Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Így spórolhatsz egy csomó pénzt havonta

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. október 31. 08:54
A takarékosság világnapja alkalmából adunk néhány tippet. Nagy részük csak egy kis odafigyelést igényel, de összességében rengeteg pénzt megtakaríthatunk velük.

Nők Lapja Café: Pofonegyszerű trükkök, melyekkel egy vagyont spórolhatsz
  1. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. november 3. 09:3451.

    Itt most mar egesz keruletek epulnek ugy hogy kornyezetvedo legyen minden amit lehet igy kesziteni.


    van egy resze a varosnak ami meg szarazsag idejen is mindig szep zold mert a szurkevizzel ontozik a parkreszeket is.


    ezen a hazon amikor idejottunk mar rajta volt a napelemes  vagy kollektoros(?) vizmelegito 11 evvel ezelott. amiket most felraknak akar az egesz haztartas villanyat is kivaltja es ha eleg nagy akkor visszatermel amit kifizet a villanytarsasag. a felszereleshez ad az allam vissza nem teritendo tamogatast.


    nalunk esovizre van kotve a haz de ugy hogy ami a tartalyban felgyulik az tisztitoberendezesen at kerul a hazba.


    itt az ivoviz nem olyan jo minosegu mint Mo on es a tarozok latjak el tehat az is nagyreszt gyujtott viz. maskent mukodik az orszag ellatasa mint Europaban. most epult meg itt delen az a rendszer amivel ha szukseg ki tudjak vonni a sot a tengervizbol es igy sose kell attol tartani ha szarazsag lesz es esetleg a tarozok nagyon alacsonyra apadnak hogy a lakossag viz nelkul marad, mert del Australia a legszarazabb resze az orszagnak.

    idézet:
    Amarynda (32)
    2014-11-02 07:13:04

    normális gondolkodással arra halad minden ország
    én most a battery park city-be költözök át, ami régebben egy junk hely volt csak

    előzmény:
    Amarynda (32)
    2014-11-02  07:13
  2. 2014. november 3. 09:3250.

    Szerintem az antikvárium inkább csak akkor hasznos, ha olyan könyvet akar venni az ember, ami boltban már nem vásárolható. Ellenkező esetben- amint elnéztem- alig valamivel olcsóbb, mint újként megvenni. Újként meg vannak nagyon jó kis akciók -pl. ilyen az A...ra heti 35-40%-os akciója, ami egy-egy kiadóra vonatkozik.


    A szódabikarbóna, citrom és társai meg inkább akkor visznek mindent, ha a víz nem túlságosan kövesít, vagy ha valaki naponta letakarítja a problémás felületeket. Máskülönben semmit nem ér.


    Ha valaki meg szeret TV-t nézni és nem a gagyi adókat akarja nézni, akkor nem az alapcsomagban fogja megtalálni. Ennyire azért nem hülyék a szolgáltatók.


     

  3. 2014. november 3. 08:3549.

    Igen, azt hiszem, külön kell választani a környezetvédelmi és a gazdaságossági szempontokat. Mert a kettő nem szinonimája egymásnak. Nagyon nem.


    Ha van egyszerre sok pénzed, akkor jó ötlet lehet ilyesmivel "turbózni" a házat. Tök jó továbbá, hogy valamivel csökken a havi kiadásod. De mivel olyan hosszú a megtérülési idő, hogy addigra szinte kuka-pozitív az egész rendszer, ezért a jó befektetéstől gazdaságilag igen messze van.

    előzmény:
    ezanick* (48)
    2014-11-03  08:31
  4. 2014. november 3. 08:3148.

    Kicsit :) 


    En azert kerestem ra, mert egy ismeros nyaron vagy tavasszal csinaltatta ezt a rendszert es nagyon elegedett volt vele.


    mutatta a dupla orat stb.


