Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Külföld kontra Magyarország

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2015. január 21. 12:11
Vannak magyarok, akik külföldre mennek, ott élnek, ott dolgoznak, ott kezdenek új életet. És vannak, akik elmennek ugyan, de visszajönnek, mert nem bírják, mert nem az igazi, mert hiányzik az életükből valami, ami vagy megmagyarázható, vagy nem. Hárman mesélnek, akik az árral szemben úsznak.

Nők Lapja Café: Külföld kontra Magyarország: te maradnál?
  1. 2015. január 27. 00:56401.

    Nana,hogy cask hitelre vasarolok. Nem ettem bolondgombat keszpenzzel fizetni. 


     


    Ezt elmagyarázod, hogyan kell érteni? Kíváncsivá tettél, bár a hsz nem nekem szólt, de azért, ha megtennéd...


    Valóban "csak" hitelre vásárolsz? Mi a baj a készpénzzel? 


     


    Magyarországon igen, az emberek kp-ra vásárolnak...van, akik nem, persze, olyan is akad.


    De nem csak ott, másutt is. 


    Szóval érdekelne, felétek miért jobb hitelre vásárolni, mint készpénzzel fizetni. 


     

    előzmény:
    Sissi52 (365)
    2015-01-25  22:19
  2. 2015. január 26. 23:16400.

    . És persze attól is függ, mennyi a kezdőtőkétek, mert azért a lakásbérlés nagyon húzós, mostanában 6 hét depositot kérnek + ilyen fee meg olyan fee, szóval többezer font csak a lakásbérlés induláskor.


     


    tényleg?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (396)
    2015-01-26  21:04
  3. 2015. január 26. 22:03399.
    előzmény:
    elsi1 (398)
    2015-01-26  22:02
  4. 2015. január 26. 22:02398.

    http://velvet.hu/randi/2015/01/26/csalja_a_ferje_de_kap_ evi_15_millat_a_brit_allamtol/ 


    Az állam hibája, hogy ilyen sok gyerekem van. Túl könnyű segélyt igényelni. Mindig is nagy családot szerettem volna, és anyukának lenni a legjobb érzés a világon. Nem volt könnyű döntés belerohanni egy újabb gyerekvállalásba, de tudtuk, hogy anyagilag meg tudjuk engedni magunknak.

  5. 2015. január 26. 21:15397.

    En a ferjed allaspontjan vagyok.


    10 eve is nagyon nehezen leptem meg a kijovetelt, pedig csak egy gyerko volt, az is kicsi, es nagyon biztos, atlag folotti eletszinvonalat biztosito munkaajanlat lapult a ferjem zsebeben.


    Jo, tudom, sokan ugy latjak, 10 eve meg mennyivel jobb volt otthon is, de alapvetoen nem ez befolyasolt, ugy erzem.

    előzmény:
    Bbohar (391)
    2015-01-26  18:25
  6. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2015. január 26. 21:04396.

    Ha olyan szakmád/tapasztalatod van, amit itt is elfogadnak, akkor érdemes nézelődni, aztán ha jön jó lehetőség, megpályázni, veszítenivalód nincs. És persze attól is függ, mennyi a kezdőtőkétek, mert azért a lakásbérlés nagyon húzós, mostanában 6 hét depositot kérnek + ilyen fee meg olyan fee, szóval többezer font csak a lakásbérlés induláskor. Szóval azért abban igaza van a férjednek szerintem is, hogy lakás, munka, gyerekeket kiszakítani, ehhez azért nagy levegő kell. Én, aki aztán nagyon menni akart, megértem ezt az álláspontot is, mert a fő szempont mindig a gyerek.

    előzmény:
    Bbohar (391)
    2015-01-26  18:25
  7. 2015. január 26. 20:40395.

    ne legyen lelkifurid' amiert hazamentel. akkor ezt kellett tenned, es ha nem lepted volna meg, azt is orokre bantad volna. az allando hianyerzet, a vagyakozas tonkretett volna teged, es a korulotted eloket egyarant.
    zard le magadban, -a sajat erdekedben- bekulj ki vele, hogy akkor, a leheto legjobban cselekedtel. a valasztasaink hatasat pedig soha, de soha nem latjuk elore. max. remenykedhetunk hogy jol dontottunk...

    előzmény:
    Bbohar (391)
    2015-01-26  18:25
  8. 2015. január 26. 19:19394.

