Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

,,Ki leszek rúgva" - ezt gondoljátok a vasárnapi zárva tartásról

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. november 13. 17:52
Csütörtökön tárgyal a kormány a KDNP-s javaslatról, miszerint - pár kivételtől eltekintve - vasárnap zárva lennének a boltok. Összeszedtük, hogy kommentelőink mit gondolnak az ötletről.

Nők Lapja Café: ,,Ki leszek rúgva" - ezt gondoljátok a vasárnapi zárva tartásról
  1. 2014. november 13. 20:5526.

    Ha már bele akarnak u....i a versenyszféra dolgába, akkor nem lehetne kicsit hasznosabban? Pl. hozzák vissza a 168/40 órás beosztás alapján járó minimálbért. Tehát alapból egy héten belül a /szakmunkás/ minimálbérért 40 órát kell dogozni, nem többet. Aki ezen felül vállalja, az már /különböző mértékű/ túlóráért, ill. lehet (kell) plusz embereket felvenni. Mindezt pedig kőkeményen ellenőrizni és szankcionálni - senkinek se érje meg a cselezés. Munkahelyek is teremtődnének, a jelenlegi emberek is kereshetnének ennyit-többet, mint most, a NÉP is mehetne vásárolni dögivel. Még plusz bevétele is lenne az államnak mindenféle szipolyadók nélkül. Biztosan lenne, aki bevállalná akár az összes hétvégét akár hosszúban is, ha ezzel is kereshetne annyit, mintha egész héten 8 órázna... Szóval ha a lovon ülnének a "kedves" döntéshozók, akkor akár vmi jót is ki lehetne hozni ebből az egészből;-)

  2. 2014. november 13. 20:5425.

    És ugyanazt a szart kapod a kis boltban is, mint a Tescoban, csak dupla, vagy tripla áron...mert a kisboltos is a multinál szerzi be, lehet, hogy pont vasárnap!

    előzmény:
    Tulipáncsokor (22)
    2014-11-13  20:47
  3. 2014. november 13. 20:5324.

    Ez lehet, hogy így van, de én nem vettem észre.

    előzmény:
    vrp2 (23)
    2014-11-13  20:50
  4. 2014. november 13. 20:5023.

    Ez nem igaz, más árukészlettel dolgoznak az üzletek még Bp. különböző kerületeiben is, ill. az agglomerációban.

    előzmény:
    Tulipáncsokor (22)
    2014-11-13  20:47
  5. 2014. november 13. 20:4722.

    Tudod régen, amikor voltak a helyi kiskereskedések, azok igenis alkalmazkodtak a helyi közösséghez, illetve igényekhez. De pl. a Tesco-ban ugyanazt a szart kapod egy gazdagabb környéken pl. Budaörs, mint egy alacsonyabb életszinvonalon élő környéken.


    És ezzel nem azt akartam mondani, hogy az alacsonyabb szinvonalon élőknek mindegy, hogy milyen szart árulnak, hanem azt, hogy a multik azok, akik aztán a legkevésbé veszik figyelembe a helyi adottságokat. 

    előzmény:
    maszi (20)
    2014-11-13  20:32
  6. Torolt_felhasznalo_163973
    Torolt_felhasznalo_163973
    2014. november 13. 20:3921.

    Azért sem tolonganak, hogy üzletet nyissanak, mert horror bért kell fizetni a bérleti díjért.

    előzmény:
    maszi (20)
    2014-11-13  20:32
  7. 2014. november 13. 20:3220.

    Ezek a kis üzletek csak akkor tudnak újra felvirágozni, ha élnek a lehetőséggel. Ha nem lesznek kétszer olyan drágák mint az összes multi, ha alkalmazkodnak a környék szokásaihoz, és lesz valami olyan amivel odacsalogatják a vevőt. Vagy rájönnek a környék vevőinek igényeire. De ha drága, közben pedig az áruja snassz, akkor hiába lesz nyitva, a kutya se megy oda.

    előzmény:
    Mango11 (15)
    2014-11-13  20:15
  8. 2014. november 13. 20:3119.

    Egyetértek.


    És nem mellesleg a már említett kiskereskedésekben nem szipolyozzák ki az alkalmazottakat éhbérért és pl. megengedik nekik, hogy igyanak, ha szomjasak, kimehetnek a mellékhelyiségbe, ha szükségét érzik, stb.


