Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Közfelháborodás napja

Steampunk
Létrehozva: 2014. november 17. 19:03

Ez egy vicc 😃 szórakoztató műsort ad az atv. A baloldal már  nem tudja mit találjon ki. Ordítozó valakiket szerepeltet. Sok rímhányó,  de konkrét javaslatot egyik sem tesz. Csak a hiszti megy pár ezer ember jelenlétével. 

  1. 2014. november 19. 17:15101.

    Ez mind igaz, de kezdetnek megteszi. Magánemberként nyilatkoztak. Ami pedig a trágárságot illeti, mindez náluk kötőszó (bár nem tudom, mennyit jársz ilyen korú fiatalok között, nekem van szerencsém, már csak családilag is). Ilyen módon beszélgetnek egymással is, majd kinövik, ha kilépnek az életbe, de még nem tartanak ott, csak egyetemisták.


    Urbánus értelmiségi csemetéknél lehet hogy igy van de a normáliséknál NEM..Ja hogy nálatok is ??

    előzmény:
    pannacotta (81)
    2014-11-19  14:06
  2. 2014. november 19. 17:12100.

    A Google ismét a barátod. Megtalálhatod cikkekben is, de eredetiben is a neten. 

    előzmény:
    Tulipáncsokor (98)
    2014-11-19  17:09
  3. 2014. november 19. 17:1199.

    sok kislányt meghágtak…” – énekelte egy ünnepségen egyik „kiválóságunk”.


     


    Evvel meg mi a bajod?? szerintem egy jo kis liberális nota lehet..azok meg a haverjaid...

    előzmény:
    Catilina (87)
    2014-11-19  15:48
  4. 2014. november 19. 17:0998.

    Légyszi csak olyan dolgot állítsál, amit bizonyítani is tudsz (EBESZ megállapítás) Linkeld már be, hogy honnan van az infod!

    előzmény:
    pannacotta (95)
    2014-11-19  17:02
  5. 2014. november 19. 17:0797.

    Nem hiszem el, hogy ennyire nem érted meg azt, ami leírok: nézd meg a legutóbbi közvéleménykutatást:


    FIDESZ-KDNP kb 33%


    MSZP kb 15%


    Jobbik kb 17%


    LMP kb 3%


    Gyurcsány - ex-Bajnai féle bohoc csapat kb 3%


    Én erről beszélek!!!

    előzmény:
    pannacotta (95)
    2014-11-19  17:02
  6. 2014. november 19. 17:0396.

    A színpadot, illetve a Parlamentet elkerítő kordon lebontása nem volt előre elhatározott esemény. Az emberek a rendezvény hivatalos befejezése után várták, hogy történjen valami, és egy lila kabátos néni a tettek mezejére lépett: elkezdte rángatni a kordont. A körülötte álló fiúk, férfiak pedig ezen felbuzdulva pillanatok alatt szétkapták a rácsokat, és megindultak a Parlament felé. 


    Innen idézve: http://index.hu/belfold/2014/11/18/kossuth_ter_tuntetes_k ozfelhaborodas_napja/


    Kétségtelen, hogy a képen nem látszik, hogy van-e a kordon mögött hangfal vagy nem.


    Ebből a cikkből pedig olvasható, hogy milyen "kulturáltan" viselkedik a tömeg. Meg az is, hogy az a 130 ember, aki Berlinben állítólag tüntetett, max csak 30 volt:


    http://www.origo.hu/itthon/percrolpercre/20141117-a-fel- vilagban-tuntetnek-ma-orbanek-ellen.html

    előzmény:
    Cornéliusz (92)
    2014-11-19  16:31
  7. 2014. november 19. 17:0295.

    Nem mellesleg, nem veri az összes pártot a Fidesz-KDNP egymaga, hiszen az ogy. választáson - amely a parlamenti, azaz törvényhozási hatalmat egyáltalán megadta nekik - több szavazat érkezett mindenki másra, mint a Fideszre, amely 44 %-ot ért el a választáson részt vett szavazóknál (az összes választópolgárnál ennek valamivel több, mint a fele csak az arány). 


