Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ti mit tennétek? Pénz :(

claudiaR
Létrehozva: 2014. november 22. 08:16

Nemrég költöztem össze a párommal. Nagyon szeretjük egymást. És itt jön a "de". Ő eddig is csak annyit keresett, amiből egyik napról a másikra meg tudott élni. Most pedig azt veszem észre, hogy még annyit sem. Próbálkozik, de nem igazán jön a pénz. Nagyrészt én fizetem a kajákat. Albérletben lakunk, amit hamarosan fizetni kell, és gőzöm nincs róla, hogy miből. Az tuti, hogy az ő dolgait nem fogom tudni kifizetni. 


 


Két érzés küzd bennem: az egyik pillanatban úgy érzem, hogy nem akarok balek lenni, akit kihasználnak.


 


A másikban pedig azt, hogy tudom, szeret, állandóan a kedvemben jár, lesi a kívánságaimat. Nagyon sokáig voltam magányos és belé még szerelmes is vagyok. Kicsinyesnek érzem, hogy anyagiak miatt balhézzak.


 


Nem tudom, mit tegyek. Ti hogyan látjátok ezt kívülállóként?

  1. 2014. november 23. 22:5251.

    Sissi.a baj hogy a legtobb'modern lany 'olyannak lett nevelve[tisztelet a kivetelnek],hogy lanyom,nem kell teged eltartani,vacsorat fizetni,megallsz te a magad laban.De a legtobb atesik a paci masoldalara,es a szoveg;most a fiu nehez helyzetben van,de szeret miert ne tartanam el,meg hallgatni is rossz.Mi a rossz alkalmazottnak lenni?


    Ha engem meghivott valaki moziba,szinhazba vagy vacsorazni,persze ,hogy o fizet,mert ha csak a felet is en fizetnem,akkor mennek egyedul.Ugy meg megertenem a lany milliomos orokosno,es igazan nem szamit neki,amig meg nem unja a fiut.

    előzmény:
    Sissi52 (49)
    2014-11-23  17:46
  2. 2014. november 23. 17:5450.

    En mit tennek? Ho vegen odaadnam a tulajnak az alberlet aranak felet, vennek magamnak kajat es joizuen befalatoznam, a pasibol egybol kiszeretnek es melegebb egtajak utan neznek. Utilapu!!! Ha o meg valaha megemberelne magat, meg lehetne kozos jovonk, de addig ugysem.

    előzmény:
    claudiaR (1)
    2014-11-22  08:16
  3. 2014. november 23. 17:4649.

    Az szerinted balhezas, ha ki-ki fizeti maganak, amit fogyaszt? Gondolod, mert o szobaallt veled, meg szepeket mond, te cserebe tartozol eltartani ot? Megis milyen alapon koltoztetek ossze?


    Megis mikben jar a kedvedben, mikben lesi a kivansagaidat? Konkretumokkal gyere.


    Balhezal, ha te ezt igy forditod magyarra. Itta ho vege, tegye le az asztalra ki-ki az o reszet. O tobbet, mert a kajat te fizetted. Akkor majd mennyire fog a kedvedben jarni meg a kivansagaidat lesni, na kivancsi vagyok.


    Egyebkent is egy eletunk van es mindenkinek joga van ugy elszurni, ahogy akarja.


    Egy kerdesem azert meg maradt. Hallottal te valaha ilyen fogalmakrol, hogy nyilt, oszinte kommunikacio?


    Tudod, hogy szeret. Megis mit szeret? Ingyen elni?


    Kicsinyes dolog, ja az alberletet, szamlakat meg a kaja arat fizetni. Sot alantas dolog. Ehhez kepest:

    előzmény:
    claudiaR (1)
    2014-11-22  08:16
  4. Torolt_felhasznalo_785782
    Torolt_felhasznalo_785782
    2014. november 23. 17:2648.

    Az "állandóan a kedvemben jár" és a "lesi a kivánságaimat", valamint az "anyagiak miatt balhézzak" között némi ellentmondást vélek felfedezni.


    Mi lenne, ha az lenne a kivánságod, hogy ne kelljen őt finansziroznod anyagilag? Akkor is annyira a kedvedben akarna járni? Olyannyira esetleg, hogy még a mélyen megvetett alkalmazotti létet is vállalná?

    előzmény:
    claudiaR (1)
    2014-11-22  08:16
  5. 2014. november 23. 16:2047.

