Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hiányzik a felszerelés? Egyes!

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. december 10. 14:05
Valamelyik tanár szigorúan csak a hiányos tudásra ad rossz jegyet, mások erre is, arra is könnyen szórják az egyeseket, vagy ,,csak" levonnak egy pontot a dolgozatban. De helyes dolog fenyítőeszközként használni az osztályzatokat?

Nők Lapja Café: Hiányzik a felszerelés? Egyes! - Büntetés az osztályzatokkal
  1. 2014. december 15. 20:2851.

    "...tényleges gyakorlatban a z betűt húzzuk át matekban, a hetest nem"


    ???Az i beture meg szivecsket rajzolunk ekezetkent , ugye?


    En tanultam olyan orszagban, ahol a hetest tenyleg nem huzzuk at. Megis fel tudom fogni, hogy itthon athuzva irjak. Nem kell hozza kulonosebb esz hogy ezt figyelembe vegye az ember.

    előzmény:
    Capuccino (35)
    2014-12-12  12:51
  2. 2014. december 15. 19:3250.


    "Akkor neked meg javaslom, hogy kezdj el intézkedni, hogy a nyomtatott betűtípusokat mind változtassák meg, mert nincs egy kis ficak a 7-esen, és ez olyan nagyon zavar téged, na meg ezt a tisztelt pedagógust...."


     


    Félreértettél, engem nem a hetes hiányzó ficakja zavar, hanem a hozzáállás a szülő részéről. Intézkedni pedig szint úgy nem fogok. :))) Vannak számok, betűk, aminek az írott változata eltér a nyomtatott változattól, gondolom nem mondtam újat vele. :) Ilyen a hetes is, az írott át van húzva, alsóban pedig még oda szoktak figyelni a pedagógusok a szabályos írott formákra.


     


    De ha valóban igazatok is lenne a kekeckedő tanárnővel, akkor sem lenne szabad egy matekjegyet levonni egy helyesírási hiba miatt!
    Most biztos baromi hanyag anyukának tartasz, de ha az én gyerekem írná így a 7-est és átnézném a leckéjét, bizony nem tűnne fel, hogy itt valami "hiba" van. Mert a 7-es az 7-es, ficakkal vagy anélkül.


     


    Idézek a tanárnő szöveges megjegyzéséből: ...Számtalanszor figyelmeztettelek a számok helyesírására!”


     


    Tehát nem az első esetnél vont le pontot, hanem többször szólt a gyereknek a hetes külalakja miatt és mint az látszik semmi foganatja nem volt a figyelmeztetéseknek, addig amíg következménye nem volt, (Csak a cikkhez teszem hozzá, hogy pont ezért büntetnek a pedagógusok fekete ponttal...stb-vel felszerelés és házi-feladat hiányt is, mert a szóbeli ejnye-bejnye semmit nem ér. A lecke megírása és a felszerelés megléte pedig a gyerek érdeke)


     


    Hanyag anyukának pedig nem tartalak :) Nekem sem tűnt volna fel, hogy a hetes nem szabályosan van írva, viszont, ha a tanártól eljut hozzám az előzetes figyelmeztetés, akkor odafigyelek rá és szerintem te is. Ha meg nem jutott eddig vissza ez az információ hozzám, akkor megértetném a gyerekkel, hogy ez a követelmény, hogy így írd a hetest, erre írtam, hogy egy oldalnyi vihar a bilibe helyett le kéne ülni a gyerekkel és begyakoroltatni vele a farkincás hetest, hogy automatikussá váljon.


     





     


    Az egész cikkben számomra a zavaró az a mostanában nagyon gyakori jelenség, hogy a gyereknek semmiért nem lehet szólni, semmilyen eszközzel nem lehet nevelni, terelgetni a szóbeli figyelmeztetésnek pedig nincs súlya. Nem kell mindenért felszívni magát a szülőnek és majom módra tutujgatni a gyerekét, mert ezzel a hozzáállással nem tesz jót. Az életben is van egy rakat hülye szabály, aminek ugyan annyi értelme van mint a hetes szárán a vonalnak, mégis többet veszíthetünk a be nem tartásával mint 4 pont a matekdogából.


     

    előzmény:
    Babyface83 (48)
    2014-12-13  22:05
  3. 2014. december 15. 19:0349.

