Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Használtat vagy újat? Babavárás költséghatékonyan

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. november 6. 09:23
Minden túlzás nélkül milliókat lehet költeni a babakelengyére, főleg ha az első gyermekét várja a család. Mi ugyan próbáltuk okosan csinálni, aztán a negyedik hónap végére teljesen tiszta lett, hogy már a babakocsinál túlzásba estünk.

Nők Lapja Café: Használtat vagy újat? Babavárás költséghatékonyan
  1. 2014. november 13. 14:13183.

    Teljesen egyetértek veled. :) Használt fehérnemű, ágynemű, cipő teljesen felejtős nálam is. 


    MEg annyi ötlött fel bennem, hogy inkább a ruháin spórolok ilyen idős korában, mint a minőségi ételeken.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116774 (182)
    2014-11-12  15:22
  2. Torolt_felhasznalo_116774
    Torolt_felhasznalo_116774
    2014. november 12. 15:22182.

    mia0318: Én el tudok képzelni egy harmadik dolgot is:


    fontos neki, hogy új ruhákat vegyen. Vannak boltok, ahol az új dolgok is viszonylag olcsók.


    De a pénz beosztása mindenkinek magánügye. Én speciel vidáman öltöztettem (öltöztetem) ovis korukig főleg használt ruhákba a gyerekeket, pár dolgot (alsóneműt, cipőt, zoknit, ágyneműt stb.) A múltkor egy családtagom meg azzal hencegett, h a fián kb. 200e van rajta. Ők lakótelepi lakásban laknak másfél szobában, mi családi házban kerttel. De nekik az a fontos, nekünk meg más.


    Mi is ráköltöttünk (ráköltünk/félreteszünk) egy csomó pénzt a gyerekekre, de pl. mi inkább utazunk, és nekem az az álmom, h középiskolában/egyetemen tudjanak egy-egy évet legalább külföldön tanulni, el tudjuk őket indítani az életben, segítsünk lakást venni nekik stb. stb. stb.


    Nekem is vannak 'játszós' ruháim,  de a a munkakörömhöz hozzátartozik az elegáns, ápolt megjelenés. Turkálóból is össze lehet állítani ruhatárat, de azért elég időigényes (gyerekcuccokat pillanatok alatt tudok válogatni).


    Persze, sok ruhámról meg nem lehet mondani, h turkálós, de főleg új dolgaim vannak.


    Az ovis és kisiskolás gyerekeim meg attól érzik jól magukat, ha szabadon rohangálhatnak, fára mászhatnak, biciklizhetnek, gyurmázhatnak, festhetnek - anélkül hogy a háttérben lesápadnék, h 'Jaj, kisfiam! A 10e forintos pólódból hogy fog kijönni a tempera!' Persze, ahogy nőnek, egyre fontosabb lesz az öltözködés majd nekik is, akkor sajna majd jól zsebbe kell nyúlni, de amíg lehet, eltesszük másra az exkluzív ruhakollekciók árát.


     

    előzmény:
    mia0318 (180)
    2014-11-12  14:13
  3. 2014. november 12. 14:17181.

    Visszatérve a babavárás holmikhoz, mert nem csak ruha kell a gyereknek én olvasgattam interneten, hogy mi az, amit feleslegesnek találtak anyukák, elolvastam az érveket és volt jó pár, amit én sem vettem.


    mint cumisüveg melegítő, vízhőmérő, mérleg stb, de a kedvencem a mai napig az elektromos popsitörlő melegítő!! :)

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-11-06  09:23
  4. 2014. november 12. 14:13180.

    Ha valaki csak vadi új ruhát vesz a gyereknek, akkor két dolgot tudok elképzelni:


    - vagy tényleg nem számít, hogy hány százezret szór el


    - vagy van a gyereknek össz-vissz két váltás ruhája 


    A használt ruha pedig nem csak turkálót jelent, hanem interneten (vatera, ebay stb) fellelhető darabokat.


    Én olyan szép újszerű ruhákat vettem (persze belefutottam már pecsétes, csúnya ruhába, de azt visszaadtam az eladónak) pár száz forintért, ami elmenősnek is jó, de nem sajnálom, ha a gyerekem tönkreteszi a játszótéren.


    Bugyit biztosan nem vennék használtan, az már nekem is túlmegy egy határon, body-t se mostanában, nézegetem a kedvenc helyeken az akciókat.


    A scamp-nél tök jó zsákbamacskás bodykat vettem 650-ért, minőség és küllem szempontjából is csak jobb, mint egy tescos.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-11-06  09:23
  5. Torolt_felhasznalo_418344
    Torolt_felhasznalo_418344
    2014. november 11. 18:17179.

    áhhhh..én ilyeneken nem sértödőm meg nincs is miért megsértődnőm


    Ez egy fórum ahol mindenkinek megvan a lehetőség az álláspontjának és a saját véleményének leírásához. Mindannyian különböző körülmények között élünk (nem rosszindulatból írom de ha belegondolsz mindannyian máshol élünk, egymástol különböző módon dolgozunk ..stb) és gondolkodunk.


     

    előzmény:
    Anda39 (178)
    2014-11-11  15:40
  6. 2014. november 11. 15:40178.

    Ezért utálom az írott beszélgetést, mert nem jön át a hangsúly, a gesztus... most azt érzem, mintha kicsit sértődött lennél rám, pedig hidd el, semmi rosszat nem gondolok rólad, mert máshogy látod ezt a témát, mint én. Csak beszélgetünk. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_418344 (165)
    2014-11-11  12:11
  7. 2014. november 11. 14:05177.

    Szerintem maga sem tudja.

    előzmény:
    SecreT (175)
    2014-11-11  13:48

Címlap

top