    Azzal nem ertek egyet, hogy ez tortenik egy lannyal. Nagyon is aktiv szreploje volt o mindennek. Hagyta magat sodortatni mindvegig. O megis mit akart az eletevel, o hol volt kozben? Es most hol van? Egy jo ugyved megmondana, milyen lehetosegek vannak. Eszeben sincs soha semmit tennia sajat erdekeben.? Egy bab. Nos, vagy kiviheti az orszagbol a gyereket, vagy odaadjak a nem dolgozo, szinte soha nem dolgozott apanak? Vigyorog a pasi? Mellettem nagyon roved ideig vigyorgott volna, ugy vagtam volna ki rovid hatallyal, mint.. ill be sem fogadtam volna soha az eletembe egy ilyen selejtet. Most akkor mirol beszelunk?

    előzmény:
    Lédienn (24)
    2014-11-22  14:05
  6. 2014. november 23. 15:5746.

    Egy elhetetlen pasira akarod alapozni az eletedet?


    Aki dumal, hogy a szeretet a fontos, a penz nem, az hazudik, mert az o penztarcaja degeszre tomott.


    Mibol eszel, mibol laksz? Stb... hat persze, hogy fontos a penz.


    Sajat magadon kivul nem vagy koteles senkit eltartani. Ja, atmenetileg, ha a masik bajban van. De a te urged mindig is bajban volt, nem? Most, hogy radkoltozott, balekkent hasznal. Mar kajara sem kolt. Anyam, irgalmazz.


    Nem ertem, hogy berelhet lakast, akinek nincs ra penze????


    Ennek a dolognak a vege ugyis lapat, ha a pasi surgosen, megpedig a jovo honapig nem tanul meg penzt keresni. Meg te is. Te mit csinalsz?


    Vagy feltalaljatok a szerelmi turbekolasbol valo tulelest. Hontalankent? Kukazva? En nem tudom.

    előzmény:
    claudiaR (1)
    2014-11-22  08:16
  7. 2014. november 23. 15:4645.

    Most mit kell itt balhezni? Mindjart itt az elseje, az alberletet fizetni kell. Vilagos, ha nem fizettek, ki kell koltozni. Meggondoltatok ti, amikor bekoltoztetek, hogy fogjatok fizetni? A pasit maris te eteted, egyeb penzed neked sincs. Valamit nagyon nem ertek. Mire alapoztatok ti ezt az egeszet? Mibol akartok megelni? Na itt jon, a szeretetbol. Akkor turbekoljatok eves helyett es agyazzatok meg magatoknak a kapualjban. Lattam mar en olyat, anyu, apu, esteledven megagyazott a jarda kozepen. Ami mondjuk nyaron szellos, de telen befagy a hatsotok.

    előzmény:
    claudiaR (1)
    2014-11-22  08:16
  8. 2014. november 23. 04:3544.

    Na, ha  illen  a  "pa'rod",  magadra  vess.


    Ollant  keress  aki  PENZT  keres!  Es  aki  TALAL  is  jo  sok  pingi-pingit!!!!!!!!


     


     


    Hulle  vagy  te  leanyzo!!!!!!!!!!!!!

    előzmény:
    claudiaR (1)
    2014-11-22  08:16
  9. 2014. november 22. 21:2343.

    Elsőre nekem az ugrott be, hogy csakis fiatalok lehetnek, ezért írtam azt, amit a pályakezdős bérről. De egyetértek Veled és Évivel, ha már nem fiatalok, hanem középkorúak egy új kapcsolatban, akkor menekülés. Egyébként fiatalon én is etettem a férjemet, mert akkor úgy álltunk. Arról meg, hogy "Isten ments, hogy engem bárki eltartson!" szintén arra gondolok, hogy nagyon fiatalok lehetnek. Nem tudják még mi az, amikor az ember hiába keres, nem talál munkát, beteg lesz, gyereket szül, akármi. És bizony tudomásul kell vennie, hogy bizony eltartják. Akkor is, ha nem tetszik neki. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (18)
    2014-11-22  10:47
  10. 2014. november 22. 20:0642.