    Én is sokkal inkább drukkolok nekik, mint a plázásoknak.

    előzmény:
    Mango11 (15)
    2014-11-13  20:15
  9. 2014. november 13. 20:2818.

    Hát kedveském, én egy budapest környéki kisvároskában lakom, és Budapestre járok dolgozni. 1/2 8-ra megyek melózni ez azt jelenti, hogy a lakásomból kilépek reggel hat órakor, elmegyek a 6,15-ös vonattal, dolgozom 16 óráig, kijövök a melóból, rohanás a vonathoz, amivel 17,30-ra érek haza. Ez azt jelenti, hogy akkor már a mi kis városkánkban, egyrészt nincs nyitva a tesco-n kívül semmilyen kis üzletke, de ha mégis valamelyik kisbolt nyitva lenne, akkor sem lenne semmilyen pékárú.


    A másik alternatíva, hogy pesten bevásárolok, és hazacipelem a metrón-vonaton-gyalog.


    Nem járok renszeresen vasárnap vásárolni, és természetesen meg tudjuk szokni, ha nem lesznek nyitvatartó nagy üzletek vasárnap.


    De nem csak a kereskedelemben lenne szükség a vasárnapi pihenőnapra. Csakhogy vannak olyan munkák, szakmák, amik amióta a világ világ folyamatos műszakokból állnak, és nem számít sem ünnep, sem pedig az éjszaka, akkor is dolgozni kell. Pedig nekik is járna a szabad ünnep.


    A kereskedelem az elmúlt huszonév alatt átlakult magyarországon.


    30-40 évvel ezelőtt valóban nem voltak multik, de még szabadszombat sem. Most meg vannak. Nem voltak plázák, most vannak. Nem mindenkinek volt az országban vezetékes telefonja, most minden családban több mobil készülék van.


    A kereskedelem átalakult, ahogy az egész életünk is. Ausztriában, németországban könnyen beszélnek, hogy semmi sem történik, hogy ha nem lesznek nyitva a boltok vasárnap. Azért az ő életszínvonaluk és a keresetük egy kicsit más, mint a miénk.


    Én csak egyet szeretnék kérni azoktól a kereskedőktől, akik most a szabad vasárnap mellett kardoskodnak, hogy ha úgy alakul és eltörlik a vasárnapi nyitvatartást, akkor kéretik méltósággal viselni a következményeket is.

    előzmény:
    mara03 (8)
    2014-11-13  18:56
  10. 2014. november 13. 20:2817.

    Én, a magam részéről nagyon támogatom a heti egy nap zárvatartást. Mondjuk én úgy oldanám meg, hogy nem korlátoznám vasárnapra, hanem minden kereskedelmi egység (bolt, vendéglő stb.) saját maga döntheti el, hogy melyik nap van zárva. És a különböző áruház és egyéb láncok egységesen lehetnek csak zárva. Pl. olyat nem engednék, hogy a budaörsi tesco hétfőn, a Campónában lévő meg szerdán van zárva.


    A "felnőttnek kezelés" hülye demagóg szöveghez meg csak annyit, hogy Europa (egyik) leggazdagabb országában élek, és itt bizony vasárnap zárva vannak a boltok. Meg a környező országokban is. És az emberek nem halnak éhen azon a napon, hanem elmennek vásárolni a hét többi napján.


    Mitöbb az éttermek is csak dél és kettő között vannak nyitva, ha mondjuk délután 3-kor jut eszembe ebédelni menni, zárt ajtók fogadnak csak. És itt senki nem panaszkodik, hogy felnőtt ember, akkor megy ebédelni, amikor akar, ne korlátozzák már.


    A szórakozó helyek is csak hajnali 3-ig lehetnek nyitva, utána mindenki - akár felnőttnek érzi magát, akár nem - megy szépen haza.


    Izraelben is éltem két évig. Ott van a kötelező Sabbat. Magyarul péntek délután kb kettőtől szombat estig még a buszok se járnak. Szerintem nagyon jó dolog, hogy az élet lecsendesedik egy kicsit. Mindenki megnyugszik, és kénytelen vagy a családra és saját magadra figyelni. Érdemes lenne ezt Mo-n is bevezetni. Akár azon az áron is, hogy a boltok vasárnap zárva vannak. A családok igyenis legyenek együtt és csináljanak közös programot mindenféle pótcselekvések helyett.


