Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Így spórolhatsz egy csomó pénzt havonta

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. október 31. 08:54
A takarékosság világnapja alkalmából adunk néhány tippet. Nagy részük csak egy kis odafigyelést igényel, de összességében rengeteg pénzt megtakaríthatunk velük.

Nők Lapja Café: Pofonegyszerű trükkök, melyekkel egy vagyont spórolhatsz
  1. 2014. november 6. 11:27101.

    Ha esetleg tudnál figyelmesen olvasni, látnád, hogy nem én vagyok az, aki lavórban és kádban mos.


    Azt soha nem csinálnám már, elég volt 15 évig, amíg csak keverőtárcsás mosógép létezett. Meg a Balatonon, ott sincs gép.

    előzmény:
    abak (99)
    2014-11-06  11:22
  2. 2014. november 6. 11:24100.

    Nekem a hűtőgépszerelő mondta, hogy ki ne cseréljük a 15 éves Zanussi-Lehel hűtőszekrényünket, amíg működik. Ez még rendes Lehel, normális alkatrészekkel.


    Lehet, hogy az újabbak energiatakarékosabbak(nak vannak tálalva), de 4-5 évenként lehet venni újat. Úgy vannak megcsinálva, hogy a garancia lejártával romoljanak el.


    *


    Ha hiszitek, ha nem, a szüleimnek van egy 54 (!) éve működő ZIL Moszkva szovjet hűtőszekrénye. Most már ipari műemlék.

    előzmény:
    *Diorella* (96)
    2014-11-06  11:05
  3. 2014. november 6. 11:2299.

    Bakker, vissza a középkorba.


    Lehet, hogy neked nyugdíjasként van időd egész nap kézzel mosni, és kádban öblögetni, de gondolom hallottad azt a mondást, hogy az idő pénz.


    Amit te csinálsz az nem sprólás.


    Többen már leírták, hogy mi.

    előzmény:
    nyugger (98)
    2014-11-06  11:16
  4. 2014. november 6. 11:1698.

    http://www.passzivhaz-magazin.hu/vizsporolas/


    Jó, hát aki szerint az ésszerű, hogy ivóvízzel öblíti le a vécét, az tegye.


    Nálunk, a Kárpát-medencében még van bőven víz, és lesz is, minden folyó ide folyik össze. Bár aszályos időszakok előfordulnak. Akik meg híján vannak a víznek, azok sótalanítsák a tengervizet. Húsleveshez anélkül is jó.


    *


    Kézzel mosni és kádban öblíteni sokkal mosószer- és víztakarékosabb, csak sokkal nehezebb és időigényesebb. Kérdés, hogy mit választ az asszony, a kényelmet vagy a spórolást (árammal, mosógéppel is).


     

    előzmény:
    Amarynda (92)
    2014-11-06  06:37
  5. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. november 6. 11:1097.

    Igen, a tanácsaidat magad megfogadhatnád és akkor bölcsebb lennél. Nekem meg nem ugrál semmi hajdú semmiféle panelben. A technika fejlődése jó, de annak nem kellene még azt jelenteni, hogy mellé rengeteg szemetet kell létrehozni azáltal, hogy az emberek gyakran kényszerülnek cserélni a háztartási dolgaikat, mert tesznek róla, hogy ne legyen tartós. És az is felesleges, hogy minden évben kijönnek a gyártók valami újjal, ami csak annyit jelent, hogy 1 gombbal van több rajta, kicsit nagyobb a felbontása, 2 perccel gyorsabb stb., feleslegesen ösztönözve a vásárlót, hogy a tavaly vett dolgot cserélje le és termeljen még több hulladékot.

    idézet:
    *Diorella* (96)
    2014-11-06 11:05:35

    nem vagy képes szellemileg felfogni a világot, azt se amit mondok

    előzmény:
    *Diorella* (96)
    2014-11-06  11:05
  6. 2014. november 6. 11:0596.