    Úgyhogy ne tégy úgy, mintha ezt nem tudnád, a Fidesznek még a sima többsége sem volt meg. Hogy miért alkothatott 2/3-os parlamenti frakciót, az nem a támogatottságának köszönhető (hiszen az jóval-jóval alacsonyabb szintű), hanem annak, hogy kreatívan megváltoztatta a választási szabályokat a maga előnyére (és ezt nem én, hanem a nemzetközi megfigyelők állapították meg, az EBESZ).


    Mindezt jól tudja Orbán maga is, nem is véletlen, hogy hátrál, amikor rákényszerítik. 


     

    előzmény:
    Tulipáncsokor (93)
    2014-11-19  16:47
  8. 2014. november 19. 16:5994.

    Ne keverd a választást (amikor képviselőkre szavazunk) egy-egy, főleg fontos és az eddigi gyakorlatot megváltoztató jogszabály, vagy akár stratégia elfogadásával.


    Azzal, hogy valaki képviselő lett - vagy akár miniszterelnök -, onnantól nem csinál azt, amit akar, nincs általános és teljeskörű felhatalmazása mások feje felett úgy dönteni, hogy az nekik egyértelműen hátrányos lehessen.


    Ezért kell a társadalmi egyeztetés, ráadásul ezt törvény is előírja Magyarországon (és ezt a fidesz még egyszer sem tartotta be).  


    Épp ez a  (egyik) probléma a kormánnyal: úgy viselkedik, mintha most már önálló életet élhetne, 4 évig tojhatna az emberek fejére és bármit megtehetne. Holott van civil kontroll, és ennek a történetnek az a legnagyobb - és leendő - tanulsága, hogy ezt kénytelenek lesznek tudomásul venni. 

    előzmény:
    Tulipáncsokor (93)
    2014-11-19  16:47
  9. 2014. november 19. 16:4793.

    Hogy a kormány nem kérdezi meg az emberek véleményét? Hát ez vicces! 2014-ben HÁROMSZOR kérdezték meg az emberek véleményét. Mind a HÁROMSZOR a szavazati jogával élők többsége (és most teljesen mindegy, hogy milyen arányú többségről beszélünk) úgy döntött, hogy Orbánt és kormányát szeretné látni az ország élén.


    Ezt kéne már neked és a hozzád hasonlóknak megérteni!!!! És egészen addig, amíg a közvélemény kutatások azt mutatják, hogy a FIDESZ-KDNP szinte egymaga veri az összes többi pártot együttvéve, addig totál mindegy, hogy hányan és milyen formában vonultok ki az utcára.

    előzmény:
    pannacotta (90)
    2014-11-19  16:18
  10. 2014. november 19. 16:3192.

    Álljunk meg egy szóra! Ami hétfőn a Kossuth téren történt, NEM volt kordonbontás. A szervezők állítottak fel néhány rácsot, hogy a kihangosítókat védjék. Ergo igen fals dolog ezzel érvelni.

  11. Torolt_felhasznalo_228371
    Torolt_felhasznalo_228371
    2014. november 19. 16:2891.

    előzmény:
    Catilina (86)
    2014-11-19  15:44
  12. 2014. november 19. 16:1890.

    A kormány magának köszönheti a helyzetet, hiszen az emberek feje felett, megkérdezésük nélkül dönt mindenféle kérdésekben. Mutass nekem egy törvényt, amelyben volt társadalmi egyeztetés. 


    Most legutóbb ilyen fontos törvény volt a szakképzés előnyben részesítése és a gimnáziumok (egy részének) átalakítása szakképző iskolává. Sem a pedagógusokat, sem másokat nem kérdeztek meg róla. 


     


    Ha szerinted csürhe az, aki kordont bont, akkor Orbán, Szájer, stb. igencsak a csürhéhez tartoznak, hiszen 2007-ben a rendőrség tiltakozása közepette kordont bontottak. --------------->>>>   


     


    Sajnos, a te hozzászólásaidban is igencsak feltűnő a kettős mérce. 

    előzmény:
    Tulipáncsokor (88)
    2014-11-19  16:08
  13. 2014. november 19. 16:1389.

    előzmény:
    Catilina (86)
    2014-11-19  15:44
  14. 2014. november 19. 16:0888.

    Most, hogy visszaolvastam, amit írtam, láttam, hogy félreérthető voltam: nem magát a megmozdulást tartottam szánalmasnak, hanem a régebbi cikkel való trükközést a "híradóban".


