból a házasfelek újra. Sikerült-e, ha igen, hogyan túltenni magukat a történteken...? Mi van, ha mindent megteszel, hogy bizonyíts, a partner még hónapok után is bizalmatlan, gyanakvó...?

  1. 2015. március 6. 13:14526.

    Persze, nem buta emberek csinaljak, ha azok lennenek, nem elnenek meg belole. Pl ha en szetszednem a computeremet, elajulnek, mi van benne. Nem ertek hozza. A "computerszerelo" meg add csak ide, pikk, pakk kirakja belole a virusokat. Ezt tanulta, ehhez ert,ez as zakmaja, en meg bamulok ra, mint egy csodara.


    Ha pl valakinel megindul a szues egyik nap,de a baba cask a kovetkezo napon szuletik meg, es tegyuk fel, a kesz baba mar egy masik csillagjegyben jon a vilagra, akkor atalakul az egesz szemelyisege szules kozben? Arra a parszaz millio emberre fog hasonlitani, akikhez semmi koze pl Indiaban, Bangladesben, nem a sajat szuleire, rokonaira veletlenul?


    Semmi bajom a masok hitevel, tiszteletben tartom, ha nekik ugy jo.Nagyon sokszor ertelmesnek titulalt, velt emberek is hisznek abszurdumokban, amiket tiszta esszel egybol cafolnanak. Tegyek, ha oket ez teszi boldogga. Szoval a lanyod azert olyan, mert olyan a horoszkopja, nem azert,mert o eppen olyan?

    előzmény:
    mazsola7 (524)
    2015-03-06  12:51
  2. 2015. március 6. 13:04525.

    Az életem nem egyetlen kockáját, hanem annak is a töredékét írom le. Így nem mondhatod hogy ennek az alapján mondok véleményt, hiszen nem ismered a többi részletet.


    Áruld el, mi is az az óriási ár, amit én fizettem? Mert az óriási ár is nézőpont kérdése. Én úgy mondanám hogy bankba adtam valamit, aminek a kamatjából már a kezdettől csak a nyereséget látom.


    A verebek bármit csipoghatnak. Nem baj. Ettől én nem leszek sem kevesebb, sem több, sem más ember, számomra lényegtelen.


    Nem, nem IQ bajnokság itt semmi. De a fórumon az elittől a ... nem is tudom hogyan fogalmazzak hogy senki számára ne legyen sértő... szóval itt minden rétegből jelen vannak. Más élethelyzettel, más neveltetéssel, más értékrenddel. Van olyan például, aki számára a férfi szó egy kocsmatölteléket jelent, böfögő parasztot. Az én fejemben ilyen kép meg sem jelenik, számomra ez a közeg ismeretlen.


    Nnno, ti szépen beszélgessetek, én megyek párkapcsolatozni.

    előzmény:
    saschamora (521)
    2015-03-06  11:59
  3. 2015. március 6. 12:51524.

    Tudom,en vagyok a kivancsi.


    De miert volt ez oly nagy titok...:) ?


    Rolam pl.kb tudja hogy jartam elotte fiukkal,de Ugy o volt az elso.


    O nem kivancsi,es a pletykak se erdeklik.engem igen,de nemteszem kozhirre...


    #szoval nem vagyunk egyformak....:)


    A horszkopban nem hiszek,plane a napi,heti,havi.ban...


    De a jegyek jellemzeseben van valami...en pl.tipikus Rak vagyok,a fiam pedig tipikus bak.a lanyom halak,de nem tipikus...

    előzmény:
    Sissi52 (523)
    2015-03-06  12:33
  4. 2015. március 6. 12:33523.

    Ez a horoszkop egy mese, egy jatek. Egyesek ebbol is remekul megelnek, anelkul, hogy dolgoznanak. Ram reszben illik a "horoszkopom", a lanyomra egyaltalan nem. Rohej. Persze, jatszani en is szeretek. Ezzel is nagyon neha. Olyan, mint a mikulas.


