Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

,,Ki leszek rúgva" - ezt gondoljátok a vasárnapi zárva tartásról

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. november 13. 17:52
Csütörtökön tárgyal a kormány a KDNP-s javaslatról, miszerint - pár kivételtől eltekintve - vasárnap zárva lennének a boltok. Összeszedtük, hogy kommentelőink mit gondolnak az ötletről.

Nők Lapja Café: ,,Ki leszek rúgva" - ezt gondoljátok a vasárnapi zárva tartásról
  1. 2014. november 13. 22:4976.

    Én meg nem a munkahely(ek) megszűnésről írtam, hanem a heti egy nap zárva tartásról.


    Úgy látom, hogy ezt meg neked nem sikerült értelmezni.


    Egyébként nemcsak a munkahely megszűnésről írtak, hanem arról a demagóg baromságról, hogy "felnőtt ember vagyok, ne mondják meg, hogy mikor menjek vásárolni". Érdekes az ilyen ember ha Olaszországban nyaral, nem kezd el cirkuszolni, hogy márpedig nyissanak ki a szieszta alatt a boltok, mert ő most olyan felnőtt, hogy azonnal vásárolni akar. Ott érdekes módon nem sérül a "felnőttséghez" való joga??????


    Ha esetleg visszaolvasol, akkor látnád, hogy ennél a pontnál csatlakoztam be a beszélgetésbe.

    előzmény:
    Lillaréka (69)
    2014-11-13  22:36
  2. 2014. november 13. 22:4975.

    Finnországban 2009 november közepén engedélyezte a parlamenz a vasárnapi nyitvatartást...


    Sajnálom, hogy nem tudtad leszűrni az érveket, szerintem pedig igen jól körvonalazódott a probléma mind a multinál dolgozó, mind a multinál vásároló oldaláról...

    előzmény:
    Tulipáncsokor (70)
    2014-11-13  22:38
  3. 2014. november 13. 22:4874.

    Kellenek az ilyen történetek... hátha felnyilik a szeme azoknak is akik 1200kilométerről tudják a tutit.


    én sem légből kaptam amit irtam..  pl a 4 órára bejelentett reggel 5től este 6ig dolgozó.. az  a házunk aljában lévő pékség.  kettő alkalmazottal.. egyik nap egyik másik nap másik dolgozik. Betegszabi nincs.. szabit ugy tudják kivenni ha a másik dolgozik helyette.
    A szemben lévő magyarüzletlánc dolgozói  fizetik a  lejárt szavidejű árut a reszortjukon.  reggel 5kor már itt vannak.. 3kor jó ha elengedik őket. Az esti műszak.. de 11re jönnek- este 9kor mennek ki.. ha kimennek. őket legalább bejelentik.,
    És ez csak most kettő példa.. a hurrákisboltosokra..


    mindenkinek lehet pár ilyen  története aki itthon él.


    A külföldiásokat az ilyesmi nem érdekli.. ők nem lesznek ennek soha szenvedő alanyai.


     


     


    Én csupán annyit  szeretnék..


    Hogy a vasárnapi nyitvatartásról azok határozzanak akiket  érint.


    DE akiket  érint azt fizesse meg rendesen a  multi és a mariskakisbolt de még a lázárfivérek is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (68)
    2014-11-13  22:36
  4. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. november 13. 22:4773.

    Nem szokott habzani a szám.


     


    30 éve normális állapotok voltak? Hol?

    előzmény:
    Tulipáncsokor (71)
    2014-11-13  22:44
  5. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2014. november 13. 22:4672.

    Szerintem egy mai A-t egy mai B-vel érdemes összehasonlítani, nem egy 30 évvel ezelőtti B-vel, annak nem sok értelme van. Kb. mintha egy frissen sült kenyeret próbálnál összehasonlítani egy penészes kiflivel, amellett érvelve, hogy mindig is mondtad, hogy a kenyérnek jobb az íze, és tessék, tényleg jobb.

    előzmény:
    Tulipáncsokor (71)
    2014-11-13  22:44
  6. 2014. november 13. 22:4471.

    Sajnálom, hogy így jártál. Igen, valóban nem a mostani helyzet alapján írtam, amit írtam, hanem a 30 évvel ezelőtti (még normális) állapotok alapján.


