Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nem menekülhetünk az okostelefonok elől - videó

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2015. január 16. 08:18
Elgondolkodtató animációs kisfilmet készített az okostelefon-függőségről egy kínai művész, Yukai Du.

Nők Lapja Café: Nem menekülhetünk az okostelefonok elől! - videó
  1. 2015. január 22. 12:20126.

    Na igen, nem is az, csak nekem olyan alkalmazásom van, ami a naptármódszerben segít, szóval egyéb infók is be vannak oda jegyezve... De ha ez érdekel valakit a google-nél, remélem lett tőle egy jó napja :)

    előzmény:
    ezanick* (125)
    2015-01-22  12:16
  2. 2015. január 22. 12:16125.

    Mivel minden egeszseges nonek van az eleteben ilyen szakasz, amikor menstrual, semmi kulonleges nincs benne :) nyilvan az applet rohadtul erdekli eppen milyen holdallas van :)))))

    előzmény:
    Babyface83 (123)
    2015-01-22  12:14
  3. 2015. január 22. 12:14124.

    Igen, a tablak a nagyobb utakon vannak csak szinte, folyton oda mutatnak, hiszen az a legrovidebb. Persze terkeppel is meg lehet csinalni ezt, senki nem tagadja. Csak epp nem biztos, h van nalad terkep. 


    En is szoktam olyat csinalni, ha kirandulunk, hogy menjunk erre vagy arra, nem erdekel merre, ha megkatunk valami szepet, vagy kivancsiak vagyunk arra mi lehet. Aztan hazafele mar celiranyosan. S onnantol mindegy merre csalinkaztunk addig. ( mint, amikor gyalog leteszem a kocsit, s rohadtul nem erdekel merre jarkalok, csak elvezem, hogy csalinkazok).

    előzmény:
    Lillaréka (117)
    2015-01-22  12:04
  4. 2015. január 22. 12:14123.

    Én is leszinkronizáltam még azt is :) Kicsit gondolkodtam előtte, hogy milyen ez már, hátha valaki hozzáfér... De aztán úgy döntöttem, hogy ha nézegeti is valaki, ha jól esik neki, hát tegye :)

    előzmény:
    ezanick* (122)
    2015-01-22  12:12
  5. 2015. január 22. 12:12122.

    Nekem I van.. Oda szinkronizal mindent. Meg a mensi naptarat is... Tudom, mindent tud rolam az apple, de nem erdekel :))

    előzmény:
    Babyface83 (119)
    2015-01-22  12:07
  6. 2015. január 22. 12:11121.

    Óóó Pula :) Mi is nyaraltunk ott, és nagyon ki voltam akadva, hogy mennyire szarul van (nincs) kitáblázva minden... GPS nélkül szerintem még mindig ott bolyonganánk :)

    előzmény:
    Lillaréka (117)
    2015-01-22  12:04
  7. 2015. január 22. 12:08120.

    Pontosan.


    Vagy sokak szerint telefonalasra sem jo.... S akkor ugye azt mondja minek? Mikor telefonalni sem lehet rajta? 


     

    előzmény:
    Babyface83 (116)
    2015-01-22  12:04
  8. 2015. január 22. 12:07119.

    Ezért praktikus leszinkronizálni a telefonszámokat a google fiókkal, akkor ha el is romlik/elveszik a kütyüd, nem vesznek el a számok :) Ugyanígy érdemes leszinkronizálni a naptárbejegyzéseket is például, meg minden fontos emlékeztetőt.

    előzmény:
    ezanick* (106)
    2015-01-22  11:23
  9. 2015. január 22. 12:06118.

    "Nekem nem a fejlődéssel van bajom, hanem azzal, amikor valaki elhiszi, hogy tök jó, hogy már nem kell használnunk a józan ítélőképességünket, a problémamagoldó képességünket, egyszóval az agyunkat."


    mindig voltak, s lesznek olyanok, akik nem hasznaljak az agyukat. Aki egy kutyut okosan hasznal, arra eppen nem jellemzo, hogy agytalan lenne. A kutyuk nem oldanak meg helyettunk semmit. Csak segitenek. Ahhoz, hogy jol hasznaljunk valamit gondolkodni kell. 


    Igy nezve mar egy egyszeru szamologep hasznalata is karos. Ceruzaval, papiron is lehet szamolni. S legalabb jobban edzi az ember az agyat.