    Vannak az életben olyan szabályok, amiket, bár természetesen kőbe nincsenek bevésve :))), de be kell tartani, mert pl.: az állásunk múlik rajta. A szabály pedig attól szabály, hogy nem törölhetjük el őket az önkényes kényünkre-kedvünkre, ha nem tetszik vagy feleslegesnek tartjuk akkor sem.


    A szabályok meglétét gyermekkorban kell megszokni, mert, ha akkor nem megy késöbb csak még nehezebb vagy lehetetlen lesz.


     

    előzmény:
    Capuccino (47)
    2014-12-13  17:58
  4. 2014. december 13. 22:0548.

    Akkor neked meg javaslom, hogy kezdj el intézkedni, hogy a nyomtatott betűtípusokat mind változtassák meg, mert nincs egy kis ficak a 7-esen, és ez olyan nagyon zavar téged, na meg ezt a tisztelt pedagógust... 


    De ha valóban igazatok is lenne a kekeckedő tanárnővel, akkor sem lenne szabad egy matekjegyet levonni egy helyesírási hiba miatt!


    Most biztos baromi hanyag anyukának tartasz, de ha az én gyerekem írná így a 7-est és átnézném a leckéjét, bizony nem tűnne fel, hogy itt valami "hiba" van. Mert a 7-es az 7-es, ficakkal vagy anélkül.

    előzmény:
    cucugia (46)
    2014-12-13  17:11
  5. 2014. december 13. 17:5847.

    a hetest nem így írják!


    az életben pedig a szabályok nicnsenek kőbe vésve, ha nem működnek, vagy nem praktikusak, vagy nem hatékonyak változtatnak rajtuk. Nem csinljk csak mert valaki aztmondta.

    előzmény:
    cucugia (46)
    2014-12-13  17:11
  6. 2014. december 13. 17:1146.

    Kedves cikkíró!A felháborodás helyett ülj le a kicsi lányod mellé és írjatok egy pár oldalnyi szabályos hetest egy füzetbe, meg fogja szokni a lányod, hogy így írják és autómatikussá válik számára.


    Az iskolának vannak szabályai és nem mindig elég, ha a teljesítményt osztályozzák.


    A házifeladatnak késznek kell lennie, a felszereleésnek ott kell lennie, nem olyan nagy dolgok és, ha a gyerek még nem érett rá, hogy egyedül bepakoljon megírja a leckét akor segíteni kell neki benne.


    Az életben is van egy csomó kötelező szabály aminek semmi köze ahhoz, hogy ki milyen jó szakember a munkájába, de úgy kell csinálni ahogy előírták.


     


     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-12-10  14:05
  7. 2014. december 13. 17:0145.

    nem hiszem, hogy különb lennék. (sőt, szinte biztos vagyok benne, a hszeid alapján, hogy nem vagyok különb)


    egyszerűen csak a mert én aztmondtam, és a gondolkodásra nevelés közt  szerintem jelentős különbség van. És egy érettségit adó hely, nem lehet mert én aztmondtam és ez van fiam... nem szabadna erről szóljon, pont az értelmét vesziíti el a dolog evvel.


    a mi tanáraink is szigorúak voltak. nem volt  ok, majd jövőhéten megírjuk a dogát, készülünk még kicsit stb. nem volt pardon. De a tudást értékelték a jegyekkel.  nem volt, az akkor ok, most mégse felelsz, felelsz és kész. (ok ha meghalt vkinek az apja, akkor kapott felmentést, vagy pl nekem egyszer elment egy hétre teljesen a hangom, felelhettem írásban szóban helyett... szóval ésszerűen voltak a szabályok betartva)


    szigorúság volt. És szigorúsg, következetesség kell is. a direkt büntetés  viszont csak hatalomfitogtatás szerintem, és a tényleges tanulstól fejlődéstől veszi el az időt.

    előzmény:
    ladybird65 (43)
    2014-12-13  16:43
  8. 2014. december 13. 16:5044.

    " ha egyszer valahol ez vagy az az előírás, akkor annak meg kell felelni és nem azt elvárni, hogy majd ezer ember hozzám igazodik, mert úri kedvem úgy diktálja, hogy magasról teszek az előírásokra..."