    Igen, a tanácsaidat magad megfogadhatnád és akkor bölcsebb lennél. Nekem meg nem ugrál semmi hajdú semmiféle panelben. A technika fejlődése jó, de annak nem kellene még azt jelenteni, hogy mellé rengeteg szemetet kell létrehozni azáltal, hogy az emberek gyakran kényszerülnek cserélni a háztartási dolgaikat, mert tesznek róla, hogy ne legyen tartós. És az is felesleges, hogy minden évben kijönnek a gyártók valami újjal, ami csak annyit jelent, hogy 1 gombbal van több rajta, kicsit nagyobb a felbontása, 2 perccel gyorsabb stb., feleslegesen ösztönözve a vásárlót, hogy a tavaly vett dolgot cserélje le és termeljen még több hulladékot.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (94)
    2014-11-06  07:46
  7. 2014. november 6. 10:5495.

    Ja igen, ő írta, hogy azért csinálja, mert sajnálja pocsékolni a vizet. De ez meg megint egy másik kategória, mert akkor itt nem a megmaradt pénz az elsődleges. Hát vannak emberek, akiknek a másik számára fura szokásaik vannak, de lehet, hogy egyébként meg mindenkinek van valami furcsasága, csak sokszor az emberek magukban nem veszik észre.

    előzmény:
    Amarynda (92)
    2014-11-06  06:37
  8. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. november 6. 07:4694.

    Milyen jó, hogy már te megint mindent jobban tudsz és az a megdönthetetlen igazság. Na igen, ez a ciki amit te csinálsz. A tapasztalathoz még csak ész sem kell. Elég sok ember elmondhatja, hogy a régen gyártott háztartási cuccok akár 20 évig is  nagyon jól működtek sokáig. Cikk is született arról, ahol tulajdonképpen leírták, hogy még a márkás gyártók is beleraknak 1-1 olyan gyengébb elemet a termékükbe, amely addig bírja, míg a garancia le nem jár (szerencsés esetben még pont előtte 1-2 héttel derül ki, mint történt velem is, hogy Moulinex terméknek a motorja mondta fel a szolgálatot a garancia lejárta előtt 3 héttel és szerencsére még garanciásan kicserélték. Azonban ráírták a papírra magát a javítás költségeit is, s abból kiderült, hogy ha nem ingyen lett volna, akkor célszerűbb lett volna újat venni.) Szerinted ha most is elműködnének a termékek átlagban 15 évig, akkor ugyan ki a fene venné meg azt a mérhetetlen sok cuccot, amit gyártanak? Akkor egy ember élete alatt átlagban venne mindenből max. 4-5 darabot. Szinte évenként veszek új üstöt a kenyérsütőgépbe és nem gagyi márkába, ráadásul nem is hetente használom, a kenyeret sem abban sütöm, csak dagasztom. Arra is azt mondták a boltban ahol javításokat is végeznek és alkatrészt cserélnek, hogy hát ez van, ezeket nem tartósra gyártják.

    idézet:
    *Diorella* (84)
    2014-11-05 12:32:13

    VAN aki járt iskolába és azóta is tanul


    tudom javasolni, vagy a bölcs hallgatást


    ki a f@sznak kell ósdi cucc??? amikor a technika ezerrel fejlődik és jobb dolgokat produkál
    de jó neked hogy 30 éve ugrál a hajdú mosógéped a hatalmas panel fürdőszobádban?




     

    előzmény:
    *Diorella* (84)
    2014-11-05  12:32
  9. 2014. november 6. 06:5293.