    A tarsadalomban mindig megvolt az, aki ilyen volt. Ha megnezed regebben a kocsmakban ittak emberek. Az mennyivel hasznosabb, mint az aki most a kutyujet nyomja?  Aki hajlamos fuggosegre az fuggni fog, ha nem tesz ellene. Csak mas a fuggoseg targya most.

    előzmény:
    cabron (111)
    2015-01-22  11:47
  10. 2015. január 22. 12:04117.

    még valami eszembe jutott..


    Tavalyelött nyáron Pula mellett nyaraltunk és szerettünk volna elmenni Rovinjba is.. gondoltuk ki van táblázva könnyű lesz odatalálni, egyébként is voltunk már. .. nem kell a gps.. Oda is találtunk, csak éppen nem a tengerparti úton hanem az autópályán.. mert az összes tábla arra vitt Medulinról.
    Hazafelé már célzatosan ütötte a párom a gps- be. hogy Opatija.. az autópálya kizárásával... a táblák ott is felvittek volna a pályára. Igy meg csodálatos élményben volt részünk.

    előzmény:
    Lillaréka (113)
    2015-01-22  11:58
  11. 2015. január 22. 12:04116.

    Ezek a kütyük nem azért vannak, hogy ne használjuk az agyunkat, hanem hogy megkönnyítsék az életünket. Aki a térképet "nem érti", az a GPS-t se nagyon fogja tudni normálisan használni. Aki sík hülye, az az okostelefont sem fogja tudni kihasználni, max telefonálásra. 

    előzmény:
    cabron (111)
    2015-01-22  11:47
  12. 2015. január 22. 12:00115.

    Egy percig nem vitattam, hogy nem kényelmes. :)


     

    előzmény:
    Lillaréka (113)
    2015-01-22  11:58
  13. 2015. január 22. 11:58114.

    Mindenki mas. En nem vagyok az a kaladvagyo tipus, aki stoppal utazgatna, ki tudja ki melle beleulni , en ezt felelotlensegnek tartom (az eroszak akar vagy a nem tudom, h vezet az ember, aki melle beulok, ki tudja mivel van belove pl ). Bar ketsegkivul kalandos. De en nem vagynek ilyen kalandra. En jobban szeretem a biztonsagot.


    Igen biztos talalok valamit, ha kell. S ha nincs nalam gps is megoldom, ahogy elotte is megoldottam. Eleg tapasztalatom van hozza. Nem hinnem, hogy a szanalmas barmok csoportjat gyarapitom. A barmoknak adhatsz akarmit a kezukbe se fognak eltalalni egyedul a-bol b-be. Sot a gps meg neheziti a dolgat, mert hasznalni sem tudja.


    Csak egy pelda : pl mikor a kolkokkel huztuk a borondot buszrol leszallva, akkor is hasznosnak talaltam, hogy rogton tudtuk merre induljunk el. S nem mas iranyba kezdtunk el bolyongani, Mert epp az volt az elso nyitva levo hotel, ahol meg tudtam volna kerdezni, ha jo iranyba indulunk, ha meg nem akkor tehettem volna par tiszteletkort meg a sotetben. Nekem jo volt, hogy nem kellett meg par kort huznom a cuccot mielott lepakoltunk. Nyilvan nem hagyatkozom csakis ra, ha nezelodunk, tervezzuk az utat, akkor papirterkep a varosi turakhoz, de szukseg esetere nagyon jo. 


     


     

    előzmény:
    cabron (109)
    2015-01-22  11:36
  14. 2015. január 22. 11:58113.

    Itt mindvégig azt mondtuk, hogy nem lehet nélkülük élni, hanem azt, hogy kényelmesebb velük az élet... tehát a kütyük hasznosak. Ha időt spórolsz meg velük akkor azért...


    mosógép nélkül is lehet élni,   de azért kényelmesebb bedobni a ruhát és kimos, amig te forumozol.

    előzmény:
    cabron (109)
    2015-01-22  11:36
  15. 2015. január 22. 11:53112.

    azért te se vagy annyira "begyöpösödve", hiszen most is internetezel valamin, nemdebár?

    előzmény:
    cabron (111)
    2015-01-22  11:47
  16. 2015. január 22. 11:47111.

    Nekem nem a fejlődéssel van bajom, hanem azzal, amikor valaki elhiszi, hogy tök jó, hogy már nem kell használnunk a józan ítélőképességünket, a problémamagoldó képességünket, egyszóval az agyunkat.