    Ezen a liliom sztoridon tokjot mosolyogtam, pedig tudom nem szep, biztos szomorkodtal miattuk, bocs. Csak nalunk is kb ugyanez a helyzet, hogy semmit nem visznek el, ha vki kitesz vmijet amire mar nincs szuksege a haz ele, ra kell irnia, hogy "free, please take it", ha meg akar szabadulni tole, es akkor lehet vki nagykegyesen elviszi. Liliomok. Hogy min mosolyogtam. Szoval pont nemreg egyik itteni ismerosom panaszkodott, hogy neki meg egy kisbokrat astak ki az elokertjeben, ugyhogy itt is ugy latszik a viraglopas a divat 

    előzmény:
    Amarynda (387)
    2015-01-26  11:51
  9. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2015. január 26. 19:15393.

    Nem tudom, segít-e...én, ha valaha is a te helyzetedben lettem volna (stabil család, kedvező munkahelyek, gyerekek rendben, nem jöttem volna el. Ez biztos. 

    előzmény:
    Bbohar (391)
    2015-01-26  18:25
  10. 2015. január 26. 18:46392.

    Szia, igen, akkor tenyleg felreertettem, bocs. Igy mar ertheto. Ha az embernek ujra kell jarni az egyetemet, akkor tenyleg megfontolando.......Itt sem fogadjak el a pedagogusi vegzettsegeket, viszont minden kulfoldi pedagogusdiplomat egyenileg elbiralnak es ugy allapitjak meg, hogy mennyit kell ratanulni, ha kell. Ismerek magyar es angol tanitot, akinek pl elfogadtak a vegzettseget, de csak azert mert volt masoddiplomajuk is, tehat alapdiplomara nem kapjak meg. Es eleg fairek olyan szempontbol is, hogy nem az szamit melyik orszagbol van a diploma, mert az angol tanitoit ugyanugy nem fogadjak el, csak ha van hozza MEd is pl. 

    előzmény:
    Amarynda (285)
    2015-01-24  10:13
  11. 2015. január 26. 18:25391.

    Az a helyzet, hogy ez most már, nemcsak az én döntésem. A férj véleménye nagyon sokat számít hozzá. Éppen az előző esetből tanulva, nem tennék most már egyszemélyes döntést. Van még azon kívül is, még három már nem olyan kicsi gyerek, akiket szintén figyelembe kell venni, de leginkább a férjet. Ő éppen úgy gondolkozik, mint iop, megmutattam egy hozzászólását a férjemnek, ő is elcsodálkozott, mintha ő írta volna. Ő úgy érzi, most butaság lenne mindent felrúgni, több kockázatot rejt az, illetve szereti is a mostani munkáját. Úgy itéli meg, hogy a gyerekeknek is törés lenne az inkább. De, ha rosszabb lenne a helyzet itthon, vagy ha érkezne valami kedvező lehetőség, vagy a kényszer hozná úgy, akkor lépne. Viszont pusztán azok az okok miatt, amik engem zavarnak, még nem.


    Ebben a helyzetben, csak túl  kell jutnom azon, hogy mennyire bánom az  egykori döntésemet. Megpróbálni ebből a helyzetből a legjobbat kihozni, igyekezni észrevenni itthoni jót, elnyomni a vágyakozást, mert hiányzik UK nekem, vagy elutazni oda egy kicsit. Mit mondjak, küzdök ezzel, ébredés után, hamar ott van a gondolataimban, és napközben is sokszor jár rajta az eszem, többet, mint szeretném. A "január" még sokat ront a helyzeten :) nem a kedvenc hónapom. Az biztos, hogy szeretném, ha más lenne itthon az oktatás, a jövőkép és a közhangulat, de most azonnal. Nem éppen tökéletes a helyzet.

    előzmény:
    Caithleen (390)
    2015-01-26  17:52
  12. 2015. január 26. 17:52390.

    Nekem is pont ezek a kerdesek jutottak eszembe.


    Te hogy allsz a dilemmaval? Segit ez a topik valamelyest a gondolatok, ervek rendezeseben? Vagy pont nem?

    előzmény:
    Bbohar (389)
    2015-01-26  17:41
  13. 2015. január 26. 17:41389.

    Tökéletesen egyetértek! Elkeserítő! Nekem ehhez jön még a lelkifuri, hogy ez most nem érintene, ha nem döntök a hazajövetel mellett hét éve.


    Te milyen megküzdési stratégiát választasz? Reméled, hogy történik valami és majd jobb lesz, tervezed, hogy el innen vagy igyekszel nem észrevenni a bosszantó dolgokat?

    előzmény:
    Ardian05 (383)
    2015-01-26  10:52
  14. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. január 26. 11:59388.

    ezek az amcsi jó környékeken is így vannak


    mo nincs jó környék


    és ha adományozás olyan mérvű lenne, akkor menne csak a köpködés, miért ez vagy az kap


    a magyarok ma is örömmel vennék, ha orbán kifosztaná a gazdagokat és szétosztaná


    a tulajdon jog tiszteleténél csak addig jutottak, hogy az övét ne vegyék, másét meg igen

    előzmény:
    Amarynda (387)
    2015-01-26  11:51
  15. 2015. január 26. 11:51387.

