Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Így szülnek ők: nők Afrikában

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. november 7. 09:40
Tudunk róla, látni mégsem nagyon látjuk, hogy milyen körülmények között kell szülniük azoknak a nőknek, akiknek a tiszta szülőszoba, a steril műtő csupán álom. Paolo Patruno fotós Afrika kis falvaiban dokumentálta a szülés mostoha, ám mégis meghitt pillanatait. ,,Birth is a dream" sorozatát kongói, etióp, malawi és ugandai szülőszobákban készítette. Ezekben az országokban évente 200 000 nő hal bele a szülés körüli komplikációkba.

Nők Lapja Café: Így szülnek ők: nők Afrikában
  1. 2014. november 13. 08:0576.

    "Így nem tud más fejével gondolkodni és nem is akar. Nincs is ezzel baj. Miért kéne nekünk az afrikaiak fejével gondolkodni?"


    Akkor miért jelented ki kategorikusan, hogy nekik olyan borzalmas?


    Mitől jobb és kevésbé fájdalmas a mi kultúránkban az, hogy valami hülye eszme miatt legálisan, egyetértéssel gyilkoljuk egymást?


     

    előzmény:
    ladybird65 (70)
    2014-11-12  21:22
  2. 2014. november 13. 07:5875.

    Végre valaki megértette, miről vartyogok. :)


     


     

    előzmény:
    mickamacka (74)
    2014-11-13  01:57
  3. 2014. november 13. 01:5774.

    Dehogy akarják, csak nem tudnak mit tenni ellene. Sokszor a szülők sem.


     


    Te ezt egyébként honnan tudod? Megkérdeztél ezer afrikai nőt, akik egyöntetűen hánynak az egész morális rendszerüktől?


    Ott voltál, éltél közöttük és panaszkodtak Neked?


    Nem mondom, hogy nem ájulok el a női kasztrálástól, de a nők maguk viszik lányaikat ezekhez a bennszülöttekhez. Én láttam dokumentum filmet, ahol nők vallották meg, maguk is támogatják ezt a rendszert.


    zt tapasztalom, az európaiak akarják megmondani más népeknek, hogyan éljenek..mindig mindent az európaiak akarnak megrendszabályozni, mindent jobban tudnak...pedig ha belegondolunk, az európaiaknál a történelem során nem volt nagyobb barbár... csak mi késsel és villával zabálunk, és kosztümben, pezsgővel menedzseljük a barbarizmust.


    USA hány országnak ment már neki? atom, foszfor...? pedig az USA sem más, mint európai népek kölykeiből álló gennyládák. Szóval beszélhetnénk, kik barbárok... 


    Miért jobb a mi kultúránk? Hogy saját magunkat és egymást gyilkoljuk?


    A törzsi népek elvannak maguknak, csak mi pofázunk bele az ő életükbe. No meg a fél világ (leginkább a harmadik világ) beldolgaiba.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676497 (59)
    2014-11-12  14:58
  4. 2014. november 12. 23:3673.

    A férj se lehetett normális, ahelyett, hogy elküldte volna a primitív rokonokat a p..ba, és örült volna, hogy olyan különleges felesége van, aki szex közben nem a kínok kínját éli át, hanem talán élvezi is. Szegény buta nő ugyan, minek törődött a súrmókkal???


    Jó lehetett utána friss sebbel szülni :(

    előzmény:
    ladybird65 (70)
    2014-11-12  21:22
  5. 2014. november 12. 21:5072.

    Nincs,nem volt vita részemről én másokkal ellentétben csak érvelek,konkrétumokat írok.


    A 'fanok' kifejezést úgy általában írtam,a szövegkörnyezetből számodra is kiderülhetett,a te problémád ha magadra vetted,sajnálom.

    előzmény:
    ladybird65 (71)
    2014-11-12  21:24
  6. 2014. november 12. 21:2471.

    Biztos nagyon rosszul fogalmaztam, ha az jött le neked, hogy én Geréb Ágnes rajongó vagyok. Pedig fogalmazásból ötösöm volt. Ezek szerint rosszul osztályoztak le. Ezzel részemről a vita ezen szakasza lezárt.

    előzmény:
    Lédienn (66)
    2014-11-12  18:18
  7. 2014. november 12. 21:2270.

