Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nem tudtad? Te tehetsz róla, ha megerőszakolnak

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. november 22. 15:13
A pécsi rendőrség rukkolt elő három rövid videóval, amiket a nemi erőszak megelőzésének érdekében készítettek, direkt a fiatalokat célozva. Szerintünk sikerült nagyon mellélőniük.

Nők Lapja Café: Nem tudtad? Te tehetsz róla, ha megerőszakolnak
  1. 2014. november 26. 09:1776.

    Ne hulyitsd mar a nepet.


    Gondolom te is tudsz jopar esetet ahol gyerekeket eroszakoltak meg vagy eppen azt a szegeny kozel 80 eves oregasszonty akihez betortek megeroszakoltak es levagtak a labat.


     


    gondolod hogy ok barmit tehettek volna  megelozeskeppen?


    nemreg itt este egy egyedul lako nonel egy 13 eves kis mocsok beverte az uveget az ablakon baseball utovel, az 51 eves not leutotte , megeroszakolta es tobb mint 50 kesszurassal vegzett vele.


    igaz a no este leven haloingben volt de ez talan megse bun.


     

  2. Torolt_felhasznalo_899947
    Torolt_felhasznalo_899947
    2014. november 26. 08:2875.

    EZT kellene inkább terjeszteni. 

    előzmény:
    ezanick* (70)
    2014-11-25  18:11
  3. 2014. november 26. 08:1274.

    Ó szegény ösztöneitől vezérelt begerjedt férfi, teljesen ki van szolgáltatva a belső hangjának, a hülye kis k*rva meg ott lófrál félrészegen, hát persze hogy megerőszakolják, szinte ő maga akarta!


     


    Nem, nem kell részeg tinilányoknak pláne egyedül flangálni éjjel. Ettől függetlenül nem ő a hibás, szegény férfi csak kihasználta az alkalmat. Édesanyja is otthon van hálóingben, ott használja ki az alkalmat.


     


    Ha a kocsi ülésén felejted a telefont és betörik az ablakát, elviszik a telefonodat, akkor is te tehetsz róla? Nem tettél meg minden óvintézkedést. Ennek ellenére lopósnak nem szabadna lopni. Erőszakolónak főleg nem szabadna erőszakolni.


     

    előzmény:
    Nikita 666 (68)
    2014-11-25  16:11
  4. 2014. november 26. 02:0573.

    Igazság szerint nem figyeltem a video végén, a "Te is tehetsz róla" szövegre.


    Az valóban durva, szinte az áldozatot hibáztatja.


    Talán egy ne válj áldozattá, helyesebb lett volna.

    előzmény:
    Eperke2222 (44)
    2014-11-24  10:44
  5. 2014. november 26. 01:3272.
    Érdekesnek találom, hogy ennyire szétválasztották a két lánytípust. Nézzük meg a hosszabb videóban a lányt akibe a (nlcafé által megerőszakolhatónak tartott) három tinilány "beleköt". Úgy gondolom Őt sokkal, de sokkal kevesebb eséllyel fogják megerőszakolni. Miért is? Aki megerőszakol egy nőt, az elmeháborodott. Aki 14-15 évesen ilyen ruhába megy el bulizni az, az elmeháborodott számára, könnyű prédává válik, mert az teljes mértékben a szexre hívja fel a figyelmét. (Ami nem eladó, nem tesztem ki a portékába. És ami nincs kint a portékában, azt ellopni sem lehet.) 14-15 évesen igen, maradjon otthon a mackónadrágjában, ne fogyasszon alkoholt. Nappal is lehet szórakozni (játszótér, pláza, grund, mozi soroljam még?), este az ilyen idős gyerekeknek (márpedig azok) aludni, pihenni kell. Bevallom 15 évesen voltam először szórakozóhelyen, mint fiú. Természetesen többed magammal, nyilván nem 15 évesek társaságában.

    A szülőkről: Az a szülő, aki 15 évesen elengedi a LÁNYÁT!!! szórakozóhelyre késő estig, nem alkalmas a szülői feladatok ellátására. Az ilyen ember felelőtlen ember, egy kutyát sem bíznék rá. Aki ilyenre neveli a gyerekét (értem én itt az öltözködést és az irgalmatlan mennyiségű alkohol elfogyasztását) szintén nem tartom alkalmasnak a szülői feladatok ellátására.

