Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hiányzik a felszerelés? Egyes!

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. december 10. 14:05
Valamelyik tanár szigorúan csak a hiányos tudásra ad rossz jegyet, mások erre is, arra is könnyen szórják az egyeseket, vagy ,,csak" levonnak egy pontot a dolgozatban. De helyes dolog fenyítőeszközként használni az osztályzatokat?

Nők Lapja Café: Hiányzik a felszerelés? Egyes! - Büntetés az osztályzatokkal
  1. 2014. december 16. 20:4976.

    "Szerintem vannak meg ma jó állami iskolák és jó magániskolák. Mindenki megtudja találni pénztárcája és az elvárásainak a megfelelőt. De a szülőnek venni kell a fáradtségot hogy utánnézen, utána járjon és ne az elsőbe írassa ahova felveszik."


    Ez sajnos nem egészen így van. Nagyon sok helyen csak a körzetes gyerekeket veszik fel, esélytelen másnak bejutni. Sokszor hiába az ügyeskedés, az átjelentkezés, már azt is nézik, mikor jelentkezett be a körzetbe, hova járt óvodába, stb. 


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_418344 (73)
    2014-12-16  20:40
  2. 2014. december 16. 20:4875.

    Ez azert nem ennyire dramai. Nem kizarolag azon mulik, hogy allami vagy maganiskolaban tanul a gyerek.


    Ha egy gyerek tehetsegtelen matematikabol, az meg nem lenne baj. Csak ekkor jon, hogy biztosan a tanar a hulye es pl. leragad a szamjegyek szepirasanal.


    Akinek kicsivel tobb esze van, az ketto pillanat alatt felfogja, hogy igy kell irni es kesz, igy is alkalmazza.(ertsd: felfogja es meg tudja jegyezni)


    Kepes arra, hogy a lenyegest a lenyegtelentol kettevalassza.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_418344 (73)
    2014-12-16  20:40
  3. 2014. december 16. 20:4574.

    Egyetértek Capuccinoval, hogy ha már annyira rá kell feküdni erre a dologra, akkor osztályozza a tanár a külalakot KÜLÖN, ha ettől megnyugszik a lelke, de ne a matek érdemjegyet rontsa már le emiatt.


    Én azért "engedném meg" ezt ilyen nehezen, mert nem tartom szükségesnek, hogy ilyen piszlicsáré hülyeség miatt törjük le a gyerek lelkesedését. Igen, 50 évvel ezelőtt tényleg fontos volt, hogy a gyerekek tökéletes, gyöngybetűkkel írjanak, mert erre akkoriban sokkal nagyobb szükség volt. De most akár tetszik akár nem, egyre több dolgot írunk és olvasunk digitális formában, a kézírás egyre inkább veszít a jelentőségéből. Ezen biztosan sokan fel fogtok háborodni: nem lesz kötelező kézírást tanítani a finn iskolákban, de szerintem jó, hogy nem tömik a gyerekek fejét olyasmivel, ami egyre inkább feleslegessé válik, helyette marad kapacitásuk a valóban fontos dolgokra, például a kreativitásra, problémamegoldásra, értő olvasásra, amikkel ugye köztudottan nem igen dicsekedhetünk a magyar oktatásban, szóval én úgy gondolom, hogy példát vehetnénk a finnekről, de gyanítom ez nekünk még nagyon odébb van.

    előzmény:
    eda-1952 (65)
    2014-12-16  19:49
  4. Torolt_felhasznalo_418344
    Torolt_felhasznalo_418344
    2014. december 16. 20:4073.

    Szerintem vannak meg ma jó állami iskolák és jó magániskolák. Mindenki megtudja találni pénztárcája és az elvárásainak a megfelelőt. De a szülőnek venni kell a fáradtségot hogy utánnézen, utána járjon és ne az elsőbe írassa ahova felveszik.


    Régen persze mindegy milyen iskolába járt az ember mert a szükséges iskolai vegzetseget barmelyikbe meg lehetett szerezni aztan úgyis kapott állást az állami rendszerben /közveszélyes munkakerülő/.