    Ezenkivul persze, hogy nem lehet tokeletesen megismerni senkit. Akikkel ugy erezzuk elso talalkozaskor, hogy ezer eve ismerlek,az meg kesobb atverhet siman a palankon. Meg is teszi.


    Nem gyakori, hogy emberek tovig egetik a karjukat egy masik emberert. Nem sok felkaru ember rohangal emiatt.


    Nekem mondjuk mindegy, ki volt az elso vagy valahanyadik noje. En az elkovetkezendo reakciojara vagyok, lennek inkabb kivancsi, ami engem illet. Milyen rossz dolog lappanghatna? Hogy elso szex alkalmaval egy idosebb no volt az illeto, vagy lefizetett egy fizetost? Nem mindegy, reg volt, o dolga volt, nekem semmi kozom hozza. Az szamit neked, ami ma van, hogy tehozzad milyen.

    előzmény:
    mazsola7 (508)
    2015-03-06  07:23
  5. 2015. március 6. 12:19522.

    Tudjuk.

  6. 2015. március 6. 11:59521.

    no', akkor eloszor ket dolgot jegyeznek meg:


    1. nem bantasnak szantam. 2. nem iq bajnoksagrol szol a topic.


    arra gondoltam, hogy nem erheted fel esszel azt, ami egy masik ember eleteben zajlik. egy hosszu eletut egy hazaspar eleteben rengeteg egyszeru, es komplex esemenyek sorozata, es olyan hatasokat valtanak/valthatnak ki, amelyekrol neked (es nekem sem) lovesed sem lehet. persze, lehet osszerakni nehany reszletet, es abbol elorantani valami sommas izeterias' iteletet, es azt "tudas"-nak hivni de minek? az nem tudas, az intuicio, es mint latom, teged piszokul sokszor megtrefal. az intuicio pedig a birtokolt tudasbol szarmazik, es felelembol, osztonos onvedelembol, sajat, es masoktol felcsipegetett informaciokbol, de a lenyeg, hogy de mindig abbol a tudasbol, ami "belul" van. (mert ha nem igy lenne, akkor pl. raerezhetnel  hogy mivel lehet a rakot gyogyitani, leranthatnad ezt a tudast a homalybol.)
    az altalad bejart ut a te utad, a te elettapasztalatod. nem osszehasonlitasi alap. te nem tobbet tudsz az ide irogato noknel, hanem mast, mert te mas utakon jarsz/jartal. nem mindegy. az sem mindegy, hogy milyen uton, milyen tapasztalatok alapjan, es hany eves korodra jutottal oda, ahova. ez persze nem tartozik senkire, de te, csak az eleted egy kockajat vetited (a paroddal valo kapcsolatodat) itt a forumon -ami nem baj- es ez alapjan itelkezel masokrol -ez baj. az utadrol nem tudunk semmit (ismetlem, nem tartozik senkire), ellenben azokrol a nokrol, leirtak az utjukat, az esetleges tevedeseiket, hituket (erted, azokat a dolgokat, amelyeken te is atmentel), es akiket te bactacc', akiknek homalyos, eteri, es (szerintem /biztos vagyok benne/ szamodra is)elerhetetlen, es emberidegen  teoriaidrol irogatsz, es ezt ugy adod elo, mint valami extra tudast, bolcsesseget, amit te aztan tudsz. EZ a magas lo... pedig  azt csipogjak a verebek, vagy karogjak a varjak a forumon hogy te aztan oriasi arat fizettel... mondom, (irom) maganugy...

  7. 2015. március 6. 11:42520.

    Feleslegesnek tartom, hogy ismételjem magam, mert nem is akarod érteni amit írok. Ha mégis, kérlek olvasd el újra amit írtam.

    előzmény:
    Nikita 666 (517)
    2015-03-06  10:01
  8. 2015. március 6. 11:42519.

    Amúgy mi Rákok vagyunk mind a ketten,nekem még az ascendensem is Rák...


    Hasonlítunk is,meg nem is...

    előzmény:
    Nikita 666 (516)
    2015-03-06  09:58
  9. 2015. március 6. 10:05518.