    22 éves férfi létemre, ÉN érzem magam már öregnek elmenni szórakozóhelyre, mert nincs kedvem visítozó kislányok társaságában "szórakozni", az számomra nem szórakozás, az óvoda.

    Most komolyan, az oldal szerkesztőinek miért ez a véleménye? Nem látják át a dolgokat? Aki kurvásan megy el bulizni, azt egy elmeháborodott kurvaként kezel. Nincs miről beszélni. Megint csak a "kulturált" lányt tudom felhozni példának. Ránéztem erre a három 14-15 éves lányra, és nekem is inkább három kurva jutott róluk eszembe, mint Nő. És a kurvával mi szokás csinálni? Nyilván azzal a különbséggel, hogy Ő megkapja a jussát.. Ha megkapja. Mert ilyen történetet is halottunk már.
  6. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. november 25. 18:1571.

    nem volt ez ilyen egyértelmű 44.

    előzmény:
    Nikita 666 (68)
    2014-11-25  16:11
  7. 2014. november 25. 18:1170.

    Most talaltam 

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-11-22  15:13
  8. 2014. november 25. 18:0669.

    Hú, hallod. Te nem semmi vagy.


    Mutatok egy másik megvilágítást: egy nőnek bármikor, bármilyen helyzetben joga van eldönteni, hogy akar e aktust egy férfivel!


    Értetted? Bármikor, bármilyen helyzetben!


    Ki ne találjuk már, hogy ha a nők nem járnak zsákban, akkor a férfiak azt tehetnek amit éppen kedvük szottyan? Elég baj az, ha egy férfi nem tud uralkodni magán.


    Persze, kerülni kell a veszélyes helyzeteket, de ne a miniszoknya jelentsen már veszélyt, mert akkor a nők is letámadhatnák a férfiakat, mert az öltöny szexi. (jól áll nekik, na :)


    Gondolom te nem voltál még ilyen helyzetben, ugye? másképpen beszélnél. (mondjuk láttam már olyat, hogy valaki csoportos erőszak után szexmániás lett  )

    előzmény:
    Nikita 666 (68)
    2014-11-25  16:11
  9. 2014. november 25. 16:1168.

    ÉN azért nem teljesen így gondoltam... :) Nem gondolom, hogy megerőszakolt tinilányok éjjel a körúton még élvezték az erőszakot. De biztos nem mászkálok éjjel sötétben egyedül, pláne nem piásan és főleg nem alig felöltözve, kihívva a sorsot magam ellen. Ez a minimum. Természetesen mindezek még nem adnak okot senkinek arra, hogy engem bántson, csak ő nem biztos, hogy ezt tudja. A rövidebbet meg én húzom.


     

    idézet:
    Eperke2222 (59)
    2014-11-24 14:32:35

    Azt mondjátok hogy nem az áldozat a hibás.


    Dehogynem.


    Például, mi a jó büdös bánatot keresnek tinilányok az utcán, az iccaka közepén?????


    Bocsánat, ilyen helyzetben valóban nem az áldozat a hibás. Hanem a szülő.


    Hát ez a fajta magatartás az, ami felhatalmazást ad a támadónak.


    Én is ezt magyarázom a fórumon régóta amiről te is írsz, nem elég ha az egyik oldalon a támadót kikiáltjuk bűnösnek, hiszen akkor már az eset megtörtént. A megtámadott éppolyan bűnös, ha nem követ el mindent, hogy a támadást megelőzze. Erre persze mondhatják, hogy na de csak amiatt ne vehessenek fel minit, ne sétálhatnának haza egyedül az éjszaka, mert valaki esetleg rájuk támad?


     


    Ó, nyugodtan húzzanak minit, korzózzanak kietlen részeken, de ne legyenek felháborodva, ha egy ösztöneitől begerjedt férfi fajt akar fenntartani velük.

    előzmény:
    Eperke2222 (57)
    2014-11-24  14:32
  10. 2014. november 24. 19:0267.

    Nem teszem!

  11. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. november 24. 17:0066.

