Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Megbocsássak a férjemnek?

bánat
Létrehozva: 2014. december 25. 20:24

Soha nem gondoltam volna, hogy nyitok én is egy ilyen topic-ot, de ez most sajnos megtörténik. Kíváncsi lennék a véleményetekre a férjem "karácsonyi ajándékával" kapcsolatban.


A dolog úgy kezdődött, hogy a férjem családi fényképeket töltött fel a számítógépére. Minden évben a nagyszülőknek falinaptárat ajándékozunk a család azévi képeivel. Ezeket kellett volna kiválogatnom, illetve összeállítanom a naptárat az én szüleimnek. Csakhogy a képeket nem találtam meg, így keresgéltem, hogy hol lehetnek. És ugyebár, aki keres, nem mindig azt találja, amit szeretne. Sőt....


Találtam egy könyvtárat, amiben egy volt kolléganője bikinis és egyéb (felöltözött, ruhás) képeit találtam meg. Kb 8-10 db-ot. Tudni kell, hogy kb 8 évvel ezelőtt külföldre költöztünk, ez a kolléganő az akkori cégénél dolgozott és tudtam, hogy tartják a kapcsolatot e-mail-en, illetve, ha Mo-n jártunk néha összefutottak. De nem gondoltam soha semmi rosszra.


Számonkérés. Merthogy egy "baráti kapcsolatba" nekem kicsit sok(k) volt a bikinis kép. Különösen úgy, hogy a számítógépében külön könyvtárba el voltak mentve. (nem volt titkosítva, se eldugva). Először közölte, hogy a képek kb 1 percig érdekelték, ráadásul nem is mindegyik tetszett neki és nem nagyon nézegette azóta, hogy lementette őket. Ezt követte a szokásos férfiúi magyarázat: eltúlzom a dolgot!


Aztán kiderült a többi részlet is (bevallotta): gyakorlatilag amióta kijöttünk tartják a kapcsolatot (ezt tudtam, mert sokszor beszámolt róla, hogy mi van vele), nagyrészt szakmai dolgokról, illetve a politikáról beszélgettek. Aztán pár év után "elmélyült" a kapcsolat és elkezdtek személyes dolgokról is beszélgetni. A csaj (40 éves) egy szerencsétlenség halmaz, egyik kapcsolati kudarcból a másikba kallódott (ezekről is nagyjából tudtam), míg végül 5 nappal ezelőtt, dec 20-án férjhez ment. Lényeg az, hogy a férjem 1200 km-re lévő vállán sírta ki a magánéleti bánatának jó részét.


Közben a férjem is elkezdett neki beszámolni a kettőnk között felmerülő problémákról (minden házasságban van ilyen, így nálunk is) és - valószínűleg - engem is frankón kibeszéltek. A férjem azzal védekezik, hogy kíváncsi volt egy kívülálló véleményére (és örült, hogy ez most éppen egy nő) azért, hogy megértse, hogy én miért csinálok dolgokat úgy, ahogy és miért reagálok dolgokra úgy, ahogy.... A probléma ezzel csak az, hogy a csaj nem is ismer engem. (mármint, hogy milyen vagyok)


Közben persze elkezdtek egymással "évődni", illetve sikamlósabb témákat is előhoztak, de azt mondja a férjem, hogy ezek csak szavak voltak és a nő neki mint NŐ soha nem tetszett és végig engem szeretett és soha nem feküdt le vele, a puszin kívül (amikor találkoztak) nem történt közöttük semmi.


Hogy a végére érjek a történetnek: a "szavak" nem zavarnak, de nekem ebbe a bikinis kép még mindig nem fér bele és nem tudok hinni neki. És nekem már alapvetően nem oszt, nem szoroz, hogy lefeküdtek-e vagy sem.


Azt mondta a férjem, hogy a sors fintora, hogy ez az egész most került derült ki, amikor már az egész totál ellaposodott közöttük és gyakorlatilag ki is futott, éppen azon voltak, hogy befejezik. (hogy ez igaz-e vagy sem, nem tudom, de nem is érdekel). Én hol dührohamot, hol sírógörcsöt kapok és a karácsonyunk így telt, telik. Ő persze szánja-bánja és megígérte, hogy teljesen megszakít vele minden kapcsolatot és szeretné, ha megbocsájtanék neki. A probléma csak az, hogy nem tudok megbízni benne. Soha nem ellenőriztem, soha nem kutattam a dolgai között és ma délután azon kaptam magam, hogy ezt teszem.


Ti mit tennétek?


Nagyon szépen megkérlek Benneteket, hogy az ŐSZINTE véleményeteket normális, kultúrált formában mondjátok el, mert így is eléggé a padlón vagyok, egyfolytában bőgök, vagy üvöltözök.


