Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Használtat vagy újat? Babavárás költséghatékonyan

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. november 6. 09:23
Minden túlzás nélkül milliókat lehet költeni a babakelengyére, főleg ha az első gyermekét várja a család. Mi ugyan próbáltuk okosan csinálni, aztán a negyedik hónap végére teljesen tiszta lett, hogy már a babakocsinál túlzásba estünk.

Nők Lapja Café: Használtat vagy újat? Babavárás költséghatékonyan
  1. 2014. november 7. 13:0551.

    És még nyavalyognak is mellé, hogy épp éhenhalni készülnek. :-)

    előzmény:
    Eperke2222 (49)
    2014-11-07  12:52
  2. 2014. november 7. 13:0450.

    Az egy Thinfun játék, az mind drága, de szuper játékok, na azokért még hajlandó is vagyok fizetni. Abból inkább a ZINGO-t nézegesd, a kockából már kinőtt a fiad! :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (47)
    2014-11-07  12:39
  3. 2014. november 7. 12:5249.

    Nekem meg amikor anyu-apu láncdohányoz, de a gyereknek a legsz*rabb minőségű pelenkát veszik meg a pelenkadszkontban, mert a pampers meg libero rohadt drága. Az. Még jó, hogy a Marlboro meg a sör nem az...


     

    előzmény:
    Babyface83 (38)
    2014-11-07  01:03
  4. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. november 7. 12:4348.

    Nálunk a rajzok még nagyon semmitmondóak, firkálmányok, ennek nem látom értelmét. Az ovisakat majd megtartom.Az enyémek is megvannak, jókat szoktunk rajta nevetni.Olyan dolgot elteszek persze, amit anyák napjára vagy karácsony-húsvét-halloween ünnepekre készítenek.

    előzmény:
    évi* (45)
    2014-11-07  10:52
  5. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. november 7. 12:3947.

    Nálunk még csak most jönnek majd a képbe a társasok, eddig csak a "memória" kártya megy (persze épp ahogy jól esik úgy játszunk vele).


    De épp most mutattam anyukámnak, hogy karácsony, mikulás, szülinap valamelyikére lehetne már neki valamilyen társasjátékot is venni.


    Amúgy irreálisan drágák ezek a társasok. A minap voltunk barátokkal, ott volt a "Guríts és Játssz" nevű játék, kölykök tök élvezték. Megnéztem mennyi az ára és 1 plüss kocka meg kb 20 db kártyalap majd' 6.000 forintba kerül.Hát ez még én is a két fakezemmel megtudom sk csinálni. 1000 ft-ból. 

    előzmény:
    évi* (46)
    2014-11-07  10:56
  6. 2014. november 7. 10:5646.

    Itt főként babacuccokról van szó, de témába vág: Én pl. társasjátékokat szoktam az OLX-en és Vateran venni kb. fél áron, és rendszeresen szinte újakat. Abból olyat nem veszek, amin már kicsit látszik a használat, de sokszor úgy adják el, hogy kipróbálták, nem tetszett, vagy kettőt kaptak, vagy a gyerek nem a korának megfelelőt kapott.


    Mi imádjuk a társasokat, 3 fiam van, természetesen 3 különböző korosztály. Egy értelmes társas a nagyobb fajtából simán 6-7-8 ezer Ft, a kisebbek is lazán 3-4 ezrek.


     

  7. 2014. november 7. 10:5245.

    Én elteszem az alkotásokat, a fiúk is nagyon szeretik nézegetni Anyukámnál az én gyerekkori alkotásaimat. :-) Dossziékban állnak a rajzok, pincében dobozolva a mütyűrök, és az épp aktuálisaknak felszabadítottam a vitrinben 2 polcot.


    Fú, engem biztos kinyírnának, ha meglátnák egy régi képen pl. az alább említett Fisher-Price csigát, és nem lenne meg. Nagyon vigyáznak a kis kincseikre. Ha van olyan játék, ami valami félresikerült ajándék volt, így nem kötődnek hozzá, azt is megkérdezem, hogy elajándékohtajuk-e.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (42)
    2014-11-07  08:52
  8. 2014. november 7. 09:4744.

