Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ennyibe kerül egy újszülött

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. november 23. 14:26
Egy újszülött érkezése rengeteg örömmel és - legyünk racionálisak is - költségekkel jár, és a szülőknek érdemes a lehető legtöbb szempontból felkészülni az új családtagra: át kell rendezni a környezetet, lelkileg és rá kell hangolódni és biztosítani kell a pénzügyi hátteret. Ezért aztán jó, ha előre kalkulálunk. De mennyire is lesz szükség az első babánál?

Nők Lapja Café: Ennyit kell félretenni egy újszülöttre
  1. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. november 26. 09:50326.

    En is lattam rossz csaladokat. Ne hidd, hogy nem. De jokat is. A joknal pedig azt lattam, hogy ha osszetartanak akkor elore jutnak. Epp emiatt igyekszem ugy nevelni a gyerekeim, hogy ne olyanok legyenek, ahol a penz mindent felulir. 

    idézet:
    ezanick* (323)
    2014-11-26 09:41:17

    én is olyanban nőttem fel
    az hogy nekem nem kell feleség meg gyerek a saját döntésem, nem otthonról láttam
    és utánam ér véget nyomtalanul amit sok száz évig építgettek elődeim

    előzmény:
    ezanick* (323)
    2014-11-26  09:41
  2. 2014. november 26. 09:46325.

    Azt hiszem jo uton vagyunk a nevelesben.  Csak egy peldat mondok: anyamnak tonkrement a tabletje. Azon tartjuk a kapcsolatot a tavolsag miatt. Fiam epp ott volt nala latogatoban. Szerinted mit csinalt? Otthagyta a tabletjet, (senki nem mondta neki, sot anya, tiltakozott) hogy a mamanak legyen. Hogy tudjon a mama velem beszelni. Azt mondta neki van okos telcsije, laptopja, maradjon anyunal.


    Gondolom eszebe jutott, hogy ez x euro mikor kapom vissza.....azota is azon topreng :)

    előzmény:
    ezanick* (323)
    2014-11-26  09:41
  3. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. november 26. 09:42324.

    Lehet meg tre, jah. Nem iszom a medveborere, hanem a belatasom szerint apolom a kapcsolataim. Elsosorban a multrol es tapasztalatrol beszelek. A jovo mindig kerdeses. Ez a riziko. 


    Nem tartozunk egymasnak. Anyagi ertelemben semmivel. Mivel penzugyileg nincs tartozasunk. Avval tartozunk egymasnak, hogy szukseg eseten egymas gyerekeirol gondoskodunk, hogy halal eseten nem engednenk a masik gyereket arvaotthonba, hogyha valamelyikunk egy tragedia miatt mindent elveszitene akkor a masik befogadna. Igen ilyenben tartozunk egymasnak, ha ezt tartozasnak lehet nevezni. Bar szerintem ez messze nem az. 


    Nem kertel, nem kaptal soha semmit senkitol? En igen. Nemcsak a csaladomtol, hanem Esetenkent a barataimtol is. S ne, ne gondolj megint a penzre. Nem csak penzt lehet kapni, s adni. 


    Te valalltal sok rizikot. En nem. En gyereket vallaltam.

    idézet:
    ezanick* (319)
    2014-11-26 09:32:34

    és a gyereket is belerángattad a rizikódba meg még másokat is


    ez az amit soha nem tennék meg


     


     

    előzmény:
    ezanick* (319)
    2014-11-26  09:32
  4. 2014. november 26. 09:41323.

    En is lattam rossz csaladokat. Ne hidd, hogy nem. De jokat is. A joknal pedig azt lattam, hogy ha osszetartanak akkor elore jutnak. Epp emiatt igyekszem ugy nevelni a gyerekeim, hogy ne olyanok legyenek, ahol a penz mindent felulir. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (320)
    2014-11-26  09:33
  5. Torolt_felhasznalo_163973
    Torolt_felhasznalo_163973
    2014. november 26. 09:38322.