    Ajaj ez ismeros. a ferjem egyik nagymamaja volt ilyen, barmit kapott az ment a szekrenybe kicsomagolas nelkul.


    befottesuvegben tartotta a sot cukrot. aztan amikor mar kezdett szenilis lenni akkor azt mondta valaki meg akarta mergezni mert cukor helyett sot rakott a teajaba.

    előzmény:
    ladybird65 (90)
    2014-11-05  18:51
  10. 2014. november 6. 06:3792.

    aki ezt a vodros sporolgatast irta nyugger sajat bevallasa szerint sincs raszorulva nem azert csinalja.


    egyebkent akinek ennyi is szamit az tuti hogy nem internetezik itt, nincs autoja stb.


     


    szerintem ahogy agica meg ladybird is mondjak a sporolas es a szarragas kulon kategoriak.


    en lattam olyan idos itteni magyart aki 50 eve el itt normalis haza jovedelme van es a bepeneszesedett etelmaradekrol ovatosan lehuzigalta a peneszt es felmelegitette es megette mondvan hogy a penesz alatt semmi baja elvegre a penesz rajta van a sajton is.


    egy gorog no a mai napig a furdokadban mos mert nem tudod neki bemagyarazni hogy a mosogep nem fogja ot nyomorba donteni. es vannak hasonloan nevetseges peldak.

    előzmény:
    *Diorella* (86)
    2014-11-05  13:01
  11. 2014. november 5. 23:1091.

    Kedves Fórumozók! 


    Általános iskolában tanító pedagógusok és szülők segítségét szeretném kérni. 

    Egyetemi csapatommal egy tanulmányi versenyre készülünk, amelynek témája a fiatalok pénzügyi nevelése. Nagyon sokat segítenének, ha az alábbi linkeken található kérdőíveket kitöltenék:

    Kérdőív pedagógusoknak: 
    https://docs.google.com/forms/d/1-cAj eZUqIXONC2C9u9_YTDscDX7R0InWK7xWpStOaxo/viewform?usp=send_fo rm 

    Kérdőív szülőknek (6-14 éves gyermeké) 
    https://docs.google.com/forms/d/1xIl1bMQ5WDW qKzT4xG84FAnbqq8ZrR75qEt3qHSdOQ8/viewform?usp=send_form 


    Előre is köszönjük mindenkinek, aki rászán néhány percet!

  12. 2014. november 5. 18:5190.

    Mondjuk én szerencsés vagyok, mert évente többször is el tudok menni vacsorázni a párommal kettesben. És nem kell hozzá egész évben sötétségben (hidegben, víz nélkül, stb.) lennünk, hogy megtehessük.


    Én azért érzékelem a különbséget a spórolás és a szarrágás közt. Én spórolós vagyok. Anyám viszont a másik kategória. Ő az a típus, aki 2 forintért elkísérné a bolhát Pestre. Pl. imádja magát ide-oda meghívatni. De ő már nem hív vissza senkit, akinél már volt vacsorázni meg ilyenek. Pl. ha bármi piros betűs ünnep közeleg, ő mindenkinek szól előre, hogy nem vesz semmit, mert nincs pénze. Nála pl. csak húszas égők vannak. Kapott ajándékba mikrót is, de nem használja, gázon melenget mindent, mert az átalányban van. Vagy így van pl. a szép cuccokkal is. Vannak neki szép dolgai, de nem használja. Egyszer körbekajtattam karácsony előtt a várost, hogy vegyek neki egy szép cukortartót, mert egy összetöredezett-repedezett nagyon régi példány van neki (kb. a hatvanas évekből). Sajnos nem sikerült vennem, mást vettem helyette. De elárultam utólag, hogy mit szerettem volna. Erre mosolyogva előveszi a szekrényből a (általam soha addig nem látott) szép cukortartót... Azt hittem, földhöz vágom.

    előzmény:
    Amarynda (76)
    2014-11-05  08:52
  13. 2014. november 5. 14:3189.