 


És még egy fontos dolog: EZ NEM KAMU TOPIC!!!!! Valóban csak ma regisztráltam (ezen a néven), de más néven már elég régóta beszélgetek itt


 


 

  1. 2014. december 25. 21:3226.

    Nem ittam, nem szeretem az alkoholt, így kevés nálam józanabb ember találsz az év bármelyik napján.


    Igen, kb ezek a problémáim, amit leírtál. És lehet, hogy így leírva és is kiröhögném ezt a sztorit, de érintettként ezt most nem tudom megtenni...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_998541 (19)
    2014-12-25  21:24
  2. 2014. december 25. 21:3225.

    Akkor meg mi a kérdés?? Nyilván nem akarsz tovább vele élni, mert nem tudod meg nem történtté tenni a dolgot, és nem fogsz többet bízni benne....


    Vagy??

    előzmény:
    bánat (22)
    2014-12-25  21:27
  3. 2014. december 25. 21:3024.

    Aki pszichologushoz jar, az a sajat problemajaval jar oda. Ahol erintett mindenhogyan, ezert nem tudja megoldani.Ertem en, hogy a no jart pshichologushoz. De ezek szerint valamig megis jol csinalt, ha megtalalta elete parjat es hozza ment par napja. Mar ha ez volt a gondja, amiert pszichologushoz jart.


    Tenyleg, te honnan tudod, hogy ez a no miert jart pszichologushoz?


    Amugy mas problemajat lathatja attol meg realisan. Mert ahhoz semmi koze! 

    előzmény:
    bánat (17)
    2014-12-25  21:22
  4. 2014. december 25. 21:3023.

    A férjem azt mondta, hogy általában megvédett. Hogy ez igaz-e vagy sem, nem tudom. Nem tartottam klaviatúrát...


    Minden esetre a nő adta alá rendesen a lovat, hogy "nem becsülöm meg", "nem érdemlem meg" stb.

    előzmény:
    natika75 (18)
    2014-12-25  21:23
  5. 2014. december 25. 21:2722.

    Nem nagyon érdekel, hogy ő megbocsájtja-e nekem, hogy nem tudok bízni benne ezek után.

    előzmény:
    fata (16)
    2014-12-25  21:21
  6. Torolt_felhasznalo_998541
    Torolt_felhasznalo_998541
    2014. december 25. 21:2721.

    Konkretan mi az ezek utan nem tudsz bizni benne ?


    Ha ugy erzed ne bizz! Na de akkor hogy tovabb ?

    előzmény:
    bánat (12)
    2014-12-25  21:13
  7. 2014. december 25. 21:2620.

    Nem szólt arról, hogy "közelebb" kerültek egymáshoz.


    Igen, te elmesélted Életed párjának a tusolós sztorit. Szerintem ez így korrekt. Ezen én is jót mulatnék. Én is elmeséltem neki, hogy hogy hány pasi nyomult rám és éppen mikor.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_998541 (15)
    2014-12-25  21:20
  8. Torolt_felhasznalo_998541
    Torolt_felhasznalo_998541
    2014. december 25. 21:2419.

    Kerdes: mi az alapproblema?


    massal is beszelt ? Tartotta volt mukatarsaval a kapcsolatot ?Megosztott elet/ csaladi problemat ?Oriz bikinis kepet ?...


    Van meg valami ami miatt keresztre feszitheto :


    off nem ittal hogy ettolsirogorcsot kapsz ?

    előzmény:
    bánat (1)
    2014-12-25  20:24
  9. 2014. december 25. 21:2318.

    Hat ne rugozz! Ne gyarts elmeleteket es ne gyarts problemat ha nincs. 


    Nem csamcsogtak rajtad. Beszelgettek esetleg rolad. En is beszelgettem mar ferfival a nejerol, de minden szavaban ereztem a vedelmet, szeretetet, es azt, hogy hiaba latom en, nem elvakultan mi a gaz, ha van egyaltalan, o nem fogja belatni, mert maskepp latja. Mert szereti. 


    Lehet, hogy a no csak meghallgatta, nem is mondott semmit rolad, mint ahogy en sem mondtam semmit.

    előzmény:
    bánat (11)
    2014-12-25  21:12
  10. 2014. december 25. 21:2217.

    Félre érted: a nő járt évekig pszichológushoz (azalatt is, amíg a férjemmel "távkapcsolatoztak"), a férjem nem a pszichológussal beszélgetett a mi problémáinkról.


    De mit lát reálisan egy olyan nő, aki egyik kapcsolatból szerencsétlenkedik a másikba és végül a pszichológusnál köt ki? Ráadásul a férjem azt mondja, hogy semmi hasznosat és értelmeset nem tudott mondani az ő (pontosabban a mi) problémáinkra. Akkor minek kellett több éven keresztül ezzel traktálnia?

    előzmény:
    natika75 (14)
    2014-12-25  21:16
  11. 2014. december 25. 21:2116.

