Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ennyibe kerül egy újszülött

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. november 23. 14:26
Egy újszülött érkezése rengeteg örömmel és - legyünk racionálisak is - költségekkel jár, és a szülőknek érdemes a lehető legtöbb szempontból felkészülni az új családtagra: át kell rendezni a környezetet, lelkileg és rá kell hangolódni és biztosítani kell a pénzügyi hátteret. Ezért aztán jó, ha előre kalkulálunk. De mennyire is lesz szükség az első babánál?

Nők Lapja Café: Ennyit kell félretenni egy újszülöttre
  1. 2014. november 24. 09:3851.

    Hát én meg azért használnék légzésfigyelőt, bébiőrt, mert nem lennék hajlandó a gyerek szobája mellett 1 méterrel dekkolni addig, amíg alszik/ágyban van, hogy minden rezdülését figyeljem.


    Azért van egyéb dolga is az embernek, mint a gyerekén csüngeni.

    előzmény:
    biobula (49)
    2014-11-24  09:31
  2. 2014. november 24. 09:3850.

    A C&A-ban vettem kb. 2 hete egyet 3190 Ft-ért.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (45)
    2014-11-24  09:04
  3. 2014. november 24. 09:3149.

    Másfél éves már a gyerekem, de nem lennék most sem nyugodt, ha egy bébiőrön múlna, hogy meghallom-e vagy nem. Nálunk is a lakás 2 végében van a gyerek-és a hálószoba. Épp ezért nekem evidens, hogy ott alszom a gyerekkel egy szobában.


    Biztos lehetnek olyan körülmények, hogy muszáj a bébiőr, de az számomra pl. nem elégséges indok, hogy "én a párom nélkül nem tudok aludni, meg hogy szigorúan csak így marad meg a házasságunk, ha egy ágyban alszunk".

    előzmény:
    Babyface83 (18)
    2014-11-23  20:10
  4. 2014. november 24. 09:2848.

    En biztos UFO vagyok meg tudom ne ugassak bele nem otthon elek stb...


     


    DE


    Mi van akkor ha valaki tegyuk fel minimalberbol el nincs ferje, szulei es adakozo baratai. Nincs elkoltheto 100 vagy tobb ezer ftja se, ellenben terhes az alberleteben es a gyerek meg is fog erkezni. szerintem a kismama meg fogja talalni a modjat az ingyen vizsgalatoknak, ingyen szulesnek es a kinai es egyeb olcso boltokbol osszeszedi par ezer forintert amire feltetlen szuksege van. sot azt is elkepzelhetonek tartom hogy a legolcsobb nev nelkuli pelenkat fogja hasznalni es nem Cicco cumisuvege less a gyereknek hanem a legolcsobb gyogyszertari vagy kinai.


    ui. ha nem igy lenne akkor az a sok gyerek ahol a szulok vagy szulo ilyen korulmenyek kozt el meg se latna a vilagot.


    nem azt mondom hogy ez a jo, cask nem kene mindenben tulzasba esni. tuti hogy aki 70 ezer forintot visz haza az nem fog 4000 ftert se rugdalozot venni se sterilizalot se legzesfigyelot.

  5. 2014. november 24. 09:1047.

    Jaja, az elég "vicces", hogy pont a légzésfigyelőt sorolja az "amit még hozzánk vágnak a boltban" kategóriába, és mellette viszont felsorol elengedhetetlen kelléknek egy csomó felesleges dolgot, meg szarozik ilyen párszáz forintos tételeken, hogy fürdetőkrém, stb. Mellesleg miért kéne egyszerre hintőpor meg babaolaj? Miért kéne alapból bármelyik? Megveszi az ember, HA kell, de nem biztos, hogy kell. Miért kéne egyszerre ágynemű ÉS hálózsák? Kamilla, külön körömolló, minek? Még sorolhatnám.


    Ami meg a legnagyobb marhaság, hogy miért lenne alapból bármilyen orvosi költsége a szülésnek, terhességnek, ha valaki fizeti a TB-t? Ha valakinek a pénz nagyon számít, akkor járjon SZTK-ba, szüljön ügyeletesnél. Én is így tettem, pedig nem vágott volna földhöz, ha történetesen magándokinak perkálok. De minek tettem volna? Így is megkaptam - ingyen - ugyanazt az ellátást. SZTK-ba jártam, ügyeletes rezidensnél szültem, és mikor egy kisebb komplikáció adódott, rögtön ott termett egy idősebb, tapasztalt doki segíteni. Összességében sokkal színvonalasabb, figyelmesebb ellátásban részesültem, mint anno az első gyereknél, amikor pedig volt fogadott orvosom. Ultrahangokért sem fizettem egy fillért sem, a terhesgondozáshoz alapból tartozik legalább 3 UH, bizonyos hetekben/időközönként.


