Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Plusz egy gyerek kívülről.

kata82
Létrehozva: 2014. november 12. 09:46

Kedves Fórumtársak.


Rég jártam erre, most viszont nagyon magam alatt vagyok. Szükségem lenne némi lelkifröccsre, hátha sikerül kihúznom magam abból a lelkiállapotból, amiben vagyok .


38.hetes terhes vagyok, tehát nemsokára szülök. Nyilván ezért is vagyok érzékenyebb, sírósabb a kelleténél. A párom-sajnos, vagy szerencsére- a héten külföldön dolgozik, egyelőre imádkozom, hogy kibírjuk, míg hazaér.


Hétvégén volt az esküvőnk, 2 éve elváltam az előző férjemtől, van két gyönyörű gyerekem, abból a házasságból. Az új férjemmel pedig most lesz közös babánk. Elfogadta a két gyermekemet, szeretik egymást, normálisan élünk.


És most jön a depim fő oka:


Az esküvőnk napján került elő egy nő, aki szerint a 12 éves lányának a férjem az APJA .


Forró víz, hideg zuhany, gondolhatjátok.


Annyit tudtam a sztoriról, amikor megismerkedtünk, hogy van egy nő, aki azt állítja, hogy van egy gyereke tőle, de ő nem hiszi el, a nő meg annyiban hagyta, nem kért sem apaságit, sem gyerektartást, láthatást, semmit, gyakorlatilag eltűnt. Néha jelentkezett, hogy alá kellene írnia vmit a gyámhatóságnál, hogy a mostani férje nevére vehesse a kislányt, de mindig annyiban maradt a dolog. (nyilván hiba volt nem utánajárni, de ezzel én nem tudok mit kezdeni)


Most viszont állítólag már a kislány érdeklődik- ami érthető is-, hogy ki az apja, stb.


4 napja gyakorlatilag felfordult az életünk, folyamatos a feszültség, veszekszünk, nem alszunk. A nő folyton hivogatja, napi szinten beszélnek, a semmiről, arról, ha hazajön, majd találkoznak, és megbeszélik, hogyan tovább. A férjem kérte, hogy én is had legyek ott, mivel ez erősen befolyásolja a közös életünket. A nő kategorikusan elzárkózott, mondván nekem semmi közöm hozzájuk. (ami részben igaz is, bár ne lenne)


Ezzel a nővel álmodom, folyton sírok, zaklatott vagyok, és félek, hogy a születendő babánknak sem teszek jót, de egyszerűen nem tudok túllépni ezen. Félek- ezernyi dologtól-, de főleg, hogy ez a nő, most belemászik az életünkbe, hiszen már most leoszt, hogy nekem semmi közöm hozzá, mit beszélnek.


Segítsetek nekem, ha van itt köztetek, aki hasonló cipőben jár, hogyan lehet ehhez a helyzethez jól hozzáállni, nem beleőrülni, úgy, hogy ne menjen rá a kapcsolatunk.

  1. 2014. november 16. 12:30101.

    Igen, a gyámhivatalnál utánakérdeztem. Azt mondta a hölgy, hogy annak ellenére, ha van apasági, nem kell!!!!!!!, hogy az apa nevére anyakönyvezzék, így lehet, hogy a kislány az anyja nevén van. Tehát ehhez joga volt az anyukának.


    Elmondta ezt is, amit leírtál, hogy hogyan, milyen körülmények között kell aláírni.


    Ott is 6 havit mondtak, de csak ha az anya indít pert, különben nem foglalkoznak vele. Az apaságit nem is emiatt fogjuk megcsinálni, hanem azért, hogy mi tisztában legyünk azzal, hogy valóban övé-e ez a kislány, vagy sem.


    Amúgy 38-45 ezerért már láttam, ami 99 %-os bizonyosságot ígér, nem tudom, a 200 ezer honnan jött itt valakinek?


    Úgyhogy nyilván vár ránk egy hosszas beszélgetés, kettesben a férjemmel- ha hazajön- mivel külföldön van jelenleg. Azt meg nem tartanám normálisnak, h skype-on nyúznám ezzel. Hazajön, és átbeszéljük, hogyan tovább.

    előzmény:
    kiarrra (70)
    2014-11-13  21:24
  2. 2014. november 16. 12:24100.

    Azt nem tudom, honnan veszed, hogy rajtam kívül sokan tudták??? Örülök, hogy ilyen jövőbe-múltba-mindenbe belelátó hozzászólók vannak itt.


     


    Leírtam az esküvő napja sztorit is, de úgy látom többen, arra nem veszitek a fáradságot, csak engem ócsárolni. Nyilván ilyenek a nők egymás között sajnos:-(  könnyebb élcelődni a másik baján, mint belegondolni, hogy hoppácska lehetek még én is ilyen vagy hasonlóan megalázó helyzetben, és akkor mekkorát fog égni a pofám.....


