Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mi a helyzet az albérletekkel? Lassan bele kell születni, ha jót akarsz

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. november 27. 10:25
Ádáz verseny alakult ki az elfogadható árú albérletekért Budapesten, ha nem vagy szimpatikus, és nem végtelenül rugalmas a munkahelyed, vagy nincsenek kapcsolataid, esélyed sincsen beülni a tutiba.

Nők Lapja Café: Luxus a jó albérlet - lassan bele kell születni, ha normálisat akarsz
  1. 2014. november 30. 13:00126.

    Számomra pedig azok az igénytelenek, akik ennyire gyűlölik az állatokat, mint te ... sorry !

    előzmény:
    KN18 (125)
    2014-11-30  12:21
  2. 2014. november 30. 12:21125.

    Igazad van, igénytelen volt a tulajdonos és hagyta, hogy kutyát vigyen az előttünk bérlő a lakásba.


     

    előzmény:
    egy albérlő (123)
    2014-11-30  11:03
  3. 2014. november 30. 11:05124.
    Javítom magam: ...Nos igen, ha az ember saját maga igénytelen,a kutyája, macskája, sőt .... illetve ... nem vélted BENNÜK (nem bennünk) ...
  4. 2014. november 30. 11:03123.
    "Mi 23 hónapig béreltünk lakást míg építkeztünk. Az előző bérlőnek volt kutyája, aminek SZAGA van érzett hónapokig annak ellenére, hogy kifestettük a lakást..."

    Nos igen, ha a tulajdonos igénytelen, a kutyája, macskája , sőt még a gyereke is igénytelen! Ez pedig esetedben a saját szegénységi bizonyítványod, hogy amikor szemügyre vetted a potenciális bérlőket, nem vélted bennünk az igénytelenséget felfedezni!! Ahogy írtam is, önmagára és a környezetére igényes család MINDENRE odafigyel, a kutyájára, macskájára és a gyerekére egyaránt. Érdekességként jegyzem meg, ahol mi élünk, ott pontosan a csótányos, hangyás TULAJDONOSOKKAL van a probléma, mert mi a szlogen Magyarországon? Saját tulajdonomban azt csinálok, amit akarok. Tisztelet a kivételnek, ezt nem győzöm hangsúlyozni!

    "a kisgyerekekkel nem az a baj, hogy összerajzolják a falat, hanem az, hogyha a szülei nem fizetnek, nem lehet kitenni őket..."

    A kilakoltatási moratóriumnak nem kikötése, hogy gyerekes vagy nem gyerekes család, egyaránt vonatkozik mind két félre ! És tedd a szívedre a kezed, igen is általánosítás van Magyarországon, gyerek, kutya csak alpári, primitív módon létezhet, de én tudod, hogy mit szoktam erre mondani? Soha nem lehet tudni, ki-mikor kényszerül másnak a lakását bérbe venni, ne adja Isten, addigra saját gyereke is lesz egy házi kedvenccel, na majd akkor jussanak eszébe a saját szavai, amikor nagy mellénnyel hangoztatta, az ő lakásába, házába ilyenek nem tehetik be a lábukat !!!

    És szaszo71-nek tökéletesen igaza van, egyetértek vele !

    Ui.: az előző hozzászólásom többszörössége rendszerhiba!
  5. 2014. november 30. 10:16122.

    Kéthavi kaucióból szerinted mit lehet fedezni?


    Ha csak egyszer nem fizet, a bérleti díj és a rezsi már el is vitte.

    előzmény:
    szaszo71 (120)
    2014-11-30  09:25
  6. 2014. november 30. 09:31121.

    a kisgyerekekkel nem az a baj, hogy összerajzolják a falat, hanem az, hogyha a szülei nem fizetnek, nem lehet kitenni őket, legalábbis nekem nem volt szívem kitenni őket, két felnőtt ember hova menjen annyira nem zavart volna.


     


    kutya meg: kertes házunk van, a kutya nem tűr meg más állatot, tyúkot már ölt meg, a macskánknak is kb három élete van még a hétből, nem jöhet kutya


     


    és hogy vannak igényeim a bérlő felé? nem ez a természetes? (igaz itt egy ikerházról van szó, tehát ha éjjel buli van én sem alszom, ha meg nem rakja plusz zacsiba a pelenkát (megtörtént) az én nappaliban rajzanak a zöld legyek, guszta dolog és hiába kértem, hogy zacskózzanak).


