Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A nőknek higgyünk, ne az erőszakolóknak!

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. november 28. 13:42
Hiába a civilek tiltakozása és a nemzetközi média-felzúdulás, a rendőrség ragaszkodik az áldozatokat hibáztató kampányfilmekhez. Tóth Györgyit, a NaNe munkatársát kérdeztük, miért olyan nehéz elhinni, hogy nem az áldozat tehet az erőszakról, és mitől várható szemléletváltás.

Nők Lapja Café: A nőknek higgyünk, ne az erőszakolóknak!
  1. Torolt_felhasznalo_899947
    Torolt_felhasznalo_899947
    2014. november 30. 21:11176.

    Nem látsz ki a fejedből, az a te bajod. Meg hogy míg te másokat nevezel irigynek, kb. te irigyled a csinos fiatal csajokat, akik csak mosolyognának rajtad, ha ott vernéd magad köztük, mert maccsod sem lenne.  


    Lehet, hogy neked nem tűnt fel, hogy míg  azzal jössz, hogy mások miért foglalkoznak a te életviteleddel (amivel kérkedsz folyamatosan),  addig te folyton másokkal foglalkozol,  pl. a fiatal csajokkal ( vagy velem, képletesen eldöntve, hogy ronda szottyadt/tehén hernyó vagyok, mert ellent merek mondani neked, pedig talán meglepődnél, ha találkoznánk) akár hogy miért öltöznek így meg úgy. Öreganyám meg lehet a te öltözékedre mondaná, hogy de ramaty, mert nem szürke kötényben meg fejkendőben vagy, és megérdemled, ha jól elkap majd valami büdösszájú retkes hapsi. 


    Mellesleg, könnyedén elsiklottál a NANE-téma felett, figyelem elterelés képpen személyemet degradálva, sajátodat felértékelve. 

    előzmény:
    Nikita 666 (164)
    2014-11-30  14:05
  2. 2014. november 30. 20:37175.

    előzmény:
    az örök Éva (170)
    2014-11-30  17:55
  3. 2014. november 30. 20:32174.

    Nem túl ízléses, ha egy lány kidobott mellekkel kelleti magát, így akar fiút fogni.


    De!


    Ez nem jelenti azt, hogy bárki jó neki!


    Ha olyan fiú közelít, aki nem tetszik, annak NEM-et mond. Ha a fiú ezek után mégis erőszakoskodik, az bűntettet követ el!


     


    Egyébként szerintem a nők elleni erőszaknál nem játszik szerepet az öltözék. Az inkább, hogy éppen ott voltak, ahol.

    előzmény:
    Steampunk (173)
    2014-11-30  19:26
  4. 2014. november 30. 19:26173.

    Ez egy oktató film fiataloknak. Sokszor nem értem mi a céljuk azoknak a lányoknak akik mini szoknyában, a mellük 90%ka kint és kelletik magukat a fiúknak, aztán meg ők vannak a legjobban kiakadva ha rájuk másznak. Majd ha géphez jutok,  kifejtem bővebben ennek a lényeget,  ok, okozatát. 

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-11-28  13:42
  5. 2014. november 30. 18:42172.

    Probalom megfejteni ezzel mit akarsz mondani.


    Szoval nok se jarkaljanak sok penzzel az utcan.


    Vagy nok ne jarkaljanak kivagott/ rovid oltozekben,mert a ferfiak megkivanjak es le is teperik oket egybol.


    A nok jobb, ha burkaba/csadorba tekerik magukat es ugy jarkalnak az utcan, igy ritkabban teperik le oket a ferfiak.


    Ferfiak se jarkaljanak sok penzzel az utcan. (Nem tom honnan lehet latni, mi van a taskajukban.) Nylon hatitaska?


    Ferfiak se jarkaljanak az utcan,mert a nok leteperhetik es megeroszakolhatjak oket, ha valamelyik megkivanja oket.


     

    előzmény:
    berger.zoltan.3 (162)
    2014-11-30  11:53
  6. 2014. november 30. 18:30171.

    De igen, itt es most e temaban kizarolag noket eroszakolokrol, nok elleni eroszakrol  van szo. 