    A beosztás is spórolás. Persze értem, hogy Te abban látod a különbséget, hogy létezhet az, hogy valaki lecsökkenti a mennyiséget, de a keletkezett hasznot nem használja el rögtön, hanem gyűjti és a végén elmegy vacsorázni, és van az a verzió, amikor lecsökkenti a mennyiséget és a keletkezett hasznot rögtön a másik szolgáltatásra tudja felhasználni. Igaz, hogy az első esetben extra dolog képződött, de mind a kettőhöz csökkenteni kellett valamit. Az pedig spórolás, de nevezhetjük beosztásnak is. Nyilván a legkedvezőbb spórolás az, vagy mondhatjuk, hogy a rendelkezésre álló pénz beosztása, amikor az ember úgy oszthatja be a pénzt, hogy a költségek kivonásával plusz keletkezik, és nem kell lemondani érte semmiről.

    előzmény:
    ÁgicaT (87)
    2014-11-05  13:12
  14. 2014. november 5. 14:2088.

    Igen, én is ismerek olyan idős embert, aki hasonlóképpen "spórol". Azért írtam idézőjelbe, mert nem azért csinálja amit, mert nem futja rá, hanem mert nincs rá igénye. Azt mondja, anélkül is megvan, akkor meg minek költsön rá, inkább elrakja a pénzt.


     

    előzmény:
    ÁgicaT (87)
    2014-11-05  13:12
  15. 2014. november 5. 13:1287.

    Szerintem azért nem árt különbséget tenni a spórolás és a kevés pénz beosztása között.


    Mert igen, ha nagyon minimális a bevétel, amiből sehogyan sem lehet kijönni, akkor nyilván minden 100 Ft-ot meg kell ragadni. De ez nem spórolás, hanem beosztás.


    A spórolás azt jelenti, hogy lemondok valamiről, hogy az árát valami másra, fontosabbra, vágyottabbra tegyem félre. Én ilyen szempontból mondtam (és azt hiszem Amarynda is erről beszél), hogy pl. a vödrözésből éves(!) szinten sem jön össze egy jobb vacsora ára, ellenben sok fáradtsággal és kerülgetéssel jár. Ha a hasznot veszem, akkor totál nem éri meg spórolni.


    Remélem, érthető, amit próbálok itt körülírni. 

    előzmény:
    *Diorella* (86)
    2014-11-05  13:01
  16. 2014. november 5. 13:0186.

    Sok embernek biztos furcsa 100-200 forint spórolása, de múltkor volt itt egy cikk, ami arról szólt, hogy míg emberek az internetadó ellen tüntetnek, addig valakinek nem jut vacsorára, s a cikkben említve volt egy nénike, akinek valami 300 forint hiányzott a közértben a pénztárnál. Lehet, hogy bizony ő is ilyen WC öntögetéssel próbál még spórolni, mert neki sok kis 20 forint is sokra megy. Szerintem valahol szomorú, hogy emberek ilyenre kényszerülnek, hogy egyik helyen lecsípnek pár száz forintot és átrakják a másik költségbe.

    előzmény:
    Amarynda (74)
    2014-11-05  08:42
  17. 2014. november 5. 12:5185.

    Ebben igazad van. Én is tapasztaltam, hogy a régi háztartási gépek sokkal tovább bírták, mint a maiak, ráadásul van egy ismerősöm, aki alkatrészek forgalmazásával-kereskedésével foglalkozik, és ő is mondta, hogy ma már olyan gépeket gyártanak (pl. mosógép, mosogatógép és hasonlók), amik kábé öt évig bírják, tovább nem. Mert direkt így terveztetik. Állítása szerint az én tizenéves mosogatógépem sokkal jobb alkatrészekkel van még felszerelve, mint egy ugyanolyan új...

    előzmény:
    *Diorella* (84)
    2014-11-05  12:32
  18. 2014. november 5. 12:3284.