    Helyes. Jó mulatást!

    előzmény:
    ezanick* (321)
    2014-11-26  09:34
  6. 2014. november 26. 09:34321.

    Van benne valami. El is megyek. Eddig bolcsen kerultem, de meg lettem szolitva sokadszor.


    amugy mennem kell, mert ma talalkozom a proli csaladommal :) s par napot egyutt toltunk :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_163973 (318)
    2014-11-26  09:27
  7. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. november 26. 09:33320.

    Nem adtam. De nem is volt ra szukseg.


    De ha ez igy van, akkor miert nehez elhinned, hogy ez csaladban is mukodik. Ha kell ott a masik. A legtobbszor a biztositek eleg, mert erzi az ember, hogy halo van mogotte. Ez nem kihasznalas. 


     

    idézet:
    ezanick* (317)
    2014-11-26 09:24:20

    nem mondtam,hogy nem működik családban
    CSAK baromi ritka a jó család és a jó testvérség és a jó barátság
    te meg úgy adod elő mint ha a rossz volna a nagy ritka véletlen


    szoktam adni, de nem kérek


    amikor apáméktól kértem induló injekciót, azt is rohamba adtam vissza, pedig semmi szükségük nem volt rá


    mert a gesztenye forró és ha az kell nekem, akkor magam kaparjam ki és ha megéget, akkor csak engem égessen


     

    előzmény:
    ezanick* (317)
    2014-11-26  09:24
  8. 2014. november 26. 09:32319.

    Lehet meg tre, jah. Nem iszom a medveborere, hanem a belatasom szerint apolom a kapcsolataim. Elsosorban a multrol es tapasztalatrol beszelek. A jovo mindig kerdeses. Ez a riziko. 


    Nem tartozunk egymasnak. Anyagi ertelemben semmivel. Mivel penzugyileg nincs tartozasunk. Avval tartozunk egymasnak, hogy szukseg eseten egymas gyerekeirol gondoskodunk, hogy halal eseten nem engednenk a masik gyereket arvaotthonba, hogyha valamelyikunk egy tragedia miatt mindent elveszitene akkor a masik befogadna. Igen ilyenben tartozunk egymasnak, ha ezt tartozasnak lehet nevezni. Bar szerintem ez messze nem az. 


    Nem kertel, nem kaptal soha semmit senkitol? En igen. Nemcsak a csaladomtol, hanem Esetenkent a barataimtol is. S ne, ne gondolj megint a penzre. Nem csak penzt lehet kapni, s adni. 


    Te valalltal sok rizikot. En nem. En gyereket vallaltam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (314)
    2014-11-26  09:11
  9. Torolt_felhasznalo_163973
    Torolt_felhasznalo_163973
    2014. november 26. 09:27318.

    Hát persze. Meg magyarázd meg az addig gazdag zsidóknak, hogy miért nem számolt Hitlerrel annak idején?!


    Így berizikózni, öcsém..


     


    Ha rám hallgatsz, lóval nem próbálsz sakkozni.
    (Mit ló.. szamár.)

    előzmény:
    ezanick* (312)
    2014-11-26  08:57
  10. 2014. november 26. 09:24317.

    Nem adtam. De nem is volt ra szukseg.


    De ha ez igy van, akkor miert nehez elhinned, hogy ez csaladban is mukodik. Ha kell ott a masik. A legtobbszor a biztositek eleg, mert erzi az ember, hogy halo van mogotte. Ez nem kihasznalas. 


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (315)
    2014-11-26  09:15
  11. Torolt_felhasznalo_163973
    Torolt_felhasznalo_163973
    2014. november 26. 09:23316.

    Megette a rosseb az egészet, ha a méricskélésen alapul a családi "összetartozás". Pontosan így lesz lelketlen, anyagias droid közösség belőle, nem család.


    Eleve mindig mindenki igyekszik egyenlően részesíteni mindenből a purgyéit. Ha nem is egy időben, akkor máskor, de nehogy már fillérezgessünk két-három-x gyerek között.

    előzmény:
    ezanick* (309)
    2014-11-26  08:38
  12. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. november 26. 09:15315.

