Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Közfelháborodás napja

Steampunk
Létrehozva: 2014. november 17. 19:03

Ez egy vicc 😃 szórakoztató műsort ad az atv. A baloldal már  nem tudja mit találjon ki. Ordítozó valakiket szerepeltet. Sok rímhányó,  de konkrét javaslatot egyik sem tesz. Csak a hiszti megy pár ezer ember jelenlétével. 

  1. 2014. november 20. 12:26201.

    Az INDEX-en, vagy az Origon-n volt az összehasonlítás. Ezek közül egyik sem fidesz-es, még alsó hangon sem.


    Újabb öngólt lőttél! Vagy linkeld már be az elmúlt választások előrejelzését és eredményeit különböző közvélemény kutatók felmérései alapján.

    előzmény:
    pannacotta (149)
    2014-11-19  19:01
  2. 2014. november 20. 12:22200.

    Tényleg nem kár, hogy nem beszélgetünk: buta emberrel nem szeretek beszélgetni, mert kárba vész az engergia, amit belefektetek.


    Mivel is támasztottál alá mit? Megmondom neked: SEMMIVEL a hülyeségeidet!

    előzmény:
    pannacotta (144)
    2014-11-19  18:55
  3. 2014. november 20. 11:28199.

    Ez az ellenzék gyenge, és valóban hiteltelen egy része (hisz az MSZP is belekeveredett mindenféle lopási ügyletekbe), azonban nem hiszem, hogy ennek a kormánynak a hívei bármilyen ellenzéket is hitelesnek tartanának. Ha valaki itt akármilyen ellenvéleménnyel él, azt durván leosztják, gondolom, ezzel így járna bármilyen párt vagy szervezet, amely a kormány ellen fellépne. Tuti megkapná a libsi jelzőt, meg mellé a szokásos összeesküvéses rizsát.


    Nem is beszélve arról, hogy még ha feltételezem is, hogy te speciel tényleg szeretnél egy működő ellenzéket, mely akár le is válthatná ezt a kormány idővel, Orbán nem akar ilyesmit. Döntsd el, jó-e, ha valaki annyira biztos magában, hogy nem tűr ellenvéleményt.


    előzmény:
    lárifárika (193)
    2014-11-19  22:06
  4. 2014. november 20. 11:00198.

    Nem hiszem, hogy nagy probléma lenne, hogy nincs vezére a tömegnek. Egy népvezér csak problémával jár; lásd: Orbán…

    előzmény:
    lárifárika (193)
    2014-11-19  22:06
  5. 2014. november 20. 10:45197.

    Arra most ez nagyon jó, unger, hogy remélhetőleg az USA egyik NATO partneréről már csak röstelli azt mondani, hogy egészen biztosan tudja, hogy Orbán a felcsúti kertje végében a szerszámos kamrában tömegpusztító fegyvert rejteget és ezért jól le kell rohanni az országot. Nem kevésbé magasztos céllal, mint Irakban, azaz hogy elhozzák a demokráciát.

    idézet:
    lárifárika (194)
    2014-11-19 22:13:22

    Ha már így állunk, meg kéne előzni egy huszáros hadüzenettel nem? Mégiscsak  fickósabb dolog, mint várni, hogy lerohanjanak…


    előzmény:
    lárifárika (194)
    2014-11-19  22:13
  6. 2014. november 19. 22:47196.

    Ez hülyeség, szándékos összemosás. Az "otthagyott" tömeg már rég feloszlott, amikor ezek az ultrák elkezdték csinálni a balhét, és biztos vagyok benne, kifejezetten ezért is mentek oda.


    Ezek nem ugyanazok, mint a szónokok. Utóbbiak is "tanulják" a szakmát, majd belejönnek.


    Szerintem - legalábbis amit én hallottam belőle, én ugyanis pont Horváth András előadására érkeztem és még Nemes Balázsét is végighallgattam, aki zárta a tüntetést - nagyon is jól beszéltek, a tömegnek is tetszett.


    Az ultrák már akkor gyülekeztek, hát, a fiatal rendezők gyakorlatlanságára lehet írni, hogy ezt nem vették figyelembe, gondolom, legközelebb okosabbak lesznek.


    A következő tüntetés január 2-án lesz, a jó pap is holtig tanul.


    Úgyhogy ne add fel a reményeidet - mármint ha tényleg vannak -, kinőhet még ebből egy normális ellenzék, egy valódi civill kontroll.   

    előzmény:
    lárifárika (193)
    2014-11-19  22:06
  7. 2014. november 19. 22:39195.

    Ebben nincs igazad. Emlékezz, nem olyan régen még micsoda véres háború dúlt a déli szomszédainknál - és már 1995-ben, még a csatlakozásunk előtt átvonult rajtunk ezért az IFOR, illetve itt is állomásozgattak -, a csatlakozást követően pedig stratégiai szerepe volt Taszárnak. Tehát volt értelme.


