Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Így spórolhatsz egy csomó pénzt havonta

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. október 31. 08:54
A takarékosság világnapja alkalmából adunk néhány tippet. Nagy részük csak egy kis odafigyelést igényel, de összességében rengeteg pénzt megtakaríthatunk velük.

Nők Lapja Café: Pofonegyszerű trükkök, melyekkel egy vagyont spórolhatsz
  1. 2014. október 31. 15:1026.

    Nagyon sokaknak fogalma nincs, mi a különbség a kettő között....


    Egyébként a napelem egyelőre tényleg "luxus", hacsak nem tud az ember pályázati forrást szerezni rá. Pont azért, mert nagyrészt 15 év, mire behozza az árát (főleg ha nagyon csökkentgetik a rezsit állambácsiék), másrészt viszont a garanciájuk is általában 15 év, ami azt jelenti, hogy mire elkezdeni kvázi hasznot termelni, addigra már nem biztos, hogy kifogástalanul fog működni.
    Ráadásul ha többlet-áramot termelsz, akkor legfeljebb örülhetsz a nullás számládnak, de a szolgáltató nem veheti meg tőled - pedig így lehetne esetleg hamarabb visszanyerni a bekerülési költséget.


    Viszont a napkollektor ettől sokkal hamarabb megtérül, mert a kiépítése nem kerül olyan sokba.  Bár kétség kívül ez is úgy a legjobb, ha valami külső forrásból (pályázat) tud rá keretet szerezni az ember.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (22)
    2014-10-31  14:26
  2. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2014. október 31. 15:0725.

    előzmény:
    ÁgicaT (24)
    2014-10-31  15:04
  3. 2014. október 31. 15:0424.

    És ha odaszámolod a kútvíz miatt kiépített szűrő-berendezéseket? Akkor is jobban jártatok anyagilag?


    Mert azt elfogadom, hogy így környezetbarátabb. És ez is fontos szempont!  Csak nem vagyok benne biztos, hogy olcsóbb - és itt most erről volt szó.


    Pl. kozmetikumból sosem azt nézem, mi kerül kevesebbe, engem hidegen hagynak a "150 Ft-ért 5liter szappan" típusú akciók, mivel nem vagyok hajlandó kőolaj-származékot kenni magamra. Ennek viszont ára van.


     

    előzmény:
    dunakanyar (21)
    2014-10-31  14:20
  4. 2014. október 31. 14:5923.

    De talán nem mindegy, hogy a zsíros levet öntögeted bele, vagy csak a rendeltetésszerű használatból eredő dolgokat kell sikamikálni.


    Mondjuk nekem nagy háklim a WC, általában naponta, de legrosszabb esetben is 2 naponta takarítom.
    Kajamaradék nem nagyon megy bele, mert amit nem eszünk meg, azt a kutya és a macskák bepuszilják. Ha maradék van, ami szilárd, az megy a szemetesbe. Ha mégis maradna (de nem tudom, az elmúlt évben volt-e ilyen.....) leves, akkor utána tutira mosószeres forró vízzel öblíteném le. És én a tészta főzővizébe mindig teszek egy ek. olajat, tehát zsíros lesz.

    előzmény:
    nyugger (20)
    2014-10-31  14:19
  5. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. október 31. 14:2622.

    Nem napelem, hanem napkollektor, ami tényleg környezetbarát, de egyelőre nagyon drága. 15 év alatt térül meg, de addigra pont tönkre is megy.


    Csak azok biggyesztenek ilyet a házuk tetejére, akik szeretnek hencegni a gazdagságukkal, amit öko-színbe csomagolnak be.

    idézet:
    nyugger (11)
    2014-10-31 13:26:13

    tanulmányozd még


    napelem,   fotovoltaikus áram


    napkollektor, melegvíz


    a német hülye, hogy az atomerőművet erre cseréli


     

    előzmény:
    nyugger (11)
    2014-10-31  13:26
  6. 2014. október 31. 14:2021.