    Neked meg patikamerlegen kerul meresre a PENZ. Semmi mas.


    En sosem szeretnek ilyen vilagban elni, ahol csak egy lenyeg van: a PENZ.


     


     

    idézet:
    ezanick* (313)
    2014-11-26 09:00:07

    ja ja én a skót
    te adtál 90ben a havernődnek egyes golf ajándékba, mert szegénynek jött a gyerek a pasija meg lelépett?

    előzmény:
    ezanick* (313)
    2014-11-26  09:00
  13. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. november 26. 09:11314.

    Ugye meg sose csuszott le senki magasrol? Mi a francnak rizikozott?


    nezzuk csak meg : a ketezres evek elejeig igen jol ment a hazai ruhaiparnak, jottek a kinaiak. Egyik naprol a masikra hanyan tonkrementek. Napjainkban: trafik biztos megelhetes tizenevek ota, jott a trafik akarmi... Tudjuk a kovetkezmenyet. S hany vallalkozas ment tonkre. De oke ne ebbol induljunk ki, mert ez csak Magyarorszag. Tozsde osszeomlas, hany jo modu csalad lett szinte foldonfuto? Haboruk, hany csaladnak kellett elhagynia a hazajat, vagyonat mindenet? Dugjuk vissza a gyereket. Tudomasul kell venni, hogy az elet mindig rizikos. Mindig tortenhet olyan esemeny amire nincs az ember felkeszulve. Nem lehet 30 evre felkeszulni. 


    S ha latod azt sosem mondtam, hogy a nagy semmire, munkanelkulisegre, alkoholista, link ferjre, elunk a maba es nem foglalkozunk a holnappalra szulni kellene, mert nem.


    De nem lehet a vegtelensegig sem varni, amig az utolso csipke asztalterito is a helyen van, mert lehet addigra keso. S pont a leglenyegesebb marad ki az eletedbol. A csipketerito meglesz kesobb is. Ettol nem fog hianyt szendvedni a gyerek, hogy 3 eves koraban meg nem volt.


    Meg mindig mondom. Te lattad, hallottad a testvert, gyereket en meg megelem. Te eled a sajat eleted a te tapasztalataid szerint, de mas meg a sajat tapasztalataibol meritve dont, es el. 


     

    idézet:
    ezanick* (312)
    2014-11-26 08:57:47

    de még a te testvéri viszonyod is lehet tré
    ne igyál medvebőrre, hogy a te családodban soha nem romolhat el idill
    főleg lehet, mert tartoztok egymásnak, mert egymást mankónak használjátok

    rám nem orrolhat meg senki, hogy szerinte nem viszonoztam rendesen a segítségét, MERT nem kérek

    ha értenél én nem a rizikómentes életre törekedtem
    nagyon is sokat vállaltam, DE másokat nem rángattam bele
    ez a lényegi különbség

    előzmény:
    ezanick* (312)
    2014-11-26  08:57
  14. 2014. november 26. 09:00313.

    Neked meg patikamerlegen kerul meresre a PENZ. Semmi mas.


    En sosem szeretnek ilyen vilagban elni, ahol csak egy lenyeg van: a PENZ.


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (311)
    2014-11-26  08:54
  15. 2014. november 26. 08:57312.

    Ugye meg sose csuszott le senki magasrol? Mi a francnak rizikozott?


    nezzuk csak meg : a ketezres evek elejeig igen jol ment a hazai ruhaiparnak, jottek a kinaiak. Egyik naprol a masikra hanyan tonkrementek. Napjainkban: trafik biztos megelhetes tizenevek ota, jott a trafik akarmi... Tudjuk a kovetkezmenyet. S hany vallalkozas ment tonkre. De oke ne ebbol induljunk ki, mert ez csak Magyarorszag. Tozsde osszeomlas, hany jo modu csalad lett szinte foldonfuto? Haboruk, hany csaladnak kellett elhagynia a hazajat, vagyonat mindenet? Dugjuk vissza a gyereket. Tudomasul kell venni, hogy az elet mindig rizikos. Mindig tortenhet olyan esemeny amire nincs az ember felkeszulve. Nem lehet 30 evre felkeszulni. 


