Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ennyibe kerül egy újszülött

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. november 23. 14:26
Egy újszülött érkezése rengeteg örömmel és - legyünk racionálisak is - költségekkel jár, és a szülőknek érdemes a lehető legtöbb szempontból felkészülni az új családtagra: át kell rendezni a környezetet, lelkileg és rá kell hangolódni és biztosítani kell a pénzügyi hátteret. Ezért aztán jó, ha előre kalkulálunk. De mennyire is lesz szükség az első babánál?

Nők Lapja Café: Ennyit kell félretenni egy újszülöttre
  1. 2014. december 13. 05:05401.

    Elolvastam a cikket, meet nem ertettem ,hogy mennyi az a penz amit emlitesz. En most szultem nem olyan regen es nekem ennek a toredekebe kerult es nem garasoskadasrol szol hanem hogy ki mennyire akar koltekezni. A gyerekvallalas olyan mint az eskuvo a kereskedoknek, mindenki a sajat meggyozodese szerint kolt. Ebben a listaban sok felesleges dolog van.


     


    A legfontosabb a babakocsi ,babaagy, ruhat masodkezrol erdemes venni ,kapni az elso par honapban mert 2 percig hordjak es ez nem vicc. Mondjuk en kulfoldon elek es itt nagyon sokan cserelnek,adnak babaholmit.


    Merleget itt senki nem vesz mert hetente kehet meretni a vedonovel, itt nem is szeretik ha van itthon mert csak stresszeli az anyukat. Itt a babat csak vizben furdetik nagyon sokaig , nem szeretik a habfurdot kiveve a bio. En vettem biot , 2000 ft volt es eleg volt kb 4 honapig. Pelenka , textil , agynemu kell, vatta, fultisztito. En nem vettem csoda koromcsipeszt, sima kisolloval vagom a kormet. Cumisuveg, sterilizalo kell , sterilizalot 3000 forintert vettem.


     


    Nem akarik kiterni mindenre, de az a lenteg hogy en azt hittem hogy sokkal to be fog kerulni de eddig nem veszes es a gyerekem egy eves lesz. En inkabb majd szivesebben koltok masra, uszasra , kulonfoglalkozas stb amikor kicsit nagyobb.


     


    z


     


     


     

    előzmény:
    ipse72 (400)
    2014-12-12  20:47
  2. 2014. december 12. 20:47400.
    Jelenleg éppen ebben a cipőben járunk párommal.
    Fenti cikkhez,csak annyit,ezt nyugodt szívvel lélekkel meg lehet szorozni 3-al de ha 4-el szorzom akkor sem túlzom.
    Persze ha a gyermekvállalás anyagi oldalát nem garasoskodással teszem.
    Bemelegítésnek,Baba-mama bolt 75000,babakocsi 95 000 ami nem chinai (chinai 45 000) hanem normális ami nem megy tönkre pár hónap alatt) ha már a saját gyerekemről van szó)
    Kiságy ami kombi és kb tízen éves korig használható 57 000 (hagyományos kb 40 000)
    Második kör ismét 90 000 és mind fontos ami kell a babának s a mamának.
    De még nincs minden megvéve ami kell,nem nagy dolgok,apróságok de azokat az apróságok sem lesznek 50 000 alatt.
    Vizsgálatokat nem tudom azaz nem tudom nyomon követni de a cikkben említett összegek,minimum a duplája.
    Rokonoktól(köszönettel ) másodkézből ruházat a babának, kb egy hónapos kortól.

