Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hiányzik a felszerelés? Egyes!

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. december 10. 14:05
Valamelyik tanár szigorúan csak a hiányos tudásra ad rossz jegyet, mások erre is, arra is könnyen szórják az egyeseket, vagy ,,csak" levonnak egy pontot a dolgozatban. De helyes dolog fenyítőeszközként használni az osztályzatokat?

Nők Lapja Café: Hiányzik a felszerelés? Egyes! - Büntetés az osztályzatokkal
  1. 2014. december 11. 22:0126.

    Pontosítanék: nem akkor gyakoriak, mikor eldől, hogy a gyerek megszereti, vagy megutálja az iskolát.

    előzmény:
    lady1986 (25)
    2014-12-11  21:53
  2. 2014. december 11. 21:5325.

    Még esetleg a szakrajz, és hasonló szaktárgyak ahol nem tud dolgozni. De ezek meg ugye alapból nem olyan gyakori órák.

    előzmény:
    szaszo71 (24)
    2014-12-11  21:40
  3. 2014. december 11. 21:4024.

    Ha nincs ott az órán, az hiányzás. Ha hoz róla igazolást, igazolt. Ha nem, igazolatlan. Egyik esetben sincs teljesítmény, tehát nem lehet értékelni.


    Egyébként ha felszerelés hiányzik, egyedül a tesióra az, ahol nem tud részt venni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_827100 (20)
    2014-12-11  14:20
  4. 2014. december 11. 20:1623.

    Na neked se volt igazan idiota tanarod. Felszereles egyes:kedves kozepsulis magyartanarunknak volt az az agymenese,hogy mindig minden fuzetunk,konyvunk legyen nalunk az eppen hasznaltakon kivul is. Negyedikre holt fasza volt az elso osztalytol negyedikig bezarolag cipelni az osszes spiralfuzetet,szoveggyujtemenyt,tankonyvet+nyelvtanbol ugyanezeket. Kulon taska csak a magyar cuccnak. Egy otthon maradt,karo. Plusz elmaradt hazinal karo+delutanra bennfogott minket potolni. Ettol fuggetlenul a fel osztaly megbukott erettsegin magyarbol,nyilvan mert akkora spiler tanar volt,jah.


    Ezzel szemben szakmai tanarunknal az volt a szokas,hogy akinek nem volt cucca,az papirra irta a tablarol az anyagot,majd masnap kellett bemutatni a fuzetbe/munkafuzetbe atmasolt anyagot. Aki nem masolta at csak az kapott masnap karot. Hazifeladatnal meg rosszpontozott,5 db rosszpontert jart egy karo,de ha masnap bemutattuk neki az aktualis hazival egyutt a potlast is,akkpr az adott rosszpontot torolte.


    Ket tanar kozt vajon melyikuk is ert el jobb eredmenyeket es jobb legkort nalunk tanuloknal? Elmondom: nem az aki a direkt szopatasunkra jatszott.


    Egy oran tudom normalisnak venni a felszereles hianya miatti karot es az a tesi,ott tenyleg nem lehet kit csinalni tesicucc nelkul. 


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_827100 (20)
    2014-12-11  14:20
  5. 2014. december 11. 19:3522.

    Nem, nem lettünk mind matematikusok. Sőt, senki nem lett az. Nem is az volt a célja, hanem pedagógiai céllal volt a 25 törtes egyenlet. Matek tanár lévén nem büntethetett azzal, hogy csináljunk 25 kézenállást...