    S ha latod azt sosem mondtam, hogy a nagy semmire, munkanelkulisegre, alkoholista, link ferjre, elunk a maba es nem foglalkozunk a holnappalra szulni kellene, mert nem.


    De nem lehet a vegtelensegig sem varni, amig az utolso csipke asztalterito is a helyen van, mert lehet addigra keso. S pont a leglenyegesebb marad ki az eletedbol. A csipketerito meglesz kesobb is. Ettol nem fog hianyt szendvedni a gyerek, hogy 3 eves koraban meg nem volt.


    Meg mindig mondom. Te lattad, hallottad a testvert, gyereket en meg megelem. Te eled a sajat eleted a te tapasztalataid szerint, de mas meg a sajat tapasztalataibol meritve dont, es el. 


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (310)
    2014-11-26  08:44
  16. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. november 26. 08:54311.

    Lehet ugy irom le, mert a sokat emlegetett proli szuleim igy tudtak felnevelni minket a testveremmel. Pedig buta prolik voltak. De volt szivuk.  Sosem merecskeltuk hogy penzben mennyit kapott a masik. Mindig termeszetes volt, felnottkent is, hogy segitunk egymasnak. Az is termeszetes volt, hogy ha barmi tortenik, akkor a gyerekeimet sajatjakent nevelne fel. A gyerekeimnek is termeszetes, hogy mindig az kap a csaladban s azt, amire szuksege van. S nem nezik, hogy jaj de neki tobb, nekem kevesebb, mert jol tudja, ha odajut es neki kell valami, akkor neki is segitunk, mar lassan felnottkent is. Tudom, ezt annak nehez elhinni, hogy ez igy mukodik,/het, aki grammra mer ki mindent. A titok a szeretet az osszetartas. Mi eleg koran felismertuk testveremmel, hogy ez kell ahhoz, hogy mindketten elorebb jussunk. S a gyerekek ebben a peldaban nonek fel. Jol tudjak, hogy a csaladomhoz barmikor fordulhatnak barmivel. Pedig csak buta prolik neveltek. Akiknek szaporodni se lett volna szabad.


    S a peldad tegyuk be a perselybe az mar csak azert sem jo, mert az elso gyerek megszuletik, akkor mindent, amit arra koltesz be kene tenni egy perselybe, hogy a masik is azt kapja meg ( nem beszelek inflaciorol) s az egesz megdolt, ha nem tervezett ikreid szuletnek. Mert csak igy lesz egyenlo. S nem veszed figyelembe, hogy nem egyszerre merulnek fel igenyek. Egy kicsi gyereknek nem kell ugyanaz, mint a tesonak. O kesobb kapja meg majd azt amit a teso most kapott, ha akarja majd. Pl amit mondtam: a fiam nyaralni ment haverokkal, ill azok csaladjaval. Fel sem merult, hogy ne menjen. De az se, hogy akkor kifizetem a kicsinek a nagy nyaralasanak az arat. S a kicsinek sem jutott eszebe. Veletlen folytan iden forditott a helyzet. A kicsit hivtak nyaralni. Itt sem merult fel, hogy ne menjen. Miert ne, ha megtehetjuk? Es a nagynak eszebe sem jutna elkerni a nyaralas arat. Jol tudja, hogy megkapta. Ill meg fogja kapni, amikor neki lesz szuksege valamire.

    idézet:
    ezanick* (309)
    2014-11-26 08:38:53

    az elején vagyunk
    neked az igazságosság valami elfuserált elméletnek van beidegződve
    mindig mások mankónak használata
    szóval kár tovább ragozni
    a sok szerető ember család testvér szülő gyerek basztatja egymást és citálja bíró elé
    ez is tény a világban

    előzmény:
    ezanick* (309)
    2014-11-26  08:38
  17. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. november 26. 08:44310.