    -ITT JÖN A LÉNYEG: Amint kiszimatolták a hivatalos szervek a bátorságunkat,hogy gyermeket merészelünk vállalni,azon minutumban 4 héten belül:APEH 144 000 Ft adó nejemnek 44 000 Ft adó,Önkormányzat 62 500Ft adó. Magyarázatok mindenhol vannak,hogy mert miért v miért sem,DE az idei évben,alkalmazottként dolgozom,úgy hogy semmit nem vettünk kb 200 000 Ft adót fizettünk be két alkalommal összesen az év első felében,de azt,hogy miért az senki ne kérdezze meg,mert jómagam sem tudom.(Haladék NINCS,személyes kérelem,megjelenés stb hosszú hosszú telefonbeszélgetés,megoldás nincs,tekintettel segítséggel nincsenek,2015-2016.ban majd küldik a csekket a késedelmi pótlékról s annak a kamatjárol.Ez a nagy segggggítség.
    Ezt megelőzően nejemnek nem volt munkája,azaz közmunkás volt.Ott is volt minden csak jó nem,írígység hátráltatás stb,az önkormányzat 3 hónap után még azt a kis támogatást is megvonta amit addig (mint alamizsna) kapott mivel veszélyeztetett terhes így nem bírt(akart,de a gyaloglás is nehezére sett) dolgozni így semmire sem jogosult... ENNYIT AZORBÁN CSALÁDTÁMOGATÓS HAZUDOZÁSAIRÓL!!!!

    Mind ez 2014 második felében orbánisztánban Bács Kiskun megye déli részén Tataházán!!!!
  3. 2014. december 12. 20:24399.

    Az már engem is többször meglepett, hogy "kaptuk", tehát valaki egyszer megvette vagy már használtan kapta és megy körbe körbe??


    A baráti körünkben is az egyik pár a fiú ruhákat odaadta a másiknak, akinek ráadásul két fia van, miután a gyerekek kinőtték (persze mosva, vasalva) visszaadták. Hát nem tudom, nekem ez nagyon fura, hogy elhasználom aztán visszaadom.

    előzmény:
    Capuccino (398)
    2014-12-12  19:22
  4. 2014. december 12. 19:22398.

    annyira vicces azért akik azt írják, kölcsön kell kérni, meg a barátokkal megvetetni...


    a kölcsönkéréssel ugye: valakinek csak meg kell venni, hogy aztán kölcsön lehessen tőle kérni


    barátok megveszikkel meg, hát nekem nem lett volna pofám pl a barátoknak listát adni ki mit vesz.. amúgy meg hogy veszik meg? ha mindenki hoz pelenkt, attól nem lesz ruhája a ygereknek, ha ruhákat hoznak, nem lesz krém meg pelus...  a bartok csak akkor összehangoltak, ha a szülők összehangolják őket.. de akkor meg  a kérdésre mit szeretnétek konkrétakat kell mondani... hmm... ehhez kinek van képe??

  5. 2014. december 12. 19:09397.
    Az előző 400 hozzászólást nem olvasom el, de remélem már más is említette, hogy: mi az, hogy a légzésfigyelő, mint felesleges extra?
    A kedves szerzőnek szívesen ajánlanék egy beszélgetést olyan szülőkkel, akiknek ez a felesleges extra esélyt adott volna, hogy a gyermekük ne haljon meg bölcsőhalálban...
    Én inkább például a több dimenziós ultrahangot sorolnám ebbe a kategóriába. A genetikai ultrahang pedig az alapellátásban ingyenes.
    Egyébként az egész cikk tele van csúsztatásokkal.
  6. 2014. december 12. 18:17396.
    Íme két költségvetés:
    1. 2009, Szeged:
    orvosok és vizsgálatok: szülésig semmi, szülés után hazamenetelkor 40.000 HUF
    babaruha és kelengye: barátoknak, rokonoknak köszönhetően 1-2000 HUF
    kiegészítők, felszerelések : autónk nincs, babakocsit kaptuk másodkézből, bébihordót a Cora-ban vettünk - 5.000 HUF
    Tisztálkodás és táplálás:amit az orvos írt +kiskád, orrszívó, pelenka, popsitörlő, fültisztító, cumisüveg, mellszívó, (sajnostápszer is kellett): 20.000 HUF
    felesleges extrák:mérlehget kölcsönöztünk heti 1000 ft-ért egy hónapig - 4.000 HUF

    első gyerek összesen: 71.000HUF

    2. 2013, Szeged
    orvosok és vizsgálatok: szülésig semmi, szülés után hazamenetelkor 40.000 HUF
    babaruha és kelengye: barátoknak, rokonoknak köszönhetően 1-2000 HUF
    kiegészítők, felszerelések : 0 HUF
    Tisztálkodás és táplálás:amit az orvos írt Kb. 5-6000 HUF
    felesleges extrák:0 HUF