    A közelmúltban pedig Ukrajnában volt ... (mi is? minek is nevezzem?) afféle polgárháború-féle, amiből bármi lehetett volna.


    Lehet, hogy rossz helyen vagyunk. De nem vagyok arról meggyőződve, hogy itt mindig ilyen nagy béke lesz, bármikor kerülhet olyan ember hatalomra valamelyik szomszédos országban, amikor megint jól jön a NATO-tagság. Igaz, most épp Romániában fordítva történt, nagyon is jól választottak (és nagyon is irigylem őket ezért), de azért arrafelé is van potenciális tűzfészek: Moldova.


    A NATO egyébként nemcsak katonai szervezet, hanem afféle politikai is, legalábbis részben: a csatlakozó országok elfogadják a másik szuverenitását, a főbb elveket, és azt hiszem, Magyarországgal épp az a baj, hogy ezeket - elefántként a porcelánboltban - szándékosan vagy szándéktalanul megsértette.


    Mostanában Orbán folyton az energiaügyeken lovagol, ez egy kényes terület. Túl nagy az orosz befolyás ezen a téren a térségben, amikoris egyszerűen akár el is zárhatják a csapot (talán nem most, talán nem Putyin, de ő sem él örökké). Hogy ezt az egyébként is uralkodó szerepet még jobban erősítjük mi magunk - pl. az INA-részvényeink eladásával -, az sértheti a NATO-érdekeket és egyébként egész Európa érdekeit is. Gondold át, Szerbia egyébként is orosz szimpatizáns, itt kialakulhat egy olyan blokk így, ami már zsaroló poziciót is vehet fel.


    Mi éppen ezeknek a "küzdelmeknek" a határvonalán állunk és nagyon kellene vigyáznunk, hogy ne essünk át a ló másik oldalára.


    Sajnos, Orbán rosszul kezeli ezt a kérdést, ez a véleményem.


      

    előzmény:
    unger (192)
    2014-11-19  21:18
  8. 2014. november 19. 22:13194.

    Arra most ez nagyon jó, unger, hogy remélhetőleg az USA egyik NATO partneréről már csak röstelli azt mondani, hogy egészen biztosan tudja, hogy Orbán a felcsúti kertje végében a szerszámos kamrában tömegpusztító fegyvert rejteget és ezért jól le kell rohanni az országot. Nem kevésbé magasztos céllal, mint Irakban, azaz hogy elhozzák a demokráciát.

    előzmény:
    unger (192)
    2014-11-19  21:18
  9. 2014. november 19. 22:06193.

    Őszintén szólva én viszont nem vagyok nyugodt. Impotens ellenzék mellett a kormány munkája is egyre rosszabb lesz, ezek között a fiatalok között pedig nem látok egyetlen karaktert sem. A hiteles ellenzéki kontroll nagyon kellene. Jól látható volt ez az utolsó választások után, amikor nőtt a kormánypártok népszerűsége az erős, győztes pártok tömegvonzása kapcsán, aztán elbízták magukat és jöttek sorban a rosszul kommunikált, átgondolatlan lépések. Megtűzdelve időnként egymásnak teljesen ellentmondó nyilatkozatokkal.


    Tényleg jó lenne egy friss, jó gondolkodású generáció, mert hát csak döbbenten néz az ember lánya, amikor még a viszonylag fiatal Karácsony Gergely is azt tudta mondani: Zuglóban fognak a legkevesebbet lopni a képviselők. Én meg azt mondom: ez hülye. A képviselő ne lopjon. Keveset se, sokat se. Ha kevés a honoráriuma, ha megemelték.


    Na, ez a politikusi választék az ellenzéknél. Szánalmas.


    Más. Amiért még nem vagyok nyugodt, az megint a markáns vezető arc hiánya a tömegnél. Remélem, nem kerül elő valami bedrogozott dilis, aki rossz irányba ragadja el a tüntetőket. (Már most sem értettem, miért akartak a Parlamentbe bemenni?) Együtt magukat erősnek érző kisebb tömeg sajnos könnyen fanatizálható és tehet nagyon meggondolatlan lépéseket.

    előzmény:
    Tulipáncsokor (78)
    2014-11-19  13:23
  10. 2014. november 19. 21:18192.

    hiba volt..akárki is csinálta...ott europa közepén a világon senki nem fenyegeti az országot..a balti államokat megértem föleg azért mert jelentös oroszajku nép van...de Magyarországon?????


    Szovjetunio nem lesz mégegyszer...az egy letünt kor,eszme kb mint a hitleré..arrol nem is beszélve hogy csonthülye lenne a putyin egy olyen nyügöt a nyakába venni..megvan neki a saját baja...


