Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mi a helyzet az albérletekkel? Lassan bele kell születni, ha jót akarsz

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. november 27. 10:25
Ádáz verseny alakult ki az elfogadható árú albérletekért Budapesten, ha nem vagy szimpatikus, és nem végtelenül rugalmas a munkahelyed, vagy nincsenek kapcsolataid, esélyed sincsen beülni a tutiba.

Nők Lapja Café: Luxus a jó albérlet - lassan bele kell születni, ha normálisat akarsz
  1. 2014. november 27. 15:3126.

    Csak a magam példáját tudom írni. A felújított, jó állapotú lakásokat egyszerűen nem merik kiadni a tulajdonosok. Viszonylag nagy a lakásom, jó közlekedésű, gépészetileg is teljesen felújított, új bútorokkal. Sokan kérdezik, miért nem adom ki. Több jelentkező volt már rá, pedig sosem hirdettem. Nekem nem ér meg havi 100 ezret sem, hogy teljesen lelakják a bérlők, mert a felújítás nem csak sok pénzbe kerül, hanem rengeteg fáradsággal is jár. És akkor még nem beszéltem a közüzemi tartozásokról, ami szintén nagyon gyakori jelenség.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-11-27  10:25
  2. 2014. november 27. 15:0825.

    Én is évekig éltem albérletekben (vs ezért is tudom, hogy mi az ami mindkét félnek fontos), és tényleg nagyon rémes a helyzet.. vannak jó kiadó lakások, de nagyon sokat kell keresgélni hozzá, és lecsapni rá. Rémesen ízléstelen bútorok tudnak lenni, de más z ízlése mindenkinek, én ezért törekedtem arra, hogy teljesen semleges színekkel, fehér falakkal adjam ki a lakást, amit igény esetén új függönyökkel, képekkel lehet saját képre formálni.


    Viszont azt tapasztaltam, hogy néha túlzottan érzékenyek a lakást keresők is, és minden apróságtól "vágóhídi sertésnek" érzik magukat. Pl. jelentkezett hozzám egy tök normális fiatal lány, bolti eladó volt, de ki akarta venni  lakást, ami télen alaphangon 80-90 Ft rezsivel együtt, ezért kértem jövedelemigazolást (ezt egy hűtőhöz szükséges áruhitelhez is kérik! nemhogy egy éves bérleti szerződéshez), azt mondta magánügy, és nem adott. Hát nem az övé lett a lakás... De ugyanígy kiesnek azok is, hiába a sértődés, akik le akarják alkudni a kauciót. Ez ugyebár nem piac, és ha valakinek nincs 150E Ft-ja rá, akkor az nekem nem garancia arra, hogy tud fizetni rendszeresen, hiszen elég, ha egyszer komolyabba megbetegszik, táppénzből már nehézkes. Arról nem is beszélve, hogy egy jól felszerelt lakásban a műszaki cikkek, bútorok (nem a nagyi féle, hanem új, ízléses bútorok) értéke jóval nagyobb.


     

    előzmény:
    egy albérlő (23)
    2014-11-27  14:56
  3. 2014. november 27. 15:0624.