    Van benne valami sajnos.


    nekem sokszor az jut eszembe hogyitt milyen sok helyen van


    Honesty box, amikor valamit arulnak es ki van rakva a penzes doboz az ut melle. nagyon nagyon ritka ha valaki fizetes nelkul megy el onnet. az meg hogy elvigyek a dobozt en meg sose hallottam rola.


    vagy pl. itt  a varosokban legtobb haznal nincs kerites, a gyerekek neha kint hagyjak a jatekaikat, a felnottek egyeb dolgokat, vadonatuj slagot(vizcsovet?) hose,kerti szeket pulovert kutyafulet. sose tunik el semi.


    mi bent laktunk a varosban 15 evig. egyetlen dolgot lopott el valaki az elokertembol.v ettem 2 nagyon kulonleges tipusu liliomot es kb egy het mulva  vettem eszre hogy valaki kiemelte meg frissen a beultetes utan a foldbol.


    ez 15 ev alatt nem egy rossz arany.


    itt videken meg az ajtot se zarjuk gyakran a kocsik nyitva allnak kint a ferjemeben sokszor a kulcs is  benne van. 12 eve elunk itt meg sose tunt el semi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (386)
    2015-01-26  11:41
  16. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. január 26. 11:41386.

    ilyen magyarban nem mehetne normálisan


     

    előzmény:
    Amarynda (385)
    2015-01-26  11:30
  17. 2015. január 26. 11:30385.

    erdekes;-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (382)
    2015-01-26  10:28
  18. 2015. január 26. 11:29384.

    vegulis ebben a lebontasban ertheto a mondatod, ezt valahogy nem igazan gondoltam igy vegig, bocs.

    előzmény:
    Ardian05 (383)
    2015-01-26  10:52
  19. 2015. január 26. 10:52383.

    lehet, hogy patetikusan hangzik, de hidd el, ami itt van, még akkor is, ha mi nem vagyunk elszegényedve, nap mint nap hat ránk..


    engem bánt az is, hogy a beosztottaim rosszul vannak fizetve, ha úgy tetszik emberszeretetből de önző okokból is, mert így nem motiváltak, nem dolgoznak olyan jól


    van egy csomó intézkedés, ami értelmetlen de egyszerűen kényelmetlenné teszi az élertet (pl. a vasárnapi zárvatartás, útdíj, azóta mifelénk sok a dugó pl.), van, amit nem tudok, vagy nagyon részben tudok kivédeni pénzzel, de a mi életünket is veszélyezteti (egészségügy, oktatás),


    van, ami a jövőnket veszélyezteti (magánnyugdíj elvétele)


     


    és általában nem jó egy rossz kedvű országban élni, nem jó a légkör, és ez a munkánkra és a napi életóünkre is kihat, akkor is, ha sztükséget nem szenvedünk (még)

    előzmény:
    Amarynda (380)
    2015-01-26  10:16
  20. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. január 26. 10:28382.
    előzmény:
    Amarynda (380)
    2015-01-26  10:16
  21. 2015. január 26. 10:23381.

    sak a statisztika azt felejti el hogy ezeknek minimum a fele soha az eletben nem akar es nem is fog dolgozni . nem azert mert nincs munka sehol.


    azert amiert itt is vannak GENERACIOK akik segelyen elve nottek fel. nekik az ugy jo es eszukbe sincs maskeppen elni.


    sajat valasztasuk.

    előzmény:
    elsi1 (362)
    2015-01-25  21:17
  22. 2015. január 26. 10:16380.

    Fogalmam nincs honnet veszed az infoidat de nagyon tevesek.


    Detroit peldaja meg USA szintjen is egyedi mivel a General Motors befuccsolt azert tortent a lerobbanasa a varosnak.


    es nem USA ban se vesznek az emberek mellenyzsebbol lakast, normalis hogy bankkolcsont vesznek fel es ugy vesznek hazat maguknak vagy kocsit vagy hajot vagy amit akarnak.