    Hat igen. Mindenki rizikozik. Az elet riziko. Tehat senki ne szaporodjon. Ez a teelmeleted. ha mindenki igy gondolkodna mar reg nem lenne senkinek sem gyereke. Mert akar a szulesbe is bele lehet halni, s onnantol a gyerek anya nelkul no fel, azaz maris rosszat tettem neki.

    idézet:
    ezanick* (303)
    2014-11-26 07:26:00

    mint már írtam
    ELŐBB ember legyél utána szaporodj, nem azt írom ne szaporodj ha akarsz
    és a rizikós éveket vállad be, abba ne rángass bele másokat, FŐLEG ne gyereket

    előzmény:
    ezanick* (303)
    2014-11-26  07:26
  18. 2014. november 26. 08:38309.

    Lehet ugy irom le, mert a sokat emlegetett proli szuleim igy tudtak felnevelni minket a testveremmel. Pedig buta prolik voltak. De volt szivuk.  Sosem merecskeltuk hogy penzben mennyit kapott a masik. Mindig termeszetes volt, felnottkent is, hogy segitunk egymasnak. Az is termeszetes volt, hogy ha barmi tortenik, akkor a gyerekeimet sajatjakent nevelne fel. A gyerekeimnek is termeszetes, hogy mindig az kap a csaladban s azt, amire szuksege van. S nem nezik, hogy jaj de neki tobb, nekem kevesebb, mert jol tudja, ha odajut es neki kell valami, akkor neki is segitunk, mar lassan felnottkent is. Tudom, ezt annak nehez elhinni, hogy ez igy mukodik,/het, aki grammra mer ki mindent. A titok a szeretet az osszetartas. Mi eleg koran felismertuk testveremmel, hogy ez kell ahhoz, hogy mindketten elorebb jussunk. S a gyerekek ebben a peldaban nonek fel. Jol tudjak, hogy a csaladomhoz barmikor fordulhatnak barmivel. Pedig csak buta prolik neveltek. Akiknek szaporodni se lett volna szabad.


    S a peldad tegyuk be a perselybe az mar csak azert sem jo, mert az elso gyerek megszuletik, akkor mindent, amit arra koltesz be kene tenni egy perselybe, hogy a masik is azt kapja meg ( nem beszelek inflaciorol) s az egesz megdolt, ha nem tervezett ikreid szuletnek. Mert csak igy lesz egyenlo. S nem veszed figyelembe, hogy nem egyszerre merulnek fel igenyek. Egy kicsi gyereknek nem kell ugyanaz, mint a tesonak. O kesobb kapja meg majd azt amit a teso most kapott, ha akarja majd. Pl amit mondtam: a fiam nyaralni ment haverokkal, ill azok csaladjaval. Fel sem merult, hogy ne menjen. De az se, hogy akkor kifizetem a kicsinek a nagy nyaralasanak az arat. S a kicsinek sem jutott eszebe. Veletlen folytan iden forditott a helyzet. A kicsit hivtak nyaralni. Itt sem merult fel, hogy ne menjen. Miert ne, ha megtehetjuk? Es a nagynak eszebe sem jutna elkerni a nyaralas arat. Jol tudja, hogy megkapta. Ill meg fogja kapni, amikor neki lesz szuksege valamire.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (306)
    2014-11-26  07:51
  19. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. november 26. 08:36308.