    Háttt, nálunk amúgy is be kellett vezetni a vizet, mivel új építésű (volt 12 éve) a házunk. Ha már vizet vezettünk, úgy építettük ki, hogy kuti víz van bekötve a WC-be és a mosógépbe. Máshova nem, tehát még a fürdés, fogmosás is a rendes vezetékről megy. A kuti viz látszólag kristálytiszta, a kertet is erről locsoljuk, látnám ha koszos vagy elszíneződött lenne. A rendszerbe több helyen szűrők vannak beépítve. És ha már a láthatatlan ásványi anyagokat említed (biztos hogy van a vízben, természetesen) elmondanám, hogy a mosógépünk 11 éve rendületlenül működik, ha ennyi év alatt meghibásodna (ja, Calgont én nem ismerek) akkor még 10 évenként mindig megéri venni egy új mosógépet, mint a vezetékes vizet vezetni bele.

    előzmény:
    ÁgicaT (16)
    2014-10-31  13:56
  7. 2014. október 31. 14:1920.

    Milyen zsíros főzővízzel? Húslevessel?


    Egyébként ha netán megromlik valami leves, hova öntöd? Azt is egyszerűbb a vécébe, főleg ha darabok is vannak benne, aztán le kell önteni a mosógépből kijövő mosószeres vízzel.


    Igen, a WC-t időnként tisztítani kell (kefe, kacsa, hipó vagy sósav).

    előzmény:
    ÁgicaT (18)
    2014-10-31  14:04
  8. 2014. október 31. 14:0919.

    Bocs, ha így jött ki, nem írtad, mire használjátok a kútvizet.


    Azt nem tudom, lehet-e az esővizet kútba engedni, kérdezzétek meg az önkormányzatnál. Mindenesetre ciszternába jobb.


    Amúgy meg mindenki úgy spórol vagy nem spórol, ahogy neki jólesik.

    előzmény:
    ÁgicaT (16)
    2014-10-31  13:56
  9. 2014. október 31. 14:0418.

    Persze, akár zsíros főzővízzel is, mi?


    Aztán meg egy kis mosószeressel körbesikálni, és normálissal leönteni, hogy ne úgy nézzen ki a WC, mintha lehányták volna. Mekkora spórolás! 

    előzmény:
    nyugger (15)
    2014-10-31  13:50
  10. 2014. október 31. 13:5617.

    Jah, le lehet. Egyik boltban oko rendszer van. Esoviz. Olyan mindig a wc mintha koszos lenne. sargas a viz benne. 

    előzmény:
    nyugger (15)
    2014-10-31  13:50
  11. 2014. október 31. 13:5616.

    Azért teljesen hülyének nem kell nézni. Szerinted van egy kút a kertben, és dísznek használjuk?! Hidrofor van benne, a kertben 2 ponton ha megnyitom a csapot, jön a kútvíz. Esővizet is gyűjtjük, azzal is locsolunk. Azon is gondolkodtunk, hogy a tetőről jövő csatornát is a kútba vezetjük, ne folyjon szét a vakvilágba, csak a szomszéd minden sz.rral tüzel, így a tetőn fekete korom-réteg van, amit mégsem szeretnénk a kútba engedni.


    És pont ugyanezen okból nem használnám soha se mosáshoz, se mosogatáshoz. Nemcsak az esővizet, de a kútvizet sem. Gépbe beletenni?! Azért a legtöbb kútvíz tele van ásványi anyagokkal, apró homokkal, ami úgy hazavágja a mosógépet, hogy kétszer annyit költhetsz rá, mintha beletörődnél, hogy ivóvízzel használod. 
    Erre mondom én, hogy az ésszerűség határait ne lépjük már át!


    És nem leszek olyan hülye, hogy kivegyem a mosógép csövét a falból, mert épp annak örülök, hogy nem kell lesegetnem a vizet, hanem mire hazaérek, kimos a gép, és én teregethetek. Hja, nyilván az időzített gép stand-by üzeme is áramot fogyaszt, hát ez van, ennyi az ára annak, hogy nem este 6-kor kezdem a mosást, és várom ki az energiatakarékos program 2,5 óráját.

    előzmény:
    nyugger (12)
    2014-10-31  13:36
  12. 2014. október 31. 13:5015.