    Második gyerek összesen: 48.000 HUF

    Mirefel a sokszázezer?(hacsak nem speciális a terhesség...)
  7. 2014. december 12. 17:11395.
    MIcsoda emberellenes, ösztönellenes és számító cikk ez!!! Haljon ki az emberiség, úgy is sokan vagyunk, igaz? Belenéznék a szemébe annak, aki ilyen módon megy szembe a társadalmi szükségleteinkkel. Minden ember alapvető vágya, hogy reprodukálja magát. A gyerek nem pénz kérdés! Felnőtt emberek vagyunk, nincs arra szükség, hogy ilyen mérleget készítsenek nekünk. Akinek meg szüksége lenne, majd felkeresi a nagyokosokokat, akik ilyen cikkeket írnak, adja meg a nevét és címét!
  8. 2014. december 9. 16:11394.
    Ezek az összegek csak elrettentik a leendő gyermekvállalókat+ ennyi pénz nem is kell ! Kölcsön is lehet kérni kapni egy csomó dolgot a legfontosabb gyermek ágy pelenka 10 rugdalozó 5 tetra pelenka . A baby gyógyszertáras csomag K vitamin és társai kijön 2000-ből! Ezen kívül babakád babakocsi vagy amíg megjön az anyasági 66.500 addig otthon is csücsülhet a kismama és a legdrágább tételeket megveheti abból! De ebbe most ne menjünk bele a szülés és a kismama vizsgálatok TB-re is mennek! 0-ft.
  9. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. november 27. 07:29393.

    így az átlagosnál lényegesen felelősebb gondolkodást lehet vélelmezni
    piás, bagatellizáltad a kiköltözést
    ahogy ma fogod a bőröndöd és mész valamelyik uniós országba az nem is régen még nem volt lehetséges
    de ha az usa a célod az már baromira nem egyszerű ha legális akarsz lenni
    kimehetsz az esta-val 3 hónapra vízummentesen nyaralni, melózni tilos
    kell fogni egy állampolgárt aki kezességet tud vállalni és házasodni hajlandó
    akkor maradhatsz, kapsz SSN kezdhetsz melót keresni
    (ekkortól bejelented, hogy anyád temetik utazhatsz vissza, de hogy szül a barátnőd pesten, meg akarod nézni az már nem olyan komoly dolog és ha odautazol, akkor nem biztos, hogy visszaengednek)
    úgy 2 év múlva berendelnek vallatásra a házastárssal és ha ott elhiszik, hogy nem kamu akkor adnak ideiglenes zöldkártyát
    majd kb újabb 2 év után ha nincs bukta kapsz állandót és kb még 3 év múlva kérheted az állampolgárságot, megkapása után lehet usa útlevél

    vagy mehetsz legálisan így
    magyarul le van írva minden feltétel
    erre mondtam, hogy az ésszerűség határait is át kellett nem is egyszer lépni

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (389)
    2014-11-26  19:06
  10. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. november 27. 07:25392.

    az a te dolgod
    ez a réteg nem él szigeten, így minden egyéb embernek púp a hátán
    tehát foglalkozni való

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676497 (388)
    2014-11-26  18:24
  11. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. november 27. 07:06391.

    oké spóroljunk a szerverrel, ilyen sok hozzászólásnál szokták félrenézni kinek szól

    előzmény:
    Moderator_Cruz (390)
    2014-11-26  19:20
  12. 2014. november 26. 19:20390.

    Megkérlek, hogy ne idézd az eggyel, kettővel, hárommal (kevéssel) előtted lévő hozzászólást, mert feleslegesen megnövelik a topik hosszát és kevésbé átláthatóvá teszik azt. Köszönöm.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (346)
    2014-11-26  12:35
  13. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. november 26. 19:06389.