     


    "Épp a facebookon válaszoltunk a jókívánságokra, amikor a levelek " egyéb" fülön észrevettük a kb 1 hetes üzenetet... Ott még  csak annyit kért, hogy írásban mondjon le a férjem a gyerekről, hogy a férje nevére anyakönyvezhessék őt is, mint a testvéreit. Aztán másnap folytatódott telefonon, miután a férjem ellentétben a korábbi viselkedésével, nagyon együttműködő volt."

    előzmény:
    Nikita 666 (69)
    2014-11-13  20:01
  3. 2014. november 16. 11:5099.

    Ez szerintem is alapvető joga egy gyermeknek, hogy papírral igazolni lehessen ki az apja.

    előzmény:
    Capuccino (98)
    2014-11-16  11:41
  4. 2014. november 16. 11:4198.

    Ha valaki biztos az apaságban, , és ragaszkodik hozzá, hogy a gyereke is biztos lehessen, miért nem perel? Ha az apa nem akarja a gyereket.. hát nem tudom, én nem cibálnám oda a gyermekem úgy, hogy nincs a kezemben apasági, hogy tessék itt az apád.. . Ha a gyerek oldalát nézzük, akkor végképp sumákság ilyen helyzetben apasági nélkül odacitálni egy bármekkora korú gyereket.


     

    előzmény:
    orias80 (97)
    2014-11-16  10:33
  5. 2014. november 16. 10:3397.

    termeszetesen o a mindenem. Valoszinu ez az Anya is csak a legjobvat akarja a gyerekenek, hogy a kislany megismerje az apjat. Ha gyerektartast akarna akkor miert vart volna eddig.

    előzmény:
    orias80 (96)
    2014-11-16  10:18
  6. 2014. november 16. 10:1896.

    Szerintem is, felelotlenseg volt a reszemrol is. Sajnalni most Mar nem sajnalom mert egy nevetos, kuegyensulyozott gyerek es hogyan is mondhatnam ,hogy sajnalom. De nem igy tortenne kegkozelebb... Anyagi gondjaink nincsennek es lelkileg ,erzelmileg tamogato csalad all mogottem.

    előzmény:
    KN18 (95)
    2014-11-16  10:13
  7. 2014. november 16. 10:1395.

    Neked ezt jelenti a gyermekvállalás, hogy egy pasi szépeket mond néhány hónapig, nem védekezik akkor te már szülsz is neki?


    Szerintem erről a témáról sokkal összetettebben és előrelátóbb módon kellene gondolkodni.

    előzmény:
    orias80 (90)
    2014-11-16  07:46
  8. 2014. november 16. 09:0994.

    Egy fraszt. DNS vizsgalat elobb, aztan ha nem az ove agyerek, akkor Good Bye, nocike mindorokre, ha meg igen, alapokra helyeznia gyerek lathatasat. Ha no annyit akar, hogy mondjon le gyerekrol az apa, mert az uj "apuka" akarja orokbe fogadni,akkor tenyleg alairt egy nyilatkozatot.


    Kevert, mozaik csaladok. En nem itelkeznek masok felett. A gyereknek meg az a fontos, hogy akik korbeveszik, azok szeressek es ne marakodjanak sem folotte, sem elotte. Unokatesom is ferjhez ment ket gyerekkel, a masodik ferje sajatjakent nevelte fel a ket fiat, szuletett egy kislanyuk, es a ferj mindorokre szerelmes a felesegebe, es imadja a harom gyermeket. Na, mi van? Miert rossz ez? Barki peldat vehet roluk. Ott voltam a nagyobbik fiu eskuvojen, csodalatos eskuvot rendeztek neki, ahol a fiu apja is megjelent es reszegen ott dulongelt a lakodalomban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (39)
    2014-11-12  12:24
  9. 2014. november 16. 08:5193.

    http://www.dnskozpont.hu/


    itt van... nehogymar ennyit ne erjen meg ....


    csak a pereskedos a 250-300 ezer kozti. mert akkor nemcsak a tesztet hanem a birosagi koltsegeket is ki kell fizetni. amit az fizet aki kamuzott tobbnyire. ha a pasi perel. es nem o az apa akkor az anya. ha o az apa akkor az apa.


    ha a no perel es nem a pasi az apa akkor az anya fizet. ha a pasi az apa akkor az anyanak semmifele szamlat nenm kuld a birosag. az apanak megy. jogi oldalakon ez van fenn... ergo amelyik no arra hivatkozik hogy jajj hat a penzt sajnalja, de biztos az apa, az vagy nagyon buta vagy nagyon nagyot hazudik.