    Lehet, hogy írtam már erről, vagy írt más, de te itt óriási tévedésben vagy. Aki beleszeret, mondjuk 20 év házasság után valaki másba, miért ne szerethette volna soha a feleségét? Ez hülyeség. Úgy szeretett, és olyan szerelmes volt belém, hogy majdnem belegebedt. Most megragadta más a fantáziáját. De engem közben megtanult SZERETNI. Te tudod, ez mit jelent? Ezért bocsátok meg neki, bár, ahogy sokan írják, elfelejteni soha nem fogom.


    És van még valami. Ha a férfi őszintén beleszeret egy másik nőbe, akkor az elhagyja a feleségét, és a szerelmével akar lenni. Azt nem lehet visszatartani. Aki csak félrejár, az előbb-utóbb visszakullog, mert rájön, hol szeretik. És igen, közben nem tudja (mert férfi), hogy mekkora fájdalmat okozott.


    De végülis mindegy mit gondolsz, légy csak nagyon határozott és biztos magadban és a társsadban. Én is az voltam, amíg meg nem történt ez velünk.


     

    előzmény:
    Nikita 666 (485)
    2015-03-05  12:38
  10. 2015. március 6. 10:01517.

    A házasságon belüli udvarlás alatt én is szóról szóra ugyanazt értem, mint Borsó. És ahogy náluk, nálunk is működik. De ne felejtsed el, ehhez két fél szükséges, ahogyan Borsó is írja.

    előzmény:
    FullMoon (512)
    2015-03-06  08:52
  11. 2015. március 6. 09:58516.

    Nálunk mindkettőnk aszcendense skorpió, és mi sem engedjük kiismerni magunkat. Viszont két skorpió teljesen egymásra tud hangolódni.

    előzmény:
    mazsola7 (508)
    2015-03-06  07:23
  12. 2015. március 6. 09:52515.

    Próbáld megérteni amit neked írok, én tudom hogy te mire gondolsz. Amiről te írsz, az az, hogy idő szükséges ahhoz, hogy valakit kiismerjünk. Ez való igaz. Amiről viszont én írok, vannak olyan emberek, akiket szinte a megismerésük pillanatától zsigerből ISMERSZ. Nem írom hogy minden embernek vannak ilyen kapcsolatai, de néhánynak akadnak. Az ilyen emberek lehetnek a kár lelki barátok is. És a másik ha valami rosszat tesz is, nem ér meglepetésként, mert noha nem volt kiszámítható, ismered annyira hogy tudd mi motiválja.


    Tegyük félre a párkapcsolatot.


    Megismersz két embert akikkel először találkozol, az egyiket ISMERED, teljesen egy húron pendültök, előre meg tudod jósolni mire mi a reakciója. Soha nem csalódsz benne semmilyen értelemben, még akkor sem ha ellenedre tesz, mert ez is benne van a MEGISMERÉSBEN. A másik ember megismeréséhez viszont kölcsönösen időre van szükség, hogy barátokká váljatok. És ha az egy húron pendülés ki is alakul, akkor is lesznek olyan rejtett dolgaitok, amit ha nem meséltek el egymásnak, a másik nem képes megérezni. Ez a barátság is lehet erős, de ez már okozhat csalódást.


    A legtöbb ember nem képes ráérezni arra, hogy a másik ember milyen. Félreismerik. Ideig óráig, akár évekig lehet úgy élni hogy a rossz énünket nem mutatjuk ki, de idővel ez a feszültség felgyülemlik, és valahol utat tör magának. Akár hűtlenség, akár drog, akár alkoholizálás, akár pedig szerencsejáték formájában.

    előzmény:
    FullMoon (502)
    2015-03-05  20:59
  13. 2015. március 6. 09:37514.

    A 11. évben mi változott? Esetleg a 9, 10.-ben?


    Szerintem ez mindig benne is volt, csak valami katalizálta. Ezért írtam hogy arra a pontra kellene visszamenned, ha nem találod meg mi volt az, bármikor újra előjöhet.