    Ebben egyetértek. Én nem is költöztem külön a szülőktől, míg nem volt lakás. De ezt persze a szüleimnek köszönhetem, mert ők indítottak úgy az életnek, hogy kell egy diploma meg egy tehermentes lakás. És arra már lehet valamit alapozni. 5 évig éltünk együtt a leendő férjemmel mire összeházasodtunk (2 év ismeretség után költöztünk csak össze). És még így is csak 2 évvel később vállaltunk gyereket. Ennek meg már 3 éve.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (386)
    2014-11-26  14:42
  14. Torolt_felhasznalo_676497
    Torolt_felhasznalo_676497
    2014. november 26. 18:24388.

    Nem értelek én téged ügyintéző a.


    Saját bevallásod szerint nem kell neked család, gyerek, szereted a jó nőket, gyerekvállalást az esetek többségében felelőtlenségnek tartod...


    aztán minden kisgyerekes topikban mindig valahogy megjelensz....


    Fene tudja, ha én nem szeretem a tökfőzeléket, nem megyek oda, ahol arról polemizálnak, hogy hogyan jó vagy nemjó  a tökfőzelék....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (387)
    2014-11-26  14:52
  15. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. november 26. 14:52387.

    Elarulom: a nagyapa sem kapott semmit a koloktol.( biztos jobban szereti a mamat, mint a papat :) ) S mi sem. A nagyapa is boldog volt, mert a nagymama  orult, hogy megoldodott egy problemaja, s a gyerek is orult, hogy eppen ott volt es segithetett. S en is orultem, hogy a gyerek lemond sajat dolgarol, hogy boldogga tegye azt, aki mar nagyon sokat tett erte, s akit szeret. Valahogy senki nem erezte, hogy o miert nem kapott, ha a mama igen. 


    De lehet jobb lett volna, ha elnezi, hogy a mama ott marad tablet nelkul, vegulis o baja, oldja meg. De akkor legalabb igazsagos, mert senki nem kap semmit.
     

    Meg jo, h karacsony elott dumaltunk. Szolok is a gyerekeimnek, hogy nagyon figyeljenek oda, hogy milyen ajandekot vesznek apjuknak meg nekem, meg egymasnak, mert a vegen azt hiszem majd, hogy egyikunket jobban szeretik, mint a masikunkat, ha nem egyforma osszegbe kerult.  ( eddig ezt jol elcsesztek, hogy nem figyeltek ra, de majd most megtanulja a budos kolke) 
    Na meg azt is figyelem majd melyik gyerek mit vesz, aki a dragabbat vette az jobban szeret. :) na jo ez utobbit majd csak akkor, ha mindketto dolgozik mar. De azert azt megkerdezem majd a fiamtol, hogy kocsit ker a lany fogszabalyozojabol, vagy utaljuk at siman a penzt. :D
     
    Ui: Azert remelem, amikor a terhes lanynak adtal, akkor minden baratodnak is adtal ugyanannyit, hogy ne erezzek, hogy kevesbe kedveled oket, mint a terhes lanyt.

     



    idézet:
    ezanick* (387)
    2014-11-26 14:41:39

    jól rátapintottál, igen mindegyiknek hoztam kocsit és 1000 márka árengedménnyel kapták mint amennyibe a golf volt

    előzmény:
    ezanick* (385)
    2014-11-26  14:41
  16. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. november 26. 14:42386.

    30 éves voltam, amikor a lányom született. 33 évesen már nem voltam hajlandó több gyereket vállalni, mert öregnek éreztem magamat hozzá. A mai napig későinek tartom a lányom születését. Legalább 2-3 évvel korábban kellett volna jönnie. Aki 33 évesen szül, az 51-52 éves, amikor a gyerek leérettségizik. Én nem akartam öregen, fáradtam küzdeni egy kamasszal. Sokkal fittebb, erősebb voltam, amikor a fiam volt annyi idős, mint most a lányom. Pedig még mindig messze vagyok az ötventől. 

    idézet:
    kivi39 (385)
    2014-11-26 14:28:52

    lehet nekem túl nagy mániám a kéró, de úgy vagyok vele, inkább nekem fizessenek lakbért mint én fizessek valakinek, vagy a banknak

    előzmény:
    kivi39 (383)
    2014-11-26  14:28
  17. 2014. november 26. 14:41385.