    De akkor soha senki ne szüljön gyereket? Egy ismerősömnek a férje 32 évesen meghalt, volt gyerekük. Akkor most senki ne szüljön, mert mi lesz, ha valamelyik szülő meghal? Vagy mi lesz, ha kitör a háború? Kérdezd már meg  édesanyádat, hogy gondolkodott-e azon, hogy lehet, hogy az élete nehezebb lesz, mint amikor téged terveztek? Az életet nem lehet 50 évre előre megtervezni. 

    idézet:
    kivi39 (301)
    2014-11-26 07:21:01

    az anyám dupla doki volt jó állással amikor bevállalt és akkor kádár volt a góré (gyest még nem kapott), TEHÁT minden hónapban biztos volt a fizetés
    kérója volt a gellérthegyen,  a szüleinek szép lakása+ kocsi, mind a 2 nagyszülőjének lakása, víkendháza, ez már 6 kéró és ő egyedüli gyerek
    az apámat ismerte 20 éve, nem 1-2 éves ismeretség után gondolta, hogy jó lesz apának
    apám akkor még csak mérnök volt, szintén a kádári tuti fizetéssel, szép opel kapitän járt, a nagyszüleinek 3 ingatlanuk volt a szüleinek akkor még csak 2 de később elváltak papíron, hogy 4 lehessen és a nagyapám azokból szerezte a lóvét (albérlők)

    a halál bárkinél beüthet
    DE azt tudta az anyám, hogy akkor is járhat a gyereke zongoraórára ha akar és lehet zongorája ha akar és lesz hol laknia és lesz miből ennie, tanulnia
    nagyjából elmondtam, ha már így rákérdeztél a személyes részre

    előzmény:
    kivi39 (301)
    2014-11-26  07:21
  20. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. november 26. 07:58307.

     


     


    ha mindegyik a saját idejében megkapja amit a másik is akkor semmi bibbi
    de az ezanick* már kezdte, hogy ha jobban megy ha rosszabbul, akkor erre rálehet fogni miért nincs egyenlőség és neki azzal baja sincs


     


    Egészen biztosan nem ugyanazt/nem ugyanolyat fognak kapni. Egyrészt mert nem is biztos, hogy ugyanarra vágynak. Másrészt meg sokszor lehetetlen. A ma egy éves hogyan kaphatna 15 évesen ugyanolyan laptopot, mint a ma 15 éves testvére? Sehogy. A fiam 15 éves volt, amikor az első telefonját megkapta. A lányomnak már 10 évesen is volt. A fiamnak saját számítógépe van és egy butatelefonja, a lányomnak nincs számítógépe és okostelefonja van. Mindkettő jól elvan azzal, ami az övé. Mert nekik az kellett. Nem azért, mert nem tudtam volna mindkettőnek megadni amit a másiknak, hanem mert nem azt szerették volna. A filléres méricskélésből kihagyod a gyerek személyiségét, a vágyait. Ha most a férjem azt mondaná, hogy az egyenlőség nevében én is kapok egy tabletet, mert milyen dolog, hogy neki van, nekem meg nincs, valószínűleg nagyon mérges lennék rá. Mert nekem nem kell egy olyan sz...r. Pedig én is érek annyit, mint ő, nem azért nincs tabletem, mert kevesebb vagyok vagy mert nem telik rá. 

    idézet:
    kivi39 (297)
    2014-11-26 07:16:12

    ha nagyságrendileg egyenlő összegből kapnak a gyerekek az igényeiknek megfelelőt akkor oké
    EZT meg számon lehet tartani

    én már több pasasnak is elmondtam, hogy ha kocsival jár akkor illene az az asszonynak is kocsival járni
    de ez is elég erősen a férfiak kiváltsága a szegényebb országokban

    előzmény:
    kivi39 (297)
    2014-11-26  07:16
  21. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. november 26. 07:51306.

    Tudod mi a gond? Annyira elmerultel az anyagiassagban, mericskelesben,hogy egy nagyon lenyeges dolgot nem veszel figyelembe. Megpedig a gyerekek vagyait, szemelyiseget.


    En ugy gondolom, hogy abban a csaladban, ahol a gyerek azt latja, hogy a szulok, a csalad azon igyekeznek, hogy a vagyai ki legyenek elegitve, az nem fog azon agyalni, hogy az o vagya kevesebbe vagy tobbe kerul, mint a teso vagya. Hanem boldog, hogy teljesult az, amit szeretne. Persze realis keretek kozott. Nem irrealis vagyakrol beszelek. Csaladban nevelt gyerekek nagyon jol tudjak mi a realis s mi nem.