    Cabron, az ember alapjában véve egoista lény. Így nem tud más fejével gondolkodni és nem is akar. Nincs is ezzel baj. Miért kéne nekünk az afrikaiak fejével gondolkodni?


    "Ami a legszebb a dologban, hogy működik."


    Ez szerintem meg azért van, mert nincs is más opció, mint hogy működjön. Ott még egy állatnak is több joga, értéke van, mint egy nőnek. Ott egy nő nem azért él úgy és cselekszik úgy, ahogy, mert az neki jó és üdvözítő, nem. Azért, mert megkövesedett (és beteg, barbár) hagyományok, tradíciók vannak, amiket nem rúghat fel. Mert kiközösítés, verés, halál lesz a vége. Pár éve olvastam, hogy egy szerencsétlen afrikai nő, akit kiskorában biztos elfelejtettek megcsonkítani, terhes volt és a terhessége utolsó heteiben végezte el saját magán - tükörből (!!!!) az öncsonkítást, mert a férje családja nem hagyta békén. Azzal fenyegették, hogy nemcsak kiközösítik, de a megszületett babáját is elveszik tőle, ha nem műti ki magát. Nekem hiába akarja ezt bárki egy szép tündérmesének beállítani, nem tudja. Ez számomra borzalmas...


    Nekem még ennél sokkal finomabb dolgok is azok, mikor valakinek sértik az önrendelkezési jogát. Még a mai napig hallok olyan házasságokat, ahol a nőnek még ahhoz sincs meg az elemi joga, hogy pl. melltartót vegyen magának. Nem. Majd a férj elmegy és megveszi neki. De a nő nem vehet magának. És a 21. században vagyunk. Ehh...

    előzmény:
    cabron (63)
    2014-11-12  15:54
  8. 2014. november 12. 20:2369.

    Igen, én is ismertem személyesen egy ilyen gyermeket, és láttam a fejlődését. Nagyon régen, a hetvenes évek végén, az egyik szájsebész professzor kint volt afrikában egy konferencián, és tanulmányúton, közben a benszülött lakosságot is tanulmányozta. Az egyik faluban, egy családban találtak egy kisfiút, aki nyúlszájjal és farkastorokkal született. Ez a gyerek kb. 5 éves koráig úgy élt ott, mint egy kis állat, semmibe sem vették, sőt sokan féltek tőle, és utálták. Simán elpasszolták a magyaroknak, hogy vigyék és csináljanak vele amit akarnak. A professzor többször megműtötte, gyönyörűen helyre hozta a gyereket, az ápolónők gondozták, tanították, azt hiszem a végén az egyik ápolónő befogadta, mindenki imádta őt, tündéri kisfiú volt. 5-6 évvel később a kisfiút egészségesen hazavitték, de ő sem akart otthon maradni, inkább visszajött Pestre, és úgy tudom orvos lett belőle. Azok a borzalmak, amiket otthon átélt, nem hiszem hogy valaha is kitörlődtek az agyából. A babonák, és a mérhetetlen tudatlanság még az anya szívét sem lágyítja meg a fejlődési rendellenességgel született gyermeke iránt.


    Hát én nem tudom, hogy a sok ma már simán gyógyítható betegség, - amit ott még nem gyógyítanak, és fogalmuk sincs, hogy az gyógítható, - az számukra egyfajta babonás, és visszataszító förtelemnek számít. Viszont minden zokszó nélkül csonkolják a nőket, mert az a szokás. És bele sem gondolnak, hogy mekkora testi fájdalmat, és milyen szövődményeket okozhatnak ezzel a lányoknak, túl azon, hogy egész életükre tönkre teszik a szexuális életüket.

    előzmény:
    *angyalka* (65)
    2014-11-12  17:03
  9. 2014. november 12. 20:0968.

    Szülésznőképzést elvégezte, és amerikában azt hiszem egy bába képzést. Így aztán csak szülésznőként dolgozhatott abban a bizonyos időszakban, amikor az egyik peres ügye folyt.

    előzmény:
    Lédienn (66)
    2014-11-12  18:18
  10. 2014. november 12. 18:5567.