    Nálam tésztafőző víz nincs. Tévedés, hogy 2 l vízben kell főzni a tésztát. Én annyiban főzöm, amennyi épp csak ellepi, és így magába szívja az összes főzővizet.


    Egyébként minden vízzel le lehet önteni a vécét.

    előzmény:
    ezanick* (14)
    2014-10-31  13:41
  13. 2014. október 31. 13:4114.

     




    "Nagymamám csinálja azt, hogy 2 nagy vödörben/korsóban áll a kútvíz a fürdőszobában és azzal öblít. Én ettől lustább vagyok sajnos (és kisebb a fürdőszobám, amiben nem tudok ennyi "lomot" kerülgetni - még a felmosóvödörrel is mindig bajban vagyok, hova tegyem)"


     


    Egy nagynenem csinalta igy. A furdoben kerulgetni kellett az edenyeket. Meg a tesztafozo vizet is gyujtotte.
     
    előzmény:
    ÁgicaT (8)
    2014-10-31  13:11
  14. 2014. október 31. 13:4113.

    Oké, lemérem és utánaszámolok.

    előzmény:
    ÁgicaT (10)
    2014-10-31  13:25
  15. 2014. október 31. 13:3612.

    Hát vedd ki a falból. Nekünk is oda volt bekötve, most átraktam a kádba, amiben van két műanyag mosókád, abba folyik a mosógép vize. Legalább látom is, milyen víz jön ki, nem maradt-e túl habos.


    Csatornaterhelési díjat most is kell fizetni.


    Ha van kutatok, mindenképpen érdemes leereszteni egy búvárszivattyút, a kertet locsolhatjátok vele. Arra is töméntelen víz megy el.


    Mi az esővizet is gyűjtjük, a szobanövényeket azzal jó locsolni. De öntöttem már mosógépbe is (sötét ruhákhoz).


    Bővebben a szürkevízről:


    http://www.origo.hu/kornyezet/20120720-a-szurkeviz-aranya t-er-havonta-legalabb-4000ret-sporolhat-ha-okosabban.html


     

    előzmény:
    ÁgicaT (8)
    2014-10-31  13:11
  16. 2014. október 31. 13:2611.

    Nem napelem, hanem napkollektor, ami tényleg környezetbarát, de egyelőre nagyon drága. 15 év alatt térül meg, de addigra pont tönkre is megy.


    Csak azok biggyesztenek ilyet a házuk tetejére, akik szeretnek hencegni a gazdagságukkal, amit öko-színbe csomagolnak be.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (7)
    2014-10-31  13:08
  17. 2014. október 31. 13:2510.

    1 takarékláng 1 hónapra 1000 Ft? Nemár... a komplett főzés-melegvíz kijön havi 3-4ezerből, az pedig kicsit több, mint 1 lángocska!


     

    előzmény:
    nyugger (6)
    2014-10-31  13:01
  18. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. október 31. 13:199.

    én meg betöltöm az ötvenet és egy zöld házban (LEED certified) keresek épp lakást, hogy vénségemre óvjam a bolygót

    előzmény:
    Amarynda (5)
    2014-10-31  12:45
  19. 2014. október 31. 13:118.

    Nekem a falba van bekötve a mosógép szennyvize, szóval ez nem opció. Egyébként tényleg pazarlás ivóvízzel öblíteni, de azok a megoldások, amelyek ezt kiválthatnánk, nagyon sokba kerülnek. Pl. nekünk pont egy vonalban van a WC a kerti kúttal, elvileg meg is lenne a lehetőség, hogy bevezessük a kútvizet és azzal öblítsünk, de azt hiszem, ha ezt legálisan akarnánk csinálni, akkor kellene utána csatorna-díjat fizetni, úgy meg pont nem lenne takarékos, legfeljebb környezetbarát.