    Hát, lehet hogy én is a zsugori szülő kategóriájába tartozom egyesek szerint, mert amíg nőnek, nem vagyok hajlandó huszonezres cipőt venni. Mondhatják, akik látnak, hogy szegény gyereknek jó a deichmannos cipő, bezzeg a szülőnek meg sokkal jobb van... 


    Egyik gyerekem zenetanára megjegyezte egy alkalommal, hogy a cipője nem éppen alkalmi... Ennek ellenére nem vagyok hajlandó venni öltönycipőt egy tízévesnek, mert jövőre úgyis kinövi. (aztán évente mindig újat és újat? )Van olyan hétköznapi cipője, ami fekete.


    A turkálókat is szeretem, mert a butikok új ruhái sokszor olyan árfekvésűek, hogy a szemem felakad, ráadásul a minőség sokszor nem is felel meg nekem. A használt ruhák között viszont nagyon jó, márkás cuccokat lehet találni, (amiken néha még a bolti cédula is rajta van)azok már tutira nem nyúlnak ki, nem okoznak kellemetlen meglepetést mosás után. 

  9. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. november 7. 08:5743.

    Szerintem ezzel sokan így vagyunk.Kopott, vacak holmit én sem akarok a gyerekre adni.  Olyan már volt, hogy komplett csomagot vettem és volt benne olyan felső, ami kicsit bolyhos volt, de nem vészesenfeltűnően. Na, az ilyen nem zavar, mert én se szólok sose, hogyha összekoszolja magát.

    előzmény:
    évi* (37)
    2014-11-06  23:12
  10. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. november 7. 08:5242.

    Én ennyire nem vagyok gyűjtögető.Azokat a bölcsiben készült kis mütyüröket sem nagyon teszem el. 


    Ajándék? Hmmm...valamit biztos adtunk neki 1. karácsonyra, meg 1. szülinapra is, de annyira nem estünk túlzásba.


    Például szerintem nevetséges, mikor valaki a gyerek 1. szülinapjára úúúgy készül. Torta, ajándékok, dekor....pfff. Igen, mi is összejöttünk kiccsaláddal, mikor fiúka 1 éves lett, de igazságszerint nem akartam nagy felhajtást. Anyu dobott össze egy répatortát de, akkor még ennek sztem nem volt jelentősége. A 3. szülinapra már én is készülök. (már csak 2 hónap)

    előzmény:
    évi* (40)
    2014-11-07  06:33
  11. 2014. november 7. 06:3741.

    Én valahogy nem nagyon futok bele olyanba, hogy az amúgy jól eleresztett család a gyerekkel zsugori, csak úgy ésszerűen, hogy a gyerek nem Boss öltönyben rúgja a homokot az oviban. Inkább olyannal, hogy tényleg nincs pénz, és az egész család szerényebben él.


    Babaruha: Az meg valahogy tényleg általános, hogy az ismerősök adták, ha kértem, ha nem. Egy csomót eltettünk, majd később visszaadtuk, mert nem akartuk megbántani, aki adta, de nem is akartuk a gyerekekre adni, mert nem volt olyan állapotban, és sose voltunk úgy vele, hogy otthonra lebukni a szakadt is jó. Szerencsére rászorulva sem voltunk.

    előzmény:
    lady1986 (39)
    2014-11-07  01:48
  12. 2014. november 7. 06:3340.

    Szoktam találni olyan beszerzési forrásokat, hogy pl. egy gyerekes anyuka, aki mindig pont a megfelelő méretet veszi a gyereknek, amit ő 3 nap alatt kinő, sokszor márkás ruhákat, és adja tovább féláron. :-)


    Kaján-pián ne spóroljunk, legalábbis ésszerű szinten semmiképp.


    Ajándék a baba-szülinapra: Nálun nézik a régi képeket, és csekkolják, hogy mit kaptak mondjuk 1. szülinapra, és sok mindent azóta is kincsként őriznek. Pl. középső fiam polcán figyel az 1. szülinapi Fisher-Price csiga, most 6 éves. :-)


    Légzésfigyelőből újat vettünk és márkásat, ezzel nem sportoltunk, hátha rossz.


    Babakocsiból volt új is, használt is.