    Mellesleg a déli népeknél se hőzőng senki, hogy a sarki füszeres lepihen sziesztázni. Meg is látszik a családi életükön: sokkal összetartóbbak és családszeretőbbek, mint a magyarok.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-11-13  17:52
  11. 2014. november 13. 20:2716.

    Egyetértünk.


    Egyébként sem értem, hogy néhányan hogy lehetnek még mindig olyan korlátoltak, hogy a 24 évnél régebbi állapotokkal jönnek elő. Mert hogy akkor be tudtak vásárolni.... Igen, be tudtak. Ez az érem egyik oldala. A másik meg az, hogy akkor a jó nép zöme, ha 2-ig dolgozott, fél 3-kor otthon volt. Ha 4-ig, akkor fél ötre. Én mostanában senkit nem ismerek, aki csak napi 8 órát dolgozna. Nem, mindenki erőn felül túlórázik, nők is, férfiak is. Vagy ha nem túlórázik, akkor szalad a másod-, harmadállást ellátni. Mert 8 órás fizetésből nem lehet megélni. Akkor meg azért nem ér rá boltba menni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (10)
    2014-11-13  19:12
  12. 2014. november 13. 20:1515.
    Szeretném megkérdezni, hogy azokért a kiskereskedőkért és alkalmazottakért ki aggódott akik ezrével mentek csődbe a pláza nyitások miatt?? Rá kell nézni a kis és nagy városokra rengeteg üzlethelyiség befalazva áll üresen.
    Jó lenne ha egy jó döntéssel újra életet lehetne lehelni ezekbe a kihalt helyekbe.
    Én drukkolok!!
  13. 2014. november 13. 20:1114.
    Én nem támogatom az ötletet, nagyon nem. Gyakran megyünk vasárnap vásárolni, mert akkor érünk rá. Nem szeretem, ha gyerekként kezelnek felnőtt embereket, főleg azt, ha szabályozni akarnak. Innentől kezdve azt is előírhatják, hogy kötelező lesz vasárnap misére menni!
  14. Torolt_felhasznalo_163973
    Torolt_felhasznalo_163973
    2014. november 13. 19:3213.

    Ilyen mentalitással inkább való lennél utcát seperni. Akkor többet is keresnél és több szabadidőd volna.

    előzmény:
    mara03 (8)
    2014-11-13  18:56
  15. 2014. november 13. 19:2212.

    Basszus, miért nem lépsz ki, és mész a szerinted 2-3-4-ig nyitva tartó iskolába-hivatalba-gyárba dolgozni?

    előzmény:
    mara03 (8)
    2014-11-13  18:56
  16. 2014. november 13. 19:1311.

    ..meg sok mást is írtunk a kiskereskedelem törvényszerűségeiről, a magyarországi kiskereskedelem veszteségességéről, a további koncentrálódás versenyre való negatív hatásáról, az emiatt emelkedő fogyasztói árakról, a beszállítók nehezedő helyzetéről.


     


    Írtunk arról is, hogy sokan akkor szeretünk vásárolni, vagy akkor tudunk nyugodtan nézelődni, válogatni bonyolultabb vásárlói döntést igénylő szituációban (bútor, műszaki cikk, ruházat, cipő), milyen jó, hogy legalább a gaz multi barkácsáruházak nyitva vannak, mert előfordul, hjogy a hétközben dolgozó férj, apuka hétvégén áll neki fúrni-faragni és előfordul, hogy egy csavar, alátét, bizgentyű hiányzik csak, amiért nem tudna elugrani a hétfőtől péntekig 8-tól 16-ig nyitva lévő kisboltba.


     


    Egyébként is az egész a CBA helyzetbehozásáról szól, mert versenyképtelen, drága, de szeretjük, mert a Lázárék a haverjaink.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-11-13  17:52
  17. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. november 13. 19:1210.

    Pénteken nem bunkó a vevő?


     


    Nem kéne neked megmondanod, ki miért megy vasárnap vásárolni.