     


     


     

  10. 2014. november 16. 08:4892.

    En addig ebbe bele se kevernem a kislanyt, amig ki nem derul, hogy ez az apja, vagy nem. Csak akkor, ha az eredmeny pozitiv.


    O az artatlan az egeszben, az apja hogy lenne mar az? Talan nem volt ott, amikor keszult?


    Hogy kulonb lenne egy ferfi, mint egy no, a mellekelt abra is mutatja, hogy egyik masik eb.

    előzmény:
    Nikita 666 (58)
    2014-11-12  18:44
  11. Torolt_felhasznalo_827100
    Torolt_felhasznalo_827100
    2014. november 16. 08:0191.

    Amint láthattad idézőjelben volt a "vádolja" szó - azért ez mondhat valamit.


    Ahogy olvashattad írták, egy DNS teszt nem két forint és ha valaki ott volt, lehet a "lelkiismeretére" hatni anélkül is - igaz mocsokság, de van ilyen...


    Egyébként - attól, hogy te esetleg nem ebbe a kategóriába tartozol - nyugodtan hidd el, vannak olyan nők, akik kifejezetten erre utaznak, hogy valakitől legyen gyerek. Hogy miért, ezt talán ők maguk sem tudnák megmondani bár indokot sokat hallottam már..."ketyeg a biológiai óra", "már az összes barátnőnek/volt osztálytársnak/rokonnak/stb. van" vagy egyszerűen csak "jó poén" és ehhez hasonlók.


     

    előzmény:
    orias80 (88)
    2014-11-16  07:31
  12. 2014. november 16. 07:4690.

    Ja, en nem felek hogy egyedul maradok :). Meet nincs miert.


    De ha mar a volt parom ,ugy gondolta ,hogy o nem vedekezik mondvan mennyire szeret es babat szeretne igy ugy erzem ,hogy legalabb valallhatna a felelosseget. A torveny is ezert van. De nem szeretnek pereskedni, mert nem a stilusom. 

    előzmény:
    KN18 (87)
    2014-11-16  07:26
  13. 2014. november 16. 07:4089.

    En a helyedben nem irnek ilyet egy telhesen ismeretlen emberrol meet nem tudsz semmit sem rolam sem a volt paromrol. Arrol plane nem hogy hogy es miert torrent igy.


     


    ugyverzem,hogy ha mindketten ott voltunk ,senki nemberoszajolt ra a masikra semmit.


     


    az ,hogy nem akar velem csaladot alapitani az egy dolig de ezt akkor kellett volna eldontenie amikor o nem akart vedekezni !!!


    az ilyen megmindoembereknek mint te ,van az eleteben a legtobb keseruseg, gog es rosszindulat.

    előzmény:
    KN18 (87)
    2014-11-16  07:26
  14. 2014. november 16. 07:3188.

    szerintem a no nem vadolja :), eleg abszurd azert ez. Szerinted 12 eve irofatna egy pasinak akirol nem tudja pintosan ,hogy a gyereke apja??? Gobdolim a kislany anyukaja is tudja ,hogy van dns teszt es lehet csinaltatni.


     


    igazabol azt kivanim,hogy vegre vallaljon felelosseget a ti parja ,aki azert valljuk be ,eleg gerinctelenul viselkedik Mar 12 eve. Nekem ilyen ferj nem kellene.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_827100 (75)
    2014-11-14  07:14
  15. 2014. november 16. 07:2687.

    Egy gyermekvállalásnak KÖZÖS döntésnek kellene lennie. Senkinek nem szabadna a nyakába varrni egy gyereket úgy, hogy ő azt nem akarja.


    Fél éves kapcsolat? Még meg sem ismertétek egymást te meg lebabáztál. Mert TE így akartad és magadon kívül senkivel nem törődtél. Főleg nem a születendő gyermekeddel.


    Talán azt gondoltad, hogy majd találsz más pasit aki felneveli, most meg, hogy eddig nem jött ez össze minden felelősséget az apára hárítsz? Miért nem magadban keresed a hibát?


    Miért nehéz azt elfogadni, hogy nem veled akar családot alapítani egy férfi hanem mással?

    előzmény:
    orias80 (84)
    2014-11-15  21:20
  16. 2014. november 15. 21:2686.