    Elarulom: a nagyapa sem kapott semmit a koloktol.( biztos jobban szereti a mamat, mint a papat :) ) S mi sem. A nagyapa is boldog volt, mert a nagymama  orult, hogy megoldodott egy problemaja, s a gyerek is orult, hogy eppen ott volt es segithetett. S en is orultem, hogy a gyerek lemond sajat dolgarol, hogy boldogga tegye azt, aki mar nagyon sokat tett erte, s akit szeret. Valahogy senki nem erezte, hogy o miert nem kapott, ha a mama igen. 


    De lehet jobb lett volna, ha elnezi, hogy a mama ott marad tablet nelkul, vegulis o baja, oldja meg. De akkor legalabb igazsagos, mert senki nem kap semmit.
     

    Meg jo, h karacsony elott dumaltunk. Szolok is a gyerekeimnek, hogy nagyon figyeljenek oda, hogy milyen ajandekot vesznek apjuknak meg nekem, meg egymasnak, mert a vegen azt hiszem majd, hogy egyikunket jobban szeretik, mint a masikunkat, ha nem egyforma osszegbe kerult.  ( eddig ezt jol elcsesztek, hogy nem figyeltek ra, de majd most megtanulja a budos kolke) 
    Na meg azt is figyelem majd melyik gyerek mit vesz, aki a dragabbat vette az jobban szeret. :) na jo ez utobbit majd csak akkor, ha mindketto dolgozik mar. De azert azt megkerdezem majd a fiamtol, hogy kocsit ker a lany fogszabalyozojabol, vagy utaljuk at siman a penzt. :D
     
    Ui: Azert remelem, amikor a terhes lanynak adtal, akkor minden baratodnak is adtal ugyanannyit, hogy ne erezzek, hogy kevesbe kedveled oket, mint a terhes lanyt.

     



    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (335)
    2014-11-26  10:12
  18. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. november 26. 14:35384.

    30 éves voltam, amikor a lányom született. 33 évesen már nem voltam hajlandó több gyereket vállalni, mert öregnek éreztem magamat hozzá. A mai napig későinek tartom a lányom születését. Legalább 2-3 évvel korábban kellett volna jönnie. Aki 33 évesen szül, az 51-52 éves, amikor a gyerek leérettségizik. Én nem akartam öregen, fáradtam küzdeni egy kamasszal. Sokkal fittebb, erősebb voltam, amikor a fiam volt annyi idős, mint most a lányom. Pedig még mindig messze vagyok az ötventől. 

    idézet:
    kivi39 (385)
    2014-11-26 14:28:52

    van annak alapja hogy nem jó az idős szülő
    de ha nincs fedél akkor asszem az az elsőbb, mert gyereket vállalni, hogy vagy lesz vagy nem

    előzmény:
    kivi39 (383)
    2014-11-26  14:28
  19. 2014. november 26. 14:28383.

    30 éves voltam, amikor a lányom született. 33 évesen már nem voltam hajlandó több gyereket vállalni, mert öregnek éreztem magamat hozzá. A mai napig későinek tartom a lányom születését. Legalább 2-3 évvel korábban kellett volna jönnie. Aki 33 évesen szül, az 51-52 éves, amikor a gyerek leérettségizik. Én nem akartam öregen, fáradtam küzdeni egy kamasszal. Sokkal fittebb, erősebb voltam, amikor a fiam volt annyi idős, mint most a lányom. Pedig még mindig messze vagyok az ötventől. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (382)
    2014-11-26  14:25
  20. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. november 26. 14:25382.

    Ezanick is írta már: az, hogy vannak felelőtlen emberek, nem jelenti azt, hogy mindenki felelőtlen, aki szegény(ebb). Régebben ismertem egy családot: albérletben laktak, aztán kaptak egy szociális lakást, mert a csaj munkanélküli lett. De közben vettek egy házimozit, új bútort, kocsit. Mindezt hitelre. Nekem több mint 10 éve ugyanaz a tévém van, házimozim nincs és még sokáig nem is lesz. bútort akkor vettem, ha volt rá pénzem, kocsit szintén. Egyedül lakáshitelem van, de az is forint, nem deviza. Jó, a válságot én sem láttam, ezért a hitelt egy lényegesen magasabb keresethez méreteztük, így volt 1-2 év, amikor igencsak szűkösen éltünk, de közületi tartozásunk soha nem volt, mert ha kellett, zsíros kenyeret ettünk, de a rezsi mindig ki volt fizetve. De nem csak mi vagyunk ilyenek, sokan vagyunk, hidd el. Csak belőlünk soha nem lesz újságcikk. 

