Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ovi választás

Babyface83
Létrehozva: 2014. november 5. 10:01

Sziasztok!


Ovóda választás előtt állunk és kissé tanácstalan vagyok, gondoltam hátha tudnak itt a tapasztaltabb szülők segíteni.


A számunkra fontos szempontok: lehetőleg rugalmasak legyenek, ne ragaszkodjanak elavult szabályokhoz (gondolok itt olyan dolgokra, ami a másik ovis topicban felmerült, hogy például a gyerekek nem ihatnak, amikor akarnak, meg kell várniuk a kajálást, meg ehhez hasonló agyamentségek), legyenek nyitottak, hagyják kibontakozni az egyéniségeket, ne akarjanak kockákat faragni a gyerekekből. Nem igénylünk mindenféle hiperszuper fejlesztéseket, én azon a véleményen vagyok, hogy amíg nem kerül iskolába a gyerek, addig legyen a játék, esetleg a játékos tanulás az egyetlen "dolga", és az sem igazán érdekel, hogy hány mondókát tanul, a lényeg az, hogy jól érezze magát az oviban, szívesen járjon oda. Jónak tartom a vegyescsoportokat, és az integrációt, mármint nem félnék attól (sőt), ha lesz a csoportban beteg, vagy "problémás" gyerek, szerintem jó dolog, ha látják a gyerekek, hogy milyen színes a világ és milyen sokfélék vagyunk.


Ezidáig volt egy preferált ovi, a városunk elvileg legjobb, "legelitebb" ovija, közel is van, van ott ismerős óvónéni, az ismerősök gyerekei is nagyrészt oda járnak, szép, felújított épület, nagy kert, sok szép játék. Viszont közelebbről megfigyelve egyre kevésbé tetszett. Egyházi intézmény, a gyereket csak akkor veszik fel, ha a szülő írásba adja, hogy majd egyházi iskolába mennek, meg ugye elvárás a katolikus szellemiségű nevelés. Ez utóbbiban sok szülő füllent, hogy oda mehessen a gyereke. Mi sem vagyunk vallásosak, és nem is igazán akarnék képmutató lenni, tehát már emiatt sem tetszik annyira az ovi. De emellett elég versenyistálló érzésem is van az ovival kapcsolatban.


Megnéztünk egy másik ovit is. Ez kisebb, kevésbé modern, lepukkantabb, kevésbé "elit". Viszont a vezető óvónéni sokkal szimpibb, közvetlenebb volt, az egész hely sokkal családiasabbnak tűnt. Itt vegyes csoportok vannak, az óvónéni külön kihangsúlyozta, hogy ott szívesen látják a problémásabb, "különleges" gyerekeket is, ez a dolog is tetszik. Lesz majd egy mikulás-ünnepség, ahova el lehet menni az érdeklődő szülőknek és gyerekeknek ismerkedni, felmérni a terepet, oda majd mindenképp elmegyünk. Szóval most ezt az ovit preferáljuk. A problémám csak az, hogy hiába szimpatikus ez az ovi, nem tudhatom, hogy a gyakorlatban, a mindennapokban milyen ott a légkör. Szóval a kérdésem az lenne, hogy ti oviválasztáskor mi alapján szelektáltatok, mik azok az apróságok, amikre figyelni kell, amik alapján ki lehet szúrni, hogy melyik ovi igazán "gyerekközpontú", vagy melyik a katonásabb?


Köszi előre is a válaszokat!

  1. 2014. november 29. 21:52179.

    Na azért ha aspergeres lenne, az csak feltűnt volna a pszichomókusnak, meg még nekem is :)


    Nem sokat tudok ezekről a dolgokról, de nem hinném, hogy az, hogy 3 év alatt nem haverkodik, önmagában erre utaló tünet lenne. Úgy tudom a tipikus tünetek például, hogy nem, vagy csak későn beszél, nem mosolyog, nem nevet, nem vesz fel szemkontaktust. Ezek a fiamnál mind rendben voltak, sőt, pont ezek voltak azok, amiket korábban produkált az átlagnál.

    előzmény:
    rola@ (177)
    2014-11-29  19:01
  2. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. november 29. 19:42178.

    Na,annak örülök h tetszett és most már nyitott vagy az ovira.


    Hagyd a fiúkát, barátkozzon, vegyüljön.


    Az a dolog, hogy ő nem áll be bohóckodni a többiekkel parancsszóra, na az ne is zavarjon! Én fiam elég baratkozós, de pl soha nem majmkodik egy koncerten vagy nem tud kiabalni a 'tömeggel' ha arrakér egy animátor. 


    Ők inkább figyelők. De abbol tanulnak.

    előzmény:
    Babyface83 (176)
    2014-11-29  02:15
  3. 2014. november 29. 19:01177.

    Azért ezt az "antiszoc" viselkedést kivizsgáltatnám a gyereknél. Lehet asperger is, vagy enyhe autizmus, ők azok akik képtelenek kontaktust teremteni másokkal.

    előzmény:
    Babyface83 (174)
    2014-11-27  20:04

Címlap

top