    Nos, ma megváltozott a világ és együtt az elvárások és körülmények.


    Ha lesz gyerekem én nagyon fogok figyelni a tanítatására, fejlesztésére és képzésére már kicsi korától - ahogy írtam már itt többszőr - csak akkor fogok vállalni gyereket ha már megfogom tudni engedni anyagilag hogy tiszteségesen és színvonalasan tudjam nevelni és tanítatni akár magánintézményben is.


     

    előzmény:
    Capuccino (70)
    2014-12-16  20:33
  5. 2014. december 16. 20:3872.

    pedig sok orszagban pont igy csinaljak a kicsik irhatnak ahogy tudnak es folyamatosan alakitjak ki belole a szabalyost. es semmifele kaosz nincs belole.


    nalunk viszont eroltetik a gyongybetut majd legkesobb 5. ben de a legtobb helyen mar 3. ban aztan egyszercsak letojjak es szepen szet is esik egy csomo gyerek irasa. es kaosz lesz meg macskakaparas.


    na, melyik a celravezetobb?? ;)


     


     

    előzmény:
    cucugia (69)
    2014-12-16  20:31
  6. 2014. december 16. 20:3871.

    Nem artana gon-dol-kod-ni is egy kicsit:  A dolog ott kezdodik, hogy ez a tanulo a 50 pontbol 37-et ert el.


    A hetesek miatt valoban levontak 4 pontot, de nem artana tudni, hogy milyen hibak miatt vesztette a tobbi pontot.


    Azt sajnos joindulatuan letakartak, ezaltal marad az a felrevezeto kep, hogy egy kituno matekos pusztan a szamjegy irasa amiatt kapott kozepest. Viszont ez nem igaz.


    Ennek a gyereknek nem csak a szamjegyek leirasa jelent kihivast, innetol kezdbe nevetseges es mar baromi unalmas a hetes szam miatti rugozas.


     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-12-10  14:05
  7. 2014. december 16. 20:3370.

    igen. igy kene lennie ahogy irod. de ha belelatsz kozelrol a magyar oktatasba akkor kenytelen vagy rajonni hogy nagyon nagyon keves helyen van igy sajnos.


    a tudas az ami elore visz. es tanulni kell. ez az egy biztos. ezt egy ertelmes ember se vitatja.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_418344 (66)
    2014-12-16  20:22
  8. 2014. december 16. 20:3169.

    Én is áthúzom a hetest, a kis z-t viszont soha.


    Alsóban pedig odafigyelnek a betűk, számok külalakjára, késöbb úgy is annyit torzul az írás, hogy, ha már a kezdeteknél, hagynák, hogy mindenki olyan ákombákom betűket írjon, amilyet éppen dob a gép, abból késöbb még nagyobb káosz lenne. :)

    előzmény:
    eda-1952 (65)
    2014-12-16  19:49
  9. 2014. december 16. 20:2768.

    a matektanarok tobbsegenek fogalma sincs a gyakorlati alkalmazasokrol. hogyan tanitana meg hogy legyen rendezett a fuzet?? modszerek bemagoltatasa a tananyag...


     


    nem orszagreszen mulik. nem nehezen engedem meg a kulalakjegyet. de mint mondam rendezettnek es olvashatonak kell lennie a dolognak. nem egyengyongybetusnek..


    ha 50 ev mulva is tudni kell vmit az altalaban vmi dokumentalasa.. nem magadnak vagy a kollegaknak irt szamolas. es olyankor az ember valamelyik tipusu szabvanyirassal ir.


     


     


     


     

    előzmény:
    eda-1952 (65)
    2014-12-16  19:49
  10. Torolt_felhasznalo_418344
    Torolt_felhasznalo_418344
    2014. december 16. 20:2767.

    Szerintem itt nem az áthuzott 7 van a hangsúly hanem azon hogy vannak bizonyos elvárások az életben aminek megkell felelni az életben. Gyerekként az hogy húzzuk át matekórán a 7, felnőttként meg pedig millio egyfajta más szabály.


     

    előzmény:
    eda-1952 (65)
    2014-12-16  19:49
  11. Torolt_felhasznalo_418344
    Torolt_felhasznalo_418344
    2014. december 16. 20:2266.

