Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

6 ok, amiért régen jobb volt gyereknek lenni

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. december 20. 09:12
Bár anyaként igyekszünk mindent megtenni, hogy gyermekünk a lehető legboldogabb legyen, azért egyre inkább látjuk, hogy nekünk sokkal jobb dolgunk volt. Jöjjön 6 ok, amiért mi boldogabb gyerekek voltunk.

Nők Lapja Café: 6 ok, amiért régen jobb volt gyereknek lenni
  1. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. december 29. 16:3686.

    Már akinek..................

  2. 2016. december 29. 15:1685.

    Az idő sok mindent megszépít. Meg amíg az ember gyerek, addig többnyire gondtalan. A mai gyerekeknek se rosszabb, mint nekünk volt és a szüleinknek sem volt könnyebb régen, mint nekünk most.

  3. 2016. december 29. 12:4584.

    "Egyébként ha választani lehetne és újra születni, én inkább most lennék gyerek."


    Hát én nem! De szülő sem lennék most, ahogyan elnézem a gyerekeim életmódját.


    Reggel fél nyolckor elmennek dolgozni, és jó, ha fél hétre hazaérnek. A gyerek? Az unoka... Na, azt fél nyolckor viszik az óvodába, éste fél hétkor megy velük haza. Aztán van másfél óra rohanás, hogy nyolcra már ágyban lehessen. Amikor már mindenki baromira fáradt, és türelmetlen.


    Megvesznék, ha ez volna az életem.


     

    előzmény:
    *angyalka* (12)
    2014-12-20  19:02
  4. 2016. december 29. 10:1783.

    Lehet,hogy csak a nosztalgia szépíti meg a múltat...ke ne szeretett volna gondtalan gyerek lenni,Én igen az biztos,és szerettem a 70 es éveket, 80 ban már 12 éves voltam, inkább kamasz...de az is jó volt.


    ha 20 év múlva megkérdezik a mostani gyerekeket,ők is dícsérni fogják,remélem a 2000-2010 es éveket..

  5. 2014. december 23. 19:0882.


    A Szilícium-völgybe talán, nem?


    A szilikon-völgy az a két műcici közötti terület.  A barátod netán, egy mesebeli mikroszkópikus lény?


    Á, bocsi ezt nem tudtam kihagyni!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_833625 (69)
    2014-12-22  21:10
  6. 2014. december 23. 15:0381.

    Jol van, orulok, ha nem vagy v. voltal az, de akkor tenyleg felreertheto volt a 67. hsz-ban a  "ne idegelj", ill. pukkadozo voros ordogfej "emotikon"...legalabbis szamomra.

    előzmény:
    Capuccino (80)
    2014-12-23  14:54
  7. 2014. december 23. 14:5480.

    mégegyszer irónia, szarkazmus, cinizmus... az idegeskedést te képzeled bele csak azt jegyeztem meg, ha neked jó, hidd azt, hogy ideges a másik .


    de akkor konkretizálom: azért mert aztképzeled valaki ideges, még nem lesz az .

    előzmény:
    Caithleen (79)
    2014-12-23  14:51
  8. 2014. december 23. 14:5179.

    Akkor nem kell neten olvasni, ha igy hatnak rad a vadidegenek sorai...:-)


    Okoskodas? Hm, a tied nem ez a kategoria? Megse kaptam fraszt tole.


    De nem untatlak ill. idegesitelek tovabb, latom, ismereteket v. tapasztalatokat megosztani nem mindenkinek lehet indulatkeltes nelkul... (Csak annyit tennek hozza utolso nekem szolo (78.) hsz-odhoz, hogy az evezredes  szo az altalad "ellenpeldanak" hozott kinaira vonatkozott. Ennek a tortenete tenyleg evezredekre megy vissza. A "jelek" szot pedig Te hasznaltad az irasukra "és azok a népek ahol jeleket használnak?" lasd 68. hsz., csak a felreertes elkerulese miatt ismeteltem meg.)


    Bekes Karacsonyt!


     


     

    előzmény:
    Capuccino (77)
    2014-12-23  12:17
  9. 2014. december 23. 12:2678.

    remélem nem tanár vagy, mert akkor sikítva menekülnék... , hát mi is jelekkel írunk :D a folyóírás egyáltalán nem olyan régi. nézz utána az írástörténetnek. a folyóírás csak a középkorban alakult ki..


    nem mellékesen a magyar folyóírás már a ló túloldala.. a duplán kanyarított kötések pont a lényegét veszik el, gyorsítás helyett lassítanak az íráson. nem véletlen a duplázóvonalakat hagyja el mindenki egyből, holott az alsó kötések sokaknál megmaradnak.


    na dióhéjban ennyit a sok évezredes folyóírásról. .. a mi írásunk betűtípusunk ugyanúgy jeleket használ, különállókat. egy hibrid forma van praktikusan  gyakorlatban. Csak erről egyszerűen nem vesz tudomást sok sok "okos"...


     

    előzmény:
    Caithleen (75)
    2014-12-22  22:54
  10. 2014. december 23. 12:1777.

    irónia, szarkazmus, cinizmus...  na ezek voltak a hszben , de ha te mondod biztos ideges is vagyok egy vadidegen netes okoskodástól  ha ettől jobban érzed magad hidd azt :)

    előzmény:
    Caithleen (75)
    2014-12-22  22:54

Címlap

top