     


    Igaz, mi kaptuk a házzal együtt a bérlőket, csak velük van tapasztalat, remélem lesz jobb is. :-)

  7. 2014. november 30. 09:25120.

    A 4. pontban pont jó nagyot tévedsz.


    Nem csak a tulajdonosnak vannak jogai. 


    Itt Németországban pl. a tulajdonos nem határozhatja meg, hogy a bérlő milyen színűre fesse a falat, stb. Felmondani is csak nagyon meghatározott módon lehet. Pl. ha saját magadnak van szükséged az ingatlanra vagy mondjuk a gyerekednek. Vagy ha a bérlő nem fizet x ideje vagy mondjuk a szomszédok panaszkodnak. De akkor is meg van határozva, hogy hány hónapot kell hagyni, hogy a bérlő új lakást kereshessen.


    Az igaz, hogy kiköltözéskor a falat újra fehérre kell festeni, vagy ha nem teszi meg a bérlő, a kaucióból levonják.


    Tényleg, te nem kértél kauciót? Mert akkor abból fedezhetted volna a költségeket, nem kellene itt jajgatnod.

    előzmény:
    Alsórákosi (118)
    2014-11-29  16:21
  8. 2014. november 30. 08:04119.

    Mi 23 hónapig béreltünk lakást míg építkeztünk. Az előző bérlőnek volt kutyája, aminek SZAGA van érzett hónapokig annak ellenére, hogy kifestettük a lakást saját költségünkön mielőtt beköltöztünk. De festés előtt 1 napot azzal töltöttem, hogy a fűrészporos tapétáról porszívóztam a beleragadt kutyaszőrt . Nem, nem hiszem, hogy való kutya egy lakásba.


    Az én szüleim, a férjem szülei TISZTESSÉGESEN dolgozó végtelenül egyszerű emberek voltak (varrónő, takarítónő, rakodó munkás és hivatali tisztviselő) havi 500.-ft ifjusági takarékbetétet fizettek a gyerekeiknek. Amikor már dolgoztunk mi fizettük, a jutalmat a prémiumot hozzátettük. Általában a meglévő állásunk mellet + munkát vállaltunk. Rengeteg lemondás és munka összegyűjteni a egy kis lakás árát és utána fizetni a hitelét. 


    '87-ben 2480.-ft volt a kezdő fizetésem, a barátnőm kinevetett mert Ő a bankban több mint 3000.-ft-ot kapott. Alig 4 év mulva mikor mentem , hogy hitelt vegyek fel életem első ingatlanjára, majd megölte a zöld irigység, hogy én már itt tartok. Ő a sok pénzből bárokba járt szórakozni, tengerparti nyaralásokra ment stb.. Ki hogyan gondolkodik.

  9. 2014. november 29. 16:21118.

    Évekig lakott egy ügyvédnő a gyerekével, soha semmi probléma nem volt Velük.


    Még ellenőrizni sem kellett oda menni és nem lakták le a lakást, nem volt feljelentés a magatartásuk miatt!


    1. Megengeded, hogy én válasszam meg kinek adom ki, milyen feltételekkel?


    2. Azért nincs bejelentkezés, mert a románok "elfelejtettek" kijelentkezni,


        amit szintén nekem kell intézni. Idő- és illeték vonzata van!


        (Valószínű nem véleletlen, megszünt volna a Magyar költégvetésből a gyerek 


         után felvehető pénz.)


         


    3. Természetesen adózok, 30-40 lakásos társasházban mindig akad feljelentő!


    4. Mi köze ennek az ország állapotához? "Normálisan szabályozott" országokban     a törvények a tulajdonost védik és ott is a tulajdonosé a döntés joga.   


     

    előzmény:
    szaszo71 (117)
    2014-11-29  14:52
  10. 2014. november 29. 14:52117.

    Szerintem neked az lenne a legjobb, ha be sem költözne a bérlő, csak fizetné a lakbért.


    Normálisan szabályozott országokban ilyen "bérlőkeresés" elképzelhetetlen.


    És mi az, hogy nincs bejelentkezés?


    Akkor esetleg adóznod kéne a jövedelmed után?


    Az ilyenek mioatt tart az ország ott, ahol tart.

    előzmény:
    Alsórákosi (97)
    2014-11-28  19:40
  11. 2014. november 29. 13:29116.