    Te is kedves kis kereskedő vagy.

    előzmény:
    mara03 (8)
    2014-11-13  18:56
  18. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. november 13. 19:119.
    Kérem szépen én speciel támogatom az ötletet,én is multinál dolgozom és nyitva tartunk Vasárnap.Ami két okból sem jó,az egyik az hogy nem elég hogy Vasárnap jön vásárolni a kedves vevő,de még bunkó is,és még csak nem is szólhatunk egy szót sem mert akkor tuti kirúgnak.A másik meg az,a hivatalokba,iskolákba,gyárakba,stb mindenhol 2 3 4-ig van munka ugyan már ne mondja azt nekem senki hogy nem tud egész héten bevásárolni.Inkább azt mondanám unatkozik otthon,gondol egyet és el megy vásárolgatni.Menjen az ilyen a ne mondjam hova!!! Igen is kell a Vasárnapi zárva tartás! Volt olyan hogy a gyerekeimet csak úgy láttam hogy már aludtak vagy még aludtak egész héten!
    idézet:
    mara03 (8)
    2014-11-13 18:56:52

    miért nem mentél laza munkát végző tanárnak az iskolába?

    előzmény:
    mara03 (8)
    2014-11-13  18:56
  19. 2014. november 13. 18:568.
    Kérem szépen én speciel támogatom az ötletet,én is multinál dolgozom és nyitva tartunk Vasárnap.Ami két okból sem jó,az egyik az hogy nem elég hogy Vasárnap jön vásárolni a kedves vevő,de még bunkó is,és még csak nem is szólhatunk egy szót sem mert akkor tuti kirúgnak.A másik meg az,a hivatalokba,iskolákba,gyárakba,stb mindenhol 2 3 4-ig van munka ugyan már ne mondja azt nekem senki hogy nem tud egész héten bevásárolni.Inkább azt mondanám unatkozik otthon,gondol egyet és el megy vásárolgatni.Menjen az ilyen a ne mondjam hova!!! Igen is kell a Vasárnapi zárva tartás! Volt olyan hogy a gyerekeimet csak úgy láttam hogy már aludtak vagy még aludtak egész héten!
  20. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. november 13. 18:487.

    aki nem ment el az is főzte
    aki másokra szavazott az nem főzte

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (6)
    2014-11-13  18:38
  21. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2014. november 13. 18:386.

    A 2014-es választásokon a választásra jogosultak 61,24 százaléka ment el szavazni. Közülük 44,87 százalék szavazott a jelenlegi kormánypártra. Ez 2 264 780 ember.


    Tehát azt mondhatjuk, hogy 2 264 780 ember eszi azt, amit főzött, a többiek pedig azt, amit mások főztek neki.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (5)
    2014-11-13  18:19
  22. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. november 13. 18:195.

    a kedves 8 millió választó megeszi amit főzött

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-11-13  17:52
  23. 2014. november 13. 18:084.

    Én az eladók miatt azt gondoltam, hát legyen zárva a bolt vasárnap, legalább otthon lehetnek ők is a családjukkal. Aztán beszélgettem több boltos ismerősömmel, és nem nagyon örülnek a tervezetnek... mert igenis félnek attól, hogy kirúgják őket - hiába szakadnak meg most is, mert kevesen vannak, tuti, hogy a tulaj még jobban lecsökkenti a létszámot, mert úgy éri meg neki -, nem fognak pótlékot kapni, tehát kevesebbet keresnek. Akkor lenne jó a szándék, ha emiatt más változásokat nem engednének a dolgozók hátrányára. 

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-11-13  17:52
  24. 2014. november 13. 18:023.
    Hát én egésznapozom, vas, 10-19-ig, és semmi pluszt ne kapunk, a multik adnak, de a legtöbb plázás bolt nem. Jutelék volt. márka volt, máskor is meg fogja venni.
  25. 2014. november 13. 17:522.
    ...ez olyan nagy baromság! bocsánat! ..de ez nem lehetséges! "régen" nem dolgoztunk vasárnap! Sőt, akikor "bejött" az új gazdasági mechanizmus, akkor vezették be a szabad szombatot! erre nem emlékezni? a közértek szombat 12óráig voltak nyitva! Persze, akkor is voltak gyáraink, mezőgazdaságaink,virág boltjaink, cukrászdáink, kenyér-gyáraink, ahol folyamatos volt a munka! de szerintem jó dolog az, hogy pihenő nap legyen!Hiszen az Isten is 6 nap alatt teremtette meg a Földet, és a hetediken megpihen!

Címlap

top