    Sajnos elég sok terület van, ahol rendet kéne rakni.


    Tudod, végülis meggyőzött a sok hozzászólás, hogy a multik sok tekintetben még mindig jobbak, mint a sarki kisboltok, de te voltál az egyetlen, aki kultúráltan, és nem habzó szájjal szólt a témához.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (68)
    2014-11-13  22:36
  7. 2014. november 13. 22:3870.

    Finnországban éltem, de nem emlékszem rá, hogy vasárnap nyitva lettek volna a boltok.


    De, mint már korábban említettem, én csak leírtam a véleményemet. Nagyon sajnálom, hogy az nlc közönsége nem tudja ezt kezelni és kultúráltan - érvekkel alátámasztvan - beszélgetni egy adott témáról. Azt is írtam már korábban, hogy többek között ezért sem élek Mo-n. Ahol én élek, ott bármilyen témáról normálisan és kultúráltan tudok beszélgetni bárkivel, akár úgy is, hogy totál ellentétes a véleményünk. És a beszélgetésből mind a ketten épülni tudunk.

    előzmény:
    Nesyna (66)
    2014-11-13  22:29
  8. 2014. november 13. 22:3669.

    végül is.. itt kb a topik eleje óta a munkahelyféltésről irtak jó sokan.


    De úgy látom ezt nem nagyon sikerült értelmezni.

    előzmény:
    Tulipáncsokor (67)
    2014-11-13  22:33
  9. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2014. november 13. 22:3668.

    És nem mellesleg a már említett kiskereskedésekben nem szipolyozzák ki az alkalmazottakat éhbérért és pl. megengedik nekik, hogy igyanak, ha szomjasak, kimehetnek a mellékhelyiségbe, ha szükségét érzik, stb.


    Mondjuk ez egy picit naiv volt... Én dolgoztam ún. kisboltban, az ellenségemnek nem kívánom. Egyrészt naponta hallgattam, hogy ezt a céget ő hozta létre, milyen frankó, és nekem milyen jó dolgom van, hogy az alkalmazottja lehetek, és becsüljem meg magam. A munkaidő? Hát az pont annyi volt, amennyit a főnök aznapra kitalált. Szerződés? Hát azt nem láttam az alatt az 1 hónap alatt, amíg ott dolgoztam. Először úgy volt, hogy 8 órát dolgozom, 8 órára is jelent be. A 2. héten már úgy volt, hogy 8 órát dolgozom, de 4 órára jelent be. A 3. héttől kezdve csak akkor nem kötött belém, ha nem voltam ott. Végül hó végén mondtam, hogy akkor én elmennék, fizessen ki, és váljunk el. Néz rám, hogy mit csináljon? Mondom, hát a bérem, mert ugye 1 hónapig csak itt dolgoztam... Válasz: "Bizonyítsd be."


    És ez még csak nem is a legdurvább sztori a melegszívű kisboltosokról, ahol oly jó dolgozni, mert emberszámba vesznek.


    Most már évek óta ún. "multinál" dolgozom. Ahogy beléptem, a 2. napon ott volt az asztalon a szerződésem. És lehet, hogy nem az én fizetésem a világon a legmagasabb, de azt legalább napra pontosan megkapom.


     


     


     


     


     

    előzmény:
    Tulipáncsokor (19)
    2014-11-13  20:31
  10. 2014. november 13. 22:3367.

    Nem tudom, hogy az ismerősöm hová szállítja a paradicsomát (egyébként nem azt termel, hanem paprikát és uborkát), mert nem erről szoktunk beszélgetni. Sokkal inkább arról, hogy jól van szerencsére, panaszra nincs oka. Szóba kerülnek még a gyerekek, hogy milyen szépek, mekkorát nőttek és milyen okosak. Mivel nem frusztráltak (mert dolgosak és saját maguk erejéből próbálnak megélni) nem is panaszkodnak. Örülünk egymásnak és nem politizálunk, nem szídjuk a rendszert (sem ő a magyart, sem én az ittenit). És nem azért, mert ezerrel FIDESZ-es (azt sem tudom, hogy melyik párttal szimpatizál), hanem azért, mert az a véleménye, hogy a normális élet alapja a munka és nem a panaszkodás.