    Ezt gyermekkorban kell beleégetni az agyukba, különben felnőttként is olyanok lesznek, hogy tojnak a világra. Én konkrét példát tudok erre az idézett szövegre mondani. Mikor még régebben buszos úttal mentem Spanyolországba (na ilyet soha többet!!!), Debrecenből indult a busz. Ide, a mi városunkba éjfélre ígérték az érkezést és a felszállást. Több mint két órát késtek, már azt hittem, átvert az utazási iroda. Mint kiderült, azért, mert egy igen aranyos utazó társunk otthon felejtette az útlevelét. Már elég messze jártak Debrecentől, de az ő kedvéért visszafordultak. Ezért szopott kb. 60 ember. Én elsüllyedtem volna szégyenemben. És ez egy felnőtt ember volt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_827100 (39)
    2014-12-12  13:32
  9. 2014. december 13. 16:4343.

    Na látod, Te ennyivel különb lettél, mint én. Én nem lettem se orvos, se kutató. Egy teljesen átlagos, hétköznapi, szorgalmas ember vagyok. Teszerinted seggnyaló is. Biztosan. De akkor is hálás vagyok azoknak a tanároknak, akik embert neveltek belőlünk. Nem mondom egy szóval sem, hogy mindennel egyetértettem, a fenét. De a szigorúságért, a követelményekért nem fogok fikázni senkit sem, hogy szimpatikus lehessek. Engem a legjobban nem a szigorúság zavart, hanem a részrehajlás. Mikor nagyon látványosan megkülönböztettek embereket pozitív vagy negatív irányba. Na ettől hánytam én is.

    előzmény:
    Capuccino (36)
    2014-12-12  12:56
  10. 2014. december 12. 13:5242.

    munkafuzetet egy tanito tanar nem  nagyon hasznal az oran. mert az nem tul interaktiv. persze a lustaknak kenyelmes, csak nem hatekony tenyleges orai munka szempontjabol.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_827100 (39)
    2014-12-12  13:32
  11. Torolt_felhasznalo_827100
    Torolt_felhasznalo_827100
    2014. december 12. 13:4041.

    Volt.


    Magyart tanított (?) a drága.


    Voltak kedvenc kifejezései - ha ezeket beírtad a házi vagy az órai fogalmazásba, akkor tartalom szempontjából emeletes marhaság is lehetett az a munka, mindenképpen maximálisra minősítette. Ha nem használtad azokat a kifejezéseket, bár a fél iskola tátott szájjal hallgatta, mit kreáltál - őt nem érdekelte, kettesnél jobbat nem adott rá.


    Így lett gimi utolsó évében az osztályunk legjobb magyarosa kettes év végén és hármas az érettségi fogalmazása pl.....


     

    előzmény:
    lady1986 (23)
    2014-12-11  20:16
  12. 2014. december 12. 13:3740.

    nem ertettelek felre. nalunk pl a toritanar azt mondta tokmindegy mibe irunk. ott a dolgozat a feleltetes, aki elhagyja a jegyzeteit igy jart. sot tobbeknek javasolta, tartsanak egy nagy fuzetet minden targyra. ha betelik johet az uj. otthon targyankent lehet mappaban tarolni.


    a fuzeteket akkor neztek meg ha kerdesunk volt feladatoknal. oran is lehetett kerdezni mindenbol.


    mondom nem burokratakat neveltek.


     


     

    előzmény:
    lady1986 (38)
    2014-12-12  13:09
  13. Torolt_felhasznalo_827100
    Torolt_felhasznalo_827100
    2014. december 12. 13:3239.

    Jézusom...én írok érthetetlenül vagy...???


    Ha nincs felszerelése, akkor nem tud részt venni az órán. Fizikailag jelen van, de nem tud bekapcsolódni az órai munkába.


    Így már érthető???


     


    Egyébként meg nem kizárólag a tornaórára jellemző ez. Ha mondjuk nincs körző, az is gond mert amikor mindenkinek azt kell használni, akkor evidens, hogy akinek nincs, az nem tudja elvégezni a feladatot - jaaaa...hogy majd arra vár az osztály, hogy a lusta is megcsinálja egy kölcsöncuccal?


    Ha nincs bármilyen munkafüzet, amiben az órán feladatokat kell elvégezni, megint csak ott vagyunk, ahol a part szakad. 


    Ne legyetek már ennyire .....nem is tudom....nálunk is bevarrták az ilyesmit, mégse került egyikünk se a vicces házba miatta. Inkább csak megtanultuk, hogy ha egyszer valahol ez vagy az az előírás, akkor annak meg kell felelni és nem azt elvárni, hogy majd ezer ember hozzám igazodik, mert úri kedvem úgy diktálja, hogy magasról teszek az előírásokra...


     


     

    előzmény:
    szaszo71 (24)
    2014-12-11  21:40
  14. 2014. december 12. 13:0938.