    De ettol fuggetlenul ahogy neztem a megtakaritast es a beszerelest 15 ev a megterules, es egyes alkatreszekre mas mas garancia van. Van, amire ketto van, amire 5 a napelemre meg 10. Nos en nem tudom mennyire erimeg, hacsak nem nagyon kornyezetbarat valaki.

    előzmény:
    ÁgicaT (46)
    2014-11-02  19:14
  5. Torolt_felhasznalo_736884
    Torolt_felhasznalo_736884
    2014. november 3. 06:3147.

    Nincs semmi gond a spórolŕssal, csak ne menjen át szarrágásba, mert az már gáz...

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-10-31  08:54
  6. 2014. november 2. 19:1446.

    Oh, hát akkor lemaradtam.


    Ha ez tényleg így van, hát szuper! 

    előzmény:
    ezanick* (43)
    2014-11-02  18:20
  7. 2014. november 2. 18:5745.

    "Mert nyilván az ember igyekszik nem ész nélkül szórni a pénzt. Ha kevés van, akkor meg beosztani azt a keveset. De amikor havi 1-2 ezer Ft megtakarításért (ami azért lássuk be, nem egy vagyon, hanem szinte aprópénz) hihetetlen mértékű, a komfortját és az életminőségét lerontó áldozatokat hoz, az simán szarrágás, semmi egyéb"


    Nagyon a szívemből szóltál. Ha valaki, hát én nagyon spórolós, beosztó típus vagyok. Rákényszerített az élet, nem volt más választásom, pláne mikor még egyedül éltem és azt a kis pénzt kellett beosztani. De a mai világban azért én sem mondanék le a mindennapi komfortomról, hogy mondjuk havi szinten spóroljak pár száz forintot. És mit kapnék érte? Amit igen, az nem érne annyit.

    előzmény:
    ÁgicaT (4)
    2014-10-31  11:55
  8. 2014. november 2. 18:3044.
    Szerintem ez a cikk már volt. Nekem mocskosul ismerős.
  9. 2014. november 2. 18:2043.

    Biztos vagy benne?


    Szerintem nezz utana:


    http://www.tisztaenergiak.hu/napelem/halozatra-visszatapl alo-napelem


    A jogszabály szerint elszámolási időszakonként a leolvasott termelt és fogyasztott energiamennyiségből egyszerű szaldó számítással meghatározzák a fogyasztást, vagy a többlettermelést. A szaldóelszámolás alapján adódott fogyasztott energia mennyiséget kell csak kifizetni, illetve a többlettermelést 85%-os fogyasztói áron fizetik ki nekünk.

    előzmény:
    ÁgicaT (33)
    2014-11-02  07:30
  10. 2014. november 2. 18:0742.

    hát, ezek az ötletek már elcsépeltek, és aki már rákényszerült a spórolásra, be is vezette szinte mindet a mindennapjaiba.


    Írjátok lent az esővíz felhasználását. Én csak annyit tehetek, hogy ami a szomszéd csatornájából ömlik az udvarunkra nagy hordókban összegyűjtöm és azzal locsolom a növényeimet. A wc már használt vízzel való öblítése nagyon tetszik (pl. fürdővíz), viszont a házunk annak idején nem úgy épült, most meg teljesen átvariálni egy vagyonba kerülne. Én meg nem vagyok hajlandó vödrözni - ráadásul van négy wc  házban.


    Nyugger, én a tésztát mindig a mosogató felett szűröm le, és ráadásul hideg vizet folyatok közben...


    Próbáltam úgy spórolni, hogy az összes égőt lecseréltük energiatakarékosra (már ahol lehetett), de semmi csökkenést nem vettem észre a fogyasztáson. (Minden hónapban leolvasom a fogyasztásokat) Hiába cseréltük le a fagyasztót újra, szintén semmi feltűnő különbség...és még annyi: az energiatakarékos égők sorra felmondták a szolgálatot, némelyik nagyon is hamar, úgyhogy a pénztárcánkon nem spóroltunk velük az biztos.


    A tv csatornák... ezt is említik a cikkben. Ehhez annyit, hogy azok a csatornák,amiket szeretünk nézni (ism.terj.) pont a legdrágább csomagban vannak. Lehet, hogy tényleg nem nézek vagy nyolcvanat, de a maradék tíz miatt azt is ki kell fizessem.