    Hogy Orbán mit és miért von vissza, nem tudom, mivel nem vagyok vele napi kapcsolatban és nem is látok a fejébe, de a józan paraszti eszem azt mondatja, hogy azért vonja vissza ezeket a dolgokat, hogy Mo lakosságának kb 99,5%-a, aki nem megy az utcára, mert van értelmesebb elfoglaltsága is, végre nyugodtan tudja élni a mindennapjait és ne az folyjon a médiából, hogy a csürhe megint hol és mit rongált meg. Mert kordon bontás és a rendőrséggel való incidens hétfőn is volt. Ez messze van attól hogy emberek békésen tüntetnek.


    Szerintem az emberek nagy többsége örül, hogy vége van az egész éves választási cirkusznak és ismét nyugton szeretne élni. A kormány meg szeretne nyugodtan dolgozni. 

    előzmény:
    pannacotta (84)
    2014-11-19  15:39
  15. 2014. november 19. 15:4887.

    Igazad van. „Megvuduzni” valakit sokkal kulturáltabb és keresztényibb is, mint trágárul kiabálni, felgyújtani egy ártatlan ember kocsiját sokkal kulturáltabb, mint trágárkodni.


    Mellesleg a trágárkodás sem szép, és nem is követendő, de emlékezzünk csak rá:


    „…sok kislányt meghágtak…” – énekelte egy ünnepségen egyik „kiválóságunk”.

    előzmény:
    lárifárika (76)
    2014-11-19  13:12
  16. 2014. november 19. 15:4486.

    Ja, és a „GYURCSÁNY TAKARODJ!” egyébként ugyanolyan jogos volt, mint most az „Orbán takarodj!” Egy korrupt banda ellen volt az is, ez is. Csak az nem látja, aki nem akarja (vagy túl buta hozzá).

    előzmény:
    Steampunk (53)
    2014-11-18  19:39
  17. 2014. november 19. 15:4285.

    Aha,  most már elfogadható ez a viselkedés, de 2006 ban csürhének volt kikiáltva a tüntető tömeg. Értem. Amúgy tényleg kíváncsi vagyok milyen következmények lesznek. Mi fog változni a kormány oldaláról. 

    idézet:
    Steampunk (53)
    2014-11-18 19:39:56

    Azok voltak csürhének kikiáltva, akik úgy viselkedtek: kocsit gyújtottak fel, romboltak, és kővel dobálták a rendőröket, tankba ültek, Gyurcsány-bábut vuduztak... (keresztények?).

    előzmény:
    Steampunk (53)
    2014-11-18  19:39
  18. 2014. november 19. 15:3984.

    Igen, ez egy szánalmas és bagatell apróság volt, mint  a netadós tüntetés is, amelynek hatására Orbán visszavonta ezt az adónemet. Most pedig még a cafeteria adózását is visszaváltoztatták. Ennyire szánalmas és bagatell ügy volt.


    De ha így látod (vagy látjátok), akkor vajon egyáltalán minek foglalkoztok vele és - ez nem rád vonatkozik - miért kell gyalázni ezeket a  pitiáner, amúgyis semmire se jó tüntetőket? Vajon miért? Egyáltalán, minek rájuk odafigyelni, ha csak ilyen jelentősége van az egésznek? 


     

    előzmény:
    Tulipáncsokor (83)
    2014-11-19  14:46
  19. 2014. november 19. 14:4683.

    Nem akartalak dolgoztatni, Isten ments!, csak gondoltam, ha már ilyen jól tájékozott vagy, akkor olvastad az összeset és neked könnyebb megtalálni őket.


    De van egy jó hírem: én megtaláltam MA az általam keresett cikkeket. Linkelném is ide azonnal:


    http://index.hu/index2/#bloghu/magyarinfo/2014/11/18/vide ken_is_ott_van_a_jovonk


    Ebben a cikkben összesen 7300 azaz HÉTEZERHÁROMSZÁZ ember tünteséről sikerült beszámolni: Békéscsaba 200 fő, Miskolc 1000 fő, Eger 300  fő, Komló 200 fő, Pécs 3000  fő, Szeged (ellenzéki város) 1500  fő, Szombathely 500  fő, Nyíregyháza 300 fő, Nagykanizsa 300 fő.


    http://index.hu/index2/#bloghu/magyarinfo/2014/11/18/vide ken_is_ott_van_a_jovonk


    Itt sikerült 20 azaz HÚSZ embert mozgosítani a New York-i konzulátus elé abból a 200-ból, akiket - a cikk szerint - elértek. Nem túl jó arány.