    Milyen jó, hogy már te megint mindent jobban tudsz és az a megdönthetetlen igazság. Na igen, ez a ciki amit te csinálsz. A tapasztalathoz még csak ész sem kell. Elég sok ember elmondhatja, hogy a régen gyártott háztartási cuccok akár 20 évig is  nagyon jól működtek sokáig. Cikk is született arról, ahol tulajdonképpen leírták, hogy még a márkás gyártók is beleraknak 1-1 olyan gyengébb elemet a termékükbe, amely addig bírja, míg a garancia le nem jár (szerencsés esetben még pont előtte 1-2 héttel derül ki, mint történt velem is, hogy Moulinex terméknek a motorja mondta fel a szolgálatot a garancia lejárta előtt 3 héttel és szerencsére még garanciásan kicserélték. Azonban ráírták a papírra magát a javítás költségeit is, s abból kiderült, hogy ha nem ingyen lett volna, akkor célszerűbb lett volna újat venni.) Szerinted ha most is elműködnének a termékek átlagban 15 évig, akkor ugyan ki a fene venné meg azt a mérhetetlen sok cuccot, amit gyártanak? Akkor egy ember élete alatt átlagban venne mindenből max. 4-5 darabot. Szinte évenként veszek új üstöt a kenyérsütőgépbe és nem gagyi márkába, ráadásul nem is hetente használom, a kenyeret sem abban sütöm, csak dagasztom. Arra is azt mondták a boltban ahol javításokat is végeznek és alkatrészt cserélnek, hogy hát ez van, ezeket nem tartósra gyártják.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (72)
    2014-11-05  07:06
  19. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. november 5. 10:3583.

    2008tól lettek ezek
    a united nations building környékéről megyek át east 51st st

    előzmény:
    Amarynda (82)
    2014-11-05  10:29
  20. 2014. november 5. 10:2982.

    foleg ha uj a condo ott mar sok mindenre odafigyelnek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (81)
    2014-11-05  10:24
  21. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. november 5. 10:2481.

    és zöld


    nem energia pazarló

    előzmény:
    Amarynda (80)
    2014-11-05  10:17
  22. 2014. november 5. 10:1780.

    megneztem a google mapen tenyleg jol nez ki. rendezettnek tisztanak latszik ami fontos .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (78)
    2014-11-05  09:11
  23. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. november 5. 09:2179.

    Nem a víz mennyisége a probléma, hanem hogy milyen "huzattal" megy le. Belecsurgathatsz szép lassan akár egy hektoliter vizet is, az nem viszi le úgy, mint egy tartályból lezúduló pár liter.

    idézet:
    ÁgicaT (69)
    2014-11-04 20:53:42

    1% esésének kell lenni a csatornának
    ha nagyobb a víz leszalad a kaka meg fennragad
    kell hozzá vízmennyiség és lendület

    városi csatornákkal ma már bajban vannak, mert jóval kevesebb vizet használnak az emberek
    azért járnak tartályos kocsikkal kimosni a rendszert

    a bp lakosok fele annyi vizet használnak mint a komcsi időben, mert most már nem bagóért kapják




     

    előzmény:
    ÁgicaT (69)
    2014-11-04  20:53
  24. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. november 5. 09:1178.

    Mindig vannak felfuto suburbok ahova erdemes befektetni. ha jo a kozbiztonsag es az ar is megfelelo akkor miert ne?

    idézet:
    Amarynda (77)
    2014-11-05 08:55:35

    http://www.nytimes.com/2014/05/04/realestate/battery-pa rk-city-quasi-suburban.html?_r=0


    baromi jó lett a terület, főleg hogy a wtc is rendben van már


    olvasgattam, ma már a magyarok is hozzáférnek a modern dolgokhoz és nem is igazán drágább, mint az elavult


     

    előzmény:
    Amarynda (77)
    2014-11-05  08:55
  25. 2014. november 5. 08:5577.

    Mindig vannak felfuto suburbok ahova erdemes befektetni. ha jo a kozbiztonsag es az ar is megfelelo akkor miert ne?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (51)
    2014-11-03  09:34

Címlap

top