Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A nőknek higgyünk, ne az erőszakolóknak!

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. november 28. 13:42
Hiába a civilek tiltakozása és a nemzetközi média-felzúdulás, a rendőrség ragaszkodik az áldozatokat hibáztató kampányfilmekhez. Tóth Györgyit, a NaNe munkatársát kérdeztük, miért olyan nehéz elhinni, hogy nem az áldozat tehet az erőszakról, és mitől várható szemléletváltás.

Nők Lapja Café: A nőknek higgyünk, ne az erőszakolóknak!
  1. 2014. november 29. 15:41101.

    Menjünk sorjában:


    "Idáig sem gondoltam, és ezután sem fogom hogy a vétkeseket fel kellene menteni. Ezt még véletlenül se írjátok, erre szerintem senki nem gondolt."


    Hát persze, hogy nem gondolt. Csak éppen úgy cselekedett (= érvelt), hogy éppen azt tette. Rajtad kívül még mások is.


    "Itt lehet a gond, azt hiszitek hogy normális emberek."


    Kérlek, definiáld, hogy pontosan milyen értelemben véve nem azok. És hogy ezt milyen, bíróság által is elfogadott módszerrel lehet bebizonyítani.


    "Szóval, szerintetek normális kategória az, hogy valakivel óbégatunk, hatalmat gyakorolunk rajta, megütjük, erőszakot követünk el a lelkén és a testén?"


    Hosszú évszázadokig, amíg egy teljesen a férfiak uralta világban létezett a földön, Magyarországon még bőven a Horthy-korszak után is, vidéken pl. az 50-es, 60-as, 70-es és 80-as években is, elfogadottnak és normálisnak számított. Érdekes, hogy most, ezek szerint csak a te, és a hozzád hasonló módon gondolkodók szerint minősülne át hirtelen abnormálissá, amikor már a társadalom nagyobb része is elítéli a dolgot. Ezáltal viharos gyorsasággal felmenthetővé is, ugye, jól értem?


    Hozzátenném, hogyha a NANE, és a cikkben szereplő Tóth Györgyi nem küszködne ezért már a 90-es évek közepe óta, tehát jó 20 éve folyamatosan, akkor lehet, hogy az általad fentebb felsorolt összes cselekedet - amennyiben férfi teszi nővel, illetve a saját gyerekeivel - még mindig simán beleférne a mindennapi normalitás kategóriájába. A NANE-nak, és Tóth Györgyinek, meg Kispéter Erikának is elvitathatatlanul döntő szerepe, oroszlánrésze volt abban, hogy a családon belüli erőszak kategóriája egyáltalán megszületett, és hogy most már egy-egy ilyen, hírekben szereplő eset a magyar átlagpolgárnál is kiveri a biztosítékot, ha találkozik vele a napi hírek között.


    "Büntethetőek, hiszen elkövettek valamit, de nem vonhatóak kérdőre hogy miért tették. Értelmes választ nem kapnánk."


    Majd hülyék lennének értelmes választ adni. Te teljesen madárnak nézel engem?


    A "megtörtént esetedről" szeretnék egy linket kérni, névvel, hellyel, országgal, várossal, stb., mert így bemondásra, pláne a te tálalásodban (ez a Nők Lapjás szívhez szóló történetmesélős stílus sajnálom, de rám nem hat), csak mert te mondod, még nem fogadom el igaznak. Majd utána folytathatjuk a párbeszédet.

    idézet:
    Antenka (48)
    2014-11-28 22:02:31

    Nagyon nem világos, hogy a NANE mit is művel pontosan.


    Ugye nem gondoltad komolyan, hogy a sztoriról linket kapsz?Én tudom hogy igaz, az pedig nem érdekel hogy te mit hiszel.


    Az aláírásokkal pedig mit is akartok elérni? Azt, hogy az áldozatot ne kiáltsák ki bűnösnek, vagy pedig azt, hogy ne váljanak áldozattá?


    Felesleges háborgás. Miután megtörtént a baj, az áldozatot a háta mögött úgyis hibáztatni fogják.


    Azt pedig senki nem mondta, írta, hogy a vétkeseket fel kell menteni, nem érted? De ha ilyen a felfogóképességet, akkor nem csodálom azt, hogy szemellenzővel nézel körbe. Tényleg te akarod megmagyarázni azt, hogy mire is gondoltunk?

    előzmény:
    Antenka (48)
    2014-11-28  22:02
  2. 2014. november 29. 15:37100.