    Azzal,hogy a azt mondjuk,a      lányok is tehetnek   egy-két dolgot a biztonságuk érdekében,azzal nem a gaztevőt mentegetjük,meg nem azt mondjuk,hogy nem bűnös.


     

    idézet:
    elsi1 (69)
    2014-11-24 16:54:38

    de emlegeted az áldozat hanyagságát is
    és ezt jellem gyenge emberek nem bírják feldolgozni

    előzmény:
    elsi1 (65)
    2014-11-24  16:54
  12. 2014. november 24. 16:5465.

    Azzal,hogy a azt mondjuk,a      lányok is tehetnek   egy-két dolgot a biztonságuk érdekében,azzal nem a gaztevőt mentegetjük,meg nem azt mondjuk,hogy nem bűnös.


     

  13. 2014. november 24. 16:5064.

    ja és egyedül sötétedésben nem mászkálunk(Bándy K,soroksári nő is ez lett a vesztük)


    nemcsak nőnek,egyedül  férfinak sem ajánlatos,egy pasit körbevesz 2-3 másik pasi megverik,kirabolják stb,stb


    mert ugye egy szimpla rablótámadás sem  kellemes és részeg vagy egyedüli ember nagyobb valószínűséggel lesz esti rablás áldozata


    ma már minden kölöknek van mobilja,ha nincsen,van a szórakozóhelyen biztos vonalas,vagy havertől kölcsönkéri az övét és ad neki egy 100-ast


    ja és már kislánykoromban fejembe verte anyukám,hogy


    :sosem szállsz be idegen emberek kocsijába,hogy majd mutasd meg kislány az utat és sosem mész közel egy kocsihoz sem,ha útbaigazítást kérnek


    alap.

    előzmény:
    elsi1 (63)
    2014-11-24  16:42
  14. 2014. november 24. 16:4263.

    Ráadásul nem adtak arra semmi utalást, hogy valóban hogyan előzhető meg, és mit kell tenni annak érdekében, hogy nehogy áldozatok legyenek.  De a miniszoknya, kivágott ruha, és pár feles, a piálás, nem lehet ok arra, hogy bárkit is bántsanak, vagy hogy ezzel már hibásak lennének.


     


     


    jaj,nemcsak  a miniről van szó,hanem szinte másznak rá  a pasikra,kínálgatják magukat


    ja és nemcsak 1-2 felesről van szó,hanem fullrészegségről


    és hagyjuk azt,hogy csak a proligyerekek


    az ügyvéd-és orvosgyerekek is,sőt,azoknak van igazán pénzük


     


    ez a video kifejezetten a bulierőszakokról szól,amiről mostanában hemzsegnek a hírek,nem arról,hogy ha valaki fényes nappal erőszakolnk meg


    nem ajvékolni kell,hanem beszélgetni a gyerekkel


    igen,ocsmány dolog a-tényleges-nemi erőszak,de a világ tele van ocsmány emberekkel és sajnos védekezni kell ellenük


    (a lakásajtóm is bezárom,pedig akkor sincsen joga senkinek sem bejönni,ha tárva-nyitva és mégis....,a drága mobilt is kivesszük a kocsiból,pedig akkor sincsen joga senkinkinek betörni a kocsinkot


    a jog is ismeri a sértetti közrehatás fogalmá

    előzmény:
    maszi (55)
    2014-11-24  14:28
  15. Torolt_felhasznalo_163973
    Torolt_felhasznalo_163973
    2014. november 24. 16:0262.

    Mint az a 11 éves kislány?

    előzmény:
    elsi1 (54)
    2014-11-24  14:27
  16. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. november 24. 15:1561.

    bban viszont teljesen igaza van, hogy az ember lánya először is vigyázzon magára, ez a legtöbb amit tehet amúgy is.


     


    Na,ez már áldozathibáztatás!!!!


     


    Igen,vannak olyan esetek,amikor tényleg kivédhetelen az erőszak,


    De aki már járkált  szombat este a belvárosban:tatjrészeg kistinik mellük-fenekük kinn,kínálkoznak,másznak rá minden pasira,meg úgy tesznek mintha nagyon akarnák,aztán utána mégsem.


    Vagy kitalálják másnap,amikor apuka előtt szégyenkeztek,hogy erőszak volt,közben meg ők is éppúgy élvezték.