    Kiságy: Új volt, de lehet hogy ma már vennék használtat, mert a miénket is tökéletes, kb. érintetlen állapotban adtam tovább.

    előzmény:
    Babyface83 (38)
    2014-11-07  01:03
  13. 2014. november 7. 01:4839.

    Amiket irsz igy rendben vannak,de ez messze nem a turis/hasznalt ruhakrol szol,mert az egy dolog.


    A gyerekkel szembeni minden teren zsugorisag az meg egy masik es attol persze,hogy egy normalis embernek a haja szala is egnek all. 


    A kettot meg nem szerencses osszemosni.


     

    előzmény:
    Babyface83 (38)
    2014-11-07  01:03
  14. 2014. november 7. 01:0338.

    Enyém gyerek nincs különösebben oda a mesefigurás cuccokért, ő inkább pont az elegánsabb, felnőttesebb cuccokat szereti. Szerintem azért, mert ha csini cucc van rajta, és megdicsérik, akkor nagyon elégedett magával, hiúbb mint egy lány :) Szóval nem kell vadásznom az épp aktuális kedvenc mesefigurás cuccokat.


    Nem szokott különösebben zavarni az sem, hogy összekoszolja a ruháit a játszón, vagy a mamáéknál a kertben. Nyilván nem ünneplőbe öltöztetem olyankor, és van mosógép, a normális minőségű cuccok meg nem mennek tönkre a gyakori mosástól, úgyhogy nem nagy ügy.


    A turkálóval tényleg nincs amúgy semmi gond, ha normális cuccokat vadászik onnan az ember a gyereknek. Nekem az visszás csak egy kicsit, amikor valaki mindenhonnan kunyerálja a használt cuccokat (pl. az említett rokon), és nagyon látszik, hogy a gyerekét mindenféle szedett-vedett cuccokba öltözteti, miközben anyuka-apuka mindig tip-top. Meg amit még említett valaki, hogy a baba semmit nem kap első szülinapra, vagy karácsonyra, mert úgysem fog rá emlékezni... Ja, tényleg nem fog, de azért maga az elv... Na meg a tápszeren, kaján, innivalón történő spórolás az, ami nekem böki a csőröm.

  15. 2014. november 6. 23:1237.

    Én nadrágokat szoktam Vaterazni a gyerekeknek, de csak olyat, ami közel tökéletes.


    Nagy fiam mondta, hogy azért akar tréningben iskolába járni, hogy a játszón ne kelljen a nadrágra vigyáznia. Megbeszéltük, hogy veszek rendes nacikat, de nem drágán, és megígérem, hogy soha nem fogom piszkálni, ha koszosan, netán szakadtan jön haza, de inkább ne tréningben járjon. Ez bevált.


    Magamnak azért veszek újat, mert megígérem, hogy nem fogok hetente egyet szétszakítani a munkahelyemen, de legalábbis naponta egyet vastagon összekoszolni. :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (35)
    2014-11-06  22:50
  16. 2014. november 6. 23:0636.

    Nálunk páromnál hangulatfüggő...pecázott már ki ő is tök jó dolgokat, néha meg csak jön és megvárja, hogy kikaparjam a gesztenyét neki, csak próbálni hajlandó :)


    Thomasos esőkabi szupi lehet, nagy mázli :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (35)
    2014-11-06  22:50
  17. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. november 6. 22:5035.

    Nálunk férj a nagyobb turis, saját magának is és gyereknek us oly klassz cuccokat tud vadászni, hogycsakna!Tök új Timberland es nike cipőt hozott mar, olyan szuper thomasos esőksbátot, amit itt még sosem láttam, összecsomagolhato pici csomaggá, amit fel lehet venni, mint egy hátizsákot.


    Én ritkábban turizok, de nyáron 4 rövidnadrágot is kihalásztam fillérekért.


     

    előzmény:
    lady1986 (34)
    2014-11-06  22:39
  18. 2014. november 6. 22:3934.