    A gyerekkor a felnőttkor kicsinyített mása. Az iskolába is be kell járni minden nap, vannak kötelezettségek, elvárások, teljesímény mérce, értékelés, társasági kapcsolatokkat kell kialakítani...


    A gyereket megtanítja az alapokra, felkészíti, társadalmi elvárásokhoz formálja a gyereket.. Egészen kiskorában megtanulja hogy az életben versenyhelyzet van. Nem mindegy az sem hogy ki milyen iskolába jár, ahogy az sem mindegy hogy kiből mi lesz..


    Egy 7 eves gyerektol elvarhato hogy megtudjon feleni nehany szabalynak, hogy ne dumaljon az órán hogy tisztelje a tanárnőjét és az iskolája szabályait. Ahogy az életben is tisztelni kell a fönőkünket, a céget/szervet/intézményt ahol dolgozzunk. Lehet droidokat nevelni akik majd 30 év múlva droidként fognak élni és viselkedni. Meg olyan társadalmat is aki a segélyekre támaszkodva képzeli a jövőjét hisszen minek is tanulni ha majd az állam eltart.


    De akit kiskorában megtanítják arra hogy tanuljon és késöbb dolgozzon nem fog a segélyekre támaszkodni.


    Nekem a nagynéném mondta mindig gyerekként hogy..amit megtanulsz azt nem veheti el senki és minél több van a fejedben annyival nagyobb lesz a kenyered


     


    Mondjuk a mai bizonytalan világban ez nem kőbe vésett alapszabály, de az igaz hogy aki tanul és befektett önmagában és szorgalmas az kisebb eséllyel fog a segélyért sorba állni, mint aki nem teszi ugyanezt.


     

    előzmény:
    Capuccino (56)
    2014-12-16  14:16
  12. 2014. december 16. 19:4965.

    (nahálistennek, most látszik melyikre felelek...)


    Azt hiszem tisztázni kéne, hogy ki hány éves az itteni ellenfelek közt...))) Viszont nekem van két 30+ gyerekem, mindegyik rendszeresen ír és észrevettem volna, ha nem húzzák át a hetest! Szóval lehet, hogy még az sem számít, melyik évjárat hogyan ír? Nem tudom. Soha nem láttam, hogy valaki nem húzza át. A huszonéves kezdő kis kolléganő sem és nem azért, mert először nem húzta át, aztán rászóltunk... Országrész? Vicces lenne...))))


    Egyébként elhiszed amit írtam, hogy a munkámban úgy kellett írnom, hogy 50 év múlva is olvasható legyen és én is olvastam olyan régi iratot? Ha valaki lezseren leír egy mondjuk jobbra dőlő hetest, áthúzás nélkül, esküszöm pár év múlva ő maga sem mondja meg, hogy egyes-e vagy hetes. (..na jó, két hét múlva sem mondja meg. Másik számokkal ez előfordult. Egyébként írtál a zéről, azt egy ronda kettessel lehet összetéveszteni, ha nem húzzák át, ahogy írod.)


    Azt a külalak jegyet miért ilyen nehezen "engeded" meg? Igazából természetes. Főleg ma, amikor a tanárok nagy része (igen, a matektanárok is) nem tanítja meg a gyerekeket arra, hogyan kell kinézni rendezetten egy oldalnak a matekfüzetben. Úgy értem, ugyanúgy rendezetten mindenkinél és nem Pistikének ez a rendezett, Barbikának meg  az. Vagy ezzel sem értesz egyet? És természetesen a külalak jegy sokkal kevesebb értékű, mint maga a matek példa megoldása, hiszen utóbbi a lényeg. Az viszont tény és ezt az utolsó mondataidhoz írom, hogy némelyik (sok) gyerek füzete úgy néz ki, mint a szemétdomb, gyakorlatilag úgy kell kibogozni és ilyenkor engem nem érdekelne valóban, ha a megoldás jó.

    előzmény:
    Capuccino (60)
    2014-12-16  17:49
  13. 2014. december 16. 18:3864.

    ertem. de ha nalatok nem igy van miert veszed magadra? a fiam sulijaban se igy van. de amelyik sulibol meg kimenekitettuk ott meg igy volt. azt irtam sok helyenm es ez sajnos igy van. te meg felhaborodsz mintha minden helyre irtam volna??? egy konkret szoszerkezetbe miert kell belefantazialni mast ??

    előzmény:
    Róza555 (62)
    2014-12-16  18:08
  14. 2014. december 16. 18:3463.