    Az osszes tovabbi mondandodnak itt es most abszolute semmi ertelme. Nyiss rola topikot, meg tegyel rola, hogy ferfiakat eroszakolo napok is legyenek. Itt az ideje, mert eddig a szad jart. Es fogd be,mert en mar neked tobbszor mondtam, nem vagyok rasszista,sem no sem ferfogyulolo, de keptelen vagy felfogni. Te vagy nogyulolo.


    Nem ez a diszkriminacio, hogy meg nem tartottal ferfieroszakellenes napot, hanem neked a kek meg rozsaszin is diszkriminacio. Remelhetoleg rozsaszin fodros ruhakban jarsz, mert ki tiltja meg vegul is???

    előzmény:
    balazs.nagy.10420 (152)
    2014-11-30  00:26
  7. 2014. november 30. 17:55170.

    Te kérdezted. Azt írtad a 166. hsz-ben, hogy


    "És akkor már csak egyetlen apróságot kérdezek, ha nem történik szexualitás, akkor miért nevezik szexuális bűncselekménynek?"


    Nem tőlem kérdezted, de mivel ez egy nyilvános fórum, reagáltam rá.


    Úgy gondolom, nem ennek a topiknak a dolga helyrerakni a fogalmi zavaraidat, ezért ajánlottam forrást, ahol megkaphatod a kérdésedre a választ.


     


     


    Egy kérdésem nekem is van:


    Ha tudod, hogy "butaság, primitívség, aberráltság, ostobaság amit írsz", akkor miért erőlteted a megszólalást?


     


    Itt komoly, súlyos dolgokról van szó, nők elleni bűncselekményekről!


     


    Aki ennyire nem érti, mi ennek a lényege, az provokálni jár ide. Légy nyugodt, nem fogom hagyni, hogy telehányd a hülyeségeiddel a topikot. Minden esetben megkapod rá, ami jár.

    előzmény:
    Nikita 666 (169)
    2014-11-30  17:23
  8. 2014. november 30. 17:23169.

    És te valóban úgy gondolod, hogy én majd a javaslatodnak megfelelően rohanok, és utánanézek?


    Nézd, nekünk közös vitázni valónk nincs. Idáig is kerültelek, ezután is foglak. Tehát, ha a nickemet meglátod, légyen bármekkora butaság, primitívség, aberráltság, ostobaság amit írok, nagyon szépen megkérlek, lépd át. Egyszerűen ne vedd figyelembe.


    Ha én idáig meg tudtam tenni, akkor te is képes leszel rá.

    előzmény:
    az örök Éva (168)
    2014-11-30  16:13
  9. 2014. november 30. 16:13168.

    A fogalmaknak nézz utána az Értelmező szótárban.

    előzmény:
    Nikita 666 (166)
    2014-11-30  15:10
  10. 2014. november 30. 15:20167.

    Gondolom azért történik a felvonulás kihívó öltözetben, mert összefüggést vélnek felfedezni az emberek a nemi erőszak, és a kihívó öltözködés között. Annyira, hogy emiatt képesek az áldozatot hibáztatni, és az elkövető tettét ezzel enyhítik (még ha nem is tudatosan), és mint látjuk egyes esetekben még a büntetését sem kapja meg. Egyébként kérdezd erről a felvonulás szervezőit, nekem nincs közöm hozzájuk, és nem is érdekelnek.


     


    Szóval attól, hogy szexuális bűncselekmény a neve, nem igaz ami írtam? Tessék? Ezt most ugye te sem gondolod komolyan? Mindenki számára világos, hogy szexuális aktus történik az erőszak során, de ETTŐL FÜGGETLENÜL, nem az a valódi lényege. Mi köze ennek ahhoz, hogy hívják?


     


    Itt és most a  felnőttek ellen elkövetett nemi erőszakról van szó (a pedofília nem keverendő ide). Minden esetben ugyanaz a lényege, és az az, amit írtam, nem a szexuális kielégülés a cél. Attól hogy ezt vannak, akik nem hajlandóak elfogadni még így van.

    előzmény:
    Nikita 666 (166)
    2014-11-30  15:10
  11. 2014. november 30. 15:10166.

    Ha ez így van ahogyan írod, akkor a felvonulást miért tervezik kihívó öltözékben?


    Az általad leírtak és a felvonulási öltözék ellentmondásosak.


    És akkor már csak egyetlen apróságot kérdezek, ha nem történik szexualitás, akkor miért nevezik szexuális bűncselekménynek? Nevezzék másképp, és akkor már nem lehet az áldozatot hibáztatni, hogy kihívóan viselkedett. Ha viszont másképp nevezik ezt a fajta bűncselekményt, akkor mi is történt azokkal a nőkkel?


