Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Egy nehéz döntés után

restart
Létrehozva: 2015. január 27. 07:56

A megcsalás igen gyakran előfordul a mai kapcsolatokban, az okok különbözőek.. van ahol tartósan van jelen, van ahol egyszeri botlás, mégis felborul miatta minden.



Engem az a változat érdekelne - lehetőleg olyanoktól, akiknek van személyes tapasztalata - amikor tartós szeretői viszony után, amiben érzelmek is voltak nem csak szex, mégis megpróbálták valamilyen okból a házasfelek újra. Sikerült-e, ha igen, hogyan túltenni magukat a történteken...? Mi van, ha mindent megteszel, hogy bizonyíts, a partner még hónapok után is bizalmatlan, gyanakvó...?

  1. 2015. február 6. 08:1951.
  2. 2015. február 3. 12:3150.

    Hű de mennyire igazad van. 


    Nálunk a férjem pár hónapja költözött el, igaz nem másik nő miatt. De pontosan ezt kezdem látni a nagyobb gyerekemen, pedig még csak három és fél éves. 


    Múlt héten férj még azt mondta, hogy próbáljuk meg a párterápiát. Tegnap már nem akarta annyira. És igen, a pasik pontosan azt nem látják, hogy mit veszítenek el örökre.


     


    A topikindítónak a következő idézet, hogy miért nem tud megbocsátani könnyen a felesége:


    -Fogj egy tányért és törd össze!
    -Kész.
    -Eltört?
    -Igen.
    -Most kérj tőle bocsánatot!
    -Bocsánat!
    -Ugyanolyan lett, mint volt?
    -Nem.
    -Akkor tőlem miért várod el ? -.-"

    előzmény:
    sinister28 (33)
    2015-02-01  18:57
  3. 2015. február 3. 00:0049.

    Nalam,ha ugyan valaha odaulhetnel meg egyszer a asztalomhoz meg bebujhatnal az agyamba, mig elsz, kaparhatnad a kuszobomet. Ha en kellek. Ha nem, kivul tagasabb, nem?

    előzmény:
    restart (34)
    2015-02-01  21:01
  4. 2015. február 2. 23:5448.

    A gyerekeid miatt alkudtal meg? Kulonben nem erdemes. Na,meg ha szereted. De mit lehet rajta szeretni, ha elhagy, becsap.

    előzmény:
    sinister28 (45)
    2015-02-02  21:30
  5. 2015. február 2. 22:4547.

    Igen ugyanaz a film,csak hulyen forditottak,a lenyeg az lenne,hogy az elso felesegek klubbja,akiket otthagytak fiatalabb masodikert.

    előzmény:
    mazsola7 (43)
    2015-02-02  08:48
  6. 2015. február 2. 22:4346.

    Olyasmi,valami plasztikai mutet utan nem ebredt fel,kar erte.Tetszett a film,mert en elfogult vagyok,az osszes szereplo[meg a diszno ferfiak is]a kedvenceim.


    Mazsola,nem tudom hogy forditottak,majd megnezem,es varom a masik  hasonlo  filmet amit lattal!

    előzmény:
    Zsánna (42)
    2015-02-02  00:35
  7. 2015. február 2. 21:3045.

    Ha lo nincs, a szamar is jo.


     


    Ne tudd meg, hányszor eszembe jut ez a mondás...

    előzmény:
    Sissi52 (44)
    2015-02-02  13:34
  8. 2015. február 2. 13:3444.

    Vedd ugy, hogy visszamentel,mert a masik novel is dugaba dolt a dolgod, kifutott a varazs ideje. Ha lo nincs, a szamar is jo. Visszabujni a kenyelmes meleg feszekbe, na ja. Odusszeusz.  A feleseged visszafogadott,mert nem volt neki mas, te is visszamentel,mert mar neked sem volt mas. Mi a fenet varsz? Otthon minden jo, tobbet "segitesz"? Rohej. Az otthoni munka nagyobb fele a tied. Amint sajat szemeddel latod, igaz volt az elottem szolonak, viszamentel,de minek. Tonkremegy bele a felseged,mert ugy elni, "mintha" mar nem az igazi. Megis, mit varsz? Ugy tenni, mintha nem tortent volna meg, ami megtortent? Soha tobbe nem lesz mar semmi ugyanaz. Soha. Es ezt te szurtad el. Majdnem egy evrol beszelsz, te mar ujra beleszoktal a puha feszekbe, neked eleg volt par honap, egy nap is. Neki meg ott a lehetoseg, amig el, ha latsz ujra egy macat, megint elmegy. En nem is fogadtalak volna vissza, nem is elnek igy.

    előzmény:
    restart (34)
    2015-02-01  21:01
  9. 2015. február 2. 08:4843.