    Nekem ez már nem személyes ügy. Én már túltettem magam a személyes sérelmeken. Az, hogy másokat segíteni szeretnék szerintem teljesen normális dolog.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_899947 (92)
    2014-11-29  15:15
  3. Torolt_felhasznalo_899947
    Torolt_felhasznalo_899947
    2014. november 29. 15:3699.

    MINDEN gyengét és áldozatot védeni kell. Ez így igaz. De látom, nem fér be a fejedbe, hogy ez a topik csak 1 szála az erőszakos cselekményeknek.


    Hiába erőlteted, vannak dolgok, amiket kimondottan a nemünk alapján el lehet várni tőlünk, nőktől és férfiaktól. Ha ezért én szexista vagyok, vállalom, ennél nagyobb bajom ne legyen. 


    Egyébként, Te, mint férfi, nem akarsz erős lenni? Mert úgy tűnik, gyengének tartod magad, ezért állandóan védekezel, ami abban nyilvánul meg, hogy a nőket támadod.

    előzmény:
    balazs.nagy.10420 (95)
    2014-11-29  15:24
  4. 2014. november 29. 15:3398.

    De a számba adtad, mert én sosem mondtam ilyet. Sőt, bármennyire szeretnéd azt hinni, a gondolkodásomat sem tudod ám követni. Úgyhogy ez most szépen félrement.


    Szóval miért adsz a számba olyat, amit sosem állítottam, sőt, nem is gondoltam? Nem is vélekedtem úgy, hogy GYK (nem Gyakori Kérdések, hanem Gyengébbek Kedvéért) is megfogalmazzam?

    előzmény:
    balazs.nagy.10420 (96)
    2014-11-29  15:27
  5. 2014. november 29. 15:2897.

    Ha ilyen probléma ez az egész számodra, akkor megkérdezhetem, hogy miért egy női fórumon téped a szádat, ahelyett, hogy energiáidat nem kímélve alapítanál egy férfi áldozatsegítő szervezetet, segélyvonallal, amit a szabadidődet föláldozva működtetsz (ahogyan például a NANE tette-teszi évtizedek óta)?

    előzmény:
    balazs.nagy.10420 (95)
    2014-11-29  15:24
  6. 2014. november 29. 15:2796.

    Én ezt nem a szádba adtam, ezek a jelenlévő társadalmi előítéletek, amiket te - akarva, vagy akaratlanul - megerősítettél azzal amit írtál.

    előzmény:
    Antenka (94)
    2014-11-29  15:18
  7. 2014. november 29. 15:2495.

    Igen, a te mentalitásod vezet oda (illetve az, hogy az emberek többsége is így gondolkodik), de nem önmagában az amit te leírtál itt, hanem ez egy komplex folyamat, aminek ez csak egy része. Az, hogy a férfiakat agresszivitásra ösztönzik és azt várják el tőlük, hogy erősek legyenek, ott kezdődik, hogy a szülők sokkal gyakrabban vesznek játékfegyvert a fiúknak (míg pl. egy ugyanolyan alkalomra a lánynak vesznek egy babát), sokkal gyakrabban íratják be sportolni a fiúkat, míg a lányokat gyakrabban íratják be kézműves foglalkozásokra.


    Az, hogy ez mennyire súlyos probléma az is bizonyítja, hogy nekem hosszasan kell részleteznem ezt, csak azért, hogy megértsétek, hogy a férfi áldozatokat is védeni kell. Azt gondolom, hogy annak alapvető emberi dolognak kéne lennie, hogy minden áldozatot egyformán segítünk, független attól, hogy milyen nemű, vagy milyen származású. Azonban a társadalmunkban olyan erős az a mentalitás, hogy egy férfinek erősnek kell lennie, meg kell tudnia védeni a magát, a barátnőjét és a családját, hogy az emberek többsége magukat a férfiakat hibáztatja azért, ha áldozatokká váltak, mivel ők nem feleltek meg annak amit egy férfitől elvárunk. De mégis milyen dolog az, hogy kijelentjük, hogy egy férfitől valami elvárható pusztán a neme alapján? Ezt nevezik szexizmusnak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_899947 (89)
    2014-11-29  15:08
  8. 2014. november 29. 15:1894.

    Majd ha befejezed a szalmabáb érvelést (azt, hogy olyat adsz a számba, amit sosem állítottam, és arra reagálsz), akkor lesz értelme tovább folytatni ezt a vitát. Addig nem.

    előzmény:
    balazs.nagy.10420 (57)
    2014-11-29  02:40
  9. Torolt_felhasznalo_899947
    Torolt_felhasznalo_899947
    2014. november 29. 15:1893.