    Na azt hiszem valamit felreertettel. Ha valaki nem irt hazit akkor kapott egy rossz pontot,ha azert nem irta meg valamelyikunk mert azt se tudta hogyan kezdjen hozza,odamehetett segitseget kerni ha ennek ellenere se potolta az elmaradt hazit+melle ugye az aktualisat akkor maradt a rossz pont,5 utan elegtelen. Ha az aktualis is,meg az elmaradt is elkeszult,akkor torolte a rossz pontot.


    Orarol hianyzo felszereles:papirlapra jegyzeteles otthon fuzetbe atmasolas. Ha nem masoltad at otthon es masnap nem mutattad be,hogy amit jegyzeteltel,bekerult a fuzetedbe akkor szankcio. Ha bemasoltad rendesen es bemutattad akkor semmi. 

    előzmény:
    Capuccino (37)
    2014-12-12  13:01
  15. 2014. december 12. 13:0137.

    nem mosd össze az órai munkát a leckével... És a lecke se mindegy milyen...


    ha valaki nem dolgozik órán, az tök más. Ha azt kell pótolnia az nem lecke. vagy hzi feladat. hanem a lemaradása.


    a házi feladat az az órain felüli külön munka külön időben, amit az órn nem tudsz elvégezni. Ha órn nem dolgozol, akkor órai munka hinyod van. Ha a tanr ezt összemossa a leckével, mris csapdába csalta sajt magát..

    előzmény:
    lady1986 (28)
    2014-12-11  23:09
  16. 2014. december 12. 12:5636.

    ahova én jártam, ott rájöttek a tanárok, hogy nem az elnyoms, hanem a tanuls visz előrébb.. és nem bürokratkat neveltek.. szóval tőlünk biza lett kutató fizikus, mérnök, orvos, stb.... hja, és nem járt egyes a leckehiányért (sőt,  be fogsz tojni, lecke se volt mindig..).. mert a TUDÁST értékelték. nem azt, hogy ki hogy bírja a monotóniát, vagy ki hogy nyal a hatalomnak.


    De biztos jó az a rendszer is amit te írsz... csak mire?? hogy nem támogatja se a kreativitást, se a gondolkodást, se az önállóságot, az ziher. bamba feladatteljesítést monotóniát, magolást azt viszont igen..

    előzmény:
    ladybird65 (22)
    2014-12-11  19:35
  17. 2014. december 12. 12:5135.

    ??? tudod  tényleges gyakorlatban a z betűt húzzuk át matekban, a hetest nem... az hogy erről a magyar tanítónők meg a tanrend nem vesz tudomást az marhára nem a szülők hibája..


    szóval anyuka megnézi a füzetet.. jól van kiszámolva, olvasható.. mit is kéne még tennie?? hmm??

    előzmény:
    felicienne (33)
    2014-12-12  08:16
  18. 2014. december 12. 08:2234.

    Nemreg meselte az egyik ismeros, hogy a remek matekos lanya ugy produlkalt kettes matekdogat, hogy a kedves padtars meg az elore bejkelentett geometria nagydogara sem meltoztatott felszerelest hozni.


    Egymas kezebol kapkodtak ki a korzot, vonalzot, kiszaladtak az idobol, nem csak a reitens, hanem a vetlen is rossz jegyet kapott, mert nem tudott tole dolgozni.


    Ha nem adja kolcson, akkor meg megy a duma, hogy onzo vagy.


    Amig a sajat gyerekenek nem okoz kart a trehany, addig mindenki humanus. Ha kovetkezmenyek vannak, mindenki a trehany buksijat simogatja.

    előzmény:
    asztanaviszta (21)
    2014-12-11  14:42
  19. 2014. december 12. 08:1633.

    Anyuka hol volt, amikor a kisiskolas gyereke a hetest tanulta leirni? Hol volt, amikor a matek fuztetbe bele kellett volna nezni, hogy kesz-e a hazi, hogy halad a tantarggyal? Nem tunt fel, hogy nem jol irja a szamokat? 


    Nem akadt otthon egy kockas lap es 10 perc, hogy gyakorolni kellene? Miert kell eddig eljutni?


    A szulonek nem felelossege odafigyelni a gyerekre, neki nem kell nevelni? Neki nem kell ellenoriznie?


    Minden kizarolag a tanar hibaja?

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-12-10  14:05
  20. 2014. december 12. 07:3432.