    A filmnek is ugyanaz a címe?Régebben láttam az Elvált nők klubja c. filmet, esetleg nem erről beszélsz?


    A témával kapcsolatban van egy másik jó film is,majd utánanézek mi is volt a címe, mert már azt is régebben láttam.

    előzmény:
    kekelefant (38)
    2015-02-01  23:13
  10. 2015. február 2. 00:3542.

    Nem, sajnos nem olvastam tőle, csak a filmet láttam több alkalommal is.


    Nem tudtam, hogy meghalt, és fiatalon:(, mivel operálták? műhiba?

    előzmény:
    kekelefant (41)
    2015-02-02  00:24
  11. 2015. február 2. 00:2441.

    Szerintem is,de persze az osszes kedvencem jatszik benne!Azert ajanlottam,mert megmutatja,hogy nem kell egy rossz hazassagban maradni,tobb is van a vilagon!


    Olvastad a konyvet is,ez volt az utolso konyve,utana egy egyszeru mutetbol sajna nem ebredt fel,nagyon fiatal volt.

    előzmény:
    Zsánna (40)
    2015-02-02  00:09
  12. 2015. február 2. 00:0940.

    Nagyon jó film!


    Havonta vetíthetnék valamelyik csatornán, hogy nagyobb önértékelésük legyen azoknak, akik éppen e helyzetben tipródnak.

    előzmény:
    kekelefant (38)
    2015-02-01  23:13
  13. 2015. február 1. 23:4739.

    Ti ugy fogtok elni ,mint a galambok:hol az egyik repul ki,hol a masik...en az egyuttmaradast inkabb bortonnek ertem,egymashoz lancolva..


    En egyet nem ertek,aki hazasodik,az nyilvan szerelmes,es kozos eletet akar,ha nem igy van,nem kell ferjhez menni,nosulni,Mert egy normal hazassagban nincs olyan,hogy hirtelen beleszeretek masba,eszembe sem jut masra nezni.


    Nemreg volt agy masik topikban egy no,aki szerinte szereti a ferjet,boldogan elnek 2 kisgyerekkel,de hirtelen beleszerett a fonokebe,aki szinten foglalt, gyerekekkel.Es ilyenkor jon a melodrama,hogy nem akartuk,igy lett ez erosebb nalunk,titokban talalkozunk.Ez lenne a nagy szerelem,masok hata mogott,nem inkabb csak elvezet hajsza?Erdekes ami tiltva van?Az ki torodik avval kit bantunk meg,akkor jon a szoveg,hogy megprobaltunk harcolni ellene ,de nem ment.Felfordul a gyomrom.

    előzmény:
    biobula (23)
    2015-01-29  22:40
  14. 2015. február 1. 23:1338.

    Nagy segitseg lenne ,ha elolvasnad  Olivia Goldshmidt, The first Wife club[elso felesegek klubja]esetleg nezdd meg a filmet ,az is jo.Ott 3 elcsavargo,vissza maszni szeretni ferjrol van szo,es a felesegek ahogy egyre onalobbak lesznek nelkuluk!

    előzmény:
    mézeskalács1417326626 (29)
    2015-02-01  07:05
  15. 2015. február 1. 22:5637.

    3 evig csalt,es te vissza fogadtad,miutan a szereto kidobta?Eltek boldogan amig nem lep megint felre...majd lesznek megint ljelek,az ilyen sose valtozik.Kinos helyzetbe hozott,megalazott es te ezutan ugy csinalsz mintha mi sem tortent volna?

    előzmény:
    lamour_ (16)
    2015-01-27  20:10
  16. 2015. február 1. 21:1136.

    Teljesen igaz, amiket itt leírtál.