    A gyermekkori bármilyen erőszakhoz mégegyszer: kisfiúk ÉS kislányok senkinek nem merik elmondani. GYERMEKEK, akikből majd lesznek férfiak és nők. 

    előzmény:
    balazs.nagy.10420 (90)
    2014-11-29  15:10
  10. Torolt_felhasznalo_899947
    Torolt_felhasznalo_899947
    2014. november 29. 15:1592.

    Tudod mit: SAJNÁLLAK. Komolyan. Biztosan valami súlyos trauma ért. SAJNÁLLAK TÉGED, és minden egyes férfit, akit valaha súlyos trauma ért. Ha van kedved, nyugodtan írj privit, szívesen beszélgetek Veled. Ezt is komolyan gondolom.

    előzmény:
    balazs.nagy.10420 (90)
    2014-11-29  15:10
  11. Torolt_felhasznalo_899947
    Torolt_felhasznalo_899947
    2014. november 29. 15:1291.

    Hál' istennek nem tudom milyen 16 akciónapról beszélsz. Ha jól gondolom, ez a topik kimondottan ezekről a  videókról indult. De tényleg hagyjuk, csak hajtod a magadét. Ha ennyire megérintett a téma  a férfiak sérelmére elkövetett erőszakos cselekedetek megelőzéséről, feltárásáról, indíts valami civil akciót. 

    előzmény:
    balazs.nagy.10420 (88)
    2014-11-29  15:04
  12. 2014. november 29. 15:1090.

    A gyerekek ellen elkövetett erőszak nem kap annyi figyelmet, mint a nők ellen elkövetett erőszak köszönhetően az érintett szervezetek nőközpontú munkájának. Mint ahogy a 16 akciónap a nők elleni erőszak neve is mutatja, ez esetben is kifejezetten csak a nőket kell sajnálni. Ebből elég volt, másról se hallunk csak erről, tudomásul kellene venni, hogy nem csak nők vannak a világon. Férfiak ellen nem kizárólag gyerekkorban követnek el erőszakot (én csak annyit mondtam, hogy az a leggyakoribb formája), ráadásul azok gyakran felnőttkorban is segítségre szorulnak akiket gyerekként megerőszakoltak, ugyanis a legtöbb esetben ez nem derült ki, erről senkinek nincs tudomása. A férfiak sokkal ritkábban fordulnak segítségért az előítéletek miatt, kevesebb segítséget, sokkal gyakrabban lesznek öngyilkosok (minden évben 4-5-ször férfi követ el öngyilkosságot Magyarországon, mint nő).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_899947 (86)
    2014-11-29  14:55
  13. Torolt_felhasznalo_899947
    Torolt_felhasznalo_899947
    2014. november 29. 15:0889.

    Folyton olyanokra hivatkozol, ami nem általános, nem jellemző, mint pl. a súlyemelőnő. A nők többnyire nem tudnak annyit emelni, mint a férfiak, mert gyengébbek. Attól, hogy én, a  60 kilós nő fel tudok emelni 30 kilót, a gyengepista meg csak 20-at, azért az átlagférfi akkor is fel tud emelni 40-50 akárhány kilót. 


    Úgy érted, az olyan mentalitás, mint az enyém vezet az erőszakhoz???? Szerinted egy egészséges felnőtt férfi ne avatkozzon közbe, ha azt látja, hogy egy gyengébbet mondjuk összevernek, hanem menjen majd el tanúskodni a látlelet felvétele után a rendőrségre????  Az nem agresszivitás, ha le akarsz állítani egy valóban agresszív személyt. Ennyi erővel magamat se védjem meg, mert akkor agresszívnek kell lennem, és meg kell karmolnom, harapnom egy másik embert.  Majd utána, ha túlélem, teszek feljelentést, ezek szerint. Na jó, hagyjuk. Neked súlyos gondjaid vannak.

    előzmény:
    balazs.nagy.10420 (87)
    2014-11-29  14:58
  14. 2014. november 29. 15:0488.

    A videó igen, de a 16 akciónap nem, márpedig a rendőrség ezt arra készítette.


    Amikor a szexuális erőszakról van szó, akkor szinte minden esetben a nőkről van szó (nem csak ebben a videóban), pedig férfiak is érintettek. Emiatt a mentalitás miatt van az, hogy a férfi áldozatok ritkábban jelentik, ritkábban kapnak segítséget, gyakrabban lesznek öngyilkosok. Nem azt mondom, hogy nem lehet felhívni egyszer-egyszer a figyelmet arra, hogy több nő érintett. Azt lehet. Az nem elfogadható, hogy MINDIG így van ez a téma bemutatva.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_899947 (85)
    2014-11-29  14:51
  15. 2014. november 29. 14:5887.