    Az  Banki, UPC  tartozásukhoz valóban semmi közöm, nem is érdekel, csupán érzékeltetni akartam a mentalitásukat!


    Sőt, amikor megírtam, hogy a végrehajtó keresi, felháborodtak, hogy őket ne fenyegesse senki!

    előzmény:
    ezanick* (110)
    2014-11-29  11:03
  12. 2014. november 29. 13:23115.

    Természetesen VAN! 


    Viszont nagyon időigényes az ügyintézés.


    1. Kárfelmérő kijön, megnézni. Oda menni, várakozni, vissza, minimum 3 óra   


    2. Üveges jön szintén legalább 3 óra hossza (Mestervonal)


    3. Leadni a számlát az irodába, várakozás-ügyintézés 1,5 óra


    4. Jövő héten jön a bizt. ellenőrizni 10-12h között, újabb 3 óra


    5. Majd utalnak valamikor! 


    Ha az eseményt a bekövetkezésekor  bejelentik (a nő otthon a gyerekkel) nekem sok időt takarítottak volna meg.

    előzmény:
    evidens (105)
    2014-11-28  21:13
  13. 2014. november 29. 13:13114.

    A vízórára nincs ötleted? 


    A villanyóra csere sem megoldható,mert a bejárati ajtó mellé szerelték fel a 60-as években és olyan kicsi a hely, hogy a mérete miatt nem fér el az új. 

    előzmény:
    KN18 (100)
    2014-11-28  20:48
  14. 2014. november 29. 11:31113.

    Itt Debrecenben volt, hogy egész utcányi panel volt tanácsi. 

    előzmény:
    ezanick* (112)
    2014-11-29  11:12
  15. 2014. november 29. 11:12112.

    Sok ilyen volt. De erdekes modon, nalunk ezek a lakasok leginkabb teglabol epultek :) a panelek majdnem mind magantulajdonban voltak. Innentol nem igaz, hogy ezeket hivjak panelproletaroknak. ( azaz oszinten megmondom sosem erre asszocialtam, amit te mondasz, mikor ezt mondogatjak is, hogy panelprolik)

    előzmény:
    KN18 (111)
    2014-11-29  11:06
  16. 2014. november 29. 11:06111.

    Azt én pontosan tudom, hogy lehetett vásárolni is panel lakásokat. Vettek anno a férjemnek is a szülei.


    DEEE A 76 hsz-ben ez állt:


    " mert állam bácsi a segge alá tett mindig mindent. Az esetek többségében semmilyen teljesítmény nélkül." voltak ilyenek is akik nem a saját erejükből jutottak hozzá, hanem kapták, aztán pedig megvehették, sőt ha visszaadták a tanácsnak akkor kaptak érte un. lelépést. Van olyan alkalmazottam akinek ilyenbe lakik az anyukája és a nagymamája is. 

    előzmény:
    ezanick* (109)
    2014-11-29  10:58
  17. 2014. november 29. 11:03110.

    Sajnalatos, de ujrairod. Nincs bejelentkezes stb. Mi kutyakkal elunk, de allitom semmi kart nem csinalnak, ellentetben azokkal, akik nalad eltek es ugyan kutyajuk nem volt, de loptak, szekrenyuveget tortek es fizetes nelkul tavoztak.


    amugy az otp hitelkartyahoz mi kozod? 

    előzmény:
    Alsórákosi (97)
    2014-11-28  19:40
  18. 2014. november 29. 10:58109.

    Nem igaz. Sok panel nem tanacsi volt, hanem szovetkezeti. Nalunk legalabbis. Ugyanugy hitelt vettek fel es fizettek honaprol honapra. S ugyanugy volt onresz is. Igaz nem sok, s a kamat nagyon kedvezo volt. (3%) De ez mar 40 eve volt. 

    előzmény:
    KN18 (86)
    2014-11-28  14:02
  19. 2014. november 29. 10:55108.

    Ez a sajat szegenysegi bizonyitvanya. Miert is kell takarotani? Maga miatt. Konforterzet es allagmegovas.