    A nato sem  az oroszok ellen lett..hanem a varsoi szerzödés miatt..ugy egyben erösek voltak akkor kellett az egyensulyért..ma viszont már majdnem minden varsoi szerzödött a natoban van....akkor minek kell fegyverkezni mégjobban ??

    előzmény:
    pannacotta (187)
    2014-11-19  21:00
  11. 2014. november 19. 21:07191.

    Így van. Nos viszont én mára búcsúzom, szép estét mindenkinek!

    előzmény:
    pannacotta (190)
    2014-11-19  21:05
  12. 2014. november 19. 21:05190.

    Nem mellesleg, a liberalizmusnak végképp nincs köze pártokhoz, sőt, ha szorosan vesszük a liberális alapelveket - a szó legszorosabb értelmében -, nem is lehetett volna soha köze, hiszen a pártok működése nem lehet elég szabad keret a liberális eszméknek, azokat ez a működés mindenképpen korlátozza.


    Ez meg is látszott a hazai liberális párton, béke poraira. 

    előzmény:
    pannacotta (188)
    2014-11-19  21:02
  13. 2014. november 19. 21:02189.

    És amennyit Orbán csúszott-mászott az amerikaiak előtt... Én szégyelltem magam miatta.


    előzmény:
    pannacotta (187)
    2014-11-19  21:00
  14. 2014. november 19. 21:02188.

    "Van egyáltalán olyan államforma, hogy liberális? és amúgy te tisztában vagy a liberális szó értelmével is, vagy csupán pártokkal tudod azonosítani?"


    Erről egyszerre írtunk és egyformán is gondolkodunk. És nem, nincs olyan államforma, hogy "liberális", és unger egyáltalán nem tudja, mi a liberalizmus.


    De azért bőszen használja ezt a szót, ismeret és tudás nélkül, mint egy szajkó (papagájt nem írok, mert az értelmes állat). 

    előzmény:
    Catilina (183)
    2014-11-19  20:50
  15. 2014. november 19. 21:00187.

    Unger biztosan nem emlékszik, mikor csatlakoztunk mi a NATO-hoz, hát jó, ha felfrissítjük az emlékezetét: 1999-ben.


    Azaz az Orbán-kormány időszakában. 

    előzmény:
    Catilina (184)
    2014-11-19  20:54
  16. 2014. november 19. 20:59186.

    Ja, és te szociáldemokrata vagy... tehát: Svédországnak meg magadnak szociáldemokrata kereteket szeretnél, nekünk, magyaroknak pedig az Orbán-féle meghatározhatatlan és embertelen ostobaságot.


    Miért utálsz ennyire bennünket?


    Vagy a svédeket, a választott hazádat utálod, hogy a szociáldemokrácia mocskába döntöd, ezzel is aláásva és a nemzetközi összeesküvés szociáldemokrata markába taszítasz egy EU-tagállamot?

    előzmény:
    unger (182)
    2014-11-19  20:47
  17. 2014. november 19. 20:57185.

    Ennyire nem lehetsz sötét. Soha egyetlen állam alkotmányában sem volt szó liberalizmusról.


    Az pedig nem államforma, ahogy hiszed és nem is olyan fogalom, amit alkotmányba szokás tenni, úristen.


    Lehet, hogy neked fogalmad sincs, mi is az a liberalizmus, csak szajkózol valami, általad nem ismert gyalázkodást ellene, mint egy papagáj?


    A liberalizmus - röviden - nem más, mint a demokratikus szabadságjogok tisztelete (az emberi méltósághoz fűződő jog, a szólásszabadság joga, a törvény előtti egyenlőség joga, stb.), ezeket tartalmazza egy ország alkotmánya és nem a liberalizmus kifejezést.  Fogadok, hogy mindez benne van a svéd alkotmányban.


    Még nálunk is benne van, csak épp nem elég hangsúlyos és nem is alkalmazzák teljes körben most már.  


    Liberális értékek még a jogállamiság mint olyan,  a hatalmi ágak szétválasztása (lásd: fékek és ellensúlyok rendszere), a magántulajdonon alapuló piacgazdaság elve. Ez a liberalizmus.


    Ezt szoktad - a hozzád hasonlókkal együtt - annyira támadni meg csúfolni, holott egy olyan ember, aki hisz ezekben az elvekben,  büszke lehet magára.


    Hogy példával is megvilágítsam: amikor az állam belepofázik az állampolgárok belső életébe és meg akarja szabni nekik, hogy hogyan gondolkodjanak (vegyük itt is példának a vallást, mint ahogy minálunk, az állam akarja megmondani, hogy mi minősül egyháznak és mi nem; vagy hogy ez keresztény ország-e vagy sem - megsúgom, nem az, itt sokkal több az ateista, stb.),  az a liberalizmus ellentétének tünete. Ilyen ma sok van Magyarországon.