    Miért jó egy ottani nőnek, ha ezek a törzsek fennmaradnak?


    Sokkal jobban járnak, ha a törzsi szokások eltűnnek. Mert semmilyen joga nincs egy törzsi nőnek, csak a szüléshez és a munkához van joga.


    Egy ilyen emberke nagyon is jól túlélne nálunk, mert ezerszer strapabíróbb mint egy európai ember, aki steril műtőben születik. Több füstöt szívnak a kunyhójukban mint mi az utcán, sokkal több kosszal találkoznak mire felnőnek.Nem véletlen, hogy egy ilyen törzsben alig látni 50 év feletti embereket, elhasználódnak fele idő alatt mint mi. Csak messziről romantikus az ő életük, valójában egy igavonó állatnak is jobb a sorsa.


    Az itteni gyerekekkel meg pont az a gond, hogy minden meg van nekik engedve, akár az anyját is megrugdoshatja a 3 éves, rá kell hagyni. Én ezt látom. Az egyetlen amit a törzsektől át kéne venni, a szülők iránti tisztelet és a nagyobb önfegyelem. A mai gyerekekben ez már sehol nincs.

    előzmény:
    cabron (63)
    2014-11-12  15:54
  11. 2014. november 12. 18:1866.

    Off:


    Nem,nem,tévedsz! G.Á. már évtizedek óta nem dolgozik kórházban,ami eleinte még a saját döntése volt.


    Egyéni vállakozóként dolgozott sokáig,sehol nem volt állományban. Amikor már sorozatban feljelentették,figyelmeztették majd büntették,mert minden törvényt,szakmai,orvosetikai szabályt felrugott,akkor bevonták az engedélyét. Ezek után titokban és törvénytelenül tovább maszekolt mint bába és folytatta ámokfutását,amely ugye nem is egyszer halállal végződött és végre jogerősen elítélték. 


    Jelenleg sincs működési engedélye,orvosként sehol nem praktizálhat!!


    Nincs még egy olyan orvos,aki ennyi ideig,ilyen gátlástalanul,ennyi szakmai,etikai vétséget,tudatosan és szándékosan törvénytelenséget követhetett volna el évekig, (ráadásul bizonyítottan két haláleset is nevéhez fűződik) feljelentések,büntetések nélkül. Szóval nincs "kettős mérce",pedig a gerébfanok nagyon szeretnének ezzel védekezni.


    Ez a nő a szülész szakma szégyene és ami ennél is rosszabb,döbbenetes dilettantizmusa miatt lejáratta hazánkban az otthonszülést is.


    Az emberek,a közvélemény pedig nem felejt!


    On.


     


     

    előzmény:
    ladybird65 (52)
    2014-11-12  13:11
  12. 2014. november 12. 17:0365.

    Láttam egy riportot egy kisfiúról, aki valamilyen rendellenességgel született egy afrikai törzsben, valamelyik arra járó segélyszervezet felkarolta elvitték Amerikába, jöttek a műtétek, kezelések tehát nem egy nyaralás volt ez az utazás a kisfiúnak. Mégis mikor hazavitték ott volt a család és a törzs és a kisfiú sírva könyörgött, hogy ne hagyják őt ott!!! De számtalan riport foglalkozik afrikai gyerekekkel, akik nagyon örülnének annak, ha iskolapadba kényszerítenék őket s nem a bányába ... 


    Egyébként értem én, hogy miről írsz, de szerintem olyan békés boldogságban már nagyon kevesen élnek, a nagy többség a járványokkal a víz és élelem hiányával küzd...


     

    előzmény:
    cabron (63)
    2014-11-12  15:54
  13. 2014. november 12. 15:5864.

    3 éves kortól MUSZÁJ közoktatási intézménybe küldeni egy gyereket. Mi a különbség a lényegét tekintve?


    Társadalmi, hitbéli, szokásbéli különbségek vannak, amibe beleszületünk és együtt élünk velük. Ami egyikünk számára borzasztó, az a másikunk számára természetes, sőt, kívánatos.