    Varj egy kicsit, 52 negyzetmeteres, uj epitesu teglalakas, garazs van, meg kis + tarolo, a garazs kulon kiado,meg a tarolo, havi 100 korul megkapod, 2 szobas, erkelyes. Az elso berlok egyetemista voltak, akkor meg butort nem ajanlottunk. De nekik kellett, hat vettunk, ujat, es mar csak alairni mentunk a papirokat, amikor is tobb oldalas listaval jottek, meg az utolso kiskanalat is felsoroltak, hogy hany darab kell belole. Az egyik srac vergodott, a masik csendben volt. Megkaptak mindent. Aztan az egyik kikoltozott ket honap mulva cserben hagyva a csendesebbet. Utana egy olasz-Magyar ertelmisegi hazaspar koltozott be, minden este hangos buli, a szomszedoknak nem volt nyugta. Vegre ki lettek rugva. Mindent szetromboltak, szetvertek, meg a konnektorokat is kicibaltak a falbol. Most rendes egyetemistak vannak. Ha ok elvegzik az egyetemet, tietek lehet lakasberles, metrovonalon van. Ok meg 100 alatt fizetnek, mert rendesek. Komolyan mondom.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-11-27  10:25
  4. 2014. november 27. 14:5623.
    Üdv. Látszik, hogy egy-két kommentelő mennyire nincs tisztába az albérlők helyzetével. És a rosszindulatú megjegyzéseket félre kéne tenni és örülni, ha saját ingatlanjából írja a sorokat, vagy kifogott egy igazán megfelelő albérletet magának. Ha pedig pusztulatban él és onnan ír, egy igénytelen ember. Teljes mértékben egyetértek a cikk írójával, ugyanis hihetetlen, micsoda ocsmány, undorító és gusztustalan ingatlanokat kínálnak 60-70-80 ezer forintért, plusz a rezsi. Valóban 100 évvel ezelőtti bútorokkal , ízléstelenül összerakva azokat kínálják a lakást, nagyanyáink korabeli terítőkkel, függönyökkel és konyhabútorokkal. A szobabútort, óriás méretű barna csapot, barna csaptelepekkel és barna lábas káddal már ne is említsem ! Egy önmagára és a környezetére egyaránt igényes embernek lehetősége sincs egy ízléses, a XXI. századnak megfelelő bútorokkal és kiegészítőkkel lakást kibérelni, mert elszaporodtak az iszonytatóan ocsmány lakások a fenti árakért cserébe. Nyilván ezt is lehetne a "kedves" hozzászólónak überelnie, aki azt írta, hogy a cikk írójának még a disznóólát sem adná ki, hiszen valószínűleg maga is ott él, ha nem látja át, mi a helyet Magyarországon albérleti szempontból. Igen, lehet majd írni, hogy akkor miért nem néznek az albérlők 120-130 ezer forint+rezsiért lakásokat. Nyilván, mert átlagkeresetből élnek és nem futja többre, mint pl.. 60 ezer forint bérleti díj kifizetése. Természetesen jogosnak tartom, hogy a tulajdonos megválogatja, kit is enged be az ingatlanába, lévén, elég sok a csaló és a szélhámos, azonban ezt is lehet kulturált ember módjára tenni és nem úgy kezelni az albérletre jelentkezőt, mintha a vágóhídon lévő sertéseket méregetné.
  5. 2014. november 27. 14:0922.

    Én voltam már bérbeadó és teljes bizonysággal tudom mondani, hogy Mo-n ez nem túl nagy biznisz. És mindezt azok után is fenntartom, hogy csillagos ötös bérlőket fogtunk ki.


    Ott kezdeném, hogy csak a ház rendbehozatala kiadás előtt (festés, takarítás, stb.) 400.000 Ft-volt (8 éve). Két és fél évig bérelték a házunkat a már említett csillagos ötös bérlők és az addig befolyt bérleti díjból nagyjából kijött egy 12 személyes komplett Zsolnay étkészlet (persze csak akkor, ha nem vonom le a festés és rendbehozás díját, mert akkor már nullszaldón vagyunk). Ehhez persze az is hozzájön, hogy mivel cégnek adtam ki a házat, komplett bérleti szerződéssel, a 40% adó befizetése után már annyi sem maradt, hogy egy kisebb javítást el tudjak végeztetni, ha valami tökremegy. Márpedig ez előfordulhat még egy 7 éves házban is.


    Ezek után kb azt tudom mondani, hogy kb annyi volt csak a hasznunk az egészből, hogy nem állt üresen a ház, nem kellett attól tartani, hogy beköltözik valaki csak úgy "spontán" és a rezsit (pl. a ház téli fűtését) is fizették. Végül inkább eladtuk a házat.