    Róza, a szívemből szóltál.

    előzmény:
    Róza555 (59)
    2014-12-16  17:28
  15. 2014. december 16. 18:0862.

    ehhez képest kisrobotképző, kuss legyen fiam, én vagyok a tanár sok helyen


    Erre a mondatra lódult meg, hihetetlen mértékben a fantáziám...


    Amúgy meg azt hiszel, és az véleményed amit akarsz.

    előzmény:
    Capuccino (61)
    2014-12-16  17:53
  16. 2014. december 16. 17:5361.

    basszus, NLC én így imádlak :D :d megint egy mondatra írtam, és miket beleképzelnek más forumozók :D :D gratulálok:)


    ezeket amiket írsz, hogy órán  nevetgélni, padtárssal társalogni stb.. ezt honnan is veszed?? ilyet hol is írtam mondtam?? de még csak nem is gondoltam!!


    De az iskola nem munkahely. A gyerekekért kéne legyen.ebbe hogy képzelted bele, hogy neveletlennek kell lenni órán, visszapofázni stb?? Tudod  a ygerekek tanulni mennének oda, nem  rityegni rötyögni. nem színház, vagy jtszóház, iskola.

    előzmény:
    Róza555 (59)
    2014-12-16  17:28
  17. 2014. december 16. 17:4960.

    Eda, most jól kifejtetted, hogy tojjunk bele mire is való a matek ... ez amúgy kishazánk matekoktatsára 90% ban jellemző... ugyan le kell tojni a dolgokat.. aztán pislogni, hogy  a világ nem olyan mint a tisztelt tanárok kitalálták... a szokásjog nagyon erős a matekban nem egy területen. és az a szép benne, hogy a matek nemzetközi amúgy, csak valahogy ezt elfelejtik a magyar iskolákban...


    szóval lehet vitázni, írásban stb.. de a gyakorlatban a hetest nem húzzuk át a z betűt meg igen. De biztos mindenki hülye, csak a magyar alsótagozat a repülő És persze mert megmondták... (van ennél aztán cifrább is matekban.. egyetemen sokan szívnak utána miatta, hogy a magyar  tanárok tojnak a nemzetközi szokásjogra, meg a jelölésekre... pedig pont matekban nagyon nem szabadna. elég sok más tárgyhoz alap ugyanis később)


    De pörögjünk rajta.. A végével egyetértek, ha már pörgünk rajta, legyen külön külalakjegy, azt számítson úgy. az ok. De amíg olvasható, rendezett és helyes, ez azért eléggé nevetséges  jegyrontás, és elveszi pont egy csomó amúgy reálban tehetséges gyerek kedvét. másra nem jó. a matek nem erre való.

    előzmény:
    eda-1952 (58)
    2014-12-16  17:17
  18. 2014. december 16. 17:2859.

    Nem, nem fizetést kapnak. Jegyeket. Amelyekért tanulással megdolgoznak. Valamint ebből az általánosból, a legjobb belépőt, a legnívósabb gimnáziumokba.


    Az iskolában remek a hangulat és teljes mértékben gyermekközpontú. De órán igen is csend legyen! Visszadumálni a kedves szülőnek... esetleg.


    Egyébként a szigor ellenére nagyon jó ott a légkör és jó az általános hangulat. De órán figyelni kell, véleményt alkotni, kérdezni lehet, sőt elvárás, de a nyegleség, padtárssal beszélgetés, nevetgélés elfogadhatatlan.


    Nem, nem bólogató kis droidképző. Az a képzési forma a kereskedelmi csatornákon zajlik... meg némely iskolában.