    Az elso talalkozasnal en sem szeretnem ha a gyerekem apjanak az uj parja ott lenne. A tobbinel persze igen es termeszetesen megismerkednek vele stb. De az elso talalkozasnal nem szeretnem. Ott az anyanak van helye ,az apanak es a kislanynak szerintem. Igy is sok kerdesre kell majd valaszt adnia egy kiskamsznak. Pl, hogy hol volt eddig!

    előzmény:
    kata82 (1)
    2014-11-12  09:46
  17. 2014. november 15. 21:2285.

    alol*


     


    felelotlenseg*

    előzmény:
    orias80 (84)
    2014-11-15  21:20
  18. 2014. november 15. 21:2084.

    szia! Szomoruan olvastam a topikod ,mert en ugyanebben a szituban vagyok- a masik oldalrol


    van egy ket eves kisfiam akinek az apukajaval fel eve voltunk egyutt amikor allapotos lettem. O kerte ,hogy menjek abortuszra de en nem szerettem volna es megrartottam a babat. Fizet az apuka minimalis gyerektartast de nem latta meg a babat csak keprol. En sem pereskedek mert ugy erzem ezt eroltetni nem lehet.


    Azt visxont tudnod kell, hogy altalaban sajnos ilyenkor a ferfiak nem mondjak el a teljes igazsagot! Hogy tudna azt elmondani ,hogy van egy kislanya de 12 eve minden felelosseg alul kihuzta magat? Nem foglalkozik azzal ,hogy van egy gyereke. Ezek utan nem sok no allna vele szoba, mert ez felelitlenseg. Persze ,hogy valamit mondania kell, pl azt hogy nem is tudja hogy az ove-e Miert nem jart soha utana?


    A leirtak alapjan szerintem a no tuti hogy nem penzt akar ,hanrm.inkabb azt hogy a kislany vegre megismerje az apjat.

    előzmény:
    kata82 (1)
    2014-11-12  09:46
  19. 2014. november 14. 18:4783.

    Értem én, hogy egy egyedülálló nőnek 2 gyerekkel baromi nehéz párt találni, főleg ha nem Claudia shiffer, vagy giselle bünchen.


    De, azért ha valakivel összekötöm az életem, rábízom a saját gyerekeim mindennapos nevelését, legyek már PONTOSAN tisztában azzal, hogy egy gyermektelen, vagy egy gyermekes, vagy x számú gyermeke már van.


    Mégis milyen családalapítás az, ahol ilyen ALAPVETŐ kérdésekre nincs igazából válasz?


     

    előzmény:
    kata82 (1)
    2014-11-12  09:46
  20. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. november 14. 13:4882.

    Jahh, kevesebb marad neked és a két kölyködnek a férjed pénzéből.


     


    A férjed fogja kifizetni mert az ővé a kislány, neked a történethez semmi közöd. Az ő kapcsolata, az ő kislánya.


     


    A belerokkanukkal meg finoman..


     


    Megkövezhetsz azért mert így írok, de az ilyn többgyermekes elvált nőktől felfordul a gyomrom akik független pasikkal akarnak mozaik családot  Fogadja el a gyerekeid, nevelje őket fel és mi egymás...


     


     


    Írtam hogy 6 hónapnyit vagy 12 évnyit fog fizetni? Nem! Azt írtam hogy a férje fogja kifizetni.

    idézet:
    despoina (88)
    2014-11-14 13:22:25

    hol van nekem férjem?


    és miért nem írtad a 6 hónap? mert nem tudtad


     

  21. 2014. november 14. 13:3381.

    Egy család = egy kassza. Nyilván az összes tartásdíj ebből megy ki, és ide folyik be. 

  22. 2014. november 14. 13:3080.

    Ez a gáz nem a törvényben van, hanem a másik nőnek a fejében. Ő behajthatta volna a 12 évre, ha a gyerek születésétől fogva perel. Az ő hibája, hogy most jutott eszébe, hogy van apja a lányának, nem a törvényé. 

  23. 2014. november 14. 13:2679.

    Ja, akkor az a baj, hogy másnak sikerült. Ezt is megértem 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_418344 (78)
    2014-11-14  13:20
  24. Torolt_felhasznalo_418344
    Torolt_felhasznalo_418344
    2014. november 14. 13:2078.

    nem vagyok férjnél

  25. Torolt_felhasznalo_418344
    Torolt_felhasznalo_418344
    2014. november 14. 12:3877.

    Nyilván félek az anyagi következményektől is... mi van, ha ránkveri- teljesen jogosan- 12 év elmaradt tartásdíját, a kamatokkal együtt?! Belerokkanunk...


     


    Jahh, kevesebb marad neked és a két kölyködnek a férjed pénzéből.


    A férjed fogja kifizetni mert az ővé a kislány, neked a történethez semmi közöd. Az ő kapcsolata, az ő kislánya.


    A belerokkanukkal meg finoman..


    Megkövezhetsz azért mert így írok, de az ilyn többgyermekes elvált nőktől felfordul a gyomrom akik független pasikkal akarnak mozaik családot  Fogadja el a gyerekeid, nevelje őket fel és mi egymás...


     


     

Címlap

top