    A temarol altalaban: Jobb helyeken ( bizonyos orszagokban) nem olyan szerzodesek vannak, amik a berloket vedik, hanem olyan, ami inkabb a tulajdont/ tulajdonost. Hivatalos allapotfelmeres bekoltozeskor, elkoltozeskor. Fenykepekkel, leirasokkal dokumentalva. Amennyiben kart tettel levonjak a kauciobol. Mielott elkoltozol kifested a lakast ha nem akarod, h levonjak tiszta fallal kapod, ugy is adod vissza. Nyilvan ha elromlik valami akkor azt a tulaj csinaltatja meg. Sokan munkaszerzodeshez, jovedelemhez kotik kinek adjak ki. Es nem 50 ezerert.. Igy nagyjabol garantalt, hogy nem lelakva kapja vissza a lakasat. Itthon meg rettegned kell, h milyen allapotban kapod visdza a lakasod, mennyi hatralekkal. Hany honapi pereskedes utan esetleg.


    Na en csak ilyen feltetelekkel adnam ki a lakasom. Az tuti. 10 -15 ev megterules, ha szerencsed van. Ha nincs, akkor meg szetlopjak.

    előzmény:
    KN18 (84)
    2014-11-28  13:52
  20. 2014. november 29. 10:42107.

    "Van egy generáció, amelyik abban nőtt fel, hogy állam bácsi alátolta a lakást, munkahelyet stb. és még ha semmit sem csinált, akkor sem vesztette el egyiket sem. Ez a generáció fel sem fogja, hogy ma már mindenkinek saját magáról kell gondoskodni. Ráadásul ma már az emberek igénye is kicsit magasabb annál, minthogy leülök egy íróasztalhoz/odaállok egy futószalaghoz és onnan megyek nyugdíjba 40 év múlva. (Arról nem is beszélve, hogy ez a "kényelmes" helyzet nem is adatik meg mindenkinek...)"


    ez a generacio ma mar hany eves?


    mert mar a mai 50 eveseknek sem tolt ala az allambacsi se panelt, se tanacsi berlemenyt. Legalabbis felenk nem.


     

    előzmény:
    Tulipáncsokor (71)
    2014-11-28  10:01
  21. 2014. november 28. 21:18106.

    Ha több lakásos is a ház, akkor is meg kell adnod az ajtószámod, innentől ciki. Különben mi az invitellel jártunk így, az előző bérlő itt hagyta a be nem fizetett sarát feléjük és az invitel közölte, hogy nem köt be, míg az előző nincs rendezve, szóval választhattunk másik szolgáltatót. Jó ez annyira nem nagy bosszúság talán a tulajnak, mivel behajtani viszont a nem fizetőn fogják, maximum a következő bérlőnek kényelmetlen.

    előzmény:
    KN18 (102)
    2014-11-28  21:05
  22. 2014. november 28. 21:13105.

    "Azt is elfelejtették időben tudatni, hogy kitörték az egyik szekrény üvegét, ami 10.000.- Ft-ba került nekem."


     


    Nem volt lakásbiztosításod a kiadott lakásra? Anélkül vétek bérbe adni! 


    Az fedezi az ablakkárokat is, egyebet is.

    előzmény:
    Alsórákosi (97)
    2014-11-28  19:40
  23. 2014. november 28. 21:11104.

    Az előre fizetős mérők egyfajta nagyon objektív azonnali és automatikus pozicionálást is generálnak a bérlésre jelentkezők körében.


    Magyarán kihullik a férgese.


    Akinek meg van pénze annak ez nem szempont.

    előzmény:
    Alsórákosi (99)
    2014-11-28  20:45
  24. 2014. november 28. 21:08103.

    "azt jelenti, hogy egy bérlőtől bérel az albérlő, nem tulajtól
    és nem azt, hogy egy részt"


    Nincs igazad. Milyen bérlő az, aki bérbead? Semmilyen, mert főbérlők már nincsenek, aki bérbeadhatnának valamit.


    A tulajdonos az ingatlan bérbeadója - ha bérbeadja a tulajdonát.


    Az albérlet egy külön bejáratú ingatlanon belüli közös rész - többnyire egy szoba - bérlése. Gondold át, nem olyan bonyolult.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (10)
    2014-11-27  12:13
  25. 2014. november 28. 21:05102.

    Azonos névre nem, de más névre igen. Van ahol egy házszám alatt 4 lakás vagy több is található.


    De valóban bosszantó amikor ilyen megélhetési bűnözőkkel kell küzdeni egy lakás tulajdonosnak.

    előzmény:
    lady1986 (101)
    2014-11-28  20:58

Címlap

top