    Nem tudom azt sem, hogy melyik hónapban termeli a nem paradicsomot, mert nem élek a szomszédságában (hanem legalább 1200 km-rel arrébb), de úgy tudom, hogy az üvegháznak és a fólia sátornak pont az a lényege, hogy egész évben van termés alatta, de ebbe nem akarok belemenni, mert nem értek hozzá.

    előzmény:
    Lillaréka (65)
    2014-11-13  22:22
  11. 2014. november 13. 22:2966.

    Szerintem meg nem tenne jót! Nem vagyok híve annak sem, hogy folyton visszafelé mutogassunk (20 éve zárva volt minden vasárnap mégis életben maradtunk...blablabla), az akkor volt, most meg most van! Változott a világ, változott sok minden, köztük a kereskedelem is! Annak sem vagyok híve, hogy állandóan másokat veszünk alapul: Amerika, Németország, Ausztria "kicsit" mások, más életszínvonal, más beállítottság, más problémák...Ők úgy működnek, mi meg máshogy! Ez nem baj! Baj akkor van, ha mindenáron úgy akarunk működni, ahogy másokat látunk, holott a feltételek nem adottak, nincs olyan jövedelemszint, nincs olyan életszínvonal, egyebek...


    De tudod mit? Ha mindenáron másokat akarunk alapul venni, akkor ott van Anglia, Lengyelország, Finnország...mindegyikben van vasárnapi nyitvatartás! És ők is meg tudják oldani... 

    előzmény:
    Tulipáncsokor (62)
    2014-11-13  22:07
  12. 2014. november 13. 22:2265.

    Milyen érdekes, hogy nem válaszoltál arra a kérdésre, hogy hova is szállitja az ismerősöd a paradicsomját.


    hm.. felettébb érdekes.


    Egyébként ő  hogyan termel februárban paradicsomot?


     


    egyébként  pedig leirtam.. én eszem paradicsomot.. a szüleimét.


    De engedd már meg, hogy nem mindenki tudná kifizetni a  magyargazda által kisboltba szállitott aranyáru paradicsomot. már ha képes vagy ezt felfogni és  ennyire rákattantál a paradicsomra.


     


    ITT elég sokan leirták. Egyszerűen nem tudják kifizetni a mariska kisbolt és a CBA drága árait.


    A történet ennyi!


    és ha elzavarjuk a multikat akkor még inkább nem lesz árverseny és a CBA addig emeli az árait ameddig csak akarja. De ez téged egyáltalán nem fog érinteni. Tehát igazán nem kell vele foglalkoznod., Minket viszont érint.  Tehát foglalkozunk vele, hogy a  fizetésünkből hol mikor és mennyi élelmiszert vagy rézfaszú baglyot tudunk megvenni.

    előzmény:
    Tulipáncsokor (63)
    2014-11-13  22:14
  13. 2014. november 13. 22:1564.

    végül is.. igen. értelmetlen marhaságok vásárlása gerjeszti a gazdasági életet és növeli a GDP.t


    Ha nincs kereskedelem  nem kell gyártás sem.


    Nincs bevétel és  ha nincs bevétele az államnak a forgalmi adókból a nyereségekből a  dolgozók adó és járulékából akkor  nincs semmi.


    Valóban megáll az élet. mi a fenéből müködhet egy állam ha nem abból amit befizettek ilyen- olyan adók formájában azok akik a gazdaságot müködtetik?


     


    Lehet, hogy részfaszú baglyot gyártok. De ezt a baglyot a világpiacon is el tudom adni.
    az éves árbevételem a részfaszú semmiértelme bagoly eladásából  10 milliárd forint.  Foglalkoztatok mondjuk 100ember,  ők gyártják és egy részük az itthoni boltokba is szállit belőle.
    Akkor most számold ki  hogy én mint a rézfaszú- de semmiértelme  bagoly gyártója mennyi nyereségadót, áfát, és adót- járulékot fizettem be az államnak.
    és ez most egy nagyon nagyon hülye példa volt arra, hogy kb hogy müködik a gazdaság.