    Próbálni? A szexuális együttlét mindegyikkel teljesen más. És még a legsilányabb is tud újat mutatni. Szerelem egyáltalán nem kell hozzá, erre jók a nős férfiak. Nem akarnak válni, a tanulók pedig nem akarnak hozzájuk menni.

    előzmény:
    FullMoon (502)
    2015-03-05  20:59
  14. Torolt_felhasznalo_785782
    Torolt_felhasznalo_785782
    2015. március 6. 09:08513.


    Igen.


     

    előzmény:
    FullMoon (512)
    2015-03-06  08:52
  15. 2015. március 6. 08:52512.

    Ne haragudj akkor félreértettelek. Talán kicsit összemostam a hsz-ed Nikita arra adott reakciójával..


    Akkor egyet fújunk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785782 (511)
    2015-03-06  08:39
  16. Torolt_felhasznalo_785782
    Torolt_felhasznalo_785782
    2015. március 6. 08:39511.

    Azt a következtetés vonnám le, hogy az asszony unja az udvarlást? Nem éppen. Amúgy ezt miből gondoltad? Pontosan az ellenkezőjére utaltam. Arra az esetre, amikor már teljesen természetes, hogy van az asszony, semmiféle erőfeszítést, figyelmet nem igényel, minden megy a maga útján, az asszony mindent megcsinál, elrendez, önműködő a rendszer.


     


    Nem arról beszéltem, hogy nem kellene természetesnek venni, hogy van a másik. De ez nem zárja ki azt, hogy örüljön neki, hogy van a másik. (én is természetesnek veszem, hogy mikor  hazamegyek a munkából, akkor  a férjem már otthon van, de ugyanakkor van bennem egy másik érzés is, örülök,  hogy: otthon van, és hogy vele élek.


    Udvaroltatás alatt a következőket értem: elvárom azt a figyelmességet és udvariasságot amit régebben ("lánykoromban") kaptam tőle, illetve ami bármelyik más nőnek is kijár.  (tehát, nem hagyom, hogy ne nőszámba vegyen). Igen, legyen rám ideje, türelme, figyelme, hisz az egyik legfontosabb ember vagyok az életében.  Másrészt viszont, én is ezer apró jelét adom annak, hogy örülök annak, hogy velem él. Miután ő veszi ezeket a jeleket, nem is tehet mást, minthogy  kidüllesztett mellel körbedürrög..


    Szinházba nem járunk, max. Dumaszinházba, máshova viszont igen, ahova tudom, hogy csak miattam jön, mindenféle színjáték és manipuláció nélkül. A saját, jól felfogott érdekében.... .. és ebben sincs semmi manipuláció 


     

    előzmény:
    FullMoon (500)
    2015-03-05  20:43
  17. 2015. március 6. 08:36510.

    Oké,persze semmi baj, nem vettem a szívemre...:)


    Csak szeretném, ha látnák, hogy azért többen is vagyunk...


    Mert tudom, sokan nem merik felvállalni.


    Sok leugatást kaptam én is anno...

    előzmény:
    FullMoon (509)
    2015-03-06  08:29
  18. 2015. március 6. 08:29509.

    Ne haragudj, hogy kihagytalak a felsorolásból, gondom van a nevek (és így a nickkek) megjegyzésével... ;)

    előzmény:
    mazsola7 (506)
    2015-03-06  07:12
  19. 2015. március 6. 07:23508.

    Nem lehet kiismerni ,plane a zarkozottabb ffiakat,meg 27 ev utan se:)) az bizti...


    En utana neztem a ferjem horoszkopjanak,mert erdekel a tema...


    Rak,oroszlan ascendenssel,es a rejtett ascendens skorpio.


    Egy kedves idos holgy,asztrologus,sok minden igazat leirt rola.pl.hogy nem mutatja ki az erzeseit,rejtelmes marad...


    En tavaly tudtam meg pl. hogy ki volt az elso lany az eleteben.


    Eddig hiaba kerdeztem,nem mondta meg.


    Mar feltem,h valami rossz dolog lappang a melyben,,:))


    De nem...


     

    előzmény:
    Sissi52 (505)
    2015-03-06  00:51
  20. 2015. március 6. 07:14507.