    Babaholmit, bútort töredék áron lehet venni használtan; max. ágymatracot érdemes újat venni, meg textilpelenkát. Meg esetleg cumisüveget, HA kell. Körül kell nézni a Vaterán, fillérekért is ki lehet fogni teljesen jó állapotú ruhákat. Első gyereknek még több dolgot vettünk újonnan, de második gyereknél már rájöttem, hogy totál felesleges volt. Ma már cipőn kívül mindent használtan veszek nekik, meg nem mondaná senki, sőt, sokkal jobb cuccokat találok így, mint a boltban újonnan.


    Szóval fel van ez fújva, de nagyon. Inkább hosszú távon érdemes kalkulálgatni, hétköznapibb dolgokkal, mint kaja, rezsi, olcsó (!) ruha, gyógyszerek szükség esetén, meg ilyenek. Ha ez meg van oldva, akkor már nem is kell sápítozni, hogy jaaj, anyagi okok miatt nem tudunk gyereket vállalni.

    előzmény:
    sziga (14)
    2014-11-23  19:09
  6. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. november 24. 09:0646.



    Nekem volt fogadott dokim de csak a szülésre. Addig SZTK-ba jártam hozzá, így a 9 hónap: 0 azaz nulla forintba került orvos szempontból.

  7. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. november 24. 09:0445.

    Hol 3-4 ezer egy rugdalózó?? Brendon? Csillivillilehúzósbababoltok? Ugyan!


    az F&Fes vagy auchanos rugik is tök szépek, jó anyagúak és 7(!!)db van összecsomagolva 2600 Ft körül.

    előzmény:
    abak (40)
    2014-11-24  08:01
  8. 2014. november 24. 09:0344.

    Hát nem tudom, nekem inkább alap egy légzésfigyelő, mint százezreket magándokinak adni kényelmi szempontból.


    Nem vagyunk egyformák és mindenki maga dönt, de ezt egy cikkben ebben a formában szerepeltetni egyszerűen hülyeség. Így értettem.

    előzmény:
    abak (43)
    2014-11-24  08:53
  9. 2014. november 24. 08:5343.

    Én 15 éve szültem, magándokihoz jártam, légzésfigyelő nem volt.


    Akkor én is hülye vagyok?


    Mindenki mást tart alapnak és mást elhanyagolhatónak.


    Az igaz, hogy ez (is) egy felületesen megírt cikk.

  10. 2014. november 24. 08:1842.

    Alap esetben magánorvos nem adhat beutalót. Persze, vannak kiskapuk, amit sokan ki is játszanak, de elvileg nem tud adni. Most csináltam végig egy terhesgondozást, és a doki felírta, hogy miket kér, elmentem a háziorvoshoz, és adott beutalót.


    Egyébként meg szerintem egy magánorvosnál alap az uh, hiszen egy évenkénti szűrésnek is tartalmaznia kellene egy uh-t is. Normális helyeken.


    Nekem végig a dokim csinálta az uh-kat, magánrendelésen. Egyébként azt meg végképp nem értem, hogy minek jár vki magánrendelésre, ha aztán kórházban más végzi az uh-t? Nekem az volt a lényeg, hogy a dokim lássa a babát rendszeresen, hiszen azért választottam őt, mert bízom a szakértelmében.

    előzmény:
    Lillaréka (22)
    2014-11-23  20:32
  11. 2014. november 24. 08:0541.

    Ebben mondjuk igazad van.


    Azért egy félmilliós összeg előteremtéséhez (mégha nem is egyszerre merül fel) szükség van némi számolgatásra.

    előzmény:
    beszélgessünk! (9)
    2014-11-23  16:32
  12. 2014. november 24. 08:0140.

    20 ezer a babaruhákra?


    Barátnőmnek most született unokája, egy rugdalózó kerül 3-4 ezer forintba.


    Az említett összeg csak akkor elég, ha a kismama mindent használtan vesz, illetve kap másoktól.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-11-23  14:26
  13. 2014. november 24. 06:1439.