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (61)
    2014-11-12  15:26
  14. 2014. november 12. 15:5463.

    Tök feleslegesen tépem a szám látom.


    Arra kérlek, próbálj meg ne a mi szemszögünkből gondolkodni!


    Ezeknek a kis törzseknek egyetlen céljuk van, mégpedig a fennmaradásuk. Nincsenek a gondolataik átitatva olyanokkal, mint személyiségi jogok, emancipáció, stb.


    Ami a legszebb a dologban, hogy működik.


    A mi civilizált társadalmunk viszont nem.


    Szerinted, egy ilyen emberke képes lenne túlélni mondjuk egy hetet Budapesten? Tutira nem.


    És akkor simán mondhatja, hogy milyen szerencsés, mert nem olyan helyen él, ahol pusztán a levegővételbe beledöglik.


     


    Egész egyszerűen nem összehasonlítható a két társadalom, éppen ezért nem lehet kijelenteni, hogy ki a szerencsésebb.


    Ugyanúgy rákényszerítesz a gyerekeidre egy csomó mindent, amit elvár a társadalmunk, a lényeg ugyanaz, csak az okok, a módszerek mások.


    Annyi lenne a mondandóm lényege, hogy simán elképzelhető, hogy nem cserélnének velünk.


     


     


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676497 (60)
    2014-11-12  15:05
  15. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2014. november 12. 15:3162.

    A muszáj és a lehet között óriási a különbség.

    idézet:
    Csendike+ (61)
    2014-11-12 15:26:44

    Bocs, ezt cabron 54.sz. hsz-ra írtam, nem neked szántam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (61)
    2014-11-12  15:26
  16. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2014. november 12. 15:2661.

    A muszáj és a lehet között óriási a különbség.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676497 (59)
    2014-11-12  14:58
  17. Torolt_felhasznalo_676497
    Torolt_felhasznalo_676497
    2014. november 12. 15:0560.

    de most nem mondod komolyan....hogy ugyanabba a kategóriába sorolod a védőoltásokat, a köznevelést, mint a lánygyerekek megcsonkítását, aminek kimondottan az a célja, hogy a nők ne élvezzék a szexet, mert akkor könnyebb őket a háztűzhely mellett tartani...

    előzmény:
    cabron (58)
    2014-11-12  14:57
  18. Torolt_felhasznalo_676497
    Torolt_felhasznalo_676497
    2014. november 12. 14:5859.

    Te tényleg azt hiszed, hogy ők ezt a borzalmat akarják?


    Dehogy akarják, csak nem tudnak mit tenni ellene. Sokszor a szülők sem.


     

    előzmény:
    cabron (57)
    2014-11-12  14:45
  19. 2014. november 12. 14:5758.

    "De ez az azért mégis a felnőtt ember döntése."


    Nem szabad akaratból való döntés.


    Ahogy a gyereked sem dönt arról, hogy hatvanhatszor injekciós tűket döfködjenek bele, akar-e óvodába, iskolába járni.


    Én nem tudom teljes meggyőződéssel kijelenteni, hogy szerencsés vagyok, hogy nem egy pici kis törzsbe születtem bele valahol a dzsungelbe.


     


    Én azokat sajnálom a legjobban, akikhez már betört valamilyen szinten a civilizáció, már "kitermelődött" egy olyan generáció, akik úgymond a civilizáció vívmányaira lennének utalva, mégsincs lehetőségük élni vele. Mint a cikkben említett szereplők.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676497 (56)
    2014-11-12  14:27
  20. 2014. november 12. 14:4557.

    Van egyfajta hitük. Számukra fontos oka van a cselekedeteiknek, még ha ez nekünk borzasztó is. Ők ezt várják, akarják.


    Számunkra döbbenetes, felfoghatatlan, de számukra az élet egy természetes velejárója.


    Mint ahogy számunkra egy csomó minden, ami szar, de bele vagyunk kényszerítve társadalmilag.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676497 (55)
    2014-11-12  14:23
  21. Torolt_felhasznalo_676497
    Torolt_felhasznalo_676497
    2014. november 12. 14:2756.