     


    irok mást. itt az Audi! Ha  a jövő héttől  egyetlen semmiértelme Audit sem adnának el, akkor egyszerűen megszünne a gyártás.  A cég nem fizetne többé adót és elküldené az összes dolgozóját. Akik viszont mehetnének királyszolgaközmunkásnak havi47ezerért. 

    előzmény:
    Tulipáncsokor (62)
    2014-11-13  22:07
  14. 2014. november 13. 22:1463.

    Az a műparadicsom, aminek mégcsak íze sincs. De tudod mit? Edd azt! Vagy - ha jól emlékeszem - ne edd! Merthogy nem eszel paradicsomot. Mondjuk nem igazán van kihatása az életemre.


    Én csak leírtam a véleményem - amihez azt hiszem jogom van -, hogy szerintem jó ötlet hetente egy szünnapot tartani az üzletekben.


    De egyébként bírom azt, hogy aki a leghabzóbb szájjal szajkózza a sajtószabadságot meg mindenféle demokráciát, az nem tudja elviselni, ha valakinek más a véleménye.


    Tudod lehet(ett volna) erről a témáról értelmesen is beszélgetni, de úgy látszik, hogy Mo-n már ez sem megy. Többek között ezért nem élek ott. Ahol én élek, ott kultúráltan el tudok beszélgetni bárkivel bármilyen témáról úgy, hogy totál ellentétes állásponton vagyunk. És még épülünk és gazdagodunk is belőle mind a ketten. Érvelünk és nem személyeskedünk. Bár hiába is mondom neked, azt sem tudod, hogy miről beszélek.

    előzmény:
    Lillaréka (61)
    2014-11-13  21:59
  15. 2014. november 13. 22:0762.

    Itt nem a dolgozók munkabeosztásáról van szó, hanem magáról az elvről: egy nap bezárás igenis jót tenne a kereskedelmi üzletágnak. Máshol is így van és tudják ezt kezelni mind az emberek mind az egész ágazat.


    Egyébként ez az éjjel-nappal legyünk nyitva szemléletet a 90-es évek elején hozta be Mo-ra az amerikai kultúrálatlanság. Merthogy ott mesterségesen gerjesztik a gazdaságot azzal, hogy vásároljál mindenféle értelmetlen baromságot, hogy legyen gazdasági élet.


    Az amerikai professzornőm mondta, hogy szeptember 11 után, amikor mindenki megijedt és otthon maradt, a kormány totál kétségbe esett, hogy a hülye amerikaiak nem járnak vásárolni és arra buzdították őket, hogy mozduljanak ki, mert tönkre megy a gazdaság (persze ezt így nem mondták ki explicit, de ez volt a lényeg.). Total visszaesett a GDB. Itt van elásva a kutya, nem máshol.

    előzmény:
    Nesyna (54)
    2014-11-13  21:48
  16. 2014. november 13. 21:5961.

    Milyen az a műparadicsom?


     Ne röhögtesd  ki magadat.. nem áll jól.


    A szüleimnek meg VAN kertje amit gondoznak. Tehát pont tudom mi mennyibe  kerül  és mennyire érné meg   mondjuk  pont paradicsomot termelni.


    ja...és az ismerősőd kinek is szállitja a paradicsomot? Csak nem a gazmultinak??  netán a metronak? vagy a  nagypiacra budapesten?,


     

    előzmény:
    Tulipáncsokor (57)
    2014-11-13  21:53
  17. 2014. november 13. 21:5760.

    örülök neki, hogy sikerült realizálni a sorrendet :-)

    előzmény:
    vrp2 (55)
    2014-11-13  21:48
  18. Torolt_felhasznalo_525191
    Torolt_felhasznalo_525191
    2014. november 13. 21:5559.

    jut eszembe, idáig itt szapultátok a multikat, hogy milyen nagy francok.most akkor mi van?mégis jók?

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-11-13  17:52
  19. Torolt_felhasznalo_525191
    Torolt_felhasznalo_525191
    2014. november 13. 21:5358.

    dehogy leszel kirúgva!mit gondolsz, majd éppen a multi fogja azt kockáztatni hogy személyzeti gondjai legyenek? sokkal inkább oda fog figyelni mindenre.a felelős és önérzetes munkavállakók meg még egymásra is.mi van a szakszervezetetekkel?hassatok oda, hogy igenis legyen nektek is olyan vasárnap mint nekünk.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-11-13  17:52
  20. 2014. november 13. 21:5357.