    T indító meg Lilaréka esetében is huszon, alig harmincas férfiakról van szó.


    A rendszerváltás után mégis milyen apák nevelhették fel őket? Amikor már nem voltak nyugdíjas állások

    előzmény:
    évi* (40)
    2014-11-22  19:16
  11. 2014. november 22. 19:1841.

    Szerintem kevés a "munka után néz". Ezek a csávók olyan ügyesen tudnak akár évekig is munka után nézni, hogy ihaj... :-)


    Ha már ultimátum, akkor önmaga eltartása. Szerintem egy felnőtt embertől ez elvárható.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_418344 (31)
    2014-11-22  15:33
  12. 2014. november 22. 19:1640.

    Ahhoz is ész kell, hogy felismerd, hogy nem megy neked a vállalkozás. :-)


    Van egy rokonom. Mindig nagymenő vállalkozónak hitte magát. Egyik vállalkozás a másik uzán ment tönkre a kezei közt, de mindig volt, aki megsegítette. Azóta kihalt a rokonok azon része, akik a hülyeségét finanszírozták. Most így 60 körül asztalos segédmunkából tengődve kezdi felismerni, hogy mindig is egy lúzer volt.


    Hát egy ilyennek nem jobb alkalmazottnak lenni???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (23)
    2014-11-22  12:32
  13. Torolt_felhasznalo_110799
    Torolt_felhasznalo_110799
    2014. november 22. 17:2039.

    Régen tudod már, hogy mit kell(ene) lépned, de nincs hozzá erőd hogy megtedd.Szenvedj ha akarsz, és a párod háta mögött zsörtölődj.


    A lényeg az, hogy nagyon eleged van az egészből.Megteheted hogy válassz tetszésed szerint.


    Ha nem teszed, ne panaszkodj, szenvedj tovább.


    Szerintem okos az a fiú.Amíg van pénzed, addig biztos jó leszel neki.Ha nem lesz pénz, majd lép, de akkor téged régen leamortizált úgy ahogy te magad lis megtetted ezt magaddal.

    előzmény:
    claudiaR (1)
    2014-11-22  08:16
  14. Torolt_felhasznalo_698753
    Torolt_felhasznalo_698753
    2014. november 22. 17:1238.

    Végigolvastam a topikot, a következőt tenném:


    1. Megpróbálnék mindkettőtök helyében valami állást találni mégiscsak - bár tudom, hogy a mai munkapiaci helyzetben elég kilátástalan az álláskeresés (aki nem próbálta, az ne mondjon mást!), de legalább megpróbáltátok. Heti pár helyre ha elkülditek az önéletrajzot, már azzal is esélyt adtatok önmagatoknak, viszont nem gyaszálja szét az idegeiteket a sok visszautasítás. A fix állás azért jó, mert még ha keveset fizet is, akkor is biztonságot ad, kevesebb a stressz (vagy legalábbis más típusú :D).


     


    2. A fennmaradó időben megpróbálnám összeadni azt, amink van: tehát két vállalkozás, két értelmes ember, mindketten besegíthetnek a másiknak ebben-abban, ami esetleg az egyiknek rosszabbul megy, azt a másik kipótolja, és fordítva. Ha esetleg össze lehet vegyíteni a kétféle vállalkozást, akkor még jobb! 

    előzmény:
    claudiaR (1)
    2014-11-22  08:16
  15. 2014. november 22. 16:5037.

    Sok ilyen nő van, nulla önbecsüléssel. Nem értem miért nem szeretik önmagukat.

    előzmény:
    Lédienn (26)
    2014-11-22  14:41
  16. 2014. november 22. 16:4836.

    Igen,valószínüleg igazad van. 


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_418344 (33)
    2014-11-22  16:04
  17. 2014. november 22. 16:2335.

    Szerelem, ja. Remelhetoleg nem ugy akarod leelni az eletedet, hogy visszatekintve dobbenj ra, hogy hulye voltal.


    Penz meg szerelem, ket kulonbozo dolog.


    Ahol van dogivel, nem szamit es szivesen ad az egyik.


    Van egy kolleganom, ket teenager lanyuk van, a ferjevel mindig is kulon kasszan voltak, a hazssaguk remekul mukodik. Mikor mellrakja lett a kolleganonek,a ferje mellette allt mindenben.