    Ott a bukta, hogy amiről te írsz, az X elkövető, akit viszont mi mondunk, az Y elkövető. A te haverod nőgyőlöletből alkalmaz erőszakot, grátiszként közösül is velük. Ami haverunk viszont elsősorban a nemi vágyát óhajtja levezetni, és ha áldozat sokat óbégat, akkor nála a grátisz a fejbeverés.


    A kettő nem egy és ugyanaz, ha az egyiket kiiktatnád, még mindig ott a másik. Valószínűleg a mi "haverunk", aki alkalmi partnert keres. És ide sorolhatóak még azok a "haverok" is, akik kislányokra gerjednek. Erőszak a javából. És szó sincs náluk nőgyűlöletről. Sem szexuális aktusról. És mégis szexuális zaklatás.

    előzmény:
    Pannanna (165)
    2014-11-30  14:53
  12. 2014. november 30. 14:53165.

    Senki nem mondta, hogy a vétkeseket fel kell menteni, mégis megtörténik az áldozathibáztatás következményeként. Az én környezetemben konkrétan ismerek olyan esetet, ahol az elkövetőt  nem csukták le, mert minden szart enyhítő körülménynek vettek. Pedig megtörtént az erőszak, még tanú is volt rá, aki észrevette véletlenül a dolgot és persze ki is állt az áldozat mellett... Nem értem miért nem vagytok hajlandóak felfogni, hogy attól függetlenül, hogy gyakorlatilag aktus történik az erőszak során, még NEM a szex a lényege, NEM szexuális gerjedelem okozza. Ez egy tökéletes módja az áldozat megalázásnak, ez az egyetlen, amit élvez benne az elkövető. Felőlem bárkinek lehet az a tévképzete, hogy az áldozat mondjuk az öltözködésével kiprovokálja az erőszakot, ha valaki képtelen felfogni amit fentebb leírtam... De legalább fogja be akkor a száját, és ne hangoztassa, ahogy általában teszik, hogy az áldozat ezért meg azért hibás, és biztos így viselkedett meg úgy öltözött fel, ugyanis az egyetlen amit elér ezzel, hogy még több nemi erőszak fog történni. Emiatt a felfogás miatt nagyon sokan nem merik feljelenteni a tettest, aki emiatt továbbra is bátran erőszakolgathat. És amint láthatjuk az általam említett történetből is, még akkor sem biztos a büntetés, ha az áldozat tesz feljelentést.

    előzmény:
    Nikita 666 (101)
    2014-11-29  15:41
  13. 2014. november 30. 14:05164.

    Túl vagy azon, hogy pár tízmillió lázba hozzon? Hát ezért ülsz te azon a  magas lovon. Gondoltam, hogy van valami gazdag hapsid,  aki azt csinál veled amit akar, te úgyis imádod a szexet. És most nem én írtam, mi vagy, magad írtad. Jól beletrafáltam a múltkor. És még engem moderáltak. Arany bogarad meg az, akinek a ....t csókolgatod.  


     


    Dumálhatsz, pénz, segítség nélkül folyamatos fenyegetéstől te úgy elkussolnál, mint a csuka. Hozzád hasonló ismerősöm oktatott ki egyszer, hogy magas lóról lehet nagyot esni. Ő már csak tudja, mert aztán le is esett... pont az arcára


     

    idézet:
    milf (?) (145)
    2014-11-29 20:57:51

    Titeket a magas ló is zavar? Miért van az, hogy én képes vagyok megülni a lovon, de nektek még egy póni sem jut?


    És ha már itt tartunk, nálatok egyedül az irigység az a motiváló erő, amitől ilyen és hasonló hozzászólásokat kreáltok. Azt, hogy más boldog, nektek kell feldolgoznotok önmagatokban. De ha azzal foglalkoztok napokon keresztül, hogy a másik hogyan él, a szívetekbe a sárga irigység és a rosszindulat fészkeli be magát.


    Nem én voltam aki moderáltatott, ilyesmit nem szoktam. Sőt, többször is megesett, kértem a modikat hogy egy-egy durva beszólást hagyjanak csak bent. Nem az én szégyenem. Ideig óráig csak egy erős jellem képes tartani önmagát, és itt a fórumon bizony elég sokan vannak akik jellemtelenek.