    Az, hogy a társadalom errefelé tendál, számomra inkább ijesztő, mint pozitív.


    Én már le fogom tudni élni így, "begyöpösödve" az életem, gyerekeim meg hála Istennek (sajnos egyre inkább így  érzem. :() nincsenek.

    előzmény:
    ezanick* (104)
    2015-01-22  11:17
  17. 2015. január 22. 11:46110.

    Akkor 2 :) bar teged szemelyesen nem ismerlek :)

    előzmény:
    Lillaréka (108)
    2015-01-22  11:32
  18. 2015. január 22. 11:36109.

    Bejártam stoppal fél Görögországot úgy, hogy nem hogy Gps nem volt, de még mobil se.


    Hidd el, érdekesebb nélkülük az élet. Én azt mondom, kinek mi a fontos. Nekem ez. :)


    Amúgy meg olyan helyen, ahol gyalog eltévedhetsz tuti találsz valamit, ami éjjel is nyitva van. Szálloda, benzinkút, kocsma, bár stb.


    Az idegen nyelvet meg hagyjuk már... Lerajzoljátok.


    Lehet csűrni-csavarni a dolgot, de szerintem szánalmas barom az, aki gyalog csak Gps-sel képes eltalálni Á-ból B-be.

    előzmény:
    ezanick* (100)
    2015-01-22  11:08
  19. 2015. január 22. 11:32108.

    na.. telefonszám noteszem nekem is van... 

    előzmény:
    ezanick* (106)
    2015-01-22  11:23
  20. 2015. január 22. 11:28107.

    Na bizony, s hanyan nem tudna terkepet olvasni. Nem tudjak, hogy merre van eszak, pl. Forgatjak a terkepet az olukben, hogy a menetiranynak megfeleloen allitsak be. :) ismerek olyat, akik rendszeresen eltevedtek :) mondjuk Magyarorszagon jok a tablak az utak menten, de van, ahol nem ilyen jo. Sokkal ritkabban vannak pl. Voltunk mi is olyan helyen, amikor eltereltek Ukrajnaban, hogy azt se tudtuk merre jarunk, mert csak az volt kiirva Kijev 700 km. Hogy kozben mi van, azt nem irtak :) s ugye nem a megtervezett uton mentunk, mert tereles volt.. Mar 30 km a hegyek kozt es fogalmunk nincs hol lehetunk, eppen melyik mellekutra tereltek ra. Csak remeltuk, hogy olyan rosszfele nem mehetunk, mert hatalmas kamionok jottek szembe is, tehat valoszinu ok is a foutrol lettek odaterelve, azaz valahol csak meglesz az a fout :)))

    előzmény:
    Lillaréka (105)
    2015-01-22  11:21
  21. 2015. január 22. 11:23106.

    Szeintem keves embernek van mar noteszban a telefonszam gyujtemenye. Anyamon kivul nem ismerek ilyet. 


    Igazabol engem sem erdekel, ha valakit a telefon beszarasa miatt nem tudok elerni vagy o nem er el engem. A fontosabb telefonszamokat ( csalad) tudom fejbol. A tobbi meg lementve a szamitogepre. Innentol akkor tudom megnezni, amikor hazaerek, pont mint a noteszt, hacsak nem hordom magammal a papir noteszem. 


    Te belatod ez kenyelmes csupan s nem hasznos? Na epp ez volt az autokrol is minap egy topikban. Van, aki szerint az is csak kenyelmi eszkoz, semmivel sem tobb. Nyilvan igy van a telefonnal is. Nincs is ezzel gond. Neked csak kenyelmi. Nekem azon kivul hasznos is. 


    Volt ilyen ido is. Amikor ugy eltek az emberek. Az hasznara valt? Idaig jutottunk onnan...

    előzmény:
    cabron (103)
    2015-01-22  11:16
  22. 2015. január 22. 11:21105.

    Igen.. igen.. ilyesmi.