     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-10-31  08:54
  11. 2014. november 2. 16:5441.

    Hát, 15 évesek. Nem konvektor, hanem cirkófűtés (radiátor) és a fürdőszobában gázbojler. Annak még az őrlángja se ég, csak akkor gyújtom meg, ha szükség van meleg vízre.

    előzmény:
    asztanaviszta (40)
    2014-11-02  16:00
  12. 2014. november 2. 16:0040.

    Ez már csak az ősrégi típusoknál van.


    Konvektor, fali vízmelegítő stb.


    Évek óta le kellett volna cserélni.

    előzmény:
    nyugger (39)
    2014-11-02  15:52
  13. 2014. november 2. 15:5239.

    takarékláng=őrláng

    előzmény:
    asztanaviszta (37)
    2014-11-02  15:09
  14. 2014. november 2. 15:5038.

    Igen.


    Most újból lemértem, kétszer is. A cirkónak nálunk egyelőre csak az őrlángja ég, és az havonta 1634 ft.


    Az 1000 Ft-ot régebben a fürdőszobai gázmelegítőre mértem, annak kisebb a lángja. Nagyvonalúan 100 Ft/m3-rel számoltam a gázárat, de az is inkább 120.


    Szerintem mérjetek utána, kíváncsi vagyok, másnak menni jön ki.

    előzmény:
    ÁgicaT (10)
    2014-10-31  13:25
  15. 2014. november 2. 15:0937.

    A mosógépből kijövő víz nálunk a fali lefolyóba megy, mint a legtöbb háztartásban. A kádba, mosdóba, stb. leeresztett víz huszonéve volt divat.


    Milyen gázkészülékeke takaréklángjáról beszélsz?


    Nekünk egy kombicirkónk van, az is elektromos gyújtású.

    előzmény:
    nyugger (6)
    2014-10-31  13:01
  16. 2014. november 2. 14:4036.

    Görögországban szinte minden háztetőn, ha ott nem fér el, akkor a kert közepén ott vannak a napkollektorok, már vagy 20-30 éve. Úgy sejtem, nem azért, mert ott mindenki annyira gazdag, hanem mert valószínűleg az állam támogatja.


    Nálunk meg nem támogatja.

    előzmény:
    Amarynda (31)
    2014-11-02  07:03
  17. 2014. november 2. 14:3335.

    Nálunk a vécétartályban nincs is víz. Lehúztuk.


    A vödröket nem kerülgetjük, elférnek, nagy hely van, semmi gondot nem okoz a WC leöntése.


    Bár igazából forintban nem olyan nagy spórolás a mosóvíz felhasználása. Inkább csak kár érte, hogy csak úgy elfolyjon a csatornába, mikor még használható vécéöblítésre.


     


    A főzővíznél nem is a mennyiség a lényeg, hanem pl. hogy hova öntöd a tészta főzővizét?

    előzmény:
    Amarynda (31)
    2014-11-02  07:03
  18. 2014. november 2. 07:5434.

    na az is tudta hogy kell elvenni az emberek kedvet a dologtol

    előzmény:
    ÁgicaT (33)
    2014-11-02  07:30
  19. 2014. november 2. 07:3033.

    Tök jó, hogy nálatok az állam megveszi a többletet. A világ normálisabb részén így van.


    Itt Ferike elintézte, hogy ne vásárolhassa meg a szolgáltató, legyen elég annyi az örömünkhöz, hogy nullás a számla. Az, hogy környezetvédelmi szempontból milyen jó lenne ez a fajta energiaforrás, addig sem a vizeket kellene szétbarmolni emiatt, meg az atomot építgetni....

    előzmény:
    Amarynda (31)
    2014-11-02  07:03
  20. 2014. november 2. 07:1332.