    Én igazából sosem értettem, mi a baj a körzeti nőgyógyásszal. A legtöbb nőgyógyász egyben körzeti is valahol, kevesen vannak, akik csak magánban dolgoznak. Ha pedig a körzetben bunkó és rossz orvos, akkor magánban sem kell. Legalábbis nekem. 

    előzmény:
    *angyalka* (16)
    2014-11-23  20:05
  14. 2014. november 24. 05:4138.

    Nem akarok a pénztárcádban turkálni, és nyilván nem gondolkozik mindenki egyformán, csak arra lennék kiváncsi, hogy ha valakinek ennyire fontos a kényelem, mint neked, és anyagilag is megengedheti magának, akkor  autó miért nincs (nem lesz)? 


     


    Igaz, hogy én régen szültem már, de húgom most szült 2 hónapja. Belegondolok, mi lenne ha nem lenne autójuk. Ott lenne bezárva egy kb. 3 óránként szopizó babucival. Az autó megléte hatalmas szabadságot ad egy  szoptatós kismamának, ez az én véleményem. A babát védőnőhöz, gyerekorvoshoz kell vinni.  Ezen kivül, ha esetleg a nagymamira rábízza a gyereket, míg az ügyeit intézi, bevásárol, stb., szoptatási időre vissza kell érni. És mivel nem tartja szorosan a 3 órás szoptatást, van úgy hogy 2 óra múlva jön a telefon, hogy irány haza, mert éhes a baba. Arról nem is beszélve, hogy így sok helyre a babát is magával tudja vinni. 


     


    Szóval gondolj bele mi lesz veled szülés után otthon, ha nem akarsz bezárva lenni és anyagilag is megteheted, akkor miért ne? Nyilván települése válogatja, de nálunk a tömegközlekedés katasztrofális, gyalog meg nyilván nem indul az ember messzire  egy szoptatós gyerekkel.

    előzmény:
    abraxas (31)
    2014-11-23  21:59
  15. 2014. november 23. 22:2837.

    Én is ugyanezt írom.


    Ez csak kényelmi szempont, TBre is ugyanúgy megcsinálják. Ha valaki akar és tud áldozni a kényelmére, tegye, de hülyeség úgy beállítani, mint a cikkben, hogy enélkül nem lehet megoldani.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_163973 (36)
    2014-11-23  22:22
  16. Torolt_felhasznalo_163973
    Torolt_felhasznalo_163973
    2014. november 23. 22:2236.

    Ennyi. Ilyenkor az ember csak a kényelemért fizet. Semmi más plusz nincs benne.

    előzmény:
    abraxas (34)
    2014-11-23  22:05
  17. Torolt_felhasznalo_163973
    Torolt_felhasznalo_163973
    2014. november 23. 22:2035.

    Rendelője válogatja, illetve orvosa.


    Nálunk nincs egybe a vizsgálat árával, UH-ért külön kell fizetni. Úgy értve, hogy a normál vizsgálati díjon felül.

    előzmény:
    abraxas (32)
    2014-11-23  22:01
  18. 2014. november 23. 22:0534.

    Hülye vagyok, nem egy Uh a része, hanem minden vizsgálat alkalmával van UH + a kötelező genetikai vizsgálatok.

    idézet:
    abraxas (33)
    2014-11-23 22:02:36

    +  a kötelező laborokat is magánban veszik le, nem egy nagy összeg: 3000 Ft. Nekem megérte a három alkalommal, hogy nincs sorbanállás, tülekedés, türelmetlen nővérke, köhögő betegek.


    Besétálok reggel 8-ra, negyed kilenckor már utcán vagyok, úgy, hogy a kicsit még feküdtem, és ettem pár falatot. Nem is kell díszkíséret egy alkalommal sem.

    előzmény:
    abraxas (33)
    2014-11-23  22:02
  19. 2014. november 23. 22:0233.

    Hülye vagyok, nem egy Uh a része, hanem minden vizsgálat alkalmával van UH + a kötelező genetikai vizsgálatok.

    előzmény:
    abraxas (32)
    2014-11-23  22:01
  20. 2014. november 23. 22:0132.

    Én magánrendelőbe járok, minden terhesgondozás része egy uh, benne van az árban. (+nyomtatnak fotókat is, szintén az árban van)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_163973 (28)
    2014-11-23  21:01
  21. 2014. november 23. 21:5931.

    Decemberben szülök, szóval képben vagyok.... Persze, mind igaz, amit a cikkben leírtak...  HA az ember úgy dönt. Mindenkinek más  pénztárcája, és mások a preferenciái.