    Volt még egy beszámoló (a cikket már nem találom) a berlini 130 azaz EGYSZÁZHARMINC tüntetőről.


    Nagy külföldi visszhangról nem tudok, csak annyit, hogy minden reggel a német rádió híreit hallgatom (hétkor, fél nyolckor és nyolckor). A hétfői tüntetésről egy szó nem hangzott el, a múltkoriról (az "internet adósról") csak annyi a reggel hetes hírekben (a többiben nem), hogy előző nap Mo-n tüntetés volt a tervezett internet adó miatt. Se több, se kevesebb. Egy szó sem esett 100 ezer emberről, vagy arról, hogy bárki is menesztené akarná Orbánt. Mondjuk nem is csodálkozom ezen, mert egy kulturált országban különbséget tudnak tenni aközött, hogy valaki tüntet valami ellen és aközött, hogy 100 ezer ember (ha volt annyi, de tételezzük fel, hogy igen) felvonulása miatt mondjon le egy demokratikusan megszavazott miniszterelnök.


    Néztem tegnap az Retek klub híradóját (vagy a Bárdos-féle híradót, talán Story4? - nem emlékszem pontosan). Való igaz, hogy bevágtak egy angol nyelvű cikket egy mo-i tüntetéssel kapcsolatban. Elég gyorsan görgették felfelé a nem túl hosszú internetes cikket, hogy ne lehessen a címet elolvasni. A cikkhez tartozó kép is furcsa volt (legalábbis addig a pár tized másodpercig, amíg látni lehetett) kicsit meg is zavarodtam a hétfői tüntetés utáni fényképek után, aztán rájöttem, hogy valszeg az "internet adós" tüntetésről írt cikket vágták be azzal, hogy a világ beszámol a tegnapi eseményekről. 


    Erre csak egy dolgot lehet mondani: SZÁNALMAS!!!  

    előzmény:
    pannacotta (82)
    2014-11-19  14:09
  20. 2014. november 19. 14:0982.

    Amit beemeltem, az egyáltalán nem a pódiummal szemben volt, hanem a metrókijárat és a pódium között, azaz a tér fele részét mutatta az a kép. A másik felén (ha szemben állunk a parlamenttel, akkor a jobboldali részén, egészen a következő villamosmegállóig) is legalább ennyien álltak. De ők már nincsenek rajta a képen, ezen csak a tér egyik fele van, a metrókijárattól kb. a parlament középső lépcsőjéig terjedő terület.


     


    Ami a linkeket illeti, a Google a barátod neked is, beírod, hogy november 17-i tüntetés és ki fogja hozni a linkeket. Nemcsak időm és kedvem nincs neked keresgélni, amit magad is meg tudsz tenni, de nem is hiszem el, hogy te ezeket nem találod meg.


    Csak dolgoztatni szeretnél, de nem állok kötélnek.  

    előzmény:
    Tulipáncsokor (79)
    2014-11-19  13:27
  21. 2014. november 19. 14:0681.

    "Tőlük nem nagyon hallok mást, csak bombasztikus lózungokat és sekélyes általánosságokat. Többnyire hisztérikus, nem ritkán trágár előadásmódban. "


     


    Ez mind igaz, de kezdetnek megteszi. Magánemberként nyilatkoztak. Ami pedig a trágárságot illeti, mindez náluk kötőszó (bár nem tudom, mennyit jársz ilyen korú fiatalok között, nekem van szerencsém, már csak családilag is). Ilyen módon beszélgetnek egymással is, majd kinövik, ha kilépnek az életbe, de még nem tartanak ott, csak egyetemisták.


    A következő meghirdetett nagy tüntetésen az iwiw-alapító Várady Zsolt fog nyilatkozni a jövőről: mit szeretnének és hogyan, miként képzelik el az egészet, mi a célja a tüntetéseknek, stb. 