    Nalunk fiu teren thomas megy most nagyon...kb harmad aron talaltam neki olyan atmeneti dzsekit amiben meg benne volt a cimketarto muanyag...holt uj...azt az oromet,mint mikor megkapta :) ja meg diego a masik kedvenc en meg rendes boltban nem lattam de sikerult neki pecaznom meg nem valna tole :)


    Ing: en fiam is ruhelli,egyetlen db thomasos van neki amit megtur...tobbit leszedi magarol. Mondjuk szerintem a polo kenyelmesebb eleve,kar vele kinozni. Alkalom az mas de oviba nem muszaj azt hordania.


    ( Arrol nem beszelve,hogy pl a tescos markanal jobb a minoseguek. Van olyan dinos meg autos polo a lanyomrol-egy idoben imadta oket-ami meg most az ocsinek is polo...nem fakul,nem malik,nem nyulik... Kulonben csak hogy szo ne erje a haz elejet...mi szulok is nagy atlagban turibol oltozunk,mar csak azert is mert nem vagyunk piszkafak es normalisan kinezo rucit sima boltban ritkan talalok magunkra,igy meg sokan kerdezik,hogy honnan szedem ezeket a szupi cuccokat :) Es ezt a megoldast meg a penztarcam is szereti :)   )

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (33)
    2014-11-06  22:13
  19. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. november 6. 22:1333.

    Én is hasonlóképp vásárolok.Fiam elég háklis volt nyáron az öltözésre, nem vett fel mindent, ezért próbáltam rá hatni különböző mesefigurás cuccokkal. Mostanra már jobb a helyzet, de pl inget az istenért nem tudok ráadni, mert nemcsak kiveri a balhét, de le is tépi magáról (nem tudom mi lehet az oka ennek a dilinek). Szóval mesefigurás ruhákat venni újonnan egy vagyon lenne. De volt, hogy kilós hádában találtam 300 ft-ért pólót.


    Ráadásul írtuk már, hogy vannak egyedi dolgok a turikban. Én azt vettem észre -maradjunk a mesefigurás cuccoknál- hogy Mo-on csak a verdás, pókemberes és batmanes holmikat árulják, slussz. Fiúknak szinte lehetetlen mást találni. Míg egy angol használt ruhák között telistele van mindenféle szuper holmival. (jópár hónapja vadásztam neki egy Postás Pat-es hátizsákot, azóta szinte le sem veszi és nagyon sokan mégnézik, volt aki meg is kérdezte honnan van)  Arról meg nem is beszélnék, hogy ha 100ból 1 helyen talál az ember egy Peppa malacos cuccot, azt tuti lányos. Pedig külföldi honlapok televannak fiús peppás cuccokkal is. (fiam tök odavan érte)

    előzmény:
    lady1986 (30)
    2014-11-06  21:55
  20. 2014. november 6. 21:5932.

    Nekem az a lényeg, hogy a gyerekem ruhája jól nézzen ki és jó minőségű legyen. Hogy az a cucc esetleg újnak látszó használt, az nem számít. DE:nem lehet kopott, foltos, szakadt, mert én sem járok ilyenben. Cipő, törölköző, matrac, ágynemű, cumi, cumisüveg, légzésfigyelő, autósülés csak és kizárólag új, két utolsónak kifogástalan márkájúnak is kellett lennie. A cipőre is háklis vagyok, mert ez kihat az egészségére. Akkor is, ehhez tartom magam,ha nekünk kevesebb vagy semmi sem jut. A mi lelkünk így  nyugodt. De ha az anyagi lehetőségeink kevésbé lennének limitáltak, tuti mindenből újat vennék. Én megértem, aki új dolgokat vesz, akkor is ha esetleg felesleges, mert olyan jó érzés a babának vásárolni. És miért ne járna a kicsinek is a szép holmi? Én azzal sem tudtam azonosulni, hogy az első karácsonyára ne vegyünk semmit,mert alig 5 hónapos, úgysem érti még. 


    Nem vagyunk márkaőrültek a ruhákban, viszont kisfiamnak vettem (használtan) Levi's farmert, Gap inget,  Benetton kabátot, mert nevetségesen olcsón találtam. A játsziszőnyege is használt, de arra figyeltem, hogy mosható és vasalható legyen.

  21. 2014. november 6. 21:5831.