    Az erősebb embereknek feladata megvédeni a gyengébbet. Nem a férfinak a nőt. Ha nem nyújtsz segítséget a gyengébb férfinak, akkor milyen alapon várod el, hogy a férfiak segítséget nyújtsanak azoknak a nőknek akik rászorulnak? Mindenkin segíteni kell, aki segítségre szorul, nem csak a nőkön. A szülésnek pedig semmi köze a gyengeséghez, erős, 160 kg-okat emelgető súlyemelőnők is szoktak szülni.


    Épp ez a mentalitás vezet oda, hogy sok nőt erőszakolnak meg. Ha egy férfi esetében nem az erő és az agresszivitás lenne egy pozitív tulajdonság, ha nem néznék le azokat a férfiakat akik nem állnak le bunyózni egy társaságban, hanem feljelentik azt akik erőszakoskodnak velük szemben, akkor más lenne a helyzet. Mindaddig amíg agresszivitásra ösztönzik a férfiakat, addig az áldozatok között igenis nagy arányban lesznek nők is, ugyanis aki agresszív az ritkán gondolkozik el azon, hogy éppen ki áll vele szemben.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_899947 (83)
    2014-11-29  14:44
  16. Torolt_felhasznalo_899947
    Torolt_felhasznalo_899947
    2014. november 29. 14:5586.

    ja, meg az általad férfiakon elkövetett erőszak szerinted főleg gyerekkorban történik. Azt úgy hívják, gyermekek ellen elkövetett erőszak, ha már itt tartunk. Talán te is elfogadod, hogy azt üldözik is. Kevés kerül felszínre belőlük, mert az áldozatok, kisfiúk ÉS kislányok ugyanúgy szégyellik.

    előzmény:
    balazs.nagy.10420 (80)
    2014-11-29  14:35
  17. Torolt_felhasznalo_899947
    Torolt_felhasznalo_899947
    2014. november 29. 14:5185.

    Csak hogy kimondtad! EZ a videó a nők ellen elkövetett nemi erőszakról szól!!! Ennyi erővel miért nem írsz petíciót, hogy követeled, a videó ne 3 perces legyen, mert bele kell még venni a bolti lopásoktól kezdve a bankrabláson át mindent, és akkor ráadásul tényleg nem csak nőkről fog szólni, és nem lesz téged, gyenge férfit kirekesztő. 

    előzmény:
    balazs.nagy.10420 (80)
    2014-11-29  14:35
  18. Torolt_felhasznalo_899947
    Torolt_felhasznalo_899947
    2014. november 29. 14:4784.

    Komolyan mondom, kacagnom kell! Te csak ugratsz engem!   Mit jössz most meg a "vannak ám gyenge férfiak is" dumával?? Talán te vagy az a gyenge férfi? 

    előzmény:
    balazs.nagy.10420 (82)
    2014-11-29  14:43
  19. Torolt_felhasznalo_899947
    Torolt_felhasznalo_899947
    2014. november 29. 14:4483.

    Nagyon kiforgatod. Azt talán nem vitatod, hogy egy pár esetében általában jelentős testsúly különbség, erőviszony eltérés van a férfi javára. A hím egyedek nagyobbak. És igen, feladatuk lenne védeni a gyengébbet, esetünkben a nőt, nem pedig visszaélni az erőfölényükkel. Az meg hogy vannak gyenge férfiak... Most ezzel mit csináljak? Menjek és védjem meg? Egyébként gyakran egészen gyenge (nyeszlett) férfiak a legagresszívabbak, mert komplexusosak a saját gyengeségüktől. 


    Tudod, az a fránya természet. Így van ez kitalálva. A nőstény tudja kihordani az utódot, ő gondozza és a nála nagyobb erősebb hím meg megvédi a kardfogú tigristől, és nem agyonüti. És hidd el, ez jól megfér az emancipációval. De ahogy sokan mondták már: a férfiaknak is meg kell adni a jogot a szüléshez. 

    előzmény:
    balazs.nagy.10420 (78)
    2014-11-29  14:30
  20. 2014. november 29. 14:4382.

    És hogy mi bajom a "gyenge nőkkel"? Az, hogy ilyen nincsen. Nem minden nő gyenge és nem minden férfi erős. Aki úgy állítja be ezt a dolgot, hogy csak a nők gyengék és csak őket kell védeni, az diszkriminálja azokat a férfiakat akik szintén védelemre szorulnak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_899947 (79)
    2014-11-29  14:35
  21. 2014. november 29. 14:4281.