    Csak néha jó megszivatni a férfiakat,ugyebát

    idézet:
    elsi1 (57)
    2014-11-24 14:27:18

    ma már az okos telefokon van voice recorder
    jó ha időben bekapcsolják a fiúk

    előzmény:
    elsi1 (54)
    2014-11-24  14:27
  17. 2014. november 24. 14:5960.

    Nekem a fiam epp emiatt nem ivott sosem. O volt, aki vigyazott a tobbire. Hogy ez jo vagy sem, az nagy kerdes, de a lelkiismerete nem engedte, hogy tudta van egy par olyan srac, aki majdnem mindig  lereszegedik, s kell aki esznel van. Ha masert nem, akkor taxiba tenni ot. Altattunk egy par reszeget is otthon... Na de mi mar csak ilyenek vagyunk.


    A lany nekem sem nagyon megy bulizni. Nem szereti annyira. Ha meg elmegy, akkor termeszetes, hogy valaki megy ertuk, s sorban fuvarozza a baratnoket haza. Addig ugyse alszik a szulo, amig a gyerek nincs jo helyen. Mi legalabbis nem tudnank. Pedig igazan biztonsagos kornyeken elunk, de jobb felni, mint megijedni. 


    Regen mi is egyutt jartunk haza mindig. Mondjuk en sem voltam sose nagy ivo, s a tarsasagunkban sem volt olyan, aki nagyon ivos lett volna szerencsere.

    előzmény:
    maszi (59)
    2014-11-24  14:52
  18. 2014. november 24. 14:5259.

    Teljesen egyetértek, mi is így csináljuk a lányommal. Sőt még 14-15 éve amikor a fiam járt bulizni, akkor is így csináltuk, hogy mindig tudtunk mindenről, és igyekeztünk érte menni. A fiam baráti körében, az volt a mindennapos, hogy azokat a lányokat, akik ugyanabba a klubba jártak bulizni rendszeresen ahova ők, azokra odafigyeltek és ha kellett haza is kísérték őket.


    Ami nagyon fontos lenne szerintem, hogy nagyon figyeljenek egymásra a barátnők, és ne hagyják egyiküket sem magára, és ne hagyják, hogy bármelyikük túligya magát. Ez a lányoméknál is totál egyértelmű. Bár ő nem nagyon jár bulizni, ha megy, akkor a barátja is megy.

    előzmény:
    ezanick* (56)
    2014-11-24  14:30
  19. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. november 24. 14:5058.

    bban viszont teljesen igaza van, hogy az ember lánya először is vigyázzon magára, ez a legtöbb amit tehet amúgy is.


     


    Na,ez már áldozathibáztatás!!!!


     


    Igen,vannak olyan esetek,amikor tényleg kivédhetelen az erőszak,


    De aki már járkált  szombat este a belvárosban:tatjrészeg kistinik mellük-fenekük kinn,kínálkoznak,másznak rá minden pasira,meg úgy tesznek mintha nagyon akarnák,aztán utána mégsem.


    Vagy kitalálják másnap,amikor apuka előtt szégyenkeztek,hogy erőszak volt,közben meg ők is éppúgy élvezték.


    Csak néha jó megszivatni a férfiakat,ugyebát

    idézet:
    elsi1 (57)
    2014-11-24 14:27:18

    79ben volt egy rám mászó lány 7.es volt
    2 évig nem nyúltam hozzá, bármennyire kecsegtető volt (de a törvény)
    mások megdugták
    7 évig nem láttam utána
    88ban összefutottunk, akkor már az se érdekelt, hogy valakivel együtt élt
    kell tudni nemet mondani, ha az ember a bokáját nem akarja megütni

    előzmény:
    elsi1 (54)
    2014-11-24  14:27
  20. 2014. november 24. 14:3257.

    ÉN azért nem teljesen így gondoltam... :) Nem gondolom, hogy megerőszakolt tinilányok éjjel a körúton még élvezték az erőszakot. De biztos nem mászkálok éjjel sötétben egyedül, pláne nem piásan és főleg nem alig felöltözve, kihívva a sorsot magam ellen. Ez a minimum. Természetesen mindezek még nem adnak okot senkinek arra, hogy engem bántson, csak ő nem biztos, hogy ezt tudja. A rövidebbet meg én húzom.