     


    Egyébként érdekes ez. Az óvodáról és az iskoláról is azt mondták és mondják akik nem oda jártak, járnak, hogy sznob helyek és a suli versenyistálló.


    A fene tudja én inkább úgy érzem, van akiknek savanyú a szőlő.

    előzmény:
    Capuccino (56)
    2014-12-16  14:16
  19. 2014. december 16. 17:1758.
    Capuccino, én ugyan nem látom hogy röhögne (de csúnya kifejezés, olyan dedós egy vitában!), De légy erős te is, meg Bébyface is, a hetest áthúzzuk írásban!!!! Az, hogy a ti korosztályotok nem húzza át, mert már a kicsik szeme is ráállt a számítógépre meg telefonos képernyőre, az nem változtat azon, hogy a számokat hogyan kell írni. Na most ha valaki úgy ír,azaz macskakapar, hogy a hetese meg a z betűje összetéveszthető, annak szerintem az a feladata értékelhetetlen is. Igen, igazad van, a suli van a gyerekért , s nem fordítva.De ez nem jelenti azt, hogy későbbi szokásjogra hivatkozva a gyerek ne tanulja meg rendesen, mit hogyan kell írni. Igen, megkülönböztethető, átlátható számok kellenek. Egy "ficak" (by babyface..))) nélküli hetes nem az, főleg ha az egyest is hanyagul írod. Nem kell ahhoz matekos szakmának lenni, enyém pl olyan volt, hogy amit leírtam számot, szöveget, azt lehet, hogy valakinek 50 év múlva kell elolvasni! És én is olvastam olyan szöveget, amit 1930-ban írtak, még tollal, tintával. (nem, vannak dolgok, amiket nincs értelme teljesen felvinni gépre,mert túl gyors a változás, amit 15 évre floppyra mentettek, azokkal már gond van..)))
    Egyébként valamit nem értek: ma nincs olyan, hogy egy dolgozatnak van tartalmi és külalaki értéke is? Két jegy! Már bocs', de lusták ehhez a tanárok? Számít a külalak jegy is, de természetesen nincs olyan értéke, mint a másik jegynek, matekból biztosan nem.
  20. 2014. december 16. 14:2157.

    nem tudom mit röhögsz,  a gyakorlatban a kutya nem húzza át a hetest, a z betűt húzzuk át.. tudod, pl térbeli dimenziók,s tb.. elég sok gyakorlati számításban van hetes is meg z betű is.. vicces lenne keverhetőként...


    mondjuk röhögj csak.. nekem mindegy.. azért meg lehet nézni hogy teljesítenek a kis  íráson pörgünk, a matekort magoltatjuk újabb és újabb nemzedékek. egy sima szöveges példán elakadnak aztán még 16 évesen is.. de tökéletes hullámosfejű, áthuzott heteseket írnak. mert a magyar alsótagozat megmondta... Csak tudod erre a matekot használó tudományok illetve szakmák tojnak hogy hullámos e a tető, és hogy át van e húzva. megkülönböztethető átláthazó számok kellenek. És ha tetszik ha nem szokásjog van pár dologban. Mint pl amit sissi említtett. nálunk a pont írásban az ezresbontást jelöli, Usában meg a tizedeskezdést... De röhögjünk rajta... pedig ilyeneket tudni, ha matekos szakmád van totál alap. Nem a gyönygbetűs hetes...

    előzmény:
    felicienne (51)
    2014-12-15  20:28
  21. 2014. december 16. 14:1656.

    A suli pedig a gyerekek munkahelye. Ennyi.


    Tudod evvel az a gond, hogy elméletileg a suli lenne a gyerekért, nem a gyerek a suliért.. vagy fizetést is kapnak?? Elég vicces, hogy a munkahelyedre te hordod be a cuccot, fizetsz érte stb.. nem röhögtess... a suli nem munkahely!! az iskola azért kéne legyen, hogy a gyerekeket tanítsák!! kit kit képessége szerint. ehhez képest kisrobotképző, kuss legyen fiam, én vagyok a tanár sok helyen. Szerencsére vannak kivételek. még. Bár ki tudja őket meg meddig hagyják dolgozni.

    előzmény:
    Róza555 (53)
    2014-12-15  20:35
  22. 2014. december 16. 03:2855.