    A cikket nem azért, hoztam, hogy azt bizonyítsam, hogy a nők gyakran erőszakolnak meg férfiakat, hanem azért, mert egy konkrét példát kértek erre. Hiába húzod alá vastaggal azt, hogy ki az elkövető, ez teljesen irreleváns az áldozat szempontjából. Ahogy már sokszor leírtam, az áldozat nem tehető felelőssé azért, mert a bántalmazója ugyanazon demográfiai csoporthoz tartozik. A bőrszín meg úgy kapcsolódik ide, hogy ez ott ugyanúgy igaz. Egy fehér bőrú ember nem tehet arról, hogy őt épp egy fehér erőszakolta meg, ez épp ugyanolyan rossz, mint amikor egy fekete erőszakol meg egy fehéret. És igen férfiakkal szemben is lehet erőszakoskodni, hadd ne részletezzen itt a durvább esteket, a nemi erőszak már akkor létrejön ha valaki intim érintkezésre kényszeríti az áldozatát, vagy ha zsarolja őt valamivel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_899947 (79)
    2014-11-29  14:35
  22. 2014. november 29. 14:3580.

    A férfiak elleni nem erőszak legtöbb esetben gyerekkorban történik, bulik után ritka. Bár előfordul ilyen is. Azonban ezzel együtt a férfiak figyelmét is fel kellene hívni arra, hogy ne igyanak túl sokat, mert a bulik után gyakran vállnak fizikai erőszak áldozatává. Az ember ittas állapotban ugyanis képes provokatív módon viselkedni és sajnos vannak olyan emberek akik úgy érzik, hogy egy-egy beszólás feljogosítja őket arra, hogy erőszakot alkalmazzanak. Ez a videó többek között azért sem tetszik nekem, mert kizárólag a szexuális erőszakról szól és kizárólag lányok az áldozatok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_899947 (73)
    2014-11-29  14:22
  23. Torolt_felhasznalo_899947
    Torolt_felhasznalo_899947
    2014. november 29. 14:3579.

    Kevered a szezont a fazonnal. A nemi erőszak áldozatai jellemzően nők, az elkövetők pedig jellemzően férfiak. A férfiakon elkövetett nemi erőszak elkövetői is jellemzően férfiak. Azért mert te most hozol egy bulvárhírt még nem változik a helyzet. Nyugodtan ki merem jelenteni, hogy a nők által megerőszakolt férfiak száma elenyésző. Főleg, ha figyelembe vesszük, hogy a férfiakkal bizonyos .. hm... tények fennállása esetén elég nehéz bármit tenni. Már ha meg is akarod érteni. Nagyon rossz hasonlat a bőrszínnel jönni, nem állja meg a helyét. 


    Ja, biztos van olyan férfi, aki nem akarja, de a nő addig erőszakoskodik, amíg megtörténik a dolog. Viszont én olyat még nem hallottam, hogy a nőnek orgazmusa lett az erőszak során. Egyébként tényleg nevetségesnek találom az idézett esetet a hiteles, mérvadó bulvárújságból. 


     


    Szóval, mi bajod a "gyengenőkkel"? Belegyalogoltak a lelkivilágodba?

    előzmény:
    balazs.nagy.10420 (74)
    2014-11-29  14:24
  24. 2014. november 29. 14:3078.

    Ezt úgy értem, hogy a hagyományos nemi szerepek miatt a társadalomban van egy olyan kép, hogy a nők gyengék és védeni kell őket, míg a férfinak erősnek kell lennie, meg KELL tudnia védeni a nőket és saját magát is. A NANE és a többi nővédő szervezet kihasználván azt, hogy a társadalom nagy része ilyen előítéletesen gondolkodik - pedig elvileg a feministák ezen szeretnének változtatni - (nem véve figyelembe azt, hogy ez nem mindenkire igaz, pl. vannak gyenge férfiak is) sikeresen tudja az erőszak kérdését kizárólag a nőkre korlátozni, ezért másról sem hallunk csak arról, hogy véget kell vetni a nők elleni erőszaknak. Ennek pedig van egy olyan üzenete a férfiak elleni erőszaknak nem kell véget venni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_899947 (76)
    2014-11-29  14:25
  25. 2014. november 29. 14:2677.

    "Nem fejezted be a mondatodat: ferfiak."

    Hiába lovagolsz ezen a témán. Az áldozatok nem tehetőek felelősség azért, mert az elkövető velük azonos demográfiai csoporthoz tartozott. Ezt én annyiszor még leírni, ahányszor te újból és újból előveszed ezt. Itt az áldozatok védelméről és az erőszak megelőzésről van szó.

    előzmény:
    Sissi52 (70)
    2014-11-29  13:05

Címlap

top