    Bocsi,telorol vagyok.a hangulatjelet is csak1x akartam elkuldeni...:)

  21. 2015. március 6. 07:12506.

    Meg en is,ne hagyj ki a felsorolasbol...:)


    Tobb forumon irtam rola,meg a szeretosben is elofordultam...


    Csak nem surun szolok hozza,de azert olvasom...


    A veszekedes,szocsata nem az en vilagom.


    Viszont tobb sorstarsnak adtam erot,tanacsot priviben is...


    En nem bantam meg,h akkor nem valtam el.


    Most sokkal,de sokkal jobb a hazassagunk,mint a megcsalas elott...


    22 evig nem tudtam elerni,hogy idonkent ne rugjon be....most mar szinte alig iszik...Azota!!!


    Sok beszelgetes,szex,kozos program van,ami regen alig volt.persze ebben az is kozrrjatszik,h kozben a gyerekek felnottek,mar csak az egyik lakik velunk.


    Ha a regi hazassagban maradtunk volna,meg rosszabb lenne az egymasra maradsag...


    Csak egy pelda,(tudom mas sokksal jobb ,szebb helyekre is jar nalunk,de)tegnap az onodi vasarban voltunk,meg m.on vasarolgattunka szinhazba megyunk....jovo heten horgaszni megyunk...termalba...elunk...


    Nem otthon ulunk szotlanul,besavanyodott kozepkorukent...


     


     


     

    előzmény:
    FullMoon (503)
    2015-03-05  21:13
  22. 2015. március 6. 00:51505.

    Baratnom 25 ev hazassag utan mondta ferjerol, hogy na el ne hidd mar, hogy ennyi ido alatt sikerult kiismernem.


    Egy embert soha nem lehet kiismerni teljesen es tokeletesen. Meg sajat magunkat sem. Magunkat is adott szituaciokban ismerjuk meg, es rajovunk, hogy je, en ilyen vagyok, sose hittem volna magamrol. Hogy en ezt kepes vagyok.

    előzmény:
    FullMoon (502)
    2015-03-05  20:59
  23. 2015. március 6. 00:46504.

    Igy bizony, mindenkinek 24 ora egy nap. Es azzal tolti ami marad a munkat meg alvast leszamitva, amivel eppen akarja.

    előzmény:
    FullMoon (501)
    2015-03-05  20:51
  24. 2015. március 5. 21:13503.

    Igen, aki szeret, az megbocsájt.


    Én megbocsájtottam. Sinister is. Mézeskalács is. Restart felesége is. De felejteni már sokkal nehezebb...


    A parázsra sem haragszom, ami egyszer nagyon csúnyán megégetett, de azóta óvatosabb vagyok a tűzzel és nem tudok úgy tábortűz mellett ülni, hogy ne jutna eszembe, pedig annak már lassan 30 éve... Mégis eszembe jut. Minden alkalommal. Ma már nem félek és nem érzem a fájdalmat ha eszembejut, csak eszembejut. De sokáig féltem és élénken éreztem az okozott fájdalmat.

    előzmény:
    Nikita 666 (478)
    2015-03-05  09:27
  25. 2015. március 5. 20:59502.

    Sokszor leírtam már de valahogy újra és újra ésújra átsiklasz azokon az infókon, amik egyszerűen nem illenek abba a képbe, amit te a megcsalásról és a nem működő kapcsolatokról alkottál magadnak.


    3 éve együtt éltem a férjemmel, amikor hozzámentem. Nem derült ki számomra az azt követő 10 évben sem semmi olyan, amit az első 3 évben ne tudtam volna. A 11.-ben igen. NEM szerelmi lila köben mentem hozzá.És mondhatom, 14 együtt töltött év után, ez volt az első igazán nagy meglepetés amit tudott nekem okozni. De tudott. Mindenki tud.


    "Prógálgatni" meg nem próbálgattam a férfiakat, mert akit nem szerettem, azon nincs mit próbálni...

    előzmény:
    Nikita 666 (485)
    2015-03-05  12:38

Címlap

top