    A magánorvos sokba került, persze, nekem terhesgondozással-laborokkal-szüléssel-szülésznővel-kétágya s kórházi szobával kb 500.000 Ft lesz a végeredmény. De ez, ha úgy döntök, lehetett volna 0 Ft is, ugyanolyan egészséges babája születik. Én kb 7 éve nem járok SZTK közelébe sem, és nem terhesen akartam újrakezdeni, úgy, hogy még egy dolgozom egy hétig. De ez csak egyéni-kényelmi kattanás, és persze belefért a keretbe.


    Kiságyat lehet olcsón, sőt nagyon olcsón beszerezni. Babakocsit is lehet használtan venni, de egy hordozókendő kb. 10.000 Ft. Az autósülés sem kell mindenkinek, pl nekünk sem, mert nincs autónk, nem is lesz. A kórházból hazajövetelhez kapunk egyet kölcsön, nagy ügy.


    A ruhák... ha mindent újonnan vesz az ember, kezdve a bodyktól, a rugdalózókon át a bundazsákig... az nem 20.000 Ft. Egy egyszerű plüss rugi újonnan 4000 Ft, bundazsákok 10.000-nél kezdődnek. Hát nem csoda, hogy inkább használtat vesz az ember, meg egy-két újat.


    A cumisüveg és tartozékai jó esetben feleslegesek. Ha van anyatej, minek? Én előre nem vettem, ha nem lesz tejem, majd beszerezzük.


    Ami tény, hogy a légzésfigyelő piszok drága, és nem is létszükséglet, de én pl. nem lennék nyugodt nélküle- az első gyerekem lesz, nem tudom, hogy működik.


    De pl nálunk bejött egy festés is, ami szintén nem párszáz forint


    És amit nagyon hiányolok a cikkből, azok az anyuka kiadásai. Hacsak nem rutinos kórházjáró, akkor köntöst, hálóinget be kell szerezni, plusz betéteket szülés utánra, aranyérkenőcs és egyéb finomságok. És ez csak az "alap" amit kérnek bevinni a legtöbb helyre.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-11-23  14:26
  22. 2014. november 23. 21:4430.

    Felesleges veszekednetek. UH -t végezheti az orvos magánrendelőben is. Beutalót viszont hivatalosan magánrendelésen nem tud adni (naplószám, OEP azonosító hiánya), jóindulatból esetleg felajánlhatja a kismamának, hogy OEP finanszírozott szakrendelő keretein belül kiállítja a beutalót (már ha az adott orvos rendelkezik egyáltalán kórházi háttérrel), a mi városunkban ez így működik.  Viszonylag friss rendelkezés viszont, hogy a kismamák   kötelező labor, hüvelyváladék, cytologiai szűrésére a háziorvos ad beutalót (régen a nőgyógyász adta) minden esetben, így az ingyen van. A kötelező szűrésekről a védőnő ad tájékoztatást, és még időben elzavarja a kismamát a háziorvoshoz.  Biztos ez alól is vannak kivételek, pl. ha a kismama már a védőnőnek bemutatja a kötelező szűrések eredményét, de mivel táppénz vagy egyéb dolgok miatt a háziorvosnál úgyis meg kell jelenni, ő kérdés nélkül amúgy is kiállítja  a kötelező szűrésekhez a beutalót.


     


     

  23. 2014. november 23. 21:0729.

    Úgy értelmezed ahogy  kedved tartja


    Ezanick értette amit irtam. Te meg nem, mert nem is akarod.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_163973 (27)
    2014-11-23  20:59
  24. Torolt_felhasznalo_163973
    Torolt_felhasznalo_163973
    2014. november 23. 21:0128.

    Tudom mit írt, de az nem igaz. Sok magán nőgyógyász maga végzi az UH-t a saját készülékén. Horror összegért.


    Mint írtam, a többi rész eddig sem volt vita tárgya.

    előzmény:
    ezanick* (26)
    2014-11-23  20:52
  25. Torolt_felhasznalo_163973
    Torolt_felhasznalo_163973
    2014. november 23. 20:5927.

    Valótlant állítani végképp nem szép dolog. Ott van a mondat amit leírtál, abban nincs benne, hogy 'nem feltétlenül'. Kategorikusan kijelentetted, hogy még magánban sem kell érte fizetni.


    Ez az állítás nem igaz.


     

    előzmény:
    Lillaréka (25)
    2014-11-23  20:48

Címlap

top