    És van még valami, amit minden férfi elfelejt, amikor elhagyja a családját.


    Ha van lánya, akkor a lánya férfi mintaképét teszi tönkre. A lányok az apát állítják példaképnek, és hozzá mérten keresnek maguknak párt. A férfiakba vetett hite az apán is múlik, hogy fog bízni a férfiakban, a szerelemben, a szeretetben, hogyan lesz önbizalma a férfiakkal szemben, ha az apjában nem bízhat?

    előzmény:
    sinister28 (33)
    2015-02-01  18:57
  17. 2015. február 1. 21:0935.

    Hm... egy éve? Nálunk másfél éve zajlottak az események, és most is minden szavát százszor megrágom. 


    Te csak tedd a dolgod. Hátha egyszer mer újra bízni. 


    Már sokszor leírtam, most megismétlem: amikor kiderült, a lelki fájdalomnak olyan fizikailag megjelenő formáját éltem át, amiről nem is hittem, hogy létezik. Nem túlzok, rendesen szorítottam a mellkasomat, mert úgy éreztem valami ott belül szakad szét.


    Egy másodperc törtrésze alatt. 


    Szerinted ez mennyi ideig gyógyul össze?

    előzmény:
    restart (34)
    2015-02-01  21:01
  18. 2015. február 1. 21:0134.

    Az ész és a józan mérlegelés ilyenkor nem igazán van jelen. Bár lenne. Átveszik az irányítást az érzelmek.


    A hónapok nem 2 hónap, ezt nem én írtam, nálunk ez lassan egy év, hogy újra együtt vagyunk. És nem, nem várok feltételen és azonnali bizalmat, de nem tudom hogyan segíthetném a gyógyulási folyamatban..., illetve hogy ha eddig a sok pozitív fejlemény ellenére (jobb kommunikáció, több közös program, jobb munkamegosztás, sokkal de sokkal jobb légkör, sok nevetés) nem történt a bizalomban előrelépés akkor jöhet-e még áttörés, vagy végleg elveszítettem? Ha el hát el, megérdemlem... csak rossz látni a feleségemen az állandó kétkedést, gyanakodást, tipródást, a rohamosan őszülő halántékát... neki szeretnék segíteni, nem magamon, de nem tudom mi segítene még...

    előzmény:
    sinister28 (33)
    2015-02-01  18:57
  19. 2015. február 1. 18:5733.

    Igazából mit szeretnél hallani? Hogy visszamentél, de minek, mert úgysem fog megbízni benned?


    Mondok én neked valamit: egy férfi elveszít mindent, amikor a családja helyett egy másik nőt választ. Mindent. Mert nem csak felesége és gyereke van, hanem azok szeretete, feltétlen bizalma, megbecsülése, minden családtag felnéz a férfira, hiszen apa/férj és anya/feleség stabil tartóoszlopai a gyerekei számára a családnak nevezett első számú kis közösségnek.


    Ha a férfi ezt felrúgja, és mindegy miért, szerelemért vagy csak szexért továbbáll, mindezt egyetlen pillanat alatt veszíti el, és nincs rá semmi garancia, hogy valaha visszakapja. Úgy, ahogy előtte létezett, feltétel nélkül, úgy soha. És ezt nem mint megcsalt feleség mondom neked, hanem mint anya, aki ezt látta a gyerekein, és látja ma is, minden alkalommal, amikor az apjuk mond nekik valamit. Elveszett a tisztelet a szemükből, kételkedés és egy pimasz válasz van bennük: te beszélsz?? 


    Na, ezt kellene átgondolni minden férfinak, mielőtt a szerelem elveszi az eszét.


    Most itt nem fejteném ki azt az esetet, amikor ez eleve meg sincs, mert a mi családunkban megvolt, és rossz látni, hogy semmivé vált.


     

    előzmény:
    restart (1)
    2015-01-27  07:56
  20. 2015. február 1. 15:1132.

    Akkor az utolso mondat jogan kijelentem, hogy nem mozdony volt a felre digidugo.


    Picike

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (31)
    2015-02-01  07:55
  21. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. február 1. 07:5531.

    Most mar mindegy , Picikem!