    Nagymamám csinálja azt, hogy 2 nagy vödörben/korsóban áll a kútvíz a fürdőszobában és azzal öblít. Én ettől lustább vagyok sajnos (és kisebb a fürdőszobám, amiben nem tudok ennyi "lomot" kerülgetni - még a felmosóvödörrel is mindig bajban vagyok, hova tegyem)

    előzmény:
    nyugger (6)
    2014-10-31  13:01
  20. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. október 31. 13:087.

    feltennél napelemet, akkor meg még fasza is lenne

    előzmény:
    Masyka92 (2)
    2014-10-31  08:54
  21. 2014. október 31. 13:016.
    Sok jó tipp van a felsorolásban, kivéve a 9-est. A VÍZTISZTÍTÓ BERENDEZÉS HÜLYESÉG!
    Vagyis jó annak, aki ránk sózza, mikor Magyarországon mindenütt kiváló és egészséges a csapvíz.
    Itt van erről részletesebben:
    http://www.szkeptikustarsasag.hu/hirfigyel/ 721-vegyuenk-e-viztisztitot

    15. pont: járjunk könyvtárba

    16. pont: a WC öblítéséhez ne használjunk ivóvizet! Arra tökéletesen megfelel a mosógépből kijövő víz is.
    Nálam a mosdó- és a mosogatócsap alatt is van edény, ha kezet mosok, vagy egy almát stb., annak a vizét is a vécén keresztül engedem le.

    17. pont: ne égjenek fölöslegesen a gázkészülékek takaréklángjai! Lemérte, 1 láng=1000 Ft havonta.

  22. 2014. október 31. 12:455.

    az allando aramtalanitas sem jo es elenyeszo a megtakaritas.


    itt nalunk volt rola valami ismerteto ami ugy jott ki hogy ha mindig kihuzgalok mindent akkor kb megtakaritok eves szinten annyit amennyibol egyszer ketten elmegyunk vacsorazni.


     ez nevetsegesen keves ugyhogy en semmit se huzogatok ki.

    előzmény:
    ÁgicaT (4)
    2014-10-31  11:55
  23. 2014. október 31. 11:554.

    "csak az esszeruseg hataran belul erdemes takarekoskodni."


    Hogy ez mennyire nagyon igaz!


    Mert nyilván az ember igyekszik nem ész nélkül szórni a pénzt. Ha kevés van, akkor meg beosztani azt a keveset. De amikor havi 1-2 ezer Ft megtakarításért (ami azért lássuk be, nem egy vagyon, hanem szinte aprópénz) hihetetlen mértékű, a komfortját és az életminőségét lerontó áldozatokat hoz, az simán szarrágás, semmi egyéb.


    Nincs sok pénzünk, sőt. És bár takarékoskodunk (havi 40e megy ltp-be), de emellett már nem vagyok hajlandó lemondani időnként a péksütiről, a havi 1-2 rendelt kajáról, és nem fogom minden jövet-menetkor huzigálni az összes elektromos cuccot, vagy kerülgetni a billenős kapcsolókat (ebből egy van, amin a laptop-nyomtató-hangfal van).

    előzmény:
    Amarynda (3)
    2014-10-31  09:08
  24. 2014. október 31. 09:083.

    legtobbjuk jo otlet kiveve a hazi mososzert meg a szodabikarbonat mindenre, en az utobbit megprobaltam volt aminel bevalt de az esetek tobbsegeben a rendes tisztitoszer messze jobb eredmenyt hozott.


     


    a hazilag keszitett mososzernek meg mosodioknak stb nem vagyok hive, en szeretem ha a ruhaim tisztak es joszaguak lesznek de ezektol a kotyvalekoktol csak tonkremennek.


    csak az esszeruseg hataran belul erdemes takarekoskodni.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-10-31  08:54
  25. 2014. október 31. 08:542.
    Nálunk például bevált az,hogy ha elmegyünk otthonról vagy este lefekszünk akkor teljesen áramtalanítjuk a lalást. A hütö kivételével. Hó végén legalább 1500ft-al kevesebb lett a számla. Mivel nincs készenléti áram vagy mi a szösz. De ha hosszabb idöre utazunk el akkor is szoktunk áramtalanítani. Nekünk bevált :)

Címlap

top