    Egyébként nem élt vissza a hatalmával. Miért? Ha valaki nem írt házit, az abban a suliban helyből egyes volt. És nemcsak a matek tanárnál. De ez csak manapság ilyen hihetetlen. Vagy Ti jártatok nagyon liberális iskolába. Tudnék ettől szélsőségesebb dolgokat is mesélni, de minek. És nem, nem sérült a lelkem. Vagy ha mégis, biztos nem ettől. Nekem nagyon kellemetlen élményem kettő van a suliból. De az nem ilyen jellegű. Az egyik, mikor a töri tanár hozzám vágta a könyvet, amit szörnyen megalázónak éreztem, majd úgy zavart ki az osztályból, mint ha legalábbis húzós snapszert játszottam volna, vagy hangosan énekeltem volna. Annyi volt a bűnöm, hogy hátrafordultam, mert az idióta osztálytársam kopogtatta a vállamat, hogy nézzek hátra. Én ezt megtettem, pont rosszkor.... Az tényleg megalázó volt, ahogy rám ordított, hogy "Takarodj ki!!!" Ugyanis meg se nyikkantam, csak hátranéztem. De ez főben járó bűn volt, 4 évig utált érte. Soha nem tudtam neki megmagyarázni, hogy igazából mi történt, mert meg sem hallgatott. Minden egyes feleletemre elégtelent kaptam. Ha elfújtam az egész anyagot akkor is. Feltett két ismétlő kérdést mindig. Ha csak az egyikre nem tudtam a választ, akkor már egyes. Ha tudtam, akkor addig tett fel az egész tankönyvből visszamenőleg ismétlő kérdést, amíg valamit nem tudok, és akkor egyes. Azért nem buktam meg, mert az írásbeli dolgozataim hármasok, négyesek lettek. Persze nem azért, mert puskáztam. Nála senki sem mert. Egyébként is első padban ültem. A csúcs mégis az érettségi volt. Elmondtam ötösre az anyagot. Ott is tett még fel az atlasznál kérdést az elnök, azt nem tudtam, így négyest akart adni. A saját tanárom rontatta le hármasra.... Ez legyen a legnagyobb öröme. A másik nagyon rossz élményem, mikor az egyik csajnak eltűnt 500 forintja (az akkor irdatlan nagy pénz volt). Mivel mellettem öltözött a torna óra előtt (után), engem is meg akartak nézni. De ez suli után volt, és eljöttek a lakásra 4 lány kíséretében (az osztályfőnök küldte őket), hogy nálam van-e a pénz... Bődületes logika, ugye? Ha én loptam volna el, biztos bevallom, ja. Aztán másnapra kiderült, hogy nem is volt nála a pénz, mert az anyja kivette a pénztárcájából még indulás előtt. Nagyon haragudtam a lányra. Ugyan bocsánatot kért később, de akkor is. Ugyanis a meggyanúsítás nyilvános volt, a bocsánatkérés meg négyszemközt.


    Az, hogy maximalista tanárok voltak és sokat követeltek, nem akasztott ki. Később jól jött az.

    előzmény:
    Capuccino (6)
    2014-12-10  20:34
  6. 2014. december 11. 14:4221.

    Azért ez nem minden esetben van így.


    Mert ok, hogy pl. tesi órán nem tud résztvenni, de pl. egy otthon felejtett könyv, füzet, körző miatt nem áll meg az élet.


    Tud írni papírra, használhatja a padtárs könyvét, körzőjét, stb.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_827100 (20)
    2014-12-11  14:20
  7. Torolt_felhasznalo_827100
    Torolt_felhasznalo_827100
    2014. december 11. 14:2020.

    Fuss neki még egyszer.


    Arról beszéltünk szaszo71-el, hogy ha egy gyereknek nincs felszerelése és emiatt nem tud részt venni az órán, akkor nincs teljesítmény, amit értékelni lehetne - ill. a teljesítmény 0 vagyis simán adható érte elégtelen.


    Tudom, vannak olyan tanárok (???), akik ilyen-olyan módon élik ki magukat, de én konkrétan nem róluk beszéltem.


     

    előzmény:
    Capuccino (19)
    2014-12-11  13:06
  8. 2014. december 11. 13:0619.

    szoval a tanar bunkosagara az magyarazat, hogy van bunko gyerek??? ezert minden gyerek csak ezt erdemli?? a jolnwvelt, az igyekvo, mind??


    miert kell motivalatlanna tenni a gyerekeket??! ez ovodas szint amire hovatkozol.


     


    amugy valakinkerdezte es a pedagogia pszichologia... hja kerem menjen be tanarszakra... konganak uresen azok az orak. es semmifele tenyleges kotelezettseg sincs a latogatasukra. a vizsga meg egy feleletvalasztos teszt es jonapot. siman kikerul pszichologiai es pedagogiai alapok nelkul a tanarkepzesbol joideje az egyetemrol barki aki odajart....


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_827100 (18)
    2014-12-11  12:54
  9. Torolt_felhasznalo_827100
    Torolt_felhasznalo_827100
    2014. december 11. 12:5418.

    Jajj ne már...ne gyere már azzal az ostoba törvénnyel...gyereket se látott, aki összehozta.


    Mégis milyen teljesítménye van egy olyan gyereknek, aki nem vesz részt az órai munkában? Hmmm?