    Ezt nem is tartom jogosnak. A szakkozepet nem en kezdtem el idekeverni kulonben. 


    Amugy az ilyen haklis tanarno egy eletre elveszi a kicsik kedvet a tanulastol,nem ertem minek tanit az ilyen.

    előzmény:
    szaszo71 (31)
    2014-12-12  07:31
  21. 2014. december 12. 07:3131.

    De visszatérve az eredeti témához azért ne vedd egy kalap alá egy szakközepes szakmai tárgyból való követelést azzal, hogy alsóban az egyébként hibátlanul számoló gyerek rossz jegyet kap, mert nem úgy írja a számot, hogy az a tanítónőnek tetsszen.

    előzmény:
    lady1986 (30)
    2014-12-12  07:24
  22. 2014. december 12. 07:2430.

    Nyilvan,viszont ha abszolut nem hajlando megcsinalni a feladatat akkor valamivel megis meg kell fogni,nem vegezhet el ugy egy osztalyt,hogy nem csinal meg egyetlen hazit sem. Irtam a szakmai tanarunkat,maximalisan tiszteltuk es szerettuk,tobbek kozt azert ahogy kezelte a nincs felszereles/nincs hazi temakort. Mindig adott egy masodik eselyt es csak akkor szankcionalt,ha valaki ezzel se elt semmikeppen. Viszont ot pl akarki felkereshette orak kozt/utan ha nem ertette a hazit nemi segitsegert. Szoval ha valaki nem kert segitseget,es masodszorra se irta meg ugyanazt a hazit teljesen jogosan adta neki a rosszpontot,majd 5 ilyen pont utan az elegtelent. Mig ha valaki megkereste es legalabb megprobalta potolni amit mulasztott kihuzta a rosszpontjat. Ennel jobban mivel kellett volna motivalnia,mint hogy a tiszta lap csak rajtunk allt?

    előzmény:
    szaszo71 (29)
    2014-12-12  07:14
  23. 2014. december 12. 07:1429.

    Akkor igen, bár fel nem foghatom, hogy mi vezérel valakit abban, hogy lehetőleg minél rosszabb jegyet adhasson egy gyereknek. Én, mint tanár, mindig is arra törekedtem, hogy a gyerek megtanulja, amit kell.


    Most felnőtteket tanítok, nem sokra mennék, ha az lenne a repertoáromban, hogy rávegyem a tanulásra azt, aki annyira nem akar, hogy "egyest adok" (- nincs is osztályozás) vagy "értesítem a szüleidet" - (ez felnőtteknél azért kicsit furcsa). Ez gyerekeknél is úgy kellene, hogy működjön, hogy a tanár azt tartsa feladatának, hogy a gyerek akarjon tanulni.

    előzmény:
    lady1986 (28)
    2014-12-11  23:09
  24. 2014. december 11. 23:0928.

    Eddig oke viszont felszolithatja pl szakrajznal a diakot mint egy hazifeladatkent a kimaradt orai munka otthoni potlasara es ha azt se csinalja meg a kolyok akkor mar jogos az elegtelen.

    előzmény:
    szaszo71 (27)
    2014-12-11  22:31
  25. 2014. december 11. 22:3127.

    31. A tanuló kötelességének teljesítése



    54. § (1) A pedagógus - a (3) bekezdésben meghatározott kivétellel - a tanuló teljesítményét, előmenetelét tanítási év közben rendszeresen érdemjeggyel értékeli, félévkor és a tanítási év végén osztályzattal minősíti. A tanuló magatartásának és szorgalmának értékelését és minősítését az osztályfőnök - az osztályban tanító pedagógusok véleményének kikérésével - végzi. Az érdemjegyekről a tanulót és a kiskorú tanuló szülőjét rendszeresen értesíteni kell. A félévi és az év végi osztályzatot az érdemjegyek alapján kell meghatározni. Az évközi érdemjegyeket és az év végi osztályzatokat szóbeli vagy írásbeli szöveges értékelés kíséri. Az iskola az osztályzatról a tanulót és a kiskorú tanuló szülőjét félévkor értesítő, év végén bizonyítvány útján értesíti. Értesítő gyakrabban is készülhet az intézmény pedagógia programja szerint. Az érdemjegy és az osztályzat megállapítása a tanuló teljesítményének, szorgalmának értékelésekor, minősítésekor nem lehet fegyelmezési eszköz.

    előzmény:
    lady1986 (26)
    2014-12-11  22:01

Címlap

top