    Vagy amikor csomóan bejöttek közénk.. azért a fiam túl sokat még nem vezetett  külföldön. Amióta van jogsija apja odaadta neki a volánt Horvátországban  ha csak 5en voltunk..De a Graz-Maribor-Ljubljana - Koper- Umagon még nem volt.. jól jött a  voki-toki...  hahóóó megvagytok? megállunk Postojnában.
    Umagban sikerült egy piroslámpa miatt úgy lemaradniuk,  hogy  mi két kört mentünk a következő körforgalomban, hogy bevárjuk őket.  mivel megállni sehol sem lehetett.
    Vicces történetek  voltak, az biztos.
    Anno régen  ott volt a térkép az ölemben..
    Azelött meg anyukám volt a gps---  jobbra.. jobbra.. nem arra  a másik jobbra..   lévén anyu balkezes és néha összekeveri az irányokat.
    Most már apunak is van gps-e és használja is.

    előzmény:
    ezanick* (99)
    2015-01-22  11:04
  23. 2015. január 22. 11:17104.

    Na meg egy, amiert mar volt szuksegem gps-re, gyalog. Tudom hulye vagyok :) ha ismeretlen helyen teszem le az autot megnezem milyen utca. Ezt beirom a telefonba. Utana, ha nagyon eltekerednenk a nagy nezelodesben, akarhol is, akkor biztosan megtalalom a kocsit. Nekem ez pl kulfoldon Jon be leginkabb, mert az se biztos sokszor, hogy ki tudom ejteni az utca nevet, ( azaz a helyi szamara erthetoen) ha eppen olyan helyen jarok. Szoval ilyen szemponbol nekem hatter biztonsagot nyujt. Vegszukseg esetere nagyon jo.


    Na meg egy idoben kerestunk geoladakat. Ahhoz is jo :) igaz ahhoz pontosabb kellene, de annyit nem jatszunk ilyet, hogy ebbe beruhazzunk.

    előzmény:
    cabron (97)
    2015-01-22  11:02
  24. 2015. január 22. 11:16103.

    Nagyobb a kockázat, mint egy notesz vagy cetli esetében.


    Én is ezt csinálom. Kizárólag a mobilomban vannak tárolva a telefonszámaim és szívás lehet, ha épp beszarik a telefonom és hirtelen kellene egy szám (bár én leszarom igazából, semmi nem fog múlni egy-két órán).


    Csak én belátom, hogy ez pusztán kényelmes és nem hasznos.


    Szerintem, ha nem lennének az olyan szerkezetek, amik arra hivatottak, hogy mindent kvázi AZONNAL megtudj, elintézz stb., az emberek lassabban, megfontoltabban, rendszerrel élnék az életüket, ami valóban hasznára válna az emberiségnek.:)

    előzmény:
    ezanick* (91)
    2015-01-22  10:47
  25. 2015. január 22. 11:13102.

    no mint emlitettem volt.. nekem nincs  okostelóm. ráadásul   a saját konyhámban is képes lennék eltévedni.
    Az ősszel  a gyermeket vittük a heimpál kórházba.. de letett minket a párom  és elment mert dolga volt. mi meg nagyon gyorsan végeztünk.. tehát.. megdumáltuk hogy a Corvin köznél fog minket felszedni.   Gőzőm sincs hol az a Corvin köz...  menj végig az Üllőin.
    képes voltam rossz helyen felmenni az aluljáróból.
    mindegy.. végül is az üllőin voltam csak a másik oldalon.
    Aztán  elkezdtük a sétát a Klinikák felé és tovább..... és tovább.. Mondta a párom, hogy nincs annyira messze.. és valamelyik utcán kell  lefordulni  jobbra... aha.. szuper..  valami 10 szembejövő embert állitottam meg és kérdezősködtem.. mégis melyik utca.. 10ből senki sem tudta. végül a nagylányt hivtam fel,  hogy figyi... néézzed meg már a googlemapsban, hogy mi a  neve e keresztucának amin  jobbra kell fordulni.


    A másik történetem meg az, hogy én voltam a SOTE-n.. szintén ilyen  kiraklak és dolgom van.. menj el a  Corvinhoz..  akkor nem kérdezösködtem..  csodásan kikötöttem a Nemzeti Múzeumnál... nah.. mondom. itt egy meki a Múzeum mögött  mélygarázs-- itt fel tud szedni.  Ott is maradtam.


    Ennyit arról, hogy gyalog minek a gps.


    és volt már rá sok esetben példa a gps elötti időkből, hogy kb 50-100 embert kellett megkérdezni, hogy valahova odataláljak, ha egyedül voltam. A párom ismeri a fővárost mint a tenyerét.

    előzmény:
    cabron (97)
    2015-01-22  11:02

Címlap

top