    Volt arra is törvény, hogy nem lehet alsó tagozatban (vagy elsőben, másodikban? már most nem emlékszem pontosan) buktatni, mert jajj a gyerek lelke...aztán utána bolonduljon meg a felső tagozatos meg a középiskolai tanár, mert tökhülyéket átengedtek. Persze aztán gurul ez a labda tovább...kap a gyerek bizonyítványt is - arról amiről fogalma nincs, csak mert átengedték itt is, ott is, nehogy már pszichológiai eset legyen szegényke. Aztán az ilyenek majd "gyógyítanak, képviselnek a bíróságon, szerelik a villanyhálózatot"...


     

    előzmény:
    szaszo71 (13)
    2014-12-11  07:31
  10. 2014. december 11. 12:2317.
    Én bizony szembesítettem volna a tanítónénit azzal, hogy a folyó írása nagyon messze áll a tanult sztenderdtől. Ha normális lett volna, akkor adott volna a gyereknek egy csomó házit, amiben heteseket kell írni díszítősorba, aztán ha szépen megcsinálja, adja rá a piros pontot. Nem értem, hogy ebben az országban (nem csak az iskolákban, hanem a munkahelyeken) miért fáj az embereknek dicsérettel motiválni a másikat.

    Egyébként nekem is egy idióta tanítónőm volt. Azért pontozta le a gyöngybetűimet, mert anyukám olyan ceruzát vett, ami nagyon könnyen elkenődött és tiszta maszat lett tőle a füzetem. Ennek okán a középső ujjamon van egy kinövés, mert annyira akartam a szép írást, olyan görcsösen fogtam a ceruzát éveken keresztül, hogy torzulást okozott. Aztán, amikor tollal kellett írni, a felsős tanáromtól kaptam az ötösöket, és nem értette, hogy eddig hogy lehetett olyan gyenge a külalakom, amikor nagyon szépen írok. És talán akkor esett le, hogy nem az én hibám volt az a sok rossz jegy. Ugyanis nekem sose mondták, hogy a maszatolás is mínusz pont.

    És a külalakot beszámítani egy matematika dolgozatba... Azt mégis hogy gondolta?! Ilyen szintű igazságtalanságnál nyugodtan lehet beszélni az igazgatóval is, nem csak a szaktanárral. Értelmes pedagógus ilyenért nem pontozza le a dolgozatot, főleg nem úgy, hogy egy teljes jegyet rontson rajta. A tanárnak is az az érdeke, hogy a gyerek készüljön, tanuljon... Legalábbis nekem tanárként ez a felfogásom. Akkor miért kell elvenni a gyerek kedvét a matematikától ilyen hülyeséggel már alsóban?

    Anyukának pedig azt tudom tanácsolni, amit a tanítónéninek is. Vegyen egy négyzetrácsos füzetet, és kérje meg a gyereket, hogy varázsoljon bele néhány oldal meseszép hetest. Nem kell egyszerre, minden nap pár sor bőven elég. Anya elkezdhet minden sort, hogy ilyet szeretne látni. Nyugodtan lehet színes ceruzával, nyugodtan írhat bele más számokat is, hogy feldobja egy kicsit, pl. 7 7 7 9 7 7 7 9... és ha megcsinálja, tessék nagyon megdicsérni, látványosan örülni neki, hogy milyen ügyes a gyerek. Mert ezt a kislányt ez motiválná, a dicséret.
  11. 2014. december 11. 09:1516.
    Nálunk az öcsém azért kapott egyest, mert a kollégiumban hagyta a megírt esszéjét. Ez azért is felháborító, mert a kollégiumi nevelő is átnézte azt az esszét, csak épp nem sikerült elvinni a suliba, nem engedték napközben, hogy visszamenjen érte a koleszba, a tanár pedig nem hitte el, hogy kész van a házi. Én is voltam középiskolás... rengeteg olyan dolgot művelnek a tanárok tehetetlenségükben, amitől a gyerekek valószínűleg frusztráltak, esetleg aggresszívek lesznek. Hogyan lehet elvárni ezek után, hogy kemény tanulással kijavítsa a potya egyest? A diákok nagy része majd dacból se fog tanulni ezek után. Nem buták, nem hülyék, csak lázadók. A tanár néha lehet megértő. Persze, ha sorozatosan előfordul, és a gyerek visszaél azzal, hogy hanyagságát nem büntetik, akkor valamit ki kell találni. De nem ezt (is) tanulják a tanárok az egyetemen? Nyilván nem csak az adott szakra vonatkozó tárgyakat tanulnak, hanem némi pedagógiát és pszichológiát is. Kövezzenek meg, ha nem így van.
  12. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. december 11. 07:4615.

    idióta tanárok hatalommámorban vannak


     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-12-10  14:05
  13. 2014. december 11. 07:3314.