    Igaz. De ez az azért mégis a felnőtt ember döntése.


    Meg aztán azért mégis többen vagyunk, akiknek a társadalmi kényszer nem kényszer.


    Ez az az opciójuk - sajnos - nincs meg az afrikai lányoknak.

    előzmény:
    cabron (54)
    2014-11-12  14:14
  22. Torolt_felhasznalo_676497
    Torolt_felhasznalo_676497
    2014. november 12. 14:2355.

    Ha egy kiskamasz lánynak életlen késsel lenyiszatolják a csiklóját, az nem öncsonkítás, hanem csonkítás. Mert a kutya nem kérdezi meg őket, hogy akarják-e. Nagyjából azt sem tudják mi történik velük, és az mennyire hat ki a további életükre, egészségükre. Csak annyit tudnak, hogy baromira fáj, de el kell viselni, mert az a szokás.

    előzmény:
    cabron (50)
    2014-11-12  12:31
  23. 2014. november 12. 14:1454.

    Miért, szerinted a szépészeti plasztikai műtét nem egyfajta társadalmi kényszer? Dehogynem! Gondolj bele mélyebben.


    Épelméjű ember nem kaszaboltatja magát össze azért, hogy nagyobb legyen a cicije, vagy a szája.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (51)
    2014-11-12  12:40
  24. 2014. november 12. 14:0153.

    Biztos, hogy itt is van manapság egy erős pszichikai kényszer arra, hogy szilikonnal, miegymással tökéletesítsük a testünket, de ezt mindenkinek a szabad akarata /pénztárcája/ dönti el.


    Szerintem is hülye, akiben az önbecsülés hiánya miatt egy ilyen megfelelési kényszer van, hogy az egészséges testét szabdaltatja.


    Más téma a fejlődési rendellenesség, vagy az extrém csúnya testrészek, akkor áldás a plasztika.


    Törzsi hagyományok közé tartozik a tányérajak, felső 1-es 2-es fog kiütése, keloid-tetoválás egész testre, nyakhosszabbítás, tehénpisiben fürdés, pápuáknál az özvegy fél lábát levágják, hogy tényleg szomorú legyen....most hirtelen ennyi jutott eszembe.


    A hormonális fogamzásgátlás inkább hasznos, mint a magzatelhajtás, vagy csecsemőgyilkosság, úgyhogy meg kell hozni ezt a kompromisszumot.


    Az is afrikai történet, pár éves, hogy amikor kiderült, az asszony fogamzásgátló szed, a feldühödött férj egyszerűen agyonütötte egy furkósbottal. Senki nem ítélte el, hiszen ott egy nőnek az a dolga, hogy szüljön amíg bele nem pusztul.

    előzmény:
    cabron (50)
    2014-11-12  12:31
  25. 2014. november 12. 13:1152.

    "Ez a gyilkos némber itt járkálhat szabadon és nincs börtönben"!??"


    Mondjuk az is egy tajtparaszt, aki ilyen megjegyzést tesz. Ő is kiállította magáról a bizonyítványt.


    Szerencsére egy orvossal sem fordulhat ilyen elő. Ugyanis ha orvos hibázik, neki még a monogramját sem szabad kiírni. Mármint kórházban dolgozó orvosra gondoltam természetesen, mert tudom, hogy Geréb is az.


    A mi kórházunkban szinte minden évre jut néhány érthetetlen és megmagyarázhatatlan csecsemő vagy kismama halál. Olyat még sosem olvastam, hogy konkrétan ki lett volna írva, hogy XY dr. bácsi műhibát követett el. Nem. Mindig valami ismeretlen vírus a hibás ilyenkor. Volt mikor a helyi lap netes oldalán - olyanok, akik közvetlenül ismerték az ügyet, mert ott dolgoztak - csak utalást tettek az illető orvosra (nem névvel), az egész fórumot befagyasztották. Annyira vigyáznak a tekintélyükre. Ezzel persze nem Geréb bűneit akarom kicsinyíteni. Csak ez a kettős mérce furcsa nekem.

    előzmény:
    Lédienn (37)
    2014-11-09  22:39

Címlap

top