    De mindez csak rövidke magyarázat, a liberalizmus nemhogy több ennél, de sokféle irányzata is van, úgyhogy most csak ennyit erről. 


    Ma minden modern európai ország alkotmányában benne vannak a liberális alapelvek, amelyet az európai Nyugaton be is tartanak, mi pedig 1990-ben éppen ezekért küzdöttünk, és nem is akarjuk őket feladni.


      

    előzmény:
    unger (181)
    2014-11-19  20:43
  18. 2014. november 19. 20:54184.

    A Svédek többsége NEM akar háboruzni,de mégcsak rossz viszonyban sem lenni senkivel..ezért is mégcsak népszavazást sem mernek kezdeményezni a nato kérdésben sem..el lenne utasitva azonnal..ez a szociáldemokrata irány..ami az enyém is régota...

    idézet:
    unger (182)
    2014-11-19 20:47:38

    De azért a magyarok csak háborúzzanak, igaz?


    Egyébiránt meg akár egyetért valaki a NATO-tagsággal, akár nem, csatlakoztunk, így a szövetségesünk. Ezt még a miniszterelnök sem veheti semmibe. Ha pedig az ország biztonságát veszélyezteti a baromságaival, hazaáruló.

    előzmény:
    unger (182)
    2014-11-19  20:47
  19. 2014. november 19. 20:50183.

    Akkor hibás a forrás, amely szerint 9,9%, de igazán fölösleges erről vitatkozni, NEM pártokról írtam, amikor azt írtam, hogy Svédország liberális, és nem is államformáról. Van egyáltalán olyan államforma, hogy liberális? és amúgy te tisztában vagy a liberális szó értelmével is, vagy csupán pártokkal tudod azonosítani?


    Annyi liberalizmus, amennyi Svédországban van, nekem teljesen elég volna itt is. És pontosan annyi Orbán Viktor, mint amennyi ott van.


    Más: lehet, hogy én kábé annyira vagyok perfekt a svéd politikában, amennyire te a magyarban, ellenben én nem írok badarságokat és bunkóságokat egy svéd portálra, hogy szidjam azokat, akik nem értenek velem egyet abban, hogy mit kellene tennie Svédországnak.

    előzmény:
    unger (181)
    2014-11-19  20:43
  20. 2014. november 19. 20:47182.

    A Svédek többsége NEM akar háboruzni,de mégcsak rossz viszonyban sem lenni senkivel..ezért is mégcsak népszavazást sem mernek kezdeményezni a nato kérdésben sem..el lenne utasitva azonnal..ez a szociáldemokrata irány..ami az enyém is régota...

    előzmény:
    Catilina (180)
    2014-11-19  20:41
  21. 2014. november 19. 20:43181.

    csak hogy lássuk ki ill kik a hülyék,,a Svéd alaptörvényben egy árva szo nem esik a liberalizmusrol...a liberálisok itt a néppárt mellett voltak az elözö kormányban mint irtam mind az 5 %-kal mert kb ennyien támogatják öket...majdnem kiestek a parlamentböl...

    előzmény:
    Catilina (171)
    2014-11-19  19:41
  22. 2014. november 19. 20:41180.

    Bingo! herr. Löfwen szoci...a helyettese meg zöld..Ĺsa Romson..


    Hogy lásd mennyire szarban van a Putyin elárulom most olvastam.....az orosz jegybank a 3-negyedévben vett 55 tonna aranyat..a világ összes aranyvásárlásának a felét.evvel jelenleg 1150 tonna aranytartaléka van az oroszoknak jelenleg...

    idézet:
    unger (178)
    2014-11-19 20:37:11

    Hurrá! És most mehetsz is Oroszországba együtt örülni Putyinnal. Mert – gondolom – a svédek többsége sem örül veled...

    előzmény:
    unger (178)
    2014-11-19  20:37
  23. 2014. november 19. 20:39179.

    Nem közel 10 százalék az az öt?

    előzmény:
    unger (176)
    2014-11-19  20:05
  24. 2014. november 19. 20:37178.

    Bingo! herr. Löfwen szoci...a helyettese meg zöld..Ĺsa Romson..


    Hogy lásd mennyire szarban van a Putyin elárulom most olvastam.....az orosz jegybank a 3-negyedévben vett 55 tonna aranyat..a világ összes aranyvásárlásának a felét.evvel jelenleg 1150 tonna aranytartaléka van az oroszoknak jelenleg...

    előzmény:
    pannacotta (177)
    2014-11-19  20:32
  25. 2014. november 19. 20:32177.

    És a miniszterelnök milyen párti? Csak nem szocdem?

    előzmény:
    unger (176)
    2014-11-19  20:05

Címlap

top