    Azt a fekete pontot nem a kisfiad kapta, hanem te.:)))


    Én biztos megkérdezném a tanítónőtől, hogy mégis mért. (Nem kell reklamálni, kooperatívan oda kell menni, és megmondani, hogy te szeretnél együttműködni az iskolával, csak szeretnéd megérteni, hogy ez mért van.)

    előzmény:
    erika.balazs.961 (4)
    2014-12-10  15:05
  14. 2014. december 11. 07:3113.

    " Nem vesz részt az órán ugye, tehát jogos az elégtelen."


    Nem jogos az elégtelen. A közoktatási törvényben is benne van, hogy érdemjeggyel csak a teljesítményt szabad értékelni.


    Ha nem vesz részt az órán, az igazolatlan óra. Nem elégtelen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_827100 (3)
    2014-12-10  14:52
  15. 2014. december 11. 07:2012.

    Hát ha már az alsóban elveszik a gyerek kedvét ilyen hülyeségekkel, akkor nem is csoda, hogy középiskolára ilyenek lesznek.


    Én akkor is azt mondom, hogy nem szabad egy dolgozatot ennyire alulpontozni, ha nem tetszik a tanítónőnek, ahogy a gyerek ír. Ez nem a tudást tükrözi.


    Ha annyira fontos neki, hogy áthúzva írja a gyerek 7-est, akkor adjon neki "büntetésházit", 2 sor 7-es áthúzva. De ez értékelésileg nonszensz.

    előzmény:
    Helénke (11)
    2014-12-11  06:33
  16. 2014. december 11. 06:3311.

    Én középiskolában tanítok. A gyerekek nagy része csak mobilozni akar az órákon, házi feladat minek, szaktanári figyelmeztetés a szülőt sem érdekli. Nem érdekli, hogy nincsen felszerelése - ez jó ok arra, hogy ne kelljen dolgozni.


    Én a naplóban jelölöm, hogy hiányzik a felszerelés vagy a házi feladat (ezt általában 2-3 fő készíti el) és beszámítom a félévi vagy év végi osztályzatnál.


    Szaszo, az érettségin 25%-tól már kettest kapnak. Ettől függetlenül én nem fogok kettest adni a 25%-os dolgozatra.


    Enimam. Egyébként én sem értem, hogy legalább alsóban miért nem lehet a szabályokat betartani. Akkor mit várunk később a gyerekektől?!

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-12-10  14:05
  17. 2014. december 11. 05:4710.
    Beszéld meg a gyerkőccel, hogy legalább dolgozatkor húzza át azt a nyamvadt 7-est, ha ez a tanerő heppje.Én pl. csak vonalat húzok a rövid ékezetes betűk fölé, de dogánál mindig odafigyeltem, hogy két pont legyen. amúgy meg mindenki úgy ír, ahogy akar (ebből élnek a grafológusok. A kézírást nem tudod sokáig akarattal megváltoztatni).
    A lányom elsős. A negyedéves értékelésnél szinte mindenből 4-es 5-öst kapott, az írást és a magatartást kivéve. Pont lecarom, hogy csak kettes a külalakja, én sem írok gyöngy betűkkel. Inkább írjon okosakat rondán, mint butaságot szépen. Amúgy meg csatoltam a szakértőit, hogy a külalakja nem osztályozható. Valami miatt ez nem volt meg a tanárnőknek, csak a dirinek.
  18. 2014. december 11. 00:179.

    Igazad van, én se bírnám, ha a szexuális kielégületlenségét a gyerekemen vezetné le.


     


    Nekem olyan tanárom is volt, akinél a házihiány 2 fekete pont volt, a felszerelés hiánya viszont csak 1, úgyhogy mindig azt mondtuk, hogy otthon hagytuk a füzetet ahelyett, hogy bevallottuk volna, hogy nem írtunk házit. Egy másik tanár akkor osztott egyeseket, mikor először feladott egy olyan házit, hogy jegyzeteljünk ki valamit, és mivel nem volt olyan részletes a jegyzetelésünk, mint ahogy gondolta (de nem mondta), a fél osztálynak kiosztott egyeseket. Egy harmadik meg azért pontozta le a dolgozataim, mert rosszban volt a bátyámmal, és amikor szóltam neki, hogy rosszul adta össze a pontomat, se volt hajlandó újraszámolni.


    Nem is maradtam sokáig abban az iskolában... Szerencsére a másik iskolában már a teljesítményt nézték.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-12-10  14:05
  19. 2014. december 10. 21:418.