    Látom, egyetértünk abban, hogy a levitézlett baloldali politikusoknak se szerepük, se helyük nincs ebben az egészben.


    Mint tudod, a fiatalok is sokfélék. Lehetnek éppen kommunisták, demokraták (a kettő nem szinonima, felsorolásként használtam), liberálisok, konzervatív meggyőződésűek, de az biztos, hogy ők sem szeretik, ha összemossák őket és általánosítanak. 


    Pedig igen, belőlük fog kinőni egy új politikusgeneráció. A vadhajtásokat addig lenyesegetik magukról. 


    Ami pedig az ultrákat illeti, ők mindig és mindenkor a balhéra vágynak, akármiről is legyen szó, szerintem nekik tök mindegy, és ezért nem fog elmaradni az akciójuk a végén, ebbe bele kell törődni. De őket sincs értelme összemosni a tüntetőkkel. Most pl. nagyon is kevesen voltak - szerencsére -, és a rendőrök is ügyesen oldották meg a dolgot. Toroczkai és társai meg talán kinőttek a vezérszerepből mostanra.  


    Ami pedig Rózsa Milánt illeti: két napig teljesen jogszerűtlenül bent tartották, mert a netadós tüntetésen felállt az erkélyre és onnan csitította a dobálózókat. Ez alatt a két nap alatt nem szedhette az erős antidepresszánsait, úgyhogy nem kell igazán kell csodálkozni azon, ami azután történt.


    Ő a rendőri túlkapások áldozata.  


     


     

    előzmény:
    lárifárika (76)
    2014-11-19  13:12
  22. 2014. november 19. 13:3080.

    Ja, rosszul írtam.


    Inkább így: a Hír tévén sok bíráló hang szólalhat meg, így a vitaműsorokban, például a Csörtében és meglehetősen kritikus tud lenni a Civil kaszinó is. A külpolitikai blokkjai pedig elég színesek.


    Az ECHO-n pedig van a Háttérkép, az Analízis, a Szópárbaj pedig egyaránt ad lehetőséget különböző ellenzéki politikusoknak is.


    Sokszor nincs lehetőségem rá, de ezeket igyekszem megnézni, ha itthon vagyok. Amint az Atv-n is néhány műsort, például a Csatt címűt.

  23. 2014. november 19. 13:2779.

    Több képet is megnéztem az interneten a hétfői megmozdulásról. A pódiummal szemben lehet, hogy "tömötten" álltak az emberek, de ha a szélén próbáltál volna előrébb menni, gond nélkül megtehetted volna.


    Még mindig várom a linkeket a hatalmas 40 városra kiterjedő, világra szóló tüntetésről. Megköszönném, el elküldenéd.

    előzmény:
    pannacotta (66)
    2014-11-18  21:59
  24. 2014. november 19. 13:2378.

    Ezt egészen pontosan így látom én is. Köszönöm, hogy ilyen jól megfogalmaztad! Én sem tudtam volna jobban.


    Max csak annyit tennék hozzá, hogy Orbán Viktort nem a saját tábora tartja ott, ahol van, hanem az összes ellene irányuló primitív megmozdulás. Amíg annyi az alternatíva, hogy "Orbán takarodj" (hétfőn), vagy hogy "megvan már, hogy melyik elvtársat hol indítjuk" (MSZP tavaszi választási kampánya), addig Orbán Viktor hátradőlve kávézik/pálinkázik, és nyugodtan fekszik le minden nap. 

    előzmény:
    lárifárika (76)
    2014-11-19  13:12
  25. 2014. november 19. 13:2277.

    Valamit elfelejtettem. Közbe akartam szúrni, hogy az ordítók, ha néha megnéznének egy-egy műsort az említett tévében, tapasztalhatnák, hogy a Hír tévé bizony kritikus az előző és a  jelenlegi kormánnyal szemben is. Kifejezetten kemény bírálatokat kap olyan nívós műsorokban, amelyeket persze a tömeg nagy része nem néz, mert meg sem érti. (Civil kaszinó, Analízis, Háttérkép, stb.)


    És fizeti a reklám adót, mert érintett - a Magyar Narancs meg nem, mert nem érintett.

Címlap

top