    Masik kategoria meg a farsangi jelmez...4-5 ezer ft korul szokott lenni a tescoban egy valamire valo. Ha mar a szulo nem eleg kreativ hazilag kitalalni valamit,akkor a neten vagy vallfas turiban szinten joval olcsobban lehet normalis jelmezekhez jutni ha ugyes az ember. Es ez aztan tenyleg olyan ami max 1x felvevos a gyereknek.

    előzmény:
    lady1986 (30)
    2014-11-06  21:55
  22. 2014. november 6. 21:5530.

    Hat te nem tudom milyen turikat ismersz,bar teny minosegileg nagy a szoras... itt nalunk van negy...ebbol kettoben nem egyszer turtam mar a 2 gyerkocomnek meg cimkes ( tehat uj!),vagy epp olyan rucit amin latszott,hogy kb 2x volt gyereken. Igy jutottak hozza a torpjeim egy csomo doras,verdas,thomasos vagy epp csak szimplan markas ( next,george stb ) ujszeru allapotban levo ruhakhoz a bolti ar toredekeert. Normalis es szemfules ember foltosat,hibasat turibol sem vesz a gyerekenek,hacsak nincs raszorulva,vagy epp nem annyira beka popsija alatti a kinalat arucserekor is.


    Amirol te irtal pl kakifoltos body,az egy teljesen mas kategoria es teny es valo,hogy aki megtehetne hogy vegyen normalisat ( tok mindegy,hogy uj vagy hasznalt ),az ennyire skot a gyerekevel szemben bar amit a tapszerrol irtal az onmagaban agybaj.


    Kulonben az egyik kategoria,amibol szerintem holt felesleges ujat venni az az unneplo bluz...5-6 ezer ft egy jo anyagu es mutatos darab es jo esetben 2x ha ra lehet adni a kolokre aztan ha szerencsed van fel ev arulgatas utan tovabb lehet adni az aranak a tizedeert. Ehhez kepest ugyanezt a minoseget kis szerencsevel ki lehet fogni ujszeru allapotban vallfas turiban 1200-1500 kozt...a kulonbozetbol meg inkabb kap a kolok egy konyvet vagy jatekot pl.

    előzmény:
    Babyface83 (25)
    2014-11-06  21:22
  23. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. november 6. 21:5029.

    Még akkor is kicsit pazarlás -már ha nem megy mellényzsebből a 10ezres kabát a gyereknek- ha nem nő a kisgyerek olyan őrült tempóban. Enyémgyerek elég törpe, még a tavaly téli kabát is jó rá, de igazságszerint félévet tudja hordani a legtöbb holmit. Az évszakváltás miatt. Szóval nekem nem okés megvenni pl egy 7-8 ezres cipőt újonnan, mikor 1 év múlva már tuti nem lesz jó.


     


     


    Én kicsi gyerekről beszélek, a 10+ éves már más tészta.

    előzmény:
    rola@ (27)
    2014-11-06  21:41
  24. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. november 6. 21:4228.

    Hmmm...nem tudom. Szerintem elég fura látvány, mikor a gyerek vadiúj, márkás szerkóban virit a "lecsövesedett' szülei mellett. (ahogy irtam, ismerek ilyen hozzáállású szülőt)

    előzmény:
    Babyface83 (25)
    2014-11-06  21:22
  25. 2014. november 6. 21:4127.

    Azért nem kell elfelejteni hogy ha anyuka vesz magának 10 ezerért egy cipőt azt hordja 2-3-4 évig. A gyereknek veszek ugyanennyiért 3-4 hónapra.Utána meg esetleg eladod egy ezresért.


    Egyszerűen vannak dolgok amiket nem éri meg újonnan venni. Főleg amig kicsi, ha nagyobb lesz úgy is muszáj mert akkor a használt cuccok már lestrapáltabbak. Én ma vettem trikót, bugyit és egy nadrágot a lányomnak, újonnan, 10 000 ft volt. Tavaszra kinövi. És ez még tulajdonképpen semmi, mert hol vannak még a többi nadrág utcai, ovis, pólók, pulcsik, stb... Egy vagyon 3-4 havonta komplett új ruhatárat venni.

    előzmény:
    ttbea (2)
    2014-11-06  09:23

Címlap

top