    Azt nem értem, mit akarsz neki megbocsátani, nem követett el semmit.


    Persze elolvastam az összes hozzászólást, és most már értem, nem bízol benne. Na, ezt ő megbocsátja-e neked, azt nem tudom. De legalább kvittek vagytok. :(


     

    előzmény:
    bánat (5)
    2014-12-25  20:41
  12. Torolt_felhasznalo_998541
    Torolt_felhasznalo_998541
    2014. december 25. 21:2015.

    Minek kell ilyen mondvacsinalt dologbol problemat csinalni ?


    Nekem  is vannak voltak kollegaim akikkel kulfoldon dolgoztam es nagyon jo a kapcsolatom veluk a mai napig. Elsirjak problemajukat a "vallamon" emailben .


    Sot egyik allandoan emlegeti hogy egy  baratsagos tenisz merkozes utan /kollegak kicsereltek a piktogramokat / meglestem a fefri tusoloban.:-D na most ezt en el is meseltem Eletem parjanak , hogy a kicserelt piktogramok miatt volt es zavaromban en dobtam oda a torulkozomet a tus alatt allo kutatasvezeto kollegamnak   aki  tusolas utan kijott es magahoz huzott es megpuszilt .Na ezt evente feleveniti pedig nem par eve volt. Most gondold el , ha ebbol az en parom is ugyet csinalt volna. Lepj tul ! Mit akarsz megbocsajtani ?

    előzmény:
    bánat (1)
    2014-12-25  20:24
  13. 2014. december 25. 21:1614.

    Egyetertek. A kivulallo sokszor realisabban latja a helyzetet, mint egy rokon, plane nover, aki erzelmileg erintett.


    Aki pszichologushoz jar, az nem ismeri magat? Te az orszagba irtad a problemat TI, o csak egy embernek, akinek ez a szakmaja, mondta el. 

    előzmény:
    ÁgicaT (8)
    2014-12-25  21:05
  14. 2014. december 25. 21:1413.

    Köszi. Nem Skype-on kapta, hanem e-mail-ben.

    előzmény:
    natika75 (10)
    2014-12-25  21:11
  15. 2014. december 25. 21:1312.

    Nem tudom. A baj az, hogy nem tudok ezek után bízni benne.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533532 (9)
    2014-12-25  21:05
  16. 2014. december 25. 21:1211.

    Köszi.


    Az a baj, hogy nem tudok bízni benne. És ezt ott vettem észre, hogy a fiam (akit ugyanúgy hívják, mint az apját) belépett egy bizonyos csevegőbe (láttam, hogy aktív) én meg azon kaptam magam, hogy azt feltételezem, hogy férjem megint a nővel beszélget.


    Így meg viszont nem szeretnék élni, hogy állandóan azon rugózzak, hogy már megint mit művelnek, illetve, hogy kutakodjak a dolgaiban, ahogy ma tettem.


    Mellesleg én itt a "kibeszélést" név nélkül teszem, ők meg rajtam csámcsogtak.

    előzmény:
    ÁgicaT (8)
    2014-12-25  21:05
  17. 2014. december 25. 21:1110.

    Ha pl. skype-n kapta a ferjed a bikinis kepet, amikor fogadta, automatikusan mentesre kerult. Amikor fogadni kezdi, nem tudja milyen kep lesz. 


    Mondjuk en ennek a dolognak nem sokat tulajdonitanek, a bikinis kep ellenere. A no ferjhez ment par napja.A ferjed nem csalt meg. 

    előzmény:
    bánat (7)
    2014-12-25  20:55
  18. Torolt_felhasznalo_533532
    Torolt_felhasznalo_533532
    2014. december 25. 21:059.

    Meg akarsz neki bocsájtani?

    előzmény:
    bánat (1)
    2014-12-25  20:24
  19. 2014. december 25. 21:058.

    Férjhez ment a közelmúltban, tehát nem a férjed után lohol.


    A férjed beismerte - férfi nyelven ez azt jelenti, hogy hagyd már békén.


    Egyébként nem tudom.... én azt gondolom, hogy inkább idegennel beszéljen meg a férjem kettőnkkel kapcsolatos dolgokat, mint családtaggal. Egy idegen számára ez nem oszt, nem szoroz, de a magánéleti dolgainkat (problémákat) pont a családtagok előtt nem szoktuk kiteregetni. Frászt kapnék, ha akár húgommal, vagy akár a sógornőmmel beszélné meg ezeket. Ráadásul egyikük sem tudna pártatlan maradni.


    (és ha téged annyira zavar mégis, hogy egy idegennel beszélte ki/meg a dolgaitokat, akkor tényleg nem értem, miért kellett topikot nyitnod egy nyilvános fórumon, ahol csak az nem olvassa, aki nem akarja... )


     


    Egyébként meg mit tegyél? bocsáss meg vagy sem?


