Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Őszinte Érzések

Koncentráció
Létrehozva: 2015. január 2. 00:46

A gyöngédségről


 


Mennyire szép is lenne, ha az emberek másképp élnének és nem félnének annyira kimutatni az érzéseiket. Gyakran, ha érzünk se a megfelelő módon és gyakorta juttatunk mű gesztusokat a másik felé. Legtöbben arra lettünk nevelve, hogy fojtsuk el a valódi érzéseinket, gyakorta pedig valódi ki sem alakul bennünk. Pedig annyira nagyszerű teremtés az ember, csupán ami picit szomorú, hogy ami generációról generációra az utókorra száll az nem több, mint puszta illúzió. Nagyon sok bátorság kell őszintének lenni, pedig e nélkül kapcsolataink nem többek, mint illúziók és önérdek hajkurászások, megfelelni vágyás. Ha van is egy kis időnk kapkodva nyomogatjuk a tévét, vagy a simogatós telefonunk képernyőjét játék után kutatva. Felszínessé váltak kapcsolatrendszereink, mert sokan feladtuk a harcot az igazi álmainkért. Álmainkat lecseréltük valami másra. A kényelemre. Mindig is felnéztem volna a büszke nőkre, habár sosem találkoztam egyel sem. Annyira másképp értékelik az emberek a büszkeséget, mintha elfeledtük volna az igazi jelentését. Sokszor látom azt a fajta önbecsapást, hogy a férfiak pár jól hangzó, vicces mondata után a nő nevet, de amin nevetett nem volt más, mint a saját megalázása. Igazán odaadással szeretni csak a legbátrabbak képesek. Annál is inkább, hiszen egy bátor embernek meg kell küzdenie a világ összes hazugságával, ármányával és túl kell látnia mindezeken. Túl, ahol megteremtheti önmagában azokat az értékeket, amiből meríteni akar, amit be szeretne építeni a gondolkodásába, az egyéniségébe. Egyéniségébe, de csak akkor, ha van neki. Oly sokan gyógyíthatatlan betegségektől szenvedünk és annyira hozzászoktunk már, hogy gyakran nincs erőnk, lélekjelenlétünk, bátorságunk változtatni és sok bennünk a félelem. Kevésbé félünk az ismeretlen dolgoktól, mert azokat megszoktuk, de félünk igazán önmagunk lenni. Rettegünk attól, hogy kiadjuk az apró kis titkainkat, mert sokszor megsebeztek már miatta és félünk értéket közvetíteni, mert sokan, sokszor kellemetlenül jártak miatta. Rossz olyan csoport tagja lenni, ami megfélemlítéssel, gyűlöletkeltéssel, megalázással és különféle aljas módszerekkel éri el a céljait. Sajnos az ilyen kapcsolatoktól, csoportoktól, közösségektől nem is várhatunk sokat. Valaminek a mélyebb megértése mindig a legnehezebb feladat és nekünk kell eldöntenünk, hogy mire vágyunk és mit vagyunk ezért hajlandóak megtenni. Tisztán vágyni a finom ölelésekre, a kedves bókokra, a védelmező ölelésre, az érzékiségre, a féltésre.  Azt hiszem ennél nincs is szebb dolog a világon.

  1. 2015. január 16. 22:3057.

    https://www.youtube.com/watch?v=PLGGkgcDByc


    Raffla - Képmutatás - RTL Klub, NekedValó 2011.04.21

    előzmény:
    FullMoon (55)
    2015-01-15  06:42
  2. 2015. január 16. 22:2656.

    Ne légy képmutató! Átlátok rajtad és a kis színészkedéseden.:)

    előzmény:
    FullMoon (55)
    2015-01-15  06:42
  3. 2015. január 15. 06:4255.

    Nem kell pozitívnak lenned, a világ úgy kerek, hogy mindennek megvan az ellenpólusa, tehát negatív emberekre is szükség van. És ha te ebben érzed magad jól, akkor tapicskolj ebben, nincs ezzel semmi gond. Örülök, hogy sikerült megnevettetnem.  :)

    előzmény:
    Koncentráció (53)
    2015-01-14  22:47
  4. 2015. január 15. 00:1054.

    Íme a világ egyik legjobb zenei előadója, ha már érték teremtésről beszélgettünk. Én is gyakran úgy érzem elveszek ebben a mocsokban, ebben a nagy sötétségben, ami körülvesz.


     


    https://www.youtube.com/watch?v=oToBRs-DPEg


    Within Temptation - Lost


     


     

  5. 2015. január 14. 22:4753.

    Jó amit írtál. Megnyerő.


    Ha úgy 5-10 évvel fiatalabb lennék ezt mind el is hinném. No nem azért, mert most annyira idős vagyok hanem, mert akkor talán még meg lehetett volna vezetni az ilyen térítő szövegekkel. 


     


    Mostanra már a bort iszik és vizet prédikál kategóriába rakom őket, és mivel azt mondják legyek pozitív egy jót nevetek rajtuk.

    előzmény:
    FullMoon (52)
    2015-01-14  19:19
  6. 2015. január 14. 19:1952.

    Nem A Titok-ra és egyebekre gondoltam, nyilván ha ez ennyire egyszerű lenne, holnap bezárna a Szerencsejáték Zrt (báááár az igazi HIT-tel ma nagyon kevesen rendelkeznek, ami ennek megvalósításához szükségeltetne, épp mert tele vagyunk elvárásokkal, előítéletekkel, magunkat illetően is).  A Te teremted a világod gondolatsor mögött én inkább a félig üres félig teli pohár esetére gondoltam.


    Nyilván vannak érzéketlen, gátlástalan, stb. emberek. Még az is lehet, hogy a többség ilyen. De te választod meg, hogy kikkel veszed körül magad, ha nem szereted az ilyen embereket, egyszerűen ignorálhatod őket, ahelyett, hogy azon tépelődnél, hogy miért ilyen az emberiség. Megkeresheted, sőt, fürkészheted, hogy kik azok, akik hozzád, a te gondolatvilágodhoz állnak közelebb. Gyanítom többen, mint azt gondolnád. Sőt, az is lehet, hogy mindenkiben van valamennyi abból az értékből, amit annyira keresel-kutatsz, ha erre koncentrálnál talán észrevennéd. Mert összességében az emberiség nem ilyen (érzelemmentes).


    Nem tetszik a fogyasztói társadalom? Senki sem kényszerít rá, hogy ebben élj, a világ népességének nagy része még nem a fogyasztói társadalomban él. Dönthetsz úgy, hogy ott élsz, ahol érték a tiszta ivóvíz pl.


    Ha AKARNÉK, tudnék teremteni egyébként, de érzem, tudom, hogy ez annyi energiámba kerülne, ami - nekem - nem éri meg, mert nekem nem az az érték, hogy teremtettem valamit, hanem az, hogy társasoztam este a gyerekkel, tanítottam olvasni, számolni és felfedezem az új fényképezőgépem. De ez az én világom és én ezt teremtem magamnak és jól érzem benne magam. 

    előzmény:
    Koncentráció (51)
    2015-01-14  19:02

Címlap

top