    A tanító hülye. Egyébként még az érettségiben is úgy van, hogy egy hibát, ha többször követ el a gyerek, az csak 1 hibának számít. Pl. ha nem tesz a hogy elé vesszőt soha, az azt jelenti, hogy nem tudja, hogy a hogy elé vesszőt kell tenni, 1-szer vonnak le érte pontot.


    Egyébként a tanítónő nem szabályosan ír, az a, o betűket visszafelé kerekíti:))) (Én is, de én mást se szívatok ilyesmivel.)


     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-12-10  14:05
  20. 2014. december 10. 20:577.

    Capuccino! Szívemből szóltál :)

  21. 2014. december 10. 20:346.

    És legalább mind matematikusok lettetek? vagy mi értelme volt?


     


    szerintem amit a matektanárod csinált az hatalommal visszaélés szarrágó stílusban.


    (nyugi, jó voltam matekból... nem azért mondom. csak ez a véleményem)

    előzmény:
    ladybird65 (5)
    2014-12-10  18:07
  22. 2014. december 10. 18:075.

    Nem a cikkre, csak a címre reagálva: nálunk ez anno nem is volt kérdés. Legalábbis középiskolában. Ha nem volt felszerelés, vagy az a füzet, amiben a házi feladat volt, akkor elégtelen. Semmi rossz dumát nem fogadtak el a tanárok, hogy otthon felejtettem meg hasonlók. Karó és kész. Mondjuk nem is gyakran fordult elő velünk. A matek tanár - ha nem volt házi, vagy hiányos volt - néha megkönyörült rajtunk és egyes helyett megúsztuk 25 törtes egyenlettel (persze a normál adagon felül). Nem volt kecmec. Néha azt is megcsinálta, mert rájött, hogy sokan a suliban reggel lemásolják valakiről a példákat, hogy bejött reggel az osztályba órák előtt és elővettette velünk a matek füzetet. Egyesével átnézte. Ha valaki egy matematikai jelet nem úgy rakott ki, ahogy neki megfelelt, úgy húzta át pirossal, hogy átszakította a papírt. De olyan is volt, hogy szimplán kitépte a lapokat a füzetből. Hihetetlen kirohanásai voltak. Ettől függetlenül a világ legjobb tanára volt és nem mellesleg: hatalmas koponya minden téren. De maximalista.

  23. 2014. december 10. 15:054.
    A harmadikos kisfiam az ellenőrzőjébe! kapott magatartásból fekete pontot, mert nem vitt SÁLAT az iskolába, amikor úszás órájuk volt. Azt csak mellékesen jegyzem meg, hogy az uszoda az iskolában van, tehát ki sem teszik a lábukat a hidegbe, amikor uszás tanórájuk van.
  24. Torolt_felhasznalo_827100
    Torolt_felhasznalo_827100
    2014. december 10. 14:523.

    Vihar a biliben.


    Miért nem lehet elfogadni bizonyos szabályokat? Rendben van, hogy a feladatban, nyomtatásban nincs a hetes szára áthúzva, de ha egyszer írásban igen, akkor miért nem lehet azt a nyamvadt kis vonalat odabiggyeszteni? Ettől fog pszichológushoz járni a gyerek életre szóló személyiség/ viselkedészavarokkal? Ugyan már...


    A felszerelést meg kár belekavarni...tornaórán felszerelés nélkül mégis hogy vesz részt a gyerek? Abban a ruhában, amiben előtte-utána ül a padban? Vagy ha mondjuk uszodába mennek...mégis mit fog csinálni? Nem vesz részt az órán ugye, tehát jogos az elégtelen.


     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-12-10  14:05
  25. 2014. december 10. 14:052.
    Csak hozzátenném, hogy a legjellemzőbb szövegszerkesztő és táblázatkezelő programok az általánosan használt betűtípusoknál nem használja a 7-es áthúzását, (nicsak, ez sem!!! ;-) )).
    Úgyhogy a tanárt kérni kell szépen, hogy indokolja meg e-mailban! És egye meg kinyomtatva!
    Azt hiszem, hogy ez egyéni igénye ....
    Nekem a rövid ö betűvel volt gondom, (pontosabban a tanárnak) és meg is marad a "probléma" annak ellenére, hogy folyamatos pontlevonást kaptam érte, - vonalat húzok fölé a két pont helyett, (van aki 2 db karikát rajzol)... És már lassan 40 éve!

Címlap

top