    Ja, itt sem huzza at a a 7-est senki, epp ezert az egyest csak egy vonalkent kell irni, hogy ossze ne tevesszek a 7-essel. Tehat hetvenegy az 7l. A 4-es szamot viszont at kell huzni, nem lehet belole kisszeket csinalni. Pont, ahogy a nyomtatott 7-es vagy 4-es is van.


    Vagy a tizedesvesszo itt pont, es nagyon kell vigyaznom, foleg csekk iraskor, mert ott aztan szamit a penzosszeg. Tizedesvesszovel az ezrest valasztja el. Pl ezer dollar: $1,000.00

    előzmény:
    felicienne (51)
    2014-12-15  20:28
  23. 2014. december 15. 21:3254.

    Mindentől függetlenül helyesírási hiba miatt nem lehet lepontozni egy matek dolgozatot. Ha ennyire ez a heppje a tanárnőnek, konzultáljon a nyelvtantanárral, irasson dogát a számok helyesírásából, és abban lehet lepontozgatni emiatt a rettentő komoly probléma miatt.

    előzmény:
    cucugia (50)
    2014-12-15  19:32
  24. 2014. december 15. 20:3553.

    Nem értem mit kell ezen így kiakadni. A hetest nem így kell írni. Anyuka ne a tanítóhoz szaladgáljon, hanem - mint ahogy a tanító is írta, ez nem az első eset - üljön le a gyerekkel és gyakorolják be, hogyan kell hetest írni.


    És a gyerekeim iskolájában is kapott már az egyébként nagyon penge matekos gyerek rosszabb jegyet, mert rondán írta a számokat a matek dolgozatban.


    A kitűnő fiam (és több kitűnő osztálytársa) is kapott már egyest, mert kigyűlt a három alkalom ( az egész tanévet nézik), amikor magyarból/bármiből otthon hagyott valamit, vagy nem csinálta meg a házit.


     


    Az órán beszélgetni nem lehet, ezt nagyon szigorúan veszik. Az órán megszólaló telefonért szaktanári jár. A visszadumálásért irány az igazgató elé. Na, meg hívják be szülőt megbeszélni, hogyan tovább, mi az ok, mi legyen a megoldás, ha gond van.


    Nem a fenti esetre célozva, de a sok elkényeztetett, neveletlen, dudvaként növögető gyereknek, valahol meg kell tanulnia a kötelességét. Ha már otthon képtelenek elvárásokat támasztani az irányukba és megtanítani őket.


     


    Most felsőben annyit "lazult" a helyzet, hogy a három hiányosságot (darabonként persze) ki lehet váltani szorgalmival, önként jelentkezéssel valami feladatra, verstanulással nyelvből.


    De három negatívum már egyes. Öt pozitívum csak egy ötös.


     


    Igen, nekem sem tetszik mindig minden. A többi szülőnek sem. De tudtuk, ez egy poroszos, nívós iskola, ide járni rangot jelent... így mind a tanulásban, mind a magatartásban, magas a mérce.


    De a suliban a tanár a főnök, és ő is ember, kirívó eset még a környezetünkben nem történt, a többiről, meg nincs tudomásom.


    A suli pedig a gyerekek munkahelye. Ennyi.

  25. 2014. december 15. 20:3052.

     


    "Az egész cikkben számomra a zavaró az a mostanában nagyon gyakori jelenség, hogy a gyereknek semmiért nem lehet szólni, semmilyen eszközzel nem lehet nevelni, terelgetni a szóbeli figyelmeztetésnek pedig nincs súlya. Nem kell mindenért felszívni magát a szülőnek és majom módra tutujgatni a gyerekét, mert ezzel a hozzáállással nem tesz jót. Az életben is van egy rakat hülye szabály, aminek ugyan annyi értelme van mint a hetes szárán a vonalnak, mégis többet veszíthetünk a be nem tartásával mint 4 pont a matekdogából."


    előzmény:
    cucugia (50)
    2014-12-15  19:32

Címlap

top