    Megalapoztad a "mozdonj ide-oda dug es gyavan hazahuzik , ha ott jobb a borsoleves"  cimu pletyit .


    Itt ugyanis senki sem olvas vissza...mindig az utolso mondat a "hirertek"

    előzmény:
    Sissi52 (28)
    2015-01-30  01:51
  22. 2015. február 1. 07:2330.

    Véletlenül rábukkantam egy hozzászólásra itt a fórumon, kiderült, a férjem szeretője írta. Sok mindent megtudtam, pl. azt, hogy tényleg kijelentette, nem fog elválni soha miatta. A szerető évekkel ezelőtt írogatott ide, tehát nem további hazugságról van szó. Írtam ebbe a topicba, na ne tudd meg, mit kaptam a szeretőktől. Le lettem hülyézve rendesen. Sokszor én is eszementnek érzem magam, amiért egyáltalán szóba állok még a férjemmel, de az az igazság, hogy szeretem. És teszem ezt minden ellenére, ami történt. Csalódtam, fáj, legszívesebben azonnal borítanék, de akkor is szeretem, és mindig szeretni fogom. Sokkal könnyebb volna, ha nem tenném.

    előzmény:
    restart (1)
    2015-01-27  07:56
  23. 2015. február 1. 07:0529.

    Nálunk 28 év házasság után derült ki, hogy a férjem 4 évig csalt. Ma sem tudom, miért. Könnyű helyzete volt, munkahely, ideális körülmények, ezért nem is vehettem észre semmit. Amikor elkezdtem gyanakodni, rákérdeztem, bevallotta. Rögtön kérte is a bocsánatomat, hogy próbáljuk elfelejteni, ő engem akar, esze ágában nincs elmenni. Én többször is kidobtam, én is elmentem, de nem tudtunk elszakadni egymástól. Hogy voltak-e érzelmek abban a kapcsolatában? Nem tudom. Szerinte nem, és a szeretőtől tudom, hogy már a kezdésnél megmondta neki, nem fog elválni. A szerető szerint csak engem szeretett,ő csupán unaloműző volt neki. Két éve tudok a dologról, 8 hónapja elhatároztuk, hogy megpróbáljuk elfelejteni, együtt maradunk. Én még mindig nem bízok benne. Eljátszom, nem beszélek róla, nem vádaskodok, nem teszek megjegyzést. De nem felejtek, pedig szeretnék. Néha előfordul, hogy nem gondolok rá, de általában mindenről eszembe jut. Azóta az önbecsülésem, az önbizalmam padlón van. Most úgy érzem, soha nem lesz már más. Úgy érzem, nem fogom sokáig bírni. Kitűztem egy célt magam elé: ha a második gyermekem is elkerül otthonról, akkor átgondolom a dolgot. Lehet, hogy úgy döntök, egyedül folytatom tovább. Ezt neki nem mondtam el, csak figyelem, mit tesz. Nem bízok benne, ez megkeseríti az egész életet. Pedig nem lehet okom panaszra, tényleg igyekszik.

    előzmény:
    restart (1)
    2015-01-27  07:56
  24. 2015. január 30. 01:5128.

    Nem neked szantam mozdony, hanem a mondandodhoz fuzodonek.

    előzmény:
    Sissi52 (27)
    2015-01-30  01:49
  25. 2015. január 30. 01:4927.

    Avvan, hogy fogod magad, otthagysz asszonyt, gyereket, majd rajossz, hogy a masik sem jobb, visszakuncsarogod magad, ket honapig nem kefelsz felre, es meg neked all feljebb, hogy az aszony meg most se bocsajtott meg, meg most se felejtette el, hogy hutlenul elhagytad. Majd, ha egy eleten keresztul "Bizonyitasz" akkor talan majd hinni kezd neked ujra. Attol kezdve,amikor te kuncsarogtal vissza, mar nem te iranyitasz, nem te kovetelsz nyilvanvaloan. Ba, mi van, meg 2 honap utan se bocsajt meg, meg most se felejti el? Nem, angyalom. De nem am! Teperj csak! Igy igaz,meg a fagyi is visszanyalhat. Te fuggetlenitetted magadat, tehat a feleseged mar fuggetlen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (5)
    2015-01-27  08:51

Címlap

top