    idézet:
    kivi39 (382)
    2014-11-26 14:11:45

    neki is azt írtam, nekem ezek a feltételek az életben nem lettek volna elégségesek, hogy másokat is belerángassak
    adok magamnak időt talpra állni 35férfinél 33 nőnél és majd utána a család ha annyira az a vágy

    előzmény:
    kivi39 (381)
    2014-11-26  14:11
  21. 2014. november 26. 14:11381.

    Ezanick is írta már: az, hogy vannak felelőtlen emberek, nem jelenti azt, hogy mindenki felelőtlen, aki szegény(ebb). Régebben ismertem egy családot: albérletben laktak, aztán kaptak egy szociális lakást, mert a csaj munkanélküli lett. De közben vettek egy házimozit, új bútort, kocsit. Mindezt hitelre. Nekem több mint 10 éve ugyanaz a tévém van, házimozim nincs és még sokáig nem is lesz. bútort akkor vettem, ha volt rá pénzem, kocsit szintén. Egyedül lakáshitelem van, de az is forint, nem deviza. Jó, a válságot én sem láttam, ezért a hitelt egy lényegesen magasabb keresethez méreteztük, így volt 1-2 év, amikor igencsak szűkösen éltünk, de közületi tartozásunk soha nem volt, mert ha kellett, zsíros kenyeret ettünk, de a rezsi mindig ki volt fizetve. De nem csak mi vagyunk ilyenek, sokan vagyunk, hidd el. Csak belőlünk soha nem lesz újságcikk. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (376)
    2014-11-26  13:55
  22. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. november 26. 14:06380.

    Azért az elején még nem volt ennyire durva a helyzet, mint ma. A válságig egyáltalán nem volt olyan probléma (legalábbis nálunk), hogy mi lesz, ha elveszítem a munkahelyemet. A férjem jó a szakmájában, ezt tudják róla, keresik. Nekem volt egy olyan döntésem, amit ugyan nem bántam meg, de ha akkor nem úgy döntök, akkor ma nem itt dolgozom, hanem huszonsok éve ugyanazon a helyen. De azt hiszem, soha az életben nem hoztam olyan döntést, amit megbántam. Volt olyan, ami később nehézséget okozott, de olyan, amit megbántam, nem. 

    idézet:
    kivi39 (377)
    2014-11-26 13:55:40

    kb 3 millió állás szűnt meg 90-95 között a bokros csomag a majdnem államcsőd miatt lett

    előzmény:
    kivi39 (377)
    2014-11-26  13:55
  23. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. november 26. 14:02379.

    Nem szeretem az ilyen krémeket, kockákat.

    idézet:
    kivi39 (378)
    2014-11-26 13:56:37

    én se


    érdekes íze volt


     

    előzmény:
    kivi39 (378)
    2014-11-26  13:56
  24. 2014. november 26. 13:56378.

    Nem szeretem az ilyen krémeket, kockákat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (375)
    2014-11-26  13:53
  25. 2014. november 26. 13:55377.

    Azért az elején még nem volt ennyire durva a helyzet, mint ma. A válságig egyáltalán nem volt olyan probléma (legalábbis nálunk), hogy mi lesz, ha elveszítem a munkahelyemet. A férjem jó a szakmájában, ezt tudják róla, keresik. Nekem volt egy olyan döntésem, amit ugyan nem bántam meg, de ha akkor nem úgy döntök, akkor ma nem itt dolgozom, hanem huszonsok éve ugyanazon a helyen. De azt hiszem, soha az életben nem hoztam olyan döntést, amit megbántam. Volt olyan, ami később nehézséget okozott, de olyan, amit megbántam, nem. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (374)
    2014-11-26  13:51

Címlap

top