    És nem a trollokkal van a probléma. Ők vita közben általánosítanak, leírják a véleményüket. Mindig akadnak akik erre föl nekiállnak személyeskedni, és a troll szellemi színvonalát kérdőjelezik meg. Hát tegyék, idáig még egy troll sem vágott emiatt eret önmagán.


    Ja igen, ő is arany bogaram!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_899947 (145)
    2014-11-29  20:57
  14. 2014. november 30. 13:40163.

    A 46-os hsz-ben előhozakodsz egy horrorisztikus történettel valami beprogramozott, rádióvezérelt  taxisofőrről, aki baltával agyonverte az utasát.


    Mindezt példaként arra, hogy aki megerőszakol egy nőt, az nem normális. Tehát elmegyógyintézetbe való, nem börtönbe.


    Miből gondolod, hogy így van? Talán azt hiszed, hogy a sok elítélt erőszakoskodó mind ártatlanul raboskodik a börtönben? Ha felmerül a gyanú, hogy elmebetegek, nem vizsgálja ki szakember?


    Mindenesetre ezt a NAGY INTERNET előtti sztoridat intelligens társaságban ne add elő, főleg nem megtörténtként. Mert előfordulhat, hogy a te szellemi színvonaladat kérdőjelezi meg a hallgatóság.


    Ebben a topikban pedig befejezhetnéd a zavaros és félremagyarázó hozzászólásaidat, mert már épp elég ostobaságot beszéltél.


     


     

    idézet:
    az örök Éva (146)
    2014-11-29 23:04:32

    Nem értelek. Te például miért haragszol? Azt nem lehet nem észrevenni hogy provokálsz, de miért teszed? Bántottalak?

    előzmény:
    az örök Éva (146)
    2014-11-29  23:04
  15. 2014. november 30. 11:53162.
    Vicc ami a videó körül zajlik. Aki akarja félreérti de nem a nők hibáztatásáról szól. Ha egy köteg pénzzel a kezembe sétálgatok a nyolckerben és leütnek hibás vagyok bizony én is.
  16. 2014. november 30. 05:35161.

    Hát egy kicsit se örülök neki, jobb lett volna ha megtartottad volna magadnak a véleményedet (és különösen a személyeskedéseit). Arról nem vagyok hajlandó vitázni, hogy a férfi áldozatok ugyanolyan védelemre szorulnak és hogy nem lehet ezt a kérdést beállítani úgy, mint kizárólag a nők problémája, ugyanis emiatt a mentalitás miatt nem kapnak a férfi áldozatok segítséget. Az meg különösen fölháborító, hogy azt gondolod, hogy azért neked itt több jogod van leírni a véleményedet, mert ez itt a nők lapja és te nő vagy. Én elutasítok mindenféle nem szerinti szegregációt, így azt is hogy a nők (vagy a férfiak) külön csoportosuljanak, mert ez vezet a diszkriminációhoz és az előítéletességhez. Nem tudom, hogy neked mi közöd van ahhoz, hogy a NANE-ról vagy erről a cikkről mi a véleményem. Én ehhez szóltam hozzá. Ez a véleményem erről, akkor is ha ez neked nem tetszik. És veled nem kívánok erről tovább vitázni, mert folyamatosan csak személyeskedsz.

    előzmény:
    Antenka (160)
    2014-11-30  01:59
  17. 2014. november 30. 01:59160.

    Figyelj, örülj, hogy egyáltalán szóba álltam veled, gyakorlatilag legutolsóként azok közül, akik eddig erre hajlandóak voltak.


    Idejössz egy női fórumra, indexes szóhasználattal élve ide okádsz. És utána még neked áll följebb?


    Az előbb elkezdtem írni neked egy érdemi reagálást az egyik előző hozzászólásodra, de most már látom, hogy teljesen fölösleges. Tényleg csak egy troll vagy, nem egy érdemi vitapartner, akivel egyáltalán bármiféle kapcsolatot lehet létesíteni, mert magadon kívül nem vagy hajlandó mást is meglátni. Egyáltalán eszedbe sem jut az, ami minden kulturáltságra törekvő vitának a kezdete kellene lennie: megtalálni a mindkét fél számára teljesen semleges közös nevezőt, és innen elindulni. Elvárod, hogy mi alkalmazkodjunk hozzád, és te semmit sem teszel ezért cserébe, csupán csak leereszkedsz hozzánk, hülye halandókhoz, akiket szerinted ugye fel kell világosítani az abszolút igazságról, amit természetesen te képviselsz, birtokolsz, whatever. Hát, köszi, nekem ebből ennyi elég volt. Tartsál előadást másoknak ezentúl, vagy üvöltözzél magadban. A sunyi személyeskedési bepróbálkozásaidról nem beszélve.