    Gratulálok! akkor inkább eszel műparadicsomot, vagy semmilyet! Ez nyilván izlés kérdése, de én még fillérekért sem ennék olyan paradicsomnak látszó dolgot, ami csak nyomokban tartalmaz paradicsomot.


    De nyilván ha kicsit igényesebbek vagyunk, akkor nem lehet panaszkodni, hogy ilyen és olyan betegségünk van, meg ilyen és olyan gondunk és bajunk.


    A nagymamámnak volt egy hatalmas kertje. Én nem tudom, hogy csinálta (még gyerek voltam), de soha nem láttam, hogy paradicsom palántát vett volna, de másmilyet sem, de egész nyáron ettük az általa termelt paradicsomot.


    És egyébként meg hidd el, hogy tudom, hogy milyen az, amikor valaki ebből él meg. Volt és van több ismerősöm is. Egyik-másik nagyon is jól megél belőle, bár nyavalyogni, panaszkodni egyiknek sincs ereje, mert dolgozik látástól mikulásig. És nem is akar panaszkodni, mert hasznosabban tölti az idejét.


     

    előzmény:
    Lillaréka (47)
    2014-11-13  21:38
  21. 2014. november 13. 21:5356.

    Tényleg nem vagy tisztában kb semmivel


    A multik.. ugyanis heti 5 napos munkarendben foglalkoztatják a dolgozót. TEHÁT pont van heti két szabadnapjuk és a legtöbb helyen  úgy adják ki, ahogy a dolgozó kéri...


    NA ezt viszont nem lehet elmondani a kisboltosról.. aki 1- vagy 2 alkalmazottal félig- meddig vagy sehogyse bejelentbe foglalkoztatja a  dolgozót...  nem heti 40 órában hanem többen de csak 20ó.ra bejelentve.


     


    A multi kiadja a törvényben meghatározott szabadságot.


    A kisboltos nem tudja  kiadni.. ott ha valaki elmegy..  akkor a másik helyettesiti.


    A multi -főnök műszakbeosztást  csinál.


    A kisboltosnál dolgozhatsz  reggel 5-este6 ig.. másnap a kollégád dolgozik ennyit. Ha a kolléga netán beteg vagy "szabin" van, akkor te doolgozol helyette napi 14 órát.


     


    tényleg éljenek a kisboltok.

    előzmény:
    Tulipáncsokor (51)
    2014-11-13  21:44
  22. 2014. november 13. 21:4855.

    jó, egy darabig játszom veled:)


    leírtam, hogy más a választék. erre írtad, hogy te ezt nem vetted észre. mire én, hogy talán azért, mert nem itt élsz.


    van még valami?


     

    előzmény:
    Tulipáncsokor (53)
    2014-11-13  21:46
  23. 2014. november 13. 21:4854.

    A multikat kivéve ez most is így van! A kisbolt ha nem akar nem nyit ki vasárnap pl. De multinál sincs olyan dolgozó, aki minden vasárnap dolgozik, legfeljebb az, aki ezt vállalta, de az kap másik szabadnapot hét közben. Akkor nem mindegy, hogy most a vasárnapi nyitvatartás mellett magkapja mondjuk a pénteket szabadnapnak, vagy pedig a multi válsztja majd a pénteket zárvatartásnak és vasárnap ugyanúgy fog dolgozni...? 

    előzmény:
    Tulipáncsokor (45)
    2014-11-13  21:34
  24. 2014. november 13. 21:4653.

    ezt írtad pontosan:


    Talán azért, mert mint lentebb írtad, nem itt élsz. (ha csúnya lennék, azt mondanám, hogy más izéjével vered a csalánt)


    Én erre válaszoltam azt, amit írtam. Olvass vissza!

    előzmény:
    vrp2 (46)
    2014-11-13  21:34
  25. 2014. november 13. 21:4452.

    Sajnos elég gyakori kórkép... na aztán pont az ilyenek azok, akiknek ha egy szerettükkel bacnak ki, akkor habzó szájjal mutogatnak a hurrákisboltra...abban a percben elfelejtik, hogy mondjuk 1 hónappal előtte hogyan tömjénezték.

    előzmény:
    Lillaréka (49)
    2014-11-13  21:41

Címlap

top