     

    előzmény:
    elsi1 (54)
    2014-11-24  14:27
  21. 2014. november 24. 14:3056.

    Azzal, hogy iszol ket italt s utana vezetsz en sem ertek egyet, de az nagyon jo, hogy mindig figyeltek egymasra.


    Ez nagyon lenyeges. Nemcsak abban, hogy egyutt jovunk, megyunk hanem abban is, hogy ki mit iszik, s nem tesznek-e valamit az italba.


    Nekem nagy gyerekeim vannak, nalunk mindig be kell jelentkezni hol vannak, melyik pub, kavezo vagy akarmi, s mikor vegeznek elotte sms es az apjuk hazafuvarozza oket biztonsagban. S vagy a tobbieket is vagy van, aki nalunk alszik s masnap reggel megy haza. Ez bevalt. Ejjel ne csamborogjon egyedul senki, nemhogy egy fiatal lany. Eleg sajnalatos, hogy ez igy van, de sajnos muszaj megtenni minden ovintezkedest. 


     

    előzmény:
    mooreica10 (34)
    2014-11-23  18:24
  22. 2014. november 24. 14:2855.

    Én elhiszem, hogy jót akart a rendőrség a videókkal, de szerintem a megközelítés nem volt jó. Az jött le belőle nekem is, hogy az áldozatot hibáztatják.


    Ráadásul nem adtak arra semmi utalást, hogy valóban hogyan előzhető meg, és mit kell tenni annak érdekében, hogy nehogy áldozatok legyenek.  De a miniszoknya, kivágott ruha, és pár feles, a piálás, nem lehet ok arra, hogy bárkit is bántsanak, vagy hogy ezzel már hibásak lennének.


    A kamaszok már harminc-negyven éve is ugyanúgy ittak a bulikban, mint most. Csak az volt a különbség, hogy sokkal jobban odafigyeltünk egymásra.


    Fel kell a lányok figyelmét hívni, hogy soha ne hagyják egyedül egymást, egyetlen buliban sem, illetve soha ne hagyják hogy valamelyikük egyedül induljon el hazafelé. Hogy figyeljenek arra, hogy ne igyanak túl sokat, és arra a barátnőre, aki végképp nem bírja a piát, az csak minimálisat igyon. Hogy figyeljenek arra, hogy nehogy valamit beletegyenek az italukba. Hogy a vadidegen pasikkal se hagyják magára a barátnőt. Ezt még józan és rózsaszín köd nélküli állapotban meg kell ebben egyezni, és tartani kellene magukat ehhez.


    A fiúk figyelmét pedig arra kell felhívni, hogy az ismerős lányokra vigyázzanak, figyeljenek oda rájuk. És arra is, hogy ha valakik elkezdenek a lányokkal szívózni, akkor védjék meg őket, és ne gyáváskodjanak.


    Igazából az összes videó az áldozat viselkedését kifogásolja!!

  23. 2014. november 24. 14:2754.

    bban viszont teljesen igaza van, hogy az ember lánya először is vigyázzon magára, ez a legtöbb amit tehet amúgy is.


     


    Na,ez már áldozathibáztatás!!!!


     


    Igen,vannak olyan esetek,amikor tényleg kivédhetelen az erőszak,


    De aki már járkált  szombat este a belvárosban:tatjrészeg kistinik mellük-fenekük kinn,kínálkoznak,másznak rá minden pasira,meg úgy tesznek mintha nagyon akarnák,aztán utána mégsem.


    Vagy kitalálják másnap,amikor apuka előtt szégyenkeztek,hogy erőszak volt,közben meg ők is éppúgy élvezték.


    Csak néha jó megszivatni a férfiakat,ugyebát

    előzmény:
    Eperke2222 (44)
    2014-11-24  10:44
  24. 2014. november 24. 13:3053.

    Pláne.


     

    előzmény:
    Carpaccio (45)
    2014-11-24  11:31
  25. 2014. november 24. 13:2952.

    Köszönöm a beható elemzést a lelkivilágomról. Jó neked, hogy jobban ismersz mint én saját magam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (47)
    2014-11-24  12:31

Címlap

top