    Ágyő, magadra maradtál. Mostantól én is ignorállak.

    előzmény:
    balazs.nagy.10420 (159)
    2014-11-30  01:11
  18. 2014. november 30. 01:11159.

    Egyébként elolvastad az itteni hozzászólásokat? Elolvastad az irishtimes cikket? Mert ha mindkettőt elolvastad, akkor szerintem láthatnád, hogy ez a cikk épp azokra a kérdésekre válaszol, amiket az itt hozzászólók feltettek nekem.

    előzmény:
    balazs.nagy.10420 (158)
    2014-11-30  01:08
  19. 2014. november 30. 01:08158.

    Azért, mert nem értitek, hogy miért kritizálom a NANE-t vagy a cikket (különösen annak a címet). Ez az irishtimes (ami kicsit sem bulvár) cikk kifejti, hogy a férfiáldozatokat mennyire hátráltatja az a fajta megközelítés amit a NANE, a Patent, a többi ilyen szervezet és az egész magyar sajtó képvisel.

    előzmény:
    Antenka (156)
    2014-11-30  01:01
  20. 2014. november 30. 01:04157.

    Ha én áldozatokról beszélek és te erre egy teljesen más témával (elkövetők) reagálsz, akkor kénytelen vagyok elgondolkodni rajta, hogy te milyen kapcsolatot látsz a kettő között. Az emberek bizonyos társadalmi normákat követnek, a hozzászólásukból általában ki lehet következtetni, hogy milyen ideológiai nézeteket vallanak. Annak ha te ezt nem így gondolod én nagyon örülök, de attól még sajnos Magyarországon az emberek többsége úgy gondolkodik.

    előzmény:
    Antenka (153)
    2014-11-30  00:50
  21. 2014. november 30. 01:01156.

    Most már csak azt áruld el, hogy minket ez miért kellene, hogy érdekeljen.

    előzmény:
    balazs.nagy.10420 (154)
    2014-11-30  00:53
  22. 2014. november 30. 01:00155.

    A NANE, mint a neve is mutatja, azért alakult, hogy a nőkért tegyen.


    Te gondolkodsz is néha, vagy csak fröcsögsz?

    előzmény:
    balazs.nagy.10420 (152)
    2014-11-30  00:26
  23. 2014. november 30. 00:53154.

    Itt egy cikk arról, hogy miért probléma az, ha az áldozatokat nemek szerint szegregáljuk:

    irishtimes.com/opinion/men-still-hidden-as-v ictims-of-violence-in-the-home-1.2012221

    Mint látható nem csak én mondom ezt, sőt ha elolvassátok a cikkhez írt hozzászólásokat, akkor láthatjátok, hogy a hozzászólók döntő többsége is egyet ért.

    előzmény:
    balazs.nagy.10420 (152)
    2014-11-30  00:26
  24. 2014. november 30. 00:50153.

    Nem a véleményeddel volt bajom. Tőlem azt gondolsz, amit akarsz. Az abban található csúsztatást tettem szóvá, amely továbbra is ott olvasható. Ha ez neked nem tetszik, nem tudok vele mit kezdeni.

    előzmény:
    balazs.nagy.10420 (148)
    2014-11-29  23:56
  25. 2014. november 30. 00:26152.

    "Hogy lehet ilyet mondani olyan temaban, amikor noket eroszakolnak, hogy szegeny ferfiak diszkriminalva vannak. Normalis?"


    Épp az a lényeg, hogy nem csak nőket erőszakolnak. Talán csinált a rendőrség videót a férfiakról is? Megvédi a NANE a férfiáldozatokat is? Mikor van a férfiak elleni erőszak napja? Tudjuk jól a válaszokat, na ez a diszkrimináció.

    előzmény:
    Sissi52 (147)
    2014-11-29  23:21

Címlap

top