    Szóval nem csodálom, ha az emberek inkább nem adják ki a jobb lakásukat/házukat, mert még mindig kisebb veszteség fizetni egy minimális fenntartási költséget, mint egy bérlő, aki több milliós kárt okoz (esetleg közmű tartozást halmoz fel). Márpedig egy vadidegenre nincs ráírva, hogy rendes-e vagy egy vandál állat. Ez csak lakva derül ki, akkor meg már lehet, hogy késő.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-11-27  10:25
  6. 2014. november 27. 13:5521.

    Én egy full felújított, bútorozott lakást adok ki a piaci ár alatt (35  nm-50E+rezsi) de úgy-de úgy megválogatom, h kinek: leinformálható munkahely, min. 180E havi fizu, min. egy éves bérleti szerződés, három havi kaució, és nincs 5 napnál több fizetési csúszás. Rezsinél a szolgáltatók késés esetén hívnak, itt sem lehet csúszás.


    Cserébe a közelükbe sem megyek ha nem hínak, állom a rendes használattal összefüggő javításokat, be lehet jelentkezni, adózom utána. Mindig van bérlőm, de gond sosem. Persze, sértődés van, ha nem adom ki akárkinek, lehet érzékenykedni, de ez egy befektetés, üzlet, így éri meg.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-11-27  10:25
  7. 2014. november 27. 13:2720.

    Az albérlő az, aki egy többszobás ingatlanban bérel egy szobát, egy fedél alatt lakik a a tulajjal (régen a tanácsi lakások idején nem tulajdonosok, hanem még  főbérlők voltak, aki a  tanácstól bérelték a lakást, kiadtak egy szobát egy albérlőnek, innen ered az elnevezés) és kimehet a konyhába valamint a fürdőszobába reggel 6-8-ig és este 6-8-ig, nőt, férfit nem vihet fel és nem zajonghat rádióval, tévével, haverokkal és 10-kor villanyoltás, takarodó. Szóval ez az albérlő és nem az aki egy bérlőtől bérel. Aki bérlőtől bérel az nem 100-as, azért fizet többet, hogy a bérlő is kaszáljon?!


    Aki önálló lakást vagy házat bérel, mint Andy Vajna az ő kedves Palácsikjával (3 milla/hó) , az nem albérlő. Az ingatlan bérlő!Hol van ma már bérlőtől bérelhető önkormányzati lakás?!A mesében.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (10)
    2014-11-27  12:13
  8. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. november 27. 13:1819.

    ha egy lakás 15 millió akkor havi 160ezer a reális bérlet és akkor is 8 év az ára


    az ad ki lakásokat magyarországon akinek nincs az üzlethez semmi lövése

    előzmény:
    Míra (16)
    2014-11-27  12:55
  9. 2014. november 27. 13:0418.

    Ez így igaz.


    Mert, ha még volna is pénze a tulajnak egy alaposabb felújításra, kétszer is meggondolja, hogy belevágjon-e, mert lehet, hogy hónapok alatt leamortizálják a többszázezres, milliós ráfordítást.

    előzmény:
    drenalin (15)
    2014-11-27  12:39
  10. 2014. november 27. 13:0317.

    Mivel a jelenlegi szabályozás a bérlőknek kedvez, hiába nem fizetnek se bérleti díjat, sem rezsit, többszázezres tartozást halmozhatnak fel, mire a tulajdonos egyáltalán ki tudja tenni őket a lakásából.


    Ezért sokan inkább ki sem adják az üres lakásukat.

    előzmény:
    Míra (16)
    2014-11-27  12:55
  11. 2014. november 27. 12:5516.
    Nagyon jó cikk!
    Gratulálok! Ez sajnos a "véres"valóság!!!
    Minekünk most szerencsénk volt, de már3-4 hónapja kerestünk. irreális árakat kérnek egy gagyi konvektoros lakásért!! Én elég régóta albérletben lakom, nem volt gond, mert jól megvagyunk a párommal anyagilag is. Még félre is tudok tenni! De! 4-5-6 éve nagyon könnyen lehetett albérletet szerezni, expressz 1 max.2 telefon és már mehettél. Most alig hittem el, hogy nincs. Fél órája tettek fel egy hirdetést és mondta a nő, hogy már 50-en hívták! borzasztó!
  12. 2014. november 27. 12:3915.