    Az apolonok valoban nem tarsadalmi elit de nagyon megbecsult tagjai minden normalis tarsadalomnak. ugyanugy USA ban Canadaban vagy itt. a jo novert nagyon jol megfizetik es konnyen halad elore a rangletran ha van benne hajlam a tanulasra es szorgalmas.


    mellesleg sose ertettem te miert gondolod hogy az emberek fogcsikorgatva akarnak az "elitbe" tartozni. az emberek nagy tobbsege remekul erzi magat a sajat tarsadalmi koreben helyzeteben oda illo baratok kozt hasonlo erdeklodessel.


    az elitbe valo tartozasnak vannak olyan kovetelmenyei eletformailag is amit nem mindenki szeret es ohajt kovetni.


    pl. ha tetszik neked ha nem reszt kell venni mindenfele jotekonysagi dolgokban es ezekre NAGYON SOK PENZT  illik adomanyozni. hogy egy peldaval eljek, nemregiben volt ilyen bal es vele jaro vacsora az elitnek a Hyattben. egy belepo a vacsoraval 3000 dollar volt szemelyenkent. az osszegyult penz ment a celra amire gyujtottek. hat koszi en nem nagyon orulnek ennek. ahogy nem orulnek a veget nem ero teniszpartiknak a versengesnek hogy kinek milyen draga ruhaja festmeny gyujtemenye  lovai vannak.


    mert az elitseghez ezek mind hozzajarulnak. koszi en nem szeretnek igy elni.


    USA ban es itt is nem azert van sok fabol epult haz mert nem telik "kohazra" hanem az eghajlat es a kialakult epiteszeti szokasok miatt. en is "kohazban" a laktam a varosban  es oleg messsze vagyok a nagyon gazdagtol

    előzmény:
    elsi1 (347)
    2015-01-25  18:10
  23. 2015. január 26. 09:58379.

    Hagyd ezt ennel te sokkal ertelmesebb vagy. ne sirjunk mar az "orszager, az ehezokert a szerencsetlenekert" amikor mi magunk semmit se teszunk/tehetunk/ vagy akarunk tenni ertuk.


    amig az ember eli a sajat kenyelmes es biztonsagos eletet addig nagyon alsagos azx "orszagert" es hasonlokert sirni.


    az orszag a  nep,  az ehezok stb pedig nem szemelyes dolog hanem fennkolt es ures szavak amik mogott masok problemaja huzodik meg akiken nem segitunk cask eppen raero idonkben sajnaljuk oket.


    En szeretem az allatokat, esTESZEK ertuk. mentettem meg lovat, itt el azota is nalunk, kutyat, cicat es havonta adomannyal segitem oket, sot a vegrendeletemben is hagyok rajuk anyagiakat.


    tehat nem ugy "sirok" ertuk hogy szegenykek de nem teszek ertuk semmit.


    nem bantasbol irtam amit irtam , nehogy ugy vedd, cask ez kicsit olyan patetikusan hangzott toled, pedig te alapbol logikus es realista gondolkodasu szemely vagy. az "orszag"(az a 9 million) ember oldja meg a problemajat maga. neked ebbol max akkor jut tennivalo ha elmessz szavazni vagy magad is politikus vagy. szoval ne sirj ertuk


    ps. tenyleg egy szemely gazgachoval???? na mindig van uj a nap alatt...


     

    előzmény:
    Ardian05 (336)
    2015-01-25  15:09
  24. 2015. január 26. 09:47378.

    nalad a pont.


    ha valami olyat mond az ember amit mas orszagban tapasztalt nem kellene mindjart "kopkodesnek" nyilvanitani meg akkor se ha az a dolog jobb mint Mo on.


    mert reszben az emberek mentalitasa az ami akadalyoz sokszor egyszeru es masutt bevalt gyakorlatok megvaloszitasat  otthon is.

    előzmény:
    szaszo71 (335)
    2015-01-25  13:28
  25. 2015. január 26. 09:44377.

    Ha az ismerosod arra ertette hogy az indonezek rendkivul joindulatu, kedves es segitokesz vidam emberek akkor igaza volt. oda nem nehez beilleszkedni.


    Sok ember ha cask kirandulni is megy ilyen orszagba konnyen less beteg a mi szervezetunk nincs hozzaszokva azokhoz a virusokhoz amire ok immunisak.


    amellett hogy Indonezia nagyon szep tropikus orszag vannak gyonyoru reszei, ugyanakkor rendkivul szegeny, nagy resze piszkos nem az europai vagy mas fejlettebb nyugati emberek szamara talaltak ki.


    ellenben az is igaz ha odamessz nyaralni  toredek penzert cseledek sora lesi a kivansagaidat, luxus hotelben lakhatsz olyan lakosztalyban ami valoban meseszeru , ezert jarnak sokan oda nyaralni pl. tolunk is.

    előzmény:
    elsi1 (332)
    2015-01-25  12:32

Címlap

top