    Mondok egy peldat: ha van ket gyereked, s egyik szeret pl taborozni a masik nem, akkor nem teheted meg azt, hogy 1, egyik sem megy 2, mindketto megy, mert egyenloseg van es punktum. En nem ezt tennem. Hanem azt, aki akar menni azt befizetem, a masikat nem. Es akkor mindkettonek teljesult, amit szeretne.


     

    idézet:
    ezanick* (295)
    2014-11-25 23:53:15

    úgy fested le a családokat a testvéreket mint ha az egy mézeskalács világ lenne
    pedig a valóságban az acsarkodások, cirkuszok, perek melegágya

    baromi kevés család van békében szeretetben és jó testvérek se sokan

    a folytonos sóvárgás kiöli az emberekből az embert
    azért jelentik ki a szegények, vegyen el az állam a gazdagoktól
    azért lesznek bűnözők, mert tisztességesen nem tudják a sóvárgásukat kielégíteni
    szintén azért vannak kurvák érdek házasságok, kapcsolatok
    azért kefél sok nő a főnökkel, hogy jobb állást, bért kapjon, vagy a főnök gazdagabb életébe berakja a seggét, kigolyózva a régi asszony
    írhatnék erről még 2 órát

    én se táboroztam mert utáltam a komcsikat
    helyette vilma néninek fizettek a zongoraórákért
    2 gyereked van kell lenned 2 táborra pénzednek
    a két gyerekkel lehet beszélni
    x összegbe kerül a tábor, józsika te menni akarsz, oké menj, pirike te nem akarsz, rendben te akkor a tábor áráért mást kérhetsz, vagy berakhatjuk a malacperselyedbe
    ezzel teljesen rendben is a szitu
    a gyerekek is nevelve vannak, hogy mindennek ára van és az életben nem pottyan semmi ingyen az ölükbe és gazdálkodni kell és döntéseket hozni és ezzel az is alá van támasztva, hogy a 2 gyerek egyenlő


    előzmény:
    ezanick* (295)
    2014-11-25  23:53
  22. 2014. november 26. 07:31305.

    Igen, mondjuk egy könyvolvasónak én is jobban örülnék. Vagy 2 kiló fonalnak. De egy okostelefonnal vagy egy tablettel a világból ki lehet űzni. 

    előzmény:
    ezanick* (304)
    2014-11-26  07:28
  23. 2014. november 26. 07:28304.

    Egyrol beszelunk. Pont a lenyeg:A gyerek marad ki. Az o vagyai vannak semmibe veve, akkor, ha o konyvolvasot akar a teso tabletet, de o is inkabb tabletet kap, mert az dragabb, s igy lesz egyforma. Azt meg letojjuk, hogy o a konyvolvasonak orult volna. Na ez a gyerek erzi azt, hogy a tesot jobban kedvelik a szulei, mert mindig az van, amit o akar. Hiaba kapott ertekesebb, a fenet ertekesebb dragabb ajandekot. Neki az ertekesebb az olcsobb lett volna.

    előzmény:
    kivi39 (297)
    2014-11-26  07:16
  24. 2014. november 26. 07:26303.

    Hat igen. Mindenki rizikozik. Az elet riziko. Tehat senki ne szaporodjon. Ez a teelmeleted. ha mindenki igy gondolkodna mar reg nem lenne senkinek sem gyereke. Mert akar a szulesbe is bele lehet halni, s onnantol a gyerek anya nelkul no fel, azaz maris rosszat tettem neki.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (296)
    2014-11-26  07:14
  25. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. november 26. 07:22302.

    és még annak a 300nak is örül.


    Nagyon szomorú.

    idézet:
    Lillaréka (284)
    2014-11-25 21:15:22

    ha a termékeket a bérrel is agyondrágítanák, akkor nem tudnák sokan megvenni
    és a gyárak becsukhatnának

    előzmény:
    Lillaréka (284)
    2014-11-25  21:15

Címlap

top