    A Jó dolgok mindig többe kerülnek mint a rosszak, szóval hogy mennyire luxus azt lehetne vitatni de minek.


    A legtöbb albérletbe kiadott lakás úgy lesz hogy a tulaj örököl egy lakást aminek a felújítására egy évi fizetését rá kéne költenie, mert tnyleg nagymama vagy dédmama lakott benne. Ki tud előrángtani a mellényzsebéből mondjuk egy milliót egy felújításra? Aki igen az már meg is kéri az árát a lakásnak, mert mondjuk hitelből kénytelen felújtani azt a lakást, ne a nagymama bútorai között kelljen lakni. 


    Ahog autót is lehet venni már 100e forintért de az olyan is lesz, meg lehet venni milliókért is, és igen, érezni lehet majd a különbséget, de azt a különbséget meg kell fizetni. Éppen ezért nem egészen értem a tulajok felé az indulatot. Azért egy lakás bárhol van, több millió ft értékű, amit néhány tízezer forintért cserébe időlegesen megkap a bérlő. Akármi is van, hatalmas kockázhat a tulajnak. Természetes hogy válogat, főleg ha sok a bérlőjelölt!

  13. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. november 27. 12:2914.

    azért az is elég beszédes a nép lesüllyedéséről, hogy ma finoman szólva gondok vannak a bérlőkkel
    a nagyapám kb 1965től tartott nem kevés albérlőt 30 évig
    és soha nem szöktek meg fizetés nélkül, nem barmoltak szét semmi

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-11-27  10:25
  14. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. november 27. 12:1913.

    s, ha nagyanyámnak áramszedője volna akkor ő lenne a trolibusz

    vegyél fel 20 embert és adj nekik 400ezer netto fizetést
    JÁRJ az élen a jó példával és majd lesznek követőid

    előzmény:
    Strommer Nóra (7)
    2014-11-27  11:46
  15. 2014. november 27. 12:1712.

    A bérbeadandó lakások felújítására nem érdemes túl sokat költeni (ezzel természetesen nem azt mondom, hogy romhalmazt kell kiadni), mert sajnos tapasztalat, hogy a bérlők sokkal jobban leamortizálják a lakást, mint aki a sajátjában lakik.

    előzmény:
    Strommer Nóra (7)
    2014-11-27  11:46
  16. 2014. november 27. 12:1511.

    Hiába lehet vidéken töredék árért bérelni, ha munkalehetőség a fővárosban van.


    Emiatt az is meggondolandó, hogy valaki az agglomerációban béreljen, mert lehet, hogy olcsóbbak az árak, de az utazás jóval többet elvisz pénzben és időben.

    előzmény:
    W. A. Lacky (9)
    2014-11-27  12:06
  17. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. november 27. 12:1310.

    ha már a megnevezésen lovagolsz akkor azt jelenti, hogy egy bérlőtől bérel az albérlő, nem tulajtól
    és nem azt, hogy egy részt
    még ágybérlet is volt a régi rendszerben, persze feketén

    előzmény:
    evidens (8)
    2014-11-27  12:00
  18. 2014. november 27. 12:069.
    Valami átverésről olvastam, azért katt ide. Szó sincs ilyesmiről, és nem is értem, hogy mi a szart vár bárki is albérlet gyanánt!? Kacsalábon forgó várat 50 e-ért? Röhej. Albérletben lakni mindig is baromság volt: kifizetsz egy halom pénzt, de sohasem lesz a tiéd; semmit sem alakíthatsz a kedvedre, vagy ha igen, egyszer úgyis ott kell hagyd; retteghetsz, hogy mikor raknak ki; esetleg másokat is el kell viselj. Senkinek sem kötelező a fővárosban laknia, vidéken ennek a töredékéért is található albérlet. Olyan "valamit kéne írni" szaga van ennek a firkálmánynak, értelme semmi. Arról már nem is beszélve, hogy az irományban: "...az idei átlagkereset nettó 153 ezer forint,...", a hozzászólásában pedig: "...nem 135 ezer lenne az átlagfizetés,..." El kék már dönteni, mert azért nem mindegy.
  19. 2014. november 27. 12:008.
    "Luxus a jó albérlet"

    Az albérlet nem azonos a lakásbérléssel. Az albérlet egy önálló, külön bejáratú ingatlanon belül egyetlen szoba bérlése, a többi lakásbérlés, illetve bérlakás kínálat vagy bérlakás keresés. Nem árt tudni, mi mit jelent.