    Masik: ket fiatal, egyutt mentek ki Kanadaba. A feleseg dolgozott, a ferj nem. O nem talalt munkat, igaz, nem is keresett. Aztan a feleseg ket munkat is vallalt, hogy megeljenek. A pasi csak kiette a hutot, mig az asszony dolgozott, bevasarolt es odavolt masodik muszakban. Csaladja hatasara vegre elvalt szerelmetol. Evekkel kesobb mentek egy masik varosba es az anyukaja mondta neki, te, az a koldus ott a te volt ferjed.


    Vagy Britney Spears? Neki volt 100 million dollarja, a ferjenek 100 dollarja. Hazssagkotes utana pasi sajat maganak 7 ezer dollaros apartment tartott fent, pedig a felesegnek ugye ott volt a sokmillas haza. Aztan mikor Britney ment volna hozza a ket gyerekkel, be sem engedte oket az apartmanba. Britney fizetett mindent. Amikor a vegen Britney levette a penzt a kartyarol, amit az uranak adott, az annyit mondott, a budos K. Aztan meg Britney konyorgott, ne valjanak el, ott a ket gyerek. A pasi feltetele az let volna, hogy akkor o korlatlanul pocsekolhassa tovabbra is Britney penzet, Britney neveli, penzeli a ket gyereket, ha babysitter kell, akkor a pasi anyjanak adjon magas fizetest Britney, mert az utalja a sajat munkajat. Szerelem, ja. Golddigger.


    Szerelem, ja. Nekem is volt egy kapcsolat. A pasi meghivott egy csodakoncertre, nem arulta el, mi a concert, meglepetes. Aztan ott derult ki, hogy o is otthon felejtette a penztarcajat, raadasul olyan minosegu concert volt, hogy masnap szegyelltem a kollegaimnak elmondani. Szoval en fizettema ket jegyet, majd megadja az arat, tudod mikor, mert ugye szerelem. De hogy nez ez mar ki. Annyival jartam jol, hogy kislanyom ment osztalykirandulasra, en nem tudtam neki nagyobb osszeget adni zsebpenzre, a pasi meg a kezebe nyomta az egyik koncertjegy arat. Igy fizette ki legalabb az en jegyemet. Nagy meghivas. Lanyomnak megmondtam, nem a pasi adta azt a sok penzt, nekem tartozott vele.

    előzmény:
    claudiaR (1)
    2014-11-22  08:16
  18. 2014. november 22. 16:1234.

    Ha az első könyvedet nyilvánossá-letölthetővé tennéd, és pár portál fórumán beszélnél róla,


    akkor jó írás esetén a másodikat már pénzért árulhatnád.


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (23)
    2014-11-22  12:32
  19. Torolt_felhasznalo_418344
    Torolt_felhasznalo_418344
    2014. november 22. 16:0433.

    Van egy ismerösőm, a srác szerződéses katona lett a szülei segitségével. Járt is valami főiskolára de nem fejezte be.


    Megismerkedett már katonaként egy korabeli frissen diplomázott doktornővel. Összeházasodtak a csaj lassan el helyezkedett, egy ideig távkapcsolatban is éltek. Németországban kapott munkalehetőséget a doktornő, azon nyomban felmondtak mind a ketten és repülőre ültek. A srác németül nem beszél,jelenleg tanfolyamra jár hogy az állatkertben legyen segédmunkás. A felesége orvosnő a kórházban havi 4.000 eurórét.


    A srác életét egészen eddig a valamennyire befolyásos apuci tolta, most egy teljesen idegen közegben találja magát ahol a feleségétől függ. Mert az ő fizetése a német lakbért nem tudja fedezni. Itt is van picibaba, nem rég szült a felesége.


    TI hasonló helyzet..


    A lányod barátnője a saját kapcsolatának áldozata lett. A srác kihasználja. Ahhoz hogy változás történjen előbb egy pszhiólogust kellene felkeresni és ezután egy jó ügyvédet. A pszhiólogus segítene neki hogy ki tudjon lépni abbol a kapcsolatból aminek az áldozata, az ügyvéd pedig jogi úton megoldaná a sráctól való elszakadást. Az idő véges és soha nem jön vissza a ma. A gyereknek nem példa azaz apa aki nem tesz semmit a családi gyarapodásért és a feleségéből él. Nem lepődnék meg ha rövidesen barátnőt is beújítana a srác jódolgában..