    Itt most mar egesz keruletek epulnek ugy hogy kornyezetvedo legyen minden amit lehet igy kesziteni.


    van egy resze a varosnak ami meg szarazsag idejen is mindig szep zold mert a szurkevizzel ontozik a parkreszeket is.


    ezen a hazon amikor idejottunk mar rajta volt a napelemes  vagy kollektoros(?) vizmelegito 11 evvel ezelott. amiket most felraknak akar az egesz haztartas villanyat is kivaltja es ha eleg nagy akkor visszatermel amit kifizet a villanytarsasag. a felszereleshez ad az allam vissza nem teritendo tamogatast.


    nalunk esovizre van kotve a haz de ugy hogy ami a tartalyban felgyulik az tisztitoberendezesen at kerul a hazba.


    itt az ivoviz nem olyan jo minosegu mint Mo on es a tarozok latjak el tehat az is nagyreszt gyujtott viz. maskent mukodik az orszag ellatasa mint Europaban. most epult meg itt delen az a rendszer amivel ha szukseg ki tudjak vonni a sot a tengervizbol es igy sose kell attol tartani ha szarazsag lesz es esetleg a tarozok nagyon alacsonyra apadnak hogy a lakossag viz nelkul marad, mert del Australia a legszarazabb resze az orszagnak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (9)
    2014-10-31  13:19
  21. 2014. november 2. 07:0331.

    Ne haragudj de ez szarragas nem sporolas. ott kerulgetni a vodroket meg edenyeket es rohangalni veluk a WCre az enyhen szolva nevetseges. nem tudom elkepzelni hogy ennyire szegenyek lennetek.


     


    egyebkent probalj meg egy toltott raviolit annyi vizben kifozni es nezd meg mi lesz belole. ehetetlenne valik.


     


    nekunk 11 eve napelemrol megy a melegviz es van hogy egyaltalan nem is fizetunk melegvizre semmit. MOndjuk itt kb 300 napon keresztul van napsutes ezert sokkal hamarabb megterul, foleg ott ahol eleg nagyot tudnak berakni ahhoz hogy meg vissza is termeljenek aramot amiert az allam fizet.


    en se pocsekolok de azert az ember a komforterzetet ne tegye mar tonkre ilyen aprosagokkal. akkor ti egyaltalan nem is hasznaljatok a WC ben a vizet lehuzasra?

    előzmény:
    nyugger (15)
    2014-10-31  13:50
  22. 2014. október 31. 15:2730.

    Az elmúlt 12 év (amióta itt lakunk) azt mutatja, hogy már megérte, még akkor is, ha hozzátesszük azt, hogy a hidrofor árammal működik. Természetesen utólagosan sokkal nehezebb és költségesebb lenne a kiépítés, mint egy új házba, ahová amúgy is be kell vezetni a vizet.

    előzmény:
    ÁgicaT (28)
    2014-10-31  15:18
  23. 2014. október 31. 15:2029.

    Lehet, hogy félreérthető voltam. Ne gondolj nagy volumenű szűrőberendezésre. Max. 2-3 ezer forint volt az egész amit a szűrésre költöttünk, ha jól emlékszem,  olyan dologra gondolj, mint egy teafilter, vagy hasonló, talán 2-3 helyre van beépítve, amíg a házba jut a víz. Az biztos, hogy a hidrofor előtt és után is van egy. De gondolj bele, akár csak öntözésre használod a kút vizét hidroforral, már akkor is kell lennie valaminek, ami megszűri, mert egyébként a hidrofor is tönkremenne.

    előzmény:
    ÁgicaT (24)
    2014-10-31  15:04
  24. 2014. október 31. 15:1828.

    Meg azt is el tudom képzelni, hogy egy építkezésnél kvázi olcsóbb kiépíteni, mint utólag beszerelni.


    Mint pl. a központi porszívó - nekem ez nagy álmom. De egy házat utólag szétverni marhára pazarlás lenne emiatt. Szóval csak akkor lesz ilyenem, ha egyszer újat építünk. Ez meg nem valószínű sajnos.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (27)
    2014-10-31  15:14
  25. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2014. október 31. 15:1427.

    Lehet hogy  így gondolja és hosszabb távon tényleg megéri.

    előzmény:
    ÁgicaT (24)
    2014-10-31  15:04

Címlap

top