    Mivel nem egy szobát, hanem bérbeadó önálló lakást kerestek, az lakásbérlés, ill. bérbeadó lakás keresése.
  20. 2014. november 27. 11:467.
    Köszönöm az érdeklődést, van saját lakásom, abban élünk, és nem kell majd óriási összegeket költeni rá, hogy kiadhassam, ha találunk egy nagyobb albérletet, mert rendben van tartva. Egyébként nem tudom, hol mondtam, hogy a bérbeadók a hibásak mindenért, semmi gond nem lenne, ha nem lennének alapvetően rémes állapotban a magyar lakások, plusz nem 135 ezer lenne az átlagfizetés, és senkinek se fájna felújítani vagy százezreket költeni lakhatásra havonta.
  21. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. november 27. 11:246.

    akkor elmondom neked, hogy 35-50millió kápét kell berakni egy normális bútorzott lakásba
    tehát 365000ft/hó - 520000ft/hó összegért kellene kiadni, ahhoz, hogy emberi léptékben visszatérüljön a befektetés
    a befektető NEM az üdvhadsereg, aki a csórinderek támogatója

    mellesleg azért nincs normális albérlet, mert nem éri meg nektek kiadni, ilyen beruházást eszközölni
    HELYETTE ha 8 éve vett a befektető mcdonald's részvényt az 50 millióért, ma van 7ezer darabja ami ér
    $673,540
    ÉS NEM kellett egy emberrel se kínlódnia

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-11-27  10:25
  22. 2014. november 27. 11:055.

    Helyesbítés:


    "nem a bérbeadót, " aki ha gond van futhat a pénze után

    előzmény:
    KN18 (4)
    2014-11-27  11:04
  23. 2014. november 27. 11:044.

    Háát én nem is csodálkozom, hogy a bérbeadó megválogatja kinek adja ki a lakását. Annyi horror története olvastunk már, és még a törvény is a bérlőt végi, aki ha gond van futhat a pénze után. Ha lenne kiadó lakásom csak és kizárólag előre fizetős mérőket tetetnék fel, hogy minél kevesebb adósságot halmozzon fel a bérlő.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-11-27  10:25
  24. 2014. november 27. 10:423.
    Elgondolkodott a kedves cikkíró, hogy ezek a lakások, mennyibe kerültek a tulajnak, aki kockázatot (és nem is kicsit) vállal azzal, hogy kiadja a lakását. Nem hallott még lelakott és több százezer közmű tartozást felhamozó lakókról, és a tulaj még örülhet, hogy kirakta őket. Egyébként meg nem muszáj Bp-en bérelni, olcsóbban sokkal jobbat lehet vidéken, igaz akkor ingázni kell, ugyanúgy mint száz meg százezer más embernek. Ja az meg macerás.

    (most újítunk fel egy lakást, hogy ki lehessen adni, kb 1 mFt lesz a felújítás és semmi bútor nincs benne. Ha lelakják fél év alatt, miért is adtuk ki? Naná, hogy az az első, hogy az ember megnézi, kinek adja ki a tulajdonát.)
  25. 2014. november 27. 10:252.
    A cikk "írójának" stílusát olvasva én a disznóólat sem adnám ki neki.... Mégis, mit szeretne? Aki a lakását adja bérbe, az is vállal kockázatot, természetes, hogy nem akar bunkó/koszos/ nem fizető albérlőt. Nem nyávogni kell, kedves "újságíró" asszony, hanem venni egy saját lakást..... Ja, hogy arra nem futja a jelenlegi szakmája mellett? Akkor kicsit talán el kell gondolkozni...!

Címlap

top