     

    előzmény:
    Lédienn (32)
    2014-11-22  15:38
  20. 2014. november 22. 15:3832.

    Igen,ezt már mi is mondtuk a lánynak,mint lehetőséget.


    Azt hiszem,egy idő után az ilyen helyzetben élő nők elfásulnak,szinte megbénulnak.,megadják magukat a sorsuknak. Úgy,mint azok a kiszolgáltatott nők,akiket évtizedek óta hülyére vernek és  rettegésben tart az alkoholista férjük,élettársuk. Egy idő után ezek a nők is függővé válnak,nem érzik magukat képesnek arra,hogy az életüket egyedül is meg tudják oldani. Megszeretik(?) a semmirekelő,zsarnok "önkényurat" és azt hiszik,egyedül életképtelenek lennének. Sztem ezzel a lánnyal is valami ilyesmi történik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_418344 (30)
    2014-11-22  15:25
  21. Torolt_felhasznalo_418344
    Torolt_felhasznalo_418344
    2014. november 22. 15:3331.

    Ultimátumot adsz a srácnak -:


    -ha szeretné hogy együtt maradjatok akkor aktívizálja magát és elkezd munka után nézni.


    - ha pedig nem akar akkor byebye


    Felnőtt férfi gondolkodnia kell, nem vagy az anyucija.


    Ha átmeneti a helyzet, akkor nyugodj meg adj egy kis időt neki. Lehet talpra fog tudni állni, az élet olyan mint a hullámvasút: néha lenn-néha fenn.  A te életedben és munkádban is jöhet olyan periódus amikor rosszabbul fognak menni a dolgok. Nem hinném hogy örülnél majd ha elhagyna, csak azért mert kevesebbet fogsz tudni belerakni a közösbe.


    Csak hígadtan.


     

    előzmény:
    claudiaR (1)
    2014-11-22  08:16
  22. Torolt_felhasznalo_418344
    Torolt_felhasznalo_418344
    2014. november 22. 15:2530.

    A saját és a gyereke életével szórakozik, eddig is kihasználta a pasi és ez után is folytatni fogja.


    Inkább keresen egy jó ügyvédet mint hogy tovább tartja. Elhatárzos kérdése az egész.

    előzmény:
    Lédienn (26)
    2014-11-22  14:41
  23. 2014. november 22. 15:1629.

    Szia! A helyedben otthagynám ezt a férfit. :( Nekem még egyetemista koromban olyan negatív tapasztalatom volt, hogy az akkori párom kb örök egyetemistaként élt bele a világba, pedig 4 évvel idősebb volt. Egy rokonánál lakott, nem kellett fizetnie rezsit sem, a fordítással megkeresett összes pénzét elköltötte az adott hónapokban, pedig igen jól keresett, ha volt fordítani való, de amikor nem kapott munkát, nem volt pénze és nem is volt hajlandó más területen is próbálkozni vagy más cégnek  fordítani. Jövőképe se nagyon volt, csak azt tudta, hogy egy "normális" 8 órás munka nem neki való (pedig sosem próbálta). Nem is tudtam rá férfiként tekinteni, mint később kiderült, anyuci pici fia volt...

    előzmény:
    claudiaR (1)
    2014-11-22  08:16
  24. Torolt_felhasznalo_418344
    Torolt_felhasznalo_418344
    2014. november 22. 15:1528.

    Hív egy költöztető céget, összepakolja  a srác cuccait és kirakja a lakásból azt.


    Oda megy ahova szeretne..


    A gyerekelhelyezést peres úton elintézik. 99.9% eséllyel a nő kapja meg. Egy jó ügyvéddel el tudja intézni hogy a gyereket vigye magával. A srác pedig nem fog tudni mit csinálni, főleg azért mert nincs pénze jó ügyvédet fogadni (megélni nincsen) és nem is házasok..

    előzmény:
    Lédienn (24)
    2014-11-22  14:05
  25. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2014. november 22. 14:4727.


    Mindenki a saját szerencséjének a kovácsa.................

    előzmény:
    Lédienn (24)
    2014-11-22  14:05

Címlap

top