    Pörgesd végig mindkét lehetőséget:


    a) nem bocsátasz meg - így telik az ünnep további része is, mélyül a bizalmatlanság, eltávolodtok egymástól, ráadásul a "ráolvasások" sokszor válnak önbeteljesítő jóslattá. És akkor aztán tényleg lehet majd kiabálni, veszekedni meg elválni.


    b) megbocsátasz, és megkéred, hogy építsétek újra közösen a bizalmat kettőtök között. Ezzel telnek az ünnepek és az elkövetkező hetek. A férjednek esélye lesz megmutatni, hogy téged szeret, és milyen sokat jelent számára a gesztus, hogy megbocsátasz. 


     


    Nem azt mondom, hogy mindig mindent "be kell takarni" a feledés homályába, de én ezt nem érzem olyan súlyúnak, amiért egy egyébként működő kapcsolatot beborítanék.

    előzmény:
    bánat (7)
    2014-12-25  20:55
  20. 2014. december 25. 20:557.

    Igen, a bikinis kép az egyik, ami nem illik nekem a képbe és az, hogy lementette a gépére. Mert küld neki a csaj egy képet, bepróbálkozik, a férjem megnézi és törli a levelet. Nálam ez lenne a normális reakció, ha nem érdekelné.


    A másik: úgy érzem elárult engem és a kapcsolatunkat azzal, hogy egy vadidegen nőt "hozott be". Ráadásul, ha annyira meg akarta érteni az én reakcióimat, lett volna lehetősége más családtaggal (pl. a nővéremmel) beszélgetni rólam. Olyannal, aki ismer engem, de olyannal tette, aki még magát sem ismeri, mert évekig pszichológushoz járt (azalatt is, hogy a férjemmel leveleztek)


    A csaj 2014. dec 20-án ment férjhez. Ismerem a férjét, pontosabban egyszer összefutottam velük.


    Egyébként a férjem elismerte, hogy túlment a "jóizlés" és a "jóerkölcs" határán, így megérti, hogy üvöltözök vele és nem is szól érte.

    előzmény:
    ÁgicaT (6)
    2014-12-25  20:46
  21. 2014. december 25. 20:466.

    A csaj férjhez ment - jól értem? Azon idő alatt ment férjhez, míg a férjeddel "távkapcsolatoztak". Akkor mi a baj?


    Hogy beszélgettek? Nemááár.... Én is voltam úgy sokszor, hogy egy férfival akartam megbeszélni a dolgaimat (egyébként is inkább ffi barátaim voltak egy időben), hogy értsem: hogyan-miért működik úgy a párom, ahogy. És igen, 3-4 év barátság után lettünk olyan viszonyba, hogy sikamlósabb témák is szóba kerültek, de ez nem jelentette azt, hogy rohantunk szobára. Két felnőtt ember beszélt egymással tabuk nélkül.


    Igen, a bikinis kép nálam is kiverné a biztosítékot kicsit. De mikori? Nem lehet, hogy a nő próbálkozott, képet küldött, mindent bevetett, de a férjed meg pont lesz.rta?


     


    Voltam megcsalt fél. Nem kellemes érzés. De a hisztivel pont semmire sem mész, csak olaj a tűzre.


    És voltam ok nélkül megcsalással vádolt fél is - na az meg még annál is rosszabb. Ne tedd ki ennek a férjedet, mert rossz vége lesz.


    Mégis meddig vezekeljen? Elmondta: nem szereti, nem vonzódik hozzá, nem feküdt le vele. Mit vársz? Mit tehetne még?


     

    előzmény:
    bánat (1)
    2014-12-25  20:24
  22. 2014. december 25. 20:415.

    Nem értem a kérdést

    előzmény:
    fata (3)
    2014-12-25  20:39
  23. 2014. december 25. 20:404.

    Köszönöm a szuper tanácsot. Ha tudnék dönteni, akkor nem írtam volna le ezt a litániát.


    Egyébként is itt nemcsak a döntésről van szó, hanem arról is, hogy ezt ki mennyire látja "komoly problémának".

    előzmény:
    terdszelikatica (2)
    2014-12-25  20:35
  24. 2014. december 25. 20:393.

    Mit?

    előzmény:
    bánat (1)
    2014-12-25  20:24
  25. 2014. december 25. 20:352.

    Ti mit tennétek?


    En rad biznam a dontest  es nem kernek helyedben tanacsot, ugyanis masok maskent latnak azt a dolgot amit Te felvazoltal es mindenki maskent dontene , ami nem biztos hogy jo lenne.


    Egy bizonyos kor utan az ember donteskepes es felel jo vagy rossz donteseiert. Donts !!!!!

    előzmény:
    bánat (1)
    2014-12-25  20:24

Címlap

top